пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 21-06-2016

 

Харківська ОДПІ: Понад 72 мільйони гривень акцизного податку отримав бюджет за п’ять місяців поточного року

 21.06.2016 – Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області

Це на 21,4 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 142,3%.

Такі цифри озвучив начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, за січень-травень 2016 року платники Харківської ОДПІ сплатили 72016,6 тис. гривень акцизного податку. Зокрема, у травні поточного року платниками сплачено 7346,8 тис. гривень.

Нагадаємо платникам податків, що ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною групою товарів можна отримати як у Центрах обслуговування платників при державних податкових інспекціях, так й у Головному управлінні ДФС у Харківській області.

Для отримання ліцензії, підприємці мають надати такі документи:

— заяву;

— копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Ліцензії або рішення про відмову у видачі їх заявнику видається не пізніше 10 календарних днів від дня отримання документів.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8 000 гривень у місті, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень.

Щодо плати за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами:

на кожне місце торгівлі – 2 000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 250 гривень.

Ліцензія видається терміном на один рік, плата справляється щоквартально рівними частками.

Харківська ОДПІ: Понад 40 мільйонів гривень сплачено до бюджету за використання природних ресурсів за п’ять місяців 2016 року

21.06.2016 – Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області

Про це повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

За січень-травень 2016 року до Зведеного бюджету від користувачів природних ресурсів Харківського району надійшло 41,3 млн. гривень, що на 31,9 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільшу суму сплатили платники за користування надрами для видобування корисних копалин – 40,3 млн. гривень, за спецвикористання лісових ресурсів сплатили 810,6 тис. гривень, за спецвикористання води перерахували до бюджету 233,3 тис. гривень, а збір за користування радіочастотним ресурсом – 24,1 тис. гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015№ 909-VIII змінено ставки рентних платежів, зокрема, рентної плати за спеціальне використання води.

Розміри ставок рентної плати за спеціальне використання води встановлені п. 255.5 ст. 255 Податкового кодексу України. Зокрема, у п.п. 255.5.1 п. 255.5 ст. 255 ПКУ зазначені розміри ставок рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод в залежності від басейну річок, включаючи притоки всіх порядків; у п.п. 255.5.2 п. 255.5 ст. 255 ПКУ — розмір ставок рентної плати за спеціальне використання підземних вод в залежності від регіону.

Ставки рентної плати за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв:

— 42,82 гривні за 1 куб. метр поверхневої води;

— 49,94 гривні за 1 куб. метр підземної води (п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 ПКУ).

По актуальні питання сплати ресурсних платежів йшлося під час проведення телефонного зв’язку «гаряча лінія»

21.06.2016

Нещодавно з платниками податків і зборів спілкувалася начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Тетяна Скрипченко.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на поширеніші запитання, які надходили від платників під час проведення заходу.

 

За якими ставками справляється земельний податок?

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування — не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

 

До якого бюджету платники податків сплачують екологічний податок?

Платники екологічного податку (далі – податок) перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.

Платники податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, перераховують суми податку до державного бюджету.

Що є об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідно до п. 256.2 ст. 256 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів є:

деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування;

деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей (у деревостанах віком понад 40 років — рубки догляду за лісом, вибіркові санітарні рубки, вибіркові лісовідновні рубки, рубки, пов’язані з реконструкцією, ландшафтні рубки і рубки переформування; незалежно від віку деревостанів — суцільні санітарні та суцільні лісовідновні рубки);

деревина, заготовлена під час проведення заходів з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв’язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо;

другорядні лісові матеріали (заготівля живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків та інших другорядних лісових матеріалів, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);

побічні лісові користування (заготівля сіна, випасання худоби, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету та інших побічних лісових користувань, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);

використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.

 

Олексій Василенко: відеофіксація проведення митного огляду буде поетапно запроваджена на всіх митницях та митних постах

21.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

На першому етапі процедура відеофікасії проведення митного огляду буде запроваджена на Львівській, Одеській та Київській міській митницях ДФС. Про це повідомив директор Департаменту митного контролю Олексій Василенко.

