пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 01-12-2016

Платниками Харківської ОДПІ за десять місяців поточного року сплачено понад 89 мільйонів гривень акцизного податку

30.11.2016

Це на 36,5 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 169,4%.

Зазначені цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, з початку року суб’єктами господарювання сплачено до місцевих бюджетів 81,3 млн. гривень акцизного податку від реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів. Крім того, у жовтні 2016 року сплачено 9,1 млн. гривень цього податку.

Нагадаємо, що пунктом 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено строки сплати податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Сплачується податок за місцем здійснення реалізації таких товарів до відповідного місцевого бюджету.

До місцевих бюджетів платники Харківської ОДПІ сплатили понад 2 млн. гривень транспортного податку за десять місяців поточного року

28.11.2016

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін. За словами посадовця, за січень-жовтень 2016 року платники транспортного податку Харківської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 2,3 млн. гривень, що на 1,8 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 405,8%.

Від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 559,5 тис. гривень, а фізичні особи — власники оподатковуваних VIP-авто, сплатили до місцевого бюджету 1,8 млн. гривень транспортного податку. Зокрема, у жовтні 2016 року до бюджету сплачено 166,6 тис. гривень транспортного податку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Харківщина: Протягом 11 місяців до бюджетів всіх рівнів надійшло 26,5 млрд. грн. податків та зборів

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Це на 8,8 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  149,8 %.

В той же час, у листопаді до бюджетів усіх рівнів зібрано 3,1млрд. грн. платежів, що на465,0 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  117,7 %.

При цьому, до Державного бюджету за січень-листопад надійшло  18,5 млрд.грн., що на 6,2 млрд. грн. або в 1,5 рази більше ніж за відповідний  період минулого року. За листопад до Державного бюджету зібрано 2,2 млрд.грн., що на 194,1 млн.грн. більше ніж за листопад минулого року.

Вагомим внеском в загальній сумі надходжень є податок на додану вартість. За одиннадцять місяців ц.року надійшло 2,9 млрд.грн. ПДВ. Планові показники ДФС України виконані на 100,6 %. В тому числі у листопаді цього року  надійшло 368,7 млн.грн., виконання — 107,8 %.

Значну увагу в фіскальній службі області приділяють наповненню місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток міста і області, виконання соціально-економічних програм тощо.

Так, до місцевого бюджету з протягом 11 місяців 2016 року надійшло 8,0 млрд. грн., що на  49,4 % або на 2,6 млрд. грн.більше минулорічного показника. Виконання планових показників склало 118,2%, додатково отримано 1,2 млрд. грн.

При цьому, за листопад 2016 року до місцевого бюджету надійшло 845,3 млн. грн., що на 270,9 млн.грн. більше ніж у листопаді 2015 року. Виконання —  109,8%, додаткові надходження — 75,2 млн. гривень.

В Головному управлінні ДФС у  Харківській області відзначають, що одним з чинників таких результатів,  є свідома громадська позиція харків’ян,  які вчасно та у належному обсязі сплачують податки та відповідно наповнюють бюджет. У свою чергу фіскальна служба надає платникам повний комплекс сервісних послуг та забезпечує усі умови для їх якісного, зручного та оперативного обслуговування.

Залишився місяць для перереєстрації установчих документів неприбутковими організаціями

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що вимоги до неприбуткових організацій визначає п. 133.4 ст. 134 Податкового кодексуУкраїни.

Зокрема, неприбутковими є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

— утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

— установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

— установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

— внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Установи, які не відповідають зазначеним нормам, для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм Кодексу та подати копії цих документів до  контролюючого органу — відповідного органу фіскальної служби.

Неприбуткові організації, які не привели установчі документи у відповідність до вимог п. 133.4 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються вказаним контролюючим органом з Реєстру.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. № 440 оновлено порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру. Порядок та способи подання документів для включення до Реєстру визначені п. 6 цього Порядку.

При цьому присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації  згідно з п. 4 цього Порядку.

Неприбуткова організація, установчі документи якої оприлюднені на порталі електронних сервісів, замість копій установчих документів може подати до контролюючого органу відповідь щодо приведення установчих документів у відповідність до вимог, встановлених Податковим кодексом.

Якщо неприбуткова організація діє на підставі установчих документів організації вищого рівня, то вона може повідомити контролюючий орган щодо її належності до структури відповідної організації вищого рівня та подати копії документів, що підтверджують таку належність .

Вийняток щодо терміну перереєстрації установчих документів становлять релігійні організації, для яких відповідно до п.2 розділу 1 Закону України від 06.10.2016 року №1667-VIII,  такий термін подовжується на рік — до 01 січня 2018 року.

Перший заступник начальника фіскальної служби регіону Андрій Бєжанов відповів на запитання читачів «Вечірнього Харкова»

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Під час інтерв’ю посадовець розповів про заходи, які вживають підрозділи  податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області щодо протидії виготовленню та реалізації фальсифікованого алкоголю та тютюнових виробів.

Полковник податкової міліції проінформував про перевірки торгових об’єктів, які незаконно реалізовували вказані товари, і про санкції, які передбачені за торгівлю контрафактним алкоголем, і про збитки, що несе бюджет внаслідок протиправної діяльності громадян. Розповів Андрій Бєжанов також і про хід розслідування резонансної справи масового отруєння нелегальним алкоголем, виробництво якого було налагоджено в регіоні.

Повна версія інтерв’ю з Андрієм Бєжановим транслюватиметься на харківському телеканалі «Р1» 5 грудня 2016 року. З печатною версію можна ознайомитися в газеті «Вечірній Харків», яка вийде 6 грудня.

Податківці разом з представниками бізнесу та науковцями обговорили питання зростання мінімальної заробітної плати

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області взяли участь у засіданні «круглого столу» Харківської обласної профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг і об’єднання підприємств торгівлі та громадського харчування  Харківської області «Торгова єдність». Разом з науковцями та представниками бізнесу обговорили зміни в оподаткуванні у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати.

Фіскальну службу представляв В’ячеслав Даценко – начальник відділу адміністрування єдиного внеску ГУ ДФС у Харківській області. Податківець  повідомив, які зміни в оподаткуванні чекають представників бізнесу, зокрема при обрахуванні єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, транспортного податку тощо. Також він розповів про роботу яку проводиться по детінізації заробітної плати.

В  засіданні брав участь Юрій Іванов — доктор економічних наук, професор Науково-дослідного центру Індустріальних проблем розвитку НАН України. Аналізуючи наслідки підвищення розміру мінімальної заробітної плати, науковець повідомив про очікувані позитивні зміни: зростання доходів населення, активізацію купівельної спроможності та стимулювання попиту, що сприяє росту економіки, збільшенню надходжень податку з доходів фізичних осіб та єдиного внеску, зменшенню дефіциту Пенсійного фонду.

Всі присутні, представники бізнесу, науковці, податківці висловили спільну думку щодо необхідності тісної співпраці задля досягнення максимального позитивного ефекту від  підвищення  розміру мінімальної заробітної  плати та мінімізації його негативних наслідків.

Університет державної фіскальної служби України запрошує на Дні відкритих дверей

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Інформуємо, що Університетом державної фіскальної служби України для учнів випускних класів середніх шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних навчальних закладів, осіб з повною загальною середньою освітою, молодших спеціалістів та бакалаврів, 26 листопада та 17 грудня 2016 року об 11.00проводяться Дні відкритих дверей.

Адреса: Київська область, м. Ірпінь, вул. Університетська, 31.

Телефон: (04597) 56-595,  www.nusta.edu.ua, е-mail: vdp@ nusta.edu.ua

Запрошення

 

Порядок справляння акцизного податку при одночасному застосуванні двох ставок

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що листом ДФС України від28.09.2016 р. №10209/О/99-99-15-03-03-14 надано роз’яснення щодо порядку справляння акцизного податку з пива солодового.

Згідно норм Податкового кодексу України платниками акцизного податку є як особи, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, так і особи — суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання виробляє і реалізує у роздрібній торгівлі пиво солодове, то він оподатковує акцизним податком операції з реалізації пива і як виробник, і як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі.

Звертаємо увагу, що чинними нормами Кодексу не передбачено звільнення від оподаткування операцій з підакцизними товарами у випадку, коли суб’єкт господарювання є виробником і суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі одночасно.

Тому, при здійсненні роздрібної реалізації виробником пива солодового власного виробництва через заклад роздрібної торгівлі (ресторан-броварню тощо) оподаткування акцизним податком обсягів пива здійснюється одночасно за специфічною ставкою акцизного податку у розмірі 2,48 грн. за літр та адвалорною ставкою у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів при його реалізації.

При цьому слід зазначити, що відповідно до п. 217.1 ст. 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

Очільник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков зустрівся з представниками паливного бізнесу

29.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Зустріч з суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію підакцизних нафтопродуктів в регіоні, відбулась за ініціативою начальника ГУ ДФС у Харківській області Миколи Рибакова. З боку фіскальної служби на зустрічі також були присутні заступники начальника Наталія Свєтош та Баграт Хачатурян, начальники управлінь та районних інспекцій.

Як відзначив Микола Рибаков, проблема, яка зібрала і податківців і представників зазначеного бізнесу, заслуговує на сумісне обговорення. Адже аналіз діяльності АЗС в регіоні, який здійснила фіскальна служба, відобразив суттєве заниження обсягів реалізації пального.

 «Акцизний податок — одне з джерел наповнення місцевого бюджету. А поряд із сумлінними суб’єктами господарювання, які чесно ведуть свій бізнес і сплачують податки у повному обсязі, є й ділки-махінатори. Ось вони і використовують у своїй діяльності різноманітні «тіньові» оборудки», — відзначив Микола Рибаков. А це і  видача «лівих» фіскальних чеків під час продажу паливно-мастильних матеріалів, або взагалі  продаж без чеків, реалізація фальсифікованого бензину, неоформлені робітники, заробітна плата в «конвертах».

Тож звертаючись до присутніх, керівник фіскального відомства закликав їх працювати у правовому полі та виконувати свій обов’язок платника податків чесно та у повному обсязі.

«Усі повинні працювати в рівних конкурентних умовах. Ухиляючись від належної сплати податків сьогодні, ви лишаєте своїх дітей стабільного завтра та  права  на життя в правовій, економічно розвиненій державі», — наголосив Микола Рибаков.

Розмова вийшла серйозна та відверта, з обговоренням багатьох важливих питань, які хвилюють і податківців, і представників паливного бізнесу. Головне, відзначив керівник служби, платники податків повинні пам’ятати, що фіскальна служба для них не караючий орган, а партнер, і тільки разом, у діалозі, можно дійти згоди у вирішенні багатьох робочих питань.

Мешканцям Харківщини про необхідність сплати податку на нерухоме майно

29.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує про обов’язок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними особами у 2016 році.

Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, у власності яких знаходяться об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості податок.

База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

У 2016 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам нараховується за об’єкти нерухомого майна, які знаходились у їх власності в 2015 році. При цьому застосовуються  ставки та враховуються пільги, які були встановлені органами місцевого самоврядування у 2015 році.

Наприклад, пільгова площа зі сплати податку на об’єкти житлової нерухомості по  Харкову складає:

Для квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

Для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

Для різних типів об’єктів незалежно від їх кількості – на 240 кв. метрів.

Але, якщо власники використовують своє нерухоме майно з метою одержання доходів (надають в оренду, використовують у підприємницькій діяльності), вищевказані пільги не застосовуються.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються у розмірі, що не перевищує 2 відсотків від мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який сплачується податок. Тобто, якщо у 2015 році мінімальна заробітна плата стонам на 1 січня складала 1218 грн, то за 1 квадратний метр ставка податку на нерухоме майно становить 24,36 грн.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення.

У разі, якщо у власності громадянина перебувають об’єкти нерухомості, що підлягають оподаткуванню та Він не отримав податкове повідомлення-рішення, слід звернутись до податкової інспекції за місцем реєстрації, з документами на право власності для проведення звірки та отримання реквізитів для сплати податку до бюджету.

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію помилково складеної податкової накладної

28.11.2016

Головне управління ДФС у Харківській області інформує що, у разі несвоєчасної реєстрації помилково складеної податкової накладної у  платника податків виникає відповідальность, передбачена статтею 120-1 ПКУ. А саме, відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю — платнику ПДВ, та розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  протягом 180 календарних днів з дати їх складання призведе до накладення штрафу в розмірі 50% від суми ПДВ, зазначеної в таких документах.

Цими нормами передбачається відповідальність за порушення строку реєстрації податкової накладної незалежно від причин, у зв’язку з якими було порушено цей строк. ПКУ не містить винятків з цього правила для помилково складених податкових накладних чи помилково виписаних .

Разом з тим, наступне виписування розрахунку коригування із зазначенням причини виправлення помилки не змінює факту порушення строку реєстрації такої помилкової накладної (не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання, зазначеною у податковій накладній).

Щоб виправити таку помилку, платник податку має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику.

Як платники податків Харківщини звітують по контрольованим операціям з контрагентами

28.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в ГУ ДФС у Харківській області, суб’єктами господарювання регіону у 2016 році надано 90 Звітів про контрольовані операції за 2015 звітний рік із загальною сумою задекларованих контрольованих операцій 4 075,6 млн. грн.

У фіскальному відомстві нагадали, що відповідно п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України, платники податків, обсяг контрольованих операцій з одним контрагентом яких перевищує 5 млн. гривень, зобов’язані подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику до 1 травня року, що настає за звітним звіт про контрольовані операції.

Проведеним аналізом одержаних Звітів виявлені платники податків, по яких існував ризик неподання Звіту та по яких існував ризик неповного відображення контрольованих операцій.

За наслідками відпрацювання зазначених ризиків встановлено 17 суб’єктів господарювання, по яких підтверджено факт проведення контрольованих операцій та по яких Головним управлінням ДФС у Харківській області проведені контрольно-перевірочні заходи.

За результатами проведених перевірок з питання неподання Звіту та/або неповного декларування контрольованих операцій у поданому Звіті, до підприємств застосовано штрафні санкції у сумі 3,5 млн. гривень.

В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що в багатьох випадках причиною, що вплинула на підтвердження вищевказаних фактів є маніпуляція суб’єктами господарювання укладеними договорами в частині переходу права власності на товар.

Так, підприємства, нехтуючи однією з основних засад складання фінансової, податкової та статистичної звітності, фактично підмінюють умови укладених договорів, складаючи додаткові угоди та первинні документи, що змінюють умови поставок, які здійснюють вплив на визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток.

Таким чином, щоб знизити вірогідність застосування податкових штрафів після проведення аналізу Звітів про контрольовані операції, платники податків повинні протягом року здійснювати аналіз проведених зовнішньоекономічних операцій для остаточного вирішення питання щодо віднесення операцій до контрольованих, та своєчасного надання Звіту про КО до ДФС України та відображення в них всіх проведених протягом звітного року контрольованих операцій.

Заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталія Свєтош провела робочу нараду

28.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В ГУ ДФС у Харківській області відбулось засідання комісії ГУ ДФС області  по визначенню на конкурсній основі суб’єктів господарювання, які будуть проводити продаж  безхазяйного майна, під головуванням заступника начальника Наталії Свєтош.

Участь у засіданні взяли співробітники управління погашення боргу, управління внутрішньої безпеки та  відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління.

Крім того, під час заходу  було обговорено ряд питань стосовно порядку роботи зазначеної комісії, визначено коло проблемних питань та поставлені задачі по їх виконанню.

Керівництво фіскальної служби Харківщини відвідало підшефний заклад

28.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В.о начальника ГУ ДФС у Харківській області Баграт Хачатурян разом  з фахівцями відомства завітали в гості до своїх підшефних — вихованців Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В.Г. Короленка.

Приводом для візиту стала дуже приємна дата – 25-річчя створення філії дитячої музичної школи ім. М. Коляди при навчальному закладі, де учні безкоштовно навчаються хоровому співу та грі на  музичних інструментах.

Здавалося,  ну що ж тут дивного. Але ж співати та грати на інструментах вчаться не звичайні діти, а діти з вадами зору. Крім шкільних наук, особливу увагу в гімназії приділяють саме музичному вихованню. Адже такі особливі діти дуже сприйнятливі до музики та мають унікальні  вокальні і музичні дані. До речі, хор і духовий оркестр закладу  носять високу назву зразкових художніх колективів Міністерства освіти України. Серед учнів багато переможців та лауреатів різноманітних конкурсів, в подальшому випускники гімназії  отримують вищу музичну освіту.

Напередодні керівник ГУ ДФС Харківщини Микола Рибаков презентував навчальному закладові сценічне обладнання, яке обов’язково стане юним музикантам у нагоді та допоможе розкритися ще більше.

Тож побажаємо маленьким талантам великіх успіхів!

З 1 грудня змінюються розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

28.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформуєпро збільшення з 1 грудня 2016 року прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати до 1600 грн. Підвищення соціально-економічних показників передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України  «Про Державний бюджет України на 2016 рік»  № 1384-VIII.

При цьому прожитковий мінімум для різних категорій громадян з 1 грудня складе: для працездатних осіб – 1600 грн, осіб, які втратили працездатність — 1247 грн, дітей віком до 6 років —  1355 грн, дітей віком від 6 до 18 років — 1689 грн.

Розмір погодинної мінімальної заробітної плати становитиме 9,59 грн.

Зміна цих показників з 1 грудня 2016 року вплине на:

 максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. З 1 грудня він збільшиться до 40 000 грн.

—  мінімально та максимально допустимі розміри ЄСВ у 2016 році для платників єдиного податку. Вони відповідно складуть  352 грн.та 8800 грн .

Збільшиться також і мінімальний розмір статутних капіталів господарських товариств, з 1 грудня його розмір становитиме 2 000 000 грн.

Водночас  незмінними залишаться :

—  граничний розмір добових — 275,60 грн (по Україні) та 1033,50 грн (за кордон);

—  сума податкової соцпільги  (689 грн), а також граничний розмір доходу, який дає     право на ПСП (1930 грн).

—  сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків.

—  суми нецільової благодійної допомоги.

—  ставки єдиного податку для І та ІІ групи

—  ставки податку на нерухоме майно

Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

В Центральній ОДПІ за «круглим» столом з громадськістю обговорили питання боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів

28.11.2016

З метою аналізу проблемних питань і винаходу раціональних рішень у боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів, упередження у приміщенні Центральної ОДПІ м. Харкова відбулося засідання «круглого столу» за участю керівництва податкової інспекції та активних представників громадськості.

У ході заходу податківці розповіли про результативні здобутки і наслідки проведення роботи з легалізації виробництва і торгівлі підакцизною групою товарів. Так, фахівцями Центральної ОДПІ було проведено понад 40 перевірок, за наслідками проведення яких було встановлено 34 порушення акцизного законодавства. До суб’єктів господарювання були застосовані фінансові санкції на суму майже 2,3 млн. гривень. Систематично проводиться хронометраж господарської діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію палива на АЗС, ціль яких – упередження ухилення від уплати акцизного податку, зокрема, проведення всіх операцій через РРО. За наслідками такого хронометражу збільшились обсяги продаж, а відповідно і сплата акцизного податку з роздрібної торгівлі паливом.

Крім того, багато часу у ході зазоду було приділено питанням легалізації доходів, робочих місць та погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

«Останнім часом ми спостерігаємо, що бізнес – спільнота не залишається осторонь питань, які є найактуальнішими і для фіскальної служби. Ми завжди раді такій допомозі і готові й надалі співпрацювати у вирішенні питань, які турбують суспільство, — зазначила присутня на заході перший заступник начальника Центральної ОДПІ м. Харкова Олена Губарєва.

Було вирішено створювати спільні мобільні групи оперативного реагування на порушення при продажу алкогольної продукції та впровадити ретельний контроль громадськості над супроводженням відпрацьованих податківцями справ у судах.

В Східній ОДПІ м. Харкова відкрили двері для майбутніх платників податків

28.11.2016

Днями до Східної ОДПІ м. Харкова на День відкритих дверей завітали учні Харківської гімназій №163, №178 «Освіта»,  ліцею №161 «Імпульс» та Харківської спеціалізованої школи №119 Харківської міської ради Харківської області.

Гостей ознайомили з основними завданнями, які стоять перед податковою інспекцією та функціями, які вона виконує. Зосередили увагу на ролі податкових надходжень у формуванні державного та місцевого бюджетів та розповіли,  як платники сплачують податки.

Під час зустрічі зі школярами  в.о. начальника інспекції Володимир Борисенко  зазначив, що сьогодні триває реформування і модернізація фіскальної служби, які спрямовані на те, щоб зробити податкову систему простішою та зрозумілішою і такою, яка давала б змогу виробництву розвиватися, накопичувати засоби для розвитку і забезпечувати достатні надходження до державного і місцевого бюджетів.

Керівник розповів присутнім, що ДФС України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, головною метою створення яких є забезпечення платників наданням якісних та актуальних послуг. Так, для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків».

Наочно ознайомитись з роботою податківців учні змогли під час екскурсії по Центру обслуговування платників, в якому надається комплекс послуг з отримання дозвільних документів, податкових консультацій, приймання звітності від суб’єктів господарювання тощо. Фахівці Центру продемонстрували налагоджений процес надання адміністративних послуг платникам податків. Гості пересвідчились, що вся робота податківців у Центрі спрямована на якісне та швидке обслуговування платників, яке, звичайно, вимагає міцних економічних знань та практичних навичок. Також їм нагадали, що двері Центру обслуговування платників відкриті для всіх бажаючих не тільки у день відкритих дверей, а завжди.

В Слобожанській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області відбулося засідання «круглого столу» з представниками ОСББ

28.11.2016

Під час проведення засідання обговорювались питання щодо діяльності та оподаткування неприбуткових організацій, установ, зокрема ОСББ. Останні зміни в законодавстві вимагають від керівництва ОСББ обізнаності, щоб не завдати фінансових збитків своєму об’єднанню. Особливо це стосується тих ОСББ, які розпочали діяльність після прийняття Закону про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, який дав змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном, самим організовувати та відповідати за умови свого проживання.

На засіданні обговорювалось широке коло питань, що стосувались нового порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, виключення з нього організацій, які не відповідають критеріям неприбуткових; нової форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, умови застосування касового апарату, трудові відносини та заробітна плата. Начальник Слобожанської ОДПІ  Артем Єфремов  звернув увагу  на дотримання  вимог податкового законодавства щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками, порядком оподаткування доходів фізичних осіб та яких штрафів і помилок слід остерігатися.

Протягом зустрічі фахівці податкової інспекції відповіли на запитання присутніх та  акцентували увагу на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщені на веб — порталі ДФС України.

В ході спілкування учасники обмінювалися думками, вносили пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства, покращення умов ведення діяльності тощо.

Роман Насіров: Спрощену систему потрібно зробити привабливою для чесного малого бізнесу

30.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Спрощена система оподаткування має функціонувати в іншій формі. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Деловая столица».

За його словами, зараз спрощенка – це мутована система, яка вже не відповідає своїм початковим цілям і задачам.

«Спрощенка, в моєму розумінні, це форма адміністрування і оподаткування малого бізнесу (навіть не середнього). Вона повинна стосуватися корпоративних податків і оподаткування малого бізнесу — простота у веденні, фіксована або низька процентна ставка», – зазначив Роман Насіров.

Як розповів очільник ДФС, сьогодні бізнесу вигідно йти в спрощену систему оподаткування, тому її треба модифікувати і робити привабливою для малого бізнесу (але чесного), не допускаючи дроблення великого і середнього в невеликий для використання спрощеної системи оподаткування.

«Спрощенка — це офшорна зона всередині країни. ДФСУ навіть знає вже деяких іноземців, у тому числі з європейських держав і пострадянських країн, які приїжджають в Україну легалізуватися, використовуючи спрощену систему (в рамках міждержавних угод щодо усунення подвійного оподаткування)», – підкреслив Роман Насіров.

На думку Голови ДФС, змін потребує і система оподаткування доходів фізичних осіб. Так, зокрема, варто провести реформу Пенсійного фонду, яка тісно пов’язана з податковою реформою.

«Коли працездатне населення стане отримувати білу зарплату, а роботодавці будуть відраховувати ЄСВ і ПДФО — цих грошей має вистачити на покриття дефіциту Пенсійного фонду. А в перспективі можливо і підвищення пенсій», – сказав Роман Насіров.

До того ж, якщо зростатиме заробітна плата, половина її у вигляді податку на доходи фізичних осіб надійде до місцевих бюджетів, а це для них – значний ресурс. Так, наприклад, якщо півтора роки тому місцеві бюджети отримували 5-6 млрд грн в місяць, то в серпні поточного року — 15 млрд грн (при стандартних витратах 8 млрд грн).

Роман Насіров: Підняття рівня мінімальної заробітної плати – крок до детінізації економіки

30.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Необхідно підвищити рівень заробітних плат, адже від цього значною мірою залежать доходи держави. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров у інтерв’ю виданню«Деловая столица».

Він зазначив, що протягом року Державна фіскальна служба робить акцент на тому, щоб в Україні більше коштів збиралося з податку на прибуток та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зі збільшенням зарплат збільшиться абсолютна сума надходжень до державного бюджету.

«На початку року ДФСУ пропонувала підняти мінімальну зарплату до 5000 грн. І це дійсно крок до детінізації. Бізнесменам зробили крок назустріч – знизили ЄСВ. Але ми вважаємо, що не весь бізнес став виплачувати білу зарплату, тому боремося з такими маніпуляціями. І за рахунок підвищення мінімалки ДФСУ хоче змусити бізнес платити білі зарплати», — повідомив Роман Насіров.

Очільник ДФС також наголосив на тому, що  необхідно й надалі підвищувати рівень мінімальної заробітної плати.

«Підприємець буде платити білу зарплату. Ми знаємо, що частина людей вважає за краще отримувати частину зарплати кешем, щоб отримувати субсидію. А значить, це шлях до детінізації. Якщо підприємству не потрібно буде знаходити джерело кеша для доплати зарплат, то йому і немає потреби провертати грошові афери, щоб витягнути кеш. Тобто це теж ще один крок до детінізації української економіки», – підкреслив Голова ДФС.

Він також зазначив, що вже на початку 2017 року необхідно затвердити мінімальну зарплату на рівні 5000 грн, а до кінця року — 7500 грн

«З державним бюджетом все гаразд, він наповнюється: бізнес щоквартально декларує все більше прибутку. У місцевих бюджетах теж коштів достатньо. А в наступному році їх буде ще більше. До того ж, за рахунок цих грошей можна легко забезпечити мінімальну зарплату — для початку в 3200 грн. Ми сподіваємося і впевнені, що парламент підтримає цю ідею», — наголосив Роман Насіров.

Роман Насіров: Податкова і митна системи України стають цивілізованішими, як і платники податків

30.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Заходи з кардинального покращення роботи податківців і митників уже дають реальні плоди. Впровадження нових, у тому числі й електронних, сервісів спрощує роботу підприємцям та водночас дисциплінує їх, а ухилення від податків все більше сприймається суспільством як абсолютний негатив. Про це Голова ДФС Роман Насіров написав у своєму блозі в інтернет-виданні «Обозреватель».

За його словами, податкова і митна системи України стають цивілізованішими — як і ті, кого ДФС обслуговує. Достойні показники щодо перевиконання планів надходжень коштів до бюджетів усіх рівнів є результатом у тому числі й успішних кроків у напрямі детінізації бізнесу. Крім того, ефективність реформи ДФС та використання в її роботі найсучасніших європейських практик відзначили також й іноземні експерти. Підтвердженням цьому є те, що Україна очолила Генеральну асамблею внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА).

«Членство в ІОТА — це, перш за все, можливість обміну інформацією, а також — практичний досвід для підвищення професійного рівня працівників податкової служби, які обмінюватимуться досвідом з нашими партнерами, у тому числі й під час участі в різноманітних спільних заходах. Україна зробила вибір на користь європейської моделі розвитку, сповідування європейських цінностей та свобод, тому, вважаю, ми рухаємося у правильному фарватері», – зазначив Роман Насіров.

Основним своїм завданням на посаді президента ІОТА Роман Насіров вбачає подальшу координацію членів цієї організації, ефективне забезпечення співробітництва між податковими адміністраціями в європейському регіоні та підтримку їх розвитку.

Пріоритетними завданнями роботи цієї організації на наступний рік є: удосконалення контролю за дотриманням податкового законодавства та збиранням податків, зниження адміністративного навантаження та розвиток сервісів для платників.

«Звичайно, життя коригуватиме нашу роботу, а тому дуже важливо напрацювати спільну ефективну стратегію з обміну найновішими податковими ініціативами між колегами у нашій сфері», – наголосив Роман Насіров.

Очільник ДФС також відзначив, що фіскальна служба готова не лише використовувати досвід іноземних партнерів для  поліпшення власної податкової  системи, але й поділитися своїми напрацюваннями та досягненнями, наприклад, в удосконаленні сервісів.

Корупція – це хвороба, яку вилікувати можна лише хірургічним шляхом, – Сергій Тупальський

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Проблема корупції в українському суспільстві залишається більш ніж актуальною, незважаючи на низку вагомих законодавчих кроків, зроблених державою у боротьбі з цим ганебним явищем. Про це заявив виконуючий обов’язки голови Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

За його словами, корупція – це хвороба, що інфікувала не тільки митницю та Україну, а й увесь світ, і вилікувати її можна хірургічним шляхом.

«Боротьба з корупцією є однією з умов вступу України до ЄС. Звичайно, це стосується і нашої митниці, але ми спільно з усіма керівниками структурних підрозділів досить активно проводимо відповідну роботу щодо забезпечення дотримання антикорупційного законодавства», – розповів посадовець.

За його словами, найвищий прояв корупції – це вимагання хабара, а тому для запобігання цьому на митниці застосовуються жорсткі методи, які вже дають свої результати.

«За три місяці ми отримали лише чотири скарги. Це досить непоганий результат, виходячи з кількості митних оформлень та пропуску громадян. Всі скарги опрацьовано, їхнім авторам надано роз’яснення, а інформація щодо неправомірних дій посадовими особами не підтверджена», – зазначив Сергій Тупальський.

Посадовець також звернувся до суб’єктів ЗЕД, імпортерів та брокерів з проханням не провокувати та не давати хабарів митникам та пообіцяв зробити все, щоб працівники Київської міської митниці їх не вимагали.

«Бізнес я прошу допомогти зруйнувати корупцію простими речами, бо завдання державних органів – допомагати, а не заважати чи устромляти палки в колеса», – підкреслив Сергій Тупальський.

Сергій Тупальський: Головний фактор забезпечення надходжень — створення сприятливих умов для бізнесу

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Київська міська митниця ДФС щомісяця забезпечує перевиконання завдань з надходжень до бюджету. Про це в інтерв’ю виданню «Обозреватель» розповів виконуючий обов’язки голови Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський, підбиваючи підсумки перших 100 днів свого перебування на посаді.

За його словами, в серпні поточного року перевиконання індикативних показників з надходжень платежів склало 170 мільйонів гривень, у жовтні – 200 млн гривень.

«Для нашої митниці визначено одні з найбільших індикативів (найвищі має Енергетична) по надходженням, а це понад 3 мільярди щомісячно. Ми змогли забезпечити не лише виконання, а й перевиконання», — зазначив Сергій Тупальський.

Він підкреслив, що на Київській міській митниці зосереджені всі напрями діяльності – залізничні перевезення, авіасполучення, автотранспорт, здійснюється митне оформлення товарів подвійного та військового призначення, гуманітарної допомоги, міжнародних експрес та поштових відправлень.

Посадовець також звернув увагу, що виконання індикативів на тій чи іншій митниці залежить від багатьох складових, зокрема, зміни структури імпорту, сезонності, курсу валют. Крім того, ще одним з головних факторів, на його думку, є створення сприятливих умов для бізнесу, організація та забезпечення дотримання норм митного законодавства як з боку бізнесу, так і з боку співробітників митниці.

«Якщо будуть такі умови, то бізнес сам прийде в зону діяльності, сплатить встановлені податки, а митниця забезпечить виконання індикативів»,- наголосив Сергій Тупальський.

Мирослав Продан: Наше завдання незмінне — створити комфортні умови для українського та норвезького бізнесу

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Налагодження більш тісної співпраці між митними органами України та Королівства Норвегії – одне з основних питань, яке обговорювалось на зустрічі з делегацією митної служби Королівства Норвегія.

«На сьогодні завдання митних органів України та Королівства Норвегії залишається незмінним – створювати комфортні умови для українського та норвезького бізнесу. Митна вартість та визначення митної вартості неодноразово піднімалася в попередні роки норвезьким бізнесом, у першу чергу імпортерами риби та морепродуктів», — зазначив виконуючий обов’язки заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

«Наразі ми маємо 94,8% товарів, ввезених з Норвегії, які оформлювались за 1 методом (ціною контракту), що на 4,4% більше порівняно з 2015 роком. Безумовно, цьому також сприяло і збільшення питомої ваги товарів, ввезених за прямим контрактом: у 2016 році – 72,8% в порівнянні з 55,8% у 2015 році. З початку 2016 року Державною фіскальною службою України видано 90 сертифікатів з перевезення товарів EUR.1. Ми вдячні норвезькій стороні за співпрацю у частині перевірки цих сертифікатів. Рівень нашої взаємодії у правоохоронній сфері дозволяє ефективно протидіяти здійсненню незаконних імпортно-експортних операцій», — додав Мирослав Продан.

Як результат, у Державній фіскальній службі України відсутні скарги від економічних операторів у частині, що стосуються митного оформлення та визначення і контролю митної вартості товарів, походженням з Норвегії. Мирослав Продан висловив впевненість у тому, що співпраця між митними органами України та Норвегії має значний потенціал.

Роман Насіров: ДФС співпрацює з Урядом США для посилення контролю на кордоні України

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками Уряду США та Програми з експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні (EXBS).

Під час зустрічі сторони обговорили можливості подальшого впровадження проектів Уряду США в Україні та потреби ДФС у залученні технічної допомоги в рамках Програми EXBS.

Зокрема, мова йшла про реалізацію проекту «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення».

«На даний момент в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США Державною фіскальною службою реалізується 7-й етап цього проекту. Його мета – посилення контролю та недопущення переміщення через митний кордон України незаконних товарів, які можуть мати відношення до зброї масового знищення. Завдяки допомозі та підтримці американської сторони здійснюється закупівля необхідного обладнання та проводяться навчальні заходи для наших співробітників», ­– зазначив Роман Насіров.

Загалом, у 2016 році здійснена наступна допомога в рамках Проекту:

— проведено заходи щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які регламентують здійснення контролю за переміщенням через митний кордон України товарів військового призначення та подвійного використання;

— налагоджено обмін інформацією з питань державного експортного контролю між Держекспортконтролем та ДФС;

— проведено для працівників ДФС навчальні заходи з метою підтримки та покращення знань працівників митних органів;

— досягнуто згоди за підтримки Програми EXBS впровадження проекту ВМО щодо функціонування у ДФС системи націлювання/виявлення ризиків, пов’язаних з переміщенням вантажів (Cargo Targeting System of World Customs Organization – WCO CTS) та розпочато її практичну реалізацію.

Крім того, на початку 2016 року підписані Угоди про передачу майна, що надається ДФС в рамках Програми EXBS. Зазначене в Угодах комп’ютерне та офісне обладнання (ноутбуки, АРМ, монітори, сервери, принтери, ДБЖ, цифрові фото- та відеокамери тощо) передається в користування Київській міській митниці ДФС, Херсонській митниці ДФС, Одеській митниці ДФС, а також Департаменту спеціалізованої  підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Олександр Лепетюк: Приєднання України до країн, які імплементують стандарти протидії БЕПС, питання найближчого часу

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Україна готує необхідні нормативно-правові зміни для приєднання до кампанії «Великої двадцятки» і ОЕСР щодо протидії БЕПС — розмиванню бази оподаткування та переміщенню точки прибутку в низькоподаткові юрисдикції. Про це розповів заступник начальника Офісу великих платників податків ДФС Олександр Лепетюк газеті «Бізнес».

«Впровадження стандартів протидії БЕПС безпосередньо передбачено положеннями про дотримання вимог належного управління в сфері оподаткування відповідно до ст.350 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також оновлені принципи належного управління в сфері оподаткування в тлумаченні Єврокомісії безпосередньо містять вказівку на необхідність впровадження стандартів протидії БЕПС», – зазначив посадовець.

До того ж, за його словами, починаючи з квітня поточного року розглядаються можливості застосування захисних заходів до тих держав, які станом на липень 2017 року не будуть демонструвати належного прогресу в питаннях впровадження стандартів прозорості та автоматичного обміну інформацією.

Олександр Лепетюк, зокрема, розповів, що глобальна компанія протидії БЕПС ініційована силами «Великої двадцятки» і ОЕСР і станом на вересень 2016 року до неї приєдналися 85 держав. У рамках цієї кампанії в найближчому майбутньому планується кардинально змінити ситуацію і зменшити руйнівний вплив БЕПС за допомогою своєчасного, належного і широкого проведення певних заходів. Вони об’єднані в 15 напрямів — від аналізу податкових викликів у сфері електронної комерції до розробки багатостороннього інструменту (угоди) для забезпечення належного та своєчасного впровадження розроблених стандартів у практику.

Так, у рамках боротьби з БЕПС передбачається впровадження нового стандарту звітності з трансфертного ціноутворення, згідно з яким транснаціональні компанії, що відповідатимуть встановленим критеріям, подаватимуть до контролюючих органів звітність трьох типів.

Крім того, одним із заходів є «уточнення механізму застосування методів трансфертного ціноутворення, зокрема, методу розподілу прибутку в контексті глобальних ланцюжків створення вартості». На думку посадовця, фокусування уваги ОЕСР на цьому методі навряд чи відповідає інтересам платників податків, а  тому одним із інструментів мінімізації негативних наслідків запропонованих нововведень можуть стати договори про узгодження цін між платником податків і контролюючим органом.

Однією з переваг укладення таких договорів, вважає Олександр Лепетюк, можна вважати можливість обмеження профіскального підходу в тлумаченні контролюючими органами спірних питань.

«В умовах неминучої зміни правил ТЦО відповідно до стандартів протидії БЕПС договори про узгодження цін – це унікальна можливість для зменшення невизначеності, обмеження негативного впливу потенційних нововведень і запобігання виникненню спірних ситуацій у відносинах з контролюючим органом», – зазначив  Олександр Лепетюк.

Всесвітня митна організація врахує досвід України у впровадженні «Єдиного вікна», — Куніо Мікурія

29.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про особливості співпраці Всесвітньої митної організації та Державної фіскальної служби України розповів Генеральний Секретар Всесвітньої митної організації Куніо Мікурія під час візиту до України.

За його словами, ДФС та ВМО вдалося налагодити плідну взаємодію. «З одного боку, Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації діє в Україні. Це внесок України в діяльність нашої організації. З другого боку, ВМО надає допомогу в сфері підвищення кваліфікації співробітників української митниці, організовуючи різноманітні навчальні заходи», – зазначив Куніо Мікурія.

Також Генеральний секретар наголосив, що Всесвітня митна організація працює над удосконаленням принципів роботи «Єдиного вікна» і буде враховувати досвід України зі створення та використання цієї автоматизованої системи.  Він підкреслив, що запровадження «Єдиного вікна» — хороший приклад налагодження співпраці з бізнесом та іншими державними органами.

У свою чергу ВМО сприяє впровадженню на українських митницях Системи збору, зберігання та обміну інформацією про вантажі для отримання попередньої інформацію від бізнесу і митниць. «Це те, що ми пропонуємо Україні і, сподіваюся, протягом декількох днів або кількох тижнів система буде введена в дію», – повідомив Куніо Мікурія.

«Мета співпраці України і Всесвітньої митної організації – зрозуміти один одного, наші потреби і пріоритети. Це дозволить нам надавати більше допомоги Україні», – підсумував Генеральний секретар.

Якщо виявлені надлишки пального

30.11.2016

Платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою, у якій враховуються обсяги пального:

за отриманими та виданими платником акцизними накладними, розрахунками коригування, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезеного платником на митну територію України, що підтверджено оформленими належним чином митними деклараціями;

за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального заявками на поповнення обсягу залишку пального та розрахунків коригування до них;

втраченого як в межах, так і понад встановлені норми втрат;

зазначені в акті інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року, поданому до контролюючого органу згідно з пунктом 9 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

У законодавстві передбачена можливість окремого врахування у вказаній формулі виявлених надлишків пального (зокрема, у зв’язку з можливими похибками приладів постачальника або покупця, дефектністю ємності тощо) у вигляді подання заявки на поповнення обсягу залишку пального.

При відвантаженні (в т.ч. з метою власного споживання) виявлених надлишків пального, отримання яких не підтверджено акцизною накладною, зареєстрованою в Єдиному реєстрі акцизних накладних, суб’єкту господарювання до реєстрації акцизної накладної на ці обсяги пального необхідно:

перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу;

зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Гідна оплата праці та соціальний захист – головні напрямки діяльності профспілки

30.11.2016

Підсумки десяти місяців роботи підбила Вінницька обласна організація профспілки працівників органів Державної фіскальної служби. На засіданні ради учасники підняли основні проблеми діяльності профспілки ДФС та обговорили шляхи їх вирішення.

Присутній на засіданні начальник Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський подякував профспілковій організації за вжиті заходи щодо соціального захисту працівників ДФС. На сьогодні Вінниччина перебуває в десятці кращих областей України по забезпеченню надходжень коштів до державного бюджету; в той же час є чимало проблем із матеріальним та соціальним забезпеченням її співробітників, значене скорочення штатної чисельності співробітників внаслідок реорганізації служби відзначив Руслан Осмоловський. Він висловив сподівання на підтримку профспілок у вирішенні цих проблем. Керівник фіскальної служби області окремо висловив подяку за вагомий внесок профспілки в організацію та проведення Чемпіонату з футболу серед працівників ДФС України, де Вінниччина впевнено здобула перемогу.

В свою чергу Голова ради обласної організації профспілки Геннадій Сирник високо оцінив співпрацю та розуміння з боку керівництва ДФС в роботі профспілок.

Серед основних проблем діяльності профспілкової організації – оздоровлення членів профспілки та їх дітей. У зв’язку з втратою відомчих оздоровчих санаторіїв у Криму та припинення програми фінансування санаторно-курортних путівок з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вартість оздоровлення багатьом співробітникам ДФС є недоступною. У зв’язку з цим Геннадій Сирник відзначив, що на даний час питання вирішується на рівні Центральної ради профспілки.

Традиційно кращі та найбільш активні члени профспілки отримали почесні грамоти за вагомий внесок у профспілковий рух.

У фіскальній службі Вінниччини підсумували операцію „Урожай-2016”

30.11.2016

Здобуток операції „Урожай-2016” перевищив 114 мільйонів гривень легалізованих доходів, а понад 5,4 тисячі осіб вийшли з „тіні”, отримавши офіційне працевлаштування. Про це інформує начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський.

Очільник фіскальної служби області наголошує, що на Вінниччині діяльність у галузі сільського господарства здійснюють наразі понад 2,3 тисячі суб’єктів господарювання. Утім посадові особи деяких із них використовують працю так званих нелегалів, працюють за старими схемами мінімізації нарахування та виплат заробленого найманим працівникам. Їх перевіряють, з ними проводять зустрічі, бесіди та постійну роз’яснювальну роботу.

Як наслідок, станом на 01 листопада 2016 року понад 5,4 тисячі вінничан отримали офіційне працевлаштування. Ще майже у 11 тисяч працюючих зріс розмір зарплат. Таким чином, з початку року рівень легалізованих доходів перевищив 114 мільйонів гривень. За рахунок чого до бюджетів спрямовано додаткових 22,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 23,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

Як зазначає очільник обласної фіскальної служби ще одним важливим напрямом роботи з легалізації доходів у сфері сільського господарства є контроль за укладенням з громадянами договорів оренди земельних часток (паїв). Так, у рамках операції„Урожай-2016” додатково укладено 163 договори. У результаті цього загальні площі сільськогосподарських угідь, що використовуються суб’єктами господарювання, збільшились на 479,4 гектарів, а додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 54,6 тисячі гривень.

Підсумовуючи такі результати Руслан Осмоловський додає, що їх не вдалось би досягти без розуміння проблеми використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у обхід кас, а відтак підтримки в її вирішенні місцевих органів влади, громадськості та простих вінничан.

Дохід задекларував … та мільйон податку приховав

28.11.2016

Таку оборудку у процесі щорічного декларування громадянами доходів провернув мешканець Вінниччини громадянин „В”. Незважаючи на своєчасно подану декларацію про майновий стан і доходи, в якій він зазначив суму інвестиційного прибутку від продажу інвестиційного активу в розмірі, що перевищувала 10,5 мільйонів гривень, цей громадянин примудрився недоплатити 949 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Зазначену аферу в ході аналізу інформації про задекларовані фізичними особами доходи виявили працівники відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Вінницькій області.  Було  встановлено, що до податкових органів Вінницької області громадянином „В” подано Податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій зазначено 10 млн. 517,5 тис. грн. інвестиційного прибутку від продажу інвестиційного активу. При цьому сума доходу, отриманого від продажу інвестиційного активу становила 16 млн. 100 тис. грн., а задекларована сума витрат на придбання вказаного інвестиційного активу – 5 млн. 582,5 тис. грн. Після розрахунку за результатами декларування громадянин „В” сплатив до бюджету 1 млн. 787,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

В ході відпрацювання даних з’ясувалось, що задекларований інвестиційний дохід громадянин „В” отримав від продажу належної йому частки в статутному фонді ТОВ „А”, фактична вартість якої на момент продажу становила 5 млн. 600 тис. грн. Утім ці кошти у якості внеску до  статутного фонду платник податку – громадянин „В” не здійснював. Їх вносила юридична особа – ТОВ „А”, шляхом реінвестування частини прибутку, отриманого за результатами господарської діяльності Товариства, на збільшення статутного фонду пропорційно внескам учасників. І відповідно до законодавства, збільшення часток засновників у такий спосіб відбувається без утримання податку на доходи фізичних осіб.

Таким чином громадянин „В” вніс до Податкової декларації про майновий стан і доходи та подав до податкових органів Вінницької області завідомо недостовірні відомості. Це, у свою чергу, спричинило тяжкі наслідки у вигляді несплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 949 тис. грн.

За результатами розгляду матеріалів, стосовно громадянина „В” Правоохоронними органами було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, відповідальність за яку передбачено ст. 366 КК України. Утім, усвідомивши провину, під час розслідування кримінальної справи громадянин „В” суму збитків, нанесених державі, погасив у повному обсязі.

Митники і прикордонними Україна та Польщі спільно з перевізниками обговорили заходи задля оптимізації руху вантажних авто

01.12.2016

В міжнародному пункті пропуску «Дорохуськ» 30 листопада 2016 р., на запрошення Директора митниці в Бялей Подлясце Вальдемара Хаби, очільник Волинської митниці ДФС Кривіцький В.Б. прийняв участь у міжнародній зустрічі представників митних, прикордонних органів, а також Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України та Загальнонаціональної Асоціації Перевізників Республіки Польща.

Українські перевізники підняли питання прискорення процедур перетину кордону, висловили ряд критичних зауважень стосовно черг перед  пунктами пропуску, зменшення кількості пропуску вантажних транспортних засобів, які слідують на виїзд з України, в порівнянні з попередніми роками.

Окремо було наголошено на аналізі статистичних даних, які вказують на те, що з українською стороною на в’їзд до України оформляється на 17-25% більше, ніж польськими колегами на в’їзд до Польщі. Зазначені дії призводять до виникнення великих черг перед пунктами пропуску на виїзд з України.

В ході обговорення Кривіцький В.Б. проінформував присутніх про запропоновані та вже вжиті заходи щодо оптимізації руху вантажних транспортних засобів: облаштування додаткової смуги руху при в’їзді в пункт пропуску «Ягодин», виділення окремих смуг руху для порожніх транспортних засобів та для автомобілів, що переміщують товари із застосуванням TIR-карнетів.

Окремо очільником митниці наголошено, що митники та прикордонники обох країни повинні вжити всіх необхідних заходів і забезпечити виконання встановлених Меморандумом про запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському кордоні – пропуск 300 вантажних автомобілів в одному напрямку протягом однієї оперативної зміни для міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорохуськ».

«Нам необхідно усвідомлювати, що вирішення проблемних питань – це спільна відповідальність та сфера діяльності, — звернувся до присутніх керівник митниці.-  Кордон не повинен бути перешкодою до зміцнення торгівельних зв’язків та економічних відносин між Україною та Євросоюзом».

Дієвий алгоритм обміну інформацією між фахівцями ДФС та митниці перешкодить мінімізації платежів в бюджет, — ГУ ДФС Волині

30.11.2016

Фахівці митного аудиту ГУ ДФС у Волинській області та Волинської митниці ДФС налагодять постійний взаємний обмін інформацією про ймовірні ризики несплати платежів до бюджету під час здійснення експортно-імпортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які акредитовані на Волинській митниці ДФС. Такої домовленості досягнуто в ході робочої зустрічі керівників підрозділів аудиту ГУ ДФС в області  і керівників профільних підрозділів Волинської митниці ДФС.

«Головне завдання визначення ефективного алгоритму взаємного обміну інформацією між фахівцями митного аудиту ГУ ДФС у Волинській області та митницею – підвищення  якості контрольно-перевірочних заходів з тим, щоб збільшити надходження в бюджет», — звернула увагу учасників робочої зустрічі заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Тетяна Харченко.

Відтак, в ході зустрічі фахівці митної і податкової справи за участі представників підрозділів податкової міліції обговорили конкретні кроки у рамках чинного законодавства і повноважень територіальних органів ДФС, що повинні на практиці попередити порушення митного і податкового законодавства під час перетину митного кордону.

Учасники зустрічі погодили, що серед питань, які потребують першочергової уваги податкових ревізорів, – достовірність визначення митної вартості вантажів при експорті та наявність первинних документів із реальними даними на імпортовані товари. Зважаючи на специфіку Волині, найбільш ризиковим з точки зору надходжень в бюджет залишається імпорт автомобілів.

Як наголосив начальник управління аудиту ГУ ДФС  в області Назар Горпинюк, в області непоодинокі випадки, коли фактично фіктивні підприємства, які перебувають в стадії ліквідації, продовжують здійснювати митне оформлення імпортованих авто.

«В області мають місце факти, коли встановити місцезнаходження імпортера автомобілів практично неможливо, однак при цьому саме таке підприємство успішно проходить митні формальності та ввозить в Україну транспортні засоби, не сплачуючи повною мірою визначені митні платежі в бюджет», — звернув увагу учасників зустрічі Назар Горпинюк.

Відтак, інформація про таких суб’єктів господарювання на підставі наданих ГУ ДФС в області даних, опрацьовуватиметься фахівцями митниці з максимальною пильністю з тим, щоб не допустити втрат бюджету.

Як свідчить аналітика, в ході пост-аудиту та ретельного аналізу здійснюваних суб’єктами ЗЕД операцій, з початку поточного року  донараховано майже 3 мільйони гривень платежів, що на 34 відсотки більше проти аналогічного періоду минулого року.

У громадян залишився місяць, щоб скористатися правом на податкову знижку за наслідками 2015 року

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області нагадує, що право фізичних осіб (резидентів) – платників податку на доходи фізичних осіб,які не є суб’єктами господарювання, на податкову знижку регламенту- ється статтею 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з підпунктом 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів). При цьому, у зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Нагадуємо, що перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки з урахуванням відповідних обмежень до них, визначений пунктом 166.3 статті 166 ПКУ.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

Для отримання податкової знижки за 2015 рік громадяни повинні надати до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) Декларацію до кінця 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 №859 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743).

Порядок оподаткування ПДВ операцій з виведення з експлуатації основних фондів у зв’зку з їх викраденням

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області інфор- мує, що Державна фіскальна служба України у листі від 28.10.2016 №23461/6/99-99-15-03- 02-15 (далі – лист ДФС №23461) щодо порядку оподаткування податком на додану вартість    (далі – ПДВ) операцій з виведення з експлуатації основних засобів у зв’язку з їх викраденням повідомила наступне.

Згідно з пунктом 189.9 статті 189 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

Згідно з пунктом 7 Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 №879 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.10.2014 за №1365/26142) зі змінами, у разі встановлення фактів крадіжки обов’язковим є проведенням інвентаризації.

Крім того, платник має подати до органу поліції відповідне повідомлення про викрадення.

Також, відповідно до частини 2 статті 60 Кримінально-процесуального кодексу України (далі – КПК) потерпілий має право отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію, та копії процесуальних документів і письмові повідомлення у випадках передбачених КПК.

Отже, факт викрадення товарів підтверджуватимуть інвентаризаційні документи й документ з органу поліції (довідка, лист, акт тощо), на підставі яких операцію з викрадення відображають в обліку.

Таким чином, операція з ліквідації основних засобів у разі їх викрадення, що підтверджено інвентаризаційними документами та відповідними документами органів поліції, для цілей оподаткування ПДВ не розглядається як операція з постачання товарів та податкові зобов’язання за операцією з ліквідації таких основних засобів не визначаються.

Водночас, оскільки ліквідовані основні фонди, сума ПДВ при придбанні яких була включена до складу податкового кредиту, не прийняли участь в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, то такий платник податку на підставі пункту 198.5 статті 198 ПКУ зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи із бази оподаткування, визначеної пунктом 189.1 статті 189 ПКУ.

Лист №23461 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70272.html

Пільги зі сплати транспортного податку не передбачені

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не передбачено встановлен ня пільг та звільнення від сплати транспортного податку.

Отже, усі фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в України згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПКУ є об’єктами оподаткування, не звільняються від обов’язку сплати транспортного податку.

Нагадуємо, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПКУ об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на       1 січня податкового (звітного) року.

Так, станом на 01.01.2016 мінімальна заробітна плата становила  1378 гривень. Таким чином, якщо легковий автомобіль не досяг п’ятирічного віку та його середньоринкова вартість перевищує 1033500 гривень (1 378 грн. х 750), то цей автомобіль у 2016 році є об’єктом оподаткування транспортним збором.

Відповідно до пункту 267.4 статті 267 ПКУ ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі          25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї стат  ті ПКУ.

Чи вважається автомат з продажу товарів (послуг) реєстратором розрахункових операцій?

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Відповідно до статті 2 Закону України від 06.07.1995 №265/ 95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями автомат з продажу товарів (послуг) – це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 109.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Донецькі митники оформили більше 40 тисяч митних декларацій

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Упродовж січня – жовтня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено 40 271 митна декларація, що на 8% більше ніж торік. Протягом поточного року спостерігається позитивна динаміка щодо поступового помісячного збільшення кількості оформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними  показниками 2015 року.

Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 14% –  інші митні режими.

Зовнішньоторговельний обіг за січень-жовтень 2016 року склав 2 млрд 954 млн доларів. При цьому імпортовано товарів на 531 млн доларів, експортовано – на 2 млрд 423 млн доларів.

Оскільки переважна кількість вантажів в митниці — це експортні вантажі, кращім по системі залишається  і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 32 хвилини.  Коливання у межах 2 хвилин спостерігається і по середньому  часу митного оформлення товарів при імпорті, який  за відповідний період складає  1 год. 56 хвилин. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100 %.

За даними Державної служби статистики України у січні-серпні 2016 року, попри спад зовнішньоекономічної діяльності, що продовжується, доля Донецької області в загальних обсягах складає майже 10% по експорту (третє місце після м. Києва та Дніпропетровської області) та практично 3% по імпорту.

З серпня 2016 року в митниці працює Інформаційно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів «єдине вікно». В рамках реалізації цього принципу в Донецькій митниці ДФС протягом трьох місяців оформлено 722  митні декларації, що складає 6,3% від загальної кількості оформлених митних декларацій за цей період. Працівниками митниці активно проводиться робота у напряму популяризації цього принципу серед суб’єктів ЗЕД, результатом якої стало значне зростання  кількості оформлених митних декларацій зі 155 у серпні – вересні до 567 у жовтні поточного року.

За десять місяців 2016 року в Донецькій митниці оформлено зовнішньоторговельні операції 554 осіб. З них 53% – експортери, 32% – імпортери, 15% – ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Рішення про проведення перевірок з питань відшкодування ПДВ підприємствам, перереєстрованим із зони АТО, приймається Кабміном

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що 23 листопада 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №838 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1238» (далі – Постанова №838).

Постановою №838 врегульовано питання проведення документальних позапланових перевірок з питань відшкодування податку на додану вартість  підприємствам, що перереєструвалися з тимчасово окупованої території України та району проведення АТО.

А саме, з метою забезпечення виконання абзацу третього пункту 37 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1238 «Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку», доповнено пунктом, згідно з яким рішення щодо проведення документальних позапланових перевірок з питань відшкодування податку на додану вартість підприємствам, що перереєструвалися з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, приймається Кабінетом Міністрів України.

Довідково: Постанову №838 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 23.11.2016 №220.

Житомирська митниця ДФС: щодо обґрунтування функціонування місць митного оформлення

29.11.2016

Нещодавно, під час засідання Громадської ради створеної при ГУ ДФС у Житомирській області членами ради порушувалось питання оптимізації (мінімізації) місць митного оформлення товарів на території Житомирської області.

Зокрема, відбулася дискусія про місця митного оформлення та стала доказом взаємного інтересу, підтримки якісного та конструктивного діалогу між представниками бізнесу, громадських організацій і Житомирської митниці ДФС.

Звертаючись до членів Голова Громадської ради Годовська Т.Б. відмітила , що на сьогоднішній день перед Житомирською митницею стоїть надважливе завдання – завершення бюджетного року та виконання доручень по наповненню Державного бюджету.

А тому, актуальними залишаються — підтримка сприятливого клімату для бізнесу в регіоні, забезпечення розвитку зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва, інноваційного розвитку, збереження робочих місць найфаховішими спеціалістам в митній сфері. А в нинішніх умовах це означає — забезпечити подальше функціонування місць митного оформлення.

Протягом вересня-жовтня 2016 року члени Громадської ради разом з керівництвом Житомирської митниці ДФС відвідали митні пости, відділи митного оформлення, склади тимчасового зберігання товарів. Прийшли до висновку про необхідність їх існування.

На зустрічі був присутній представник суб’єкта господарювання, який надав обґрунтовані пропозиції щодо необхідності подальшого функціонування місць митного оформлення на прикладі  прямих взаємовідносин зі складами тимчасового зберігання.

Житомирською митницею ДФС надані обґрунтування функціонування місць прибуття автотранспорту (складів) і розташування пунктів митного оформлення товарів з урахуванням звернень від суб’єктів господарювання щодо мінімізації місць митного оформлення. При прийняті рішення про їх мінімізацію постає питання: які негативні наслідки можуть бути?

Особливості нашого регіону

— В зоні діяльності підрозділів митниці, де активно працюють підприємства легкої промисловості, на місцях прибуття проводиться митне оформлення сировини та комплектуючих для підприємств,  що мають власні виробничі потужності. В першу чергу це стосується підприємств з використанням іноземної давальницької сировини, які вже занепокоєні, так як місця доставки та склади мають належну інфраструктуру для проведення контролю вантажів. Контроль за використанням давальницької сировини для переробки податковими органами проводиться безпосередньо на виробництві, що потребує систематичного прибуття на підприємство, як наслідок нераціональне витрачання робочого часу працівників митниці.

— Функціонування місця доставки полягає в обслуговуванні державних підприємств: фабрики банкнотного паперу банкнотно-монетного двору Національного банку України та Державної акціонерної холдингової компанії «АРТЕМ» УКРОБОРОНПРОМУ. Перенесення місця митного оформлення у інше місце призведе до збільшення витрат державних підприємств під час забезпечення присутності посадових осіб митниці для контролю специфічних та небезпечних вантажів. Так, наприклад прибуття вантажів ДАХК «АРТЕМ» у м.Київ — є неможливим з питань забезпечення безпеки при переміщенні вибухонебезпечних вантажів. У місці прибуття автотранспорту підрозділ митниці здійснює значну кількість оформлень, що переміщуються залізничним транспортом. При цьому, частка вагонів становить 76 % від загальної кількості оформлених транспортних засобів —  митний пост «Коростень». У місцях прибуття проводиться митне оформлення вантажів виробників, що є унікальними для України, а саме: виробництво вагонних пар для рухомого складу «АМСТЕД-РЕЙЛ». А також, виробництво електроізолюючого картону фабрикою «Вайдман», що поставляється до європейських виробників електротрансформаторів. В найближчі перспективі планується організація виробництва та ремонту рухомого складу залізничних вагонів та їх комплектуючих з використанням іноземних складових та матеріалів.

— Незначна відстань українсько-білоруського кордону, яка надає можливість мінімізувати фінансові витрати суб’єктів регіону -експортерів. Реконструкція діючих та відкриття нових гірничо-збагачувальних комбінатів по видобутку та експорту копалин, (кварцитів), створення переробного підприємства по видобутку та обробці бурштину (із залученням іноземного капіталу) наявність місця прибуття та місця митного оформлення є сприятливим фактором для забезпечення розвитку регіону, тому, перенесення місця прибуття та місця митного оформлення негативно вплине на розвиток вказаних галузей промисловості у регіоні.

— Обслуговуванні значної кількості імпортованих товарів для сільгосппідприємств регіону, експорт лісопереробної, видобувної, каменеобробної, органічної промисловості. Враховуючи структуру експортних вантажів та посилений контроль за вивезенням лісопродукції, у тому числі виконання згенерованих АСАУР формальностей по огляду, перенесення місця митного оформлення та залучення працівників митних органів з інших регіонів значно збільшить час митного оформлення та призведе до суттєвого збільшення витрат часу.

— Митний пост «Житомир-центральний» забезпечує повний цикл митного оформлення товарів, що переміщуються авіаційним транспортом, у тому числі комбінованими перевезеннями автотранспортом з/до пункту пропуску. Наявність належним чином облаштованого СТЗ(В) та місця прибуття є логістично привабливим фактором для підприємств, що можуть використовувати пункт пропуску.

Житомирська митниця ДФС постійно працює у напрямі створення сприятливих умов для бюджетоутворюючих підприємств та завжди йде на зустріч тим, хто прагне та відіграє важливу соціальну та економічну роль в регіоні.

Вважаємо, співпраця та системні зміни, використання сервісів пріоритетним напрямом нашого сьогодення.

Як бути з ліцензіями для торгівлі алкоголем, коли магазин та кафетерій в одному приміщенні

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Місце торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. м.  Таке місце повинно бути обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або книгами обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Вищевказане передбачає абзац чотирнадцятий ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481).

Варто зазначити, що магазини – це об’єкти роздрібної торгівлі, що займають окреме приміщення або будівлю і мають торговельний зал для покупців; кіоски, палатки займають окреме приміщення, але не мають торговельного залу для покупців.

Якщо підприємство займає декілька відокремлених приміщень в одній будівлі, навіть різних за типом (магазин, ресторан, кафе, буфет тощо), то всі ці приміщення враховуються як одна структурна одиниця.

Вимоги до робочих місць та приміщень, де здійснюється торгівля алкогольними напоями, встановлено Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854.

Суб’єкт господарювання, у тому числі виробник алкогольних напоїв, може здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями виключно на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ст. 15 Закону №481).

Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 грн на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 грн на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Враховуючи викладене, суб’єкт господарювання за певним місцем торгівлі з окремими торговими приміщеннями де здійснюються розрахункові операції, може придбавати одну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями потрібно зазначити перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них, оскільки для місця торгівлі алкогольними напоями щорічна плата за ліцензію справляється за кожний окремий зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в цьому місці торгівлі.

Крім того, всі місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі, суб’єкту господарювання необхідно внести до Єдиного реєстру місць зберігання та отримати відповідні довідки про внесення таких місць зберігання до Єдиного реєстру.

Закарпатські митники вилучили в українця цигарки, які він переміщував в Італію

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Напередодні, 29 листопада 2016 року, на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено чергову спробу незаконного переміщення тютюнових виробів. Перевезти цигарки намагався громадянин України, у ящику для інструментів, що знаходився у вантажному автомобілі «RENAULT PREMIUM» з напівпричепом.

Згідно до поданих до митного контролю документів через митний кордон переміщувався, в Італію, товар – пиломатеріали з дуба, обрізні.

В ході здійснення митного огляду транспортного засобу та вантажу в бокових зовнішніх частинах напівпричепа працівники митниці спільно з прикордонниками виявили не заявлені в митній декларації та приховані від митного контролю 432 пачки тютюнових виробів вітчизняного виробництва, з акцизними марками України: «Marlboro Gold» та «Winston». Цигарки знаходились у ящику для інструментів та були обтягнуті поліетиленовою плівкою.

Вартість виявлених сигарет, згідно маркувань на пачках, складає 9200 гривень.

Виявлені тютюнові вироби громадянин визнав своєю власністю.

Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням засобів та способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол, цигарки вилучено.

Один раз протягом календарного року або що необхідно знати про перехід на «спрощенку»?

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області зазначають, що суб’єкт господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування може здійснити перехід на спрощену систему, подавши заяву до контролюючого органу.

У відомстві роз’яснюють, що у заяві необхідно обов’язково зазначити такі  відомості:

– прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

– податкову адресу суб’єкта господарювання;

– місце провадження господарської діяльності;

– обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;

– обрані суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;

– кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою — підприємцем у трудових відносинах;

– дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року № 1675.

Подати заяву необхідно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Крім того, до заяви необхідно додати розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. У відомстві наголошують, що дохід визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

Варто зазначити, що перехід на «спрощенку» суб’єкта господарювання здійснюється за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду цього переходу, платником дотримано встановлених Податковим кодексом України вимог.

За незаповнення у формі N 1ДФ даних про виплату підприємцю доходу застосовується штраф

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

При заповненні звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку (форма 1-ДФ), у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів.

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Довідником ознак доходів встановлено, що дохід, нарахований (виплачений) самозайнятій особі, відображається в податковому розрахунку за формою N 1ДФ з ознакою доходу «157».

Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Отже, неподання податковим агентом податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізичної особи — підприємця, є порушенням порядку подання інформації про фізичних осіб — платників податків, і до такого податкового агента застосовуються вищезазначені штрафні санкції.

Зазначена норма передбачена п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України, розділом ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом МФУ від 13.01.15 №4 та роз’яснена листом ДФС України від 21.09.2016 р. N 20544/6/99-99-13-01-01-15.

Водокористувачі — платники рентної плати подають декларацію до кінця звітного (податкового) року, якщо у деяких звітних періодах відсутній об’єкт оподаткування

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Рентна плата за спеціальне використання води не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Таким чином, в разі використання води виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб підприємство не є платником рентної плати за спеціальне використання води.

Якщо у суб’єкта господарювання, зареєстрованого платником рентної плати, у деяких звітних (податкових) періодах звітного (податкового) року відсутній об’єкт оподаткування у зв’язку з використанням обсягів води у таких періодах виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то оскільки податкова звітність з рентної плати подається наростаючим підсумком, такий суб’єкт господарювання повинен подавати до контролюючого органу податкову звітність з рентної плати до кінця звітного (податкового) року.

Зазначена норма визначена пп. 255.4.1 ст. 255 Податкового кодексу України.

Запорізькі платники направили до ДФС майже 56 тисяч звітів в електронному вигляді

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

За 11 місяців 2016 року фіскальна служба прийняла від запорізьких платників податків більш ніж 117 тисяч податкових звітів (без врахування звітності з ЄСВ). Як зазначила перший заступника начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, майже половину з них відправлено в електронному вигляді.

– У третьому кварталі показник електронної звітності сягнув позначки 79 відсотків. Передусім, це пов’язано із розвитком електронних сервісів фіскальної служби. Крім того, саме у цей період подають звітність представники середнього і великого бізнесу, які у своїй більшості надають перевагу саме електронному формату взаємодії, який дозволяє економити час і ресурси, – наголосила Юліана Козаченко.

Вона також відзначила, що нині значна частина запорізьких платників оцінила переваги Електронного кабінету платника, завдяки якому можна провести ряд податкових процедур: від подання звітності і перегляду інформації в режимі он-лайн – до отримання довідок від органів ДФС.

На сьогодні Електронний кабінет став робочим місцем платника, який працює у цілодобовому режимі, у тому числі, у святкові та вихідні дні. Користуватися ним можна не тільки за допомогою персональних комп’ютерів, але й смарт-пристроїв. Вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності електронного цифрового підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації.

На даний момент Державна фіскальна служба працює над ініціативами щодо подальшого розвитку та удосконалення сервісу, у тому числі, запровадження митної складової.

Адреса Електронного кабінету: https://cabinet.sfs.gov.ua/.

Майже 60 відсотків податкової заборгованості запорізькі підприємства погасили завдяки розстрочці

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

З початку року за рахунок погашення податкового боргу забезпечено надходження коштів до бюджетів усіх рівнів у сумі 325 мільйонів гривень, у тому числі до державного бюджету – 126 мільйонів, до місцевих – майже 200 мільйонів.

За словами першого заступника начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліани Козаченко, більшу частину податкової заборгованості суб’єкти господарювання сплатили завдяки нормі Податкового кодексу України, яка надає можливість розстрочити своєчасно не перераховані суми податку.

– У розрізі основних джерел надходжень від погашення заборгованості 60 відсотків припадає на розстрочку податкових боргів – з початку року сплачено понад 194 мільйони гривень. Фіскальна служба завжди готова піти назустріч платникові і детально вивчити шляхи вирішення проблемної ситуації зі сплатою податків, якщо, звичайно, на це вплинули об’єктивні причини, – зазначила Юліана Козаченко.

Крім того, органи ДФС вживають заходи стягнення відповідно норм законодавства. Так, з початку року на підприємствах-боржниках вилучено готівки та стягнуто платіжними вимогами з рахунків майже 12 мільйонів, за рахунок звернення до суду погашено 2 мільйони, від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 7,6 мільйона, від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі сплачено понад мільйон. Ще близько одного мільйона залучено до бюджету за рахунок реалізації безхазяйного майна та майна, що перейшло у власність держави, та інших позареалізаційних джерел.

Механізми, що регулюють взаємовідносини між державою і платником податків, який має податкову заборгованість або грошові зобов’язання, визначені статтями 87 – 102 Податкового кодексу України.

За письмовою заявою суб’єкту господарювання надається акт звірки розрахунків за податками та зборами

30.11.2016

Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

 

Як виправляти помилки у спецдекларації сільськогосподарських підприємств – роз’яснює ДФС

30.11.2016

Державна фіскальна служба України у листі від 21.11.2016 р. №37146/7/99-99-15-03-02-17 надала роз’яснення щодо порядку виправлення у 2016 році помилок, допущених сільськогосподарськими підприємствами — суб’єктами спеціального режиму оподаткування у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016 року.

Згідно листа у разі виправлення помилок  за звітні періоди до 01.01.2016 року застосовуються норми Податкового кодексу України, чинні на дату їх виправлення (дату подання уточнюючого розрахунку), тобто чинні у 2016 році.

Це означає, що позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, зазначене у такому уточнюючому розрахунку, підлягає у відповідних відсотках сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок сільськогосподарського товаровиробника, при цьому такі відсотки визначаються відповідно до норм пункту 209.2 статті 209 ПКУ, чинних на дату подання уточнюючого розрахунку.

 

На Київщині за «круглим столом » спілкувалися представники фіскальної служби та підприємці

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Заступник начальника ГУ ДФС у Київській області Оксана Форосенко зустрілася з представниками бізнесу у форматі «круглого столу» для обговорення законопроекту №5368 від 07.11.2016 року  про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) та виведення заробітної плати з “тіні”.

Як зазначила Оксана Форосенко — метою зазначеного законопроекту є покращення інвестиційного клімату в Україні за рахунок спрощення податкової системи та адміністрування податків, що матиме позитивний вплив на економічне зростання, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

Заступник начальника ГУ ДФС у Київській області звернула увагу, що в пакеті змін до Податкового кодексу запропоновано запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом).

В ході обговорення відбулася жвава дискусія, під час якої платники податків висловили своє бачення подальших реформ. Були озвучені пропозиції щодо включення амортизації на транспортні засоби до витрат приватних підприємців для можливості оновлення парку вантажного транспорту, зменшення ставки податку на доходи фізичних осіб та інші.

Представники сільськогосподарської галузі висловилися за необхідність внесення змін до існуючої моделі оподаткування аграріїв, яка б сприяли подальшому розвитку підприємництва у сільському господарстві та легалізації найманої праці, уникненню виплат заробітних плат у «конвертах», виведенню з «тіні» недобросовісних платників.

За результатами зустрічі фіскальною службою Київської області буде підготовлено перелік проблемних питань, що виникають у роботі суб’єктів господарювання для життя відповідних заходів щодо їх вирішення.

Преференції для релегійних організацій

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

З 20.11.2016 р. набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до Податкового кодексу щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій.

Зазначеним Законом встановлено, що доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Також зазначено, що тимчасово, до 01.01.2018 р., не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.

Керівництво Київської митниці ДФС у листопаді активно зустрічалися з громадськістю

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Працівниками Київської митниці ДФС на постійній основі проводяться зустрічі з основними суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які працюють в зоні діяльності митниці.

На зустрічах, які відбулися за участю заступника начальника митниці Кастітіса Панкявічюса на митних постах «Східний термінал», «Південний термінал», «Бориспіль-аеропорт», «Димитрово», «Вишневе» та «Святошин» піднімалися різноманітні питання актуальні необхідні в роботі підприємців.

На заходах йшлося, насамперед, про механізм взаємодії митних і державних органів, уповноважених на здійснення санітарно-епідеміологічного ветеринарно-санітарного, фіто-санітарного, екологічного, радіологічного контролю та суб`єктів господарювання за принципом «єдиного вікна».

Також було обговорено положення постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» та статті 44 Митного кодексу України в частині обов’язкового надання сертифікату про походження товару на товари які входять до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації.

Разом з тим обговорювалися й такі нагальні питання, як збільшення кількості митних оглядів та  часових термінів проведення митних формальностей у разі наявності в митниці листів правоохоронних органів; недостатня чисельність інспекторського особового складу митного поста «Димитрово» тощо.

Підсумовуючи ці зустрічі, зокрема, вирішено, що суб’єкти ЗЕД при ввезенні товарів з Російської Федерації, які входять до переліку заборонених до ввезення на митну територію України, заздалегідь інформуватимуть відправників про необхідність отримання сертифікату про походження такого товару.

Також прийняте рішення щодо забезпечення дотримання часових нормативів митного оформлення товарів визначених статтею 255 Митного кодексу України (завершення митного оформлення), а також рівномірного завантаження особового складу підрозділів митного поста «Димитрово» для його максимальної ефективності.

Крім того, вирішили збирати інформацію щодо проблематики роботи за принципом «єдиного вікна» та підготовки пропозицій до Управління організації митного контролю та оформлення митниці з наступним направленням до ДФС.

Затверджена нова форма декларації акцизного податку

01.12.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 22.11.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.09.2016 №841 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.10.2016 за №1365/29495) (далі – Наказ №841), яким у новій редакції викладено форма декларації акцизного податку та Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550.

Так, зокрема, змінено розділ декларації акцизного податку (далі – Декларація), призначений для декларування податкових зобов’язань з реалізації пального (розділ В оновленої Декларації).

Також з’явилися два нових додатки до Декларації:

— Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу (додаток 11 оновленої Декларації);

— Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/ розрахунку коригування (додаток 9 оновленої Декларації).

Платники акцизного податку, у тому числі особи, які реалізують пальне, повинні звітувати за новою формою Декларації за грудень 2016 року у січні 2017 року.

Наказ №841 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 22.11.2016 №90.

 

Податковий календар на грудень 2016 року

30.11.2016

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що:

Четвер, 1 грудня 2016

Останній день сплати

— рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за жовтень

— рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень

— рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за жовтень

— рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за жовтень

Щодо порядку формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ до органів доходів і зборів

29.11.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області щодо порядку формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги. компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі — Звіт), фінансової, адміністративної відповідальності за порушення термінів подання такого Звіту повідомляє наступне.

Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон №2464).

Статтею 4 Закону № 2464 визначено вичерпний перелік платників єдиного внеску.

Платники єдиного внеску зобов’язані, зокрема подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки порядку та за формою, визначених законодавством (пункт 4 частини другої к статті 6 Закону До 2464″).

Загальні правила формування та подання Звіту передбачено розділом ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 16 розділу II Порядку відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, подання недостовірних відомостей що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей передбачених Законом № 2464 страхувальники несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до статей 25 та 26 Закону № 2464 та статті 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Отже, законодавствам не передбачено пільг та виключені щодо термінів подання Звіту.

Також 3акон №2464 не містить норм щодо звільнення від відповідальності платників єдиного внеску за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

Водночас повідомляємо, питання щодо термінів надсилання платникам єдиного внеску другої квитанції, яка містить інформацію про результат обробки Звіту і містить інформацію про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не належить до компетенції органів ДФС.

