пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 04-10-2016

Харківська ОДПІ: Майже 2 млрд. грн. податків та зборів сплатили платники до бюджетів усіх рівнів за дев’ять місяців 2016 року

04.10.2016

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

Зокрема, Державний бюджет отримав 1,3 млрд. гривень, а до місцевого бюджету надійшло 680,3 млн. гривень, що на 176,5 млн. гривень більше встановленого завдання.

За словами посадовця, основними джерелами наповнення місцевої скарбниці є податок на доходи фізичних осіб, земельний податок та єдиний податок.

Так, за дев’ять місяців поточного року платники Харківської ОДПІ сплатили 354,4 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 58,6 млн. гривень більше встановленого завдання, або на 19,8%.

Від платників земельного податку та орендної плати надійшло 84,5 млн. гривень. Темпи приросту 123,6%.

Від фізичних осіб – підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, за січень — вересень 2016 року бюджет отримав 56,5 млн. гривень. Це на 10,0 млн. гривень, або на 21,6% більше встановленого завдання.

Юридичні особи — платники єдиного податку 3 групи сплатили 10,1 млн. гривень єдиного податку, а платники 4 групи – 13,9 млн. гривень. В цілому місцеві бюджети отримали на 15,1 млн. гривень єдиного податку більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 123,1%.

Артур Праскурін впевнений, що досягти таких позитивних результатів вдалося завдяки сумлінності платників та активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади.

Місцевий бюджет Харківщини наповнюють податки-рекордсмени

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Серед податків найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, та акцизний податок з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів.

Як і зазвичай, основою місцевих бюджетів регіону є податок на доходи фізичних осіб. За період січень-вересень його надійшло 3,4 млрд. грн. Цей податок стабільно забезпечує місцеві громади надходженнями.

Наступним за розміром серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць  є єдиний податок. З початку року його розмір склав понад 1 млрд. грн.

Третій податок – це плата за володіння або користування найбільшим багатством України – землею. За вказаний період до місцевих бюджетів Харківщини внесено 937,3  млн.грн. земельного податку та орендної плати.

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів вийшов на четверту позицію. Надходження з початку року становлять  519,6  млн.грн.

Загалом до бюджетів місцевих громад за 9 місяців надійшло 6,2 млрд. грн. податків й зборів, що на  49,7 % або на 2,1 млрд. грн. більше минулорічного показника.

Перевищення фізичною особою — підприємцем обсягу доходу, визначеного для платника єдиного податку відповідної групи

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки, встановлені п. 293.3 — 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

На Харківщині податківці та громадськість разом ведуть боротьбу з незаконною торгівлею алкоголем

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Співробітники фіскальної служби та податкової міліції ГУ ДФС області продовжують здійснювати заходи з виявлення незаконного товарообігу алкоголю.

Вважаючи на актуальність проблеми,  що становить небезпеку для життя і здоров’я людей, податківці активізували оперативно-профілактичні заходи. Сьогодні групи у складі фахівців служби, членів Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області та журналістів, здійснили ряд виїздів по так званих  «наливайках».

Заходами було охоплено  різні райони нашого міста. Деякі спритники встигли зачинитися, у деяких продавців алкоголю на «розлив» раптово погіршився стан здоров’я і вони терміново викликали «швидку», а ще декілька,  як з одного папірця, стверджували, що вони знаходяться на робочому місці перший день, ще й  на випробувальному терміні,  і хазяїна «точки» навіть в очі не бачили. В результаті виїзду податківцями вилучено 575 пляшок з алкоголем приблизно на 31 тисячу гривень, майже 50 літрів алкогольної рідини в ємкостях. Крім того, вилучено цигарок на 4,5 тисячі  гривень.

Утім, стверджує керівник фіскальної служби регіону Микола Рибаков,  перешкоди не привід до зменшення темпів роботи в цьому напрямку. Фіскальна служба разом з громадськістю продовжить роботу по виявленню  та припиненню роботи подібних закладів, які не мають дозвільних документів та здійснюють торгівлю підакцизними товарами.

В ГУ ДФС у Харківській області звертаються до мешканців регіону з  попередженням, не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, а також попередити своїх близьких та знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікату та бути пильними.

Більше 21 мільярда гривень – внесок Харківщини до бюджетів усіх рівнів з початку року

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, протягом січня-вересня до бюджетів всіх рівнів надійшло21,1 млрд. грн. податків та зборів. Це на 7,8 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав 158,7 %.

Зокрема у вересні до бюджетів усіх рівнів зібрано 2,3 млрд. грн.платежів, що на 884,6 млн. грн.    більше ніж за аналогічний період 2015 року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  160,7 %.

В той же час, повідомляють у фіскальному відомстві, до Державного бюджету за січень-вересень надійшло 14,8 млрд.грн., що на 5,7 млрд. грн. або в 1,6 рази більше ніж у 2015 році. За вересень до Державного бюджету зібрано 1,7 млрд.грн., що на 668,5 млн.грн. більше ніж за вересень минулого року.

Інофрмують в ГУ ДФС області і про наповнення місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток міста і області та забезпечення благополуччя мешканців Слобожанщини.

Так, до місцевого бюджету протягом січня-вересня 2016 року надійшло 6,2 млрд. грн., що на  49,7 % або на 2,1 млрд. грн.більше минулорічного показника. При цьому, за вересень 2016 року до місцевого бюджету надійшло 692,7 млн. грн., що на216,1 млн.грн. більше ніж у вересні 2015 року.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень-вересень 2016 року фактично надійшло 3,4 млрд. грн. цього податку. При цьому, за вересень – 423,7 млн.грн.

Керівник фіскальної служби Харківської області Микола Рибаков висловлює вдячність платникам податків Харківського регіону, які вчасно та в повному обсязі виконали свій громадський обовязок  та сплатили податки до бюджету.

«Мешканці Харківщини розуміють, що сплачені ними податки повертаються у вигляді стабільно функціонуючої системи охорони здоров’я, освіти, соціально-економічних проектів. Це заробітна плата тим, хто нас лікує, навчає наших дітей, охороняє громадський порядок тощо. Наповнений бюджет дає можливість розвиватися нашому регіону», — підкреслює  начальник ГУ ДФС області.

 

Включення житлово-будівельних кооперативів до реєстру неприбуткових установ та організацій

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 органи ДФС надсилають неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, а неприбуткові організації протягом місяця з дня їх отримання надають відповідь, завірені копії установчих документів та реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни», або (у разі невідповідності установчих документів п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України)приводять свої документи у відповідність з вимогами Кодексу, а тоді надаютьзавірені копії установчих документів та реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни». Документи надаються до державної податкової інспекції за місцем обліку неприбуткової організації.

Неприбуткові організації, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня відповідно до закону, повідомляють ДФС про належність до структури відповідної організації вищого рівня та подають до державної податкової інспекції за місцем обліку копії документів, що підтверджують таку належність (підпорядкованість) і реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни».

Згідно п.133.4.6 ст.133 Податкового кодексу України житлово-будівельні кооперативи можуть бути віднесеними до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам пункту 133.4 ст.133 Кодексу і не бути платниками податку на прибуток з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Житлово-будівельні кооперативи повинні надати до державної податкової інспекції за місцем обліку завірені копії установчих документів, реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни», а також в обов’язковому порядку завірені ними копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.

Нагадаємо, що неприбутковим підприємством, установою та організацією може бути неприбуткова організація, що одночасно відповідає таким вимогам (п.133.4.1 ст.133 Податкового кодексу України):

— утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

— установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

— установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Ця вимога не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

На Харківщині податківці навчали місцевих майстрів хенд-мейда як відкрити власний бізнес

30.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Індустрія хендмейду в Україні  в останні часи набула масового поширення. З’явилось багато ярмарків і виставок, де можна придбати ексклюзивні іграшки, статуетки або прикраси. А стійке прагнення українців купувати хендмейд робить цей напрямок цікавим і перспективним в плані заробітку. Відкриваються інтернет-магазини, власні авторські сайти, майстри авторських виробів виходять  в он-лайн. Але така торгівля повинна здійснюватись в рамках правого поля.

Саме  для такої категорії творчих громадян, які планують відкрити інтернет-майданчики для продажу власних виробів, і були проведені індивідуальні консультації від співробітників ГУ ДФС у Харківській області.

Фахівець ознайомила початківців – підприємців з діючими системами оподаткування, проінформувала щодо податків, які необхідно сплачувати, за якими ставками та у який термін. Розповіла, які сучасні електронні сервіси  для обслуговування своїх платників пропонує фіскальна служба України. Співробітник висловила впевненість, що отримана інформація стане майстрам у нагоді, а їх вироби будуть приносити радість покупцям.

В головному управлінні фіскальної служби відзначили, що консультації  відбулися  в рамках співпраці з Харківським обласним центром зайнятості, з яким податківці співпрацюють вже більше року, беручи участь у семінарах та консультуючи майбутніх бізнесменів.

Оподаткування доходу від продажу нерухомого майна

30.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Відповідно до п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 ст.172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).

У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Пунктом 172.3 ст.172 ПКУ передбачено, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

При обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна, визначеного:

у абз. першому п.172.1 ст.172 ПКУ, не оподатковується;

у п.172.2 ст.172 ПКУ, оподатковується за ставкою 5 відсотків.

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (п.172.4 ст.172 ПКУ).

Відповідно до п.172.5 ст.172 ПКУ сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов’язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації.

У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку (п.172.6 ст.172 ПКУ).

Якщо ж стороною договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).

Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

З початку року місцеві бюджети від платників Східної ОДПІ отримали понад 21,0 мільйон гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

03.10.2016

Про це повідомили в Східній ОДПІ. Від юридичних осіб, платників цього податку, надійшло 20,2 млн. гривень, а фізичні особи сплатили 1,0 млн. гривень. Зокрема, у серпні поточного року платниками сплачено  1,6 млн. гривень податку (по 0,8 млн. гривень відповідно від юридичних та  фізичних осіб).

Нагадаємо, що відповідно до п. п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п. п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Звертаємо увагу на те, що у 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік.

Також, Східна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що фізичні  особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

— об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

— розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

— права на користування пільгою із сплати податку;

— розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення — рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Ізюмщина: Легалізація трудових відносин під час проведення операції «Урожай-2016»

03.10.2016

Враховуючи аграрну специфіку Ізюмського району, особливого контролю потребує діяльність сільськогосподарських товаровиробників. Зрозуміло, що проведення цьогорічної операції «Урожай» невипадкове, адже аналіз стану фінансово-господарської діяльності підприємств із значними обсягами виробництва, кількості площ сільськогосподарських угідь, загальних обсягів реалізації товарів (послуг), використання трудових ресурсів показав, що деякі підприємства за рівних умов ведення діяльності на однакових площах землі мають різне податкове навантаження, яке на більшості підприємствах є незначним.

Саме тому податківцями Ізюмської ОДПІ днями в черговий раз проведено низку зустрічей із сільськогосподарськими підприємствами з питань підвищення рівня оплати праці до середньогалузевого та легалізації найманої праці.

І, як результат вжитих заходів, в червні-серпні 2016 96-ма сільгосппідприємствами Балаклійського, Барвінківського, Борівського та Ізюмського районів  3808 працівникам підвищено розмір заробітної плати і, як наслідок, легалізовано доходу за рахунок підвищення заробітної плати на суму 6787,4 тис. гривень. Крім того, в зазначений період 77 сільгосппідприємствами додатково оформлено 915 найманих працівників, легалізовано доходу у сумі 2853,7 тис. гривень, у зв’язку з чим до бюджету додатково надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 1705,8 тис. гривень., військового збору – 142,1 тис. гривень та єдиного внеску у сумі 2084,8 тис. гривень.

Відбулося засідання секцій Науково-технічної ради ДФС

03.10.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

На сьогодні існує потреба в наукових розробках в системі ДФС, які б не лише узагальнювали національний та міжнародний досвід здійснення митної справи, а й були новаторськими та унікальними для України. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання секцій Науково-технічної ради ДФС.

«В ДФС використовується одне з найкращих програмних забезпечень під час здійснення митного оформлення та контролю. Розробки наших ІТ-спеціалістів високо оцінені і міжнародними експертами. Однак, щоб тримати цей рівень, його постійно треба вдосконалювати та покращувати. І саме наука в цьому розумінні має бути на крок попереду. Завдяки використанню різноманітних ноу-хау ми завжди будемо попереду і зможемо ефективно прогнозувати всі ризики та перспективи розвитку митної сфери», — підкреслив Мирослав Продан.

Під час секцій було проаналізовано стан виконання замовлених ДФС науково-дослідних робіт за підсумками діяльності новоствореного Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету ДФС за 9 місяців 2016 року, обговорено результати науково-технічної експертизи тематики наукових досліджень ДФС на 2017 рік, а також розглянуто ініціативну тематику наукових досліджень, які виконуються кафедрами Університету із залученням членів студентського наукового товариства, аспірантів.

Учасники засідань, зокрема, акцентували увагу на важливості практичної спрямованості результатів наукових досліджень з урахуванням змін в податковому законодавстві та рекомендацій міжнародних експертів.

За результатами роботи секцій більшість наукових досліджень визнані такими, що відповідають технічним завданням та можуть бути впровадженими в практичну діяльність ДФС. Зокрема, вже на сьогодні результати виконаного наукового дослідження на тему «Система індикаторів оцінювання результативності діяльності ДФС України» взяті за основу Міністерством фінансів України під час розробки ключових показників ефективності (KPI) та стратегічних цілей і завдань для ДФС на 2016-2017 роки.

Нагадаємо, що Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України була створена відповідно до наказу ДФС України від 30 грудня 2014 року №411. Це колегіальний дорадчий орган, основною метою якої є розгляд наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.

Викрито схему отримання хабарів на митному посту «Тиса»

03.10.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники Військової прокуратури Ужгородського гарнізону спільно з СБУ та із залученням співробітників Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи викрили схему отримання хабарів на митному посту «Тиса».

Співробітники військової прокуратури спільно з СБУ затримали під час отримання хабара митника,  відповідального за протидію контрабанді та порушенню митних правил. Так, 02.10.2016 було задокументовано черговий факт вимагання та одержання головним державним інспектором-кінологом відділу кінологічного забезпечення управління по роботі з митними правопорушеннями Закарпатської митниці ДФС на митному посту «Тиса» від громадянина України неправомірноі вигоди у розмірі 400 євро за безперешкодне переміщення (без сплати митних платежів) вантажного транспортного засобу із товарами побутового вжитку. Також при огляді приміщень митного поста «Тиса» виявлено та вилучено грошові кошти у сумі 6950 Євро.

Митника затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії зі встановлення та притягнення до відповідальності всіх посадовців, задіяних у корупційній схемі.

Після затримання зазначеної особи до місця події прибули дві спільні мобільні групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи.

За час роботи спільними мобільними групами Міжвідомчого центру проводилися заходи щодо огляду транспортних засобів, вантажів та особистих речей громадян, що переміщувалися через митний кордон України. В ході проведення заходів було виявлено п‘ять фактів порушення митного законодавства України, за якими ініційовано складання протоколів про порушення митних правил за статтею 472 МК України, по яким затримано товарів на загальну суму майже 200 тис. грн. Санкція даної статті передбачає конфіскацію товарів і штраф в розмірі 100% вартості товарів.

Платники податку на нерухомість мають право звернутися до фіскальних органів для звірки даних

03.10.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Фізичні особи, які є платниками податку на нерухомість, але не отримали податкового повідомлення-рішення, мають право звернутися до фіскальних органів для звірки даних. Про це розповів фахівець Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

«Платник податку має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації щодо проведення звірки суми податку, об’єктів оподаткування та ставки податку. В цьому випадку контролюючі органи зроблять нарахування відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків, та вручать податкове повідомлення-рішення. Фізична особа-платник податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинна сплатити відповідну суму до відповідного місцевого бюджету», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що ставки податку на нерухомість за 2015 рік встановлені органами місцевого самоврядування. По нежитловій нерухомості вона становить до 1 відс. від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року, житловій – до 2 відс. Сплачена сума податку зараховується до місцевого бюджету за місцем знаходження об’єктів нерухомості.

«Якщо у платника податку є декілька об’єктів, які знаходяться в різних регіонах, в алгоритмі при розрахунку податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де знаходиться об’єкт оподаткування. Тобто ставка податку, пільга, надана на кожний об’єкт щодо зменшення бази оподаткування, і при розрахунку дана сума зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта», – підкреслив Володимир Гуцуляк.

Роман Насіров: Завдяки інноваціям в роботі ДФС митні платежі зросли на 41%

03.10.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Завдяки спрощенню митних процедур, покращенню сервісів та посиленню боротьби з контрабандою митні платежі з початку року зросли майже на 41%. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Митні платежі, ключовими з яких є ПДВ на товари, що імпортуються, акцизний податок і мито, у січні-серпні 2016 року зросли на 40,8% порівняно з аналогічним періодом 2015 року», — наголосив очільник відомства.

Роман Насіров також зазначив, що протягом січня-серпня 2016 року всі митниці ДФС забезпечили до державного бюджету 145,5 млрд грн. Таким чином, бюджет отримав додатково 7,6 млрд гривень.

Крім того, керівник служби додав, що ДФС планує продовжити нарощувати обсяг митних платежів.

«Завдяки роботі мобільних груп, «Єдиного вікна», а також спрощенню митних процедур ми сподіваємося збільшити щомісячні обсяги митних надходжень», — підкреслив Голова ДФС.

Платникам податків Львівщини відшкодовано 690 млн. грн. ПДВ

30.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-серпня 2016 року платникам податків Львівщини відшкодовано 690 млн. грн.. податку на додану вартість при заявлених до відшкодування 717,3 млн. гривень.

Завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ бюджетне відшкодування здійснюється оперативно, в хронологічному порядку відповідно до черговості.

«Мені було приємно почути сьогодні від керівництва компанії «Фуджікура», що з митницею зараз проблем немає, з податковою зараз проблем немає, ПДВ повертається вчасно. Тобто жодних проблем немає», – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 30 вересня, під час відкриття нової лінії заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Fujikura у рамках візиту Урядової делегації до Львівщини.

Завдяки спільній роботі платників податків та працівників ДФС Львівщини за 8 місяців поточного року до загального фонду державного бюджету зібрано понад 4,4 млрд. грн. податкових платежів. Львівською митницею за цей період забезпечено понад 5,8 млрд. грн.

Від платників Львівщини до бюджету додатково надійшло 70,9 млн. грн. податку на прибуток, 69 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів, 258,2 млн. грн. ПДВ з ввезених на територію України товарів.

У футбольному поєдинку перемогли вінницькі податківці

03.10.2016

Футбольна команда Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області днями мала нагоду в черговий раз довести спроможність досягати успіху. Сім команд виборювали право участі у Всеукраїнському турнірі з футболу між командами фіскальної служби. І хоча поєдинки були недовготривалими, по 30 хвилин, проте надто напруженими. З рахунком 6:1 вінничани здобули перемогу у команди викладачів Університету ДФС України ( м. Ірпінь). Вдруге фортуна посміхнулася нашій команді у матчі з працівниками фіскальної служби Хмельниччини.  Гра закінчилася із рахунком 2:0. І пліч-о-пліч з усіма членами команди перемогу виборював й очільник фіскальної служби області Руслан Осмоловський.   Свою третю перемогу, а, відповідно, і право участі у Всеукраїнському турнірі, вінницькі податківці здобули у грі із командою Головного управління Державної фіскальної служби  м. Києва. І хоча суперники були досить сильними, проте наші гравці виявилися більш майстерними й спритними. Рахунок 2:0 є прямим доказом.

«Потрібно обов’язково бадьорити себе фізично, щоб бути здоровим морально», — сказав один із найвідоміших письменників світу Лев Толстой. За переконанням очільника вінницьких фіскалів Руслана Осмоловського, саме спортивні ігри формують командний дух, що має велике значення і при виконанні державницьких завдань.

Тож колектив Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області вітає свою команду із гарним спортивним досягненням та  бажає здобути перемогу у Всеукраїнському турнірі з футболу.

Як контролюючі органи визначатимуть нереальні господарські операції

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Про це йдеться в Методичних рекомендаціях з фіксування в актах перевірок результатів відпрацювання документально оформлених платниками податків нереальних господарських операцій з товарами (далі — Рекомендації), які затверджені листом ДФС від 16.05.2016 р. №16872/7/99-99-14-02-02-17.

Вказані Рекомендації визначають загальні положення з формування доказової бази щодо документально оформлених нереальних господарських операцій з постачання (продажу) / одержання (купівлі) товарів платниками податків — учасниками ймовірних схем ухилення від оподаткування ПДВ та документування результатів їх відпрацювання в актах перевірок, зокрема позапланових.

Варто зазначити, що Методрекомендації будуть використовуватися при перевірці діяльності платників ПДВ, які, за інформацією, яку отримають органи фіскальної служби:

  • в ланцюгу забезпечили фіктивне введення в обіг ідентифікованого товару;
  • документально оформлюють нереальні постачання (продажі) у взаємовідносинах із так званими «транзитерами» (іншими суб’єктами, які перепродають товар) чи кінцевого споживача або у рідкісних випадках безпосередньо із «покупцем» (вигодонабувач);
  • можуть класифікуватися як вигодоформуючий суб’єкт («податкова яма») або здійснюють зустрічні «транзитні» операції.

Окрім того, новоприйнятий документ буде застосовуватися  під час:

  • дослідження нереальних господарських операцій з постачання послуг (за винятком положень щодо неможливості здійснення господарських операцій у зв’язку з відсутністю факту (джерела) законного введення в обіг ідентифікованого товару та/або його реального задекларованого виробництва);
  • дослідження операцій з перерахування коштів в рахунок попередньої оплати (за винятком положень стосовно документального оформлення руху товару);
  • проведення документальних позапланових перевірок продавців, які мають ознаки ризикових платників податків — за заявою зі скаргою покупця — платника ПДВ.

Як виняток, Рекомендації не застосовуються при формуванні доказової бази щодо невідповідності застосованої платником податків для бази оподаткування ПДВ звичайної ціни на самостійно виготовлені товари, які ним реально постачаються, рівню ринкових цін.

Місцеві громади Волині отримали в розпорядження в півтора рази більше податкових платежів

04.10.2016

Платники податків Волині протягом дев’яти місяців 2016 року спрямували до місцевих бюджетів 1,7 мільярда гривень податкових платежів. Це на 47,6 відсотка більше, як торік.

«Збільшення надходжень до місцевих бюджетів викликане не посиленням фіскального тиску, а стало логічним наслідком комплексних заходів, які цілеспрямовано вживали органи влади, місцевого самоврядування спільно з представниками територіальних органів ДФС у напрямку детінізації економіки. Насамперед, це стосується легалізації ринку праці та підприємницької діяльності», —  зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як запевнив посадовець ГУ ДФС в області, вагомого наповнення бюджетів вдалося досягнути не контрольно-перевірочними заходами, а шляхом переконання представників підприємництва дотримуватися податкової дисципліни.

Тим часом, як свідчить аналітика, нині на території Волині здійснює діяльність 842 суб’єкта із податковою реєстрацією в інших регіонах.

«Оскільки стан наповнення бюджетів залежить не лише від організації процесу адміністрування податків фіскалами, а й від роботи інших контролюючих органів та місцевої влади, то ми просимо своєчасно інформувати нас про суб’єктів господарювання, які працюють на території громад, але зареєстровані платниками податків в інших регіонах. Користуючись ресурсом територій, представники бізнесу повинні поповнювати місцеві бюджети громад, які створили їм умови для успішного бізнесу», — наголошує Віталій Чуй.

Центри обслуговування платників на Волині 14 жовтня не працюватимуть

04.10.2016

Головне управління ДФС у Волинській області звертає увагу платників податків, що 14 жовтня 2016 року в Центрах обслуговування платників — вихідний день.

15 жовтня 2016 року Центри обслуговування платників працюватимуть в режимі чергування до 13.00.

В інші дні Центри обслуговування  платників працюватимуть за звичайним графіком.

З режимом роботи ЦОП можна ознайомитися на субсайті територіальних органів ДФС у Волинській області.

 

Платники єдиного податку у разі перевищення обсягів доходу не пізніше 20 числа місяця за звітним кварталом подають заяву на зміну групи

03.10.2016

Платники єдиного податку у разі перевищення обсягів доходу у календарному кварталі , визначеного для конкретної групи, зобов’язані не пізніше 20 числа наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу; зобов’язані подати до ОДПІ  за місцем реєстрації заяву на перехід на іншу групу платника єдиного податку, чи відмовитися від застосування спрощеної системи, — наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Підприємці – спрощенці мають врахувати, що відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) ставки, встановлені п. 293.3 — 293.5 ст. 293 Кодексу, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Відповідне роз’яснення розміщене у підкатегорії 107.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

На Волині до бюджетів спрямовано 3,2 мільярда гривень податкових платежів

03.10.2016

На Волині протягом січня — вересня 2016 року  до бюджетів усіх рівнів  зібрано 3,2 мільярда гривень платежів, які адмініструють органи ДФС. Сума сплачених податків волинськими платниками перевищує минулорічні показники на 959,1мільйона гривень.

Про це на щотижневій апаратній нараді у Волинській ОДА повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як поінформував посадовець ГУ ДФС в області, до загального фонду державного бюджету з Волині спрямовано 1,5 мільярда гривень.  Таким чином, збір платежів до загального фонду держбюджету в області  перевищив минулорічний рівень на 400,9 мільйона гривень. В дохід місцевих бюджетів з урахуванням надходжень від великих платників надійшло 1,7 мільярда гривень  платежів, що на 561 мільйон гривень більше проти показників попереднього року.

«Поряд з поточним щоденним адмініструванням податкових платежів фахівці ДФС системно працюють над достовірним аналізом потенційних  резервів. Визначивши напрямки роботи, що мають за мету отримання додаткового фінансового ресурсу, ми тим самим працюємо на розширення бази оподаткування, що забезпечить стабільність бюджетних надходжень у майбутньому», — наголосив Віталій Чуй.

Довідково: за підсумками трьох кварталів 2016 року на Волині зафіксовано ріст сплати податків на 43 відсотки до аналогічного періоду 2015 року.

В Дніпропетровській області ліквідовано конвертцентр з обігом понад 642 млн. грн.

04.10.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримі- нального провадження за ч.1 ст.358, ч.3 ст.191 КК України припинено діяльність конверта- ційного центру.

Встановлено групу осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підпри- ємницької діяльності.

Схема роботи полягала в тому, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних СГД, які в подальшому знімали готівкою учасники центру для передачі посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 10-12% за конвертацію.

Загальний обіг проконвертованих коштів протягом 2015-2016 років склав понад 642 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 107 млн. гривень.

Під час проведення слідчих дій проведено 10 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях, за адресами проживання фігурантів та їх автомобілях.

За результатами обшуків вилучено 148 тис. доларів США, 608 тис. гривень і 7 тис. євро готівкою, 20 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку та документацію, які свідчать про протиправну діяльність.

На 29 розрахункових рахунків ФСПД (на 5 з яких заблоковано 87 тис. гривень) накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

За 9 місяців поточного року на Дніпропетровщині зібрано 38,6 млрд. грн. податкових і митних платежів та 9,7 млрд. грн. єдиного внеску

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Впродовж січня — вересня 2016 року органами ДФС у Дні- пропетровській області забез- печено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ)   38 млрд. 566,6 млн. грн. Про це проінфор- мувала виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Так, до державного бюджету протягом дев’яти місяців поточного року спрямовано 26 млрд. 985,1 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 11 млрд. 683,2 млн.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками сплачено 11 млрд. 581,5 млн. грн. Це на 2 млрд. 900,6 млн. грн. (або на 33,4%) більше фактичних надходжень січня — вересня 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку 2016 року зібрано 9 млрд. 688,2 млн. грн.

Податковий календар з 04 по 17 жовтня 2016 року

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області інфор- мує.

7 жовтня, п’ятниця

Останній день подання

— звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма №1-ОА) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма №1-ОТ) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА) за вересень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ) за вересень 2016 року;

— попередньої заявки-розрахунку про потребу у марках акцизного податку на грудень 2016 року

 10 жовтня, понеділок

 Останній день подання

 декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на жовтень 2016 року

 17 жовтня, понеділок

Останній день подання

— звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень (форма №ЗВР-1) за вересень 2016 року, якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

— довідки про використані розрахункові книжки за вересень 2016 року

Про реєстрацію платника ПДВ новоутвореними підприємствами або фізичними особами – підприємцями при поданні документів державному реєстратору

03.10.2016

Реєстрація платником ПДВ новоутвореним суб’єктом господарювання здійснюється за добровільним рішенням, відповідно до вимог ст.182 та 183 розділу V Податкового Кодексу України та регламентується розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, акцентувала начальник відділу обслуговування платників ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Тесленко Т.В.:

При заповненні заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ не обов’язково заповнювати(або заповнювати як прочерк) такі дані:

Розділ 1 Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;

Розділ 1, 2 Заяви, яка подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію юридичної особи;

Частин 2 та 3 розділу 7 Заяви;

Розділ 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна або інвестором угоди про розподіл продукції;

Розділ 5 Заяви заповнюється згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», сам додаток до контролюючого не подається.

У частині першій розділу 7 та розділі 8 заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ зазначається «0».

Правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами заяв, поданих засобами електронного зв’язку або як додаток до реєстраційної картки, є такими самими, як і для заяв, поданих у паперовому вигляді.

Щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу

03.10.2016

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє.

Відповідно до пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за № 1853/24385.

Розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу згідно з пунктом 100.1 статті 100 Кодексу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 Кодексу.

Отже, при розстроченні (відстроченні) грошових зобов’язань (податкового боргу) відповідно до статті 100 Кодексу нараховуються проценти за користування таким розстроченням (відстроченням).

Частиною 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України  (далі – КАСУ) передбачено, що суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України згідно із частиною п’ятою статті 124 Конституції України та статтею 14 КАСУ.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня – це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Тобто, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов’язання, такий платник після фактичного погашення податкового боргу повинен сплатити пеню у розмірі, який залежить від періоду прострочення.

(Лист ДФС України від 21.09.2016 № 20548/6/99-99-17-01-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69773.html)

Які передбачаються зміни до порядку реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

03.10.2016

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє.

Державною фіскальною служ- бою, у зв’язку із необхідністю забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем ДФС, проведення технічних та регламентних робіт, встанов- лення єдиного підходу для визначення тривалості операційного дня, протягом якого приймаються податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної розроблено проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», який станом на теперішній час знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів України.

З цією метою проектом постанови передбачається визначення операційного дня, що триватиме щодня з 8 до 19 години для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної платників податку в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проект знаходиться на розгляді.

Бізнес Донеччини щомісяця збагачує зведений бюджету країни на понад 1 мільярд гривень

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

За дев’ять місяців поточного року від платників Донеччини до зведеного бюджету країни надійшло понад 9,1 млрд. грн., що на 2,5 млрд. грн. або на 38% перевищує минулорічні показники. Середньомісячний показник надходжень від бізнесу Донецької області у 2016 році складає понад 1 млрд. грн., що перед усім зумовлено сумлінним ставленням платників регіону до сплати податків. Тільки у вересні податків і зборів до зведеного бюджету країни було перераховано майже 1,2 млрд. гривень.

Як і раніше, більшу частку загального збору зведеного бюджету займають місцеві скарбниці області (65%), які за дев’ять місяців поточного року поповнились майже на 6 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження збільшились майже на 50% або на 1,9 млрд. грн., що насамперед зумовлено позитивною динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та інших податків.

До загального фонду Державного бюджету України з початку року бізнес Донеччини спрямував понад 3,2 млрд. гривень. Протягом дев’яти місяців 2016 року основними бюджетоформуючими податками та зборами традиційно залишаються:

—         податок на додану вартість – понад 1 млрд. грн.;

—         податок на доходи фізичних осіб – 1,6 млрд. грн.;

—         військовий збір – 346 млн. грн.;

—         податок на прибуток підприємств – майже 160 млн. грн.

Значне зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів відбувається завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ, постійному вдосконаленню електронних сервісів ДФС, що сприяє спрощенню ведення бізнесу.

Реєстрація акцизних накладних в ЄРАН після спливу 15 денного терміну можлива, але тягне за собою накладення штрафу

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Відповідно до абзацу першого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п. 231.6 ст. 231 ПКУ).

Згідно з п. 1 ст. 203 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) господарське зобов’язання, всі умови якого виконано належним чином, припиняється, якщо виконання прийнято управненою стороною.

Не допускається зарахування вимог, щодо яких за заявою другої сторони належить застосувати строк позовної давності і строк цей минув, а також в інших випадках, передбачених законом (п. 5 ст. 203 ГКУ).

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями).

При цьому згідно зі ст. 120 прим. 2 ПКУ, зокрема порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, встановлених ст. 231 ПКУ, в залежності від терміну реєстрації тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 2 до 50 відс. суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування в залежності від того на скільки порушено такий термін.

Отже, платник податку може зареєструвати акцизну накладну в ЄРАН після спливу 15 денного терміну, в який складені в електронній формі акцизні накладні підлягають реєстрації в ЄРАН. При цьому така реєстрація акцизної накладної в ЄРАН, здійснена після спливу 15 денного терміну з дня її складання, тягне за собою накладення штрафу згідно зі ст. 120 прим. 2 ПКУ. Податкові зобов’язання, що виникають датою реалізації обсягів пального (п.216.12 ст. 216 ПКУ) за операціями, визначеними п.п.213.1.12 п.213.1 ст. 213 ПКУ, мають бути сплачені платником у строки, визначені ст. 222 ПКУ.

Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку.

Для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку ЄВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Згідно з п. 5 частини першої ст. 1 Закону № 2464 мінімальний страховий внесок – це сума ЄВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка ЄВ, що дорівнює 22 відс. бази нарахування.

ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону № 2464 право на звільнення від сплати ЄВ за себе мають фізичні особи-підприємці платники єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Таким чином, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку сплачують ЄВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи-підприємці платники єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Донецька митниця ДФС: прямий контракт – беззаперечні вигоди

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

В рамках реалізації доручень керівництва ДФС щодо налагодження конструктивного діалогу із суб’єктами господарювання Донецькою митницею ДФС проведено аналіз застосування основного методу визначення митної вартості товарів за прямими та непрямими контрактами за період січень-серпень 2016 року.

За підсумками роботи восьми місяців 2016 року в зоні діяльності Донецької митниці ДФС основними бюджетоформуючими підприємствами регіону здійснено постачання товарів переважно за прямими контрактами. У більшості випадків, а саме  у 56 %, митна вартість товарів, імпортованих за прямими контрактами, визначена за основним методом визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст.58 Митного кодексу України.

Загальна динаміка застосування методів визначення митної вартості товарів, які надходять на виконання непрямих контрактів, свідчить, що у 68% випадків під час митного оформлення застосовані другорядні методи визначення митної вартості товарів згідно з вимогами ст. 59, 60, 64 Митного кодексу України.

За результатами коригування митної вартості товарів, які надходили по непрямих контрактах, упродовж звітного періоду 2016 року додатково нараховано 130,1 млн.грн. податків і зборів, що складає 72% від загальних надходжень додаткових митних платежів внаслідок коригування митної вартості товарів.

Отже, при здійсненні зовнішньоекономічних операцій щодо товарів, які імпортуються за прямими контрактами, проведення митного оформлення у більшості випадків проводиться за ціною договору. При імпорті товарів за непрямими контрактами  частіше застосовуються другорядні методи визначення митної вартості товару.

Донецькою митницею ДФС постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності щодо переваг укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів.

З початку року закарпатці сплатили понад 3 мільярди гривень податкових платежів

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Внесок платників Закарпатської області впродовж січня-вересня 2016 року перевищив 3 млрд 149 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Статистика свідчить, що завдяки сумлінності суб’єктів підприємництва, які функціонують на теренах Закарпаття, позитивна динаміка зі сплати податків і зборів до бюджетів, яка простежувалась з початку року, зберігається й нині. Зокрема, досягнення дев’яти місяців 2016 року перевищують минулорічні здобутки за аналогічний період на 807,1 млн грн.

Варто зазначити, що із загальної суми коштів, перерахованих до зведеного бюджету більшість, а саме понад 1,9 млрд грн, отримали місцеві бюджети. Решта коштів, а це більше 1,2 млрд грн, поповнила державну скарбницю.

В Головному управлінні ДФС області зазначають, що у розрізі основних платежів протягом січня-вересня поточного року приріст до аналогічного періоду 2015 року забезпечено з податку на доходи фізичних осіб – на 147,4 млн грн, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – на 123,1 млн грн, податку на прибуток – на понад 104 млн грн, плати за землю – більше 72 млн грн, єдиного податку – на 65,8 млн тощо.

До уваги платників! Оновлено реєстр РРО

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

З 28 вересня 2016 р. набрав чинності наказ ДФС України № 813, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Реєстр представлено у вигляді таблиці, що складається з двох частин: перша містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації; друга – перелік моделей, строк первинної реєстрації (дії сертифікатів відповідності) яких закінчився.

В таблиці наведено наступну інформацію щодо кожної моделі: назва, версії внутрішнього програмного забезпечення, найменування та місцезнаходження заявника і виробника, строк первинної реєстрації, дата та номер рішення про включення до Державного реєстру, а також сфера застосування відповідного РРО.

Разом з тим, визнано таким, що втратив чинність наказ ДФС України від 16.06.2016 р. № 535.

Ознайомитися з оновленим реєстром РРО можна за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/94957.html

 

Закарпатські митники завадили ввезти в Україну «AUDI» з фіктивними документами

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

На митному посту «Вилок» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу ввезення на територію України «AUDI A4» 1996 року випуску із підробленими документами.

Інцидент трапився напередодні. Для переміщення автомобіля через митний кордон українець Закарпатській митниці ДФС подав свідоцтво про реєстрацію та доручення на право користування транспортним засобом, видане власником автомобіля, засвідчене в реєстрі нотаріусом.

Відтак, в ході проведення митного контролю транспортний засіб виведено із смуги руху «зелений коридор» та направлено в «червоний коридор», де при перевірці поданих громадянином документів, виникли сумніви щодо достовірності доручення на право користування транспортним засобом.

Під час проведення перевірки працівники митниці отримали інформацію, що доручення на право користування транспортним засобом зазначеним нотаріусом не завірялось та не реєструвалось. Тож відповідне доручення фальсифіковане і є підробкою.

Таким чином громадянин України перемістив через митний кордон України «AUDI A4»  з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу України, як підстави для його переміщення підробленого документа, а саме: доручення на право користування автомобілем.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Складено протокол про порушення митних правил, транспортний засіб вилучено.

Через махінації товари на суму майже 1,2 млн грн залишились на Закарпатській митниці

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Працівники митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС вилучили асортимент товарів на суму майже 1,2 млн грн через порушення митних правил.

Днями в зону митного контролю митного поста «Тиса» у напрямку в’їзд в Україну заїхав вантажний автомобіль марки «Volvo» з причепом. Водій – українець, подав до митного контролю товаросупровідні документи за якими через митний кордон переміщувався збірний товар: «будівельні суміші, крихта мармурова, крихта травертинова, шпаклівка, фарби, одяг, інструмент» вагою брутто 21713,97 кг, загальною вартістю 10 787,70 доларів США, що станом на 19 вересня, згідно курсу НБУ, становить 279 413,09 грн. Відправником товару є італійська фірма, а одержувачем – українська.

Відтак, під час проведення митного контролю та огляду вантажу, із залученням експерта-оцінювача, з повним його вивантаженням, перерахунком кількості місць та ідентифікацією товару виявлено, що у вантажному приміщенні причепу наявний товар невідповідний зазначеному в товаросупровідних документах.

Згідно довідки спеціаліста у причепі переміщувався не заявлений в товаросупровідних документах товар, серед якого: сухі будівельні суміші у кількості 66 шт., вагою 1188 кг; ґрунтовки – 25 шт, ємністю 160 л.; пастоподібна речовина (смола) – 32 шт., вагою 416 кг; віск – 47 шт., 631 л.; шпателі, щітки, губки у кількості 324 шт. та ін.

Окрім того виявлено невідповідність заявленого в товаросупровідних документах товару фактично наявному. Так, наприклад, виявлено суху будівельну суміш (штукатурку) іншої марки ніж заявлялась, що в загальному на 9412,00 кг більше заявленого в документах, а вартість вказаного товару, згідно довідки спеціаліста складає 1,47 Євро за 1 кг; шпаклівка для малярних робіт – що в загальному на 1559 кг більше, ніж заявлено в документах, а вартість вказаного товару, згідно довідки спеціаліста, складає 1,61 Євро за 1 кг. Крім того, фарби та одяг (штани, халати, футболки), які не відповідають вазі, кількості та вартості, заявлених у документах.

Також виявлено відсутність товару, заявленого в товаросупровідних документах як мармурова крихта необроблена в кількості 4818 кг та травертинова крихта необроблена в кількості 8782 кг.

Загальна вартість переміщуваного у транспортному засобі товару «будівельні суміші, крихта мармурова, крихта травертинова, шпаклівка, фарби, одяг, інструмент» становить 1 187 547,60 грн, що майже в 5 разів перевищує заявлену.

В ході проведення перевірочних заходів Закарпатською митницею ДФС на адресу директора італійського підприємства – відправника товару направлені запити.  Оцінивши всю інформацію, зібравши докази,  митницею було складено протокол стосовно посадової особи відправника щодо переміщення через державний кордон товарів, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані щодо асортименту, найменування, кількості та вартості товару. Товар на загальну суму майже 1,2 млн грн. вилучено.

Олексій Кавилін: «Запорізькі платники збільшили податкові відрахування на понад два мільярди»

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

7 мільярдів 66 мільйонів гривень – таку суму податків і зборів забезпечили запорізькі платники за січень-вересень 2016 року (без показників Спеціалізованої ДПІ у м. Запоріжжя). Це щонайменше на два мільярди гривень більше, ніж торік.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, якщо за дев’ять місяців минулого року запорізький бізнес щомісячно сплачував у середньому 540 мільйонів гривень, то у поточному році цей показник збільшився до 785 мільйонів.

– Певне зростання за основними економічними показниками сприяло збільшенню податкових надходжень у Запорізькому регіоні. Таким чином досягнуто перевищення не тільки порівняно з минулорічними даними, а й відповідно до прогнозних індикативів на цей рік. Свої результати приніс й комплекс заходів з детінізації економіки. Фіскальна служба й надалі відпрацьовуватиме ті галузі і об’єкти, де приховування податків очевидне, – відзначив керівник фіскальної служби області.

З початку року надходження до державного бюджету склали майже 2,9 мільярди гривень, що на 1 мільярд більше, ніж торік та на 13,5 відсотка перевищує пронози на січень-вересень 2016-го.

Найбільше держбюджет отримав від запорізьких платників податку на додану вартість – 1 мільярд 234 мільйони, це на 540 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року та 123 мільйони – від очікуваної суми на цей рік.

Запорізькі підприємства перерахували 343 мільйони гривень податку на прибуток, що на 34 мільйони більше за цьогорічний індикатив. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено майже на 83 мільйони або на 32 відсотки.

Крім того, серед інших основних бюджетних надходжень сплачено 743 мільйони податку на доходи фізичних осіб (додатково надійшло 141 мільйон гривень) та 251 мільйон гривень військового збору (додатково сплачено 37 мільйонів гривень).

У Запоріжжі ліквідовано потужний «алкоцех» з виробництва фальсифікованого коньяку

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

У місті Запоріжжя співробітники оперативних підрозділів фіскальної служби Запорізької області в рамках операції «Акциз-2016» під час проведення слідчо-оперативних заходів по кримінальному провадженню за ч.3 ст. 204 КК України провели обшуки у приміщеннях та транспортних засобах, які належать фігурантам справи.

За результатами обшуків виявлено підпільний цех, де у антисанітарних умовах виготовлявся фальсифікований коньяк шляхом змішування спирту з водою та додавання концентрату для виготовлення коньяку.

Отриману спиртовмісну суміш порушники розливали у полімерні ємності 1, 5, 10 та 20 літрів з метою їх подальшої реалізації.

У ході обшуків виявлено та вилучено 119,4 дал спирту невідомого походження на загальну суму 179 тис. грн., 200 літрів рідини коричневого кольору з характерним запахом коньяку в ємностях різного об’єму на суму 32 тис. грн., 23 полімерні ємності різного об’єму «Концентрату коньяку», обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв (лійки, спиртометри, вимірювальні пристрої та ємності для змішування і розливу) та грошові кошти у сумі 113,6 тис. гривень.

Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 211 тис. грн. та грошових коштів на суму 113,6 тис. гривень.

Наразі тривають слідчі дії.

Податок на нерухоме майно, не врахований у зменшення податку на прибуток підприємств, не переноситься на наступні звітні періоди

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до адміністративних витрат та враховується платником податку на прибуток при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку).

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку на прибуток, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Зазначена норма визначена п. 18 П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом МФУ від 31.12.1999 № 318 та п. 137.6 ст. 137 Податкового кодексу України.

Спадщина у вигляді грошових заощаджень, поміщених до 02.01.1992 в Ощадний банк СРСР, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Грошові заощадження, поміщені до 02 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 — 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Отже, грошові заощадження, поміщені до 02 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, отримані у вигляді спадщини від фізичної особи — резидента, незалежно від ступеня спорідненості зі спадкодавцем, оподатковуються у спадкоємця за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Зазначена норма визначена пп.«в» пп.174.2.1 ст.174 Податкового кодексу України.

Прикарпатці сплатили майже 140 мільйонів гривень військового збору

04.10.2016 — Головне управління ДФС в Івано-Франківській області

За 9 місяців 2016 року платники податків Івано-Франківщини направили для сприяння обороноздатності України 139,9 млн. грн. військового збору. Що на 29 млн. грн. більше ніж у аналогічному періоді 2015 року. Про це повідомили в управлінні оподаткування податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Які документи необхідно надати при вивезенні транспортного засобу у разі виїзду фізичної особи на постійне місце проживання за кордон?

04.10.2016 — Головне управління ДФС в Івано-Франківській області

Розділом VI Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 № 1118, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708 зі змінами та доповненнями, визначено, що у разі вивезення транспортного засобу (далі – ТЗ) за межі митної території України його власник або вповноважена особа здійснює в установленому порядку декларування ТЗ і подає органу доходів і зборів митну декларацію, заповнену в установленому порядку, і такі документи та їх ксерокопії:

що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження);

реєстраційні (технічні) документи на ТЗ. Якщо транспортний засіб перебував на обліку в реєстраційному органі України з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку;

паспортних документів та інших документів, визначених законодавством України та міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорт громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); посвідки чи іншого документа про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо;

довідку про ідентифікаційний номер громадянина (за наявності).

Відповідно до п. 15 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року № 152

зі змінами і доповненнями, у разі виїзду громадянина України за кордон на постійне проживання у паспорті для виїзду за кордон робиться відповідний запис із зазначенням держави виїзду.

При цьому відповідно до п. 6 розд. ІV Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2016 № 816, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.09.2016 за № 1241/29371, територіальний орган Державної міграційної служби України

(далі – ДМС) проставляє в паспорті громадянина України у формі книжечки (на одній із сторінок

з одинадцятої по шістнадцяту) та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон (на одній із сторінок з другої по п’яту) штампи про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою (після повернення на проживання в Україну вказані штампи анулюються).

У разі наявності в такої особи паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм територіальний орган ДМС вносить інформацію про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання до безконтактного електронного носія.

При цьому згідно з п. 179.3 ст. 179 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями платники податку — резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов‘язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 108.05).

 

Розмір податкової соціальної пільги у 2016 році

03.10.2016

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) будь – який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2016 році податкова соціальна пільга дорівнює 689,00 грн. при граничному доході 1930,00 гривень.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103).

 

До Київської митниці ДФС з початку року надійшло 60 письмових звернень громадян

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

У вересні отримано 7 звернень. Із заявами у вересні до митниці зверталися: з питань видачі трудової книжки; щодо повернення коштів за рішенням суду; щодо проблеми з митним оформленням ввезеного транспортного засобу; стосовно порушень діючого законодавства працівниками митниці під час оформлення багажу іноземним громадянином; щодо наявності митних оформлень транспортних засобів на ім’я заявника; щодо надання копій наказів для подання документів до Пенсійного фонду; скарга щодо неможливості доступу до матеріалів справи про порушення митних правил адвокату.

Відповіді на звернення надані у встановлені законодавством терміни.

З початку року на сервіс „Пульс” зі скаргами на дії співробітників Київської митниці ДФС звернулися 39 заявників

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Із загальної кількості звернень — 11 повторно. У вересні звернень не надходило. На всі звернення надана вичерпна відповідь.

Через Урядову гарячу лінію ДФС до митниці надійшло 14 звернень. Протягом вересня — 1 звернення: щодо ймовірних корупційних діянь працівників м/п «Східний термінал» на користь третіх осіб. На звернення надана вичерпна відповідь.

На Київщині припинено розповсюдження «елітного»фальсифікату

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Київській області спільно із співробітниками Броварської місцевої прокуратури у м. Бровари Київської області виявлено та припинено підпільне виробництво елітних алкогольних напоїв. На готову продукцію клеїлись підроблені акцизні марки Російської Федерації та України, яка в подальшому розливалась в «бег-ін-бокси» і скляну тару. Дана продукція з використанням розгалуженої мережі інтернет-сайтів реалізовувалась на території Київської області та інших регіонах України.

В ході проведених обшуків в місцях виготовлення і зберігання фальсифікату, а також в автомобілях, на яких здійснювалась його перевозка, із незаконного обігу виявлено та вилучено: 118 літрів (11,78 дал) прозорої рідини з характерним запахом спирту; 572 літри (57,215 дал) фальсифікованих елітних напоїв; 2 тис. 491 марок акцизного податку з ознаками підробки; обладнання, що забезпечує масове виробництво елітних алкогольних напоїв (шланги, насоси, лійки, спиртометри, ароматизатори, бочки, пусті «бег-ін-бокс»).

Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає 460 тис. гривень.

Разом з цим, встановлено інтернет-мережу по збуту даної фальсифікованої продукції. В ході проведення заходів було припинено діяльність 10 інтернет-сайтів.

Зразки виявленого алкоголю (сурогату) направлено на експертизу для з’ясування складу використаних при його виготовлені речовин та їх властивостей, а також щодо наявності ознак, які можуть призвести до загрози життю та здоров’ю людей при вживанні такого алкоголю.

Слідчі дії на даний час тривають.

Надходження до зведеного бюджету за 9 місяців досягли 4 мільярдів гривень

04.10.2016

За 9 місяців поточного року платники податків Кіровоградської області сплатили до зведеного бюджету 4 мільярди гривень.

Темпи наповнення бюджетів усіх рівнів в 1,6рази або на півтора мільярда гривень більше ніж у 2015 році.

До загального фонду державного бюджету від платників регіону надійшло 1 мільярд 824 мільйони гривень. Рівень минулого року перевищено більш ніж на 793 мільйонів гривень або 77 відсотків.

Першість серед платежів займає податок на додану вартість – його надійшло 915,4 мільйонів гривень. Друге місце посідаютьподаток на доходи фізичних осіб – 416 мільйонів гривень та податок на прибуток – 189 млн. гривень.

Місцеві бюджети Кіровоградської області протягом січня – вересня поточного року наповнились на 2,2 мільярди гривень податків і зборів, що на 747млн.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року, темп росту надходжень складає 151,5 відсотка.

Основну питому вагу надходжень місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб — 1,2 мільярди гривень. На другому місці за вагомістю наповнення місцевих скарбниць плата за землю – 401млн.грн., а також єдиний податок, надходження по цьому платежу складають 260 млн. гривень та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання в роздрібній торгівлі підакцизних товарів сума надходжень якого – 189 млн. гривень.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд. 471 млн. гривень.

 

М’ясний бізнес

04.10.2016

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в рамках проведення операції „Рубіж – 2016” припинено чергову спробу незаконного експорту м’яса великої рогатої худоби через митний пост „Херсон – центральний” Херсонської митниці.

З метою незаконного збагачення один підприємливий мешканець м.Кропивницького, маючи великій досвід підприємництва у сфері торгівлі м’ясною продукцією, зареєструвавши свого сина як фізичну особу – підприємця, розробив впровадив в діяльність злочинну схему ухилення від оподаткування. Велика рогата худоба за готівкові кошти закуповувалась у населення без відповідного документального оформлення. Забій та обвалку худоби здійснювали на власній бійні, не маючи на це дозвільних документів.

В подальшому за допомогою підконтрольних фірм, які мають ознаки фіктивності, м’ясопродукція експортувалась до інших країн. Так, протягом 2015 року незаконно було вивезено до вільної економічної зони Крим м’яса великої рогатої худоби на загальну суму 52 млн.гривень. Відображаючи у податковій звітності відсутність господарської діяльності підприємцям вдалося ухилитися від сплати податку з доходів фізичних осіб на загальну суму понад 10 млн. гривень.

Отримавши легкий дохід від своєї протиправної діяльності батько зареєстрував в Казахстані на своє ім’я фірму, на яку, через сумнівні підприємства, суттєво занижуючи вартість товару, щоб зменшити сплату митних платежів, безпосередньо постачав м’ясопродукцію.

За зазначеним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

В останні дні вересня 2016 року працівниками податкової міліції Кіровоградської області проведено ряд обшуків, в ході яких вилучена морожена м’ясопродукція — близько 62,1т на загальну орієнтовну вартість 3,2млн. грн. та документи, підтверджуючі протиправну діяльність.

По провадженню триває досудове розслідування.

 

«Фантомівці» Луганщини запобігли фальсифікації кави

04.10.2016

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» 3 жовтня поточного року при проходженні служби на КПВВ «Станиця-Луганська» виявили факт порушення переміщення товарів через лінію розмежування зони АТО.

Податківці встановили, що мешканець тимчасово окупованого Алчевську намагався перенести прихованим способом 200 упаковок для подальшого фасування кави натуральної розчинної марки «Jacobs Monarch» для фальсифікації вказаної торгівельної марки. Виготовлена «продукція» призначалася для реалізації у Луганську та Алчевську за ціною 420 російських рублів за 1 упаковку вагою 400 грамів.

Товар вилучено. У відношенні громадянина складено адмінпротокол.

«Фантом» Луганщини «прикрив» діяльність незаконного грального залу в Попасній

03.10.2016

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» встановили факт здійснення незаконної підприємницької діяльності в сфері грального бізнесу.

Так, в прифронтовому Попасному «фантомівці» виявили та припинили діяльність грального залу, який діяв під прикриттям інтернет центру. При цьому інтернету у вказаному залі не було, а стояли лише гральні автомати.

За результатами заходу вилучено 1,2 тис. грн та «чорна» бухгалтерія, яка свідчить про те, що щоденна виручка складала близко 7 тис. грн.

Отримані матеріали направлено до Попаснянського відділу Національної поліції, на підставі яких зареєстровано кримінальне провадження за ст. 203-2 Карного кодексу України.

 

9 листопада 2016 року – останній день подання декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2016 року

04.10.2016

За правилами, які діють у 2016 році, відповідно до норм Податкового кодексу України, платники податку на прибуток підприємств з обсягом доходу понад 20 млн. гривень повинні подавати податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, та у податковій декларації за три квартали 2016 року, яку слід подати не пізніше 9 листопада 2016 року, визначити авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток підприємств, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Визначена в декларації сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань. Податок на прибуток, визначений в декларації за три квартали 2016 року, підлягає сплаті не пізніше 18 листопада 2016 року.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 123 цього Кодексу (п. 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

У січні-серпні 2016 року на Львівщині платниками сплачено до Державного бюджету екологічного податку 11,6 млн. гривень

03.10.2016

Як повідомили в управління податків і зборів юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області платники податків Львівщини у січні-серпні 2016 року сплатили до Державного бюджету екологічного податку 11,6 млн. гривень.

Найбільшими бюджетоформуючими платниками є: ПАТ “Західенерго”, ЛКП “Збиранка” та ЛМКП “Львівводоканал”.

На Львівщині надходження податкових платежів до Зведеного бюджету по підприємствах добувної промисловості за січень — серпень 2016 року складають 1097,9 млн. гривень

03.10.2016

Як повідомили управлінні моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Львівській області у січні – серпні 2016 року збір податкових платежів до Зведеного бюджету по підприємствах добувної промисловості склав 1097,9 млн. грн., в порівнянні з відповідним періодом 2015 року збір платежів зріс на 595,2 млн. грн. або у 1,7 рази. Питома вага добувної галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 12,0 відсотка. Найбільшими платниками податків у цій галузі є ПАТ „Укргазвидобування” ,  ПАТ  ”„Укрнафта”  (Дані платники перебувають на консолідованій сплаті податків або сплачують у Львівській області лише плату за користування надрами.).

 

Львівська область посідає четверте місце з приросту надходжень з податку на доходи фізичних осіб

03.10.2016

Як повідомили в управлінні  доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Львівській області за даними Міністерства фінансів України, темп росту фактичних надходжень з податку на доходи фізичних осіб за підсумками роботи за січень-серпень 2016 року до відповідного періоду 2015 року по Україні становить 149,1 відс., по Львівській області  — 154,5 відсотка.

Приріст надходжень, по Львівській області, з податку на доходи фізичних осіб за підсумками роботи за січень-серпень 2016 року до відповідного періоду 2015 року, в абсолютній величині, становить 1 014,8 млн. гривень. Серед областей України Львівська область по даному показнику посідає четверте місце.

Підприємства Миколаївщини сплатили майже 25 млн. грн. екологічного податку

04.10.2016

Надходження екологічного податку є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів. Екологічний податок сплачується суб’єктами господарювання за викиди в атмосферне повітря та у водні об’єкти шкідливих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення.

З початку 2016 року органами ДФС у Миколаївській області забезпечено надходження до бюджету екологічного податку у сумі майже 25 млн. грн., у т.ч.: до державного бюджету мобілізовано майже 5 млн. грн., до місцевих бюджетів – 20 млн. гривень.

Одещина: сільськогосподарські товаровиробники сплатили до бюджету понад 185 мільйонів гривень ПДВ

04.10.2016

 

 Саме така сума податку на додану вартість надійшла до Державного бюджету від аграріїв регіону протягом січня-вересня 2016 року.

У вересні поточного року сільгосптоваровиробники задекларували до сплати майже 55 млн.грн. податку на додану вартість.

За словами першого заступника начальника Головного управління ДФС в Одеській області Наталі Гулакової, це майже в 3 рази більше середньомісячних нарахувань 2016 року та у 1,5 рази перевищує нарахування липня 2016 року.

Досягнуті результати свідчать про підвищення податкової культури підприємств аграрного сектору.

Протягом 2016 року податківці зустрілися з понад 500 платниками податків галузі наголошуючи на необхідності декларування податкових зобов’язань з ПДВ у повному обсязі, недопущенні використання ризикового податкового кредиту та ухилення від оподаткування.

Головне управління ДФС в Одеській області висловлює слова вдячності аграріям Одещини за сумлінну сплату податків та значний вклад в економічну розбудову нашої держави.

На сервіс «Пульс» надійшло 150 звернень від мешканців Одещини

03.10.2016

Це на 121 звернення, або на 44% менше, ніж за січень-серпень 2015 року.

Протягом серпня поточного року звернулося 9 заявників, що у 8 разів менше, ніж протягом серпня 2015 року (70 заявників).

Зокрема, щодо організації роботи органів ДФС надійшло 51 звернення, 57 звернень стосувалися реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі та подання податкової звітності. Щодо системи електронного адміністрування ПДВ звернулися 16 громадян, 9 звернень  надійшло з питань необхідності проведення перевірки суб’єктів господарювання, тощо.

Нагадаємо, антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» створений для оперативного реагування на звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників органів ДФС.

Телефон «Пульсу» (044) 284-00-07.

Лінія працює цілодобово.

Протягом 2016 року полтавці перерахували на потреби армії понад 95 мільйонів гривень військового збору

04.10.2016

Як відомо, відповідно до законодавства з серпня 2014 року в Україні було запроваджено військовий збір. Тобто, з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об’єкта оподаткування.

Протягом 2016 року на підтримку української армії від платників м. Полтави надійшло 95,6 мільйонів гривень військового збору.

Понад 134 мільйонів гривень жителі області спрямували на обороноздатність держави

04.10.2016

На  фінансування Збройних сил України за січень-вересень 2016 року до Державного бюджету України з доходів мешканців Рівненської області  перераховано 134,3 млн.гривень військового збору,  в порівняні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 23,5 млн. гривень.

Ставка військового збору складає 1,5 % від об’єкта оподаткування. Військовий збір утримується з суми доходу, що є об’єктом оподаткування відповідно до статті 163 Податкового кодексу України, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, без будь-яких вирахувань.

Нагадуємо, що  військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та ряд інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Нагадаємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується ПДФО, підлягають оподаткування військовим збором.  Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему.

На Рівненщині ліквідовано конвертацій ний центр з обігом понад 36 млн. грн.

03.10.2016

Працівниками податкової міліції Рівненської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного  центру.

Встановлено, що групою осіб без наміру здійснення статутної діяльності зареєстровано та придбано низку транзитно — конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошти конвертувались у готівку за винятком 7-10%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах склав понад 36 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають 6 млн. гривень.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвали суду проведено ряд обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісних приміщеннях.

За результатами обшуків виявлено печатки «фіктивних» підприємств, готівкові кошти, зняті з рахунків в банківських установах, комп’ютерну техніку, чекові книжки, чорнові записи та документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

На Сумщині відшкодовано у кримінальному провадженні понад 5 млн. гривень

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Про це повідомляє Андрій Павлун, перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області.

Співробітниками податкової міліції Сумської області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірів.

Встановлено, що посадові особи державного підприємства, яке проводить діяльність у сфері будівництва, у 2015 році надали до податкової інспекції декларації з ПДВ, однак податкові зобов’язання не сплачували. При цьому, підприємство виконувало роботи за бюджетні кошти. Такі дії спричинили тяжкі наслідки, у вигляді ненадходження до державного бюджету України податку на додану вартість на загальну суму 5,3 млн. гривень.

За результатами досудового розслідування кримінальне провадження спрямовано до суду. Порушник відшкодував завдані державі збитки в повному обсязі.

Сумські митники вилучили 7 кг контрабандного срібла

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Вночі на митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС співробітниками митниці виявлено приблизно 7 кілограмів контрабандних срібних виробів. 54-річна громадянка України виїжджала до Росії у якості пасажира на власному авто марки “Волга”. За кермом був її двоюрідний брат.

При проходженні митного контролю сховані товари виявлено між заднім сидінням і газовим балоном. Це були ланцюжки, перстні та хрестики, що вже промарковані та підготовлені до продажу на території Російської Федерації.

За словами правопорушниці їй запропонували заробити та провезти срібло з приховуванням від митниці.

Ювелірні вироби вилучено. Ведеться точний підрахунок усіх виробів та вираховується загальна їх вартість.

Відносно громадянки посадовими особами Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”.

Справу буде передано до суду.

Наскільки надійний ваш бізнес-партнер?

30.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Цю інформацію ви легко можете отримати на офіційному веб-порталі ДФС України. В цьому вам допоможе діючий електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

В Державній податковій інспекції у м. Сумах повідомляють, що згаданий сервіс надає можливість за кодом ЄДРПОУ отримати інформацію про назву платника податків та про його перебування на обліку в органах державної фіскальної служби.

Окрім цього, можна перевірити надійність ділових партнерів, як фізичних так і юридичних осіб, у частині сумлінності сплати ними податків до бюджету, тобто наявності чи відсутності податкового боргу. Для цього достатньо знати код ЄДРПОУ (для юридичної особи), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи) або точну назву партнера, ввести відому інформацію в одне з відповідних полів. За отриманими даними система здійснить пошук з баз даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

 Наскільки надійний ваш бізнес-партнер?

30.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Цю інформацію ви легко можете отримати на офіційному веб-порталі ДФС України. В цьому вам допоможе діючий електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

В Державній податковій інспекції у м. Сумах повідомляють, що згаданий сервіс надає можливість за кодом ЄДРПОУ отримати інформацію про назву платника податків та про його перебування на обліку в органах державної фіскальної служби.

Окрім цього, можна перевірити надійність ділових партнерів, як фізичних так і юридичних осіб, у частині сумлінності сплати ними податків до бюджету, тобто наявності чи відсутності податкового боргу. Для цього достатньо знати код ЄДРПОУ (для юридичної особи), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи) або точну назву партнера, ввести відому інформацію в одне з відповідних полів. За отриманими даними система здійснить пошук з баз даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Роздрукування Z-звіту без обов’язкових реквізитів: чого чекати платнику

04.10.2016

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконання розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Згідно з п.14 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199 (далі – Вимоги), чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити:

— назву і адресу господарської одиниці;

— індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери «ПН». Коли суб’єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник ПДВ, замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з Єдиним державний реєстром підприємств та організацій України (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з державним реєстром фізичних осіб (для фізичних осіб), а замість літер «ПН» – літери «ІД»;

— фіскальний номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН»;

— заводський номер РРО;

— логотип виробника.

При цьому у п.17 Вимог зазначено додаткові дані, які повинен містити чек Z-звіту (всі підсумки та суми обчислюються за зміну).

Відсутність обов’язкового реквізиту у звітному чеку може свідчити про аналогічне порушення вимог змісту розрахункового документа (касового чеку).

Вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів. При відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 розділу І Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13).

За порушення цих вимог передбачено відповідальність у вигляді фінансової санкції згідно з п. 1 ст. 17 Закону у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту, зокрема, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції:

— вчинене вперше – 1 грн.;

— за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг).

Фактична перевірка „акцизника”: підстави та відмова у її проведенні

04.10.2016

Відповідно до п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з обставин, вказаних у п.80.2 ст.80 ПКУ.

Згідно з п.п. 80.2.5 п.80.2 ст.80 ПКУ фактична перевірка може проводитись, зокрема:

— у разі отримання у встановленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обігу, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Відзначимо, що відповідно до п.81.1 ПКУ, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених ПКУ, таких документів:

— направлення на проведення такої перевірки;

— копії наказу про проведення перевірки;

— службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред’явлення або не надіслання у випадках, визначених ПКУ, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки.

Якщо неприбуткова організація проґавила звітність

04.10.2016

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПКУ, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553 (далі – Звіт), у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку є податковою декларацію, розрахунком (п. 46.1 ст. 46 ПКУ).

Пунктом 49.2 ст. 49 ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або при наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) передбачена п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Зокрема, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Враховуючи викладене, за неподання або несвоєчасне подання до контролюючих органів податкової декларації (розрахунку), платник податків сплачує штраф у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання з урахуванням п. 49.2 ст. 49 ПКУ.

Військовий збір у 116 мільйонів гривень фіскали області доповнили благодійною допомогою

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Трудовий колектив Головного управління ДФС у Херсонській області продовжує надавати благодійну допомогу військовим Національної Гвардії України, які несуть службу на території нашої області.

Цього разу податківці області знову підтримали ініціативу профспілкового комітету ГУ ДФС у Херсонській області та зібрали кошти для придбання 50 комплектів військового знаряддя, який знадобиться нашим захисникам під час несення служби в зoні прoведення АТO на сході країни.

Від себе особисто та колективу відомства начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим висловив слова вдячності всім військовим,  які наразі несуть службу, надають приклад патріотизму, мужності та героїзму. «Переконаний, що й це нелегке випробування український народ витримає з честю та гідністю. Адже наші серця наповнює впевненість у мирному завтрашньому дні та віра у власні сили», — зазначив керівник фіскальної служби області.

З початку року для фінансування української армії від платників  Херсонщини до державного бюджету вже надійшло 116,6 млн. грн. військового збору.

Так херсонці доводять своє небайдуже ставлення до складної ситуації у нашій країні та до власного майбутнього, виказуючи високу громадянську позицію у прагненні допомогти українській армії.

На Херсонщині 10 тонн спирту сховали серед «меблів»

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

З метою упередження летальних випадків отруєння неякісними алкогольними напоями на Херсонщині, за процесуальним керівництвом прокуратури Херсонської області, працівники податкової міліції відомства спільно з працівниками стаціонарного посту «Шилова Балка» Національної поліції затримали водія вантажівки, який перевозив спирт для незаконного виготовлення підакцизних товарів.

Під час проведення огляду автомобіля, який за підробними документами начебто перевозив меблі, викрито 48 ємкостей зі спиртом загальним об’ємом 10 000 літрів на суму 1,1 млн.гривень. Товар, який призначався для незаконного виготовлення підакцизних товарів – фальсифікованих алкогольних напоїв із недоброякісної сировини та становить загрозу для життя та здоров’я людей, вилучено та передано на відповідальне зберігання.

Наразі досудове розслідування кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР за ч.3 ст. 204 КК України, проводить слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області.

Фіскальні надходження Херсонщини до бюджетів усіх рівнів склали 3,3 мільярда гривень

03.10.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

За три квартали 2016 року від бізнес – спільноти Херсонщини до зведеного бюджету надійшло 3251,8 млн.грн. податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1217,2 млн.грн. або на 59,8 відсотка.

Цьогорічні надходження до місцевої скарбниці херсонського краю склали 1939,8 млн. грн., які будуть спрямовані на вирішення потреб бюджетної сфери та соціальних програм регіону. В свою чергу, 1312,0 млн.грн. надійшло до державної казни — на загальнодержавні потреби.

Сумлінною сплатою податків бізнесмени Херсонщини доводять своє прагнення розвивати економіку регіону та підтримують чітку і прозору систему наповнення бюджетів усіх рівнів.

На Хмельниччині зібрано до бюджетів усіх рівнів 3,9 мільярда гривень податкових платежів

04.10.2016

Протягом січня-серпня 2016 року платниками податків Хмельницької області до зведеного бюджету мобілізовано  3 мільярди 892 мільйонів податків та зборів.  У порівнянні з відповідним періодом минулого року, обсяги податкових надходжень зросли на 46 відсотків, що у грошовому еквіваленті становить 1 мільярд 470 мільйонів гривень.

Таким чином державний бюджет отримав 1 мільярд 478 мільйонів гривень податкових платежів, місцеві бюджети – 2 мільярди 437  мільйонів гривень.

При цьому завдання по наповненню державної скарбниці виконано на 107 відсотків, тобто бюджет додатково отримав 98 мільйонів гривень.

Обсяги надходжень, спрямованих на потреби місцевих громад виконано на 117 відсотків, що становить 351 мільйон гривень, отриманих додатково до плану.

«Позитивна динаміка податкових платежів в першу чергу досягається завдяки високій податковій культурі більшості платників податків та постійному конструктивному діалогу фахівців ДФС з представниками соціально відповідального бізнесу. Додаткові бюджетні надходження заходів отримуємо і за рахунок детінізації економіки та легалізації трудової зайнятості. В цілому фіскальна служба підвищила якість сервісного обслуговування  платників податків, що також безпосередньо впливає на стан податкових надходжень», — підсумував результати роботи керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Надходження податків до казни від буковинських платників перевищили 2 мільярди гривень

04.10.2016

Впродовж дев’яти  місяців нинішнього року платники регіону сплатили до Зведеного бюджету України понад 2 млрд. 18 млн. грн. податків,  з них майже 62 відсотки коштів залишилися у розпорядженні місцевих громад області.

Цьогорічні бюджетні надходження, інформують у Головному  управління ДФС  у Чернівецькій області , перевищили показник минулого року на 619,3 млн. грн. або на 44,3 відсотків. Примітно, що індикативний показник ДФС України щодо забезпечення надходжень  перевиконано на 286,9 млн. грн.

До державного бюджету зібрано 769,7 млн. грн., що перевищує надходження січня – вересня 2015 року на 37,7 відсотків.

Доходи бюджету в основному сформовано за рахунок податку на додану вартість (305,3 млн грн.), податку на доходи фізичних осіб (234,3 млн. грн.), податку на прибуток (92,2 млн грн.), військового збору (76,1 млн грн.).

Місцеві бюджети області за 9 місяців цього року  отримали понад  1 млрд. 248 млн. грн. податків. До аналогічного періоду минулого року надходження зросли майже наполовину – плюс 413,5 млн. грн. Більше як 51 відсоток у цих надходження складає  податок на доходи фізичних осіб – 641,0 млн. грн. Від справляння земельного податку бюджети територіальних громад поповнились на 189,6  млн.грн. (15 відсотків всієї суми доходів).

Акцизного податку від роздрібного продажу підакцизних товарів надійшло понад 201,3 млн.грн. (16,1 відсоток загальної суми доходів місцевих бюджетів).

Платниками єдиного податку до місцевих бюджетів сплачено майже 147,9 млн. грн. За рахунок цього податку сформовано майже 12 відсотків доходів бюджетів територіальних громад.

Майже 1 мільйон гривень збитків бюджету відшкодував чернівецький бізнесмен

04.10.2016

У слідчому управлінні фінансових розслідувань  Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомили, що завершено  досудове розслідування кримінального провадження, яке було внесено до ЄРДР за фактом умисного  ухилення від сплати податків.

Встановлено, що  засновник, директор та головний бухгалтер в одній особі упродовж 2015 року та першого півріччя 2016 року, шляхом приховування та заниження об’єкту оподаткування, ухилився від сплати податків.

За порушення норм Податкового кодексу України  даному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 212 КК України.

Але у зв’язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків кримінальне провадження   направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Загалом «горе – махінатор»  сплатив до бюджету понад 695,0 тис. грн. податків та 208,3 тис. грн. штрафних санкцій і пені.

На кордоні з Румунією попереджено чергові спроби незаконного переміщення тютюнових виробів та алкогольних напоїв

04.10.2016

Упродовж доби співробітниками Чернівецької митниці ДФС за складеними у відношенні двох румунів, українця та росіянина протоколами про порушення митних правил вилучено 10 пляшок алкогольного напою «Метакса» та сигарети різних марок в загальній кількості 639 пачок.

Двоє із громадян, слідуючи до Румунії у приватних справах, для проходження митного контролю обрали смугу руху «зелений коридор», перевозячи при цьому товар, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством. У іншому випадку громадянин під час проходження митного контролю, також прямуючи до Румунії, заявив про наявність продуктів харчування та господарських товарів. Однак під час здійснення митного огляду митники виявили тютюнові вироби, приховані від митного контролю у чотирьох коробках з макаронними виробами.

Громадянин Росії, слідуючи у службових справах з Греції до Росії транзитом через Україну, не вказав у митній декларації відомості про товар, який підлягає обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, — у даному випадку це 10 пляшок міцного алкогольного напою вартістю 3 тисячі гривень.

Працівники митниці запровадили справи про ПМП за ознаками правопорушень, передбачених ст.ст. 471, 472 та ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) митного контролю; недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України; дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю). Санкції вказаних статей передбачають накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією.

Предмети ПМП на загальну суму понад 12 тисяч гривень вилучено, на порушників митного законодавства накладено штраф.

ГУ ДФС у Чернігівській області застерігає продавців підакцизної продукції не порушувати законодавство

04.10.2016 — Головне управління ДФС у Чернігівській області

Аналіз звітності суб’єктів господарювання що здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, проведений Головним управлінням ДФС у Чернігівській області стосовно виручки, отриманої від реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, дає підстави для припущень про зловживання. Окремі  суб’єкти господарювання декларують дуже низькі виторги — менш ніж 1 тисяча гривень за місяць.  Це може свідчити про проведення  розрахунків з відвідувачами без застосування касових апаратів,  що в кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів  оподатковуваних операцій. А це є прямим  порушенням законодавства України.

Деякі суб’єкти господарювання, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів реалізації  алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не забезпечують окупність самих ліцензій. А враховуючи те, що  певні кошти витрачаються ще й на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає підозра у  ймовірності приховування доходів.

Слід відмітити, що почастішали факти продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання відповідної ліцензії.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Також просимо громадян бути пильними, та у разі наявності фактів порушень торгівлі підакцизними товарами, або сумнівів щодо їх якості, письмово повідомляти Головне управління ДФС  у Чернігівській області за адресою:  м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.

 

 

 

 

Добавить комментарий