За його словами,  у найближчі 3-4 місяці процедура фото-, відеофіксації буде здійснюватися по всім митницям та митним постам. Наразі, розробляється програмно-технічне забезпечення для поетапного впровадження цієї процедури в митницях ДФС.

«При проведенні кожного огляду посадова особа буде представлятися на відеокамеру та представляти усіх присутніх, які будуть залучені до його проведення, у тому числі представників правоохоронних органів, якщо цей огляд проводитеметься за їх ініціативою. Митний огляд з обов’язковим коментарем співробітників своїх дій буде зніматися безперервно на відеокамеру, інформація з якої  передаватиметься на центральний сервер. На рівні центрального апарату ДФС буде здіснюватися моніторинг митних оглядів, які проводяться на місцях», — зазначив Олексій Василенко.

Матеріали, які будуть формуватися на центральному сервері ДФС, надаватимуться НАБУ, СБУ,  Національної поліції, у т.ч. будуть використовуватись управлінням внутрішньої безпеки ДФС та профільними департаментами ДФС для контролю за діяльністю підлеглих. Цю інформацію  також зможуть використовувати керівники митниць для проведення відповідних службових розслідувань та перевірки діяльності посадових осіб, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення.

Планується, що кожна посадова особа митниці на початку свого робочого дня буде оримувати відповідну відеокамеру. Наразі розглядається питання для придбання відеокамер для посадових осіб Львівській, Одеській та Київській міській митниць ДФС.

Нагадаємо, що «Порядок здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 370, яка набирає чинності з 1 липня поточного року.

Відповідно до затвердженого порядку, засоби фото-, відеофіксації застосовуються:

—  посадовою особою органу доходів і зборів у разі, коли за результатами застосування системи управління ризиками необхідне здійснення фото-, відеофіксації під час проведення митних формальностей, а також у разі необхідності зафіксувати проведення митних формальностей на будь-якому етапі митного контролю;

— посадовою особою органу доходів і зборів у разі проведення огляду (переогляду) за ініціативою контролюючих та правоохоронних органів;

— посадовими особами ДФС, Адміністрації Держприкордонслужби та Національної поліції, що включені до складу Міжвідомчого цільового центру та спільних мобільних груп з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи, на всіх етапах проведення заходів з виконання доручення Міжвідомчого цільового центру;

— посадовою особою органу доходів і зборів у разі проведення фізичного огляду товарів, передбаченого статтею 266 Митного кодексу України.

Обрано ректора Університету ДФС України

17.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

17 червня в Університеті ДФС України відбувся ІІ тур виборів ректора. Голосування проходило з 9 до 15 години в спортивному залі Університету, після чого розпочався підрахунок голосів.

Явка на виборах склала 91,8 %.

Відповідно результатам ректором обрано Павла Володимировича Пашка.

За процесом голосування стежили представники Державної фіскальної служби України, Міністерства освіти і науки України, спостерігачі від кандидатів і громадських організацій та ЗМІ. Вибори відбулися відповідно до норм чинного законодавства та Статуту університету, із дотриманням процедури таємного голосування.

Нагадаємо, що за результатами І туру жоден із кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів, які б забезпечили перемогу ще минулого тижня.

Тернопільські «підприємці» завдали державі 5 млн. грн. збитків

17.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Тернопільської області проводиться розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, 212 КК України.

Дане провадження відкрито за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства та групи осіб, які створили ряд СГД для прикриття незаконної діяльності діючих суб’єктів господарської діяльності.

Внаслідок таких дій державі заподіяно велику матеріальну шкоду у сумі 5 млн. гривень.

В ході проведення оперативно-слідчих дій здійснено 8 обшуків в офісі та за адресами проживання фігурантів провадження.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 76,5 тис. доларів США, 1,7 тис. євро, 261 тис. гривень готівкою, 22 печатки, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

На 34 розрахункові рахунки, відкриті у філіях комерційних банків, із залишком коштів у сумі 80 тис. гривень накладено арешт.

Також згідно ухвали суду на вилучені готівкові кошти в гривневому еквіваленті 2,2 млн. гривень накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

Євген Бамбізов: з початку поточного року великим платникам відшкодовано майже 25 млрд. грн. ПДВ

17.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За січень – травень 2016 року платниками, які знаходяться на обліку в Центральному офісі, відшкодовано 24,9 млрд. грн., що на 70% більше ніж за аналогічний період минулого року (14,7 млрд. грн.). Про це повідомив начальник Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників Євген Бамбізов в ефірі телеканалу «Рада».

«На сьогодні ми маємо інформацію про відшкодування в он-лайн режимі, яка повністю відображена на сайті ДФС. Щоденно публікується інформація щодо заявлених та відшкодованих сум ПДВ. Ми бачимо досить позитивну тенденцію з відшкодування податку на додану вартість як по системі в цілому, так і по системі Офісу великих платників податків», — зазначив Євген Бамбізов.

За його словами, також скорочуються залишки невідшкодованих сум ПДВ, що вдалося забезпечити, перш за все, завдяки збільшенню збору ПДВ до бюджету.

«Так, по Офісу великих платників, якщо ми зібрали за 5 місяців 2015 року 30 млрд. гривень, то вже з початку 2016 року зібрано 40 млрд. грн. ПДВ. Ми маємо збільшення надходжень до бюджету з податку на додану вартість на понад 10 млрд. грн. Також середньомісячний збір цього податку зріс з 6 млрд. грн. – у 2015 році до 8 млрд. грн. – у 2016 році», — наголосив Євген Бамбізов.

Він також підкреслив, що відшкодування ПДВ платникам здійснюється в нормальному режимі, очікування триває у середньому півтора – два місяці.

ДФС пропонує платникам податків використовувати електронний сервіс ЗІР

17.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З початку поточного року платники податків майже 1,5 млн разів скористались інформацією, якою наповнено «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), що на 34,2 % більше, ніж у січні – травні 2015 року.

«ЗІР — це «живий» інформаційний ресурс, який оновлюється щоденно та містить понад 14 тис. запитань-відповідей, більше700 письмових консультацій, майже 900 нормативних документів та інформаційних матеріалів з питань оподаткування, митної справи та іншого законодавства контроль за додержанням якого покладено на ДФС», — зазначив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

Так, за його словами, протягом січня – травня 2016 року, у зв’язку зі зміною законодавства, обмежено термін дії по 1 131 запитанню-відповіді та внесено 936 нових редакцій запитань-відповідей.

Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом скористатись можна у будь-який зручний час через офіційний веб-портал ДФС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на рухомому рядку головної сторінки офіційного веб-порталу) або зазначивши повну назву ЗІР в пошуковій системі Інтернет мережі.

За допомогою ЗІР платники податків мають можливість оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись із:

відповідями на запитання, в тому числі з якими найчастіше звертаються суб’єкти господарювання та громадяни до ДФС (розділи «Актуальні запитання», «Запитання-відповіді з Бази знань» та «Письмові консультації»);

нормативно-правовими, розпорядчими документами та іншою довідковою інформацією,термінами подання звітності та сплати податків і зборів (розділи «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Необхідно знати»). Разом з цим, розділ «Інтерактивна мапа» дозволяє користуватися можливістю покрокового пошуку інформаціїза напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО».

Крім того, користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру ДФС, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах, відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

ДФС пропонує суб’єктам господарювання та громадянам ознайомитись з функціоналом ЗІР і використовувати його для самостійної орієнтації в інформаційному просторі вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС.

На свята Центри обслуговування платників працюватимуть 18, 20, 25 червня

17.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності у святкові та вихідні дні Центри обслуговування платників працюватимуть за таким графіком:

18, 25 червня 2016 року — робочі дні до 13 год. 00 хв.;

20 червня 2016 року — робочий день у режимі чергування до 16 год. 00 хв.

У зв`язку зі святкуванням Трійці та Дня Конституції України 19, 26-28 червня 2016 року будуть вихідними днями.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” — (044) 284-00-07.

Доступна для громадян – фіскальна служба Харківської області пропонує платникам зворотній зв’язок

21.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Написати листа, звернутися із запитом, отримати індивідуальну консультацію он-лайн, потрапити на особистий прийом, зустрітися з керівником фіскальної служби, поспілкуватися з модератором в Центрі обслуговування платника. Сьогодні платник сам обирає для себе зручний формат спілкування з податківцями.

Як повідомили в Головному управлінні ДФС області, тільки письмових звернень  від громадян з початку року надійшло більше 700. Це, до речі, на 71 більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Більшість звернень стосувалась податкової політики -– 77,4% від загальної кількості звернень, (з них 21,0 %  – інформування про ухилення від сплати податків,  24,0 % —  запити відносно контрольно-перевірочної роботи,  6,1% –  запити щодо реєстраційних номерів облікових карток платників податків).

Всі письмові звернення, які надійшли до органів ГУ ДФС у Харківській області розглянуті згідно чинного законодавства.

Також у фіскальній службі повідомляють і про можливість потрапити на особистий прийом до посадових осіб як Головного управління, так і районних податкових інспекцій,  та поспілкуватися, так би мовити, «наживо». Для громадян працює «Приймальня громадян», проводяться також виїзні особисті прийоми посадовими особами згідно затверджених графіків.

Крім того, для надання своєчасної, кваліфікованої допомоги підприємцям та громадянам з питань податкового законодавства та інших питань, в усіх районах області працюють Центри обслуговування платників, в яких постійно проводиться консультаційна робота з платниками податків.

Щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

21.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

— здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника); — виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

— надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267. У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення поставки товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті. У разі якщо до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ, на таку операцію було складено окрему податкову накладну, така сума поставки та відповідно сума ПДВ до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій, не включається.

В уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок відображаються всі заповнені рядки податкової декларації, що уточнюється

21.06.2016

В уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок) відображаються всі заповнені рядки податкової декларації (далі – декларація), що уточнюється, — звертають увагу фахівці Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

В графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється; у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок; в графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/-), у разі якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

При цьому, слід зазначити, що не заповнені рядки в декларації, в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими.

Відповідно до п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації з ПДВ (далі – декларація), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок) до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

У графі 4 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється. У разі, якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється (п. 2 розд. VІ Порядку № 21).

У графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення (п. 3 розд. VІ Порядку № 21).

У графі 6 уточнюючого розрахунку відображається сума помилки (абсолютне значення) (п. 4 розд. VІ Порядку № 21).

У разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому п. 50.1 ст. 50 розд. II ПКУ. Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок (п. 5 розд. VІ Порядку № 21).

У разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2 (п. 6 розд. VІ Порядку № 21).

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3 уточнюючого розрахунку.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

До уваги платників податків: інформація щодо необхідності сплати (звільнення від сплати) митних платежів!

21.06.2016

У розділі «Нормативні та інформаційні документи» сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі – «ЗІР») офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України (http://zir.sfs.gov.ua) (тематика «Митна справа») розміщено:

— Довідкову таблицю стосовно завершення митних режимів шляхом поміщення товарів в інший митний режим (категорія 204 – «Митні режими»);

— Довідкову таблицю щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму (категорія 210 – «Митні платежі»).

Як зазначає Державна фіскальна служба України, використання цих таблиць дозволить користувачам «ЗІР» заздалегідь отримати інформацію щодо необхідності сплати або звільнення від сплати митних платежів в залежності від обраного ними митного режиму та можливості завершення такого режиму шляхом поміщення товарів в інший митний режим

Про порядок заповнення податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води

21.06.2016

За четвертий квартал 2015 року та наступні податкові періоди платники рентної плати звітують за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719).

Невід’ємною частиною Податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) є 11 додатків. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання, для такого об’єкта оподаткування до Декларації не додається.

Платники рентної плати за спеціальне використання води надають до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації Декларацію та відповідний тип додатка, а саме:

— додаток 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» (далі – додаток 5);

— додаток 6 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного транспорту»;

— додаток 7 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики» (далі – додаток 7).

Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час аналізу даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата) за І квартал 2016 рокувстановлено найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань з Плати, а саме:

— неправильне застосування платниками ставок Плати, встановлених статтею 255 Податкового Кодексу України від 02.10.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями, що призводить до невірного обчислення податкових зобов’язань (додатки 5 та 7);

— неправильне визначення коду водного об’єкта (додаток 5);

— помилково у додатку 5 за І квартал 2016 заповнюється рядок 12 «податкове зобов’язання з початку року за попередній звітний період» при тому, що за звітний І квартал 2016 року попереднього звітного періоду не може бути;

— неправильне заповнення додатку 5: за умови заповнення рядка 11 «податкове зобов’язання з початку року» не заповнено рядок 13 «податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал».

Таким чином, з метою правильності обчислення, своєчасності і повноти справляння Плати платникам необхідно дотримуватись порядку заповнення податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.

До уваги громадян – власників нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки!

21.06.2016

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Для платників податку – фізичних осіб звітування з цього податку не передбачене.

Обчислення суми податку з об’єкту оподаткування здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі, за місцем її реєстрації (для резидентів) та за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності нерезидентів (для нерезидентів), до 1 липня року, що настає за звітним роком, податкового повідомлення – рішення про сплату відповідної суми податку (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (підпункт 266.7.4 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Громадяни у цьому році сплачуватимуть податок за власність, якою вони володіли у 2015 році за ставками та у порядку, які діяли у минулому році.

Відповідно до законодавства, кожний громадянин, який має у власності квартиру, або будинок, або змішані типи (квартиру і будинок) має право на зменшення його бази оподаткування.

Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 квадратних метрів. Для будинку (будинків) така пільга надається у розмірі 120 квадратних метрів. Тобто, якщо площа усіх будинків (чи одного будинку) не перевищує 120 квадратних метрів, то громадянин не сплачує податок. Для змішаних типів: якщо одночасно є і квартира, і будинок, загальна площа, яка підлягає оподаткуванню, зменшується на 180 квадратних метрів.

Органам місцевого самоврядування надані повноваження щодо надання пільг та встановлення ставок оподаткування податком на нерухоме майно.

Кодексом передбачено, що ставки податку на 2015 рік для житлової нерухомості встановлюються на рівні до 2% від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року, за кожний квадратний метр, який перевищує надану пільгу.

Для нежитлової нерухомості на 2015 рік ставка податку не може перевищувати 1% мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року, за кожний квадратний метр такої нерухомості.

При сплаті у 2016 році податку за 2015 рік береться до уваги мінімальна заробітна плата, яка була встановлена на 1 січня 2015 року, тобто 1 218 гривень.

Отже, до 01.07.2016 громадяни – власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що є об’єктом оподаткування податком, отримають від податкових інспекцій податкові повідомлення – рішення про сплату відповідної суми податку. До цього документу додається квитанція та повідомлення про сплату податку з реквізитами для його сплати.

Громадянин може сплатити податок у будь-якому банку. Звертаємо увагу, що фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості також через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад за квитанцією про прийняття податків (підпункт 266.9.1 пункту 266.9 статті 266 Кодексу).

Відповідно до вимог підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Кодексу податкове зобов’язання за 2015 рік з цього податкуфізичні особи повинні сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

 

Податковий календар на червень 2016 року

21.06.2016

21 червня, вівторок

Останній день подання

податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2016 року;

декларації акцизного податку за травень 2016 року;

податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за травень 2016 року;

податкової декларації з рентної плати за травень 2016 року;

розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4 до Декларації) за травень 2016 року;

звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за травень 2016 року

Останній день сплати

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за травень 2016 року

29 червня, середа

Останній день сплати

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за травень 2016 року

30 червня, четвер

Останній день сплати

плати за землю за травень 2016 року;

податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 року;

військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 року;

податку на додану вартість за травень 2016 року;

акцизного податку за травень 2016 року;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом  за травень 2016 року.

Торгівля пивом — тільки якщо маєте ліцензію

21.06.2016

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, тільки за наявності у них ліцензій.

З 01.07.2015 ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Отже, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Така діяльність повинна здійснюватися виключно через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства, без обмеження торговельної площі.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані касові апарати з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.

Виявлені розбіжності у розрахунку податку на нерухомість підлягають виправленню

21.06.2016

Відповідно до норм Податкового кодексу податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Розрахунок здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення.

У разі, якщо платник податку не погодиться з розрахунком податку або виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до фіскальних органів. Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами

21.06.2016

Платниками земельного податку є  власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі.

Порядок обчислення плати за землю встановлено статтею 286 Податкового кодексу України.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до органів фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Платники плати за землю мають право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платники плати за землю подають податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нагадуємо, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення у 2016 році становить 1,433, сільськогосподарських угідь – 1,2.

Сплачується земельний податок юридичними особами щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ НЕРЕЗИДЕНТІВ ЗА ДОГОВОРАМИ ПРО НАДАННЯ РЕЗИДЕНТУ ПОСЛУГ З ТРАНСПОРТНОГО ЕКСПЕДИРУВАННЯ ЗА МЕЖАМИ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

21.06.2016

Державною фіскальною службою України листом від 31.05.2016 р. N 11818/6/99-99-15-02-02-15 надано роз’яснення щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентом за договором про надання резиденту послуг з транспортного експедирування за межами території України.

Відповідно до пп. 14.1.260 п. 14.1 ст. 14 Кодексу фрахтом вважається винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ст. 141 Кодексу.

Згідно з пп. 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 Кодексу сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

Якщо нерезидент з метою виконання договору транспортного експедирування залучає до виконання третіх осіб, у тому числі нерезидентів, що надають послуги з фрахту, то компенсація таких виплат резидентом нерезиденту — експедитору не вважаються сумою фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахтування. Компенсація таких виплат відповідно до підпункту «й» пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу є іншими доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.

Проте пунктом 3.2 ст. 3 Кодексу передбачено, що якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

У відносинах між Урядом України і Урядом Королівства Бельгії, починаючи з 20.05.96, застосовується Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень щодо податків на доходи і майно, ратифікована Законом України від 29 жовтня 1996 року N 433/96-ВР «Про ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Королівства Бельгія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно» (далі — Конвенція).

Пунктом 1 ст. 7 Конвенції визначено, що прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується лише в цій Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі через розташоване в ній постійне представництво.

Застосування міжнародних договорів регламентовано положеннями ст. 103 Кодексу.

Відповідно до п. 103.2 ст. 103 Кодексу особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Пунктом 103.3 ст. 103 Кодексу встановлено, що бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів.

При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу.

Поняття бенефіціарного (фактичного) отримувача для виплат на фрахтування транспортного засобу Конвенцією не передбачено.

Отже, у разі якщо відшкодування витрат на фрахтування транспортного засобу здійснюється не безпосередньо фрахтувальнику — нерезиденту, а експедитору, тобто по суті — агенту, який не є бенефіціарним власником доходу, то до такого платежу не застосовуються положення Конвенції і такий платіж є іншими доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу за ставкою 15 відсотків під час такої виплати.

 

Коли реєстрація платником ПДВ обов’язкова

21.06.2016

Якщо особа постачає товари або послуги на митній території України, які підлягають оподаткуванню ПДВ та загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, то така особа зобов’язана подати до органу ДФС за своїм місцезнаходженням Заяву за ф. № 1-ПДВ та зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

До загального обсягу операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за ставками 20%, 7%, 0% та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При цьому при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому  будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ та не подала до контролюючого органу заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.

Туристичний збір: про платників та ставки податку

21.06.2016

Туристичний збір — місцевий збір, який встановлюється місцевою радою.

Платники — громадяни, які на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.

Водночас, від сплати туристичного податку звільняються громадяни, які знаходяться у відрядженні; діти до 18 років; інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи. Окрім того, платниками збору не є особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів. Однак, такі заклади повинні мати ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ України.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти:

— адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

— квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири) фізичних осіб;

— юридичні особи або фізичні особи — підприємці, які уповноважені місцевою радою справляти збір на умовах договору.

База справляння збору — вартість усього періоду тимчасового проживання (за виключенням витрат на харчування, побутові послуги).

Справляння збору здійснюється під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням. Сума збору зазначається податковим агентом окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Ставка 1 відсоток до бази справляння. Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету територіальної громади.

Порядок справляння туристичного збору регламентується ст. 268 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями.

Надходження туристичного збору – один із важливих кроків до розбудови економічної стабільності країни. Податок покликаний розвивати вітчизняний туризм та зміцнювати місцеві бюджети.

 

 

Добавить комментарий