пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ за 13.06.2016

Майже 10 мільйонів гривень військового збору сплатили платники Харківської ОДПІ за січень-травень 2016 року

10.06.2016

Це на 600,8 тис. гривень більше встановленого завдання. Темп приросту склав 106,6%.

Зокрема, у травні до бюджету сплачено 2,2 млн. гривень.

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

Нагадаємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Ставка збору залишається незмінною — 1,5% від об’єкта оподаткування.

Харківська ОДПІ Головного управління

ДФС у Харківській області

Відбувся І тур виборів ректора Університету ДФС України

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

9 червня в Університеті ДФС України проведено вибори ректора. З 9 до 15 години голосували всі штатні наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, а також обрані шляхом таємного голосування представники студентства та інших штатних працівників Університету ДФС.

На виборчій дільниці за процесом голосування стежили спостерігачі від кандидатів на посаду ректора, представники Державної фіскальної служби України та Міністерства освіти і науки України, представники громадських організацій.

Явка виборців склала 747 осіб, що становить 90,33 %.

Результати І туру згідно з протоколу виборчої комісії:

1)    Варналій З.С. – 81 голос (9,79 %),

2)    Галунько В.В. – 7 голосів (0,84 %),

3)    Глушков В.О. – 0 голосів (0 %),

4)    Савченко Л.А. – 294 голоси (35,55 %),

5)    Кузьменко В.Б. – 19 голосів (2,3 %),

6)    Пашко П.В. – 310 голосів (37,48 %),

7)    Не підтримує жодного кандидата – 26 голосів (3,14 %).

Відповідно оприлюднених результатів оголошено ІІ тур виборів,  який відбудеться через 7 днів після проведення першого туру (17 червня 2016 року). До бюлетенів для голосування включатимуться два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі виборів.

Податковою міліцією викрито посадовців консорціуму, які не сплатили 21,4 млн. грн. податків

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст. 212 КК України за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами консорціуму, що здійснює діяльність у сфері будівництва.

З’ясувалося, що в 2015 році шляхом відображення у податкових деклараціях посадовці надали до податкової інспекції інформацію щодо неіснуючих фінансово-господарських взаємовідносин із низкою підприємств з ознаками фіктивності.

Внаслідок таких дій порушники ухилились від сплати податків на суму 21,4 млн. гривень.

Проводяться оперативно-слідчі дії.

Викрито посадовців комерційного підприємства, які завдали шкоди бюджету Запоріжжя на 7,4 млн. гривень

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції  Запорізької області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст. 364 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

З’ясувалося, що при будівництві майнового комплексу зазначені особи умисно не уклали з міською радою договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя. Завдяки цьому вони не сплатили обов’язковий платіж (пайову участь) до бюджету міста на суму 7,4 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Роман Насіров: Уряд схвалив рішення про створення 20 мобільних груп для протидії контрабанді

09.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Уряд схвалив рішення про створення при Міністерстві фінансів Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп для боротьби з корупцією на митниці. Це – черговий крок у реформуванні митниці», — наголосив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, прийняте рішення є свідченням систематичної роботи по боротьбі з контрабандою та корупцією, що ведеться фіскальною службою разом з іншими державними відомствами.

«До складу Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп увійдуть представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Мобільні групи будуть діяти у цілодобовому режимі по всій території України. До кожної мобільної групи увійдуть по два представники ДФС», — повідомив очільник відомства.

На Центр покладено такі завдання, як попередження та виявлення фактів порушення митного законодавства, узагальнення, обробка та аналіз оперативної й аналітичної інформації щодо можливих фактів порушення митного законодавства, отриманої з будь-яких джерел, організація діяльності мобільних груп та здійснення контролю за їхньою діяльністю, а також проведення аналізу ефективності заходів, що вживаються для протидії митним правопорушенням.

Крім того, у складі Центру буде створено Аналітичну групу, яка займатиметься аналітично-пошуковою роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць та передаватиме інформацію мобільним групам для оперативного реагування.

Буде поетапно впроваджуватися обов’язкова фото-та відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами.

«Прийняті рішення стануть ефективним засобом у боротьбі з контрабандою та корупційними проявами на митницях», — підкреслив Роман Насіров.

На Сумщині вилучено спирту на 6,1 млн. грн., який перевозився під виглядом компоненту добавки антидетонаційної для бензинів

09.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Сумської області в рамках проведення операції „Акциз-2016” викрито факт незаконного транспортування спирту.

Так, в селищі Попівка під час виїзду з території одного із заводів було зупинено два вантажних автомобіля з напівпричепами-цистернами. Згідно із супровідними документами, які надали водії, в автівках перевозився компонент добавки антидетонаційної для бензинів.

Натомість під час огляду в цистернах було виявлено 46,9 тонни рідини з характерним запахом спирту. Вантаж орієнтовною вартістю 6,1 млн. грн.. вилучено.

За даним фактом внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст. 204 КК України.

Слідчі дії тривають.

Сергій Білан: Після перевірок, проведених податковою міліцією в сфері держзакупівель, до бюджету стягнуто майже півмільярда гривень

09.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У поточному році за результатами перевірок, проведених співробітниками податкової міліції в області державних закупівель, в бюджет було стягнуто 499,3 мільйона гривень. Про це заявив перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

За його словами, всього за фактами правопорушень у сфері держзакупівель в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано 191 кримінальне провадження.

«Найбільше зловмисників проходять за статтею 191 Кримінального кодексу України. Це привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», — сказав Сергій Білан.

Крім того, він зазначив, що 69 кримінальних проваджень зареєстровані за статтею 212 КК (ухилення від сплати податків, зборів) і 13 проваджень — за статтею 209 (легалізація доходів).

Перший заступник голови ДФС також підкреслив, що переважну більшість проваджень відкрито за фактами порушень, скоєних переможцями конкурсних торгів — 115, а 40 — замовниками.

На Житомирщині податковою міліцією викрито комерційне підприємство, що проконвертувало 2 млрд. грн.

09.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Житомирської області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 364 і 212 КК України, викрито протиправну діяльність службових осіб комерційного підприємства.

З’ясувалося, що посадовці протягом 2013-2014 років для ухилення від сплати податків під час митного оформлення товарів подали до митних органів недостовірні відомості щодо коду товару «відходи та брухт легованої сталі». Це призвело до ненадходження до бюджету коштів (митних платежів) на суму близько 5 млн. гривень.

Загалом протягом 2013-2016 років через розрахункові рахунки суб’єктів господарської діяльності, підконтрольних комерційному підприємству, проконвертовано близько 2 млрд. грн. Ймовірна сума втрат, завданих бюджету, внаслідок такої діяльності складає близько 300 млн. гривень.

У ході проведення оперативно-слідчих дій здійснено 10 обшуків за місцями реєстрації зазначених підприємств та в місцях проживання фігурантів провадження.

Під час обшуків виявлено та вилучено чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, сервери, електронні носії інформації, банківські картки, мобільні засоби зв’язку, 361 печатку підприємств з ознаками фіктивності, в тому числі 10 печаток підприємств-нерезидентів, 2 штампи, 31 факсиміле, 3 системні блоки, 26 ноутбуків, 7 мобільних телефонів, електронні носії інформації, чорнові бухгалтерські документи та записи, рахувальна машина для готівки, грошові кошти в сумі 5 тис. дол. США.

На розрахункових рахунках фіктивних підприємств у банківських установах накладено арешт на суму 140 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

«Фантом» затримав партію елітних товарів з окупованих територій на суму майже 700 тис. грн.

09.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» під час несення служби на КПВВ «Новотроїцьке» зупинено автомобіль ГАЗ, який рухався з тимчасово окупованої території.

Під час огляду транспортного засобу виявлено партію елітних канцелярських виробів, годинників та інших цінних товарів, загальною вартістю 696 тис. грн.

Встановлено, що 30-річний водій намагався перемістити вказані товари через лінію розмежування з метою перепродажу.

За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

 

Начальника управління податкової інспекції Одещини затримали на хабарі, — Юрій Шеремет

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Сьогодні, 8 червня, слідчим управлінням прокуратури Одеської області спільно зі  співробітниками ГУВБ ДФС України  та УВБ ГУ ДФС в Одеській області під час отримання хабара було затримано посадовця Арцизької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області.

Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, податківець вимагав та отримав грошові кошти у вигляді хабара на суму 12000 грн. за незастосування штрафних санкцій за результатами перевірки господарської діяльності.

«Наразі проти затриманого відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України. Тривають першочергові слідчі дії», — зазначив Юрій Шеремет.

«Нагадаю, що у разі протиправних дій з боку працівників фіскальної служби, платники податків можуть звертатися на антикорупційний сервіс «Пульс» за телефоном (044) 284-00-07», — наголосив начальник ГУВБ.

Юрій Шеремет: 90% кримінальних проваджень щодо дій працівників ДФС розпочато за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом 5 місяців поточного року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 241 кримінальне провадження. Це – 90% від загальної кількості розпочатих проваджень всіма правоохоронними органами (267) за фактами вчинення посадовими особами фіскальної служби злочинів у сфері службової діяльності. У 2015 році цей показник дорівнював 85%. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, така результативність свідчить про підвищення у поточному році ефективності діяльності підрозділів внутрішньої безпеки ДФС порівняно з іншими правоохоронними органами.

«У цьому році було виявлено 34 випадки хабарництва та 112 зловживань владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 65 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже втричі перевищує показник 2015 року, у тому числі 33 – за одержання неправомірної вигоди», – зазначив Юрій Шеремет.

До суду надіслано 42 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.

За вказаний період за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 20 протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності судом притягнуто 12 осіб.

Для з’ясування причин і обставин скоєння правопорушень  посадовими особами фіскальної служби  проведено 1,5 тис. службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 604 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень.

За словами Юрія Шеремета, особлива увага приділяється відпрацюванню скарг, які надходять від фізичних та юридичних осіб, для оперативного виявлення або упередження неправомірних дій працівників служби. Так, з початку року перевірено 578 таких скарг, з яких 121 – підтвердилися.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 229 осіб,  звільнено 96 осіб.

Посадовець також нагадав, що для забезпечення дієвого запобігання, попередження та профілактики правопорушень в ДФС затверджено Антикорупційну програму на 2015-2017 роки.

Серед розроблених заходів передбачено безпосереднє залучення до антикорупційних заходів керівників усіх без виключення підрозділів ДФС і запровадження персональної відповідальності за дії підлеглих безпосередньо керівників територіальних органів.

Викрито директора комерційного підприємства, який завдяки махінаціям з ПДВ не сплатив 3,9 млн. грн. податків

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області  в ході супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено незаконну діяльність директора комерційного підприємства, який за рахунок махінацій з ПДВ ухилився від сплати податків на суму 3,9 млн. гривень.

З’ясувалося, що невстановлені особи за грошову винагороду зареєстрували на підконтрольну їм особу комерційне підприємство. Реквізити та розрахункові рахунки цього підприємства використовувалися для сприяння платникам реального сектору економіки в неправомірному формуванні податкового кредиту з ПДВ та ухиленні від його сплати.

Для здійснення незаконної діяльності зловмисники отримували на поточні рахунки від підприємств реального сектору економіки грошові кошти за нібито надані послуги або купівлю товарів. В результаті таких операцій у контрагентів формувався безпідставний податковий кредит з ПДВ, а у вказаного підприємства накопичувались податкові зобов’язання з ПДВ. Це давало можливість неправомірно формувати ліміт на електронних рахунках даного підприємства в системі електронного адміністрування ПДВ та реєструвати податкові накладні на адресу замовників.

В ході проведених заходів було зменшено ліміт на спеціальних рахунках комерційного підприємства на загальну суму 145 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Податковою міліцією викрито підприємців, які завдали шкоди бюджету на 4,1 млн. гривень

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері торгівлі товарами широкого асортименту.

З’ясувалося, що у 2015-2016 роках посадовці, змовившись із невстановленими особами, оформили операції з придбання товарів, ввезених на територію України з Німеччини, із низкою підприємств,  що мають ознаками фіктивності.

Такі дії дали їм можливість неправомірно завищити валові витрати підприємства і податковий кредит, ухилившись таким чином від сплати податків у сумі 4,1 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Роман Насіров вручив дипломи випускникам Університету державної фіскальної служби України

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Сьогодні, 8 червня, у місті Ірпінь в Університеті державної фіскальної служби України відбулися урочисті заходи з нагоди випуску студентів-старшокурсників. Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь в урочистому врученні дипломів  найкращим випускникам ВУЗу та привітав молодих спеціалістів із завершенням навчання. Загалом дипломи отримали понад 200 юнаків та дівчат.

«Сьогодні завершився важливий етап у вашому житті — ви стали дипломованими спеціалістами. Наразі наша країна переживає час змін та реформ, де для молодих спеціалістів відкриваються нові двері та можливості. Бажаю вам скористатися ними у повній мірі та стати гідними працівниками державних органів», — звернувся до випускників Роман Насіров.

Він запевнив, що диплом Університету ДФС України – це шлях до успішної кар’єри. «Це щороку доводять наші випускники, які по завершенні навчання працюють у державних органах, бізнесі та науковій сфері», — підкреслив Голова ДФС.

Звертаючись до випускників, Роман Насіров також наголосив на важливості набутих під час навчання знань, які потрібно буде застосовувати у своїй професійній діяльності.

«Для ознайомлення з роботою фіскальної служби з цього року у студентів Університету з’явилася можливість пройти практику у ДФС. Вважаю, що це стане хорошим стартом для студентів, допоможе їм остаточно визначитися з професійними уподобаннями та застосувати набуті знання на практиці», — підсумував очільник відомства.

Володимир Юрченко: Остаточні результати перевірки Одеської митниці будуть оприлюднені найближчим часом

08.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Робоча група Державної фіскальної служби України завершила тематичну перевірку Одеської митниці. Про це повідомив заступник директора Департаменту внутрішнього аудиту ДФС Володимир Юрченко.

Що стосується поширеної в ЗМІ інформації про те, що робоча група оголосила чергову догану керівництву митниці, Володимир Юрченко зазначив: «Подібна інформація не відповідає дійсності. Більше того, оголошення доган взагалі не входить до повноважень робочої групи. Мета перевірки – встановити, чи були усунені недоліки в роботі митниці, в першу чергу для того, щоб мати можливість достроково зняти догани, попередньо оголошені керівництву митниці за неналежну організацію роботи. Усунення недоліків – необхідна умова для зняття догани сумлінному державному службовцю, передбачена чинним законодавством (Закон «Про державну службу»). Результати перевірки на сьогодні узагальнюються».

На Полтавщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом коштів у розмірі 30 млн. грн.

07.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Полтавської області спільно зі  співробітниками Служби безпеки України в рамках супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 191 і 366 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, через який «відмивалися» гроші однієї з військових частин, розташованої в Полтавській області.

Крім цього, організатори конверту надавали місцевим комерційним структурам послуги з переведення безготівкових коштів у готівку та мінімізації податків шляхом укладення фіктивних договорів на виконання будівельних робіт.

Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів з використанням реквізитів підконтрольних конвертаторам підприємств протягом 2014-2016 років склав понад 30 млн. грн., фактичні втрати бюджету становлять близько 5 млн. грн.

У ході оперативно-слідчих заходів в м. Кременчук проведено 7 обшуків за місцями реєстрації, проживання та у транспортному засобі фігурантів справи.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 200 тис. гривень готівкою, 10 електронних носіїв, 6 мобільних телефонів, 2 одиниці комп’ютерної техніки та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

Слідчі дії тривають.

Українські митники вивчали засоби боротьби з незаконним переміщенням «хімічних прекурсорів»

07.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівники митниць ДФС взяли участь у тематичному короткостроковому семінарі у рамках програми «Глобальний щит» Всесвітньої митної організації на тему: «Боротьба з незаконним переміщенням так званих «хімічних прекурсорів», які можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Класифікація, маркування та пакування небезпечних хімічних вантажів».

Учасники семінару ознайомлювалися з методами виявлення та ідентифікації хімічних речовин-прекурсорів, що можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, класифікації та маркування небезпечних вантажів, огляду транспортних засобів на предмет приховування товарів/хімічних речовин, а також з міжнародною практикою здійснення аналізу та оцінки митних ризиків.

У рамках семінару, зокрема, обговорювалися питання застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, переміщення озоноруйнівних речовин, що на сьогодні заслуговують особливої уваги з боку митниці.

Учасників також поінформували про окремі нюанси здійснення експортного контролю та загроз поширення зброї масового ураження.

Отримані знання митники використовуватимуть на практиці під час повсякденної роботи.

Нагадаємо, що програма GlobalShield («Глобальний щит») Всесвітньої митної організації (ВМО) спрямована на міжнародну боротьбу з незаконним переміщенням так званих «хімічних прекурсорів», які можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Учасниками Програми «Глобальний щит» є більше сотні країн та міжнародних організацій.

«Фантом» вилучив цигарки на суму понад 3,5 млн. грн.

07.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі зведеної мобільної групи під час несення служби на КПВВ «Зайцеве» зупинили вантажний автомобіль, який рухався з м. Новолуганськ (тимчасово непідконтрольна Україні територія) у напрямку м. Бахмут (підконтрольна Україні територія).

Відповідно до товаросупровідних документів 41-річний водій перевозив через лінію розмежування зернові висівки вагою 4800 кг. із складських приміщень київського підприємства, які розташовані у м. Світлодарськ (непідконтрольна Україні територія) до м. Бахмут.

Однак, під час перевірки вантажу, виявлено незначну кількість зернових висівок, упакованих у поліетиленові мішки, які використовувались для прикриття та маскування коробів з сигаретами.

Загалом в автомобілі виявлено та вилучено сигарети марок «Прима», «LD» та «Winston» загальною вартістю понад 3 млн. 547 тис. грн.

Під час огляду пачок із сигаретами виявлено, що марки акцизного податку зовні мають ознаки підробки та не відповідають встановленим зразкам.

Окрім того, встановлено, що товаросупровідні документи також містять ознаки підробки, а вказане підприємство останній раз надавало податкову звітність у 2013 році та має ознаки фіктивності.

На даний час проводяться заходи, які спрямовані на встановлення фактичного вантажовідправника та вантажоотримувача зазначених табачних виробів.

Слідчі дії тривають.

У Рівненській області вилучено бурштину майже на 1 млн. грн., у т.ч. камінь рекордної ваги

06.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Під час обшуків у рівненського підприємця, який продавав фальсифіковані алкогольні напої, вилучено велику партію бурштину, у т.ч. камінь вагою 1,8 кг.

Cпівробітниками податкової міліції Рівненської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження зареєстрованого за ст. ст. 204, 199 КК України проведено низку заходів. В результаті встановлено, що один із підприємців Рівненської області здійснює транспортування, зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з марками акцизного податку, які містять ознаки підробки. При цьому даний підприємець не мав відповідної ліцензії на торгівлю алкогольними напоями.

В рамках кримінального провадження проведено 4 обшуки за місцем проживання фігуранта та в місцях здійснення ним незаконної діяльності.

За результатами обшуків вилучено підакцизних товарів орієнтовною вартістю 280,6 тис. грн. та 20 тисяч доларів США. Окрім того, у підприємця вилучено 7,75 кг. бурштину-сирцю різних фракцій орієнтовною вартістю 1 млн. грн., в т.ч. один камінь вагою 1,8 кг. орієнтовною вартістю 375тис.грн.

Загальна вартість вилучених ТМЦ складає близько 1,8 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Контакт-центром ДФС надано 591,4 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян

06.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З початку поточного року Контакт-центром ДФС платникам податків надано 573,6 тис. консультацій по телефону, 17,7 тис. —  електронною поштою і факсом. Загалом протягом січня – травня 2016 року Контакт-центром надано 591,4 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Про це повідомив заступник директора Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Андрій Кушнір в ефірі телеканалу «Рада».

«Робота інформаційно-довідкового департаменту є індикатором роботи ДФС. Чим більше звернень він отримує, тим ми більше розуміємо, де є проблеми. І це дає можливість службі реагувати на ці проблеми і визначати пріоритетні питання, які потребують вирішення», — зазначив Андрій Кушнір.

За його словами, за наданням інформаційно-довідкових послуг до Контакт-центру ДФС звертаються  як громадяни України так й іноземці, які цікавляться системою оподаткування в Україні, або окремими питаннями оподаткування.

У цьому році найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.

На Закарпатті упереджено незаконне ввезення товарів іноземного виробництва вартістю 4 млн. гривень

06.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Закарпатської області спільно з працівниками митного посту Закарпатської митниці в рамках проведення операції «Рубіж-2016» упереджено незаконне ввезення на територію України товарів іноземного виробництва.

Нелегальний вантаж було виявлено під час огляду транспортних засобів, які рухалися через «зелений коридор». Товари знаходилися у вантажних відсіках та салоні у картонних коробках, обтягнутих поліетиленовою плівкою.

Товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 4 млн. гривень вилучені.

Проводяться заходи щодо встановлення походження та вартості  вилученого товару.

Викрито незаконну діяльність столичного підприємства, посадовці якого легалізували 44,4 млн. гривень

06.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у М. Києві спільно з СБУ встановлено факт проведення незаконних фінансових операцій з бюджетними коштами.

Як з’ясувалося, одне зі столичних підприємств отримало кошти від державної установи за результатами відкритих торгів із закупівлі автомобілів для потреб інвалідів. У подальшому посадовці підприємства внесли до первинних бухгалтерських документів неправдиві відомості та перерахували державні кошти на рахунок суб’єкта господарської діяльності, який за місцем реєстрації фактично не знаходиться. При цьому є ймовірність того, що підприємство входить до ланцюгу підприємств, що здійснюють транзитні фінансові потоки.

Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 44,4 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Майже 36 тисяч мешканців Харкова та області надали декларації про свої доходи

09.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Це на 1 278 громадян або 3,7% більше ніж минулоріч (станом на 1 червня). Загалом задекларовано близько 3,5 млрд.грн. доходів.

Про це повідомила під час брифінгу заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталія Свєтош.

Посадовець розповіла, що 32 тис. декларацій надійшло від громадян, які отримали доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню. Решта – майже 4 тис. – від тих, хто виявив бажання скористатися правом на податкову знижку.

За деклараціями визначено податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб в сумі 96,8 млн. грн. та військового збору — 14,4 млн. грн.

При цьому, 325 громадян задекларували доходи понад 1 млн.грн. Ними вказані загальні доходи в сумі 1,45 млрд.грн., податок на доходи фізичних осіб в сумі 32,6 млн.грн., військовий збір – 3,3 млн.грн.

Наталія Свєтош також нагадала, що громадяни до кінця року мають можливість скористатися правом на податкову знижку. Для цього їм необхідно надати декларацію, а у випадку виникнення запитань вони можуть звернутися до ЦОПу.

Нерухомість непридатна для проживання — повідомте податкову

09.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пп. «ґ» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради.

Рішення стосовно непридатності житлового будинку (житлового приміщення) для проживання (в тому числі у зв’язку з аварійним станом конструктивних елементів), про використання непридатного для проживання житлового будинку (житлового приміщення) з іншою метою (переведення у нежитловий фонд) або про знесення цього будинку приймаються відповідною місцевою радою на основі висновку комісії, згідно норм ст. 30 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

Таким чином, власник об’єкта житлової нерухомості для звільнення від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинен повідомити податкову інспекцію, що житлова нерухомість непридатна для проживання на підставі рішення органу місцевого самоврядування, про використання непридатного для проживання жилого будинку (жилого приміщення) в інших цілях або про знесення цього будинку.

Неправомірне отримання податкової соціальної пільги – штраф 100 відсотків

09.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати (пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України (далі ПКУ)) тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

В разі встановлення, на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок порушень платником податку застосування податкової соціальної пільги, територіальний орган ДФС України повідомляє роботодавця про наявність виявлених підстав для позбавлення платника податку права на податкову соціальну пільгу відповідно до норм підпунктів 169.2.1, 169.2.4 пункту 169.2 статті 169 розділу IV ПКУ, за формою затвердженою,  наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014  № 86 «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми Повідомлення про наявність порушень».

Відповідно до пп. 169.2.4 ПКУ, якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, — за рахунок наступних виплат.

Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

 

Увага активізувалися телефонні шахраї!

08.06.2016

На цей раз вони представляються працівниками Слобожанської ОДПІ. Телефонуючи  суб’єктам господарювання, шахраї вимагають від них гроші за лояльне ставлення податкової до їх діяльності.

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що у подібних випадках необхідно терміново звертатися на «Пульс» за телефоном 044-284-00-07 або до правоохоронних органів.

Харківська митниця ДФС: з початку року до бюджету країни перераховано майже 4 мільярди гривень

08.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Це на 700 мільйонів гривень більше від встановлених для митниці індикативних показників.

Лише у травні забезпечено надходження 747 мільйонів гривень, що на понад 655 тисяч гривень більше від встановленого показника.

На сьогоднішній день в Харківській митниці ДФС для здійснення зовнішньоекономічної діяльності акредитовано близько 5,5 тисяч підприємств різних форм власності.

З метою створення їм комфортних умов вживаються заходи для максимального прискорення та спрощення процесу митного оформлення.

Так, на 20 % скорочено середній час оформлення однієї декларації: з 3 год. 12 хв. в 2015 році до 2 год. 33 хв. в поточному році.

Слід зазначити, що з початку року Харківською митницею ДФС оформлено 36 634 митні декларації, з них 99,4% — електронні. В травні 2016 року оформлено 7 567 митних декларацій, в електронному виді — 99,5%.

В той же час митники не послабляють контроль за недобросовісними громадянами – порушниками митних правил. Протягом 5 місяців поточного року складено 340 протоколів про порушення митних правил. До бюджету надійшло 616 тисяч гривень штрафів.

Увага суб’єктів господарювання!

08.06.2016

ГУ ДФС у Харківській області нагадує суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії згідно з Законом України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», про необхідність подати до органу виконавчої влади, уповноваженого КМУ видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року. Форми таких звітів затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення»

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом № 49, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі. Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Фінансова відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі

08.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність. Пунктом 111.2 ст. 111 ПКУ встановлено, що фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

— 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування,  — у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

— 10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

— 20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

— 30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

Пунктом 120 прим. 2.3 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначено, що сума акцизного податку для цілей п. 120 прим. 2.1 та п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.

Крім того п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в 2016 році

07.06.2016

ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу  на деякі зміни та доповнення в обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які діють з 2016 року:

1) оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок) так і нежитлова нерухомість, в тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, тощо);

2) база оподаткування податком не змінилась – це загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток;

3) податок сплачується тільки з площі понад встановлений ліміт;

4) сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад на відповідній території мають право встановлювати пільги з цього податку. Водночас, при наданні пільги для фізичних осіб повинен враховуватись їх майновий стан та рівень доходів;

5) гранична ставка податку збільшується з 2% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості (у 2016 році – 41,34 грн за 1 кв.м);

6) встановлено додаткову ставку податку в розмірі 25 тис. грн. на рік для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м. Тобто, фактично, такі об’єкти оподатковуватимуться відсотковою (до 3%) та фіксованою (25 тис. грн) ставками;

7) порядок нарахування та строки сплати податку не змінились.

Податкова міліція перекрила незаконне переміщення товарів із Інтернет-магазинів через «зелений коридор»

06.06.2016

Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини ліквідували чергову схему з незаконного переміщення товарів через митний кордон, яка завдала державному бюджету збитків щонайменш у 4,1 млн. грн.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

Двоє харків’ян налагодили діяльність з незаконного перевезення товарів народного споживання через Державний кордон України до Російської Федерації з використанням так званих «зелених коридорів».

Винахідливі підприємці були посередниками між громадянами Російської Федерації, які замовляли товари народного споживання через мережу  Інтернет, та   власниками інтернет-магазинів. Чоловіки розфасовували товар, отриманий кур’єрською доставкою від інтернет-магазинів, в упаковки  та переправляли вантаж через кордон. За надані послуги «горе-бізнесмени» отримували від постачальників 100 грн. за кілограм вантажу.

«Працівники податкової міліції в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, провели низку обшуків в автомобілях, житлових та складських приміщеннях організаторів зазначеної схеми, — розповідає Андрій Бєжанов, — під час слідчо-оперативних заходів було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, документи щодо перевезень товару, мобільні телефони, чорнові записи, 2 автомобіля  та  грошові кошти у сумі еквівалентній  918 тис. грн. Крім цього вилучено товари народного споживання орієнтовною вартістю близько 500 тис. грн.»

Наразі 32-річний організатор злочинної схеми добровільно зізнався у веденні ним протиправної діяльності по ухиленню від сплати податків.

Слідство  за даним фактом триває.

ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ ЗА ЩОДЕННИМИ ПІДСУМКАМИ ОПЕРАЦІЙ

09.06.2016

Державна фіскальна служба України листом від 16.05.2016 р. N 8255/5/99-99-15-03-02-16 надала роз’яснення щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, а також визначення податкових зобов’язань за операцією з ліквідації основних засобів

Щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);

виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267.

У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення поставки товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті.

У разі якщо до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ, на таку операцію було складено окрему податкову накладну, така сума поставки та відповідно сума ПДВ до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій, не включається.

Щодо визначення податкових зобов’язань за операцією з ліквідації основних засобів

Згідно з п. 189.9 ст. 189 ПКУ, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Відповідно до пп. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 ПКУ звичайною ціною, зокрема, є ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Кодексом.

Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

Ринковою ціною є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності — однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (пп. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними пп. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості.

У разі якщо при ліквідації основних фондів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

До уваги громадян – власників земельних ділянок!

08.06.2016

Харківська ОДПІ нагадує громадянам – власникам земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового Кодексу України  нарахування фізичним  особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року документ на сплату податку.

Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення документу. У 2016 році граничний строк сплати зобов’язання, вказаного у квитанції — 29 серпня.

Податковим кодексом також визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Громадян, на яких не поширюється право на  пільгу та  мають у власності чи користуванні земельну ділянку, запрошуємо до 1 липня  поточного року відвідати центри обслуговування платників податків Харківської ОДПІ та отримати податкове повідомлення-рішення по сплаті податку.

ЩОДО НЕЗАСТОСУВАННЯ ФІНАНСОВИХ САНКЦІЙ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ЗА НАСЛІДКАМИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2015 РОЦІ

08.06.2016

Державна фіскальна служба України листом від 06.05.2016 №10165/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо незастосування до платників податку на прибуток підприємств за наслідками діяльності у 2015 році штрафних (фінансових) санкцій відповідно до п. 31 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі — Кодекс).

Відповідно до п. 31 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.

Зокрема штрафні санкції не застосовуються у таких випадках:

у разі якщо платник податків у порядку, встановленому п. 50.1 ст. 50 Кодексу, виправляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік шляхом подання уточнюючого розрахунку, чи таке виправлення здійснює у поточній декларації, штрафні санкції на суму заниженого зобов’язання з податку на прибуток, передбачені абзацами 3-5 п. 50.1 ст. 50 та п. 120.2 ст. 120 Кодексу;

у разі якщо контролюючий орган виявляє за результатами перевірки заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток у декларації за 2015 рік, штраф, передбачений п. 123.1 ст.123 Кодексу.

При цьому у разі несвоєчасної подачі податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік у терміни, передбачені пп. 49.18.2 п. 49.18. та п. 49.19. ст. 49, Кодексу, або якщо платник податків не сплачує

узгоджену суму грошового зобов’язання у декларації за 2015 рік протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності, передбаченої п. 120.1 ст. 120 та п. 126.1 ст. 126 Кодексу відповідно.

ЩОДО УМОВ ПЕРЕХОДУ ЗІ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ НА СПЛАТУ ІНШИХ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ

08.06.2016

Державною фіскальною службою України листом від 30.05.2016 № 11771/8/99-99-15-02-02-15 надано роз’яснення щодо переходу суб’єкта господарювання зі спрощеної системи оподаткування на сплату інших податків і зборів у разі проведення разової операції з надання поворотної фінансової допомоги.

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Надання разової поворотної фінансової допомоги суб’єктом господарювання, який займається тваринництвом, рослинництвом, а також професійною, науковою та технічною діяльністю, не є фінансовим посередництвом та не може бути підставою для обов’язкового переходу платника єдиного податку третьої групи на загальну систему оподаткування відповідно до вимог частини п’ятої пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої — третьої груп здійснюється в порядку, визначеному пп. 298.2.1 — 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної  системи   оподаткування   у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Статтями 181 та 182 ПКУ визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ (у тому числі для випадку переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування), відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ обов’язковій реєстрації як платника податку на додану вартість підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг. що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодекс, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 мли. грн. (без урахування ПДВ).

Порядок реєстрації особи як платника податку на додану вартість регулюється статтями 181- 183 розділу V Кодексу та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.

ОПЕРАТИВНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ ДФС ПОЛТАВЩИНИ ВИКРИТО «КОНВЕРТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» З ОБІГОМ ПОНАД 22 МЛН.ГРИВЕНЬ

07.06.2016

Працівниками оперативного управління Головного управління ДФС у Полтавській області спільно з Управлінням Служби безпеки України в області та прокуратурою області в м. Кременчуці припинено  діяльність «конвертаційного центру», який спеціалізувався на наданні підприємствам реального сектору економіки послуг з мінімізації податкових зобов’язань та виведення у тіньовий обіг грошових коштів на підставі фіктивних договорів будівельного підряду.

Обсяг «проконвертованих» коштів протягом 2016 року склав понад 22 млн. гривень., фактичні втрати бюджету становлять 3,5 млн. гривень.

Задокументовано факт виведення через вказаний «конвертаційний центр» коштів однієї з військових частин та затримано (на гарячому) організатора  тіньової діяльності.

Під час проведення обшуків за місцями розташування офісу та проживання фігурантів вилучено готівкові кошти у сумі 200 тис.гривень.,  бухгалтерську документацію та печатки фіктивних підприємств.

ЩОДО ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ З ЄСВ

07.06.2016

27.05.2016 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 27.05.2016 № 39 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 441), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за № 682/28812, яким внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Наказ № 435), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905.

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями
(далі – ПКУ), та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової та митної політики.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами звітності, затвердженими Наказом № 435.

Звітність за новими формами, затвердженими Наказом № 435 у редакції Наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.07.2016.

 

ОПОДАТКУВАННЯ АКЦИЗНИМ ПОДАТКОМ ОПЕРАЦІЙ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО З ВИКОРИСТАННЯМ ВНУТРІШНІХ ТА МІЖНАРОДНИХ ТОРГОВИХ ТЕРМІНАЛІВ ІНКОТЕРМС

07.06.2016

Державною фіскальною службою України відповідно листом від 27.04.2016 № 9497/6/99-99-15-03-03-15 надано роз’яснення щодо дати виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку при реалізації пального на умовах договору поставки згідно з Правилами використання внутрішніх та міжнародних торгових термінів Інкотермс (далі — Інкотермс).

Щодо дати виникнення податкових зобов’язань із акцизного податку

Платником акцизного податку, зокрема, є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу), а також особа, яка реалізує пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодекс)).

Об’єктами оподаткування є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пп. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);

ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України (пп. 213.1.3 п. 213.1 ст. 213 Кодексу), а також операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

отримані від інших платників акцизного податку, то підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними ‘ в Єдиному реєстрі акцизних накладних (пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Такий облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком, а саме обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу — це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (абзац другий пп. 14.1.212 п. ! 4.1 ст. 14 Кодексу).

Пунктом 216.1 ст. 216 Кодексу встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків зазначених у ст. ст. 225 та 229 Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо операцій, визначених у пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, є дата реалізації таких обсягів пального (п. 216.12 ст. 216 Кодексу).

Згідно з п. 1 ст. 265 параграфа 1 Глави 30 Розділу VI Господарського кодексу України (далі — ГКУ), за договором поставки одна сторона — постачальник зобов’язується передати (поставити) у зумовлені строки другій стороні — покупцеві товар, а покупець зобов’язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму. Сторони для визначення умов договорів поставки мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо або у виключній формі ГКУ чи законами України (п. 4 ст. 265 параграфа 1 Глави 30 Розділу VI ГКУ ).

Міжнародною торговою палатою прийняті Правила використання внутрішніх та міжнародних торгових термінів Інкотермс 2010 (далі — Інкотермс), введені в дію МТП з 01.01.2011.

Продавець зазначає, що поставка товару має здійснюватися згідно з базисом поставки DDP у редакції «Інкотермс», а саме продавець повинен забезпечити поставку товару на АЗС покупця.

Статтею А.1 Інкотермсу визначено, що продавець зобов’язаний надати твар із комерційним рахунком-фактурою або еквівалентним йому електронним повідомленням, згідно з умовами договору купівлі-продажу, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть вимагатися за договором. Покупець зобов’язаний прийняти поставку товару, як тільки її здійснено (ст. Б.4 Інкотермс).

Таким чином, операція з реалізації пального, що здійснюється на підставі договору поставки продавцем, передбачає передачу (відпуск, відвантаження) пального продавцем покупцю (пп. 14.1.212 11. 14.1 Кодексу), а датою виникнення податкових зобов’язань вважатиметься дата відвантаження пального (п. 216.1 Кодексу).

Щодо складання акцизної накладної

З 1 березня 2016 року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та введено акцизну накладну — обов’язковий електронний документ, який складається платником акцизного податку при всіх операціях реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.1 ст. 231 Кодексу).

Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначено ст. 232 Кодексу.

Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних  н а к л а д н их.

Міністерством фінансів Україні 25.02.2016 видано наказ № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535 (далі — Наказ № 218), що набрав чинності з 12.04.2016.

У п. 2 розділу 1 Порядку заповнення акцизної накладної, затвердженого Наказом № 218 (далі — Порядок), зазначено, що акцизна накладна складається особами, які здійснюють реалізацію пального та які відповідно до пп. 212.1.1.5 п. 212.1 ст. 212 розділу VI Кодексу визначені платниками акцизного податку.

Акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п.1 розділу II Порядку).

Згідно з п.  8 розділу   1   Порядку в акцизній накладній  вказуються основні реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне, та особи  отримувача пального.

Таким чином, акцизна накладна виписується платником податку під час здійснення операцій з реалізації пального із зазначенням отримувача такого пального. При цьому форма акцизної накладної передбачає відомості щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, опису пального та обсягів реалізованого пального в кг та л, приведених до температури 15°С.

ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ДОХОДУ ВІД ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.

Державною фіскальною службою України листом від 18.05.2016 р. N 5098/К/99-95-42-02-14 надано роз’яснення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу фізичної особи — резидента від продажу земельної ділянки за цільовим призначенням — будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, безпосередньо отриманої у власність у процесі приватизації, що перебувала у власності менше трьох років, і повідомляє таке.

Оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом IV Податкового кодексу України (далі — Кодекс), відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

При цьому відповідно до пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями, зокрема, ст. 172 Кодексу.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна встановлено ст. 172 Кодексу.

Згідно з п. 172.1 ст. 172 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Разом з цим згідно з п. 172.2 ст. 172 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відс., визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Враховуючи викладене, дохід, отриманий платником податку — фізичною особою — резидентом від продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу, яка перебуває у власності фізичної особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації (пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Дохід від продажу двох і більше автомобілів підлягає оподаткуванню

Дохід, отриманий  платником податку від продажу протягом звітного  року двох та більше легкових автомобілів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Дохід від продажу  легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Як виняток з положень норм Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного  року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Крім того, звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу (пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу).

Отже, дохід від продажу у 2016 році фізичною особою одного об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна передбачений ст. 173 Податкового кодексу України.

Якщо земельний пай віддали в оренду

Нагадуємо про правила оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходу, отриманого фізичною особою від надання в оренду земельного паю юридичній особі.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України. Відповідно до положень  розділу IV Податкового кодексу, до загального оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в  оренду, який оподатковуються податковим агентом під час нарахування (виплати) за ставкою 18 відсотків. Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотків об’єкта оподаткування. Об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Отож, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати за земельний пай повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Якщо договором оренди передбачено проведення розрахунків за земельний пай у негрошовій формі, наприклад, зерном або цукром у кількісному вимірі, то під час нарахування таких доходів у негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою К = 100 : (100 — Сп), де К — коефіцієнт; Сп — ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.До наведеної формули застосовується діюча у 2016 році ставка податку 18 відсотків (для ставки податку 18 відсотків — коефіцієнт 1,21951).Враховуючи, що вказаний коефіцієнт застосовується для визначення бази оподаткування, тому у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф.1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнта.

Митники вилучили три автомобілі обладнані сховищами для перевезення сигарет

08.06.2016

Упродовж останньої доби працівники Львівської митниці ДФС зафіксували три випадки незаконного переміщення понад 4 тис. сигарет та вилучили автомобілі, в яких їх було приховано.

У всіх випадках сигарети намагались вивезти в Республіку Польщу через митний пост «Рава–Руська». Всі автомобілі мали, що утруднюють виявлення таких товарів. Як правило, для перетину кордону громадяни обирали смугу руху «зелений коридор» та використовували автомобілі на іноземній реєстрації. Серед порушників громадяни Латвії, Литви та України.

Загалом вилучено 4262 пачки сигарет та автомобілі: «Renault Espace» 1998 р.в., «Seat Alhambra» 2001р.в., “BMW 520” 2003 р.випуску. Найбільше пачок сигарет — 3150 приховав гр. Латвії в автомобілі «Рено».

Громадяни вчинили дії, що мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України. За цими фактами складено протоколи про порушення митних правил. Товар та транспортні засоби вилучено. Їх вартість буде встановлено додатково. Справи скеровано до суду, який і визначить покарання.

Платники запитують

07.06.2016

Наше підприємство надає послуги замовнику — платнику ПДВ, який здійснює лише операції звільнені від оподаткування ПДВ.

Чи будуть застосовуватись до нашого підприємства штрафні санкції, визначені статтею 1201. Податкового кодексу України, у разі не реєстрації в ЄРПН податкових накладних, на такого замовника?

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі — Кодекс) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Форма податкової накладної та порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307.

Застосування штрафів за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також допущення помилок, при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної регулюється статтею 120 1. Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, платник ПДВ на дату виникнення податкових зобов’язань зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН. У разі порушення платником ПДВ термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які підлягають наданню платникам ПДВ, незалежно від того які операції здійснює покупець (пільгові, оподатковувані чи які не є об’єктом оподаткування ПДВ) до такого платника ПДВ застосовуються штрафні санкції, визначені статтею 120 1. Кодексу.

Працівники Львівської митниці вилучили автомобіль нашпигований сигаретами

07.06.2016

Сьогодні, 07.06.2016 року, громадянин Латвії прямував у приватну поїздку з України в Польщу через пункт пропуску «Рава-Руська-Гребенне» легковим автомобілем. Для перетину кордону він обрав смугу руху «зелений коридор». За результатами аналітичної роботи працівники митниці прийняли рішення про поглиблений огляд транспортного засобу в спеціально обладнаному боксі з метою виявлення товарів та предметів, прихованих від митного контролю.

Під час митного огляду транспортного засобу було виявлено 3150 пачок сигарет, прихованих у конструктивних особливостях автомобіля та спеціально обладнаних сховищах. Вартість виявлених сигарет буде встановлено додатково.

Так, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Сигарети та автомобіль 1998 року випуску, вилучено. Справу скерують до суду, який і визначить покарання.

Щодо ситуації на кордоні

06.06.2016

Керівництво Львівської митниці ДФС та Західного регіонального управління ДПСУ спільно з польськими прикордонними та митними службами вживає заходів щодо збільшення пасажиро — та вантажопотоку через кордон. Свідченням цього є останні домовленості під час зустрічі з представниками польських служб, а також керівництва Львівської ОДА та Підкарпатського воєводства. Серед питань щодо покращання перетину кордону визначено будівництво нового пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», розбудова під’їзних шляхів до пункту пропуску «Грушів — Будомеж», розмежування руху в пункті пропуску «Краковець — Корчова».

Водночас керівництво Львівської митниці ДФС та ЗхРУ ДПСУ в зв’язку зі збільшенням часу очікування на перетин кордону неодноразово піднімали питання щодо пришвидшення польськими колегами пропускних операцій, збільшення кількості пропуску транспортних засобів, визначеної двосторонніми угодами. З певних причин польські служби наразі не готові до такої пропозиції. Окрім того, у зв’язку з наближенням саміту НАТО, що проходитиме у Варшаві, та липневих Краківських Світових Днів Молоді вони посилюють контроль за безпекою.

Також польський сайт новин nowiny24.pl, посилаючись на анонімні інтерв’ю з польськими митниками, застерігає про початок неофіційно оголошеного італійського страйку на польсько-українському кордоні. Як наслідок, особливо масштабних черг на кордоні з Польщею слід очікувати на переходах «Шегині-Медика», «Краковець-Корчова» та «Смільниця-Кросценко». Складнощі при перетині кордону з Польщею можливі й на інших пунктах пропуску.

Керівництво Львівської митниці ДФС та ЗхРУ ДПСУ звернулось до своїх польських колег відповідними листами, аби з’ясувати ситуацію. Громадян, які планують перетинати українсько — польський кордон просять, слідкувати за інформацією про стан накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску на сайті ЛОДА, а також на сторінці Фейсбук Західного регіонального управління ДПСУ.

Громадянин України намагався ввезти в Україну понад 400 шкірок норки

06.06.2016

Сьогодні у пункті пропуску «Шегині – Медика» працівники Львівської митниці ДФС запобігли незаконному ввезенню в Україну великої кількості шкірок норки. Їх намагався ввезти громадянин України, водій рейсового автобуса. Незаконний вантаж митники виявили під час огляду в конструктивних особливостях транспортного засобу. Про цей товар він, звичайно, не заявив ні в митній декларації, ні під час усного опитування. Загалом було приховано 437 шт. шкірок норки різних розмірів та відтінків.

Ввезення таких товарів обмежно для громадян на підставі Закону України «Про ветеринарну медицину».

Товар вилучено. Його вартість буде встановлено додатково.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Справу скерують до суду, який і визначить покарання.

Митники викрили аферу з навантажувачами вартістю майже мільйон гривень

06.06.2016

Громадянин України намагався ввезти в Україну товар з неправдивими даними щодо отримувача, відправника та вартості товару.

Так, 04.06.2016 року в зону митного контролю митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС смугою руху «червоний коридор» з РП заїхав вантажний транспортний засіб з причіпом під керуванням гр.України. Він переміщував в режимі імпорт два самохідні колісні навантажувачі «JCB» 2006 та 2005 р.в., які були у вжитку.

Згідно з поданими до митного оформлення документами навантажувачі прямували на адресу одного з ТОВ Луцька. Продавець — фірма з м.Лондон (Великобританія). Вартість кожного навантажувача по 11000 доларів США.

Під час митного контролю та митного огляду автомобіля митники знайшли інший пакет товаросупрвідних документів, відповідно до яких відправниками є інші фірми, а вартість навантажувачів вдвічі вища, аніж в поданих до митного контролю документах.

У своїх поясненнях водій зізнався, що маючи подвійний пакет документів, він свідомо до митного контролю подав документи з меншою вартістю товару та неправдивими даними щодо отримувача, відправника та вартості товару.

Таким чином він вчинив дії, спрямовані на переміщення товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного органу документів, що містять неправдиві відомості.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Навантажувачі, загальна вартість яких понад 940 тис. грн., вилучено. Справу скерують до суду, який і визначить покарання. Окрім того, митниця вживає заходи щодо притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за використання підроблених документів.

На Одещині фіскальною службою вилучено 10 коробів тютюнових виробів без марок акцизного податку

07.06.2016

Тютюнові вироби виявлені в ході огляду автомобіля на автошляху Полтава-Кишинів.

Огляд проведено співробітниками податкової міліції фіскальної служби Одеської області спільно з прикордонниками у рамках операції «Акциз-2016» та «Рубіж» на підставі доручення слідчого Головного управління ДФС в Одеській області та розслідування кримінального провадження.

За результатами проведеного огляду було вилучено тютюнові вироби без марок акцизного податку встановленого зразку (виробник Республіка Молдова) у кількості 10 коробів на загальну суму 135 000 гривень.

У разі потрапляння та реалізації вилучених тютюнових виробів на території України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б понад 80 000 грн.

В рамках заходів боротьби з тіньовим обігом підакцизних товарів, Головне управління ДФС в Одеській області нагадує громадянам про можливість використання мобільного додатку «Check and drink», який дозволяє перевірити наявність у підприємств ліцензій на виробництво та реалізацію алкоголю, а також ліцензії на реалізацію тютюнових виробів в Одеській області.

Програмний продукт розроблений як комп’ютерна програма, тому всі власники смартфонів встановивши цей додаток на мобільний пристрій, мають можливість відправити скаргу щодо порушення компанією або підприємством законодавства в сфері обігу товарів підакцизної групи.

Така скарга відразу направляється до ДФС та опрацьовується в найкоротші терміни. Сервіс є безкоштовним, а завантажити  його можна за посиланням http://checkndrink.com/ .

Затверджено нові форми заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку

07.06.2016

Наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 428 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку» діє з 27 травня 2016 року.

Наказом затвердженні наступні форми:

Попередня заявка-розрахунок про потребу в марках акцизного податку;

Зведена заявка-розрахунок на виготовлення необхідної кількості марок акцизного податку;

Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв;

Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів;

Звіт про використання марок акцизного податку;

Журнал реєстрації імпортера (замовника) алкогольних напоїв, тютюнових виробів;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів імпортного виробництва;

Реєстр повернутих марок акцизного податку;

Звіт про рух та залишки марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

Журнал обліку документів, що підтверджують внесення плати за марки акцизного податку.

Як застосовуються штрафні санкції за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в контролюючих органах?

08.06.2016

Статтею 117 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено фінансову відповідальність у вигляді штрафних санкцій за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в органах державної податкової служби.

Зокрема, неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ (пп. 63.3, 63.9 ст. 63, пп. 64.4 — 64.6 ст. 64, пп.65.1, 65.3 ст. 65, ст. 66 ПКУ):

тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 510 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 1020 гривень.

При цьому, складається податкове повідомлення-рішення за формою «Р», згідно з вимогами, установленими Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254.

Порушення, передбачені ст.117 ПКУ контролюючі органи виявляють у процесі проведення документальних перевірок.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.12).

Щодо роботи РРО з платіжним терміналом при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу

09.06.2016 —

Згідно з п. 1, 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості РРО, а у разі наявності одного РРО суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

(Лист ДФС України від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68406.html)

Щодо оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг

09.06.2016

Відповідно до пп. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) — послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 р. V ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 цієї статті.

Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс» офіційного веб – порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Щодо необхідності доопрацювання РРО

09.06.2016

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі – Державний реєстр).

Згідно з абзацем третім ст. 12 Закону №265 не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років. У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання РРО.

Також норма щодо доопрацювання виробником (постачальником)  РРО користувача у разі зміни законодавчих вимог до його використання передбачена абзацом другим п. 44 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2004  №601.

(Лист ДФС України від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68406.html)

Щодо сплати земельного податку

08.06.2016

Відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені ПКУ, через установи банків та поштові відділення.

Зокрема, п. 287.5 ст. 287 ПКУ встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.

Форму квитанції про прийняття податків і зборів, що може використовуватись фізичними особами у сільській (селищній) місцевості для сплати податків і зборів, у тому числі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, через каси сільських (селищних) рад, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №714 «Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів».

Нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, таким чином, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Радимо платникам не зволікати зі сплатою податку, адже на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, також нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Місцевий бюджет Харківського району отримав понад 21 млн. грн. земельного податку за січень-травень поточного року

13.06.2016

Це на 5,4 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року. Темпи приросту склали 134,3%.

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, за січень-травень 2016 року до місцевих бюджетів Харківського району та м. Люботин надійшло 21,2 млн. гривень плати за землю, що більше встановленого завдання на 3,1 млн. гривень.

Юридичні особи спрямували до місцевого бюджету 18,4 млн. гривень плати за землю та орендної плати за землю, фізичні особи – підприємці та громадяни – 2,8 млн. гривень.

Нагадаємо, що згідно з п. 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, таким чином, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Харківська ОДПІ: Понад 115 тисяч платників звернулися за січень-травень 2016 року до Центрів обслуговування

13.06.2016

Всі вони отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги або надавали податкову звітність.

Про це повідомили в секторі організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

Загалом, ЦОПами надано 5 393 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваною стала послуга з видачі картки платника податків. У січні-травні 2016 року їх видано 2257.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій до ЦОПів звернулись 566 СПД.

Довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 151 платник.

Надано 782 витягів з реєстру платників єдиного податку.

Нагадаємо, що Центри обслуговування Харківської ОДПІ працюють у понеділок, середу та п‘ятницю з 09-00 години до 18-00 години, у вівторок та четвер з 09-00 години до 20-00 години, у суботу – з 09-00 години до 16.00 години, неділя – вихідний. Довідки можна отримати у консультантів-модераторів за телефонами 393-19-36 та 741-11-71.

 

Сергій Білан: За п’ять місяців було припинено діяльність 11 злочинних груп, які використовували схему «Піджаки»

13.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У рамках операції “Рубіж-2016”, яка була запроваджена з метою  упередження кримінальних та інших правопорушень у митній сфері,  за п’ять місяців поточного року вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 720 мільйонів гривень. Про це повідомив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

«У поточному році у результаті вжитих профілактичних заходів (корегування митної вартості товарів) під час проведення операції «Рубіж-2016» було додатково спрямовано до держбюджету митних платежів на загальну суму понад 45 мільйонів гривень», — зазначив Сергій Білан.

За словами Сергія Білана, за п’ять місяців було припинено діяльність 11 злочинних груп, які використовували схему «Піджаки», коли зловмисники організували ввезення пересічними громадянами на територію України товари шляхом подрібнення на невеликі партії у межах норми, що дозволяє не сплачувати митні платежі. В подальшому вказані товари реалізовувались у роздрібну мережу України без сплати податків. Станом на сьогоднішній день виявлено та вилучено ввезених та реалізованих з порушенням податкового законодавства товарно-матеріальних цінностей на загальну суму близько 20 мільйонів гривень.

Сергій Білан окремо наголосив на тому, що при документуванні дій зловмисників, які організували цю схему, податкова міліція в жодному разі не обмежувала права громадян, які переміщували через митний кордон України товари та валюту у визначених Митним кодексом України нормах.

Також ділки намагаються ввезти у країну товари для продажу під видом гуманітарної допомоги. Наразі вже відкрито 7 кримінальних проваджень, у ході розслідування яких встановлено 19 псевдоблагодійних організацій. За результатами проведених заходів вилучено понад 200 тонн товарів, ввезених з порушенням чинного законодавства.

Крім того, в рамках операції «Рубіж-2016» було виявлено шість центрів мінімізації митних платежів, які за рахунок надання послуг з протиправного заниження митної вартості товарів завдали бюджету збитків на 115 мільйонів гривень. За результатами вжитих заходів вилучено: 29 печаток СГД-нерезидентів та 44 печатки СГД з ознаками фіктивності, задіяних у схемах мінімізації митних платежів, а також товарно-матеріальні цінності вартістю понад 54 млн. гривень.

Всього за підсумками перших п’яти місяців у рамках операції «Рубіж-2016» за матеріалами, зібраними оперативними співробітниками, було відкрито 95 кримінальних проваджень, із яких 52 кваліфікуються за ст.212 Кримінального кодексу України (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).

 

 

На Львівщині припинено діяльність конвертаційного центру з обігом коштів на суму 91 млн. гривень

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Львівської області в ході супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.191 КК, ліквідовано конвертаційний центр, організований групою осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Схема конвертації полягала в наступному: безготівкові грошові кошті підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно-конвертаційних підприємств у вигляді оплати за ТМЦ (роботи, послуги). Після цього кошти перераховувались на пластикові карти підконтрольних їм осіб, які в подальшому знімали їх готівкою та за допомогою кур’єрів розвозили підприємствам реального сектору економіки за винятком 9-11% за конвертацію.

Податковий кредит транзитно-конвертаційних підприємств формувався від підприємств-імпортерів і сільгоспвиробників вітчизняних товарів, які мають надлишок податкового кредиту.

Загальний обіг проконвертованих коштів з 2015 по 2016 рік склав понад 91 млн. гривень, втрати бюджету складають понад 15 млн. гривень. На 11 розрахункових рахунків, відкритих в комерційних банках, накладено арешт із залишком коштів на суму 302 тис. гривень.

Під час оперативних заходів проведено 11 обшуків в офісах, за місцями проживання фігурантів провадження та їх транспортних засобах, в результаті яких вилучено 7 печаток, 6 банківських карток та фінансово-господарську документацію, що свідчить про їх протиправну діяльність.

Слідчі дії тривають.

Аграрне підприємство ухилилось від сплати 26 млн. грн. податків

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Зазначені посадовці у 2016 році при веденні фінансово-господарської діяльності підприємства, пов’язаної із придбанням сільськогосподарської продукції документально оформили безтоварні операції із однією з торгових мереж гіпермаркетів, що дало їм можливість ухилитись від сплати податків у сумі 26 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Заниження митної вартості волинським підприємцем коштувало бюджету 15 млн. грн.

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Волинської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за  ст.212 КК України стосовно фізичної особи підприємця.

Як з’ясувалося, підприємець в період з 2014 по 2015 рік при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, пов’язаної із імпортом спецтехніки, шляхом штучного заниження митної вартості імпортованого на митну територію України вантажного транспорту ухилився від сплати ПДФО, військового збору і податку на додану вартість на суму 15 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

У Києві викрито ухилення від сплати 9,1 млн. грн. податків

10.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері  торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами.

З’ясувалося, що посадовці у 2015 році документально оформили безтоварні операції з придбання насіння соняшника у підприємства, що не має можливості для їх вирощування та шляхом безпідставного формування податкового кредиту ухилились від сплати податків на суму 9,1 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Як визначити термін використання легкового авто для оподаткування транспортним податком

13.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Підпунктом 267.6.3 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначено, що з 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Відповідно до підпункту 14.1.163 ПКУ перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Новий транспортний засіб – транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію .

Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388.

Якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, то вони вважаються використовуваними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі.

У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік). У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Застосування РРО при використанні рекламних веб-сторінок для продажу товарів

13.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області роз’яснює: якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив  товар і розрахунок за нього було здійснено з застосуванням платіжних систем Portmone, Liqpay та інших, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.

Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет – сторінки, лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов’язкові реквізити, у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутися для обміну.

У разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником), як наявність товару так і його кількість. А також з’ясовують  форму та час оплати.

Враховуючи вказане, госпсуб’єкти, що використовують рекламні інтернет – сторінки для продажу товарів, робіт (послуг),реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

 

Працівники податкової міліції Харківщини ліквідували чергову схему мінімізації

10.06.2016

Працівники податкової міліції Харківщини в рамках операції «Рубіж 2016» ліквідували схему мінімізації митних платежів, яка завдала Державному бюджету збитків щонайменш у 3,6 млн. грн.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

41-річний уродженець Запоріжжя спільно з трьомакомпаньйонами у 2016- 2015 роках здійснювали імпорт замороженої свинини та кишкової сировини з Бразілії та Нідерландів. Встановлено, що за півтора роки бізнесмен завіз на територію Харківської області товару на загальну суму понад 7 млн. грн.

Однак, при веденні свого бізнесу, чоловік штучно занижував митну вартість ввезеного товару та неодноразово укладав фіктивні угоди з компаніями, які існують лише на паперах.

«Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини провели сім обшуків в автомобілі, складських та житлових приміщеннях, які підприємці використовували у своїй незаконній діяльності, — зазначає Андрій Бєжанов, — Так в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212  Кримінального кодексу України, було виявлено та вилучено чорнову документацію, комп’ютерну  техніку, 9 печаток  та готівкові кошти на загальну суму у 333,7 тис. грн.».

Крім цього виявлено та вилучено 99 трьохсотлітрових бочок з сировиною, яку було завезено на територію України із заниженням митної вартості. Орієнтовна вартість зазначеного імпорту складає близьку 2 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції спільно з працівниками ГУ Держпромспоживслужби у Харківській області відібрано зразки зазначеного продукту для проведення подальшої експертизи.

Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вилучені товарно-матеріальні цінності. Слідство за даним фактом триває.

Податковий облік для сільгоспвиробників

10.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області щодо податкового (звітного) періоду виробника сільськогосподарської продукції, який з 01.01.2016 перейшов зі сплати єдиного податку четвертої групи на загальну систему оподаткування,  повідомляє наступне.  Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 Кодексу, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:   виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу (пп. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу).  Пунктом 137.5 ст. 137 Кодексу встановлено, що для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний податковий (звітний) період.

З огляду на викладене, якщо виробник сільськогосподарської продукції, який з 01.01.2016 перейшов зі сплати єдиного податку четвертої групи на загальну систему оподаткування, отримав за підсумками попереднього звітного (податкового) року дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва у розмірі не менш як 50 відсотків загальної суми доходу, то такий сільськогосподарський товаровиробник може для цілей оподаткування податком на прибуток використовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. Такому платнику слід подати окремо Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 (далі — Декларація), за період з 01.01.2016 по 01.07.2016, а починаючи з 1 липня 2016 року, можна застосовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Крім того, з метою ідентифікації виробника сільськогосподарської продукції при складанні Декларації у полі 9 «Особливі відмітки» Декларації проставляється позначка щодо належності його до відповідної категорії. У випадку застосування виробником сільськогосподарської продукції податкового (звітного) періоду, який починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, тобто з 1 січня по 31 грудня звітного року, позначка у полі 9 «Особливі примітки» Декларації щодо належності до категорії виробника сільськогосподарської продукції не проставляється. При цьому, порядок обчислення та сплати податку на прибуток здійснюється таким підприємством на загальних підставах.

Змінено порядок оподаткування вживаних автівок

10.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує про те, що з 1 червня 2016 року у зв’язку з опублікуванням у газеті «Голос України» від 13.05.2016р. № 87 набрав чинності Закон України від 12.04.2016р. №1084-VIII «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів». Вказаним Законом вносяться зміни до п. 189.3 ст. 189 Податкового кодексу, який встановлює окремий порядок оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю). Здебільшого зміни стосуються представників бізнесу, які продають вживані транспортні засоби, що прийняті за договорами комісії.

Нововведення виключають поняття «однорідні товари» і змінюють терміни «нові транспортні засоби» та «вживані товари», які застосовуються для цілей V Розділу Податкового кодексу. Звертаємо увагу, що з 1 червня 2016р. новим транспортним засобом буде вважатися транспортний засіб, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів.

Відповідно, вживаними товарами вважатимуться товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.

Звітність по Інтернету — порядок укладання Договору з податковою

13.06.2016

Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області інформує платників щодо особливостей оформлення засобами телекомунікаційного зв’язку Договору про визнання електронних документів між платниками податків та органами ДФС.

Відповідно до вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851 «Про електронні документи та електронний документообіг» та №852 «Про електронний цифровий підпис», електронний документообіг здійснюється на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Порядок укладання Договору про визнання електронних документів між платниками податків та контролюючими органами визначено Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. № 233, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.04.2008р. за № 320/15011 (далі — Інструкція). Платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення, засобу КЗІ, на підставі укладеного Договору з органом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати електронні документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.

Текст примірного Договору визначено у додатку 1 до Інструкції.

Платник податків надсилає Договір засобами електронного зв’язку відповідно до затвердженого формату з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. На Договір накладаються посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб, що мають право підпису (керівника, бухгалтера, печатки (за наявності)), здійснюється шифрування документа в електронному вигляді та направлення його до органу ДФС за основним місцем обліку.

Після надходження Договору в електронному вигляді автоматизованою системою ДФС проводиться його розшифрування, здійснюються перевірки електронних цифрових підписів, відповідності електронного документа затвердженому формату, даних директора, в особі якого укладається Договір, даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. За результатами таких перевірок формується перша квитанція про збереження документа. За результатами розгляду Договору органом ДФС платнику направляється друга квитанція.

Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо платник податків подає до органу ДФС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які дозволяють застосовувати спрощену систему оподаткування

13.06.2016

Якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам — підприємцям) бути платниками єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності (далі — КВЕД ДК 009:2010), затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.

КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності — це припущення, а не доказ (абз. 8 п. 1 КВЕД — 2010).

Філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів

13.06.2016

Філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, — звертають увагу в Харківській ОДП ГУ ДФС у Харківській області..

Платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може виступати тільки суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа.

Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи п. 6 ст. 55 ГКУ).

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа — підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст. 58 ГКУ).

Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що відповідно до ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно — довідковий ресурс ДФС України  категорія 116.01.

Виправлення підприємцем на загальній системі оподаткування помилок в Книзі обліку доходів та витрат

13.06.2016

Фізичні особи — підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

Внесення виправлень до Книги підприємцем на загальній системі оподаткування, який веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

У Книзі в електронному вигляді допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Книга зберігається у підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються підприємцем на загальній системі оподаткування для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, що Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

Вартість путівки, що надається підприємством безкоштовно працівнику, є базою нарахування ЄСВ

13.06.2016

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ встановлено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5.

Підпунктом 2.3.4 п. 2.3 розділу 2 Інструкції № 5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2 розд. 3 Інструкції № 5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Отже, вартість путівки, що надається підприємством працівнику, є базою нарахування ЄСВ.

Щодо визначення дати проведення контрольованої операції

13.06.2016

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є (п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України):

а) господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами – нерезидентами;

б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів – нерезидентів.

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими також є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України (п.п. 39.2.1.2 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).

У графах 14, 15 розділу «Відомості про контрольовані операції» Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317, зазначається дата переходу прав власності на товари або дата складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Тобто датою проведення контрольованої операції є дата переходу прав власності на товар або дата складення акта або іншого документа, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

(Лист ДФС України від 24.05.2016 №11226/6/99-99-15-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68439.html).

Про надання звітності

13.06.2016

Відповідно до норм наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016  №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення»:

 1. До звіту №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» включається реалізація алкогольних напоїв (включаючи виноматеріали) лише власного виробництва, тобто вироблені та реалізовані на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.
 2. До звіту №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» не включаються алкогольні напої придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі».
 3. До звіту №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» не включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі».

Звертаємо увагу, що у разі використання придбаного виноматеріалу у  власному виробництві його необхідно включати до звіту №2-РС.

 1. До звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання у виробників виноматеріалів і реалізовані таким суб’єктом третім особам.
 2. До звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої прийняті суб’єктом господарювання на комісію від виробників.
 3. До звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання третім особам, якщо ці алкогольні напої були прийняті на комісію таким суб’єктом від виробників.
 4. До звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання третім особам.
 5. До звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої власного виробництва, реалізовані суб’єктом господарювання – виробником у власному роздрібному магазині.
 6. До звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання у роздрібній мережі, якщо ці алкогольні напої були придбані на комісію таким суб’єктом від виробників.
 7. До звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на роздрібну торгівлю, а у звіт №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на оптову торгівлю.
 8. Порядком заповнення розділів ІІ та ІІІ звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»  про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювало(а)ся придбання/реалізація алкогольних напоїв встановлено, що у графі 1 зазначається дата придбання/реалізації алкогольних напоїв (дана графа заповнюється шляхом зазначення номера місяця звітного періоду, якщо придбання / реалізація продукції (у) одному(го) й тому(го)ж контрагенту(а) було декілька разів за звітний місяць – у графі 7 зазначається загальна кількість придбаної/реалізованої продукції за звітний місяць).

(Лист ДФС України від 17.05.2016 №10689/6/99-99-12-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68386.html).

 

Податковий календар з 13 по 17 червня 2016 року

13.06.2016

15 червня, середа

 

Останній день подання

 • заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік
 • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за травень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку
 • довідки про використані розрахункові книжки за травень

 

17 червня, п’ятниця

 

Останній день подання

 • заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу 2016 року

 

Останній день сплати

 • авансового внеску з єдиного податку на червень 2016 року платниками, віднесеними до першої та другої групп

 

 

З 1 червня звітність з ЄСВ подається за новим порядком

13.06.2016

Мінфін наказом від 11.04.2016 № 441 виклав у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Зауважимо, що новою редакцією Порядку передбачено: якщо страхувальник не подавав звіт за попередній звітний період, то в поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого ЄСВ застрахованим особам за попередній звітний період. У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати звіт за поточний звітний період і в разі потреби окремо за попередній період.

Звіт за попередній звітний період до 2016 року, який не подавався, подається до органу фіскальної служби за формою, що діяла із 1 травня 2015 року. Такий звіт подається лише один раз за один звітний період.

Наказ від 11.04.2016 № 441 набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 1 червня 2016 року.

 

Як платнику спеціально режиму оподаткування відобразити в декларації з ПДВ знищений урожай

10.06.2016

Відповідно до пункту 209.5 статті 209 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платник податку, який придбаває сільськогосподарські товари/послуги в сільськогосподарського підприємства, який обрав спеціальний режим оподаткування, має право збільшити податковий кредит на суму сплаченого (нарахованого) податку в загальному порядку.

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Згідно з підпунктом «г» пункту 198.5 статті 198 Кодексу у разі якщо товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).

В свою чергу у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання (пункт 189.1 стаття 189 Кодексу).

Відповідно до пункту 5 розділу I Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289, платники податку, які згідно з статтею 209 Кодексу застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім податкової декларації 0110, подають декларацію з позначкою «0121»/»0122″/»0123″, яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Кодексу.

Отже, незалежно від того, чи отримана компенсація за знищений (загиблий) врожай, суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен здійснити операцію зі списання товарів/послуг, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) та при придбанні яких було сформовано податковий кредит.

Оскільки товари/послуги не можуть бути використані в господарській діяльності, то не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається таке списання, платник податку повинен скласти зведену податкову накладну та здійснити нарахування податкових зобов’язань, яке відобразити в рядку 1.1 розділу I «Податкові зобов’язання» декларації з позначкою «0121»/»0122″/»0123″ (лист ДФС України від 26.05.2016 р. № 11491/6/99-95-42-01-15).

Громадяни отримають повідомлення про нарахування земельного податку до 1 липня

13.06.2016

Податковий кодекс України визначає плату за землю у складі податку на майно, що належить до місцевих податків. А відтак, при визначені розміру податку та наявних пільг, необхідно звертатися до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку здійснюється податковими інспекціями, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення через установи банків та поштові відділення. Мешканці сіл можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад за квитанцією про прийняття податків і зборів (форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 714 «Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів»).

В аналогічному порядку здійснюється нарахування фізичним особам орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та визначаються строки її сплати.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, має право звернутись до контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою довільної форми для проведення звірки щодо права на користування пільгою зі сплати податку та надати документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення інваліда першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія), посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни» тощо).

Якщо фізична особа мешкає в одному населеному пункті, а земельна ділянка (будівля, приміщення) розташована в іншому населеному пункті, то для отримання інформації щодо плати за землю такому платнику необхідно звернутися до ДПІ за місцезнаходженням земельної ділянки.

Варто зазначити ,що за несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.

Нюанси оподаткування одноразової страхової виплати

13.06.2016

Фахівці Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформують про оподаткування одноразової страхової виплати, яка виплачується застрахованій особі за договором довгострокового страхування життя, що дожила до закінчення терміну договору.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) договір довгострокового страхування життя – договір страхування життя строком на п’ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших п’яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов’язаних із смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення застрахованій особі інвалідності I або II групи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку. При цьому платник податку — роботодавець не може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя.

Відповідно, податковим агентом платника податку – отримувача виплати, довічної пенсії чи викупної суми є страховик-резидент, який нараховує страхову виплату чи викупну суму за договором недержавного пенсійного забезпечення або довгострокового страхування життя. Податковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %) з 60 відсотків суми одноразової страхової виплати за договором довгострокового страхування життя у разі досягнення застрахованою особою певного віку, обумовленого у такому страховому договорі, чи її доживання до закінчення строку такого договору.

Враховуючи вищевикладене, уся сума одноразової страхової виплати, яка виплачується застрахованій особі, що дожила до закінчення строку договору довгострокового страхування життя, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, однак оподатковується лише 60 відсотків від такої суми.

Довідково. Порядок оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій), недержавного пенсійного забезпечення, пенсійних вкладів та за договорами довірчого управління визначено п. 170.8 ПКУ.

 

Підприємець — платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

13.06.2016

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці.

Фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

Податковим кодексом України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи — підприємці не можуть бути платниками єдиного податку, серед який зовнішньоекономічна діяльність не визначена як заборонена.

Отже, фізична особа-підприємець — платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Зазначена норма визначена п. 291.3, п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України та ст. 5 Закону України від 16.04.1991 № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Обмеження на застосування єдиного податку при здійсненні підприємцем орендних операцій

13.06.2016

Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які надають в оренду:

— земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара,

— житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів,

— нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Зазначена норма визначена п.п.291.5.3 ст. 291 Податкового кодексу України.

Банківський кредит не включається до доходу підприємця на загальній системі оподаткування

13.06.2016

Оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягають доходи фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Оскільки отриманий фізичною особою – підприємцем кредит відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу такого підприємця.

Якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Зазначена норма визначена п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу України.

 За несвоєчасне нарахування та сплату ЄСВ до суб’єктів господарювання застосовують штрафні санкції

13.06.2016

За порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом України від 8.07.2010 р. №2464-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) покладено обов’язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону №2464.

На суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Суми штрафів та пені, передбачені пунктами 2, 3, 5 та 6 розділу VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. №449 (далі – Інструкція), підлягають сплаті платником єдиного внеску чи банком протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення або можуть бути оскаржені у цей самий строк до органу ДФС вищого рівня або до суду з одночасним обов’язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу ДФС, посадовими особами якого прийнято це рішення.

Рішення органу ДФС про нарахування пені та/або застосування штрафів є виконавчим документом.

Якщо платник єдиного внеску чи банк, отримавши рішення про нарахування пені та/або застосування штрафів, не сплатили зазначені в них суми протягом десяти календарних днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у зазначений строк відповідний орган ДФС про його оскарження, таке рішення передається для виконання органу державної виконавчої служби або до органу Казначейства.

Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в тому самому порядку, що і суми недоїмки зі сплати єдиного внеску та включаються до вимоги про сплату боргу (недоїмки), якщо їх застосування пов’язано з виникненням та сплатою недоїмки.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

 

Підприємці-спрощенці звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки

13.06.2016

Підприємці — платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Таке право передбачене п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України.

Аби скористатися таким правом, підприємцю необхідно подати до територіального органу ДФС заяву у довільній формі з інформацією про період щорічної відпустки або терміни тимчасової втрати працездатності з додаванням копії листка непрацездатності.

Авансові суми єдиного податку, сплачені за період відпустки або лікарняного підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Звертаємо увагу на те, що законодавством не передбачено звільнення від сплати єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на період відпустки чи непрацездатності. Тобто, навіть за час відпустки чи тимчасової непрацездатності підприємці — платники єдиного податку першої і другої груп зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Більш детально з цим роз‘ясненням можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

Оподаткування доходу від надання в оренду земельного паю

13.06.2016

Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду регламентується п.170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Отже, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Повідомити органи фіскальної служби про прийняття працівника на роботу можна он-лайн

13.06.2016

Нагадуємо роботодавцям, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року  №413.

Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

-засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Звертаємо увагу, що Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», у якому платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

Оновлено порядок обліку податків, зборів, ЄСВ та митних платежів

13.06.2016

Міністерство фінансів України наказом від 07.04.2016 № 422  виклало у новій редакції Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами ДФС в інформаційній системі органів ДФС.

З метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платника (ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Інтегрована картка платника містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Наказ набирає  чинності з дня його офіційного опублікування.

Облік платників: виробничі потужності та місцезнаходження — різні райони розташування

13.06.2016

Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно з пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Отже, юридична особа повинна стати на облік в контролюючому органі за місцем розташування офісу, тобто основне місце обліку, а також в контролюючому органі за місцем розташування (реєстрації) при наявності підрозділів рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

В яких документах зазначається податковий номер платника податку

13.06.2016

Облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами (п. 63.6 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, далі – ПКУ). Податковим номером платника податків є:

1) код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) для платників податків, які включаються до такого реєстру;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами за структурою, встановленою Порядком обліку платників податків і зборів (наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588).

Податковий номер платника податків зазначається в свідоцтвах, довідках, патентах, інших документах, що видаються платнику податків, у податковий звітності, платіжних документах щодо податків і зборів та в інших випадках, передбачених законодавством.

Він не змінюється протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах такого платника податків, за винятком випадків зміни коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Податковий облік для сільгоспвиробників

13.06.2016

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 Кодексу, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім: виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу (пп. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу).  Пунктом 137.5 ст. 137 Кодексу встановлено, що для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний податковий (звітний) період.

З огляду на викладене, якщо виробник сільськогосподарської продукції, який з 01.01.2016 перейшов зі сплати єдиного податку четвертої групи на загальну систему оподаткування, отримав за підсумками попереднього звітного (податкового) року дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва у розмірі не менш як 50 відсотків загальної суми доходу, то такий сільськогосподарський товаровиробник може для цілей оподаткування податком на прибуток використовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. Такому платнику слід подати окремо Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 (далі — Декларація), за період з 01.01.2016 по 01.07.2016, а починаючи з 1 липня 2016 року, можна застосовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Крім того, з метою ідентифікації виробника сільськогосподарської продукції при складанні Декларації у полі 9 «Особливі відмітки» Декларації проставляється позначка щодо належності його до відповідної категорії. У випадку застосування виробником сільськогосподарської продукції податкового (звітного) періоду, який починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, тобто з 1 січня по 31 грудня звітного року, позначка у полі 9 «Особливі примітки» Декларації щодо належності до категорії виробника сільськогосподарської продукції не проставляється. При цьому, порядок обчислення та сплати податку на прибуток здійснюється таким підприємством на загальних підставах.

 

 

 

 

Добавить комментарий