пгт. Комсомольский — Официальный сайт

У Києві затримано організатора конвертаційного центру, через який проконвертовано 420 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у м. Києві  спільно з працівниками Генеральної прокуратури України припинено діяльність конвертаційного центру.

У рамках супроводження кримінального провадження було встановлено групу осіб, які через підконтрольні їм транзитно-конвертаційні та фіктивні підприємства надавали послуги з конвертації грошових коштів. Документальне прикриття безтоварних операцій щодо незаконного формування податкового кредиту надавалося підприємствам реального сектору економіки переважно м. Києва, Одеської та Дніпропетровської областей.

Зазначені підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру фіктивних фірм за нібито придбані товари або послуги. Після цього кошти знімалися готівкою в трьох банках. Надалі незаконно проконвертовані гроші, за винятком 10-11%, які слугували винагородою, разом з підробленими первинними документами передавалася клієнтам.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів склав понад 420 мільйонів гривень, можливі втрати бюджету становлять понад 120 мільйонів гривень.

У незаконній діяльності було задіяно 13 транзитних і фіктивних підприємств.

Також встановлено, що співучасники конвертаційного центру через низку підконтрольних їм компаній здійснили розкрадання бюджетних коштів. Сума збитку становить понад 60 мільйонів гривень.

У результаті проведених 23 обшуків було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, 103 печатки, чорнові записи, фінансово — господарські документи, первинна і бухгалтерська документація транзитних і фіктивних підприємств.

Крім того, накладено арешт на квартиру фігуранта справи. Останньому пред’явлено підозру в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.27  і ч.2 ст.205 КК України. Йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Слідчі дії тривають.

Добавить комментарий