пгт. Комсомольский — Официальный сайт

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК — РІК 2016

У держбюджеті на нинішній рік щодо транспортного податку було внесено зміни. На сьогодні оподатковуються автомобілі, вік яких не перевищує 5 років, а вартість — більша 750 мінімальних заробітних плат, встановлених на початку року.

Зауважимо, що середньоринкова вартість визначається Мінекономрозвитку України за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки перемикання передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства.

Платниками транспортного податку, як і торік, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилася — 25 000 грн. на рік за кожен автомобіль.

Законом передбачено, що податкові повідомлення-рішення про необхідність сплати транспортного податку повинні надсилатися автовласнику контролюючим органом до 1 липня.

Відомості, необхідні для розрахунку податку, контролюючі органи отримують від органів МВС України.

Експерти одразу ж піддали сумніву можливість реально встановити розмір податку. З їх слів, органи МВС України не можуть вказати відомості про тип коробки передач в автомобілі, а також про фактичний пробіг автомобіля — вони не зазначені в реєстраційних документах автомобіля. Також при визначенні вартості авто не враховуються такі показники, як внутрішнє оздоблення автомобіля (матеріал сидінь, аудіосистема тощо).

До того ж експерти вказують, що, на жаль, вартість транспортного засобу прямо залежить від курсу української гривні відповідно до іноземної валюти. Вони вважають, що при сьогоднішній ситуації із знеціненням національної валюти, завтра транспортний податок сплачуватимуть власники таких «розкішних» автомобілів, як Honda, Kia, Nissan, Toyota, Skoda, Hyundai тощо.

Добавить комментарий