пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між ДФС та ПРООН

Голова ДФС Роман Насіров та директор Представництва Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні Янтомас Хімстра 25 березня підписали Меморандум про взаєморозуміння між ДФС та ПРООН у рамках проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ (озоноруйнівних речовин) у регіоні країн з перехідною економікою».

У рамках Меморандуму митниці ДФС отримують спеціальне обладнання для визначення вмісту та складу сполук, які постачаються в Україну. Це дозволить здійснювати ефективний контроль за дотриманням обмежень щодо ввезення на територію України озоноруйнівних речовин. Їх перелік Урядом України затверджено відповідно до міжнародних зобов’язань.

«Глобальне питання захисту озонового шару вимагає спільних зусиль міжнародного товариства та відповідного контролю. Митниця ДФС – одна зі структур, які здійснюють такий контроль в Україні – перевіряє наявність ліцензії при митному оформленні озоноруйнівних речовин. Завдяки нашій співпраці ми зможемо посилити митний контроль, покращити оснащення митниць та не допустити ввезення в Україну шкідливих речовин завдяки їх своєчасній ідентифікації», — зазначив Роман Насіров.

За приблизною оцінкою фахівців ПРООН в Україні для виробничих потреб необхідно 6 тис. тонн озоноруйнівних речовин. Разом із тим в Україну дозволяється їх ввезення не більше 270 тонн. Таким чином існує значний потенційний ризик ввезення таких товарів без ліцензій.

«Наразі Україна стикнулася з цілою низкою надзвичайно складних проблем, тому такі довготермінові виклики, як руйнування озонового шару протягом 15-20 років, не завжди привертають достатню увагу. ПРООН сприяє довгостроковому розвитку України і допомагає країні стати успішною, демократичною та процвітаючою. Дуже добре, що Україна долучилась до зусиль міжнародної спільноти для зменшення руйнування озонового шару. Передане високотехнологічне обладнання дозволить запобігти незаконному ввезенню в Україну озоноруйнівних речовин», — наголосив Янтомас Хімстра.

Нещодавно в Україну в рамках реалізації проекту було доставлено 35 газоаналізаторів, необхідних для експрес-аналізу вмісту озоноруйнівних речовин, загальною вартістю 207,5 тис. дол. Обладнання буде передано до всіх обласних митних підрозділів України та митних постів у морських портах.

Спецлабораторії ДФС в м. Києві та м. Одесі найближчим часом будуть обладнані газовими хроматомасспектрометрами – приладами для визначення хімічного складу газів у лабораторних умовах, загальною вартістю 223,8 тис. дол. США.

Для підвищення кваліфікації українських митників щодо класифікації товарів будуть проведені тренінги.

Нагадаємо, що Україна як сторона Віденської конвенції та Монреальського протоколу взяла на себе зобов’язання щодо поступового скорочення та з 1 січня 2020 року повного припинення споживання більшості озоноруйнівних речовин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1176 затверджено Переліки озоноруйнівних речовин та товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2016 році. Митне оформлення таких товарів здійснюється тільки за наявності відповідної ліцензії, що видається Мінекономрозвитку

Добавить комментарий