пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Юрій Шеремет: Кожен керівник повинен аналізувати корупційні загрози та розробляти заходи для їх мінімізації

Про два вектори реформування Державної фіскальної служби України з метою протидії корупції розповів в інтерв’ю виданню «Голос України» начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, перший вектор – це створення дієвої та комплексної системи запобігання корупції через організаційні і дисциплінарні процедури. До цієї роботи залучатимуться всі, без винятку, керівники будь-якого рівня.

«Йдеться про те, що кожен керівник будь-якого рівня за трьома напрямами діяльності: податковим, митним та правоохоронним (податкова міліція) — відповідатиме за стан боротьби з корупцією в своєму підрозділі», — наголосив Юрій Шеремет.

Другий вектор передбачає посилення функціональних можливостей та ефективності діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо виявлення корупційних проявів та притягнення винних до відповідальності.

Так, за ініціативи Головного управління внутрішньої безпеки розроблена антикорупційна програма ДФС на 2015-2016 роки. Цей документ містить перелік існуючих корупційних ризиків і заходів щодо їх недопущення. «Такі заходи повинні застосовуватися безпосередньо в підрозділах їх керівниками. Таким чином, кожен керівник повинен аналізувати у своєму структурному підрозділі корупційні загрози і розробляти заходи щодо їх мінімізації», — наголосив Юрій Шеремет.

Він зазначив, що одночасно з прийняттям Антикорупційної програми запроваджена практика застосування заходів дисциплінарного впливу до всіх, хто або зробив корупційне порушення, або ж сприяв його вчиненню, у тому числі, своєю бездіяльністю. «Підходи стали значно жорсткішими вже після впровадження наказу «Про персональну відповідальність керівників підрозділів органів ДФС». Передбачено, що в разі вчинення службовою особою корупційного правопорушення, відповідальність будуть нести не тільки особи, що його скоїли, але й їх керівники в разі, якщо в межах своїх повноважень вони не забезпечили ефективний контроль за дотриманням підлеглими антикорупційного законодавства», — наголосив Юрій Шеремет.

Добавить комментарий