пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 15-06-16

Місцевий бюджет Харківського району отримав понад 21 млн. грн. земельного податку за січень-травень поточного року

13.06.2016

Це на 5,4 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року. Темпи приросту склали 134,3%.

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, за січень-травень 2016 року до місцевих бюджетів Харківського району та м. Люботин надійшло 21,2 млн. гривень плати за землю, що більше встановленого завдання на 3,1 млн. гривень.

Юридичні особи спрямували до місцевого бюджету 18,4 млн. гривень плати за землю та орендної плати за землю, фізичні особи – підприємці та громадяни – 2,8 млн. гривень.

Нагадаємо, що згідно з п. 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, таким чином, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Оголошення про результати конкурсу з визначення уповноваженого банку на здійснення розрахунків з державним бюджетом за митними платежами

14.06.2016

Відповідно до рішення конкурсної комісії з визначення уповноваженого банку на здійснення розрахунків з державним бюджетом за митними платежами (протокол ДФС від 09.06.2016 № 4), на підставі пункту 5.11 Порядку проведення конкурсу з визначення уповноваженого банку на здійснення розрахунків з держаним бюджетом за митними платежами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2014 № 984, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.11.2014 за № 1514/26291, Державна фіскальна служба України повідомляє, що у зв’язку з тим, що ПАТ «Український експортно-імпортний банк України» та ПАТ АБ «Укргазбанк» надали підтвердження щодо готовності відкриття відділень банку та організації безперебійної роботи відділень банку, графік роботи яких співпадатиме з графіком роботи відповідного митного органу, на території пунктів пропуску та місць митного оформлення, відповідно до вимог конкурсної документації, а АТ «Укргазбанк» запропонував менші тарифи, за якими пропонується здійснювати індивідуальне розрахунково-касове обслуговування митниць ДФС, переможцем конкурсу з визначення уповноваженого банку на здійснення розрахунків з державним бюджетом за митними платежами визначено
АТ «Укргазбанк».

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016

 

Харківськими податківцями проведена ретельна робота по виявленню «податкових ям», — Микола Рибаков

14.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про виявлення та ліквідацію тіньових схем працівниками Головного управління ДФС  Харківщини повідомив керівник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков.

За його словами, в результаті проведення контрольно-перевірочних заходів встановлено відсутність реальності здійснення господарчих операцій на суму  173,0 млн грн. та упереджена діяльність 114 підприємств, які використовували різні схем ухилення від сплати податків.

Окрім того, з початку року за матеріалами оперативного управління в ЄРДР зареєстровано 122 кримінальних провадження. Викрито та припинено діяльність 3 конвертаційних центрів з обсягом проконвертованих коштів близько 5,36 млрд грн. Також виявлено та зупинено діяльність 31 фіктивного підприємства, ймовірні втрати бюджету від  діяльності яких складають понад 80 млн грн. За результатами проведених перевірок підприємств–вигодонабувачів донараховано 1,7 млн грн., з яких 447,3 тис. грн. вже надійшли до бюджету.

«Податківцями проведено ретельну аналітичну роботу по виявленню суб’єктів господарювання – користувачів так званих «податкових ям». Для цього  в арсеналі є відповідні підрозділи, сучасні електронні бази даних й налагоджена співпраця з іншими правоохоронними органами», — заявив Микола Рибаков.

Він підкреслив, що фінальну крапку проведеної аналітичної роботи ставить управління аудиту, яке здійснює документальні перевірки. За результатами перевірок виявлено, що «податковими ямами» користуються не лише приватні фірми, а й державні організації.

«Використання держпідприємствами тіньових схем вдалося виявити завдяки впровадженій системі електронного адміністрування ПДВ. Податківці порівняли номенклатуру товарів, що вказана у «вхідних» податкових накладних з кінцевими товарами», — пояснив очільник харківського відомства.

Активно в ГУ ДФС у Харківській області протидіють порушенням у сфері  торгівлі підакцизними товарами.

Так, співробітниками  оперативного управління з незаконного обігу вилучено ТМЦ підакцизної групи на суму 6,1 млн грн., у тому числі спирту на суму 1,8 млн грн., алкогольних напоїв на суму 2 млн грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 2,1 млн грн.

«Вагомим досягненням  стало виявлення та припинення роботи 8 підпільних цехів з потужним виробничим оснащенням.  З них 5 виготовляли лікеро-горілчані вироби,  3  виробляли паливно-мастильні матеріали», — зазначив керівник ГУ ДФС у Харківській області.

«Такі результати  роботи свідчать про правильно обрану стратегію, що  допоможе  очистити підприємницьке середовище від тіньових схем  та встановить рівноправні умови роботи для всього бізнесу», — додав Микола Рибаков.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-0

 

Микола Рибаков: Боротьба з «тіньовими схемами» харківських податківців допомогла наповнити бюджет

14.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У поточному році Харківщина зайняла лідируючі позиції із забезпечення бюджетних надходжень. Регіон є одним з донорів державного бюджету.

Про це повідомив керівник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков.

За його словами, з початку року бюджети всіх рівнів отримали  12,6 млрд. грн. податків та зборів, а темп росту платежів склав 175,2 % (до минулого року). Зокрема, лише податку на додану вартість в цьому році надійшло в 1,6 рази більше ніж у 2015 році – 1,2  млрд. грн. проти 761,9 млн. грн.

«Такі надходження є результатом роботи усіх наших підрозділів, — відзначає керівник ГУ ДФС у Харківській області, – починаючи від широкомасштабної роз’яснювальної діяльності до забезпечення твердої позиції в дотриманні законодавчих норм усіма суб’єктами та безпрецедентної боротьби із злочинними схемами ухилення від оподаткування».

Микола Рибаков наголосив, що суттєвий внесок у протидію «податковим ямам» надала робоча група  фахівців ДФС України, що була направлена до регіону для практичної допомоги.

«Усі спільні заходи дали позитивний результат, і Харківщина забезпечує результативну роботу з виявлення та ліквідації тіньових схем. Зокрема, у 2016 році на стадії ранньої діагностики (реєстрації податкових накладних) упереджена діяльність 114 підприємств, які завдяки використанню різних схем ухилення, сприяли розповсюдженню сумнівного кредиту», — повідомив очільник харківського відомства.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-1

 

Євген Бамбізов: Великі платники податків отримають відшкодування ПДВ найближчим часом

14.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Євген Бамбізов, начальник Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників прокоментував ситуацію щодо  затримки відшкодування ПДВ.

«На даний момент відбувається реструктуризація Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників в Офіс великих платників. СДПІ у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Одесі та Харкові приєднуються до Офісу великих платників податків ДФС, утворюючи єдину юридичну особу. У рамках реформи Офісу великих платників розпочато передачу документації цієї категорії підприємців до Офісу великих платників», — заявив Євген Бамбізов.

«На теперішній час Центральний офіс координує зусилля з територіальними органами ДФС щодо найскорішого відпрацювання ними невідшкодованого залишку ПДВ, отримання матеріалів щодо такого відпрацювання з метою найскорішого відшкодування ПДВ. Всі підприємства, які відповідно до законодавства мають право на відшкодування ПДВ,  отримають його найближчим часом», — зазначив начальник Центрального офісу з обслуговування великих платників.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-2

 

Викрито махінації кіровоградського товариства, посадовці якого «відмили» 10,8 млн. гривень

14.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Кіровоградській області встановлені факти можливого привласнення державних коштів посадовими особами одного з товариств з обмеженою відповідальністю Кіровограда.

З’ясувалося, що протягом 2015 року на рахунки зазначеного товариства від бюджетних організацій та комунальних підприємств були зараховані кошти на загальну суму 25,7 млн. грн.. на виконання ремонтних робіт. Частину з цих коштів посадовці товариства перерахували на рахунки суб’єктів господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності.

Враховуючи те, що фактичне придбання товарів (робіт, послуг) у таких контрагентів не підтверджується, відображення цих витрат у податковій та фінансовій звітності ТОВ, актах виконаних робіт могло призвести до завищення вартості ремонтних робіт. Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 10,8 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Викрито махінації кіровоградського товариства, посадовці якого «відмили» 10,8 млн. гривень

14.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Кіровоградській області встановлені факти можливого привласнення державних коштів посадовими особами одного з товариств з обмеженою відповідальністю Кіровограда.

З’ясувалося, що протягом 2015 року на рахунки зазначеного товариства від бюджетних організацій та комунальних підприємств були зараховані кошти на загальну суму 25,7 млн. грн.. на виконання ремонтних робіт. Частину з цих коштів посадовці товариства перерахували на рахунки суб’єктів господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності.

Враховуючи те, що фактичне придбання товарів (робіт, послуг) у таких контрагентів не підтверджується, відображення цих витрат у податковій та фінансовій звітності ТОВ, актах виконаних робіт могло призвести до завищення вартості ремонтних робіт. Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 10,8 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-3

 

Накладено арешт на земельні ділянки вартістю 11 млн. грн.

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Районним судом м. Києва накладено арешт на земельні ділянки, які належать фігурантам провадження, зареєстрованого співробітниками податкової міліції Центрального офісу за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212, ч.2 ст.28, ч.2 ст.205 КК України.

Дане провадження здійснюється стосовно службових осіб підприємств, які внаслідок документального оформлення безтоварних операцій занизили ПДВ на суму понад 4 млн. грн. та з метою прикриття незаконної підприємницької діяльності щодо ухилення від сплати податків створили (придбали) низку СПД, чим завдали державі значну матеріальну шкоду.

За результатами обшуків, проведених за місцем проживання одного з фігурантів провадження було вилучено свідоцтва про право власності на нерухоме майно (земельні ділянки) на території Київської області.

З метою недопущення відчуження майна, що здобуто в наслідок незаконної діяльності, та можливості подальшого забезпечення погашення завданих збитків слідчі податкової міліції Центрального офісу звернулися до районного суду м. Києва з клопотанням про накладення арешту на земельні ділянки.

Відповідно до ухвали суду на зазначені земельні ділянки, середньо ринкова вартість яких становить 11 млн. грн., накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-4

 

Викрито міжрегіональну конвертаційно-транзитну групу. Вилучено золото та понад 22 млн. грн. готівки

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Під час обшуку в одному з офісних приміщень податковою міліцією припинено спробу зловмисників заблокувати вхідні двері та спалити чорнові фінансові документи.

Співробітники податкової міліції м. Києва припинили діяльність міжрегіональної конвертаційно-транзитного групи, яка діяла у Львівській області та надавала послуги з мінімізації податкових зобов’язань та митних платежів підприємствам реального сектора економіки з Києва та інших регіонів.

У ході проведених заходів було встановлено групу осіб, які шляхом використання підконтрольних фіктивних підприємств і підприємств-нерезидентів забезпечували заниження митної вартості імпортованих товарів. Надалі здійснювалося документальне оформлення ввезених товарів на адресу транзитних підприємств, на яких здійснювалась підміна номенклатури товару і незаконно формувався податковий кредит для компаній-вигодонабувачів.

У ході проведених заходів здійснено 10 обшуків в офісних та житлових приміщеннях фігурантів провадження, де виявлено та вилучено 5 системних блоків, сервер,  8 ноутбуків, банківські картки, чекові книжки, первинні бухгалтерські документи та чорнові записи, печатки підприємств, 400 грамів банківського золота, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті на суму 22,1 млн. гривень.

Відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) КК, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У даний слідчі дії тривають.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-5

 

Роман Насіров: Митницями ДФС на розвиток інфраструктури перераховано 1,3 млрд грн.

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

«За вересень 2015 року – травень 2016 митницями ДФС на розвиток інфраструктури (реконструкція, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення) перераховано більше 1,3 млрд грн.», — повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, найбільшу ефективність у «дорожньому експерименті» продемонструвала Львівська митниця – з початку експерименту на ремонт доріг було спрямовано 453,5 млн грн. Водночас найгірші результати продовжує показувати Одеська митниця. Перевиконання показників і, відповідно, перерахування до спецфонду регіону відбулося лише у січні та лютому 2016 року – за цей період перераховано 92 млн грн. За вересень-грудень 2015 року та березень-травень 2016 року Одеська митниця не виконувала планові надходження митних платежів.

Довідково:

З вересня 2015 року проходить експеримент з фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг, відповідно до якого 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів) направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів. Пілотний проект торкнувся спочатку Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, а в січні цього року до нього приєдналося м. Київ.

 

 

 http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-6

 

Роман Насіров взяв участь у П’ятому українсько-шведському бізнес-форумі

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про основні завдання, спрямовані на покращення бізнес-середовища, розповів Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час П’ятого українсько-шведського бізнес-форуму, який відбувся 13 червня у м. Києві.

«Зусилля ДФС спрямовані на вдосконалення сервісів та боротьбу з корупцією. На даний момент вже зроблено ряд кроків, які привели до позитивних зрушень. Це запровадження Антикорупційної програми, запровадження низки електронних сервісів, спрощення процедур і, як наслідок, зменшення кількості контактів з держслужбовцями та економія часу», — повідомив Голова ДФС.

За його словами, у 2015 році вдалося спростити процес укладання Договору про визнання електронних документів, скоротити з 2-х днів до 2-х годин взяття на облік платників податків в органах ДФС та з 1-го дня до 1-єї години взяття на облік рахунків платників податків відкритих у фінансових установах, а також запровадити новий електронний сервіс «Управління електронними цифровими підписами».

Крім того, вперше в он-лайн режимі через електронний сервіс «Електронний кабінет платника» запроваджено оприлюднення інформації з реєстрів ДФС, впроваджено електронне листування з органами ДФС, надано доступ до особистої інформації та забезпечено можливість користування сервісами системи електронного адміністрування ПДВ (перегляд реєстру операцій та реєстру трансакцій) і системи електронного адміністрування реалізації пального (перегляд реєстру операцій обсягів пального та реєстру сум акцизного податку).

«Для фіскальної служби головне – унеможливити зловживання з боку працівників служби та створити умови для розвитку бізнесу і залучення інвестицій», — наголосив очільник відомства.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-7

 

Понад 150,5 тис. клієнтів скористались послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня – травня 2016 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалося 150 510 клієнтів. У тому числі понад 49,9 тис. юридичних осіб та 100,6 тис. фізичних осіб.

«Клієнти Центру отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відміну від комерційних центрів, де послуги ЕЦП є платними. Крім того, посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України», — зазначив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

За його словами, з  початку року Центром сформовано понад 448,1 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали юридичні особи – майже 231,6 тис. Фізичним особам видано майже 216,6 тис. сертифікатів

На сьогодні Центр обслуговує майже 4,5 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Підприємства, установи і організації усіх форм власності, а також фізичні особи мають можливість отримати посилені сертифікати відкритих ключів у 53 пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС по всій території України.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-8

 

Харківські митники виявили порушника з бойовими набоями

14.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В результаті проведення спільної операції співробітниками митниці  та управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області на митному посту «Гоптівка» при здійсненні митного контролю було виявлено магазин з 7 набоями, схожими на бойові, які намагався вивезти 35-річний громадянин України.

Під час усного та письмового декларування пасажирів автомобілю, що слідував через пункт пропуску, ніхто не заявив про наявність предметів, обмежених або заборонених до переміщення. Але, в результаті огляду «бардачку» транспортного засобу, без ознак приховування від митного контролю було виявлено магазин з 7 набоями з металу жовтого кольору, з маркуванням на гільзі «38 78», схожими на бойові.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані до правоохоронних органів.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-9

 

Щодо порядку нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за операцією зі списання товарно-матеріальних цінностей, які визнані непридатними для використання, та при подальшій реалізації їх як вторинної сировини

14.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області роз’яснює, що відповідно до пп. «а» і «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких згідно зі ст. 186 Кодексу розташоване на митній території України.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів та не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни) (п. 188.1 ст. 188 Кодексу).

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

 • придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;
 • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Нарахування податкового кредиту з ПДВ здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з п. 198.5 ст. 198 Кодексу платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

З метою застосування п. 198.5 ст. 198 Кодексу податкові зобов’язання визначаються за товарами/послугами, необоротними активами:

 • придбаними для використання в неоподатковуваних операціях — на дату їх придбання;
 • придбаними для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, — на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Отже, у разі списання товарно-матеріальних цінностей у зв’язку з визнанням їх непридатними для використання такі товарно-матеріальні цінності не можуть бути використані у межах господарської діяльності підприємства.

При списанні непридатних для використання товарно-матеріальних цінностей, задіяних на етапах виробництва продукції (товарів, послуг) та під час придбання яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, податкові зобов’язання з ПДВ платником податків не нараховуються за умови, що вартість таких товарно-матеріальних цінностей включається до вартості готової продукції (товарів, послуг), операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

У разі недотримання цієї умови, при списанні таких товарно-матеріальних цінностей платник зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ за основною ставкою відповідно до п.. 198.5 ст. 198 Кодексу, оскільки товарно-матеріальні цінності не використовуються в оподатковуваних операціях.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-10

 

Плануєш працювати з III кварталу на спрощеній системі – подай заяву до 16 червня 2016 року

14.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування з загальної, подав відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, для переходу на спрощену систему оподаткування з III кварталу останнім днем для подачі заяви є 15 червня 2016 року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.Такий перехід можливий один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Також повідомляємо, що для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-11

 

З 1 липня подаємо звітність з ЄСВ за новими формами

14.06.2016

Наказом Мінфіну від 14.04.2016 року №441 викладений у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений його наказом від 14.04.2015р. №435. Окрім того, оновлені форми звітності з ЄСВ.

Зокрема, в новій редакції викладено:

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (Форма № Д4);

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5);

Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, що підлягають сплаті, та суми доплати до фіскальних органів (Форма № Д6);

Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Форма № Д7).

Додамо, вищевказаний наказ зареєстрований в Мін’юсті 06.05.2016 №682/28812 та  набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Оскільки наказ Мінфіну № 441 був оприлюднений у виданні «Офіційний вісник України» від 27.05.2016 р. № 39, то вперше звітувати по єдиному внеску  за новими формами необхідно, починаючи з 01.07.2016р.

Нагадаємо, за травень 2016 року звітність подається за старими формами в редакції наказу Мінфіну № 435. Останній день звітування — 21 червня.

Додатково повідомляємо, відповідні роз’яснення з даного питання прописані в листі ДФС України від 30.05.2016р. № 18633 /7/99-99-13-02-01-17.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-12

 

На які послуги поширюється спецрежим з ПДВ – роз’яснення ДФСУ

14.06.2016

ДФСУ у листі від 20.05.2016р. №17612/7/99-99-15-03-02-17 надала детальні роз’яснення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ операцій суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ з надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу, а саме: застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ при здійсненні зазначених операцій можливе за умови, що такі послуги:

надаються особою, зареєстрованою як суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ;

пов’язані виключно із допоміжною діяльністю у рослинництві, облаштуванні ландшафту;

надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільськогосподарському підприємству, яке надає послуги), оскільки із переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані у інших осіб.

При цьому сільськогосподарська техніка не може передаватися у фінансову оренду (лізинг).

При дотриманні перерахованих вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ іншим сільськогосподарським підприємствам, відображається суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0121».

Якщо ж зазначені послуги надаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ суб’єктам господарювання, які не є сільськогосподарськими підприємствами, то їх обсяг відображається суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-13

 

Фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, має право включити до складу витрат суму оплачених орендних платежів

14.06.2016

Фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, має право включити до складу витрат суму оплачених орендних платежів за наступний рік на підставі документального підтвердження факту їх сплати, якщо договором оренди передбачена можливість сплати у звітному році платежів за наступний рік.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регламентується ст. 178 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат (п. 178.3 ст. 178 ПКУ).

Податковим кодексом не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну діяльність.

При цьому, зазначені витрати повинні бути пов’язані з провадженням певного виду незалежної професійної діяльності та підтверджені документально.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (п. 5 ст. 762 ЦКУ).

Довідково: Загальнодоступний  інформаційно – довідковий ресурс (категорія: 105.05).

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-14

 

Податковий календар з 20 по 30 червня 2016 року

15.06.2016

21 червня, вівторок,

останній день подання:

 • податкової декларації з ПДВ за травень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
 • декларації акцизного податку за травень 2016 року;
 • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4)) за травень 2016 року;
 • податкової декларації рентної плати за травень 2016 року з розрахунком:
 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
 • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
 • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
 • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за травень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у травні;

 

останній день сплати

 • доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за травень*;
 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за травень 2016 року (крім гірничих підприємств).

* Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку у сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 Кодексу);

 

24 червня, п’ятниця, останній день подання

 • декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;

 

29 червня, середа, останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень;

 

30 червня, четвер, останній день сплати:

 • ПДВ за травень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
 • акцизного податку за травень 2016 року;
 • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
 • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
 • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
 • плати за землю за травень 2016 року.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-15

 

В які терміни особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, повинна сплатити ПДВ на електронний рахунок?

14.06.2016

Відповідно до п. 184.6 ст. 184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.

Згідно з п. 184.8 ст. 184 ПКУ у разі якщо платник податку, реєстрація якого анулюється, має податкові зобов’язання за результатами останнього податкового періоду, така сума податку враховується в суму зменшення бюджетного відшкодування, а в разі його відсутності у строки, визначені ПКУ, платник зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на день сплати такої суми податку чи ні.

Cума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (п. 203.2. ст. 203 ПКУ).

Відповідно до п. 27 Порядку № 569 передбачено, що у разі анулювання реєстрації платника податку:

1) податкові зобов’язання визначаються на підставі податкової декларації з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, визначеного п. 184.6 ст. 184 ПКУ. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету;

2) якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з податку на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій з податку, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунка на електронний рахунок;

3) якщо залишок коштів на електронному рахунку після перерахування до бюджету перевищує суми узгоджених податкових зобов’язань з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, такі суми повертаються з бюджету в порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ, за заявою платника податку.

Таким чином, суми ПДВ, зазначені в податковій декларації з ПДВ, що подана особою за наслідками останнього звітного (податкового) періоду, перераховуються Казначейством до бюджету з електронного рахунка платника податку не пізніше останнього дня строку, встановленого для самостійної сплати податкових зобов’язань.

При цьому, якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань, то особа, реєстрація платника ПДВ якої анульовано, зобов’язана протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації, перерахувати з власного поточного рахунка на електронний рахунок необхідну суму коштів незалежно від того, залишатиметься особа зареєстрованою як платник цього податку на день сплати такої суми чи ні.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-16

 

З заробітної плати студентів під час практики утримується ПДФО

14.06.2016

Відповідно до частини четвертої ст. 53 Закону України від 23 травня 1991 року № 1060 — ХІІ «Про освіту» на час виробничого навчання, практики учням і студентам забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці.

Під час проходження виробничої практики студенти та учні учбових закладів не включаються до складу (списку) робітників підприємства, однак на них повною мірою розповсюджуються правила внутрішнього трудового розпорядку і положення інших внутрішніх актів і розпоряджень підприємства.

У разі коли в період стажування зазначена вище особа виконує професійні роботи, підприємство, організація, установа за всі роботи, виконані відповідно до наданих завдань, здійснює виплату їй заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахування коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Відповідно до пп. 14.1.180 ст.180 ПКУ податковий агент щодо ПДФО – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента — юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст.18 та розд. IV ПКУ.

Таким чином, при нарахуванні заробітної плати учням, які проходять виробниче навчання і виробничу практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та перерахувати його до бюджету під час такої виплати. Згідно з вимогами ПКУ оподаткуванню ПДФО підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-17

 

Щодо необхідності доопрацювання РРО

15.06.2016

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі — Державний реєстр).

Згідно з абзацем третім ст. 12 Закону №265 не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років. У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання РРО.

Також норма щодо доопрацювання виробником (постачальником) РРО користувача у разі зміни законодавчих вимог до його використання передбачена абзацом другим п. 44 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 №601.

Про створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи

14.06.2016

З 1 травня 2016 року набула чинності нова редакція Закону України  від 16.09.2003 р. № 973-ІV «Про фермерські господарства». Зазначені зміни внесені Законом України від 31.03.2016 № 1067-VIII. Відтепер фермерські господарства можуть діяти без статусу юридичної особи і організовуватися на основі діяльності фізичної особи-підприємця. Членами такого господарства можуть бути лише фізична особа-підприємець та члени її сім’ї. Такі господарства мають статус сімейних фермерських господарств.

Якщо діяльність провадиться спільно з членами сім’ї, то між ними має бути укладений договір про створення сімейного фермерського господарства. Такий договір повинен містити умови, визначені в ч. 5 ст. 81 Закону України «Про фермерські господарства», та має бути нотаріально посвідченим. Щоправда, для виконання сезонних і окремих робіт, які пов’язані з діяльністю господарства і потребують спеціальних знань чи навичок, сімейні фермерські господарства можуть залучати додаткових працівників.

Зауважимо, фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємцівза умови набуття громадянином України або кількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.

Фермерським господарствам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Звертаємо увагу, що сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, у податкових відносинах не мають тих пільг, які мають фермерські господарства-юридичні особи. Так, наприклад, Податковим кодексом України передбачений спеціальний податковий режим для сільськогосподарських товаровиробників — спрощена система оподаткування платників податку 4 групи. Водночас Кодекс відносить до сільськогосподарських товаровиробників лише юридичних осіб (пп. 14.1.235 ПКУ). Отже сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, на цьому режимі перебувати не зможуть.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-18

 

Реалізація продукції власного виробництва на ринках через стаціонарні магазини та кіоски здійснюється із застосування РРО

15.06.2016

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки (РК) не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

При цьому, без застосування РРО з використанням РК і КУРО може здійснюватися, зокрема, роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу).

Отже, при реалізації продукції власного виробництва на ринках та ярмарках через розташовані на них стаціонарні магазини, кіоски, палатки, павільйони, приміщення контейнерного типу застосування РРО є обов’язкове.

Зазначена норма визначена п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. 3 «Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 №1336.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-19

 

Підприємці на загальній системі оподаткування при готівкових розрахунках зобов’язані застосовувати РРО

15.06.2016

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані застосовувати РРО, або у певних випадках — зареєстровані у встановленому порядку розрахункові книжки.

Отже, фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів/послуг повинні застосовувати РРО.

При цьому, постановою КМУ від 23.08.2000 №1336, затверджено «Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій».

Крім того, постановою №1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів/послуг, у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим.

Тобто, для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, граничний розмір складає 200 тис. грн. на один суб’єкт господарської діяльності або 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), в залежності від форми та умов проведення діяльності.

Зазначена норма визначена п.1 ст.3 та ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-20

 

Платники податку на нерухоме майно мають право звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних

14.06.2016

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

— об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

— розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

— права на користування пільгою із сплати податку;

— розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб у 2016 році, за звітний 2015 рік, буде нараховуватись контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) виходячи із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх частки за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради на 2015 рік. При цьому розмір, встановлених ставок не може перевищувати 2 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Що стосується об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислення суми податку здійснюватиметься контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного об’єкта нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку. При цьому ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості у 2015 році не можуть перевищувати 1 відс. мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

При цьому, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у власності платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-21

 

Яким чином органи держреєстрації прав на нерухоме майно подають до ДФС інформацію для розрахунку податку на нерухоме майно?

14.06.2016

Відповідно до п.п. 266.7.4. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок подання органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 476 із змінами і доповненнями (далі — Порядок).

Пунктом 4 Порядку передбачено, що Укрдержреєстр подає ДФС інформацію про об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у тому числі нерезидентів (далі — нерухоме майно), із зазначенням прізвища, імені та по батькові фізичної особи, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), адреси і типу нерухомого майна, його реєстраційного номера, загальної та житлової площі нерухомого майна, виду спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної власності), розміру частки у праві спільної власності (у разі, коли таке майно належить на праві спільної часткової власності), підстави виникнення права власності і дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Передача зазначеної інформації здійснюється на центральному рівні між Укрдержреєстром і ДФС в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку.

Формати інформаційних файлів, регламент передачі інформації, форма журналів обліку переданих та отриманих інформаційних файлів визначаються спільними актами Мін’юсту і Мінфіну.

Згідно із п. 5 Порядку територіальні органи і підрозділи Державної міграційної служби України (далі – ДМС) подають відповідним контролюючим органам інформацію про фізичних осіб, місце проживання яких зареєстровано (знято з реєстрації) у відповідному населеному пункті, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати і місця народження, місця проживання (країна, регіон, район, населений пункт, вулиця, номер будинку (корпусу) і квартири (до і після реєстрації), серії та номера паспорта, свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу, найменування органу, який видав документ, і дати видачі після запровадження електронного обліку реєстрації місця проживання фізичних осіб.

Передача інформації про фізичних осіб здійснюється на рівні територіальних органів і підрозділів ДМС та контролюючого органу в електронній формі.

Формати інформаційних файлів, регламент передачі інформації, форма журналів обліку переданих та отриманих інформаційних файлів визначаються спільними актами МВС і Мінфіну.

До запровадження електронного обліку реєстрації місця проживання фізичних осіб територіальні органи і підрозділи ДМС подають інформацію контролюючому органу за їх письмовим запитом.

Відомості, що подаються контролюючим органам, вносяться до інформаційної бази даних і використовуються з урахуванням обмежень, передбачених для податкової інформації з обмеженим доступом (п. 6 Порядку).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 106.07).

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-22

 

Застосування реєстраторів розрахункових операцій неприбутковими організаціями

13.06.2016

Дія Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі та визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно Закону України від 10.07.2003р. №1087-IV «Про кооперацію»  джерелами формування майна кооперативу  є вступні, членські та цільові внески його членів,  членський внесок – грошовий неповоротний внесок, який періодично сплачується членом кооперативного об’єднання для забезпечення поточної діяльності кооперативного об’єднання.

Тобто сплата вступних, членських і цільових внесків згідно із Законом №265 не є розрахунковою операцією за товари (послуги), розрахунки за які можуть здійснюватись у касі підприємства без застосування РРО.

Водночас необхідно зауважити, що якщо неприбуткова організація (кооператив) здійснює за готівку розрахунки за електроенергію, то у цьому разі обов’язково застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-23

 

Порядок відображення у звітності з ПДВ операцій з надання послуг із використанням сільгосптехніки

14.06.2016

Застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можливе за умови, що такі послуги:

— надаються особою, зареєстрованою як суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ;

— пов’язані виключно із допоміжною діяльністю у рослинництві, облаштуванні ландшафту;

— надаються із використанням власної сільськогосподарської техніки (право власності належить безпосередньо сільськогосподарському підприємству, яке надає послуги), оскільки із переліку сільськогосподарських послуг виключено послуги, придбані у інших осіб.

При цьому сільськогосподарська техніка не може передаватися у фінансову оренду (лізинг).

При дотриманні перерахованих вище умов обсяг постачання таких послуг, що надаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ іншим сільськогосподарським підприємствам, відображається суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0121».

Проте, якщо зазначені послуги надаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ суб’єктам господарювання, які не є сільськогосподарськими підприємствами, то їх обсяг відображається суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

Більш детально щодо відображення у податковій звітності з ПДВ операцій суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ з надання іншим сільськогосподарським підприємствам послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу можна ознайомитися у листі ДФС України від 20.05.2016 №17612/7/99-99-15-03-02-17 «Щодо порядку застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ».

