пгт. Комсомольский — Официальный сайт

У ДФС вивчали досвід роботи правоохоронних підрозділів митних служб країн-членів ЄС

Практика виявлення митних правопорушень та притягнення винних осіб до відповідальності стали основними темами робочої зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та представників Групи підтримки України Європейської Комісії, яка відбулася 13 квітня 2016 року в ДФС

Нинішня зустріч стала продовженням низки заходів, які ДФС та представники Єврокомісії проводять у рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та ініціативи ДФС стосовно підвищення рівня професійної компетентності для працівників підрозділів та територіальних органів ДФС, на яких покладено завдання з боротьби з митними правопорушеннями.

«Ми зацікавлені у вивченні досвіду підрозділів митних служб країн-членів ЄС у напрямі виявлення порушень під час переміщення товарів. На сьогодні ми працюємо над удосконаленням міжнародного співробітництва для отримання доказової бази митних правопорушень, аналізуємо міжнародне законодавство, яке стосується митного напряму, для можливої імплементації відповідних правових норм ЄС в українське законодавство», – зазначив Роман Насіров.

До того ж, за його словами, сьогодні проводиться інституційна реформа фіскальної служби, у рамках якої реформуються і митниці ДФС. Для ефективного проведення цього процесу ДФС активно залучає іноземних партнерів, реалізує кілька проектів міжнародної допомоги, спрямованих на удосконалення інфраструктури митних постів та спрощення митних процедур.

У рамках співпраці ДФС та Єврокомісії було розроблено проект Дорожньої карти, в якій визначено низку заходів, зокрема, щодо ознайомлення з досвідом діяльності митних адміністрацій країн-членів ЄС та приведення митного законодавства України до норм ЄС в частині визначення митної вартості, керування митними ризиками, спрощення митних формальностей, боротьби з митними правопорушеннями тощо.

Одним із таких напрямів є проведення тренінгів для митників ДФС за участі представників Європейської Комісії та експертів митних органів країн ЄС. Учасники семінару вивчатимуть досвід роботи правоохоронних підрозділів митних служб країн-членів ЄС у сфері виявлення митних правопорушень, проведення перевірок та розслідування порушень митного законодавства та притягнення винних до відповідальності.

Крім того, заплановано проведення ознайомлювального візиту в одну з країн ЄС для вивчення роботи митних підрозділів у сфері організації та реалізації міжнародного обімну інформацією та проведення перевірок законності здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Отримані знання під час семінару та ознайомлювального візиту українські митники зможуть перевірити під час практичного тренінгу в «польових умовах».

Всі ці заходи дозволять не лише перейняти досвід інших країн, впровадити його у роботу української митниці, а й за рахунок застосування кращих європейських практик у напрямі протидії митним правопорушенням знизити їх кількість та подолати корупцію.

Добавить комментарий