пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Під час обшуку «конверту» у Кіровограді вилучено зброю та набої

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, ч. 5 ст.27, ч. 3 ст. 212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв у Кіровограді.

Організувала злочинну діяльність група осіб, які «допомагали» підприємствам мінімізувати податкові зобов’язання та здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку.

Клієнтами центру були підприємства реального сектору економіки, зареєстровані на території Кіровоградської, Київської, Черкаської та інших областей. Вони перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на банківські рахунки транзитних підприємств, підконтрольних конвертаторам.

У подальшому транзитні підприємства формували податковий кредит шляхом відображення в бухгалтерських документах неіснуючих операцій з придбання товарів у суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю будівельними матеріалами, ПММ, продуктами харчування, а також СГД-імпортерів. При цьому відбувалася заміна номенклатури товарів по операціях придбання-реалізація.

Протягом 2015-2016 року через рахунки центру було проконвертовано орієнтовно 250 млн. грн. Державі завдано збитків на суму близько 20 млн. гривень.

У ході проведених обшуків на підконтрольних конвертаційному центру підприємствах та в фігурантів провадження вилучено 41 печатку підконтрольних підприємств, 20 електронних цифрових підписів керівників вказаних суб’єктів, 7 одиниць вогнепальної зброї та  600 набоїв до неї, 9 одиниць комп’ютерної техніки, установчі та бухгалтерські документи, чорнову бухгалтерію, мобільні телефони, накопичувачі пам’яті.

На розрахункових рахунках підконтрольних підприємств заблоковано 483 тис. гривень

Тривають слідчо-оперативні заходи.

 

Добавить комментарий