пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Столичний конвертцентр з обігом понад 608 млн. грн. завдав бюджету втрат більше, ніж на 100 млн. грн.

Співробітники податкової міліції м. Києва спільно із працівниками Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 27, 365, 115 та 340 Кримінального кодексу України, викрили конвертаційний центр з обігом 608 млн. грн., який діяв на території Києва, Київської та Дніпропетровської областей.

В результаті проведення низки заходів встановлено незаконну діяльність групи осіб, які протягом 2015-2016 рр. через підконтрольні їм транзитні і фіктивні компанії надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності створили та придбали 9 транзитних та фіктивних підприємств.

Даний конвертаційний центр діяв за наступною схемою: реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних та/або фіктивних підприємств, зареєстрованих/придбаних організатором «центру», за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). Після цього грошові кошти знімались готівкою в установах чотирьох комерційних банків. У подальшому готівка, за винятком 10-11%, що слугували «винагородою» організаторам «центру», разом із підробленими первинними документами, передавалась «клієнтам» — службовим особам підприємств реального сектору економіки.

Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 608,4 мільйона гривень, ймовірні втрати бюджету – 101,4 мільйона гривень.

Наразі встановлені вісім найбільших підприємств — вигодонабувачів. Крім того, в результаті проведених обшуків в офісах і автомобілях фігурантів розслідування було виявлено і вилучено 10 печаток, комп’ютерну техніку, банківські ключі, чорнові записи, фінансово-господарську документацію, а також 1,25 мільйона гривень готівкою.

Слідчі дії тривають.

Добавить комментарий