пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Митники України та США посилюють співпрацю у протидії контрабанді та митним правопорушенням

Завдяки підписанню Угоди між Урядами України та Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу, яке відбулось сьогодні, 23 травня, буде значно посилено співпрацю між обома країнами щодо протидії контрабанді та митним правопорушенням. На цьому наголосив в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Ігор Резнік.
За його словами, останніми роками відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці щодо ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що у свою чергу викликало потребу у актуалізації договірно-правової бази співробітництва у митній сфері.
«Положення угоди, яка діяла з 1990 року, вже не відповідали сучасним можливостям обміну митною інформацією, не враховували нові можливості співробітництва митних адміністрацій країн. Нова угода про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах удосконалить співробітництво між Україною та США у митній сфері сприятиме запровадженню ефективних заходів для протидії протиправним діям, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн», — зазначив Ігор Резнік.
У той же час, за його словами у 2015 році, незважаючи на наявність проблем в обміні інформацією з компетентними органами США, співпраця з митними органами США у сфері надання адміністративної допомоги з метою протидії, викриття, розслідування митних правопорушень була на досить високому рівні.
Нагадаємо, що протягом 2015 року до митних органів США українською стороною було направлено 23 запити про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та отримано 4 відповіді (в т.ч. на запити, що надсилались у попередні роки). За результатами опрацювання вказаних відповідей митницями ДФС у 2015 році задокументовано 92 факти порушень митного законодавства України на суму понад 15,8 млн. грн.

Добавить комментарий