пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Представники Харківської митниці ДФС та громадськості взяли участь у проведенні телемосту

Експертна зустріч Міністерства фінансів щодо законопроекту про впровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей відбулась в Комунікативному центрі Уряду.

Участь в обговоренні відповідного законопроекту, розробленого Міністерством фінансів, взяли представники Мінфіну, Державної фіскальної служби України, представники Федерації роботодавців України, а також громадський сектор.

Під час заходу було встановлено відеозв’язок з Дніпропетровськом, Львовом, Одесою, Полтавою, Харковом та Черніговом.

Харківщину представляли начальник управління організації митного контролю Харківської митниці ДФС Валерій Найчук, представники Асоціації митних брокерів України та Харківської обласної колегії адвокатів.

Як було відзначено на початку заходу, Мінфін продовжує роботу над наближенням українського законодавства в податковій та митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі (EUDCFTA). З цією метою, зокрема, і було розроблено даний проект закону, аналогічний тому, що функціонує в ЄС та який є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

Зокрема, до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які мають статус УЕО застосовуватимуться умови першочерговості митного оформлення, спрощення митних процедур та зниження ступеня ризику при здійсненні митного оформлення товару. Таким чином, запровадження сертифікатів допоможе суттєво скоротити час та нівелювати людський фактор під час митних процедур. З іншого боку, очікується, що запровадження інституту стане стимулом для європейського бізнесу до приходу на українські ринки, що призведе до суттєвого збільшення товаропотоку.

Як було повідомлено, проект закону щодо УЕО наразі ще допрацьовується з урахуванням пропозицій, тож присутні мали змогу виказати і свою точку зору і свої зауваження щодо впровадження зазначеного законопроекту.

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий