пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Закон про електронні декларації чиновників набрав чинності

Сьогодні, 18 березня, набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році».

 

Повний текст закону був опублікований у газеті «Голос України» від 17 березня.

 

Документ передбачає терміни перевірки декларацій: повна перевірка може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також протягом трьох років після її припинення.

 

Також будуть притягувати до кримінальної відповідальності чиновників, які у деклараціях применшили свої доходи на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати.

 

При цьому для чиновників, які внесли в декларацію недостовірну інформацію, передбачається покарання у вигляді штрафу від 2,5 до 3,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів, 150-240 год. громадських робіт або позбавлення волі до 2 років.

 

Якщо подані в декларації дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати, передбачається штраф від 1 до 2,5 тис. неоподатковуваних доходів.

 

 

Цим законодавчим актом чиновників зобов’язані декларувати майно протягом 60 днів після набрання чинності законом. Проте, згідно з пропозицією президента, дозволяється впродовж семи днів після подання декларації подавати виправлену декларацію.

Добавить комментарий