пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 03-08-2016

Харківська ОДПІ: майже 1,5 млрд. грн. податків та зборів сплатили платники до бюджетів усіх рівнів за сім місяців 2016 року

03.08.2016

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

Зокрема, Державний бюджет отримав 979,2 млн. гривень, а до місцевого бюджету надійшло 500,7 млн. гривень, що на 203,6 млн. гривень більше встановленого завдання.

За словами посадовця, основними джерелами наповнення місцевої скарбниці є податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок.

Так, за сім місяців поточного року платники сплатили 269,7 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 49,8 млн. гривень більше встановленого завдання, або на 22,7%.

Від фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, за січень — липень 2016 року бюджет отримав 44,1 млн. гривень. Це на 9,0 млн. гривень, або на 25,7% більше встановленого завдання.

Юридичні особи — платники єдиного податку 3 групи сплатили 8,7 млн. гривень єдиного податку, а платники 4 групи – 7,9 млн. гривень. В цілому місцеві бюджети отримали на 13,4 млн. гривень єдиного податку більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 128,3%.

Артур Праскурін впевнений, що досягти таких позитивних результатів вдалося завдяки сумлінності платників та активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади.

ДФС запроваджено програмне забезпечення «Єдиного вікна»

03.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС з 1 серпня 2016 року завершено розробку та розгорнуто все необхідне програмне забезпечення для функціонування «Єдиного вікна». Про це заявив заступник директора департаменту інформаційних технологій ДФС Олександр Івашкович.

Він розповів, що програмне забезпечення складається з трьох частин. Перша частина – це робоче місце митника. Тобто це той модуль у складі автоматизованої системи митного оформлення, який дозволяє митнику виконувати завдання, визначені постановою КМУ.

Друга частина – це автомати, які відповідають за прийняття повідомлень від декларанта та за розсилку повідомлень, у тому числі за принципом «мовчазної згоди».

І третя – модуль для роботи суміжних служб. Це веб-інтерфейс, який дозволяє працівникам суміжних служб переглядати надіслані декларантами документи, приймати рішення по цим справам, вносити результати видів контролю та узгоджувати час проведення митного огляду.

«З 1 серпня, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України, ми почали надсилати декларантам повідомлення про перетин митного кордону вантажів, у тому числі тих, які підлягають відповідним видам контролю. Декларанти можуть подати документи як в «Єдине вікно», так і традиційним методом за старою технологією», – зазначив Олександр Івашкович.

Як пояснив посадовець, у повідомленнях зазначається дата та пункт пропуску, через який прямували транспортні засоби декларанта, види контролю, завершені безпосередньо в пункті пропуску, а також ті, які необхідно провести всередині країни, та необхідний для цього перелік документів.

Олександр Івашкович також нагадав, що в ДФС було проведено навчання для адміністраторів суміжних служб. Їх ознайомили з веб-інтерфейсом та всіма нюансами функціонування програми, необхідними для роботи адміністратора контролюючого органу.

Для навчання користувачів суміжних служб створено навчальний відеоролик, з яким вони зможуть ознайомитися на веб-порталі ДФС у зручний для них час.

У зв’язку з отриманням від контролюючих органів переліків адміністраторів системи фахівці ДФС протягом 3 серпня 2016 внесуть їх в систему. Таким чином, починаючи з 4 серпня адміністратори контролюючих органів можуть починати реєструвати в системі користувачів відповідних органів, які одразу після реєстрації можуть приступати до роботи з інформаційною системою «Єдине вікно».

ДФС надає доступ до системи «Єдине вікно» суміжним службам

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Розробка програмного забезпечення для запровадження автоматизованої системи «Єдине вікно митного контролю» завершена. Дане програмне забезпечення розгорнуто на відповідному обладнанні. Про це повідомив заступник директора департаменту інформаційних технологій ДФС Олександр Івашкович.

«Відповідно до пункту 16  постанови КМУ про «Порядок  інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими  державними органами та підприємствами за  принципом «єдиного вікна» з використанням  електронних засобів передачі інформації» розпочато надсилання декларантам повідомлень про перетин кордону транспортними засобами з товарами», — зазначив Олександр Івашкович

Він також повідомив, що 1 серпня було проведено практичне навчання адміністраторів суміжних служб по роботі з інформаційною системою.

«Після отримання від контролюючих служб в офіційному порядку інформації щодо адміністраторів системи, відповідно до листа Мінфіну від 21.07.16 №31-11320-02-3/21003, останні будуть введені в ІС «Єдине вікно». Адміністратори суміжних служб отримають особисті логіни та паролі, після чого матимуть змогу самостійно надавати доступ до системи всім своїм користувачам», — додав заступник директора департаменту інформаційних технологій ДФС.

Накладено арешт на майно підозрюваної у вчиненні злочину посадової особи Державної фіскальної служби України

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У липні поточного року співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки під час одержання неправомірної вигоди було затримано керівника відділу центрального апарату ДФС.

Так, посадова особа ДФС вимагала від працівника регіонального підрозділу фіскальної служби кошти в сумі 10 тис. доларів США за непритягнення останнього до відповідальності за результатами службового розслідування.

Хабарницю затримали під час отримання частини коштів в сумі 125 тис. гривень. Встановлено, що першу частину неправомірної вигоди вона отримала раніше.

Наразі в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні посадовій особі ДФС оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України та накладено арешт на майно, яке перебуває у власності підозрюваної.

Внутрішньою безпекою ДФС попереджено ухилення від сплати акцизного збору у сумі 25 млн. гривень

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС у зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС попереджено спробу ухилення від сплати акцизного збору під час ввезення на митну територію України нафтопродуктів під виглядом інших товарів, які не відносяться до підакцизної групи.

Так, у липні поточного року суб’єктами господарювання до митного оформлення у режимі імпорт подано товар «конденсат газовий стабільний» загальною вагою 3 146 тон вартістю 1,3 млн. дол. США.

У результаті ініційованих ГУВБ ДФС лабораторних досліджень встановлено, що зазначений товар відноситься до іншої товарної групи, яка є об’єктом застосування ставки акцизного збору

Внаслідок вжитих заходів до Державного бюджету України донараховано 25 млн. гривень акцизного збору.

В Одеській області внутрішньою безпекою ДФС виявлено зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС в Одеській області виявлений факт зловживання службовим становищем працівниками Ізмаїльскої ОДПІ.

Встановлено, що працівники податкової інспекції надали незаконні переваги суб’єктам господарювання у вигляді неправомірного оформлення пільги зі сплати податку на додану вартість.

Внаслідок протиправних дій податківців втрати Державного бюджету України склали близько 10 млн. гривень.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Викрито підприємців, які ухилилися від сплати 5 млн. грн. податків

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Харківської області в рамках проведення операції „Рубіж-2016” до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи торгового комерційного підприємства ухилилися від сплати близько 5 млн. гривень податків.

Дані особи з 2014 по 2015 рік не відображали у податковій та бухгалтерській звітностях дохід, отриманий від реалізації імпортованих товарів народного споживання — одягу, взуття, іграшок, комплектів меблів та ін.

Слідчі дії тривають.

Акциз 2016: у Вінниці вилучено 2 млн. шт. підроблених акцизних марок

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Вінницької області в рамках проведення операції „Акциз-2016” здійснено огляд автомобіля „Mercedes-Benz Sprinter” на автошляху при виїзді з м. Вінниця.

За результатами огляду в транспортному засобі виявлено 8 паперових ящиків, в яких знаходилось 2 млн. шт. марок акцизного податку України, що мають ознаки підробки.

Транспортний засіб та марки акцизного податку України вилучені.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.199 КК України, тривають слідчі дії.

Мирослав Продан: У рамках впровадження «єдиного вікна» ДФС розпочала низку семінарів для контролюючих органів

02.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З 1 серпня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» від 25 травня 2016 року № 364, якою запроваджується митне оформлення товарів і транспортних засобів за принципом «єдиного вікна».

Відповідно до цієї постанови, ДФС, державні органи, уповноважені на здійснення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності взаємодіятимуть за принципом «єдиного вікна» із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи ДФС.

Для ефективного впровадження «єдиного вікна» в ДФС розпочато проведення низки семінарів для представників контролюючих органів щодо функціонування системи електронної взаємодії.  Так, 1 серпня відбувся семінар для адміністраторів інформаційних систем контролюючих органів, під час якого учасників ознайомили з порядком адміністрування користувачів системи.

«Всі державні органи, які разом із митницями здійснюють відповідні види контролю, користуватимуться цією автоматизованою системою, оскільки інформаційний обмін з цими органами буде здійснюватися виключно в електронному вигляді», – підкреслив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності надаватимуть до митниці відповідний пакет документів, а всі необхідні дозволи від інших органів щодо ввезення продукції будуть отримуватися автоматично в електронному вигляді. У разі надходження такого дозволу митне оформлення товарів здійснюватиметься у встановлений час.

«Ми фактично виключили «людський фактор». Адже у разі необхідності отримання якогось дозвільного документу система автоматично робитиме запит, а відповідно і зменшаться корупційні ризики. На отримання рішення є лише 4 години. Саме за цей час має бути визначено, чи підлягає товар митному оформленню, чи ні», – зазначив Мирослав Продан.

Він також підкреслив, що запровадження «єдиного вікна», а, відповідно, і спрощення бюрократичних процедур, та автоматизація процесів інформаційного обміну є одним із кроків реформування української митниці.

«Впевнений, що завдяки цим та іншим новаціям, над якими наразі працюють фахівці фіскальної служби, ми зможемо кардинально змінити роботу української митниці», – наголосив Мирослав Продан.

Мирослав Продан: Встановлені знижені ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про новації законодавства, які сприятимуть розвитку ринку вживаних транспортних засобів розповів в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан.

Так, з 1 серпня 2016 року набирає чинності Закон України № 1389, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановлені знижені ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались.

На такі авто при їх митному оформленні у 36 графі декларації зазначається код пільги «172».

«Норма цього Закону поширюється у випадку, якщо вживане авто ввозиться на територію України не більше 1 разу на рік, та стосується двох категорій осіб: які ввозять легкові автомобілі для власного використання або ввозять легкові автомобілі на користь інших осіб. В інших випадках знижені ставки акцизного податку не застосовуються», — наголосив Мирослав Продан.

За його словами, нормами закону також встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо легкові автомобілі мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України.

Він звернув увагу, що документами, які підтверджують країну походження товару, є сертифікат або декларація про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

У разі, якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має надати додаткові відомості для підтвердження країни походження товару.

Довідково.

Додаткові  відомості – це відомості, які містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації та інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.

Якщо ж товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита, документи, які підтверджують країну походження товару, не вимагаються.

Крім того, до відомостей про походження транспортного засобу може бути віднесений його ідентифікаційний номер – VIN-код, інформація про який зазначається у технічному паспорті на транспортний засіб та надається виробником транспортному засобу з метою його ідентифікації. Складається він із 17 символів.

Під час оформлення у Посвідченні про реєстрацію транспортного засобу посадовою особою митниці здійснюється відповідна відмітка про обмеження щодо відчуження транспортного засобу протягом 365 днів з дня його реєстрації у відповідності до Закону № 1389.

З більш детальним роз’ясненням можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

 

Податковою міліцією Центрального офісу попереджено замах на незаконне відшкодування майже 76 млн. грн. ПДВ

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу зареєстроване кримінальне провадження за ст.ст.15 і 191 КК України за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність з виробництва коксу та коксопродуктів.

Встановлено, що дані особи у 2015 році, зловживаючи службовим становищем, документально оформили безтоварні операції з придбання вугільної продукції у підприємств з ознаками фіктивності.

Завдяки вказаним діям посадові особи безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ та скоїли замах на його відшкодування з бюджету на суму 75,9 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

На Дніпропетровщині вилучено незаконно імпортованих електропобутових приладів на 15,5 млн. грн.

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області зареєстроване кримінальне провадження за ст.ст.27 і 212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства.

Встановлено, що дані особи протягом 2015-2016 років не відобразили у податковому та бухгалтерському обліках операції з реалізації імпортованих електропобутових приладів відомих іноземних виробників через підконтрольний їм Інтернет-магазин.

