пгт. Комсомольский — Официальный сайт

З початку року «спрощенці» Харківщини перерахували до місцевих бюджетів 277,0 млн. грн.

Підприємцями-фізичними особами, юридичними особами та аграріями, що перебувають на обліку в податкових інспекціях Харківської області та які обрали спрощену систему оподаткування, в січні — лютому 2016 року сплачено 277,0 млн. грн. єдиного податку. Про це повідомили в  ГУ ДФС у Харківській області.

Податківці відзначають, що переважну частину надходжень забезпечили фізичні особи-«спрощенці». Вони сплатили  192,9 млн. грн. В свою чергу юридичні особи, платники єдиного податку, спрямували до бюджету  63,8 млн. грн.

Четверта група «спрощенців» — це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок. Відтак, від місцевих аграріїв за січень-лютий 2016 року надійшло понад 20,0 млн. грн. єдиного податку.  При цьому, 25 % загальної суми (5,2 млн.грн.) – це лютневі збори.

Співробітники фіскальної служби області нагадують, що в 2016 році зберігається існуюча модель спрощеної системи, тобто так і залишаються чотири групи платників єдиного податку.

Однак, у суб’єктів господарювання, які перебувають на третій групі, а це — фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, обсяги доходів яких протягом календарного року не повинні перевищувати 5 мільйонів гривень. У цій категорії «спрощенців» виросла і ставка єдиного податку та склала 3 відсотки доходу — у разі сплати податку на додану вартість та 5 відсотків доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (раніше відповідно — 2 та 4 відсотка).

Добавить комментарий