Податківці Луганщини викрили в Сєвєродонецьку нелегальний гральний заклад

01.12.2016

Податкова міліція разом зі Службою безпеки України у місті Сєвєродонецьку викрили нелегальний гральний заклад, де за гроші можна було взяти участь в азартних іграх.

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області.

У межах розпочатого кримінального провадження діяльність цього грального закладу припинена.

У приміщенні закладу правоохоронці виявили та вилучили майже 5 тис. гривень готівки, отриманої від незаконної діяльності, 21 комплект системних блоків, моніторів та клавіатур до них, маршрутизатори та інше гральне обладнання.

Також виявлена та вилучена документація і чорнові записи про здійснення ставок та отримання доходів гральним закладом, а також так звані білети на виплату виграшів, частина з яких вже була використана.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як податківці будуть опрацьовувати інформацію з антикорупційного сервісу «Пульс»

01.12.2016

Затверджено Порядок опрацювання інформації, яка надходить на антикорупційний сервіс «Пульс».

Порядок опрацювання інформації, яка надходить на антикорупційний сервіс «Пульс» затверджено наказом ДФСУ від 08.11.2016 р. №916.

У Порядку зазначено, що ІДД ДФС цілодобово приймає і реєструє інформацію в електронній інформаційній картці (далі — Інформаційна картка) та невідкладно (крім нічних годин, вихідних та святкових днів) після завершення розмови й оформлення надсилає її в електронному вигляді до структурного підрозділу або територіального органу ДФС.

При надходженні інформації про можливі корупційні дії з боку працівників ДФС, а також про переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю, а також з незаконним звільненням від митного контролю, ІДД ДФС негайно, після реєстрації такої інформації, повідомляє про це чергового по Головному управлінню внутрішньої безпеки.

Інформація, що надійшла на антикорупційний сервіс «Пульс» у неробочі та нічні години (з 18 год. 00 хв. до 9 год. 00 хв. наступного дня), вихідні та святкові дні, приймається, реєструється за допомогою Програмного модулю та після завершення розмови в залежності до компетенції повідомляється в телефонному режимі працівнику митного поста, пункту пропуску, цілодобового поста Моніторингового центру тощо.

Терміни опрацювання інформації

Відповідальна особа невідкладно вживає заходів для вирішення порушеного питання та забезпечує оперативне направлення до ІДД ДФС Інформаційної картки з відображенням у відповідних полях результатів розгляду (реагування) та заходів, вжитих до працівників структурних підрозділів або територіальних органів ДФС, які допустили неналежне виконання функціональних обов’язків, у термін:

  • не пізніше одного робочого дня, наступного за датою надсилання Інформаційної картки (вперше), з питань утворення черг на митних постах та пунктах пропуску, в ЦОП, якщо така Інформація надходить на антикорупційний сервіс «Пульс» у неробочі та нічні години (з 18 год. 00 хв. до 9 год. 00 хв. наступного дня), вихідні та святкові дні, то не пізніше 13 год. 00 хв. наступного робочого дня;
  • не пізніше двох робочих днів, наступних за датою надсилання Інформаційної картки (вперше), з питань, щодо переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а також з незаконним звільненням від митного контролю;
  • не пізніше трьох робочих днів, наступних за датою надсилання Інформаційної картки (вперше), з питань відмови в записі на особистий прийом, перевищення терміну надання адміністративної послуги та відмови в прийнятті вхідної кореспонденції.

Анонімна інформація приймається на антикорупційний сервіс «Пульс» до відома та надсилається залежно від тематики порушених питань до відповідних структурних підрозділів та територіальних органів ДФС для подальшого врахування в службовій діяльності відповідно до рішень їх керівників.

Після отримання опрацьованої Інформаційної картки працівник ІДД ДФС з’ясовує в телефонному режимі у Заявника, чи було вирішено проблемне питання, а також у разі необхідності пропонує відповідальній особі структурного підрозділу або територіального органу ДФС, яка здійснювала розгляд Інформації надати остаточні результати розгляду.

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 184 млн грн

30.11.2016

У Луганській області юридичні та фізичні особи сплатили протягом січня-жовтня 2016 року 183 млн 888 тис. грн плати за землю. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів регіону.

Фахівці Головного управління ДФС у Луганській області інформують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

Упродовж січня — вересня на Львівщині анульовано 37 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/чи тютюновими виробами за реалізацію таких товарів неповнолітнім

30.11.2016

Як повідомили в управлінні контролю за  обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Львівській області станом на 01.11.2016 за результатами проведених фактичних перевірок донараховано фінансових (штрафних) санкції на суму1 531.2 тис. гривень.

На підставі матеріалів правоохоронних органів винесено 48 рішень про застосування фінансових санкцій за реалізацію алкогольних/ слабоалкогольних напоїв та/чи тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, або без ліцензійну торгівлю, донараховано санкцій на загальну суму 506,6 тис.грн., сплачено227,8 тис.грн., а також анульовано 37 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/чи тютюновими виробами.

 

На Львівщині від підприємств, які здійснюють діяльність у сфері наземного транспорту за січень — жовтень 2016 року до Зведеного бюджету надійшло 638,5 млн. гривень податкових платежів

30.11.2016

Як повідомили в управлінні моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Львівській області від підприємств, які здійснюютьдіяльність наземноготранспорту за січень — жовтень 2016 року до Зведеного бюджету надійшло 638,5 млн. грн. податкових платежів, що на 138,2 млн. грн. або на 27,6% більше ніж у відповідному періоді 2015 року. Питома вага цієї галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 5,5%. Найбільшими платниками транспортної галузі є Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ „Укрзалізниця”, ПАТ «Укрзалізниця»  та ТОВ «ТД «Міст Експрес».

 

Митники затримали посилку на суму понад 2 млн. гривень

30.11.2016

У поштовому відправленні працівники Львівської митниці виявили контрабандні 413 мобільні телефони торгівельної марки APPLE iPhone, зарядні пристрої та 5 годинників APPLE Watch.

Так, нещодавно на митну територію України вантажним транспортним засобом ввезено 1678 упаковок вантажу «міжнародні поштові відправлення». Згідно товаросупровідних документів відправниками зазначено дві польські компанії — одержувачем одне з місць міжнародних поштових оформлень у м. Львові.

Під час митного контролю зазначеного транспортного засобу працівники митного поста «Львів-поштовий» встановили, що загальна кількість та вага вантажу відповідає даним заявленим в товаросупровідних документах. Однак їх увагу привернула посилка вагою 111,0 кг. та вартістю 200,0 євро. Під час огляду цієї картонної упаковки було виявлено інші документи, згідно з якими відправником зазначено громадянина, що проживає у США, а одержувачем — громадянина Республіки Польщі, із зазначеним вкладенням: «CELL PHONEN 1p. 111 kg.» вартістю 449 доларів США.

Під час поглибленому огляду поштового відправлення митники виявили нові та вживані iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 5 SE, iPhone 4s, зарядні пристрої, годинники APPLE Watch. Загалом — 413 мобільних телефонів та 5 годинників.

Тож польська компанія для переміщення через митний кордон України товару надала водієві документи, що містять неправдиві дані щодо його вартості.

В діях директора польської фірми вбачають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Стосовно нього складено протокол.

Товар вилучено. За попередніми підрахунками вартість предметів правопорушення понад 2 млн.гривень. Справу скерують до суду.

Подолаємо корупцію разом!

29.11.2016

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що 21 листопада, у рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Миколаївській області, прокуратурою Миколаївської області громадянину «Х» вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Як з’ясувалося, громадянин «Х» запропонував службовій особі Головного управління ДФС у Миколаївській області неправомірну вигоду за непроведення перевірочних заходів, від отримання якої співробітник ДФС відмовився.

23 листопада прокуратурою Миколаївської області обвинувальний акт по даному кримінальному провадженню направлено до суду.

Нагадуємо, що кримінальна відповідальність передбачена не лише відносно особи, яка вимагає чи отримує неправомірну вигоду, а і відносно того, хто її пропонує чи надає.

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертається з проханням до громадян, у разі отримання інформації про використання посадовими особами  органів Державної фіскальної служби у Миколаївській області службового становища з метою одержання неправомірної вигоди, звертатися до відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Миколаївській області, за адресою: м. Миколаїв, вул. Чкалова, буд. 20, поверх 6, або за телефоном: 50‑18‑41 (цілодобово).

Іноземці, зареєстровані підприємцями, можуть застосовувати спрощену систему оподаткування

01.12.2016

Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Відповідно до Податкового кодексу України (далі — ПКУ) резидент — це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Отже, фізичні особи — іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені главою 1 розділу XIV ПКУ.

Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 107.03).

В Одесі податкова міліція вилучила 11 250 пачок цигарок без марок акцизного податку

30.11.2016

Тютюнові виробі вилучено під час огляду автомобіля у Біляївському районі.

Огляд проведено співробітниками податкової міліції спільно з прикордонниками та УСБ України в Одеській області в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 3 статті 204 Кримінального кодексу України.

При проведенні огляду автомобіля було виявлено 11 250 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразку (виробник Республіка Молдова) на  суму 112 500  грн.

У разі потрапляння та реалізації вилучених тютюнових виробів на території України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б  понад 56 000 грн.

Визначення доходу юридичної особи – платника єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування всередині року

30.11.2016

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Відповідно до Податкового кодексу України платником єдиного податку третьої групи може бути суб’єкт господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у якого протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 мільйонів гривень.

Звітним періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (стаття 294 ПКУ).

Якщо юридична особа здійснила перехід на спрощену систему оподаткування з 01 квітня, або 01 липня, або 01 жовтня поточного року, то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи з метою перебування на спрощеній системі оподаткування визначає сумарний дохід у поточному році з початку цього календарного року: дохід, отриманий під час перебування на загальній системі оподаткування, та дохід, отриманий під час перебування на спрощеній системі оподаткування (за повні календарні квартали).

Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 108.01.07).

Відбувся перший форум ОСББ Полтавщини

01.12.2016

Однією з найбільш гострих соціально – економічних проблем України на сьогоднішній день є житлова. Відсутність фінансування, застарілі методи роботи та недостатні зміни в житлово – комунальній сфері нерідко не дають можливості утримувати наявний житловий фонд у належному стані. Через невдоволеність мешканців виникає ініціатива створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, де власники житлових приміщень мають право голосу і вибору виконавця робіт, пов’язаних з обслуговуванням та утриманням їхнього будинку.

Саме допомогти ОСББ, як вже існуючим та новоствореним, і була мета першого форуму, адже не всі керівники даних організацій обізнані із законодавчою базою, не мають практичних навичок. Тому на зустріч були запрошені представники Головного управління ДФС у Полтавській області, обласних та місцевих управлінь та відділіів, що відповідають за даний напрямок роботи.

До 2016 року у Полтаві нараховувалось 75 ОСББ, а станом на жовтень поточного року – вже 203. Якщо взяти в розрізі всього регіону – то Полтавщина має 650 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та 350 житлово – будівельних кооперативів.

Представники ГУ ДФС у Полтавській області ознайомили керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з порядком оподаткування неприбуткових організацій, порядком реєстрації в реєстрі неприбуткових організацій, платі за землю, оподаткування з доходів фізичних осіб та інших питань. Податківці долучилися до цього заходу недарма, адже за незнанням законів представники ОСББ можуть припуститися помилок у своїй роботі, що, звісно, негативно відобразиться у ставленні до органів виконавчої влади. Тож роз’яснюючи всі аспекти їхньої діяльності, надаючи практичні консультації податківці не лише упереджують можливі порушення , але й змінюють менталітет людей.

На Полтавщині викрито «підпільну» броварню

30.11.2016

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області викрито «підпільну» пивоварню, на якій без отримання передбачених законодавством сертифікатів і ліцензій здійснювалося виробництво декількох сортів пива та, в подальшому, його реалізація через мережу кафе-барів.

У ході досудового розслідування кримінального провадження за ознаками ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) з дозволу суду працівниками податкової міліції проведено обшуки місць незаконного виготовлення, накопичення та реалізації підакцизних товарів, під час яких з незаконного обігу вилучено понад 7 тон пива, сировину та технологічне обладнання для його виготовлення, а також документацію і чорнові записи стосовно виготовлення і реалізації алкогольних напоїв.

Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить понад 4 млн. грн.

На даний час тривають слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до організації нелегального пивоваріння.

Майже 213 млн.грн. єдиного податку надійшло до бюджетів Полтавщини з початку року

29.11.2016

На сьогоднішній день на обліку в органах державної фіскальної служби області перебувають майже 61 тисяча фізичних осіб – підприємців, про це повідомив в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитро Коротюк. З них майже 58 тисяч фізичних осіб – підприємців, які фактично здійснюють підприємницьку діяльність. На сьогоднішній день по області обліковуються 34364 фізичних осіб – платників єдиного податку, у тому числі: платників єдиного податку першої групи – 4890; платники єдиного податку другої групи – 19504; платники єдиного податку третьої групи – 9970 фізичних особи.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість платників єдиного податку збільшилася на 1369 платників, або на 4,1 %.

Завдяки співпраці платників податків та органів ДФС області з початку 2016 року до місцевого бюджету Полтавщини надійшло 212,8 млн.грн. єдиного податку з фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 69,1 млн.грн.,  або на 48,1%.

Свічка пам’яті ніколи не згасне в наших серцях…

28.11.2016

У суботу в Полтаві відбулася скорбна хода і молитва з нагоди вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні. Учасники хресної ходи від Театральної площі міста по вулиці Соборності до Свято-Успенського кафедрального собору Полтави йшли з запаленими свічками, лампадками, українськими прапорами та зв’язаними колосками пшениці. Саме вони символізують той жахливий геноцид в історії нашої держави, який призвів до мільйонів смертей, втраченого покоління.

Участь у заходах взяли і представники ГУ ДФС у Полтавській області та Полтавської митниці ДФС в знак єднання та згадки про тих людей, які в 1932-1933 роках загинули від репресій влади.

Український народ заплатив досить високу ціну за сьогоднішнє майбутнє, за незалежність України. Тож забувати про події тих часів, коли майже кожна родина втрачала своїх рідних – це святотатство перед власною совістю.

Одразу після цього у Полтавському Свято-Успенському кафедральному соборі Української православної церкви Київського патріархату відбулася заупокійна літургія, яку провів архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

У Рівному обговорили фінансово-податкову систему України та країн Європейського Союзу

01.12.2016

Днями у Рівному на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась ділова зустріч на тему «Фінансова та податкова система України та країн Європейського Союзу».

Науковці, представники податкової служби міста, студентська молодь обговорили зміни, які відбулися у фінансовій системі України у зв’язку з обраним курсом на економіку ЄС, та  реформування  податкової системи країни.

Учасники зустрічі, які у наступному році стануть спеціалістами та фахівцями фінансової сфери, бухгалтерами, економістами та підприємцями, дискутували про те, яким чином можна створити сприятливий інвестиційний клімат в нашій державі, що сприятиме розвитку підприємництва, як вивести кошти з «тіні» та про конкретні законодавчі зміни, які направлені на дерегуляцію бізнесу.

Особливу увагу молоді було звернуто на те, що податки можуть бути не лише джерелом наповнення бюджетів різних рівнів, а й інструментом регулювання тих чи інших соціально-економічних процесів, стимулювання окремих видів господарської діяльності. Учасники заходу прийшли до висновку щодо нагальної необхідності удосконалення форм та методів взаємодії з платниками податків, вивчення досвіду країн Європи та світу для того, аби взяти до уваги і запровадити в Україні все найкраще і найпрогресивніше, що зрештою, відповідатиме засадам реформування податкової політики і сприятиме економічному розвитку.

Зустріч нікого не залишила байдужим, студенти задавали чимало запитань та отримали обгрунтовані  відповіді. Також молодь мала змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Особливості фінансової та податкової систем в українській та європейській економіках», організованою фахівцями бібліотеки.

На Рівненщині призначено керівника податкової міліції

01.12.2016

Наказом Державної фіскальної служби України від 21.11.2016р. № 3741-о. призначено  першим заступником начальника ГУ ДФС у Рівненській області, який здійснює координацію діяльності підрозділів податкової міліції Янчука Андрія Миколайовича. До цього полковник податкової міліції Янчук А.М. працював начальником відділу з контролю за діяльністю бюджетоутворюючих підприємств УОВЕЗ ГОУ ДФС України.  Стаж роботи в органах податкової служби 17 років. Одружений, виховує доньку.

Серед пріоритетів у своїй роботі вбачає зміну ставлення громадськості до роботи відомства, налагодження діалогу з представниками бізнесу, недопущення протиправних дій у діяльності податкових органів і як результат стабільні надходження платежів до бюджету.

У Рівному припинено діяльність чергової незаконної АЗС

30.11.2016

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у  Рівненській області, в рамках операції «Акциз-2016», в м.Рівному викрито АЗС, на якій здійснювалась роздрібна торгівля ПММ громадянином без необхідних документів дозвільного характеру та державної реєстрації суб’єктом господарювання.

За результатами проведених заходів вилучено 7,6 тонн дизельного палива орієнтовною вартістю 167 тис. грн. та обладнання, що використовувалось для зберігання та реалізації ПММ загальною орієнтовною вартістю 220 тис. грн.

Вилучені ТМЦ передані на відповідальне зберігання.

Проводиться збір та оформлення матеріалів для прийняття рішення згідно з вимогами чинного законодавства.

Рівненські митники знову запобігли незаконному експорту деревини

30.11.2016

Факт порушення митних правил було зафіксовано працівниками Рівненської митниці ДФС.

Приватний підприємець із Володимирця мав намір відправити партію товарів «заготовки для піддонів» до Німеччини. Утім, після митного огляду було встановлено невідповідність товару поданим до митниці товаросупровідним документам.

Дії підприємця кваліфікуються як порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Посадовими особами митниці складено протокол та вилучено 35,3 м3 деревини, яку передано на митний склад. Експертиза згодом встановить фактичну вартість предмету правопорушення. Суд своїм рішенням поставить крапку у цій справі, та визначить, яку ж відповідальність понесе порушник, — зазначив в. о заступника начальника Рівненської митниці ДФС В’ячеслав Михалюк.

За його словами під час митного огляду, що відбувався спільно з працівниками СБ України в Рівненській області та експертами Торгово-промислової палати, було виявлено розбіжності у розмірах лісоматеріалів. Зокрема, заявлені у митній декларації та товаросупровідних документах характеристики товару відрізнялися від тих, що були встановлені під час митного огляду.

Митники Сумщини розповідають громадськості та бізнесу про нововведення

29.11.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Cумська митниця ДФС прагне організувати обслуговування на митних постах області настільки зручно, наскільки це дозволяють зробити інформаційні технології та кращий європейський досвід.

– Ми націлені на подальше спрощення процедури адміністрування і сплати податків, а також на створення максимально комфортних умов для діяльності спільного бізнесу, – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – Це – один із стратегічних напрямів нашої діяльності.

Керівник митниці наголосив, що зі сторони  контролюючого органу усі питання, які можуть виникнути у процесі роботи, будуть усуватися швидко та ефективно для створення максимальної зручності представникам бізнесу. Тому в листопаді 2016 року працівниками Сумської митниці ДФС було проведено три зустрічі з громадськістю та суб’єктами господарювання, під час яких обговорено реалізацію реформ у митній сфері.

Жваве обговорення теми «Єдиного вікна» і досі залишається, адже дана система швидкого проходження митних процедур ще нова, тому перехід на новий ступінь митного оформлення не проходить без запитань та удосконалень.

Ще дві зустрічі було проведено на митних постах «Бачівськ» та «Конотоп» Сумської митниці ДФС. Присутніми були різні суб’єкти господарювання: суб’єкти зовнішньо-економічної діяльності і фізичні особи-платники податків і зборів.

Митники розповіли про роботу «мобільних груп», обговорили механізм «Єдиного вікна», фото- і відеофіксацію, запровадження інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО) аналогічного тому, що функціонує в Європейському Союзі для максимальної адаптації  українського митного законодавства до митного законодавства ЄС.

Керівництво та співробітники Сумської митниці ДФС чекають усіх бажаючих для консультування та надання повної інформації щодо роботи з  системою «єдиного вікна» та інших нововведень.

Обрано керівний склад Громадської ради при Головному управлінні ДФС Тернопільщини

30.11.2016

На першому засіданні, яке відбулося 29 листопада, учасники Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Тернопільській області обрали керівника свого дорадчого органу. За результатами голосування головою став Михайло Лучко (Тернопільська обласна організація товариства «Знання»).

Заступниками голови Громадської ради обрано Павла Іванечка (Тернопільський осередок ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан») та Богдана Задорожного (Асоціація митних брокерів України).

Окрім організаційних питань, учасники засідання також затвердили Положення про Громадську раду при ГУ ДФС у Тернопільській області та обговорили основні напрями роботи Громадської ради, надавши пропозиції до Плану роботи Громадської ради на наступний рік.

 

Оксана Антонович: «Тернопільська митниця буде реагувати там, де це необхідно, де потрібна правова чи інша допомога»

30.11.2016

Робоча зустріч  керівництва Тернопільської  митниці ДФС із суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, декларантами, митними брокерами,  представниками регіональних підрозділів контролюючих державних служб Тернопільської області, представниками Громадської ради при ГУ ДФС Тернопільський області та Асоціації платників податків України в Тернопільській області на тему «Проблемні питання, що виникають у роботі суб’єктів господарювання та шляхи їх вирішення» відбулась нещодавно  у актовому залі відомства.

Вступним словом робочу зустріч розпочала в.о начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович. Вона проінформувала присутніх про основні показники роботи Тернопільської митниці за 10 місяців 2016 року в частині наповнення державного бюджету, обсяги зовнішньоекономічних операцій та роботу митниці зі створення сприятливих умов для полегшення здійснення зовнішньоекономічної діяльності та ознайомила зі станом впровадження реформ і ефектом від новацій у митній сфері, розвитком митних сервісів та усуненням корупційних ризиків під час митного огляду та оформлення. Крім цього, в.о начальника митниці розповіла учасникам заходу про проведення засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Тернопільській області, наголосивши, що Громадська рада є чудовим майданчиком для підтримання постійного діалогу з громадськістю щодо удосконалення як податкового, так і митного законодавства.

«З метою оптимізації структури митниці та з огляду на місця найбільшої концентрації зовнішньоекономічної діяльності, кількість експортних та імпортних операцій, у митниці створюється відділ митного оформлення №3 митного посту «Тернопіль-центральний», — зазначила Оксана Валентинівна. — Створення вищевказаного відділу забезпечить реалізацію права учасників ЗЕД, визначеного ст. 247 МК України, щодо здійснення митного оформлення товарів в місцях розташування відповідних підрозділів фіскальних органів доходів зборів».

На зустрічі учасники обговорили основні проблемні питання, які виникають при реалізації Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 № 364. Окремо розглянули питання аналізу заповнення граф митної декларації та удосконалення роботи автоматизованої системи «єдине вікно».

 

Поле «Відмітка про застосування касового методу податкового обліку»: випадок заповнення

30.11.2016

Згідно з Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Зауважимо,наведені в податковій звітності дані, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Відповідно до п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) касовий метод – це метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Про застосування касового методу податкового обліку платник податку робить відмітку у відповідному полі податкової декларації з ПДВ.

Застосовувати касовий метод податкового обліку особи можуть відповідно до п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, визначені пунктами 187.1, 187.10 ст. 187 ПКУ, та п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Платники податку, що здійснюють постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів відповідно до п. 187.7 ст. 187 ПКУ визначають лише дату виникнення податкових зобов’язань по даті зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку, але не застосовують касовий метод податкового обліку.

Отже, поле «Відмітка про застосування касового методу податкового обліку» в податковій декларації з ПДВ заповнюється лише при застосуванні касового методу податкового обліку, та не заповнюється платниками податку, що здійснюють постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів.

Право сільськогосподарського товаровиробника на уточнення

30.11.2016

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо виправлення у 2016 році помилок, допущених сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування при формуванні податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016 р.

З тонкощами виправлення таких помилок можна детально ознайомитися у листі ДФС України від 21.11.2016 р. №37146/7/99-99-15-03-01-17 «Про уточнення податкової звітності з ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками».

 

вага: КПВВ «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар» тимчасово не працює!

01.12.2016

Як щойно повідомив в.о. начальника Херсонської митниці ДФС  Михайло Закалінський, у зв’язку з технічними проблемами тимчасово не працює центральна база даних ДФС. У зв’язку з цим пропуск громадян та автомобільного транспорту через КПВВ «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар» не здійснюється. Наразі, вживаються всі необхідні заходи для відновлення функціонування бази даних.

З метою уникнення черг та незручностей прохання до громадян утриматися від поїздок в/з АР Крим доки роботу КПВВ не буде відновлено.

На Херсонщині понад 5 тисяч платників отримали цифрові сертифікати

01.12.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

З початку 2016 року 5120 херсонців звернулися до пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФСУ в Херсонській області для отримання посилених сертифікатів електронного цифрового підпису.

Запровадження з 1 січня 2017 року обов’язкового електронного декларування доходів вимагає від посадових осіб органів влади різних гілок та  державних службовців отримання сертифікатів електронного цифрового підпису належного ступеня захисту.

За словами начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Ігоря Клима, з метою уникнення черг та непорозумінь під час отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД ДФС державні службовці мають достатньо часу заповнити реєстраційні картки та заздалегідь отримати  сертифікати електронного цифрового підпису. Видані ключі не мають обмежень та можуть бути використані в будь — яких сферах електронного документообігу.

Процедура отримання ЕЦП безкоштовна та займає не більше 20 хвилин на кожного клієнта. Для отримання ЕЦП можна звернутися до відокремлених пунктів реєстрації користувачів до Херсонської ОДПІ (вул. І.Кулика, 143-а, (тел. (0552) 510241) та Новокаховської ОДПІ (вул. Горького, 11а, тел. (05549) 45288).

Мінімальний пакет документів — на інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС- www.acskidd.gov.ua у розділі «Реєстрація користувачів»).

Успішний старт «Єдиного вікна» на митному посту «Каховка»

30.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Як повідомлялося раніше, з 28 листопада 2016 року суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності мають можливість подавати митні декларації до «Єдиного вікна» на м/п «Каховка».

Спеціалісти Херсонської митниці ДФС, Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря провели успішний практичний тренінг, під час якого представники бізнесу подали 6 митних декларацій до «Єдиного вікна».

Головний митник Херсонщини Михайло Закалінський впевнений, що «Єдине вікно» підтримають чесні та добропорядні підприємці. Це сприятиме розвитку вітчизняної економіки та наповненню державної казни.

Довідково: з 01 серпня п. р. набрала чинності Постанова КМУ «Деякі питання реалізації принципу «Єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно — санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» від 25 травня 2016 року № 364.

 

На Хмельниччині у схемних фінансових операціях посадовці групи ризику приховали 230 мільйонів гривень податків

30.11.2016

З початку 2016 року аудиторами Державної фіскальної служби Хмельницької області у ході документальних перевірок суб‘єктів господарювання групи ризику встановлено реальні докази несплати податків та використання тіньових схем їх мінімізації на загальну суму 232 мільйони гривень.

При цьому до основних сфер діяльності ризикових суб‘єктів належить торгово-посередницька діяльність, агропромисловий комплекс та сфера послуг, де за численними сумнівними операціями і фіктивними фінансовими перерахунками аудитори зафіксували схемний податковий кредит і завищені валові витрати.

Важливо, що в області має місце тенденція до зменшення кількості контрольно-перевірочних заходів. Так, цього цього року підрозділами податкового аудиту ДФС проведено відповідно 82 планових документальних перевірки, та 488 перевірок усіх категорій, що менше на сотню у порівнянні з періодом минулого року.

За твердженням провідних фахівців фіскальної служби Хмельниччини, пріоритетним напрямком роботи її територіальних органів є забезпечення повноти та своєчасності надходжень податків та платежів до державного і місцевих бюджетів усіма категоріями бізнесу, створення умов для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства та упередження виникнення податкових ризиків, а також співпраця в цьому напрямку з органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськістю.

 

З початку року Хмельницькою митницею оформлено понад 1700 сертифікатів EUR.1 для прискореного експорту товарів

30.11.2016

Цього року Хмельницькою митницею ДФС підприємствам-експортерам Хмельницької області оформлено 1757 сертифікатів з перевезення товарів EUR.1, які відповідають умовам торгівлі з країнами Європейського Союзу. Загальна кількість суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які отримали євросертифікати на митниці досягла 84 одиниць.

Кількість європейських країн, які активно купляють продукції, вироблену на Хмельниччині, на сьогодні становить півтора десятка партнерів. Що стосується товарів, подільські виробники відправляють на експорт, то це передусім мед, крупи, збіжжя, санітарно-технічні та електротехнічні вироби та продукція лісового господарства.

Надання сертифікаційних умов товарам українського походження, які експортуються до країн – членів ЄС, забезпечує дію  преференційних ставок ввізного мита. З іншого боку перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно, без залучення митниці, визначає та декларує походження товарів на комерційних товаросупровідних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товару. При цьому строк дії статусу схваленого експортера не обмежений у часі.

Також у нинішніх умовах митницею впроваджуються новітні алгоритми роботи, передусім автоматизована система контролю «Єдине вікно», що позитивно позначається на налагодженні бізнес-спільнотою краю зовнішньоторгівельних зв‘язків із європейськими партнерами. А це в першу чергу надходження валюти та іноземних інвестицій на терени Хмельниччини, сталий економічний розвиток.

 

Фіскали Буковини проведуть «правовий лікбез»

01.12.2016

Вже традиційно, дев’ятий рік поспіль в Україні щорічно 10 грудня, Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» відзначається Міжнародний день прав людини на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Це перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області, організовуючи заходи з відзначення тижня права на Буковині, має на меті утвердити повагу до українського права, досягти високий рівень довіри  платників податків до правників фіскального відомства в регіоні. Кінцева ціль – це дотримання у взаємовідносинах з буковинськими платниками принципу «колегіальності», який полягає у тому, що кожен наділений обов’язком сприяти удосконаленню вітчизняного механізму захисту прав людини.

Впродовж всього «Тижня права», який цьогоріч триватиме з 5 до 11 грудня, відвідувачі територіальних органів Головного управління ДФС у Чернівецькій області,  у тому числі учасники антитерористичної операції, члени їх сімей та внутрішньо переміщені особи які постраждали внаслідок зазначеної операції, зможуть отримати консультації з питань прав платників та їх захисту, порядку подання звернень, запитів, скарг, пропозицій.

Крім того, 5 грудня 2016 року з 11.00 до 13.00 год. триватиме Інтернет-конференція за участю заступника начальника управління правової роботи Швець Оксани Іванівни на тему: «Реалізація прав людини в органах фіскальної служби». Запрошуємо буковинців залишати свої запитання на сайті інтернет – видання міста Чернівці 0372 UA, у розділі фіскальна служба on-line за посиланням http://www.0372.ua/p/sfsonline або телефонувати за номером (0372) 545611.

 

Про лісоматеріали, переміщені через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС упродовж листопада

01.12.2016

У листопаді 2016 року через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС переміщено 126,7 тис. тонн лісоматеріалів, що на 9,2% менше, ніж у листопаді 2015 року.

Обсяг експортованої через пункти пропуску буковинської митниці лісосировини у звітному періоді поточного року становив 88,6 тис. тонн, що на 48,5 тис. тонн менше минулорічного показника.

92,5% деревини (82 тис. тонн), переміщеної через кордон у зоні діяльності Чернівецької митниці ДФС, у митному відношенні оформлено іншими митницями ДФС: Житомирською – 27,8 тис. тонн (31,3%), Рівненською – 21,6 тис. тонн (24,3%), Київською – 11,1 тис. тонн (12,5%), , Волинською – 5,6 тис. тонн (6,3%), Тернопільською – 5,5 тис. тонн (6,2%), Хмельницькою – 3,5 тис. тонн (3,9%), Львівською – 2,3 тис. тонн (2,5%), Вінницькою – 2,2 тис. тонн (2,5%), Івано-Франківською – 0,8 тис. тонн (0,8%), Чернігівською – 0,5 тис. тонн (0,6%), Полтавською – 0,4 тис. тонн (0,5%), Черкаською – 0,4 тис. тонн (0,4%), Сумською – 0,3 тис. тонн (0,3%), Одеська – 0,1 тис. тонн (0,1%).

Всього у листопаді 2016 року через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС лісосировину експортували 17 суб’єктів ЗЕД із місцезнаходженням у Чернівецькій області та 143 суб’єкти ЗЕД з місцезнаходженням в інших областях. Об’єм експортованої лісосировини зазначеними суб’єктами становить  6,5 тис. тонн (7,4%) та 82,1 тис. тонн (92,6%) відповідно.

Відбулися зміни у співвідношеннях режимів переміщення через митний кордон України лісоматеріалів.

На 35,3% зменшився експорт деревини. Водночас спостерігається збільшення транзиту на 35,7 тис. тонн. До прикладу, якщо у листопаді 2015 року з Білорусі через пункти пропуску буковинської митниці лісоматеріали вивозилось 0,8 тис. тонн (0,6% від загального переміщення), то у звітному періоді цього року цей показник становить 35,9 тис. тонн (або 28,3% від загального переміщення лісоматеріалів).

Частка експортованого упродовж листопада 2016 року українського лісу зменшилась на майже 35,3% і становить 88,6 тис. тонн проти минулорічного показника 137,1 тис. тонн.

Детальну інформацію щодо країн та обсягів вивезених з них лісоматеріалів через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС наведено в таблиці:

 

 

листопад 2015 листопад 2016 Зміни
  вага        (тис. тонн) % вага        (тис. тонн) %  тис. тонн %
Україна 137,1 98,3 88,6 69,9 -48,5 -35,3
Білорусь 0,8 0,6 35,9 28,3 35,1 4 283,1
Росія 1,4 1,0 2,2 1,7 0,7 49,0
Польща 0,2 0,1 0,01 0,01 -0,1 -92,4
Німеччина 0,02 0,01     0,0 -100,0
  139,5 100,0 126,7 100,0 -12,8 -9,2

Митне оформлення в режимі «експорт» безпосередньо Чернівецькою митницею ДФС становить 7,2 тис. тонн лісосировини за кодом 4401 «деревина паливна». Митне оформлення «лісоматеріалів необроблених» за кодом 4403 у звітному періоді цього року не здійснювалося.

Головний митник Буковини  Микола Салагор зазначає: «У цьому місяці експорт деревини паливної у зоні діяльності митниці здійснювали 17 суб`єктів ЗЕД із місцезнаходженням у Чернівецькій області, зокрема, державні підприємства «Берегометське лісомисливське господарство», «Сокирянське лісове господарство» та «Сторожинецьке лісове господарство»; товариство з обмеженою відповідальністю «Здоровий сон», «Стробіле енерджі», «Нова енергія» та «Бук ін вест»; фізичні особи – підприємці: Балинов Б.К., Букатов Ю.В., Клюк О.В., Вовк А.В. та        Томояга Т.І., мале приватне підприємство  «Красток». Жодної операції з експорту лісоматеріалів не здійснили 3 суб`єкти ЗЕД,  які проводили такі операції у минулому місяці».

З початку листопада 2016 року співробітниками Чернівецької митниці порушено 7 справ про порушення митних правил, предметами правопорушення в яких виступили лісоматеріали.

02.11.2016 співробітниками УПМП Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні керівника одного з підприємств, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні, загальною кількістю 33,78 м3 та вартістю – 76556 грн. Електронна митна декларація оформлена Чернівецькою митницею ДФС. Як підставу для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій було подано фіктивний документ, а саме товарно-транспортну накладну, щодо якої лісокористувачем спростовано факт реєстрації та видачі.

02.11.2016 співробітниками митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні громадянина Румунії, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні, загальною кількістю 1,76 м3 та вартістю – 4400 грн.

08.11.2016 співробітниками митного поста «Кельменці» Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні громадянина України, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні обрізні, загальною кількістю 1,58 м3 та вартістю – 3002 грн. Електронна митна декларація оформлена Івано-Франківською митницею ДФС. За результатами митного огляду з повним вивантаженням товару встановлено невідповідність породи деревини поданим до митного оформлення товаросупровідним документам.

09.11.2016 співробітниками УПМП Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні керівника одного з підприємств, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні загальною кількістю 33,62 м3 та вартістю – 79409,67 грн. Електронна митна декларація оформлена Чернівецькою митницею ДФС. Як підставу для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій було подано фіктивний документ, а саме: товарно-транспортну накладну, щодо якої лісокористувачем спростовано факт реєстрації та видачі.

08.11.2016 співробітниками митного поста «Кельменці» Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні громадяина України, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні обрізні, загальною кількістю 2,311 м3 та вартістю – 4390 грн. Електронна митна декларація оформлена Івано-Франківською митницею ДФС. За результатами митного огляду з повним вивантаженням товару встановлено невідповідність породи деревини, поданим до митного оформлення товаросупровідним документам.

16.11.2016 співробітниками УПМП Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні керівника одного з підприємств, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні, загальною кількістю 33,887 м3 та вартістю – 92279,82 грн. Електронна митна декларація оформлена Чернівецькою митницею ДФС. Як підставу для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій було подано фіктивний документ, а саме: товарно-транспортну накладну щодо якої лісокористувачем спростовано факт реєстрації та видачі.

25.11.2016 співробітниками митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні громадянина України, в якому предметами ПМП виступили дрова паливні загальною кількістю 11,35 м3 та вартістю – 4570 грн. Електронна митна декларація оформлена Житомирською митницею ДФС. За результатами митного огляду з повним вивантаженням товару встановлено невідповідність наявного об’єму деревини поданим до митного оформлення товаросупровідним документам.

28.11.2016 співробітниками УПМП Чернівецької митниці ДФС складено протокол у відношенні керівника одного з підприємств, в якому предметами ПМП виступили пиломатеріали хвойні, загальною кількістю 33,64 м3 та вартістю – 88 871,56 грн. Електронна митна декларація оформлена Чернівецькою митницею ДФС. Як підставу для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, було подано фіктивний документ, а саме: товарно-транспортну накладну щодо якої лісокористувачем спростовано факт реєстрації та видачі.

 

Велику партію «контрафактних» цигарок вилучено на Путильщині

01.12.2016

У Чернівецькій області співробітники податкової міліції спільно з прикордонниками затримали партію сигарет вартістю майже півтора мільйона гривень, яку планували незаконно доставити до Румунії.

В ході операції «Акциз 2016» було встановлено, що по території області здійснюється транспортування незаконної партії сигарет. На ділянці автодороги Селятин — Шепіт був зупинений вантажний автомобіль Iveco під керуванням громадянина України.Під час огляду транспортного засобу було виявлено та вилучено 59 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку вартістю майже 1,5 мільйона гривень. Наразі сигарети вилучено передано на відповідальне зберігання. Триває перевірка.

Чернівецькі митники цієї ночі вилучили два автомобілі за 90 та 30 тисяч гривень через облаштовані в них тайники для незаконного переміщення сигарет

01.12.2016

Незаконно переміщувані тютюнові вироби виявили вчора близько 23 год. співробітники Чернівецької митниці ДФС спільно з працівниками групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи.

Прямуючи до Румунії через пункт пропуску “Порубне” митного поста “Вадул – Сірет” Чернівецької митниці ДФС легковим автомобілем «Opel Vectra»,  48-річний громадянин Румунії для проходження митного контролю обрав смугу руху «зелений коридор», переміщуючи при цьому предмети, які підлягають обов’язковому декларуванню. При візуальному огляді чоловік пред’явив до митного контролю 100 пачок сигарет марки «Rothmans».

Таким чином, громадянин порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що передбачено ст.471 МКУ.

За результатами поглибленого огляду митниками встановлено, що водій легковика також приховав 233 пачки тютюнових виробів у спеціально виготовлених сховищах в передній панелі салону автомобіля та правому й лівому лонжеронах в моторному відсіку.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.2 ст.483 МКУ, адже у цьому році це вже друга спроба даного громадянина незаконно перемістити через митний кордон України тютюнові вироби з приховуванням від митного контролю.

За складеним співробітниками митниці протоколом 323 пачки сигарет вітчизняного виробництва з акцизною маркою України марок “Kent” та “Rothmans” загальною вартістю понад 7 тис. грн. та легковик з іноземною реєстрацією 2004 р.в., оцінений у 90 тис.грн., вилучено.

До того ж, за повторне вчинення даного правопорушення громадянин сплатить штраф у розмірі 200% відсотків вартості прихованих предметів.

Кількома годинами пізніше у цьому ж пункті пропуску митники вилучили у 28-річного мешканця Чернівецької області легковий автомобіль з іноземною реєстрацією “Mitsubishi Space Wagon” через приховані ним у спеціально виготовлених тайниках 230 пачок сигарет марки “Rothmans”. У відношенні громадянина запроваджено справу за ст.471 та ч.1 ст.483 МКУ. Вартість вилученого склала майже 34 тис.грн.

Фіскальна служба області на зв’язку з громадськістю

29.11.2016

У грудні відбудуться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» Головного управління  ДФС  у  Чернігівській  області:

 02.12.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Реалізація прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції». Проводить начальник юридичного управління Соловей Ніна Миколаївна. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 –319.

14.12.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Боротьба та профілактика корупції у фіскальних органах та митниці». Проводить начальник відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області Мисенко Олексій Олександрович. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 –323.

  21.12.2016р. «гаряча лінія» на тему: «Організація митного контролю». Проводить начальник управління організації митного контролю та оформлення Чернігівської митниці ДФС Подоляко Володимир Іванович. Із запитаннями звертатись з 11-00 до 12-00 години за тел. 652 – 234.

 

Чернігівські митники припинили незаконну оборудку при переміщенні товарів через кордон

29.11.2016

Незаконну схему переміщення через кордон однотипних товарів дрібними партіями викрили співробітники Чернігівської митниці ДФС у пункті пропуску «Нові Яриловичі».

Мешканець Києва вивіз за межі Республіки Білорусь через пункт пропуску «Нова Гута» вантаж ламп та освітлювальних приладів китайського виробництва у кількості 441 од. та вартістю 9,5 тисяч доларів. Ці дані надала на запит українських колег Гомельська митниця. Але український пункт пропуску цей же громадянин перетинав уже на іншому транспортному засобі і задекларував, що ввозить лише 25 од. ламп та освітлювальних приладів вартістю понад 400 доларів. На цей товар він надав відповідні документи. Для ввезення решти товарів він залучив місцевих мешканців. Товар розподілили дрібними партіями, щоб вартість кожної не перевищувала 500 доларів (дозволяється ввозити без оподаткування). Загалом  до участі в оборудці було залучено понад 10 осіб.

Ця схема ухилення від оподаткування не нова. У народі, частіше на західних кордонах, учасників таких схем (які за винагороду переміщують на собі через кордон товари у кількості, що не підлягає оподаткуванню) називають «піджаками». Припинена на Чернігівщині оборудка, можливо, була «пробним каменем»… Порушник, здавалося б, провів велику організаційну роботу. Проте прорахувався. Відносно нього порушено адміністративну справу за ч. 1 ст. 483 (санкції: штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією) та ст. 485 (штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів) Митного кодексу України. Оцінка товару буде проведена додатково. Після проведення необхідних дій справу передадуть до суду.

Про уточнення податкової звітності з ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками

29.11.2016

Державна фіскальна служба України у зв’язку із численними запитами платників ПДВ щодо порядку виправлення у 2016 році помилок, допущених сільськогосподарськими підприємствами — суб’єктами спеціального режиму оподаткування при формуванні податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016, повідомляє.

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до статті 209 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), згідно з якими починаючи з 1 січня 2016 року для суб’єктів спеціального режиму оподаткування запроваджено часткову сплату сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті таким платникам в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі — спеціальні рахунки).

Чинний порядок визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, та розміри відсотків, за якими розраховуються такі суми, встановлено пунктом 209.2 статті 209 ПКУ.

З метою розрахунку сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, сільськогосподарські підприємства визначають суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду окремо за видами сільськогосподарських операцій, визначених пунктом 209.2 статті 209 ПКУ (операції із зерновими та технічними культурами, продукцією тваринництва, іншою сільськогосподарською продукцією).

Слід зазначити, що згідно з редакцією ПКУ, яка була чинною до 01.01.2016, сума ПДВ, нарахована суб’єктом спеціального режиму поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягала сплаті до бюджету та повністю залишалася в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей.

Згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно- правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21 (далі — Порядок № 21), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.

Згідно з пунктом 8 розділу І Порядку № 21 до податкової звітності з податку на додану вартість належать:

податкова декларація з податку на додану вартість з додатками; уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі — уточнюючий розрахунок) з додатками;

розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначено розділом VI Порядку №21.

Пунктом 1 розділу VI Порядку № 21 передбачено, що уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 Кодексу, а саме шляхом надсилання уточнюючого розрахунку і сплати суми недоплати та штрафу у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації з податку на додану вартість, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (пункт 3 розділу IV Порядку № 21). В уточнюючому розрахунку та додатках до нього, зокрема, зазначається:

в рядку 02 «Звітний (податковий) період» — звітний (податковий) період, в якому подається уточнюючий розрахунок;

в рядку 03 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» — період, за який виправляються виявлені помилки.

Отже, уточнюючий розрахунок належить до податкової звітності того звітного періоду, який зазначено у рядку 02 такого уточнюючого розрахунку, тобто того звітного період}, в якому подається такий уточнюючий розрахунок.

Таким чином, у разі виявлення у 2016 році помилок, допущених у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016, внаслідок виправлення яких за даними податкового обліку збільшується позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, застосовуються норми ПКУ, чинні на дату виправлення таких помилок (дату подання уточнюючого розрахунку та відповідно збільшення позитивного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту), тобто у 2016 році.

Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, зазначене у такому уточнюючому розрахунку, підлягає у відповідних відсотках сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок сільськогосподарського товаровиробника, при цьому такі відсотки визначаються відповідно до норм пункту 209.2 статті 209 ПКУ, чинних на дату подання уточнюючого розрахунку.

 

Добавить комментарий