пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Роман Насіров: створення інституту уповноваженого економічного оператора дозволить пришвидшити митні процедури

«Угода про Асоціацію з Євросоюзом вимагає імплементації низки положень в митній сфері. Важливе завдання, реалізація якого допоможе вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом —  створення інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО), що дозволить пришвидшити митні процедури і встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом»,- зазначив Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості».

За його словами, на даний момент вже розроблено законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)». Законопроектом передбачається впровадження нового формату взаємодії між митними органами та бізнесом. Зокрема, підприємство буде  мати можливість отримати 2 види сертифікати уповноваженого економічного оператора: «на спрощення митних процедур» та «щодо надійності і безпеки». Перший передбачає мінімальну участь митниці та усуває «людський фактор», другий прискорює  проходження  митного контролю.

«ДФС також розробляє зміни законодавства України щодо впровадження норм NCTS — загальноєвропейської комп’ютеризованої системи управління транзитними вантажами, розробленої для електронного документообігу. Передбачається, що процес приєднання до цієї системи буде завершено протягом 2016 року», — зазначив Голова ДФС.

Під час виступу Роман Насіров торкнувся питання приєднання України до системи автоматичного обміну податковою інформацією. «Зважаючи на актуальність цього питання, ми пригнемо об’єднати зусилля з міжнародною спільнотою для боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Наразі обмін інформацією з країнами ЄС відбувається за підтримки проекту Twinning, з Республікою Білорусь – проекту міжнародної технічної допомоги PRINEX. В наших планах – реалізація подібних проектів з іншими країнами», — заявив очільник відомства.

Добавить комментарий