пгт. Комсомольский — Официальный сайт

У Харківському аеропорту податківці залучали громадян до декларування доходів

Чергова інформаційна акція від податківців з розповсюдження серед громадян друкованої інформації щодо декларування доходів, отриманих протягом 2015 року, відбулась на цей раз у незвичному місці. Авіапасажирів декількох міжнародних рейсів, які прибували до Харківського аеропорту, співробітники ГУ ДФС у Харківській області зустрічали інформаційними листівками «Декларуємо по-новому!». Адже серед пасажирів були як і  наші співгромадяни, які мають іноземні доходи, а отже  зобов’язані їх задекларувати, і іноземці, які набули статусу резидента України, та теж мають зобов’язання щодо декларування доходів з джерелом їх  походження в Україні, і за кордоном.

 

Тож для такої категорії громадян податківці і влаштували роз’яснювальну акцію, під час якої  розповіли про законодавчі нюанси декларування іноземних доходів.

 

Так, наших співгромадян проінформували, що відповідно до підпунктів 170.11.1 та 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

 

У разі,  якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

 

Стосовно  громадян закордонних країн, то якщо за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він також має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 ПКУ).

 

Повідомили податківці і  про терміни проведення деклараційної кампанії та нову форму декларації.  Також розповіли зацікавленим пасажирам, які саме види доходів підлягають декларуванню, та проінформували у яких випадках вони мають право на отримання податкової знижки. Співробітниками фіскальної служби було зроблено окремий акцент на можливості задекларувати власні доходи дистанційно за допомогою електронного кабінету платника податків. А для подання декларації в паперовому вигляді можно завітати  до центрів обслуговування платників за місцем проживання, де є можливість отримати консультацію від фахівців щодо її заповнення.

 

Тож втомлених перельотом пасажирів приємно здивував не тільки сонячний та по весняному теплий Харків, але й можливість отримати корисну інформацію, яка обов’язково стане їм у нагоді.

 

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий