пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 02-07-2016

Привітання Голови ДФС Романа Насірова з Днем працівника Державної податкової служби України

02.07.2016

Шановні колеги! 

Вітаю вас з професійним святом – Днем працівника Державної податкової служби України!

Сьогодні професія податківця набуває нового значення. Ми не лише реформуємо службу, а й змінюємо ставлення суспільства до неї, зробивши акцент на професійності кадрів та розвитку сервісної складової.

Сучасні платники податків стали обізнанішими та вимогливішими, тому і податківці мають завжди підтримувати свій професіоналізм, відповідати вимогам сьогодення та ефективно впроваджувати у свою роботу нові тенденції.

Впевнений, що потенціал кожного податківця, які сьогодні працюють в службі, їх відданість справі та принциповість дозволять нам не лише з гідністю виконувати усі завдання, які ставить перед нами держава, але й створити ефективно діючу службу, здатну задовольнити потреби платників податків.

У цей святковий день бажаю вам успіхів, прагнення до самовдосконалення, впевненості у своїх силах та натхнення.

Здоров’я, злагоди та добробуту вам та вашим родинам!

 

Голова  ДФС                                        Роман Насіров  

 

Привітання начальника ГУ ДФС у Харківській області Миколи Рибакова з Днем працівника Державної податкової служби України

02.07.2016

Шановні колеги, друзі!

З нагоди   професійного свята – Дня працівника  Державної податкової служби України   —  прийміть мої найщиріші  вітання!

Сьогодні, наша служба, як і уся країна, рухається шляхом перетворень та оновлення. Час вимагає від нас нових напрямків вдосконалення роботи, якісного перетворення форматів взаємодії і співпраці з платниками податків та демонстрації громадської позиції  і відповідальності.

Тож умови сьогодення  потребують від кожного з нас не тільки мобілізації сил, але й швидкої реакції на вирішення невідкладних проблем, знаходячи при цьому нові підходи. І ми в змозі  успішно долати труднощі для виконання  головного завдання  – наповнення бюджетів усіх рівнів.

Шановні колеги! В цей святковий день хочу  побажати усім бути здоровими та сильними духом, щоб добробут та злагода були у Ваших родинах, а мир у нашій країні. Нехай радістю, добром та щастям буде сповнений кожен день Вашого життя, а праця приносить лише задоволення.

Щастя і добра Вам, колеги!

 

З повагою

Начальник  ГУ ДФС 

у Харківській області                                                  М.В. Рибаков

 

На Волині внутрішньою безпекою ДФС затримано на хабарі двох посадовців Володимир-Волинської ОДПІ

02.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Волинській області спільно з працівниками УСБУ у Волинській області та прокуратури Волинської області затримано «на гарячому» керівника відділу Володимир-Волинської ОДПІ та його заступника, які вимагали та одержали від підприємця неправомірну вигоду у сумі 2,2 тисячі гривень за перереєстрацію останнього із загальної системи оподаткування на платника єдиного податку другої групи.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі тривають першочергові слідчі дії та вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

У ДФС обговорили особливості функціонування українського авторинку

02.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Актуальні питання діяльності українського авторинку та шляхи його подальшого розвитку обговорювалися під час робочої зустрічі представників ДФС та Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. Зустріч стала продовженням серії виробничих нарад фахівців служби з галузевими організаціями та підприємствами для оперативного вирішення спірних моментів, які виникають в учасників ринку, та визначення законодавчих норм, які потребують змін та доопрацювання.

У рамках напрацювання законодавчих змін до податкового та митного законодавства, над яким наразі працюють фахівці служби, під час зустрічі автоімпортери мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції, спрямовані на покращення як функціонування авторинку, так і збільшення надходжень до бюджету.

Так, зокрема, одним з дискусійних питань стало повернення до практики використання сертифікатів відповідності стандартам при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться на територію України з метою вільного обігу.

Законодавчими нормами з 1 січня поточного року обов’язкову сертифікацію транспортних засобів було відмінено, і на сьогодні у митниць відповідно до вимог Митного кодексу відсутні підстави вимагати сертифікат як документ, що підтверджує дотримання встановлених законом обмежень.

У той же час згідно із Законом транспортні засоби, що ввозяться в Україну, повинні відповідати екологічними нормам не нижче рівня     «ЄВРО-5», а рівень екологічних норм, якому має відповідати за конструкцією транспортний засіб, зазначається в сертифікаті відповідності, виданому згідно із законодавством України.

З метою вирішення законодавчої колізії фахівці ДФС звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення відповідним міністерствам щодо визначення доцільності контролю митницями сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, та, у разі прийняття відповідного рішення, вжити заходів щодо внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», якими передбачити подання цього документа митницям при здійсненні митного оформлення транспортних засобів відповідно до Митного кодексу.

«Наразі вже ведуться перемовини з Мініфраструктури щодо надання доступу окремим працівникам митниці, які здійснюють митне оформлення,  до державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, що дозволить митницям контролювати цей процес. Однак остаточне вирішення цієї проблеми можливе лише за умови внесення відповідних законодавчих змін», – наголосив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.

Учасники зустрічі також обговорили застосування спеціальних правил оподаткування діяльності з постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у фізичних осіб, які не є платниками податку, згідно з договорами передання права власності на ці товари, особливості захисту прав інтелектуальної власності, спірні моменти у визначенні класифікації товарів тощо.

На завершення зустрічі фахівці ДФС акцентували увагу представників асоціації на можливості доопрацювання окремих законодавчих норм та закликали до активної участі у роботі робочих груп з напрацювання змін до податкового та митного законодавства.

У червні 2016 р. державі відшкодовано 104,5 млн. грн. збитків по справі з транзиту газу

01.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу розслідується кримінальне провадження, зареєстроване у серпні 2015 року за ч.3 ст. 212 КК України стосовно посадових осіб одного з державних підприємств.

Встановлено, що дані посадові особи, зловживаючи службовим становищем, у 2013 році здійснили завищення тарифів на послуги з транзиту природного газу територією України.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на прибуток у сумі 1,5 млрд. гривень.

За результатами вжитих заходів протягом червня 2016 року державі відшкодовано збитки на суму 104,5 млн. гривень.

На Запоріжжі вилучено металобрухту на 5,2 млн. грн.

01.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Запорізької області в ході розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України припинено злочинну діяльність групи осіб, які організували незаконний пункт прийому, зберігання та збуту металобрухту підприємствам м. Запоріжжя з використанням реквізитів фіктивних підприємств.

На підставі ухвали суду проведено 3 обшуки в офісному приміщенні, за місцями зберігання і збуту металобрухту.

В ході проведення слідчих дій з незаконного обігу вилучено 16,9 тис. доларів США готівкою, 1,5 тис. тонн металобрухту чорного металу орієнтовною вартістю 5,2 млн. гривень, 5 одиниць комп’ютерної техніки, пістолет «Safari mini», 50 набоїв для травматичної зброї, автомат МКМ-072, 4 печатки і 3 кліше підприємств, чорнові записи та документацію.

Вилученні матеріальні цінності знаходяться під охороною працівників податкової міліції.

Сергій Білан: З незаконного обігу вилучено паливно-мастильних матеріалів на 90 млн. гривень

01.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У рамках спецоперацій «Акциз-2016» та «Рубіж-2016», а також слідчо-оперативних заходів підрозділами податкової міліції з незаконного обігу вилучено 5,4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 90 млн. грн. Припинено діяльність 12 незаконних виробництв ПММ. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан в інтерв’ю газеті «Бізнес».

«Після минулорічних масштабних заходів ми фактично перекрили канали контрабандного ввезення паливно-мастильних матеріалів. Також була ліквідована схема ухилення від сплати акцизного податку шляхом підміни підакцизного митного коду нафтопродуктів при імпорті платформату і реформату. В результаті від ввезення цієї продукції в бюджет уже надійшло близько 60 млн грн. акцизу», – зазначив Сергій Білан.

За його словами, податкова міліція сьогодні активно працює над перекриттям каналів незаконного ввезення палива малими партіями. Так, зокрема, наприкінці травня в одному з райцентрів Херсонщини під час обшуків в місцях зберігання та реалізації ПММ було вилучено бензин, дизпаливо та обладнання майже на 1 млн. гривень. Частина вилученого була ввезена незаконно, походження решти – внутрішні тіньові схеми.

Крім того, за словами Першого заступника Голови ДФС, припинено й нелегальний випуск палива, яке призначалося для реалізації через мережі заправок відомих брендів. Незаконне виробництво було виявлено у березні та листопаді минулого року.

Як з’ясувалося, паливо виготовлялося зі специфічних хімічних компонентів та без будь-яких дозволів та ліцензій. При цьому компоненти, як правило, імпортувалися або виготовлялися без сплати акцизного податку.

«Після розслідування кримінальних проваджень матеріали направили в суд для розгляду. Уже винесено обвинувальний вирок у відношенні одного з обвинувачених, йому призначено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виробництва. Решта справ ще розглядаються», – розповів Сергій Білан.

Особам, притягнутим до кримінальної відповідальності, інкримінується незаконне виробництво понад 100 т бензину високооктанових марок і зберігання понад 280 т незаконно виготовлених (з порушенням відповідних норм і стандартів) нафтопродуктів.

Для виявлення об’єктів можливого виготовлення контрафактного палива податковою міліцією також здійснюється аналіз діяльності суб’єктів, які постачають хімічні компоненти палива залізницею на станції, де немає нафтохімічних виробництв.

«Податкова міліція в 2015-2016 роках перевірила 30 таких підозрілих залізничних станцій. І це було обгрунтовано — ми припинили незаконне виробництво контрафакту в Київській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях», – підкреслив Сергій Білан.

Роман Насіров взяв участь у нараді з представниками СУП

01.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у нараді під головуванням Прем’єр-міністра України з представниками Спілки Українських Підприємців (СУП). Під час зустрічі сторони обговорили пропозиції підприємців щодо стимулювання виробництва українських товарів, збільшення їх експорту, а також вирішення деяких проблемних питань підприємництва. Пропозиції стосувалися в тому числі сфери митного оформлення та сфери оподаткування.

Коментуючи подію, Роман Насіров наголосив на важливості подібних заходів. «Для ефективного функціонування ринку необхідно створювати оптимальні умови для розвитку бізнесу. Ми це розуміємо, тому активно впроваджуємо реформи в митній та податковій сферах. Вони спрямовані на спрощення митних процедур, удосконалення сервісів, налагодження ефективного діалогу між платниками податків та службою. Для оптимізації обслуговування великих платників податків також створено Офіс великих платників податків», — зауважив Голова ДФС.

За його словами, мета реформ – не тільки забезпечити збільшення фіскальних надходжень до державного бюджету, але й спростити бюрократичні процедури, налагодити взаємодію з платниками податків та мінімізувати безпосереднє втручання працівників служби у діяльність бізнесменів.

Роман Насіров додав, що наразі в Україні перебувають експерти Митної та прикордонної служби США. Їхня місія – проаналізувати роботу української митниці та сформувати план необхідних реформ. У подальшому відбудеться практична реалізація цього плану.

«ДФС буде максимально сприяти роботі американських експертів та надавати всю необхідну інформацію», — підкреслив очільник служби.

Роман Насіров зустрівся з Оціночною групою Митної та прикордонної служби США

30.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

30 червня відбулася зустріч керівництва Державної фіскальної служби України і Оціночної групи Митної та прикордонної служби США. У зустрічі взяв участь Голова ДФС Роман Насіров.

Під час зустрічі Роман Насіров повідомив представникам американської місії про процес реформування української митниці та діяльність митних органів, оптимізацію роботи фіскальної служби, а також результати реформ за останній рік.

«Останнім часом відбулися значні зміни у роботі не лише митних органів, але і всієї служби. Якщо ж зосереджуватися на митниці, варто підкреслити збільшення митних надходжень. Це відбулося завдяки ефективній боротьбі з контрабандою, в тому числі контрабандою палива, та  підвищенню контролю за об’єктивністю визначення митної вартості», — зазначив очільник відомства.

Голова ДФС наголосив, що ДФС має чіткій план дій реформування митниці. «Водночас ми відкриті до міжнародної співпраці та пропозицій. Міжнародний досвід є вкрай важливим для успішного реформування митниці».

Роман Насіров висловив впевненість, що співпраця між Україною та США в митній сфері буде продуктивною та подякував американській стороні за допомогу у модернізації та розвитку митних органів України.

Місія сполучених Штатів Америки буде працювати в Україні з  30 червня по 13 липня 2016 року та оцінюватиме роботу української митниці. За результатами роботи експерти сформують план дій реформ і розпочнуть їх реалізацію.

Сергій Білан: Першочерговим завданням на сьогодні є реформа податкової міліції

30.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Реформування податкової міліції, що наразі проходить у рамках інституційної реформи ДФС, на сьогодні є питанням номер один. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час робочої наради в ГУ ДФС у місті Києві.

«ДФС підготовлено концепцію створення Служби фінансових розслідувань. Для нас дуже важливими є як кадрова складова, адже служба не буде повноцінною без професіоналів, так і підходи до роботи, що базуються на аналітиці», – зазначив Сергій Білан.

За його словами, основним критерієм оцінки діяльності підрозділів податкової міліції визначено економічний ефект. Зокрема, ефект від роботи столичної податкової міліції за перше півріччя цього року склав понад 700 млн. грн., що становить понад два мільйони гривень на одного оперативного працівника.

«Водночас поряд з відшкодуванням збитків у кримінальних провадженнях і стягненням до бюджету коштів з вигодонабувачів конвертаційних центрів не менш важливо залучати до відповідальності реальних організаторів, а не лише знаходити підставних директорів фіктивних підприємств. Адже цим ми зможемо запобігти появі нових конвертів», – наголосив Сергій Білан.

Особлива увага також приділяється й протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері. Так, з початку року у Києві виявлено 5 центрів мінімізації митних платежів. Під час розслідування кримінальних поводжень цієї категорії накладено арешт на майно на загальну суму близько 302 млн. гривень.

Сергій Білан наголосив, що оперативні підрозділи ДФС і надалі вживатимуть усіх заходів для того, щоб створити тіньовому бізнесу максимально невигідні умови для існування.

Ігор Скороход: Завдяки податковій міліції Києва до місцевого бюджету сплачено майже дев’ять мільйонів гривень пайових внесків

30.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За півроку співробітники податкової міліції міста Києва домоглися сплати до місцевого бюджету майже дев’яти мільйонів гривень пайових внесків. Про це заявив перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві Ігор Скороход.

За його словами, виявлено 143 підприємства, які при будівництві та реконструкції об’єктів нерухомості не сплатили або сплатили не в повному обсязі суми пайового внеску до місцевого бюджету. Зазначені підприємства за останні кілька років ввели в експлуатацію об’єкти нерухомості площею понад п’ять тисяч квадратних метрів.

«Станом на сьогодні до Київської міської державної адміністрації відправлено 169 запитів з об’єктів нерухомості щодо встановлення фактів несплати пайової участі. Загалом у результаті вжитих заходів сплачено до місцевого бюджету 8 мільйонів 700 тисяч гривень», — наголосив Ігор Скороход.

