пгт. Комсомольский — Официальный сайт

В Україні мода на «напівбілі зарплати»

В Україні працевлаштовано понад 12 млн. людей, але з них тільки 3 млн. працюють офіційно і отримують повністю «білу» зарплату. Ще 3 млн. самозайняті, а 7 млн. перебувають в «тіні» — не повністю показують зарплату.

 

«При старій системі податків підприємцю було невигідно виплачувати повну зарплату. У 2015 році ДФС вивела з тіні 102 тисячі осіб. Цю роботу проводимо і далі. Але діяти потрібно зважено, тому різкі каральні методи приведуть до соціального вибуху (коли в результаті виведення з «тіні» підприємства власник зменшить зарплати працівникам у два-три рази). Тому проводиться комплекс соціальних, адміністративних, роз’яснювальних, кримінально-процесуальних заходів для роботодавців», — пояснив Сергій Білан.

 

Він назвав ще одну проблему для наповнення держбюджету — фізичні особи, які користуються спрощеною системою оподаткування. «Це успішно використовують власники великих підприємств, супермаркетів. Замість того, щоб наймати на роботу людей, платити їм повну зарплату, податки, вони укладають договори з ними як з фізичними особами. Неправомірно — так, але законом дозволено», — розповів він.

Добавить комментарий