пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Більше 175 тис. громадян Харківщини отримали доходи від здавання в оренду нерухомості, включаючи земельні ділянки

З таких доходів податковими агентами утримані та перераховані до бюджету податки відповідно до договорів оренди.

Крім того, вже 360 громадян задекларували доходи від надання в оренду нерухомого майна, з них 213 — надавали в найм житлові приміщення та задекларували дохід у сумі 2,8 млн.гривень.

Однак, вказані в деклараціях суми орендної плати, найчастіше не відповідають реаліям ринку нерухомості та інформації в ЗМІ.

Так, згідно із моніторингом розміщеної у медіа-просторі інформації середня орендна плата за найм квартири в місті Харкові становить близько 3,0 тис.гривень. А в окремих елітних будинках орендодавці пропонують житло за 15-20 тис.грн. на місяць. Тоді, як в деклараціях громадяни вказували, в середньому, орендну плату у розмірі 1 тис.грн.

В ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що сплата громадянами податків до бюджету є Конституційним обов’язком та звертаються до всіх громадян, які надають іншим фізичним особам в оренду (найм) будь-яку нерухомість, в т.ч. житло, задекларувати отримані у 2015 році доходи.

Декларація  про такі доходи подається до 1 травня (в 2016 році до 3 травня) а сплатити податкове зобов’язання слід до 1 серпня.

У разі ненадання податкової декларації та несплати належних сум податків, органи фіскальної служби будуть вимушені нарахувати податкове зобов’язання самостійно та застосувати штрафні  санкції.

Детальну інформацію з питань заповнення декларації та порядку сплати податків можна отримати в Центрах обслуговування платників, які працюють в кожній інспекції

Добавить комментарий