пгт. Комсомольский — Официальный сайт

На Черкащині припинено діяльність конвертцентру з обігом 51 млн. гривень

У ході досудового розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, співробітниками податкової міліції Черкаської області припинено діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Черкаської області та м. Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Конвертаційний центр було організовано групою з чотирьох осіб, які без наміру здійснення підприємницької діяльності створили і зареєстрували на підставних осіб 20 фіктивних фірм з метою ухилення від сплати податків.

Податковою міліцією встановлено, що суб’єкти господарської діяльності реального сектора економіки перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності. Ці гроші у подальшому фігуранти провадження знімали за допомогою банківських карток дрібними сумами готівкою за винятком 10% за конвертацію коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів через розрахункові рахунки, відкриті в 7 комерційних банках, склав 51 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету становлять 8,5 млн. гривень.

У ході проведених заходів здійснено 9 обшуків в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів та в їх автомобілях. Вилучено 14 печаток фіктивних суб’єктів господарської діяльності, оргтехніку, «чорнові» бухгалтерські документи та установчі документи фіктивних фірм.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на 60 банківських рахунків, на які продовжують надходити кошти. На даний час заблоковано 360 тис. гривень.

Досудове розслідування триває.

Добавить комментарий