пгт. Комсомольский — Официальный сайт

На Полтавщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом 75 млн. грн. Вилучено 5,3 млн. грн. готівки

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області спільно з працівниками Служби безпеки України в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Полтавської області.

Встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Механізм конвертації полягав в наступному: безготівкові кошти від СГД реального сектору економіки надходили на рахунки транзитних суб’єктів господарської діяльності, які підконтрольні фігурантам провадження у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності або надані послуги.

В подальшому безготівкові кошти перераховувались на рахунки підприємств, які не є платниками податку на додану вартість, з призначенням платежу — за сільськогосподарську продукцію та знімались готівковою в банківських установах.

В ході проведених заходів здійснено 17 обшуків за адресами розташування банківських установ, офісних приміщень підприємств, місцях проживання та автотранспортних засобів фігурантів.

За результатами обшуків вилучено 21 печатку підприємств, що мають ознаки фіктивності, не обліковані готівкові кошти на суму 5,3 млн. грн., автомобіль Hyundai Accent, який належить одному з фігурантів провадження, документи фінансово-господарської звітності та чорнові записи щодо діяльності вищевказаних СГД, мобільні телефони, оргтехніку, носії інформації та комп’ютерну техніку.

Загальний обсяг проконвертованих коштів з використанням реквізитів вказаних СГД склав понад 75 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Добавить комментарий