пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Сергій Білан: Недоплата ПДФО з операцій з придбання горіхів, більшість з яких у подальшому експортується, – це, перш за все, збитки для місцевих бюджетів

Протягом жовтня 2015 року – квітня 2016 року діяльність, пов’язану з експортом волоських горіхів здійснювали 64 суб’єкти господарської діяльності, при цьому фактично ними було експортовано 30,1 тис. тонни волоських горіхів на загальну суму 1 млрд. 744 млн. гривень. При такому масштабі діяльності загальна сума сплачених цими підприємствами податків до бюджету склала 25,5 млн. грн.., у тому числі податку на доходи фізичних осіб – 18,2 млн. грн. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ».

«З урахуванням загального обсягу операцій з експорту «горіха волоського» і вартості горіха, згідно з митними деклараціями, навіть з урахуванням мінімальної ставки ПДФО в 2015 році — 15%, сума сплаченого до бюджету податку повинна була складати не менше 261,6 млн гривень, відповідно, сума можливих втрат бюджету за 2015-2016 рр. тільки від несплати податку з доходів фізичних осіб становить приблизно 243,4 млн грн. Ось така невтішна для держави «арифметика»», – наголосив Сергій Білан.

За його словами, недоплата податку на доходи фізичних осіб з операцій з придбання горіхів, більшість з яких у подальшому експортується, це, перш за все, збитки для місцевих бюджетів. Тому це не лише проблема фіскальної служби, а й місцевих громад.

Більше 80% врожаю волоських горіхів збирається фізичними особами, які не зареєстровані як платники податку, відповідно щодо таких осіб підприємство-експортер, яке зазвичай відображає придбання горіха саме у фізичних осіб, має виступити в якості податкового агента та оплатити за них ПДФО і військовий збір. Однак, вони цього не роблять.

Врегулювати проблему, вважає Сергій Білан, можна законодавчим шляхом.

«Ми неодноразово подавали такі ініціативи — і не наша вина, що відповідні рішення не прийняті. У результаті галузь змушена працювати в тіні. Приблизно 70% підприємств — експортерів волоського горіха мають ознаки фіктивності та використовуються тільки на  короткий період часу, до настання моменту повернення валютної виручки за експортований товар, потім такі підприємства повністю припиняють свою діяльність», – зазначив Перший заступник Голови ДФС.

У свою чергу, податкова міліція повинна припиняти діяльність таких «одноденок». Крім того, є ще одне актуальне питання – неповернення виручки в іноземній валюті від проведених експортних операцій з горіхами і, відповідно, несплата податку на прибуток. Аналогічні проблеми виникають і в інших галузях народного господарства — наприклад, зі збором ягід.

«Ми повинні запропонувати бізнесу нормальне правове поле, і ми повинні забезпечити повноцінне надходження податків до місцевого та в центральний бюджети. Будь-який інший варіант — це не системне рішення», – наголосив Сергій Білан.

Добавить комментарий