З метою встановлення каналу походження продукції на територію України було проведено огляд вантажу, що зберігався в складських приміщеннях фігуранта провадження. В ході огляду встановлено, що продукцію імпортовано, але протягом 2015-2016 р. фігурант провадження зовнішньо-економічних операцій не здійснював.

В ході проведених заходів здійснено 6 обшуків в складських та офісних приміщеннях фігуранта провадження, де виявлено та вилучено 14 контейнерів з електропобутовими товарами загальною орієнтовною ринковою вартістю 15,5 млн. гривень без відповідних документів щодо їх походження.

Проводяться оперативні та слідчі заходи.

«Єдине вікно» дозволяє пришвидшити проходження митних процедур, — Роман Насіров

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Запровадження «Єдиного вікна» має ряд переваг, серед яких – зменшення корупції та спрощення процедур контролю при ввезенні та вивезенні товарів через митну територію України. Про це розповів Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтернет-виданні «Обозреватель».

«Найголовніша  перевага — це, звичайно, зменшення корупції на митниці завдяки прозорій діяльність митних органів та зведення до мінімуму безпосередніх контактів підприємців з держслужбовцями. Також завдяки переведенню всіх процесів в електронну площину значно покращено контроль за діяльністю працівників служби та їхніми рішенням», — зазначив Роман Насіров.

Крім того, за словами очільника відомства, нарешті уніфіковані дії всіх контролюючих органів, які беруть участь у пропуску та декларуванні вантажів, налагоджено ефективну комунікаційну  платформу між сторонами, спрощено процедуру подачі документів. Все це дозволяє пришвидшити проходження митних процедур і, таким чином, економити час та гроші для бізнесу при оформленні вантажів.

«Єдине вікно» є одним із найкращих інструментів спрощення процедур при ввезенні та вивезенні товарів через митну територію. Від запровадження цієї системи виграють всі – як бізнес, так і держава», — підкреслив Роман Насіров.

Роман Насіров: Запуск «Єдиного вікна» — яскравий приклад втілення в Україні передових світових практик

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

«З 1 серпня всі контролюючі органи на митниці будуть об’єднані в єдину електронну систему «Єдине вікно», яка в рази скоротить час митного контролю, мінімізує корупцію та кількість правопорушень на митниці. Це – яскравий приклад втілення в Україні передових світових практик», — прокоментував запуск у тестовому режимі системи «Єдине вікно» Голова ДФС Роман Насіров у своїй статті в інтернет-виданні «Обозреватель».

За його словами, система «Єдиного вікна» інтегрує інформаційні системи всіх служб. Тепер контролюючі органи зобов’язані працювати лише через неї.

Очільник відомства зазначив, що «Єдине вікно» передбачає здійснення всіх видів контролю за допомогою ІТ-системи митниці.  Взаємодія посадових осіб контролюючих органів з базою даних буде відбуватися через Інтернет. Для цього буде використовуватися спеціальний веб‑інтерфейс, розроблений на базі відповідних систем Державної фіскальної служби України.

«Таким чином, служби контролю, фізично перебуваючи в різних місцях, зможуть обмінюватися інформацією, яка буде зберігатися у єдиній базі. Тож нарешті буде забезпечена ефективна координація діяльності всіх служб на території України», — підкреслив Роман Насіров.

Він наголосив, що для підприємств процедура подачі документів буде значно спрощена. Час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення відповідного виду контролю при ввезені товару обмежується 4 годинами. Крім того, підприємства готують і подають необхідні документи лише один раз в електронному вигляді. Так, підприємство повинно надіслати електронне повідомлення та скановані копії документів з електронним цифровим підписом  для здійснення відповідного виду державного контролю. Декларант також може повідомити за допомогою Єдиного вікна контролюючі органи про час і місце проведення митного контролю, яке буде зручне для самого декларанта.

Дмитро Донець: ДФС пропонує внести зміни до механізму адміністративного оскарження рішень контролюючих органів

01.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Механізм адміністративного оскарження рішень контролюючих органів є важливим механізмом врегулювання спору між платником податків і контролюючим органом. Тому ДФС разом з Міністерством фінансів України напрацьовано пропозиції по удосконаленню цього механізму. Про це повідомив директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Дмитро Донець.

Він зазначив, що основний наголос у пропозиціях було зроблено на підвищенні прозорості та відкритості адміністративного оскарження.  Враховуючи скарги, зауваження та пропозиції платників податків та громадських організацій запропоновано низку змін, серед яких слід відмітити право бути присутнім під час розгляду скарги за участю платника податків представників ЗМІ, здійснення технічної фіксації засідання з розгляду скарги за участю платника податків за допомогою фото-, кінозйомки, відео- та звукозапису, а також залучення до розгляду представників Міністерства фінансів України, Державної регуляторної служби, Ради бізнес-омбудсмена, Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС.

«Крім того, серед запропонованих змін — можливість ознайомлення із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, можливість  робити копії та виписки з цих матеріалів за допомогою технічних засобів», — зазначив Дмитро Донець.

Запровадження вищезазначених змін пропонується шляхом внесення змін до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 21.10.2015 № 916.

«Сподіваємося, що запропоновані зміни будуть підтримані центральними органами виконавчої влади, що сприятиме покращенню партнерських відносин між бізнесом та органами ДФС та наданню високоякісного сервісу шляхом забезпечення якісного та відкритого розгляду скарг», — додав Дмитро Донець.

Понад 320 мільйонів гривень на допомогу армії надійшло від мешканців Харківщини

03.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

З початку року платники податків Харківського регіону сплатили до державного бюджету 320,4 млн.грн. гривень військового збору. Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, це на 99,3 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року ( 221 млн.грн.).

Зокрема, за липень поточного року надходження військового збору склали 53,2 млн. грн. До зрівняння у липні минулого року платниками сплачено 35,3 млн. грн. Виконання доведеного планового показника по військовому збору за липень 2016 року становить 109,7 % відсотка.

У відомстві також повідомили, що найбільші суми вказаного податку сплатили платники  Київського  – 48,5 млн.грн., Шевченківського – 44,7 млн.грн., Новобаварського – 39,7 млн.грн. районів м.Харкова. А ось в області в лідерах Харківський — 14,7 млн.грн., Красноградський – 11,8 млн.грн., Балаклійський – 8,4 млн.грн. райони.

Як відомо, військовий збір запроваджено з серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Знижено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались

03.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 серпня 2016 року набирає чинності Закон України № 1389 «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» (далі – Закон № 1389), відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановлені знижені ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались.

Норма цього Закону поширюється у випадку, якщо вживане авто ввозиться на територію України не більше 1 разу на рік, та стосується двох категорій осіб: які ввозять легкові автомобілі для власного використання або ввозять легкові автомобілі на користь інших осіб. В інших випадках знижені ставки акцизного податку не застосовуються.

Також Законом № 1389 встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо легкові автомобілі мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України.

При цьому документами, які підтверджують країну походження товару, є сертифікат або декларація про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

У разі, якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має надати додаткові відомості для підтвердження країни походження товару.

Додаткові  відомості – це відомості, які містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації та інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.

Якщо ж товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита, документи, які підтверджують країну походження товару, не вимагаються.

Крім того, до відомостей про походження транспортного засобу може бути віднесений його ідентифікаційний номер – VIN-код, інформація про який зазначається у технічному паспорті на транспортний засіб та надається виробником транспортному засобу з метою його ідентифікації. Складається він із 17 символів.

Під час оформлення у Посвідченні про реєстрацію транспортного засобу посадовою особою митниці здійснюється відповідна відмітка про обмеження щодо відчуження транспортного засобу протягом 365 днів з дня його реєстрації у відповідності до Закону № 1389.

З більш детальні роз’яснення надані у  лист ДФС України від 01.08.2016 № 26072/7/99-99-18-02-02-17 «Про надання інформації», з яким можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

 

Як сплачувати єдиний податок у разі здійснення кількох видів господарської діяльності

02.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС  у Харківській області повідомляє, що платники єдиного податку І та ІІ груп, які здійснюють кілька видів господарської діяльності, повинні застосовувати максимальний розмір ставки податку, встановленої для обраних видів діяльності. Це також стосується і ситуації, коли фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку здійснюють діяльність на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради.

