пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 21-12-2016

Платники Харківської ОДПІ сплатили понад 96 мільйонів гривень податку на прибуток за 11 місяців поточного року

21.12.2016

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, з початку року платники податку на прибуток підприємств, які знаходяться на обліку у Харківській ОДПІ, сплатили до державного бюджету 96044,8 тис. грн. податку на прибуток, що на 7756,2 тис. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 108,8%. Зокрема, у листопаді 2016 року до бюджету сплачено 14032,4 тис. гривень.

Нагадаємо, що неприбуткові підприємства, установи та організації — юридичні особи, які до 1 січня 2017 року не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, та не надали копії таких документів фіскальному органу, виключаються після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою КМУ від 13.07.2016 р. № 440.

Харківська ОДПІ: Вихованців дитячого будинку «Зелений гай» привітали із Святим Миколаєм

19.12.2016

Свято Миколая Чудотворця прийшло до нас на початку першого тисячоліття, за часів князя Всеволода Ярославовича і відзначається з давніх-давен.

Святий Миколай — це завжди чудо і казка, приємні несподіванки та здійснення усіх бажань. Вже стало традицією щорічне відвідування фахівцями Харківської ОДПІ обласного спеціалізованого будинку дитини «Зелений гай», який знаходиться у селищі Високий, де опікується 90 дітей віком від 2 місяців до 7 років.

«Діти — це наше майбутнє, тому дорослі повинні дарувати їм радість та тепло, а особливо тим дітям, які потребують значно більшої уваги», — зазначив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

Він привітав дітлахів з одним із найсвітліших і найрадіснішим християнським святом, побажав дітям веселих посмішок, радості, адже саме Святий Миколай розпочинає низку новорічних і Різдвяних свят — найулюбленіших та довгоочікуваних дітьми.

Артур Праскурін запевнив вихованців дитячого будинку, що вони і надалі не залишаться без підтримки державної фіскальної служби.

Наприкінці зустрічі, діточок порадували смачними цукерками та печивом.

Скористатися правом на податкову знижку можна до кінця року

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує Податковим кодексом України передбачено право платника податку з доходів фізичних осіб на податкову знижку. Для реалізації такої можливості необхідно, щоб понесені платником витрати відповідали переліку витрат, дозволених до включення до такої знижки, мати підтверджуючі документи на них та отримувати заробітну плату з якої утримувався та сплачувався податок. При цьому, скористатись такою можливістю можна лише до 31 грудня поточного року щодо витрат понесених у 2015 році.

Перелік витрат, які надають право на податкову знижку, визначено статтею 166 Кодексу. Зокрема, до них відносяться: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, благодійна допомога неприбутковим установам, у розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків загального річного оподатковуваного доходу платника, сума коштів, сплачених на користь закладів освіти платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, витрати на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, а також на оплату допоміжних репродуктивних технологій в межах законодавчих норм та вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, витрати понесені у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу з використанням інших видів палива та сплата видатків на будівництво доступного житла.

Важливо пам’ятати, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У вказаних документах обов’язково має зазначатись їх вартість   та строк   продажу (виконання, надання).

Водночас, Кодексом встановлені певні обмеження щодо права на нарахування податкової знижки, а саме: податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку у паспорті. Крім того, податкова знижка  застосовується  виключно до доходу, отриманого платником  протягом звітного 2015 року у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги за її наявності. Що стосується інших  доходів, одержаних  у звітному році, зокрема, від підприємницької діяльності, грошового забезпечення тощо, вони до уваги не беруться.

Слід також пам’ятати що, у випадку, коли платник податку до закінчення податкового року своїм правом на нарахування податкової знижки не скористається, то на наступні податкові роки воно не переноситься.

Застосування РРО є обов’язковим при купівлі-продажу іноземної валюти

20.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує платників, що з  16.12.2016 р. суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, зобов’язані використовувати у своїй діяльності РРО, відповідно до вимог Закону України від  06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та з урахуванням положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 12.12.2002 р. № 502.

Це пов’язано з тим що пройшло шість місяців із дня затвердження ДФС Державного реєстру РРО, до якого внесено модель РРО, що застосовується для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, як це було передбачено п. 3 Постанови НБУ від 29.12.2015 р. № 983. А саме, модель КСТ-В1 з версією внутрішнього програмного забезпечення В1-1, яка є спеціалізованим електронним контрольно-касовим реєстратором для зазначених операцій і належить до РРО, дозволених до первинної реєстрації.

Водночас слід звернути увагу, що у разі недотримання порядку проведення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти до суб’єктів господарювання, що здійснюють такі операції за рішенням відповідних контролюючих органів, застосовуються фінансові санкції, передбачені ст. 18 Закону про РРО.

Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков привітав підшефних з Миколаєм

19.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Загадати бажання, і щоб воно обов’язково здійснилось! Отримати у подарунок те, про що найбільше мріяв. І ще, багато-багато солодощів. Здогадуєтесь? Так. Це День Святого Миколая! Найулюбленіше дитяче свято. А святий обов’язок дорослих – привітати з ним усіх дітей. І особливо тих, хто дуже чекає на нього та  потребує особливої уваги й допомоги.

З таким нетерпінням очікували на свято Миколая і учні Харківського спеціалізованого учбового – виховного комплексу В.Г. Короленка, на яке, за доброю традицією, завжди збираються друзі. Серед них і керівництво фіскальної служби Харківського регіону, яке опікується вихованцями закладу, надає шефську допомогу та завжди цікавиться потребами і проблемами дітей.

Ось і на цей раз головний податківець регіону Микола Рибаков разом із своїм заступником Багратом Хачатуряном, начальником управління податків і зборів з юридичних осіб Лілією Катеринською та заступником начальника управління організації роботи  Яною Чуб передав підшефним подарунки від Святого Миколая, те, від чого не відмовиться жодна дитина у світі – солодощі для кожного.

Після вручення подарунків і поздоровлень зі святом, діти також захотіли привітати та віддячити дорогим гостям. Вони показали себе справжніми артистами і розіграли театралізовану музичну виставу до Дня Святого Миколая, чим подарували часточку своєї дитячої душі дорослим.

«Допомогти дітям з особливими потребами – це моральний обов’язок кожного. Це наш не останній захід, ми ще багато раз будемо дарувати  дітям святковий настрій і тепло своїх сердець», — зазначив Микола Рибаков.

Вихованцям Будинку маляти працівники Центральної ОДПІ передали вітання від Миколая

20.12.2016

На календарі 19 грудня – святковий день, коли вся малеча з нетерпінням очікує на Святого Миколая. Це саме найулюбленіше дитяче свято, обов’язково з солодким присмаком, яке  дарує добру надію на втілення чарівних мрій та віру в казкове чудо. Цього дня всім слухняним і працьовитим дітлахам святий приносить подарунки і солодощі. З нагоди свята начальник Центральної ОДПІ Юрій Зайцев відвідав підшефних вихованців Обласного будинку дитини № 2 та від усього колективу привітав їх.

Маленькі хлопчики і дівчатка разом зі своїми вихователями влаштували для гостей маленький дитячий ранок. Малеча отримала подарунки і, в свою чергу, бажаним візитерам дітлахи подарували презентики, виготовлені власноруч.

«Дуже важливо, щоб кожна дитина, особливо якій зараз в силу різних обставин бракує справжньої батьківської турботи в атмосфері сімейного затишку, не відчула себе зайвою і забутою суспільством. А дорослі, в свою чергу, повинні втілювати в життя дитячі мрії, дарувати радісне дитинство.  Нагорода за це — бачити  щасливі оченята і відверті дитячі посмішки», — зауважив Юрій Зайцев.

Податківці Київської ОДПІ привітали вихованців школи-інтернату №3 із днем Святого Миколая

20.12.2016

В Україні Святого Миколая  шанують здавна, бо він надає нам гарний приклад життєдайної сили, любові до ближнього, милосердя та доброчинності. Він добрий і сильний захисник дітей, щедрий покровитель чемних і слухняних, веселих і кмітливих. Він збереже всіх нас та наповнить вірою серця дорослих і дітей, поєднає всіх в одну велику родину.  Це свято турботи й любові до ближнього.

За щирою давньою традицією фахівці Київської ОДПІ саме у цей день   приходять на гостини до учнів Харківської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату  №3, щоб привітати їх  із цим веселим святом і зробити трішки щасливішими у цьому житті. Не обійшлося в цей день без солодких подарунків, теплих слів та щирих побажань. Учні інтернату довго чекали свята, тож підготували невеличкий концерт. Співали, розповідали вірші та танцювали.

Директор школи – інтернату Наталія Гончарова подякувала працівникам інспекції за те, що вони не забувають вітати діток зі святами. Разом із вихованцями вони побажали гостям приємних новорічних свят, процвітання у їхній роботі, миру та  злагоди у сім’ях та Божого благословення у щирих серцях.

Роман Насіров: ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі перебої у роботі «Приватбанку»

20.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров запевнив, що ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі проблеми у роботі «Приватбанку».

«На сьогодні у суспільстві викликає занепокоєння ситуація, яка склалася у зв’язку з роботою «Приватбанку» стосовно перерахування податкових зобов’язань до бюджетів, що у свою чергу може вплинути на виконання обов’язків щодо сплати податків.

Проте ДФС зі свого боку хоче заспокоїти платників податків. Адже у відповідності до пункту 129.6 ст. 129 Податкового кодексу України за порушення строку зарахування податків до бюджетів з вини банку несе відповідальність саме цей банк», — заявив очільник відомства.

Зокрема, банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим Кодексом, а також, відповідно до законодавства, несе іншу відповідальність за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.

«Таким чином, ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі перебої у роботі банків», — підкреслив Роман Насіров.

Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі податків, зборів та інших платежів до бюджетів та спецфондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. У разі нарахування платнику таких штрафів та пені, платник повинен звернутись до контролюючого органу та подати оригінали або копії платіжних доручень.

  1. S.: За умови, якщо НАБУ та Генеральна Прокуратура України не виявлять у цьому незаконних дій.

Роман Насіров підписав протокол з керівниками митних адміністрацій ГУАМ

20.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з керівниками митних адміністрацій ГУАМ, за результатами якої було підписано Протокол та прийнята Спільна заява Державного митного комітету Азербайджанської Республіки, Служби доходів Міністерства фінансів Грузії, Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова і Державної фіскальної служби України про співпрацю в митній сфері в рамках Організації за демократію та економічний розвиток — ГУАМ.

Відповідно до підписаних документів, в основу подальшої діяльності України в рамках ГУАМ  покладено розвиток договірно-правової бази та співробітництво щодо подальшого спрощення митних процедур. Це дозволить збільшити транзитний потенціал нашої країни, прискорити переміщення громадян, товарів і транспортних засобів через кордони держав-членів організації та забезпечить інвестиційну привабливість регіону ГУАМ.

Сторони висловили готовність до обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів ГУАМ, а також до розвитку такого інформаційного обміну з іншими учасниками проекту Новий Шовковий Шлях.

«Зміцнення співробітництва України та  ГУАМ у митній сфері дозволить  значно прискорити та спростити митні процедури при переміщенні товарів та транспортних засобів через державні кордони. А це, в свою чергу, дозволить активно розвивати торгівельно-економічні відносини між нашими країнами», — зазначив Роман Насіров.

Довідково:

Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ – регіональна організація, створена в 1997 році Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною.

Роман Насіров: Ми націлені на розширення співробітництва з державами-членами ГУАМ

20.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Україна зацікавлена в розвитку взаємної торгівлі та використанні транзитного потенціалу держав-членів ГУАМ. При цьому ми ділимося і, по можливості, використовуємо досягнення і кращі практики митних адміністрацій держав-членів організації. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.

Під час виступу Роман Насіров поінформував присутніх про результати роботи ДФС у цьому році: «У 2016 році в реформуванні митних органів України та спрощенні митних процедур було досягнуто значного прогресу. Ці перетворення базуються в тому числі на зобов’язаннях відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС, а також рекомендаціях Митної та прикордонної служби США і МВФ».

Зокрема, за словами очільника відомства, з 1 серпня цього року в ДФС успішно впроваджена і активно розвивається автоматизована система «Єдине вікно». За цей час кількість митних оформлень через «Єдине вікно» зросла в 3 рази — з 6 тис. заявок у вересні до 18 тис. заявок в листопаді. Всього оформлено майже 45 тис. заявок. Відсоток оформлень за принципом «Єдиного вікна» по деяким митницям досягає 30% і постійно збільшується.

Також з січня 2016 року митні органи України  почали видачу і  верифікацію сертифікатів EUR.1. Всього за цей період було видано більше 50000 сертифікатів.

«З метою прискорення контрольних процедур в пунктах пропуску, недопущення дублювання відповідних функцій і мінімізації людського фактора ДФС спільно з Прикордонною службою України проводить підготовку до впровадження експерименту за спрощеним порядком оформлення осіб та транспортних засобів в пункті пропуску «Нові Яриловичі — Нова Гута» в Чернігівській області на українсько-білоруській ділянці державного кордону», — зазначив Роман Насіров і додав, що зазначені напрями реформування і вдосконалення діяльності митних органів України можуть бути цікаві для митних адміністрацій держав-членів ГУАМ в контексті спільних зусиль щодо сприяння торгівлі і транзиту в регіоні ГУАМ.

Мирослав Продан: Співробітництво України в рамках ГУАМ передбачає обмін митною інформацією

20.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітництво України в рамках Організації за Демократію та Економічний розвиток ГУАМ має ключове значення як для України, так і для інших держав-членів організації.  Взаємодія митних адміністрацій наших країн сприятиме розвитку економічних відносин та забезпечить ефективний митний контроль у Чорноморському регіоні. На цьому наголосив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан під час засідання керівників митних адміністрацій Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.

Мирослав Продан зазначив, що ДФС здійснила низку кроків для спрощення митних процедур та в повному обсязі забезпечила створення нормативно-правової бази в частині адміністрування походження товарів. Зокрема, розподіл тарифних квот для застосування нульової ставки мита здійснюється програмно-інформаційним комплексом «Облік тарифних квот» ДФС в автоматизованому режимі на підставі наданої декларантом митної декларації.

«ДФС забезпечує опублікування і щоденне оновлення на офіційному веб-порталі в мережі Інтернет інформації про загальні обсяги та залишок невикористаної тарифної квоти по кожному виду продукції. Кожен бажаючий може зайти на портал ДФС, щоб переглянути цю інформацію», — повідомив посадовець.

Важливим кроком для спрощення і прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України в країни ЄС, є введення інституту схваленого (уповноваженого) експортера при визначенні преференційного походження товарів. За січень-грудень 2016 року статус схваленого (уповноваженого) експортера отримали 113 підприємств.

На даному етапі в профільних комітетах Верховної Ради України розглядаються розроблені ДФС відповідно до європейських норм законопроекти «Про введення інституту Уповноваженого економічного оператора» та «Про захист прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».

«Впевнений, ці напрацювання стануть корисними і в процесі співробітництва в рамках ГУАМ», — підкреслив Мирослав Продан.

Говорячи про плани співпраці з державами-членами ГУАМ на наступний рік, він зазначив, що у 2017 р повинні завершитися всі необхідні підготовчі роботи для здійснення практичного обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів організації.

Волинська митниця ДФС запропонує спеціальний проект впорядкування руху транспорту

21.12.2016

Волинська митниця ДФС має намір запропонувати іноземним донорським організаціям спеціальний інтелектуальний проект для впорядкування руху транспорту в міжнародному пункту пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС. Про це в ході зустрічі з депутатами Волинської обласної ради повідомив начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

«Ми хочемо запропонувати спеціальну систему, що на рівні сучасних інформаційних технологій вирішить проблему переміщення великої кількості як легкових, так і вантажних авто в зоні діяльності митного пункту пропуску «Ягодин» з тим, щоб зробити процес проходження митних формальностей за найвищими європейськими стандартами», — зазначив Віктор Кривіцький.

Про особливості пропонованої моделі удосконалення вантажопотоку учасникам зустрічі розповіла начальник управління митного контролю Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець.

«Прогрес у сфері технологій стрімко йде вперед і варто визнати, що обладнання та програмне забезпечення, яким облаштовано МАПП «Ягодин» ще в 2011 році, потребує модернізаці та вдосконалення шляхом максимальної автоматизації контрольних процедур. Щоб впорядкувати рух транспортних засобів, який наразі є предметом критики громадськості, ми пропонуємо модернізувати програмне забезпечення та обладнання, встановивши   Інтелектуальну систему відеоспостереження та керування рухом автомобілів.

Зазначена система повинна бути інтегрована, або частково синхронізована до програмних комплексів митних та прикордонних органів», — звернула увагу учасників зустрічі Тетяна Кравець.

Повна автоматизація процесу переміщення в зонах до виконання митних процедур, території митного контролю та виїзду з пункту пропуску та електронний облік не лише прискорить рух транспорту, а й унеможливить зловживання в чергах.

«Передбачається, що інформацією з Інтелектуальної системи керуватимуться в роботі фахівці митної та прикордонної служб та вноситимуть до системи необхідну інформацію. В результаті впровадження системи ми очікуємо на прискорення процедур оформлення, уникнення витрат часу на повторне внесення однакових  даних посадовими особами митниці та прикордонниками, посилення контролю за ввезенням підакцизних товарів.», — наголосив начальник митниці.

Окрім того, як прогнозують у Волинській митниці ДФС, впровадження Інтелектуальної системи створить комфортні умови для перетину державного кордону, якісне функціонуванням сервісної зони та мінімальні часові витрати на митні процедури.

З 1 січня 2017 року стартує деклараційна кампанія про доходи, отримані громадянами у 2016 році

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.01.2017 розпочинається кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – Декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі – наказ № 821), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479, який набирає чинності 31 грудня 2016 року, внесено зміни до форми Декларації, яка запроваджується з 01.01.2017.

Наказом №821 приведено Декларацію у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 24.12.2015 №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

— кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов’язань з урахуванням понесених витрат (розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2));

— змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб;

— уточнені показники Декларації з урахуванням введення в дію ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% тощо.

Митні платежі Донецької області поповнили держказну на 3,2 мільярда гривень

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

З початку  2016 року  Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано майже 3,2 млрд грн митних платежів. Окремо у  листопаді поточного року державна скарбниця поповнилась на 274 млн гривень.

Імпортерами, переважна більшість з яких являється і виробниками, у січні-листопаді 2016 року забезпечено значні надходження митних платежів до державного бюджету країни за рахунок  оформлення товарів, що ввозяться для власних виробничих потреб а саме:

вугілля кам’яне — 1 252,2 млн грн, або 39% від загальних перерахувань у держбюджет;

вогнетривкі матеріали та вироби – 445,4 млн грн, або 14% від загальних перерахувань у держбюджет;

кокс — 255,7 млн грн, або 8%, від загальних перерахувань у держбюджет;

інші метали та вироби з них — 237,2 млн грн, або 7,4%,  від загальних перерахувань у держбюджет;

промислове обладнання — 215,3 млн грн, або 6,8% від загальних перерахувань у держбюджет.

Постійна аналітична робота у напрямку контролю чистоти декларування, що проводиться в митниці, дозволила збільшити додаткові перерахування до державної казни більше ніж  на 220 млн грн, що майже на 65% або на 78 млн грн перевищує показник 2015 року. Тенденція зростання митних надходжень  в цьому напрямку  спостерігається протягом всього 2016 року.

Особливості нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операцій зі списанні нематеріального активу

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Підпунктом 14.1.120 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що нематеріальні активи – це право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Згідно з п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Підпунктом 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що постачання товарів – будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Відповідно до п.п. 14.1.244 п. 14.1 ст. 14 ПКУ товари – матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

Пунктом 34 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 р. № 242, нематеріальний актив списується з балансу в разі його вибуття внаслідок безоплатної передачі або неможливості отримання підприємством надалі економічних вигід від його використання.

Відповідно до п. 198.5. ст. 198 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Отже, при здійсненні операцій із списання нематеріального активу у зв’язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, платник податку повинен врахувати норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ та нарахувати податкові зобов’язання.

При здійсненні операцій зі списання нематеріального активу в разі його вибуття внаслідок безоплатної передачі нараховуються податкові зобов’язання відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПКУ, та база оподаткування ПДВ визначається згідно з п. 188.1 ст. 188 ПКУ. При цьому податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ не нараховуються.

21 грудня 2016 року – останній день:

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

подання платником єдиного податку заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування;

— подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників;

— сплати єдиного внеску, нарахованого за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).

Податковою міліцією Донеччини ліквідовано підпільний цех з виготовлення сурогатного алкоголю

20.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) припинено злочинну діяльність з незаконного виробництва фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на потужностях підпільного цеху. В подальшому виготовлений фальсифікат реалізовували через торгівельну мережу м. Слов’янська та м. Краматорська.

За результатами проведених на місцях виготовлення, зберігання та реалізації фальсифікату обшуків співробітниками податкової міліції було вилучено лікеро-горілчаних виробів на загальну суму 230 тис. грн., з них:

412 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв у пластикових ємностях на суму 110 тис. гривень;378 літрів лікеро-горілчаних виробів у скляних пляшках на суму 120 тис. гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

До уваги платників податку на прибуток!

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють платникам податку на прибуток нюанси переходу на спрощену систему оподаткування. Зокрема, за який податковий (звітний) період та в який термін потрібно подавати податкову декларацію.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Разом з тим, річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (п. 137.5 ст. 137 ПКУ).

Згідно з п. 291.3 ст. 291 ПКУ юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим глави І розділу ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ). Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ).

Пунктом 294.3 ст. 294 ПКУ визначено, що для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Поряд з цим згідно з п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Таким чином, з урахуванням зазначеного, платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

З доходів закарпатців на обороноздатність держави спрямовано 145,8 млн грн військового збору

20.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

В Головному управлінні ДФС у Закарпатській області інформують, що протягом січня-листопада 2016 року з доходів закарпатців до держбюджету спрямовано 145,8 млн грн військового збору. Ця  сума на 24,6 млн грн більша, як у січні-листопаді минулого року. Зокрема, у листопаді поточного року сума «патріотичного» податку склала 13,8 млн грн.

За словами фахівців органів ДФС краю, загалом позитивна динаміка надходжень військового збору є підсумком заходів з легалізації доходів, насамперед заробітної плати. Саме офіційна зарплата у гарантованих державою розмірах – одне з основних джерел надходжень як ПДФО, так і військового збору.

Зауважимо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Цей момент повинні врахувати працедавці та інші податкові агенти, яких закон зобов’язує нарахувати і сплачувати ці податкові платежі.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Обласна координаційна рада з питань розвитку підприємництва завершує рік, визначаючи пріоритети на майбутнє

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Сьогодні 21 грудня відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, учасником якого стала заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Елла Слепян.

Основна увага представників громадськості та органів влади, що входять до складу ради, була зосереджена на підсумках річної діяльності Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області». Її очільник – Володимир Степаненко, наголосив на реалізації інвестиційного напряму роботи фонду, зокрема на здійсненні грантової діяльності та фінансово-кредитній підтримці підприємців.

Також члени координаційної ради обговорили питання захисту від недобросовісної конкуренції через реєстрацію прав інтелектуальної власності та затвердили план роботи органу на І квартал 2017 року.

Релігійним організаціям продовжено термін щодо приведення у відповідність установчих документів

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

20 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 06.10.2016 № 1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій».

Законом встановлено, що доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Крім того, визначено, що тимчасово до 1 січня 2018 року не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опублікований в газеті Верховної ради України «Голос України» від 19.11.2016 №221).

На Прикарпатті до податкових органів надійшло 155 письмових звернень від громадян

21.12.2016

За одинадцять місяців п.р. до податкових органів Івано-Франківщини надійшло 155 письмових звернень від громадян, що на 25  менше аналогічного періоду 2015 року. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Основна питома вага письмових звернень громадян – 52 відс. звернень складають заяви громадян з питань контрольно — перевірочної роботи, ліцензування певних видів господарської діяльності та ухилення від сплати податків, 33 відс. звернень стосуються питань адміністрування загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного соціально внеску,  пільг щодо їх сплати, оподаткування доходів підприємницької діяльності платників, які перебувають на загальній системі оподаткування, 6 відс. – з питань реєстрації та  обліку платників податків, а також відмови у видачі реєстраційного номера облікової картки,  9 відс. звернень щодо інших питань, що належать до компетенції органів ДФС.

Також з початку року до територіальних органів ГУ ДФС області надійшло 11 колективних звернень, у яких звернулося 107 громадян.

Звернення, що надійшли, взяті на контроль, проведено відповідні контрольно-перевірочні заходи, заявникам направлені відповіді у визначені законодавством терміни. На сьогодні, на розгляді в територіальних органах ДФС  області  перебувають 2 звернення.

Також за вказаний період посадовими особами фіскального служби області проведено 29 особистих прийомів громадян. Тематика звернень, що порушувалась під час їх проведення стосувалася в основному питань податкової політики, зокрема, адміністрування загальнодержавних податків і зборів та єдиного соціального внеску.

В Головному управлінні ДФС в області нагадують, право на звернення є одним із засобів захисту прав та законних інтересів громадян, яке закріплено основним Законом держави – Конституцією України  та  Законом України №393 від 02.10.1996 року «Про звернення громадян».

У зверненні мають бути вказані прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції тощо. Письмове звернення повинно бути надруковане або написане від руки розбірливо і чітко, підписано заявником із зазначенням дати.

Поштові адреси територіальних органів ГУ ДФС в Івано-Франківській області можна знайти на офіційному порталі за посиланням: http://if.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/.

 

Про порядок декларування доходів фізичних осіб

21.12.2016

Лист ДФС України від 12.12.2016 № 39537/7/99-99-13-01-03 «Про порядок декларування доходів фізичних осіб»

Державна фіскальна служба нагадує, що з 01 січня 2017 року розпочинається кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Слід зазначити, що наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від жовтня 2015 року № 859» (далі – наказ №821), зареєстрованимв Міністерстві юстиції України від 11 жовтня 2016 року за №1349/29479, який набирає чинності 31 грудня 2016 року, внесено зміни до форми податкової декларації, яка запроваджується з 01 січня 2017 року.

Наказом №821 приведено податкову декларацію приведено у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України(далі – Кодекс) Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов’язань з урахуванням понесених витрат: розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2);

змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб;

уточнені показники податкової декларації з урахуванням введення в дію ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків тощо.

Нагадуємо, що у зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням п.п. «є» п.176.1 ст.176 Кодексу, у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі визначеному п.п. «є» п.176.1 ст.176 Кодексу, за результатами 2016 року не викликає обов’язку щодо подання декларації.

Фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з 01 січня 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб формуються у платника податку в ІКП як переплата, а нарахування податкових зобов’язань здійснюються за даними податкової декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року в рядку 1.1 додатку Ф2, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 податкової декларації.

Інформаційно платник податків в рядках 1.2 –1.4 додатку Ф2 зазначає суму сплачених авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб; залишок суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті або поверненню з урахуванням сплачених авансових платежів, при цьому такі показники в ІКП платника податків не відображаються.

 

Майже 94 млн грн податку на прибуток надійшло до бюджету від підприємств Луганщини

21.12.2016

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що за січень-листопад 2016 року підприємства Луганської області — платники податку на прибуток сплатили до зведеного бюджету 93,9 млн грн. Це на 15,9 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. У листопаді надійшло 9,5 млн грн.

Із зазначених коштів до державного бюджету за 11 місяців надійшло 81,6 млн грн, місцева казна поповнилась на 12,4 млн грн.

Нагадаємо, що 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 №585, яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Зокрема, нова форма декларації доповнена рядками, де відображаються відомості про:

— відсотки, доходи (дисконти) на державні цінні папери, або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, які продані (розміщені) нерезидентами за межами території України через уповноважених агентів нерезидентів;

— відсотки за отримані державою або до бюджету АР Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Держбюджеті або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку, або за кредити (позики), які отримані суб’єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями;

— доходи за операціями з розміщення державних деривативів і доходи, що виплачуються за державними деривативами, відповідно до умов угод з державним боргом за державними зовнішніми запозиченнями та гарантованим державою боргом.

Крім того, встановлено, що розрахунок авансового внеску в розмірі 2/9 податку на прибуток, що підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року, заповнюється платником податку у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2016 року.

З оновленим текстом наказу №897 можна ознайомитись, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

 

У День Святого Миколая до підшефної школи-інтернату завітали працівники фіскальної служби Миколаївської області

21.12.2016

Вже традиційно, у День Святого Миколая, до Широколанівської школи-інтернату завітали шефи з Головного управління ДФС у Миколаївській області, які вже 16 років поспіль опікують її вихованців.

