пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Розібрані вентилятори та занижене ввізне мито й ПДВ — юристи фіскальної служби Харківщини довели правомірність застосування санкцій

Так Харківським апеляційним адміністративним судом було підтримано позицію однієї з інспекцій області щодо порушення законодавства з питань державної митної справи однією з харківських фірм.

 

Позов стосувався визнання недійсними податкових повідомлень-рішень на суму майже 231 тис.грн., які прийняті за результатами документальної невиїзної перевірки факту митного оформлення товарів. Податківці  встановили невірну класифікацію вказаним підприємством завезеного товару, що і призвело до заниження сум ввізного мита та ПДВ.

 

Як з’ясувалося, товар, заявлений підприємцями  до митного оформлення у товарних підкатегоріях за ставкою мита 0 відсотків, як частини до промислових вентиляторів, має основні властивості  завершеного виробу, що і було доведено юристами фіскальної служби  під час судового засідання. Тобто позивачі ввезли вентилятори, знявши з них деякі частини.  Але суд підтримав позицію податківців, відзначивши, що відсутність спеціального корпусу ніяким чином не впливає на кінцеве призначення та використання завершеної машини.

 

У фіскальному відомстві відзначають, що і надалі будуть захищати  економічні інтереси держави та виявляти махінації з боку «нечистих на руку» бізнесменів.

 

Так, з початку року  на користь держави у судах усіх рівнів  було  розглянуто 57 справ на загальну суму 6,4 млн. грн.

 

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий