пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Харківські митники з екранів телебачення розповіли про співпрацю з Євросоюзом у сфері міжнародної торгівлі

Як відомо, з 01 січня 2016 року впроваджено економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це означає, що до товарів українського походження в країнах-членах ЄС в більшості своїй застосовується ставка мита — 0%.

Про те, які документи необхідно отримати, щоб на товари українських виробників в країнах ЄС отримати преференцію по сплаті мита, які переваги надає українським виробникам та підприємцям введення в дію такої угоди та про іншу корисну інформацію  для підприємств Харківського регіону,  йшла мова під час телеефіру на каналі ОТБ за участю заступника начальника управління адміністрування митних платежів Харківської митниці ДФС Максима Мартинова.

Зокрема фахівець відзначив, що впровадження економічної частини угоди відкрило для виробників Харківської області нові,  хоча й дуже конкурентні, ринки збуту власної продукції, що високо підіймають планку якості експортованого товару та значно пожвавить взаємну торгівлю між Україною та ЄС.

Одним з документів, що підтверджує преференційне походження товарів з України, є сертифікат з перевезення товару EUR.1 або інвойс. Видачу таких сертифікатів покладено на митниці Державної фіскальної служби України. На сьогоднішній день Харківською митницею вже оформлено та видано понад 1300 сертифікатів. За цим показником митниця входить до першої п’ятірки митниць України.

Крім того, Максим Мартинов звернув увагу глядачів, що такі сертифікати видаються на безоплатній основі. При цьому сам сертифікат заповнює експортер, митні органи лише перевіряють правильність його заповнення.  Також співробітник митниці відзначив, що якщо підприємство ввозить товари з Європейського союзу, то воно буде  звільнятися від сплати мита за умови наявності сертифікатів.

Наостанок посадовець повідомив, що  лише за 4 місяці поточного року підприємствами Харківщини до країн ЄС було експортовано продукції на суму понад 56 мільйонів доларів США.

Добавить комментарий