 

Наталія Рубан: Під час перевірок закладів ресторанного господарства ми викриваємо схеми мінімізації податків

30.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Згідно з інформаційними базами даних в Україні у сфері ресторанного бізнесу зареєстровано 31 287 господарських об’єктів. Під час аналізу діяльності суб’єктів господарювання цієї сфери фіксуються непоодинокі випадки застосування схем ухилення від сплати податків.

«Для мінімізації податків у переважній більшості закладів ресторанного бізнесу працюють два та більше суб’єктів господарювання. При цьому вони використовують різні системи оподаткування: юридичні особи (фізичні особи-підприємці) працюють на загальній системі оподаткування та фізичні особи – підприємці на спрощеній», – розповіла директор Департаменту аудиту ДФС Наталія Рубан.

Для виявлення таких порушників податкового законодавства та невтручання у роботу сумлінного бізнесу ДФС було розроблено відповідний алгоритм проведення фактичних перевірок суб’єктів ресторанного бізнесу. Так, за 5 місяців поточного року підрозділами податкового та митного аудиту було проведено 1417 фактичних перевірок закладів цієї сфери.

«Характерним порушенням, яке виявляється під час таких перевірок, є участь у розрахунках між споживачами та надавачами послуг третіх осіб, які взагалі не мають жодного відношення до цих суб’єктів господарювання. Крім того, відсутні реєстратори розрахункових операцій та ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів», – зазначила Наталія Рубан.

За її словами, неоприбуткування отриманих готівкових коштів зафіксовано у 888 випадках, або у двох третинах поведених перевірок. Також встановлено 408 фактів продажу товарів, не облікованих у встановленому чинним законодавством порядку.

Відсутність ліцензій на право здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв виявлено у 223 випадках, інші порушення (невідповідність суми коштів, зазначених у денному звіті, на місці проведення розрахунків, незабезпечення роздрукування фіскальних звітних чеків (Z-звітів)) зафіксовано у 266 випадках, або під час кожної п’ятої перевірки.

За результатами проведених фактичних перевірок до суб’єктів господарювання застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму  8,2 млн. гривень.

Внутрішньою безпекою ДФС виявлено протиправні дії з боку службової особи ГУ ДФС у Одеській області

30.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У лютому – червні поточного року співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС задокументовано факт отримання хабара керівником структурного підрозділу слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області.

Так, під час здійснення заходів, спрямованих на виявлення фактів вчинення співробітниками слідчих підрозділів ГУ ДФС в Одеській області корупційних правопорушень Головним управлінням внутрішньої безпеки отримано від директора приватного підприємства заяву про вимагання від нього неправомірної вигоди за закриття кримінального провадження відкритого за фактами ухилення від сплати податків даного підприємства та не перешкоджання подальшій підприємницькій діяльності суб’єкта.

За наданими внутрішньою безпекою матеріалами прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ст. 368 КК України «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

У подальшому, 23.06.2016 співробітниками ГУВБ ДФС спільно із працівниками Генеральної прокуратури України та співробітниками ГУ БКОЗ СБ України затримано на «гарячому» начальника відділу СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області під час отримання ним від директора приватного підприємства другої частини неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. доларів США.

Встановлено, що загальна сума отриманої службовою особою неправомірної вигоди становить 4,6 тис. доларів США.

На сьогодні проводиться комплекс слідчих та розшукових дій спрямованих на встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб причетних до протиправної діяльності.

Викрито підприємство, яке ухилилося від сплати 40,6 млн. грн. ПДВ

29.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке здійснює оптову торгівлю зерном, необробленим тютюном ухилилися від сплати ПДВ.

Дані посадові особи в період з 2015 по 2016 рр. шляхом фальсифікації бухгалтерської та податкової звітностей оформили безтоварні операції із фіктивними суб’єктами господарювання, що і призвело до ухилення від сплати ПДВ на суму 40,6 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

По «газовій справі» державі відшкодовано 48 млн. грн. збитків

29.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу у вересні 2015 року зареєстровано кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 та ч.3 ст. 212 КК України стосовно посадових осіб одного з державних підприємств.

Встановлено, що дані посадові особи у 2014 році, зловживаючи службовим становищем, здійснили придбання природного газу по завищеній вартості та включили до складу витрат суму у розмірі 54,3 млн. гривень.

Такі дії призвели до заниження бази оподаткування та нанесли державі збитки у вигляді несплати податків.

За результатами вжитих заходів протягом І півріччя 2016 року державі відшкодовано збитків на суму 48 млн. гривень.

Щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

02.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

— здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);  —    виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

— надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.     У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення поставки товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті. У разі якщо до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ, на таку операцію було складено окрему податкову накладну, така сума поставки та відповідно сума ПДВ до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій, не включається.

Харківщина: Протягом січня-червня до бюджетів всіх рівнів надійшло майже 14 млрд. грн. податків та зборів

01.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Це на  5,4 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів —  163,1 %. Індикативний показник ДФС України виконано на 109,9%, додатково отримано 1,3 млрд. грн.

Так, до Державного бюджету надійшло 10,1 млрд.грн., що на 4,1 млрд. грн. або в 1,7 рази більше ніж у першому півріччі минулого року.

Значну увагу в фіскальній службі області приділяють наповненню місцевих бюджетів.

Так, протягом січня-червня 2016 року до бюджетів місцевих громад надійшло 3,9 млрд. грн. податків та зборів, що на 53,4% або на 1,4 млрд. грн. більше минулорічних надходжень. Індикативний показник ДФС України виконано на 126,3 %, додатково отримано 810,9 млн. грн.

При цьому, у червні 2016 року місцеві бюджети отримали 665,4 млн. грн., що на 227,3 млн.грн. більше ніж у червні 2015 року. Індикативний показник ДФС України виконано на 123,4 %, додатково надійшло 126,1 млн. гривень.

Основними податками, що наповнюють скарбниці місцевих громад, є (надходження за перше півріччя):

податок на доходи фізичних осіб – 2,1  млрд.грн.;

єдиний податок – 638,4 млн.грн;

земельний податок та орендна плата – 561,0 млн.грн.

Як зазначають в ГУ ДФС у Харківській області, забезпечення своєчасного наповнення місцевих бюджетів є пріоритетним завданням. Адже саме ці кошти направляються на розвиток Харкова й області  та забезпечення стабільності на Слобожанщині.

Харківські податківці та підприємства регіону за «круглим столом» обговорили шляхи погашення податкового боргу

30.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Захід під головуванням заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталії Свєтош,  відбувся за участю керівників найбільших підприємств-боржників, керівництва інспекцій, а також представників ХОДА та ГУ Пенсійного фонду у Харківській області.

Головна мета такої зустрічі – визначення  шляхів погашення боргу,  уникнення затягування процедур стягнення, скорочення податкового боргу по Харківській області.

В процесі засідання, присутні мали можливість обмінятися пропозиціями та визначити стратегію  по вирішенню питань, які й зібрали разом і податківців, і керівників підприємств-боржників. За результатами зустрічі по кожному підприємству  визначено план заходів по погашенню податкового боргу, в тому числі за рахунок  реалізації майна, не задіяного  в робочому процесі, та співпраці з органами місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать боржники комунальної форми власності тощо.

Зазначеному питанню у фіскальній службі області приділяють саму пильну увагу, адже ці кошти є значним резервом наповнення бюджету, і як наслідок, виконання усіх соціально важливих урядових проектів.

Загалом, відзначають в ГУ ДФС у  Харківській області,  з початку року в цілому по регіону, за рахунок вжиття заходів з погашення боргу відповідними  підрозділами державної фіскальної служби, лише тільки від підприємств-боржників мобілізовано до бюджету країни майже 150 млн. гривень.

З 1 липня 2016 року змінено декларацію з ПДВ

02.07.2016

З 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016р. №503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість, яка затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016р. № 21.

Оновлено редакцію Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» та Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з податку на додану вартість.

У Додатку 2 сума від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду відтепер розшифровується лише за періодами виникнення (місяць та рік). Відповідно, інформація стосовно постачальників та оплати за товари чи послуги або до Державного бюджету не відображається. Така інформація відтепер декларуватиметься в таблиці 2, яка з’явилася в оновленому Додатку 3. У разі формування від’ємного значення за рахунок ввезення товарів на митну територію України у графі 2 таблиці 2 зазначається власний індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Якщо від’ємне значення виникло внаслідок отримання від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на митній території України там має бути зазначено умовний ІПН «500000000000».

Наступні нововведення теж стосуються додатків до декларації, а саме:

— змінено додаток 5, в якому вказуються розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів – виключено рядки «300000000000» та «500000000000» таблиці 1 та рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7 %» таблиці 2.

— суттєвими є зміни до додатку 9 до податкової декларації з податку на додану вартість, в якому сільськогосподарські товаровиробники обраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом дванадцяти послідовних звітних періодів. Отож, до податкового періоду, за який проводиться обрахунок відтепер включаються  дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно,  без урахування поточного звітного періоду.

— також набув редакційних змін додаток 10 до податкової декларації з податку на додану вартість.

Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування ЄСВ

02.07.2016

Відтак постановою КМУ від 24 червня 2016 р. № 385 Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (затверджений постановою КМУ від 02.03.2011 р. № 178) приведено у відповідність до норм законодавства про ЄСВ, що діють з початку нового року. Постанова прийнята на виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема: єдиний внесок для всіх категорій осіб встановлено в розмірі 22 відсотки бази його нарахування; максимальна величина бази нарахування єдиного внеску змінена із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 травня до 30 листопада — це 36250 грн.).

Туроператор та ПДВ: нюанси оподаткування

02.07.2016

Положення Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлюють особливий порядок оподаткування податком на додану вартість діяльності у туристичному бізнесі, який відрізняється від загальноприйнятого.

Насамперед, слід враховувати те, що згідно з статтею 207 Кодексу, туристичний продукт, як комплекс туристичних послуг, з метою оподаткування розглядається як єдина послуга.

Згідно із Законом  України від 15.09.1995р. № 324 «Про туризм», який визначає загальні правові та організаційні засади реалізації державної політики України в галузі туризму, туристичний продукт — попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, що реалізується за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги (послуги з організації відвідувань об’єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо). Туристичні оператори — це юридичні особи, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність.

В разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту, призначеного для його споживання як на території України (внутрішній туризм) так й за її межами (міжнародний туризм), базою оподаткування є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок створення такого туристичного продукту.

Суттєвим є те, що податкові зобов’язання по ПДВ у туристичного оператора при постачанні туристичного продукту виникають на дату оформлення документу, що засвідчує факт постачання туристичного продукту. Відповідно, на дату отримання туристичним оператором авансу за туристичний продукт податкові зобов’язання не формуються.

Оскільки процедура формування податкових зобов’язань відмінна від загальноприйнятих, правила формування податкового кредиту теж особливі.

По-перше, суми ПДВ сплачені під час придбання товарів чи послуг, які власне й формують вартість туристичного продукту (проживання туристів в готелях, вартість транспортних перевезень, організація екскурсій й т.п.), до податкового кредиту не відносяться та до бази оподаткування туристичного оператора не включаються.

По-друге, при придбанні товарів та послуг, які не включаються у вартість туристичного продукту (оплата за електроенергію та опалення офісних приміщень, орендні платежі, придбання канцтоварів тощо), право на  податковий кредит у туристичного оператора виникає у дату отримання таких товарів або послуг, що підтверджується податковою накладною.

Добавить комментарий