пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Юрій Бондар: Внутрішній аудит ДФС переймає міжнародний досвід

Фахівці ДФС взяли участь у навчанні внутрішніх аудиторів центральних органів виконавчої влади у рамках співпраці Держфінінспекції з Міністерством фінансів Королівства Нідерландів.

Так, відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС в галузі управління державними фінансами сторони обмінюються інформацією, досвідом, найкращою практикою ЄС щодо внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту для розвитку та гармонізації процесів з міжнародно визнаними стандартами та методологіями.

Експерти Міністерства фінансів Королівства Нідерландів та Держфінінспекції під час навчальних заходів окреслили базові основи, методи та інструменти аудиту інформаційних технологій (ІТ-аудит), а також розглянули загальні аспекти проведення внутрішнього аудиту у вітчизняних органах виконавчої влади.

У ході навчання заступник директора Департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Куц презентував досвід ДФС та результати проведених внутрішніх аудитів ефективності з елементами ІТ-аудиту, окреслив бачення середовища досліджень ІТ-сфери в органах влади. Це отримало схвальні відгуки з боку експертів та викликало зацікавленість у колег інших центральних органів виконавчої влади.

«Важливо не залишатись осторонь навчального процесу та одразу застосовувати отриманий досвід з внутрішнього аудиту. Високий фаховий рівень працівників та активна участь у заходах дозволила проводити аудити ефективності з моменту створення підрозділів внутрішнього аудиту у 2012 році, а елементи ІТ-аудиту  використовувати з 2013 року», — зазначив директор департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Бондар.

Нагадаємо, що стан організації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у центральних органах виконавчої влади є одним з індикаторів, які використовуються у Звіті з оцінки ефективності управління державними фінансами (Звіт РЕFA) в рамках аналітичної роботи Світового Банку спільно з Представництвом ЄС в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Добавить комментарий