Діти з нетерпінням чекають на такі приємні візити.

У цей святковий день, від імені в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Анатолія Бондаренка вихованців закладу з Днем Святого Миколая щиро привітала голова Миколаївської обласної Ради профспілки працівників органів ДФС у Миколаївській області Ольга Григор’єва і побажала дітям добра, здоров’я, злагоди та здійснення усіх мрій.

Директор філії ДП «Сервісно-видавничий центр» у Миколаївській області Віктор Лічний та заступник начальника ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Ольга Купчишина вручили вихованцям школи-інтернату фрукти і солодощі, а також висловили впевненість, що усі вони протягом року були слухняними, сумлінними та вправними у навчанні.

На завершення, артисти миколаївського анімаційного колективу «Майстерня дитячого свята» розважили малечу веселими конкурсами і танцями.

У листопаді Одеська митниця ДФС перевиконала план надходження митних платежів до бюджету на 120 млн грн.

21.12.2016

Надходження митних платежів до державного бюджету, забезпечених Одеською митницею ДФС у листопаді поточного року, становлять понад 1,5 млрд. грн.

У доларовому еквіваленті це 58,4  млн.дол. США, що більше по відношенню до листопада 2015 р.  на 19,5%, або на 9,5 млн.дол. США, а також більше до жовтня 2016 р. на 8,4%, або на 4,5 млн.дол. США.

Надходження митних платежів у листопаді поточного року забезпечені за рахунок оформлення «генеральних вантажів», а саме: газового конденсату, вугілля кам’яного, марганцевої руди та ефіру ациклічного, питома вага яких складає 60,8% (907,0 млн.грн.) та товарів у контейнерах з питомою вагою 39,2% (583,7 млн.грн.).

Загалом протягом 11 місяців 2016 року митницею забезпечено перерахування до держбюджету митних платежів у сумі понад 12,6 млрд. грн.

 

Глеб Мілютін взяв участь у круглому столі за участю представників Генерального консульства Китайської народної республіки в м. Одеса

21.12.2016

У заході взяли участь прокурор Одеської області Олег Жученко, виконуючий обов’язки Генерального консула Китайської народної республіки в м. Одеса Го Хунлян,  представники Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Національної поліції України в Одеській області та Одеської митниці ДФС.

Учасники обговорили актуальні питання здійснення громадянами Китайської народної республіки підприємницької діяльності на території Одеської області.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеба Мілютіна, у роботі з платниками податків фіскальна служба регіону налаштована на співпрацю. Особлива увага приділяється консультаційній підтримці громадян Китайської народної республіки з питань взяття на облік в органах фіскальної служби та сплати податків до бюджетів всіх рівнів.

«Завданням фіскальної служби є, в першу чергу, роз’яснення  платникам податків норм діючого законодавства, попередивши, тим самим, застосування штрафних санкцій у майбутньому», — підкреслив Глеб Мілютін.

За результатами зустрічі, учасники домовились надати консульству інформацію з актуальних питань, на які громадяни Китайської народної республіки повинні звертати увагу при перебуванні на території області та здійсненні підприємницької діяльності.

В свою чергу консульством проводитиметься подальша робота зі збору питань, які потребують детального роз’яснення з боку правоохоронних органів.

Оперативниками ГУ ДФС у Полтавській області ліквідовано «конвертаційний» центр у столиці

21.12.2016

Як повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Олег Лєднік, працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області в ході досудового розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.3 ст.212, ч.4 ст. 190, ч.2 ст.205 та ч.1 ст.364 КК України припиненню діяльність групи осіб, які організували та забезпечили роботу конвертаційного центру на території м.Києва.

Протягом 2015-2016 років вказаною групою осіб зареєстровано та придбано корпоративні права низки транзитних і фіктивних суб’єктів господарювання, реквізити і розрахункові рахунки яких у подальшому використовували для формування податкового кредиту з ПДВ для підприємств реального сектору економіки за рахунок документального оформлення, нікчемних фінансово-господарських операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей, надання послуг та виконання робіт.

Підприємства-вигодонабувачі перераховували безготівкові грошові кошти на розрахункові рахунки підконтрольних конвертцентру підприємств, без їх подальшого оприбуткування, минаючи при цьому систему оподаткування. В подальшому вказані кошти знімалися організаторами в банківських установах та передавалися замовникам конвертації, за винятком 10-12% у якості оплати своїх послуг.

За час незаконної діяльності загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів склав понад 260 млн. грн., ймовірні втрати бюджету становлять близько 40 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено обшуки офісних приміщень та місць проживання організаторів конвертаційного центру, вилучено печатки 54 підприємств, які мають ознаки фіктивності, документи фінансово-господарської звітності, чорнові записи, мобільні телефони, комп’ютерну і оргтехніку, носії інформації, документи з відтисками печаток та підписами директорів підконтрольних підприємств.

Проводяться подальші слідчі дії та заходи по відшкодуванню збитків завданих державному бюджету.

Майже на 83% більше ніж торік склали надходження до бюджету за результатами позовної роботи органів ДФС Полтавщини

21.12.2016

За результатами позовної роботи органів ДФС Полтавщини з початку 2016 року до бюджету надійшло близько 53 млн. грн. А це майже на 24 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року, — повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий.

Протягом січня-листопада 2016 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 1420 справ, стороною в яких виступають органи ДФС Полтавської області на загальну суму майже 4 мільярда 587 млн. гривень.

Всього, із загальної кількості справ, що перебували на розгляді, вирішено  на користь органів ДФС – 405 справ на суму 669,9 млн. грн., на користь платників  – 277 справ на суму понад 771 млн. грн.

За результатами проведеної позовної роботи органами ДФС Полтавщини до бюджету надійшло 52,6 млн. грн., що на 23,9 млн. грн. (або на 83%) більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Також протягом 2016 року в Головному управлінні ДФС у Полтавській області на розгляді  знаходилось 415 скарг платників на 511 податкових повідомлень-рішень на суму понад 1 млрд. 260 млн. гривень. За результатами розгляду 396 скарг на 487 податкових повідомлень рішень було скасовано – 119 рішень на суму 38,8 млн.грн., збільшено зобов’язання – по 10 податковим повідомленням рішенням на суму 762 тис.грн.

З початку року платники податків Рівненщини сплатили до бюджету більше 712 мільйонів гривень податку на додану вартість

21.12.2016

Упродовж 11 місяців 2016 року платниками ПДВ сплачено до бюджету 711,7 млн. грн. податку на додану вартість, в порівнянні з минулим роком  надходження зросли на майже 184 млн. грн.., або на 35 відсотків.

За словами заступника начальника ГУ ДФС у Рівненській області Олени Дімітрук, сплату забезпечили 3309 платників ПДВ, серед яких 2845 юридичних осіб та 464 фізосіб -підприємців.

«На сьогодні можливості електронної системи адміністрування ПДВ дозволяють нам своєчасно  вплинути на можливі ризики щодо несплати податку чи використання сумнівного податкового кредиту, тому ретельний аналіз  показників податкової звітності кожного суб’єкта господарювання проводиться ще на етапі подання декларацій», — зауважила посадовець. – «Це дозволяє убезпечити сумлінний бізнес від фінансових операцій з підприємствами групи ризику, а представників підприємства, котрі йдуть на порушення, переконати свідомо відмовитися від схем мінімізації».

Тернопільська митниця ДФС: оформлено 531,4 тис. тонн вантажів

21.12.2016

З початку року загальний товарообіг області склав 518 млн дол. США й порівняно з січнем-листопадом 2015 року збільшився на 13%. Зокрема, імпортовано товарів на суму 260,9 млн дол. США, що на 15% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. На 11% зросли обсяги експортних операцій і становлять 257,1 млн дол. США.

Як повідомила в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, усього за 11 місяців оформлено 21 тис. 512 митних декларацій, з яких майже 8,6 тисяч – імпортних та понад 8,1 тис. – експортних, а також майже 4,8 тисяч декларацій оформлено в інших митних режимах. При цьому забезпечено стовідсоткове оформлення декларацій в електронному вигляді.

Крім цього, оформлено 531,4 тис. тонн вантажів, в тому числі на імпорт – 120,2 тис. тонн, а на експорт – 411,1 тис. тонн. Це на 26% більше, ніж було оформлено протягом аналогічного періоду минулого року.

Станом на початок грудня на обліку митниці перебуває 1 201 суб’єкт ЗЕД. Загалом зовнішньоекономічні операції проводили з торговельними партнерами із 69 країнами світу. Перші позиції традиційно займають Польща (54,2% від усього товарообігу), Німеччина (8,1%), Білорусія (5,4%), Великобританія (4,2%) та Італія (3,7%).

Здебільшого експортували електроустаткування (49% від загальної частки експортованих товарів), м’ясо яловичини, курки (9%), олію рослинного походження, меблі, освітлювальні прилади, насіння і плоди олійних рослин (по 4%) та інші товари (30%).

А серед імпортованих товарів переважали електроустаткування, зокрема проводи та арматура ізольовані, радіотехнічні пристрої (35% від загальної частки імпортованих товарів), механічне обладнання (14%), полімерні матеріали, пластмаси, в тому числі сировина для виробництва поролону, пластмасові вироби (12%), а також транспортні засоби (5%), свіжоморожена риба (4%) та інші товари (30%).

Залишаєте «спрощенку»? Підсумуйте обсяг, щоб не пропустити реєстрацію платником ПДВ

21.12.2016

Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при переході осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 ПКУ.

При зміні ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Згідно з п. 183.3 ст. 183 ПКУ при добровільній реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Книга «спрощенця»: коли можна внести зміни самостійно

21.12.2016

Форми книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість), книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) (далі – книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат)) та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 (далі – Порядок).

На титульному аркуші книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, податкова адреса (п.3 Порядку).

Отож, при зміні відомостей, зазначених на титульній сторінці книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат), платник єдиного податку може самостійно зазначити відповідні зміни та продовжити її ведення до реєстрації нової.

Херсонським підприємцям «маніпуляції» по зарплаті коштували 4 мільйони гривень

21.12.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

З початку року спеціалісти управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області встановили порушення вимог податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів  у 48 приватних підприємців нашої області. Серед типових порушень: виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного соціального внеску, оформлення працівників на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений підприємцем, виплата заробітної плати не в повному обсязі та інші порушення трудового законодавства.

За результатами проведеної контрольно-перевірочної роботи несумлінним підприємцям донараховано 4,1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкцій та пені. З них  бюджет вже отримав  0,4 млн. гривень.

Як наголосив начальник фіскального відомства області Ігор Клим, кожен найманий працівник погоджуючись обходити закон і працювати без трудової угоди або ж за фіктивними домовленостями, приречений на програш у тяганині з працедавцем, який щоразу змінює правила гри. Такі роботодавці, як правило, не враховують того, що за роботу вночі треба платити більше, а у свята та неробочі дні – вдвічі більше. А працівники втрачають низку соціальних пільг.

Єдинники віддали Херсонщині майже 400 мільйонів гривень

20.12.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

За одинадцять місяців 2016 року свій внесок до місцевого бюджету зробили платники єдиного податку Херсонщини, а саме 396,9 млн.гривень. Слід зазначити, позитивну динаміку у надходженнях порівняно з відповідним періодом минулого року на 142,0 млн.гривень.

