пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Кінологи ДФС вибороли призові місця на міжнародних змаганнях кінологічних команд

Друге та третє місце в пошуку наркотичних засобів та зброї отримали кінологічні команди ДФС за результатами міжнародних кінологічних команд, що відбулись в м. Ірпінь.

У змаганнях взяли участь 6  кінологічних команд Державної фіскальної служби України, які були представлені в різних категоріях, зокрема, пошуку тютюнових виробів, наркотиків, зброї та вибухових речовин.

Такі міжнародні змагання Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення  ДФС проводяться щорічно. Участь у них беруть команди майже з усіх силових структур України, а також представники Польщі, Молдови та Білорусі.

«В Україні, як і в більшості країн світу під час митного контролю кінологи використовують службових собак для різних видів пошуку. Це і наркотичні засоби, і зброя та боєприпаси, вибухові речовини, тютюнові вироби, гроші тощо. Це, в свою чергу, вимагає належного професійного рівня кінологів, які у своїй роботі використовують сучасні методики кінологічної підготовки», — розповіла заступник директора Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС Галина Вальчук.

За її словами, необхідною передумовою розвитку кінологічного забезпечення діяльності ДФС є вивчення  передового досвіду підготовки кінологів та службових собак у зарубіжних країнах.  Наразі фахівці служби розробляють методики щодо пошуку кінологами  бурштину та об’єктів дикої флори та фауни, які знаходяться під загрозою зникнення та які намагаються незаконно перемістити  через митний кордон України.

«Роботу кінологічної команди з пошуку і виявлення наркотичних засобів чи зброї не можна оцінити матеріальними цінностями. Адже інспектори-кінологи за допомогою службових собак виявляють наркотичні засоби чи зброю, які незаконно ввозяться на терени України. Це зло, з яким ми постійно боремося, і це людські життя, які оберігаються кінологічними командами завдяки своєчасному виявленню і упередженню незаконному потраплянню до нашої країни небезпечних товарів», – зазначив заступник начальника управління кінологічного забезпечення Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України Олександр Виноград.

Добавить комментарий