пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Юристи фіскальної служби виграли в судах майже 450 мільйонів гривень

В Головному управлінні фіскального відомства області повідомили про результати роботи юридичних підрозділів, діяльність яких направлена на захист економічних інтересів держави. Тож  з початку року зафіксовано  188  виграних справ у судах різних інстанцій, а загальна сума розглянутих на користь держави справ  склала 449 млн.грн.

Самі ж юристи відзначають,  що у більшості випадків, платники податків, які оскаржували дії фіскальної служби, намагалися ухилитися від сплати належних платежів.

Так, нещодавно Харківським апеляційним адміністративним судом було залишено без задоволення апеляційну скаргу одного з ТОВ до районної ОДПІ щодо скасування податкових повідомлень-рішень на суму понад 24 мільйони гривень.

Позивач уклав господарські договори з рядом контрагентів про поставку нафтопродуктів та їх транспортування. До перевірки він надав додаткові угоди, акти приймання — передачі нафтопродуктів, товарно — транспортні податкові накладні і інші документи, які, на його думку, в повній мірі підтверджують реальність здійснюваних ним господарських операцій.

Однак, колегія суддів дійшла висновку, що вони не можуть бути визнані як належний доказ на підтвердження реальності укладених з контрагентами господарських операцій, оскільки містять лише інформацію про транспортування нафтопродуктів до відповідних АЗС, але не містять печаток перевізника. Не було надано сертифікатів, наявність яких є вирішальною умовою для визначення факту реальності господарських операцій. Також позивач не надав жодних доказів на підтвердження виконання відправником небезпечних вантажів, не надано інформації про погодження маршрутів руху перевезення небезпечних вантажів, видачі відповідних свідоцтв та дозволів тощо.

Отже відповідач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність прийнятого ним податкового повідомлення-рішення, а позивачу доведеться сплатити належні кошти до бюджету.

 

ГУ ДФС у Харківській області

Добавить комментарий