пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Підприємствам Харківщини відшкодовано з бюджету більше 200 мільйонів гривень податку на додану вартість

Це майже на 70 мільйонів гривень більше у порівнянні з даними минулого року. Про це повідомили у Головному управлінні фіскальної служби Харківської області.

В той же час, по області протягом чотирьох місяців поточного року заявлено до відшкодування 219,1 млн. грн., що більше ніж за аналогічний період 2015 року на 41,2 млн. грн.

Основною причиною декларування залишається експорт, тобто заявки надаються платниками, що використовують нульову ставку податку при експорті, забезпечують надходження валютної виручки до держави.

Нагадуємо, що починаючи з декларування за січень 2016 року відповідно до вимог ст. 200 Податкового кодексу України та Постанови КМУ від 22.02.2016 № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» змінено порядок обліку та відшкодування задекларованих сум ПДВ.

ДФС України щоденно опубліковує на своєму офіційному веб-сайті два реєстри: перший по платниках, які відповідають встановленим критеріям (п. 200.19 ст. 200 ПКУ: основний стан платника, основні фонди в 3 рази перевищують суму заявки, експорт більш 40%), другий, які їм не відповідають.

Реєстри формуються у хронологічному порядку за кожною заявою, поданою у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку.

Ознайомитись з Реєстрами можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: (http://sta-sumy.gov.ua) — головна/діяльність відшкодування ПДВ/Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Звертаємо увагу, що поняття автоматичного бюджетного відшкодування залишилось в минулому. Відповідність встановленим критеріям дає право на включення до Реєстру № 1.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами проведених перевірок відповідно до Кодексу.

Також у фіскальній службі звертають увагу, що основною причиною помилок платників при визначенні відповідності критеріям п. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України,  є невірне визначення питомої ваги експорту (вимоги критерію — здійснення експорту, питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом — протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів). Даний критерій є обов’язковим для включення заявки до Реєстру № 1.

Слід зазначити, що ефективність нового Порядку не потребує доказів. Так, по деклараціях за січень, лютий 2016 року по Реєстру № 1 відшкодовано підтверджені суми, по Реєстру № 2 не повернуто лише 3,4 млн. грн. за лютий 2016 року. По деклараціях за березень 2016 року (строк подання -20.04.2016р.) фіскальна служба перевіряє правомірність декларування (законодавством передбачено 30 календарних днів).

 

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий