пгт. Комсомольский — Официальный сайт

ОТРИМАННЯ ПОМИЛКОВО ПЕРЕРАХОВАНИХ КОШТІВ

Чи необхідно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при отриманні коштів, помилково перерахованих контрагентом після того, як договір на постачання товару такому контрагенту розірвано (анульовано)?

Відповідно до підпунктів «а» та «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, згідно зі ст. 186 цього Кодексу.

При цьому датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше, зокрема дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню (п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу).

Таким чином, при отриманні на поточний рахунок коштів, які помилково перераховані контрагентом після розірвання договору постачання товару, податкові зобов’язання платником не нараховуються та, відповідно, податкова накладна не складається.

Добавить комментарий