Тільки фізичні особи – підприємці внесли до бюджету регіону 171,6 млн.грн. та перевищили показники 2015 року на 52,0 млн. гривень. Приватних бізнесменів, які обрали першу та другу групи спрощеної системи оподаткування, в області зареєстровано 21726 підприємців, ще 7205 суб’єктів працюють на третій групі.

Наразі, діяльність відомства налаштована на покращення умов ведення підприємницької діяльності для розвитку херсонського бізнесу та створення нових робочих  місць в нашому таврійському краї.

Працюючі подоляни з отриманих доходів сплатили до бюджетів усіх рівнів 2,5 мільярда гривень ПДФО

21.12.2016

Протягом січня-вересня 2016 року працюючими мешканцями Хмельниччини сплачено 2 мільярд 518 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Додатково до завдання бюджети усіх рівнів отримали понад 160 мільйонів гривень зазначеного податку.
При цьому до державного бюджету надійшло 630 мільйонів гривень ПДФО,  що у порівнянні з минулорічним періодом минулого року більше на 159 мільйонів гривень. Бюджети місцевих громад у свою чергу отримали 1 мільярд 888 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що перевищує торішній показник на 584 мільйони гривень.
Найбільшу частку за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб бюджети отримують від мешканців Хмельниччини, зайнятих у галузі державного управління, сільського господарства, переробної та машинобудівної промисловості, постачання електроенергії та газу, охорони здоров‘я.
Примітно, що з початку року кількість офіційно зареєстрованих працівників, які з отриманих доходів сплачують податок на доходи фізичних осіб зросла на 17 тисяч осіб і на сьогодні становить близько 270 тисячі чоловік.
«Саме завдяки працюючим мешканцям Хмельниччини бюджети усіх рівнів, і в першу чергу територіальні громади, отримують найбільшу частку податкових надходжень для вирішення соціально-економічних питань. Генератором цього позитивного процесу є комплекс заходів з детінізації праці, зокрема, цього року фіскальною службою виявлено 5 тисяч осіб, які працювали буз офіційного оформлення. Сподіваємось, що підвищення мінімальної заробітної плати до рівня 3200 гривень стане дієвим механізмом отримання найманими робітниками прозорої заробітної плати, створення умов для рівноправного розвитку бізнесу і системного наповнення бюджету», — розповів керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Підприємства-імпортери Хмельниччини отримали митні преференції більш як на 100 мільйонів гривень

21.12.2016

Протягом 2016 року Хмельницькою митницею ДФС надано пільг суб‘єктам зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товарів на загальну суму 119 мільйона гривень. Примітно, що за відповідний період 2015 року сума митних преференцій становила лише 17 мільйонів гривень.
Структура звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України у 2016 році в першу чергу стосувалася продукції, яка надійшла з країн Євросоюзу, її питома вага становить майже половину усієї суми преференцій.
Пільгові умови було надано у випадках ввезення майна, матеріальних частин та провізії для потреб збройних сил, відповідно до Угоди між державами учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі «Партнерство заради миру». Загалом сума наданих пільг для потреб оборони країни склала 32 мільйони гривень
На підставі статті 374 Митного кодексу України надано пільги при ввезенні транспортних засобів особистого користування у випадках переселення громадян на постійне місце проживання в Україну у сумі 3,1 мільйона гривень.
Митні преференції у сумі 3 мільйони гривень також отримали ввезені на митну територію України племінні чистопородні тварини та ресурси, що передбачено спеціальним режимом оподаткування, встановленим статтею 209 Податкового кодексу України та у випадках імпорту товарів на строк не менше трьох років іноземними інвесторами відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування».

 

За січень – листопад 2016 року через Чернівецьку митницю оформлено 44306 митних декларацій

21.12.2016

За одинадцять місяців 2016 року в зоні діяльності Буковинської митниці зовнішньоторговельні операції здійснювали 987 суб‘єктів господарювання. Ними з початку року оформлено 44306 митних декларацій, це на 3995 декларацій більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Загальний товарообіг за січень – листопад 2016 року склав 451,2 млн. дол. США. Зокрема, на імпорт було оформлено вантажів вартістю 320,8 млн. доларів США загальною вагою 212,9 тис.тонн, на експорт – 130,4 млн. доларів США загальною вагою 276,7 тис.тонн. Чернівецька митниця ДФС констатує зростання торговельного обігу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 27,3 відсотки.

Серед обсягу ввезених іноземних товарів у структурі імпорту основне місце займають плити деревностружкові – 118,1 млн. доларів США. У структурі експорту основними товарами стали олія соняшникова – 22,7 млн. доларів США,.

За січень — листопад 2016 року вітчизняні бізнесмени здійснювали  зовнішньоторгівельну діяльність з підприємствами 79 країн світу. За географічною структурою основними торгівельними партнерами буковинських суб’єктів господарювання стали бізнесмени країн Євросоюзу. В загальному товарообігу експорт  та імпорт в ці країни склав 59,3 та 52,6 відсотків відповідно.

За недотримання термінів «валютних» розрахунків донараховано майже 1,6 млн. грн.пені

21.12.2016

У фіскальній службі Буковини повідомляють, що впродовж січня – листопада цього року суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності за порушення валютного та податкового законодавства донараховано майже 1581,3 тис. грн. пені. За цей же період 1441,1 тис. грн. узгоджено з платниками та сплачено до бюджету. Загалом від початку року було перевірено 90 платників.

Також у відомстві інформують, що 49 суб’єктів ЗЕД мають прострочену дебіторську заборгованість. Сума боргу складає 8859,3 тис. дол. США. У розрізі валют – 2173,2 тис. рос. руб.,7644,7 тис. дол.США та 1110,8 тис. Євро.

Характерно, що сума валютної заборгованості від іноземних дебіторів,  яка перевищує законодавчо встановлені строки розрахунків, зменшилася  у порівнянні з початком року лишень на 22,4 тис. дол. США.

 

Добавить комментарий