пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 08-07-2016

Місцевий бюджет Харківського району отримав майже 26 млн. грн. земельного податку

07.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Така сума надійшла за перше півріччя поточного року. Це на 7,2 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року. Темп приросту склав 138,2%.

Зазначені цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, юридичні особи спрямували до місцевого бюджету 22,2 млн. гривень плати за землю та орендної плати за землю, фізичні особи – підприємці та громадяни – 3,8 млн. гривень. У червні поточного року платниками сплачено 4,8 млн. гривень земельного податку.

Нагадаємо, що згідно з п. 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, таким чином, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Харківська ОДПІ: Понад 135 мільйонів гривень ЄСВ сплачено до бюджету за перше півріччя поточного року

06.07.2016

Такі цифри озвучив  начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, за січень-червень 2016 року платники Харківського району та міста Люботин перерахували до бюджету 135,5 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у червні поточного року платниками сплачено 28,3 млн. гривень ЄСВ, що 3,5 млн. гривень більше встановленого завдання.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Крім того, відтепер ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (3,6%) не утримується.

Такі зміни внесені Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

 Майже 183 тисячі платників звернулися до ЦОПів Харківської ОДПІ за перше півріччя 2016 року

05.07.2016

Про це повідомили в секторі організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

Податківці уточнили, що  фахівці Харківської ОДПІ обслуговують платників у Центрах обслуговування платників при Люботинському, Зміївському, Чугуївському відділеннях та в самій податковій інспекції.

Загалом ЦОПами надано 9 798 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваною стала послуга з видачі картки платника податків. У січні-червні 2016 року їх видано 6104.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій звернулись 1133 СПД.

Довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України, отримали 304 платника.

Надано 1418 витягів з реєстру платників єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року Центри обслуговування Харківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 години до 18-00 години, у п‘ятницю з 09-00 години до 16-45 години, у суботу – з 09-00 години до 13-00 години, неділя – вихідний.

Платники Харківського району можуть отримати довідки за телефоном 393-19-36, платники м. Люботин за номером 741-11-71, м. Чугуїв за номером (05746)-2-22-42 та м. Зміїв за номером (0247)-3-19-91.

Внутрішньою безпекою ДФС під час одержання хабара у сумі 125 тис. грн. затримано керівника відділу центрального апарату ДФС

08.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки та  Генеральної прокуратури затримано «на гарячому» керівника відділу центрального апарату ДФС, яка вимагала від працівника регіонального підрозділу Державної фіскальної служби кошти в сумі 10 тис. доларів США за непритягнення останнього до відповідальності за результатами службового розслідування.

Хабарницю затримано під час отримання частини коштів в сумі 125 тис. гривень. Встановлено, що першу частину неправомірної вигоди вона отримала раніше.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

З метою відшкодування збитків нанесених державі, встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться слідчі дії.

Дмитро Донець: ІОТА – унікальний майданчик для обміну досвідом податкових адміністрацій Європи

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Представники Державної фіскальної служби України беруть участь у  20-ій Генеральній Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА), яка проходитиме 7-8 липня у м. Бухарест (Румунія).

«Для нашої делегації можливість діалогу з представниками податкових адміністрацій країн Європи та світу є унікальною для обміну досвідом та налагодженню зв’язків. Досвід роботи українських податківців викликає зацікавленість у міжнародних колег», — зазначив Дмитро Донець, директор Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС.

Темою 20-ої Генеральної Асамблеї ІОТА буде «Електронне адміністрування податків». «На сучасному етапі розвитку міжнародного співробітництва тема електронізації податкових сервісів та автоматичного обміну інформацією країнами-учасниками ІОТА є надзвичайно актуальною. Автоматичний обмін інформацією – це один з дієвих інструментів міжнародного співробітництва в напрямі запобігання фінансової злочинності», — повідомила Зінаїда Кукіна, керівник Управління міжнародного співробітництва ДФС, яка у складі української делегації бере участь у роботі Асамблеї.

Нагадаємо,  ІОТА – це міжнародна організація, завдання якої полягає у забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні та підтримка їх розвитку відповідно до індивідуальних потреб кожної адміністрації.

ДФС не втручається у фінансову політику власників територій, на яких розміщені місця митного оформлення

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Комплекс послуг, які надаються на території місця доставки власниками цих територій, та вартість надання таких послуг визначається суб’єктами господарювання та не відноситься до компетенції органів ДФС. Митниця не має жодних законодавчих повноважень впливати на фінансову політику суб’єктів, на територіях яких розташовуються місця митного оформлення. Про це повідомив заступник директора департаменту організації митного контролю ДФС Олександр Центнарук під час дискусійного майданчику, організованого виданням «Ділова столиця».

Як пояснив посадовець, митне оформлення товарів органами ДФС здійснюється безпосередньо на територіях або в приміщеннях підприємств, які останні згідно із законодавством безоплатно надають митницям у тимчасове користування. При цьому до адміністративних послуг, які надаються митниками, не належать послуги щодо в’їзду, перебування у місцях митного оформлення, проведення навантажувально-розвантажувальних робіт тощо. Відповідно, до встановлених власником підприємства цін на такі послуги ДФС не має жодного відношення.

«Працівники митниці митне оформлення здійснюють як у пунктах пропуску на кордоні, так й у так званих місцях доставки на митній території всередині країни. Це – відкриті для всіх суб’єктів господарювання місця, обладнані складами тимчасового збереження, митними складами різних типів – відкритими або закритими тощо. На території цих місць і розміщуються підрозділи митного оформлення, а також представники інших державних органів», – розповів Олександр Центнарук.

За його словами, на сьогодні на території України функціонують 239 місць доставки, у 215 з яких розташовані підрозділи митного оформлення.

Посадовець також зазначив, що у митному законодавстві немає такого поняття як «митний термінал». Водночас Митним кодексом України передбачено провадження виду господарської діяльності з відкриття та функціонування вантажного митного комплексу (ВМК). Сьогодні фахівці ДФС працюють з проектом наказу про вантажні митні комплекси та новими стандартами та вимогами до них, що дозволить залучити суб’єктів господарювання до облаштування таких комплексів.

Делегація ДФС візьме участь у 20-й Генеральній Асамблеї ІОТА

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Делегація ДФС на чолі з Головою ДФС Романом Насіровим візьме участь у 20-ій Генеральній Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА), яка проходитиме 7-8 липня у м. Бухарест (Румунія).

У роботі Генеральної Асамблеї візьмуть участь голови податкових адміністрацій країн-членів ІОТА, посадові особи Європейського Союзу, представники міжнародних організацій, а також фахівці з податкових питань та запрошені гості.

Темою 20-ої Генеральної Асамблеї ІОТА буде «Електронне адміністрування податків».

Нагадаємо,  ІОТА – це міжнародна організація, завдання якої полягає у забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні та підтримка їх розвитку відповідно до індивідуальних потреб кожної адміністрації.

Основною метою ІОТА є стимулювання багатосторонньої допомоги, обмін інформацією та кооперацією між членами ІОТА через постійний форум для податкових адміністрацій, проведення навчання, організація конференцій, семінарів, видання публікацій, надання технічної допомоги з урахуванням інтересів країн – членів ІОТА.

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року, а у вересні 2003 року під час 7-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка відбувалася у м. Таллін (Естонська Республіка), було схвалено рішення щодо набуття Україною асоційованого членства в Організації (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2004 № 784).

У травні 2006 року в м. Будапешті під час 10-ої Генеральної асамблеї ІОТА у результаті голосування абсолютною більшістю голосів Україну було прийнято у повні члени організації. Повне членство в ІОТА затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року № 582.

Оціночна група Митної та прикордонної служби США вивчала можливості експертних підрозділів ДФС

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Оціночна група Митної та прикордонної служби США у рамках перебування в Державній фіскальній службі України відвідала Спеціалізовану лабораторію з питань експертизи та досліджень. У ході візиту начальник СЛЕД ДФС Юлія Шадевська ознайомила іноземних гостей зі структурою та основними напрямами діяльності Лабораторії.

На зустрічі головну увагу було приділено можливостям експертних підрозділів ДФС щодо застосування новітніх технологій досліджень, виявлення небезпечних складових у товарах, зокрема, у харчових продуктах. Також розглядалися основні аспекти співпраці Спеціалізованої лабораторії з правоохоронними органами, контролюючими установами та іншими державними органами.

Представники Оціночної групи ознайомились з особливостями дослідження підакцизних товарів – нафтопродуктів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Іноземні колеги, зокрема, цікавилися методами ідентифікації наркотичних засобів, психотропних сполук та їх прекурсорів, а також здійсненням контролю за обігом інших небезпечних речовин.

З цього приводу начальник Лабораторії зазначила, що, починаючи з 2008 року, експертами СЛЕД ідентифіковано 89 нових синтетичних сполук, виявлених переважно в міжнародних поштових відправленнях з Китаю, Ірландії, Бельгії, Іспанії, Болгарії, Литви, Латвії, Італії та інших країн.

«Такі досягнення стали можливими завдяки співпраці ДФС з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Як результат — на сьогоднішній день переважна більшість нових синтетичних психотропних речовин законодавчо віднесена до контрольованих переліків», – підкреслила Юлія Шадевська.

На завершення візиту посадовець  подякувала американським колегам за приділену увагу та висловила впевненість у дієвій та продуктивній співпраці між експертними підрозділами ДФС і Митною та прикордонною службою США.

ДФС є лідером по оприлюдненню наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За результатами громадського моніторингу щодо стану виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у форматі відкритих даних» Державна фіскальна служба України займає першу позицію в ТОП-11 органів центральної влади, які повністю виконали зазначену Постанову (data.gov.ua/news/громадський-моніторинг-щодо-стану-виконання-постанови-кабінету-міністрів-україни-від-21-жовтня;http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/68054/Jak_organy_vlady_ne_vykonaly_Postanovu_pro).

 

В Електронному кабінеті платника з’явилися нові сервіси

07.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua). Так, платники мають можливість  підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);

звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Завдяки доопрацюванню ЕКП в частині подання звітності кількість користувачів зазначеного сервісу збільшилась вдвічі та станом на 06.07.2016 складає 1,8 млн.осіб.

Нагадуємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно — довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

 

До основного складу мобільних груп попередньо відібрано кандидатів, — Роман Насіров

06.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров повідомив про вжиті відомством заходи щодо створення 20 мобільних груп з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи.

«Для формування мобільних груп керівництвом профільних Департаментів ДФС проведено прозору процедуру попереднього відбору кандидатів серед працівників, які виявили бажання бути залученими до роботи у мобільних групах. Це високопрофесійні працівники з досвідом роботи, націлені на результат та здатні приймати оперативно виважені рішення», — поінформував Роман Насіров.

На даний момент матеріали особових справ кандидатів направлено для проведення антикорупційної перевірки до підрозділів внутрішньої безпеки, після чого буде прийматись остаточне рішення щодо придатності та допустимості кандидата для роботи в складі мобільних груп.

«Наразі очікується рішення Кабінету Міністрів України про призначення керівника Центру. Саме на нього покладено обов’язок щодо формування Центру та затвердження складу мобільних груп, визначення посадових обов’язків їх членів та забезпечення практичної реалізації заходів, направлених на виконання покладених Урядом на ці підрозділи завдань», — додав Роман Насіров.

У ДФС пройшли учбові заняття для майбутніх співробітників мобільних груп, — Роман Насіров

06.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Упродовж двох днів у ДФС проводились учбові заняття для співробітників, які будуть залучені до роботи у Міжвідомчому цільовому центрі та мобільних групах. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він наголосив, що під час навчань відпрацьовувалась взаємодія й координація дій між  усіма співробітниками. Також до проведення занять були залучені представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

«Під час занять у ході жвавої дискусії обговорювались основні питання щодо здійснення митного контролю та оформлення товарів, пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються громадянами, виявлення та документування порушень митних правил», — зазначив Роман Насіров.

За результатами проведених навчань майбутнім членам мобільних груп були роздані методично-роз’яснювальні матеріали, які стануть у нагоді при виконанні покладених на групи багатоцільових завдань.

Торговці електронною апаратурою ухилились від сплати майже 15 млн. грн. ПДВ

06.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке здійснює в спеціалізованих магазинах роздрібну торгівлю електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку і зображення, ухилились від сплати 14,9 млн. грн. ПДВ, оформивши у 2016 році документально, без фактичного проведення, операції з придбання послуг із страхування.

