пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков зустрівся з представниками ІТ- сфери

Зустріч у форматі «круглого столу» відбулась у фіскальній службі Харківської області за ініціативою її очільника.

«Сьогодні IT — сфера одна із галузей в Україні, яка розвивається найбільш активно та динамічно. Харків — займає одне з лідируючих місць в цьому секторі. Ми підтримуємо такі досягнення і хочемо вибудувати прозорі партнерські взаємини з представниками цього бізнесу», — підкреслює Микола Рибаков.

Тож щоб обговорити проблемні питання та віднайти шляхи їх вирішення і зібралися разом податківці та ІТ-шніки. «Червоною стрічкою» під час зустрічі пройшла тема легалізації трудових відносин.

Микола Рибаков відзначив, що в умовах децентралізації важливим є наповнення місцевих бюджетів, основним джерелом яких залишається податок на доходи фізичних осіб. Тому дуже важливо забезпечити виведення заробітних плат з тіні.

Як було підкреслено під час заходу, в ІТ — секторі є дуже багато компаній, які виплачують «білі» зарплати. Однак, є і такі, що платять своїм співробітникам «чорну» зарплатню. Втрачає бюджет, але втрачають і громадяни, які дають згоду працювати на умовах неофіційних трудових відносин.

Присутні на заході дійшли згоди, що взаємовідносини «роботодавець-робітник» повинні формуватися лише у законодавчому полі і бути легальними. Особливо в сфері ІТ. Адже її фахівці найчастіше співпрацюють із зарубіжними компаніями і своєю діяльністю представляють нашу країну. Тобто заробітна плата «в конвертах» несе збитки не лише громадянину, бюджету місцевої громади, а й іміджу України.

Результатом заходу стала домовленість його учасників про проведення у наступному місяці зустрічі у розширеному форматі та підписання Меморандуму з Громадською  спілкою  «Харківські кластери інформаційних технологій».

Добавить комментарий