Оподаткування доходу від надання в оренду земельного паю

13.06.2016

Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду регламентується п.170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Отже, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

ДО 01 СЕРПНЯ Є МОЖЛИВІСТЬ ЗАДЕКЛАРУВАТИ ДОХОДИ З МІНІМАЛЬНИМИ САНКЦІЯМИ

15.06.2016

Якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, норми Податкового кодексу України передбачають можливість подання декларації про доходи у термін до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема:

— відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

— згідно зі ст. 164 прим. 1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).

У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 рокуподаткового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані  штрафні санкції в розмірі 25 %.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-24

 

До уваги суб’єктів ЗЕД: розрахунки за експортно – імпортними операціями проводяться в 90 денний термін

15.06.2016

Національний банк України постановою правління від 07.06.2016 № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» встановив, що  розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Окрім того, даною Постановою  визначено, що надходження в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також надходження в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України, підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 65 відсотків. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Також, перелічено випадки коли валютні надходження не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.

Постанова набрала чинності з 09 червня 2016 року і діє до 14 вересня 2016 року включно.

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-25

 

Внесення змін до ліцензії на роздрібну торгівлю підакцизними товарами у зв’язку з перейменуванням вулиць

15.06.2016

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (найменування юридичної особи або прізвища фізичної особи, місцезнаходження або місця проживання, адреси місця торгівлі у зв’язку з перейменуванням населеного пункту, вулиці тощо), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Для цього платнику необхідно подати заяву (довільної форми) та документи, що підтверджують зміну відомостей (зокрема, в разі перейменування вулиці чи населеного пункту – копію відповідного  рішення органу місцевого самоврядування).

В разі виникнення питань звертайтеся до Центру обслуговування платників Харківської ОДПІ або телефонуйте за номером 393-19-36.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-26

 

Як правильно заповнити платіжку при перерахуванні коштів на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ

14.06.2016

Інформуємо щодо порядку заповнення реквізитів у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, який відкрито платнику в Казначействі. Отож,

у полі «Отримувач» необхідно вказати назву платника;

у полі «Код» — податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;

у полі «Банк отримувача» необхідно вказати «Казначейство України (ел.адм.подат.)»;

у полі «Код банку» слід заповнити «899998»;

у полі «№ рахунка» необхідно вказати номер рахунку, який вказаний в електронному повідомленні від органу ДФС про реквізити електронного рахунку.

Поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення заповнюється згідно з вимогами, викладеними у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України від 21.01.2004р. № 22 ( із змінами).

Відповідно до п. 3.8 Постанови № 22 реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

У разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

Нагадуємо, що на рахунки в системі електронного адміністрування, які відкрито у Державній казначейській службі України (МФО 899998), платником самостійно перераховуються кошти з власного поточного рахунку у сумі, необхідній для сплати до бюджету задекларованих у податковій декларації податкових зобов’язань по ПДВ, а з 1 липня 2015 року також у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-27

 

Припиняєте підприємницьку діяльність – подайте підсумкову декларацію

14.06.2016

Нагадуємо платникам про особливості припинення підприємницької діяльності визначені Законом України від 13.05.2014 р. № 1258-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом”.

Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від держреєстратора повідомлення про проведення припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до ЄДР.

Фізичні особи щодо яких внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця до Єдиного державного реєстру, подають підсумкову податкову декларацію. Така декларація подається у строки, визначені залежно від обраної системи оподаткування в період підприємницької діяльності.

“Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з податкового обліку в територіальному органі Державної фіскальної служби лише у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів”.

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-28

 

Грошові внески до статутного капіталу: податкове відображення

15.06.2016

Відзначимо, що податкові різниці, пов’язані з формуванням статутного капіталу у Податковому кодексі України (далі – ПКУ), не передбачені. Відповідно такі операції зі здійснення внесків до статутного капіталу у податковому обліку відображаються так само, як і в бухгалтерському обліку (пп.134.1.1 ПКУ). Отримання внесків до статутного капіталу відображається на рахунках обліку капіталу та не впливає на розмір об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Щодо єдиного податку, то зауважимо, що сума коштів, внесена засновниками або учасниками до статутного капіталу платника єдиного податку, також не буде доходом такого платника (пп.8 п.292.11 ПКУ).

Операція з випуску (розміщення) акцій і корпоративних прав не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.1 ПКУ). Відповідно податкові зобов’язання в емітента не виникають. Розподілу вхідного ПДВ за придбаними для операцій, що оподатковуються і не оподатковуються ПДВ, не відбувається, оскільки ця операція не є постачанням товарів або послуг.

Отримання внеску до статутного капіталу коштами не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, за умови, що такі кошти підтверджені відповідними статутними та розрахунковими документами.

 

http://chuguev.com.ua/board/novini-harkivskoyi-odpi-15-06-2016-29

 

 

Добавить комментарий