У І півріччі до зведеного бюджету надійшло 307,1 млрд. гривень

06.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За оперативними даними у січні-червні 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 307,1 млрд. грн., що на 69,8 млрд. грн., або на 29,4 відс. більше січня-червня 2015 року. До державного бюджету забезпечено 241,9 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 65,2 млрд. гривень.

Довідково: надходження (збір) до зведеного бюджету у січні-червні 2016 року склали 343,2 млрд. грн. (+79,3 млрд. грн., або + 30,0 відс. до січня-червня 2015 року), у т. ч. до державного бюджету –278,1 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 241,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 106,9 відс., додатково забезпечено 15,7 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,9 відс. (+2,3 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – 124,4 відс. (+6,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 111,7 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 106,0 відс. (+1,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств  – 113,1 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,3 відс. (+2,5 млрд. грн.), ввізного мита – 102,3 відс. (+0,2 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 168,2 відс. (+1,9 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-червні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 31,2 відс. (+19,2 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування  (сальдо) – на 44,9 відс. (+10,4 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+6,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 44,8 відс. (+7,8 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств –11,8 відс. (+2,6 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 48,0 відс. (+ 5,6 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 47,4 відс. (+5,0млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+2,8 млрд. грн.), екологічного податку – на 16,9 відс. (+ 101,7 млн. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 36,1 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 62,3 млрд. гривень.

Бізнес – омбудсмен: Серед державних органів ДФС найбільше дослухаються до наших порад

06.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Понад рік роботи в нашій країні інститут бізнес-омбудсмена довів свою ефективність та спроможність допомогти бізнесу вирішувати свої проблеми та налагодив достатньо ефективну комунікацію з владними інституціями. Про це йдеться в інтерв’ю Бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети виданню «Все про бухгалтерський облік».

Омбудсмен зазначив, що з початку роботи майже одразу до його офісу почали надходити скарги підприємців. На сьогодні  офіс отримав майже тисячу скарг в основному від представників малого та середнього бізнесу. За фактами скарг відкрито понад 500 і вже завершено 375 розслідувань. На думку Альгірдаса Шемети, зважаючи на специфіку українського законодавства це дуже позитивний результат.

«На початок червня ми видали 281 рекомендацію, з них 70% органами державної влади виконано. Державна фіскальна служба один з лідерів по виконанню рекомендацій омбудсмена – 72%» — повідомив Альгірдас Шемета.

Частина скарг викликана недосконалістю законодавства і значна частина порад офісу омбудсмена спрямована саме на цю проблематику.

На Волині викрито схему незаконного ввезення промислових товарів. Вилучено ТМЦ на 4,2 млн. грн.

05.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Волинської області в рамках проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.28 і ч.3 ст.212 КК України спільно з прокуратурою області викрито групу осіб, які організували масштабну схему по незаконному переміщенню товарів народного споживання в Україну без сплати митних платежів.

Встановлено, що учасники угрупування ввозили товари в Україну як «в чорну», так і з використанням схеми «піджаків». Ввезені товари накопичували та реалізовували на території декількох областей України без сплати належних платежів.

Зокрема, організатори створили схему, відповідно до якої група осіб на власних мікроавтобусах переміщувала товари з Польщі через «зелений» коридор Волинської митниці. При цьому товари декларували виключно для власних потреб і перевозили їх партіями вагою до 50 кілограмів і вартістю до 500 євро (що дозволяє не сплачувати митні платежі).

Друга група осіб, користуючись заступництвом співробітників Львівської митниці, ввозила товари в Україну з використанням мікроавтобусів, які за документами були порожні. Після цього товари потрапляли на склади в Києві, Київській області та Одесі. Із складів товари реалізовували дрібнооптовими партіями в різні області країни.

Під час розслідування кримінального провадження проведено обшуки за місцями проживання, в транспортних засобах і складських приміщеннях, які належать організаторам вказаної схеми.

За результатами обшуків виявлено і вилучено велику партію товарів, ввезених на територію України з порушенням митного законодавства, підготовлених до відправки замовникам в різні регіони країни. Серед таких товарів: автозапчастини, комплектуючі до комп’ютерної техніки, радіолокаційні системи, медичне устаткування, електронні системи сигналізації, парфумерія тощо. Орієнтовна вартість вилучених товарів складає 4,2 млн. грн.

Постановою Луцького міського суду на вилучений товар накладено арешт.

Крім того, було проведено три обшуки в складських приміщеннях, розташованих в Києві, Київській області та Одесі, за результатами яких було виявлено відеоносії інформації про факти відвантаження товарів, вантажні митні декларації, інвойси, чорнові записи.

Також було проведено обшук у посадовця Львівської митниці. В результаті обшуку за місцем його проживання виявлено і вилучено 104,5 тисячі гривень, майже 39,5 тисяч доларів США, 10,3 тисячі злотих, 815 євро, а також золоті прикраси вагою близько 50 грам та каміння бурштину великої фракції.

Слідчі дії тривають.

В ГУ ДФС у Харківській області відбулась нарада з питань запровадження податку на нерухомість та формування реєстру платників

08.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Зазначені аспекти на сьогодні є одними із актуальніших, адже з 1 липня розпочався період сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Питання, які виникають в ході нарахування цього податку, та шляхи їх вирішення обговорювали: начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков, його заступник Наталія Свєтош, профільні фахівці та представники виконавчої влади Харківського регіону.

Особливу увагу під час заходу було приділено порядку реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, удосконаленню законодавства у цьому напрямку,  організації роботи із залучення всіх власників нерухомого майна до обов’язкової реєстрації.

Окрім того на нараді обговорювались результати роботи контролюючих органів у 2016 році з формування та вручення податкових повідомлень-рішень зі сплати податку на нерухомість, а також шляхи збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок розширення кола платників.

З 1 липня 2016 року фізичні особи повинні сплачувати транспортний податок

08.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В Україні з 1 січня 2016 року кожен власник легкового автомобіля, з року випуску якого минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість якого становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, щорічно повинен платити транспортний податок у розмірі 25 000 гривень за кожен автомобіль.

Середньоринкова вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля.

У разі продажу транспортного засобу протягом року, податок розраховується попередньому власнику з 1 січня поточного року до початку місяця, коли він втратив право власності, а новому власнику – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Податкові повідомлення-рішення про сплату  податку надсилаються громадянам контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня звітного року. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів від дня вручення їм контролюючим органом податкових повідомлень-рішень за місцем реєстрації транспортних засобів.

Задекларовані суми ПДФО та військового збору необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року

07.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня 2016 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

Адже, відповідно до статті 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

— при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

— при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Майже 3,5 млрд. грн. єдиного соціального внеску сплатили жителі Харківщини з початку поточного року

07.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в  Головному управлінні ДФС у Харківській області зазначена сума ЄСВ перевищила доведений індикативний показник на 154,0 млн. грн.

Так, від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, надійшло більше 3,3 млрд. грн. (або 94,3%). З них 1,2 млрд. грн. сплачено бюджетними установами. В той же час, від фізичних осіб-підприємців надійшло більше 170,6 млн. грн. єдиного внеску.

Зокрема у червні єдиного соціального внеску надійшло 640,8 млн. грн., що перевищило плановий показник на 32,0 млн. грн.

Фахівці регіонального фіскального відомства нагадують, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, відтепер ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (3,6%) не утримується.

Податкова міліція Харківської області припинила діяльність підпільного лікеро – горілчаного цеху

06.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Працівники податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області виявили та ліквідували організоване злочинне угрупування, члени якого займалися незаконним виготовленням, транспортуванням та реалізацією лікеро-горілчаних виробів.

Троє близьких родичів, мешканців Харківської області, виготовляли алкогольний фальсифікат безпосередньо на території свого домоволодіння. Розподіливши між собою обов’язки, учасники злочинного угрупування проводили фінансові операції із постачальниками етилового спирту та забезпечували реалізацію незаконно виготовлених горілки та коньяку.

«Зловмисники виготовляли горілку та коняк шляхом змішування спирту із водою, з додаванням ароматичних добавок й паленого цукру, — розповідає начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Дмитро Голубничий. — Отриманий фальсифікат учасники групи розливали у пластикові п’ятилітрові пляшки та «тетропаки» під торговою маркою «горілка Єльцин». В подальшому алкоголь реалізовувався через оптово-роздрібну мережу кафе та складів».

В рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.28 та ч.1, ч.2 ст.204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини провели низку обшуків, які дозволили задокументувати факт незаконної діяльності злочинного угрупування.

Під час ліквідації зазначеного незаконного виробництва було виявлено та вилучено спирту на загальну суму 347 тис. грн., лікеро-горілчаних виробів на загальну суму 1,3 млн. грн. та обладнання, яке використовувалося для виготовлення алкогольного фальсифікату на суму 349,5 тис. грн. Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає понад 2  млн. грн.

Проведені слідчі розшукові дії, вилучене обладнання та підакцизні товари, висновки експертних досліджень та показання свідків – усе це стало безспірними доказами вини учасників  злочинного угрупування.

Учасникам організованого злочинного угрупування вже повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст. 28, ст. 204 Кримінального кодексу України, а саме – незаконне виготовлення, зберігання та реалізація підакцизних товарів організованим злочинним угрупуванням.

До початку роботи працівників необхідно повідомити органи ДФС

06.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно постанови КМУ від 17.06.15 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» установлено, що  повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Матеріальна допомога: оподаткування та податковий облік

08.07.2016

Для цілей оподаткування матеріальна допомога поділяється на цільову та нецільову. Цільовою є допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Найпоширеніший на практиці приклад виплати матеріальної допомоги – це її виплата працівникам підприємства чи установи. Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер, надається всім працівникам, її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, наприклад, допомога на оздоровлення під час надання працівникам щорічних відпусток, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

У випадку виплати окремим працівникам матеріальної допомоги за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка має разовий характер, слід знати, що відповідно до пп. 170.7.3 статті 170 Податкового кодексу України сума нецільової матеріальної допомоги, що надається роботодавцями на користь працівників протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 році — 1930 гривень) не включається до оподатковуваного доходу. При цьому перевищення допомоги над вказаним розміром підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Крім того, та частина сума вказаної разової матеріальної допомоги,  що перевищує 1920 грн. є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Далі працедавець зазначає відомості про надані працівникам суми матеріальної допомоги у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ). Слід зазначити, що та сума нецільової матеріальної допомоги, що надається юридичною особою фізичній особі у розмірі, який не перевищує 1930 грн., та яка не включається до оподатковуваного доходу такої особи, й, відповідно, не оподатковується ПДФО відображається у податковому розрахунку № 1 ДФ за ознакою доходу «169». Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром, яка  включається до оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковується ПДФО на загальних підставах відображається у податковому розрахунку ф. № 1 ДФ за ознакою доходу «127».

У разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, необхідно надати новий пакет реєстраційних документів

08.07.2016

У разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи,  необхідно звернутися до Центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів, — звертають увагу в Харківській ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області.

Відповідно до ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та п.п. 3.4.6 п. 3.4 розд. 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 17.02.2015 № 15 зі змінами, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати Центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 221.01)

 

До відома громадян, що перетинають адміністративний кордон з вільною економічною зоною «Крим»

05.07.2016

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 424-р «Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» у зв’язку із тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та блокуванням роботи пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю, які розташовані на тимчасово окупованій території, що призвело до неможливості повноцінного їх функціонування та здійснення передбачених законодавством України видів державного контролю під час перетинання державного кордону, було тимчасово закрито пункти пропуску та пункти контролю, які розташовані в Автономній Республіці Крим.

У зв’язку з цим на виконання Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1207) було створено контрольні пункти в’їзду-виїзду, перелік яких визначено в додатку 1 до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 4 червня 2015 року № 367 (далі – Порядок). В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються виключно через контрольні пункти в’їзду-виїзду, визначені цією постановою.

Звертаємо увагу, що переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через тимчасово закриті пункти пропуску та пункти контролю, тобто поза місцем розташування митних органів, є митним правопорушенням, передбаченим статтею 482 Митного кодексу України (далі — МКУ), а саме переміщенням або діями, спрямованими на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем. Вчинення такого правопорушення може тягнути за собою накладення штрафу в розмірі до 200 відсотків вартості товарів та транспортних засобів, за допомогою яких здійснювалося переміщення, а також конфіскацію цих товарів та транспортних засобів.

Згідно з частиною першою статті 9 МКУ територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України, становлять митну територію України, при цьому частиною другою цієї ж статті визначено, що для цілей застосування положень розділів V (митні режими) і IX (митні платежі) МКУ території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України.

Пунктом 3.2 статті 3 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі — Закон № 1636) передбачено, що у межах вільної економічної зони «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим») створюється вільна митна зона, межі якої, з урахуванням зазначеного та положень статті 10 МКУ, є митним кордоном України.

Необхідно пам’ятати, що відповідно до частини другої статті 9 Закону № 1207 будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Частиною третьою статті 9 передбачено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Щодо переміщення товарів через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим»

Пунктом 57 статті 4 МКУ визначено, що до товарів відносяться будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Згідно з підпунктом 4 пункту 12.4 статті 12 Закону № 1636 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16 грудня 2015 року № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» (далі – постанова № 1035).

Пунктом 1 постанови № 1035 передбачено, що на період тимчасової окупації поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію, заборонено, за винятком:

особистих речей громадян, визначених частиною першою статті 370 МКУ, крім товарів, визначених пунктом 24 частини першої зазначеної статті, що переміщуються у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;

соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кілограмів на одну особу, за переліком згідно з додатком до постанови № 1035.

Переміщення соціально значущих продуктів харчування дозволяється у разі, коли особа, яка ввозить товари на тимчасово окуповану територію України, в’їжджає на зазначену територію не частіше одного разу протягом однієї доби.

Згідно з пунктом 52 частини першої статті 4 МКУ, ручна поклажа – товари, що належать громадянам і переміщуються через митний кордон України разом з цими громадянами або уповноваженими ними особами без оформлення багажних чи інших перевізних документів.

Пунктом 55 частини першої статті 4 МКУ визначено поняття супроводжуваного багажу, до якого відносяться товари, що належать громадянам і переміщуються через митний кордон України у багажних відділеннях транспортних засобів, якими прямують ці громадяни, з оформленням багажних або інших перевізних документів.

Відповідно до статті 370 МКУ особистими речами вважаються:

1) товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;

2) одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;

3) особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;

4) індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;

5) один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя;

6) один переносний проектор та аксесуари до нього разом з обґрунтованою кількістю діапозитивів та/або кіноплівок;

7) бінокль;

8) переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук;

9) один переносний звуковідтворювальний пристрій (у тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;

10) дин переносний радіоприймач;

11) стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;

12) один переносний телевізор;

13) переносні персональні комп’ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;

14) одна переносна друкарська машина;

15) калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;

16) індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;

17) звичайні та/або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, а у разі відсутності дітей — у кількості не більше однієї штуки;

18) одна інвалідна коляска на кожного інваліда, який перетинає митний кордон України, а у разі відсутності такої особи — у кількості не більше однієї штуки;

19) лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;

20) годинники у кількості не більше двох штук;

21) 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;

22) спортивне спорядження — велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;

23) спеціальне дитяче харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, що потребує спеціального харчування, яке не виробляється (не реалізується) в Україні, що переміщується (пересилається) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з додатком до постанови № 1035 до соціально значущих продуктів харчування віднесено:

— Борошно пшеничне вищого сорту;

— Хліб з борошна пшеничного вищого сорту;

— Хліб з борошна пшеничного I сорту;

— Хліб житньо-пшеничний;

— Макаронні вироби (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту);

— Крупи гречані;

— Рис;

— Яловичина I категорії;

— Свинина;

— Сало;

— Птиця;

— Ковбаса варена I сорту;

— Молоко жирністю 2,5 відсотка;

— Сметана жирністю 20 відсотків;

— Сир м’який;

— Масло;

— Яйця курячі;

— Цукор-пісок;

— Олія соняшникова;

— Картопля;

— Сіль.

Щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим»

Митні формальності, пов’язані з поставками товарів, переміщенням транспортних засобів комерційного призначення та фізичних осіб через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», здійснюються з урахуванням положень Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 № 1118, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708 (далі – Правила), та застосовуються у частині, що не суперечить МКУ.

Дія цих Правил поширюється на транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України громадянами, які не є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, для вільного обігу (у тому числі з метою розкомплектування на запасні частини) на митну територію України (за її межі) або з метою транзиту, а також тимчасово вивозяться за межі митної території України.

Крім цього, згідно з пунктом 7 розділу І Правил при ввезенні транспортного засобу (далі – ТЗ) на митну територію України власник ТЗ або вповноважена особа, яка переміщує ТЗ через митний кордон України, пред’являє його митному органу для проведення митного огляду й подає оригінали та копії таких документів:

що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження);

реєстраційних (технічних) документів на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом.

Згідно з пунктом 2 розділу І Правил власник ТЗ – це громадянин, що відповідно до законів України має право власності на ТЗ, яке підтверджується документально; уповноважена особа – це особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого власником товарів і транспортних засобів, наділена правом учиняти дії, пов’язані з пред’явленням цих товарів і транспортних засобів митним органам для митного контролю та митного оформлення при переміщенні їх через митний кордон України, або іншим чином розпоряджатися зазначеними товарами та транспортними засобами.

Пунктом 9 розділу І Правил визначено, що не підлягає пропуску через митний кордон України ТЗ, зокрема, увезення якого в Україну заборонено згідно із законодавством або на який відсутні документи, що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження).

Необхідно пам’ятати, що питання представництва за довіреністю врегульоване положеннями Глави 17 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ). У тому числі і статтею 246 ЦКУ, згідно з якою, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами. Види та вимоги до змісту установчих документів визначені у загальних положеннях про юридичну особу (Глава 7 ЦКУ).

Щодо переміщення транспортних засобів комерційного призначення через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим»

Пунктом 59 статті 4 МКУ визначено, що транспортний засіб комерційного призначення – будь-яке судно (у тому числі самохідні та несамохідні ліхтери та баржі, а також судна на підводних крилах), судно на повітряній подушці, повітряне судно, автотранспортний засіб (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи) чи рухомий склад залізниці, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів разом з їхніми звичайними запасними частинами, приладдям та устаткуванням, а також мастилами та паливом, що містяться в їхніх звичайних баках упродовж їхнього транспортування разом із транспортними засобами комерційного призначення.

Згідно зі статтею 222 МКУ порожні автотранспортні засоби комерційного призначення та автотранспортні засоби, які перевозять пасажирів через митний кордон України, декларуються шляхом подання національних реєстраційних документів.

Статтею 335 МКУ встановлено перелік документів та відомостей, необхідних для митного контролю, які подає декларант, уповноважена ним особа або перевізник під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України залежно від виду транспорту.

При декларуванні транспортного засобу потрібно пам’ятати, що згідно з пунктом 2 частини першої статті 265 МКУ декларантом має право виступати особа, яка відповідно до законодавства України має право вчиняти щодо товарів, транспортних засобів юридично значущі дії від свого імені. Частиною п’ятою цієї ж статті визначено, що декларант може здійснювати декларування товарів самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.

Поняття уповноваженої особи передбачено пунктом 63 статті 4 МКУ — особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого декларантом, наділена правом вчиняти дії, пов’язані з проведенням митних формальностей, щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта. 

Щодо переміщення засобів наземного транспорту, які не використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим»

Товари – будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі (пункт 57 статті 4МКУ).

Пунктом 58 статті 4 МКУ встановлено, що до транспортних засобів відносяться транспортні засоби комерційного призначення, транспортні засоби особистого користування, трубопроводи та лінії електропередачі.

До транспортних засобів особистого користування належать наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД) та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, плавучі засоби та повітряні судна, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно, що визначено пунктом 60 статті 4 МКУ.

До транспортних засобів комерційного призначення відносять будь-яке судно (у тому числі самохідні та несамохідні ліхтери та баржі, а також судна на підводних крилах), судно на повітряній подушці, повітряне судно, автотранспортний засіб (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи) чи рухомий склад залізниці, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів разом з їхніми звичайними запасними частинами, приладдям та устаткуванням, а також мастилами та паливом, що містяться в їхніх звичайних баках упродовж їхнього транспортування разом із транспортними засобами комерційного призначення (пункт 59 статті 4 МКУ).

Моторні транспортні засоби спеціального призначення (наприклад, автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні, автомобілі прибиральні для доріг, автомобілі поливомийні, автомобілі–майстерні, радіологічні автомобілі), які переміщуються через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим», у розумінні Митного Кодексу України є товарами, та не відносяться до транспортних засобів визначення яких наведено у пунктах 59 – 60 статті 4 МКУ.

Таким чином, виходячи з положень постанови № 1035, переміщення наземного транспорту (наприклад, автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні, автомобілі прибиральні для доріг, автомобілі поливомийні, автомобілі–майстерні, радіологічні автомобілі) через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим» заборонено.

Щодо переміщення трун з тілами через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим»

Згідно з частиною восьмою статті 365 МКУ переміщення громадянами через митний кордон України трун з тілами (урн з прахом) чи останків померлих здійснюється на підставі письмової заяви цих громадян довільної форми та документів, визначених Законом України «Про поховання та похоронну справу».

Статтею 22 Закону України від 10 липня 2003 року № 1102-IV «Про поховання та похоронну справу» визначено, що переміщення тіл померлих через державний кордон України (у тому числі переміщення через територію України транзитом) здійснюється за умови пред’явлення органу доходів і зборів особою, яка переміщує (супроводжує) тіло померлого, таких документів:

свідоцтва про смерть або іншого документа, що засвідчує факт смерті, виданого компетентним органом;

довідки про те, що в тілі та труні (урні) немає вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено. Таку довідку видає судово-медичний експерт у присутності посадової особи відповідного органу доходів і зборів – в разі вивезення труни (урни) за кордон – або відповідний компетентний орган іноземної держави з легалізацією такої довідки консульською чи дипломатичною установою України за кордоном – у разі ввезення труни (урни) на територію України.

Тіло померлого повинне вміщуватися в металеву герметичну труну (урну), яка опечатується посадовими особами, зазначеними в абзаці третьому частини першої зазначеної статті.

Розкриття труни (урни) можливе у виняткових випадках за наявності достовірної інформації щодо вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено. Розкриття здійснюється в спеціальному приміщенні закладу охорони здоров’я України в присутності посадової особи органу доходів і зборів та особи, яка супроводжує труну (урну), або представника підприємства, який здійснює перевезення, а також інших осіб у випадках, передбачених законом, з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства України.

Встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України здійснюється у порядку, передбаченому статтею 2571 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПКУ).

Згідно з абзацом другим частини першої зазначеної статті заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

Частиною другою цієї статті визначено, що справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню, що передбачено частиною четвертою статті 2571та пунктом 8 статті 367 ЦПКУ.

Окрім цього, відповідно до частини п’ятої статті 2571 ЦПКУ копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

При отриманні довідки про те, що в тілі та труні (урні) немає вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено, на території Російської Федерації необхідно пам’ятати, що таку довідку має видати відповідний компетентний орган з легалізацією такої довідки консульською чи дипломатичною установою України за кордоном – у разі ввезення труни (урни) на територію України.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до частини другої статті 9 Закону № 1207 будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Також частиною третьою статті 9 Закону № 1207 передбачено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Щодо переміщення через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим» тварин

Згідно зі статтею 179 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦКУ). річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов’язки.

Частиною першою статті 180 ЦКУ передбачено, що тварини є особливим об’єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом.

Рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі, що передбачено частиною другою статті 181 ЦКУ.

Враховуючи викладене, домашні тварини відносяться до рухомих речей і їх переміщення через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим» здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених постановою № 1035 щодо товарів, поняття яких наведене у пункті 57 статті 4 МКУ.

Щодо переміщення через адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим» валюти та банківських металів

Відповідно до пункту 7.1 статті 7 Закону № 1636 на фізичних осіб, які перетинають адміністративний кордон з ВЕЗ «Крим», поширюється дія розділу XII Кодексу, з урахуванням положень статті 9 Закону № 1636 щодо переміщення валютних цінностей.

Згідно з пунктом 9.2 статті 9 Закону № 1636 фізичні особи мають право ввезти на територію ВЕЗ «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівкові кошти або банківські метали на суму, встановлену Національним банком України згідно з Декретом Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93.

Водночас питання застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території ВЕЗ «Крим» врегульовано постановою Національного банку України від 3 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим».

Звертаємо увагу, що згідно з підпунктом 2 пункту 12.8 статті 12 Закону № 1636, під час режиму тимчасової окупації валютний та платіжний режими діють з урахуванням того, що переміщення готівкової валюти держави-окупанта через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим» забороняється, за винятком її переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

Порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) готівки і банківських металів через митний кордон України для резидентів і нерезидентів встановлено Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27 травня 2008 року № 148 (далі – постанова № 148).

Згідно з частиною першою пункту 2 постанови № 148, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в  еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

Частиною другою зазначеного пункту визначено, що фізична особа – резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності  документів, що підтверджують зняття  готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Фізична особа – нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі, що передбачено частиною третьою вказаного пункту.

Відповідно до частини четвертої пункту 2 постанови № 148 фізична особа – нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

При цьому, згідно з пунктом першим частини 4 постанови № 148 фізична особа має право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Щодо отримання спеціального дозволу для перетину адміністративного кордону з ВЕЗ «Крим»

Згідно з частиною другою статті 10 Закону № 1207 в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду – виїзду.

Абзацом другим пункту 3 Порядку визначено, що в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України (далі – ДМС) або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Окрім цього, пунктом 21 Порядку передбачено, що спеціальний дозвіл видається в разі:

1) проживання на тимчасово окупованій території України близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування на тимчасово окупованій території України місця поховання близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства, що підтверджується відповідними документами;

3) смерті близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця чи особи без громадянства, що проживали на тимчасово окупованій території України, що підтверджується відповідними документами;

4) наявності права власності на об’єкти нерухомості, які розташовані на тимчасово окупованій території України;

5) необхідності здійснення дипломатичних та консульських функцій, зокрема в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна, провадження своєї діяльності іншими міжнародними урядовими організаціями, міжнародними неурядовими організаціями, неурядовими організаціями інших держав та незалежними правозахисними місіями. У такому разі спеціальний дозвіл видається виключно за клопотанням або погодженням з Міністерством закордонних справ України;

6) здійснення регулярних поїздок на тимчасово окуповану територію України, пов’язаних із трудовою діяльністю працівників залізниць;

7) необхідності провадження журналістської діяльності (виключно за клопотанням або погодженням з Міністерством інформаційної політики України);

8) необхідності проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи задоволення релігійних потреб (виключно за клопотанням або погодженням з Мінкультури);

9) проживання на тимчасово окупованій території України на підставі посвідки на постійне проживання, виданої в установленому законодавством порядку, іноземця або особи без громадянства, місце проживання яких зареєстровано в Автономній Республіці Крим або м. Севастополі;

10) необхідності взяття участі у заходах Меджлісу кримськотатарського народу.

Перелік документів для отримання такого дозволу та правила його видачі визначено пунктами 22 – 30 Порядку.

Нові сервіси в Електронному кабінеті платника

08.07.2016

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua/) повідомила про нові можливості електронного сервісу «Електрон- ний кабінет платника» (далі – ЕКП) (http://cabinet.sfs.gov.ua).

Так, з 1 липня поточного року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мають  можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості ЕКП забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

— податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи –підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

— податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за формою №1ДФ);

— звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загально- обов’язкове державне соціальне страхування;

— повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються у режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Як зазначає ДФС, завдяки доопрацюванню ЕКП у частині подання звітності кількість користувачів зазначеного сервісу збільшилась вдвічі та станом на 06.07.2016 складає 1,8 млн. осіб.

Нагадуємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно – довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

 

Якщо контролюючий орган не надіслав повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку?

08.07.2016

Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Подат- кового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).

Якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму у порядку, встановленому Кодексом (пункт 54.5 статті 54 Кодексу).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 106.07 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Про оподаткування середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду

08.07.2016

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) надана податкова консультація щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором та нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на дохід у вигляді суми середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду за час затримки розрахунку при звільненні працівника.

Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 КЗпП.

Згідно зі статтею 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Статтею 117 КЗпП передбачено відповідальність за затримку розрахунку при звільненні, а саме у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статтею 116 КЗпП, за відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Оскільки виплата доходу у вигляді суми середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду за час затримки розрахунку при звільненні працівника, здійснюється звільненому працівнику і не пов’язана з відносинами трудового найму, то такий дохід оподатковується податковим агентом як інші доходи податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5% у місяці його фактичного нарахування.

Крім того, особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу (підпункт «б» п. 176.2 ст.176 Кодексу).

Форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок). Згідно з Довідником ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, інші доходи зазначаються за ознакою «127».

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, врегульовано Законом України від 08.07.2010    №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону №2464 перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170, пунктом 5 розділу I якого встановлено, що відшкодування, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні, не є базою нарахування єдиного внеску.

(Лист ДФС від 09.06.2016 №12817/6/99-99-13-02-03-15 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68596.html).

 

Правила оподаткування ПДФО та військовим збором продажу автомобіля за довіреністю

07.07.2016

ДФС у листі від 24.06.2016 р. №6775/У/99-99-13-02-03-14 зазначає, що безпосередньо за фактом нотаріального посвідчення довіреності, договору доручення, наприклад, права користування чи розпорядження рухомим майном, без вчинення відповідного запису до державного реєстру перехід права власності на рухоме майно від повіреного до довірителя не відбувається. Однак у разі вчинення повіреною особою від імені власника (довірителя) правочину, зокрема відчуження рухомого майна, оподатковуваний дохід отримує власник (довіритель) такого майна. У разі відмови власника від майна на користь повіреної особи з документальним оформленням такого правочину і внесенням змін до держреєстру, повірена особа набуває статусу власника.

Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Але якщо дохід, був отриманий від продажу протягом звітного (податкового) року двох і більше зазначених об’єктів, то він оподатковується за ставкою ПДФО — 5% (п. 167.2 ст. 167 ПКУ), а також військовим збором за ставкою  1,5%.

 

Книга обліку доходів та витрат ведеться особисто підприємцем

08.07.2016

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів (далі – Книга), у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді.

У разі обрання платником податку ведення Книги в паперовому вигляді:

– платник податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, податкова адреса;

– книга прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою;

– записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку;

– у разі реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника податку.

У разі обрання платником податку ведення Книги в електронній формі:

– платник податку зобов’язаний отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді, посилені сертифікати відкритих ключів; укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку; сформувати та надіслати до такого контролюючого органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, використовуючи такий електронний сервіс;

– контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації;

– після отримання платником податку повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення. Внесення даних за підсумками робочого дня здійснюється щоденно, але не пізніше наступного календарного дня;

– у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Якщо викрадення основних засобів підтверджується відповідно до законодавства, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються

08.07.2016

У разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням, така операція не розглядається як постачання.

Отже, встановлення факту викрадення основних засобів, що підтверджується відповідно до законодавства, не призводить до нарахування платником ПДВ податкових зобов’язань, незалежно від того чи встановлено винних осіб, та чи стягуються з таких осіб втрати.

Разом з тим, у зв’язку з тим, що основні засоби, які були викрадені та при придбанні яких був сформований податковий кредит, не можливо використати в господарській діяльності, необхідно нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому встановлено факт викрадення основних засобів, і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну.

Податкові зобов’язання визначаються виходячи з їх балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни).

Зазначена норма визначена п. 189.9 ст. 189 та п. 198.5 «г» ст. 198 Податкового кодексу України і роз’яснена листом ДФС України від 27.05.2016 р. № 11679/6/99-95-42-01-15.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ!

08.07.2016

11 липня 2016 року останній день подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма №1-ОТ);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ).

 

Податковий календар на липень 2016 року

08.07.2016

15 липня останній день подання:

— звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень 2016 року (форма № 3ВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

 довідки про використані розрахункові книжки за червень.

19 липня останній день подання:

— декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за ІІ квартал.

останній день сплати:

 авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами-підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за ІІ квартал.

20 липня останній день подання:

— податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

— податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за червень 2016 року платниками, які обрали місячний строк звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у червні;

— декларації з акцизного податку за червень 2016 року;

— податкової декларації рентної плати за червень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.

— звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Додаток 4 (місячна) за червень 2016 року.

останній день сплати:

 єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за червень 2016 року (крім гірничих підприємств);

— авансового внеску з єдиного податку на липень платниками, віднесеними до першої та другої груп.

28 липня останній день сплати:

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за червень 2016 року.

29 липня останній день сплати:

— плати за землю за червень 2016 року;

— податку на додану вартість за червень 2016 року платниками, у яких базовий податковий період дорівнює календарному місяцю;

— акцизного податку за червень;

— податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

— військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за червень 2016 року;

— авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал;

— авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІ квартал;

— єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал;

— рентної плати за червень за:

користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.

Змінено форму податкової декларації з ПДВ та порядок заповнення податкової накладної

07.07.2016

З метою спрощення звітності з податку на додану вартість та приведення її у відповідність до чинного законодавства, наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016 року №503внесено низку змін до форми податкової декларації з ПДВ.

Зокрема, виключено рядки «300000000000» та «500000000000» таблиці 1 та рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7%» таблиці 2 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ.

Примітку «*» Додатка 9 до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції, а саме: «* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника — звітний податковий період».

Крім того, викладено в новій редакції Додатки 2 та 3 до податкової декларації з ПДВ. Тепер у Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» не потрібно вказувати індивідуальний податковий номер покупця, а в Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)» з’явилася таблиця 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України».

Зазнав змін і Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307.

Порядок доповнено нормою стосовно складання зведених податкових накладних у операціях безперервного і ритмічного характеру з постачання, передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення.

Щоб отримати податкову соціальну пільгу необхідно подати відповідну заяву роботодавцю

08.07.2016

Платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Перелік податкових соціальних пільг визначено ст.169 Податкового кодексу України.

Роботодавець починає застосовувати податкову соціальну пільгу до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання від найманого працівника заяви про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Така пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (станом на 01.01.2016 року – 1378 грн.), помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2016 році – 1930 грн.).

 

Нові форми заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку

08.07.2016

Наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 428 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку» діє з 27 травня 2016 року.

Наказом затвердженні наступні форми:

Попередня заявка-розрахунок про потребу в марках акцизного податку;

Зведена заявка-розрахунок на виготовлення необхідної кількості марок акцизного податку;

Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв;

Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів;

Звіт про використання марок акцизного податку;

Журнал реєстрації імпортера (замовника) алкогольних напоїв, тютюнових виробів;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва;

Журнал обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів імпортного виробництва;

Реєстр повернутих марок акцизного податку;

Звіт про рух та залишки марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

Журнал обліку документів, що підтверджують внесення плати за марки акцизного податку.

Хто звільняється від сплати земельного податку

08.07.2016

Відповідно до Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня включно.

Нагадуємо, що фізичні особи — платники податків повинні сплачувати податки і збори через установи банків та поштові відділення.

Зокрема, фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

Від сплати податку звільняються:

— інваліди першої і другої групи;

— фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

— пенсіонери (за віком);

— ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

— фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, передбачених у статті 281 Податкового кодексу України.

Сімейне фермерське господарство — без статусу юридичної особи

08.07.2016

Фермерські господарства можуть діяти без статусу юридичної особи і організовуватися на основі діяльності фізичної особи-підприємця, — про це інформує Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області.

Членами такого господарства можуть бути лише фізична особа-підприємець та члени її сім’ї. Такі господарства мають статус сімейних фермерських господарств.

Якщо діяльність провадиться спільно з членами сім’ї, то між ними має бути укладений договір про створення сімейного фермерського господарства. Такий договір повинен містити умови, визначені в ч. 5 ст. 81 Закону України «Про фермерські господарства», та має бути нотаріально посвідченим. Щоправда, для виконання сезонних і окремих робіт, які пов’язані з діяльністю господарства і потребують спеціальних знань чи навичок, сімейні фермерські господарства можуть залучати додаткових працівників.

Зауважимо, фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємцівза умови набуття громадянином України або кількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.

Фермерським господарствам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Звертаємо увагу: сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, у податкових відносинах не мають тих пільг, які мають фермерські господарства-юридичні особи. Так, наприклад, Податковим кодексом України передбачений спеціальний податковий режим для сільськогосподарських товаровиробників — спрощена система оподаткування платників податку 4 групи. Водночас Кодекс відносить до сільськогосподарських товаровиробників лише юридичних осіб (пп. 14.1.235 ПКУ). Отже, сімейні фермерські господарства, організовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, на цьому режимі перебувати не зможуть.

Довідково: зміни, які дозволяють створювати фермерські господарства на основі діяльності фізичної особи-підприємця, внесені Законом України від 31.03.2016 № 1067-VIII. Нова редакція Закону України  від 16.09.2003 р. № 973-ІV «Про фермерські господарства» набрала чинності з 1 травня 2016 року.

 

Добавить комментарий