пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Харків’ян проінформували про сплату податку на нерухомість та транспортний податок

Нюанси сплати податку на нерухомість та транспортного податку були  головною темою чергової прес-конференції, яка відбулась у фіскальній службі  Харківської області.

Стосовно сплати податку на нерухоме майно, яке наразі хвилює  громадян, заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС області Ірина Васильєва відзначила,  що до 1 липня 2016 року фізичним особам – власникам будуть надіслані податкові повідомлення – рішення окремо за житлову та нежитлову нерухомість із зазначенням суми/сум податку та відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Посадовець звернула увагу, що у разі виникнення будь-яких спірних питань, громадяни мають можливість звернутися до фіскальної служби з метою їх урегулювання.

Ірина Васильєва  нагадала, що у місті Харкові ставки та пільги з податку, які діють в цьому році, затверджені  розпорядженням  Харківської міської ради від 21.01.2015 № 1793. Відповідно до нього, під пільгу підпадають квартири площею 120 кв.м., будинки – 120 кв.м., для різних типів об’єктів житлової нерухомості сумарно 240 кв.м. Для нежитлової нерухомості пільга не встановлена.

При цьому, підкреслила заступник начальника, ставка податку за 1 кв. м загальної площі для об’єктів житлової нерухомості – 2%  від мінімальної заробітної плати, а для  нежитлової нерухомості — 0,1 – 1%. Мінімальний розмір заробітної плати станом на 1 січня 2015 року — 1218 грн. на місяць, тому ставка податку за житлову нерухомість — 24 грн. 36 коп. за 1 кв. м, а за нежитлову – від 1 грн.22 коп.  до 12грн. 18 коп.

Що стосується сплати транспортного податку,  Ірина Васильєва нагадала, що з 1 січня 2016 кардинально змінився об’єкт оподаткування транспортним податком. Якщо раніше оподатковувалися легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і з об’єм двигуна більш 3000 куб. см., тепер це легкові автомобілі не старше 5 років і середньоринкова вартість яких складає більше 750 розмірів мінімальної заробітної плати. Станом на 1 січня 2016 – 1 033 500 грн. (1 млн. 33 тис. 500 грн.) При цьому, ставка оподаткування не змінилася і складає, як і раніше,  25 000 гривень за кожне авто.

Розповіла податківець і про терміни сплати зазначеного податку, і про нюанси в його сплаті. Зокрема відзначила, що наразі в Україні  розповсюджена практика «продажу» автомобіля по генеральній довіреності. Передаючи у такий спосіб транспортний засіб, потрібно враховувати, що до внесення інформації до Реєстру про нового власника особа, яке передало авто по вказаній довіреності, буде продовжувати нести відповідальність  по сплаті  транспортного податку.

Наприкінці співробітник фіскальної служби висловила  сподівання, що зазначена інформація стане  харків’янам у нагоді, адже майже кожен має у власності  об’єкт нерухомості або транспортний засіб.

 

ГУ ДФС у Харківській області

 

Добавить комментарий