пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Податковою міліцією Києва викрито конвертаційний центр з оборотом понад 420 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції м. Києва  в ході проведення заходів у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205, ч.3 ст.212, ч.3 ст.209 КК України, ліквідовано діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Незаконну діяльність організувала група осіб. Через транзитно-конвертаційні підприємства вони переводили безготівкові кошти у готівку та передавали їх клієнтам за вирахуванням відсотків у розмірі 10-13%.

У своїй протиправній діяльності учасники групи використовували розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств, відкриті в низці комерційних установ. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за вказаний період з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав понад 420 млн. гривень.

Ймовірні втрати бюджету складають понад 70 млн. гривень.

У ході проведених 8 обшуків в офісах та місцях проживання фігурантів провадження вилучено грошові кошти у сумі 50 тис. грн. та 10 тис. дол. США (загальна сума в гривневому еквіваленті – 300 тис. грн.), комп’ютерну техніки у кількості 15 шт., засоби зв’язку – 24 шт., банківські картки – 11 шт., первинну бухгалтерську документацію транзитних та фіктивних СГД, електронні носії інформації, печатки та штампи фіктивних підприємств – 26 штук та «кліше» – 12 штук.

Слідчі дії тривають.

Загалом, у 2016 році ліквідовано 42 конвертаційні центри із загальною сумою проконвертованих коштів – більше 16,6 млрд. грн. Від такої протиправної діяльності втрати бюджету склали понад 2,9 млрд. грн. На сьогодні арештовано готівкових коштів на загальну суму майже 80 млн. грн. За результатами перевірок до бюджету додатково стягнуто понад 206 млн. грн..

«Ми не можемо повністю зупинити такі операції в малому обсязі, але можемо зробити їх максимально дорогими та невигідними. Так, вже приблизно в два рази збільшилася вартість «тіньових» послуг з обготівковування коштів. Однак це явище не можна зупинити лише каральними методами. Потрібні адекватні умови фінансового ринку. Але ми зробили неможливою роботу «конвертів» у великих обсягах, значно скоротили обсяг коштів, які були в обігу у цьому секторі», – зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан

Добавить комментарий