Так, для платників І групи максимальний розмір податку становить 10% мінімальної заробітної плати. Для платників ІІ групи – 20%. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Нагадуємо, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців. Залежно  від виду господарської  діяльності, з розрахунку на календарний місяць, розмір ставки податку становить:

— для І групи платників – у межах  до 10% розміру мінімальної заробітної плати;

— для ІІ групи – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Порядок нарахування, розміри та строки сплати єдиного податку регулюються розділом XIV Податкового кодексу України.

Мешканці Харківщини сплатили 3,4 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб

02.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, з початку  2016 року до Зведеного бюджету надійшло 3,408 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 1,2 млрд. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. При цьому, за липень надійшло 566,4 млн.грн. вказаного податку.

У фіскальному відомстві відзначають, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 54,4 %. Так, за 7 місяців місцеві бюджети отримали майже 2,6 млрд. грн. цього податку. До державного бюджету надходження склали 852 млн.грн.

На другому місті з наповнення місцевих бюджетів області є єдиний податок. Так, протягом семи місяців цього року від суб’єктів господарювання Харківщини надійшло 774 млн.грн. єдиного податку, що на 277 млн.грн. більше минулорічних надходжень.

Ще одним важливим джерелом доходів місцевих громад Харківщини є плата за землю. З початку року власники землі та землекористувачі сплатили її у розмірі 681,9 млн. грн., що на 46,1 % більше обсягу надходжень січня – липня 2015 року.

Подовжено строки для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів

02.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що 29.07.2016 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 28 липня 2016 року № 361 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – Постанова № 361).

Зокрема, Постановою № 361 внесено зміни до постанови Правління Національного банку України від 07 червня 2016 року № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Відтепер  граничні строки для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів подовжено з 90 до 120 днів.

Крім того, шляхом внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року № 124 «Про особливості здійснення деяких валютних операцій», полегшено умови для здійснення платежів за імпортними контрактами клієнтів, у тому числі авансових платежів. До внесення відповідних змін використовувалась виключно акредитивна форма розрахунків, якщо сума платежу перевищувала 500 тис. дол. США. Відтепер така вимога розповсюджується лише на платежі на суму понад 1 млн. дол. США.

Довідково: Постанову № 361 опубліковано 28.07.2016 на офіційному інтернет-представництві Національного банку України (http://www.bank.gov.ua).

 

Податківці припинили діяльність підпільних цехів з виробництва кави

01.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Співробітники податкової міліції Харківщини спільно з працівниками прокуратури області припинили діяльність двох підпільних цехів, які налагодили незаконне виробництво розчинної кави «Jacobs».

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції встановили, що в з початку року на території міста здійснюється незаконне виготовлення розчинної кави відомого виробника. Вказаний бізнес організував один з діючих співробітників патрульної служби Національної поліції Харківської області спільно з декількома помічниками. Встановлено, що за час своєї протиправної діяльності незаконні виробники кави завдали державному бюджету збитків щонайменш у 700 тис. грн.

«Горе-підприємці» заказували партії малайзійської кави, фасували її безпосередньо у пакети та стіки під маркою кава «Jacobs», а в подальшому реалізовували її через мережу Інтернет та власну роздрібну торгівельну мережу.

«Під час проведення слідчо-оперативних заходів працівниками податкової міліції виявлено та вилучено комп’ютерну техніку,  грошові кошти, автомобілі та обладнання, яке використовувалося для фасування та транспортування контрафактної кави, — зазначає Андрій Бєжанов, — Також вилучено розфасовану каву та сировину для виготовлення фальсифікату. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає 1,2 млн. грн.».

Крім цього, правоохоронці виявили та вилучили близько 15 гр. речовини сіро-зеленого кольору у подрібненому стані рослинного походження з специфічним  запахом коноплі. Наразі слідство триває.

Податкова накладна потрібна не завжди

03.08.2016

Згідно з загальними правилами, які встановлені пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Відповідно, така податкова накладна, є для покупця таких активів підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Втім, законодавством передбачені випадки, коли підставою для нарахування податкового кредиту можуть бути інші документи, перелік яких наведено у пункті 201.11 статті 201 Податкового кодексу, а саме:

а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без ПДВ);

в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до пункту 36 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, до якої включаються суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2015 року, що не були включені до складу податкового кредиту до 1 липня 2015 року при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких до 1 липня 2015 року були визначені податкові зобов’язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у редакції, що діяла до 31 січня 2015 року, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися після 1 липня 2015 року повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів. Податковий кредит у такому випадку визначається на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а база оподаткування визначається:

— за необоротними активами, виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни),

— за товарами/послугами — виходячи з вартості їх придбання.

Удосконалено порядок реєстрації та застосування касових апаратів

02.08.2016

З 26 липня п.р. (дати офіційного опублікування) набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547, яким затверджено:

— Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги).

— Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

— Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій.

— Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно, наказ Міністерства доходів і зборів від 28 серпня 2013 року N 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» визнано таким, що втратив чинність.

Про затвердження нової форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

03.08.2016

02 серпня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553 (далі – Наказ №553), яким затверджено нову форму Звіту про використання доходів (при- бутків) неприбуткової організа- ції.

Звіт за зазначеною формою подається до контролюючих органів неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 27.01.2014 №85 «Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій».

З текстом Наказу № 553 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодо- ступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 553 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» № 58 від 02.08.2016.

Чи нараховується єдиний внесок на безповоротну фінансову допомогу, виплачену роботодавцем?

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є безповоротна фінансова допомога, що має систематичний характер та виплачена роботодавцем працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Не є базою нарахування єдиного внеску сума безповоротної фінансової допомоги разового характеру та безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

Який строк давності щодо нарахування ЄСВ?

Згідно з ч.16 ст.25 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Це означає, що орган ДФС України може донарахувати суми ЄСВ, застосовувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ, стягувати недоїмки та штрафні санкції за весь період існування СГД, починаючи з дати його взяття на облік як платника ЄСВ.

Це також означає, що платник ЄСВ зобов’язаний і має можливість виправити помилки щодо ЄСВ за звітний період будь — якої давності, і за такі допущені і навіть самостійно виправлені помилки він буде нести фінансову відповідальність, передбачену ст.25 Закону про ЄСВ.

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість санаторних путівок, що надаються підприємством безкоштовно своїм працівникам?

Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску встановлено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5.

Підпунктом 2.3.4 п.2.3 розд.2 Інструкції № 5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п.3.2 розд.3 Інструкції № 5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Отже, вартість путівки, що надається підприємством працівнику, є базою нарахування єдиного внеску.

Як сплатити ЄСВ у разі зміни місцезнаходження?

Відповідно до п.4 ч.1 ст.6 Закону України від 8.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язаний подавати звітність до фіскального органу за основним місцем обліку у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з п.7 р.ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у пункті 1,2,4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, місце реєстрації або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.

ДФС контролюватиме власників РРО з понадмільйонними прибутками по-новому

02.08.2016

Уряд затвердив порядок контролю за обсягом доходу платників єдиного податку другої і третьої груп – фізичних осіб – підприємців, досягнення якого (понад 1 млн грн) вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій. Рішення прийняте для реалізації норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Передбачається, що прийняття постанови від 13 липня 2016 р. № 439 забезпечить єдиний механізм контролю за перевищенням платниками єдиного податку вказаного обсягу доходу, що сприятиме створенню прозорих та рівних умов здійснення підприємницької діяльності. Контроль здійснюватиметься органами фіскальної служби шляхом: використання наявних у них інформаційних ресурсів, звернень до платників податків про подання податкової інформації, проведення зустрічних звірок та перевірок відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Згідно з Порядком, для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Платники єдиного податку — фізичні особи сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць

03.08.2016

Платники єдиного податку — фізичні особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді щомісячного авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал.

Єдиний внесок встановлюється у розмірі 22% суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (суми, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід)).

Отже, фізичні особи — платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць (з 1.05.2016 р. — 319 грн (1450 грн. х 22%)), в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Зазначена норма визначена ст. 9 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», п. 4 розд. ІІІ та п.п. 2 п. 6 розд. ІV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом МФУ від 20.04.15 № 449.

Формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації Податковим кодексом не передбачено

03.08.2016

Державна фіскальна служба України листом від 23.06.2016 № 13856/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації.

Зокрема, у випадку відсутності точних відомостей про характеристики товару, необхідних для заповнення митної декларації у звичайному порядку, декларант або уповноважена ним особа може подати тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації.

У разі подання тимчасової митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених Митним кодексом України (далі — Кодекс), подати додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за тимчасовою митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.

Таким чином, нормами та положеннями Кодексу тимчасова митна декларація не визнається як документ, подання якого завершує митне оформлення випуску товарів для вільного обігу на митній території України.

Податковим кодексом України визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Крім того, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами.

Отже, при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України формування податкового кредиту з податку на додану вартість здійснюється лише за умови наявності належним чином оформленої митної декларації.

 

З 29 липня — облікова ставка НБУ 15.5%

02.08.2016

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 16,5% до 15.5% річних з 29 липня 2016 року. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Облікова ставка востаннє була змінена місяць тому — 24 червня 2016 року. Тоді Нацбанк знизив розмір ставки на 1,5% (з 18% до 16,5%).

Облікова ставка НБУ застосовується в оподаткуванні, договірних відносинах, при нарахуванні пені за заниження податкових зобов’язань та в інших випадках, передбачених законодавством, а також при порушенні договірних відносин, якщо це передбачено відповідним договором.

Так, при самостійному виявленні платником податків заниження суми податкового зобов’язання пеня нараховується на суму і за весь період заниження з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження, на підставі абз. 2 п. 129.4 ПКУ.

Нарахування пені на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством терміни здійснюється відповідно до Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби

 

З 1 серпня — нові рахунки для сплати ЄСВ у зв’язку з реорганізацією ДФС

01.08.2016

У зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС з 1 серпня буде відкрито нові рахунки з ЄСВ.

Відповідно до постанови КМУ від 04.11.2015 р. №892 (щодо реорганізації деяких територіальних органів ДФС) Держказначейством відкрито нові рахунки для сплати ЄСВ в органах ДФС, які починають діяти з 1 серпня 2016 року.

Перелік територіальних органів ДФС, які реорганізуються (а відповідно можуть змінитися реквізити рахунків) наведено у додатках до Постанови КМУ №892 за посиланнямhttp://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=248613683

Сплата ЄСВ має відбуватись виключно на рахунки, які відкриті територіальним органом ДФС відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, де зареєстровані платники податків.

Про нюанси сплати ПДФО для відокремленого структурного підрозділу

03.08.2016

Успішне ведення бізнесу рано чи пізно перед його власниками ставить питання про розширення видів діяльності, ринків збуту, географії ведення бізнесу. І в цій ситуації у суб’єктів господарювання так чи інакше виникає запитання: «до якого бюджету повинен сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) суб’єкт господарювання, який не має відокремлених структурних підрозділів, а має власні або орендовані приміщення (будівлі) в різних регіонах України або/та районах міста, де працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання?». Допоможемо їм розібратись із сплатою ПДФО та зекономити на штрафних санкціях.

Підпунктом 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що поняття «відокремлені підрозділи» для Розділу IV ПКУ вживається у значені, визначеному Господарським кодексом України (далі – ГКУ).

Згідно з ст. 55 ГКУ суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. При цьому зазначені суб’єкти мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Статтею 64 ГКУ визначено порядок організації структури підприємств, відповідно до якої підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо).

Функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, встановленому статутом підприємства або іншими установчими документами.

При цьому підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Водночас при створенні підприємством філії, представництва, відділення та інших відокремлених підрозділів питання про розміщення таких підрозділів підприємства необхідно погоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами та доповненнями (далі – БКУ).

Підпунктом 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати ПДФО відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого ПДФО на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).

Згідно з п. 63.3 ст. 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» із змінами та доповненнями (далі – Порядок).

Так, п.п. 7.1 п. 7 Порядку визначено, якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

Таким чином, податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

 

Добавить комментарий