пгт. Комсомольский — Официальный сайт

До бюджету надійшло транспортного податку у сумі 50 млн.грн

У минулому році відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу Законом України від 28.12.14 № 71-VII, запроваджено новий вид місцевого податку: транспортний податок. Власники автомобілів з об’ємом двигуна понад 3000 куб. см та терміном використання менше 5 років з дати першої реєстрації, в 2015 році сплачували транспортний податок, у розмірі 25 тис. грн. за кожен автомобіль. Всього за підсумками минулого року до бюджету надійшло транспортного податку у сумі 50  млн.грн.

 

Разом з цим виникла практика оскарження деякими громадянами застосування норм Податкового кодексу у частині нарахування транспортного податку.

 

До судових органів подаються позови на скасування визначеного податкового зобов’язання з посиланнями на рішення 36 сесії 6 скликання Харківської міської ради та на порушення принципів стабільності податкового законодавства, невірне трактування терміну «використання» та інші причини, які не впливають на визначення бази оподаткування.

 

Судові органи, вивчаючи матеріали зазначених справ, вважають посилання позивачів на вказані причини безпідставними. Так посилання на рішення сесії Харківської міської ради, як на підставу того, що транспортний податок повинен нараховуватись з 2016 року, визнається необґрунтованим. Оскільки рішення сесії органу місцевого самоврядування не може вплинути на підстави нарахування та обов’язок платниками сплачувати податки та збори, закріплені нормами Податкового кодексу України.

 

Таким чином судові інстанції визнають вірним винесення податкового зобов’язання з транспортного податку за 2015 рік і приймають рішення на користь контролюючих органів.

 

Нагадуємо, що у 2016 році відбулась зміна у визначенні об’єкта оподаткування транспортним податком. З цього року сплачувати податок повинні власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати (або 1033500 грн. станом на 1 січня 2016 р.).

 

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий