пгт. Комсомольский — Официальный сайт

КІЛЬКІСТЬ ЗВЕДЕНИХ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Чи встановлено Податковим кодексом обмеження щодо кількості зведених податкових накладних, які можуть бути складені одному покупцеві протягом звітного періоду?

Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного (податкового) періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачено у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.

Протягом звітного (податкового) періоду платник податку має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох та більше податкових накладних виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складено податкову накладну у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Несвоєчасно зареєстровано в ЄРПН податкову накладну, складену на неплатника ПДВ

Податкову накладну, складену на неплатника ПДВ, несвоєчасно зареєстровано в ЄРПН. Чи застосовуватимуться штрафні санкції за таку несвоєчасну реєстрацію?

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію/відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних визначено ст. 1201 Податкового кодексу.

Пунктом 1201.1 зазначеної статті передбачено, що накладення штрафу у відповідних розмірах на платників ПДВ, на яких згідно з вимогами статей 192, 201 Податкового кодексу покладено обов’язок щодо реєстрації податкових накладних, застосовується у разі порушення платниками податку граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ.

Таким чином, за  несвоєчасну реєстрацію/відсутність реєстрації в  ЄРПН податкових накладних, які не  підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ (складені на  неплатника ПДВ), штрафні санкції не  передбачено.

Добавить комментарий