пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 09-12-2016

«Cпрощенці» Харківської ОДПІ наповнили місцеві бюджети на понад 110 мільйонів гривень

09.12.2016

За 11 місяців поточного року платники податків Харківської ОДПІ, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 111,9 млн. грн. єдиного податку, що на 23,6 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 126,7%. Такі цифри озвучила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, переважну частину надходжень — 66 відсотків забезпечили фізичні особи-підприємці (73,9 млн. гривень), решту – юридичні особи. Зокрема, у листопаді поточного року платниками сплачено 13,6 млн. гривень єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року працює оновлений сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника податків», який забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства. Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Понад 300 тисяч платників звернулися до Центрів обслуговування Харківської ОДПІ за 11 місяців поточного року

07.12.2016

Про це повідомили в секторі організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

Протягом січня-листопада 2016 року до Центрів обслуговування платників Харківської ОДПІ звернулися 307234 платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги, подавали податкову звітність.

Понад 23 тисячі адміністративних послуг надано платникам податків з початку року.

Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. У січні-листопаді 2016 року їх видано 12065.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій до ЦОПів звернулись 1922 СПД та 592 за реєстрацією РРО.

Надано 2441 витягів з реєстру платників єдиного податку.

Довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 541 платник.

Нагадаємо, що Центри обслуговування Харківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 години до 18-00 години, у п‘ятницю з 09-00 години до 16-45 години, у суботу – з 09-00 години до 13-00 години, неділя – вихідний.

Платники Харківського району можуть отримати довідки за телефоном 393-19-36, платники м. Люботин за номером 741-11-71, м. Чугуїв за номером (05746)-2-22-42 та м. Зміїв за номером (0247)-3-19-91.

Платниками Харківської ОДПІ сплачено майже 600 мільйонів гривень ЄСВ за 11 місяців 2016 року

06.12.2016

Це на 29,8 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту становлять 106%.Такі цифри озвучила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, за січень-листопад 2016 року платники Харківської ОДПІ перерахували до бюджету 586,5 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у листопаді поточного року платниками сплачено 53,5 млн. гривень ЄСВ, що 2,5 млн. гривень більше встановленого завдання.

Нагадуємо, що єдиний внесок нараховується у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати, яка з 1 травня 2016 року становить 1450 гривень, а з 1 грудня її розмір зросте до 1600 гривень Тобто, мінімальний страховий внесок до грудня 2016 року буде 319 гривень за місяць (1450 грн. х 0,22), а з 1 грудня – 352 гривні (1600 грн. х 0,22).

Митний аудит як форма митного контролю

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Необхідною умовою реалізації політичних та соціально-економічних перетворень в Україні є поступове приведення системи митного контролю до рівня європейських стандартів. На теперішній час перед державою гостро стоїть питання пошуку нових підходів до організації митного контролю за зовнішньоекономічними операціями. За таких умов зростає роль та значення такої форми митного контролю, як документальні перевірки суб’єктів ЗЕД після митного оформлення товарів, які на практиці отримали назву «митного аудиту».

Основним міжнародним документом у сфері митного контролю є Міжнародна конвенція про спрощення та гармонізацію митних процедур, яка була прийнята 18 травня 1973 року (далі – Кіотська конвенція), після підписання якої митний аудит почав активно розвиватися у світовому суспільстві. Однією з головних умов Кіотської конвенції для країн, що прагнуть увійти у Світову організацію торгівлі, та її членів є використання сучасних методів контролю на основі управління ризиками та методів митного контролю.

На виконання положень Конвенції в Україні було прийнято нову редакцію Митного кодексу України, який закріпив та врегулював на законодавчому рівні питання здійснення митного аудиту.

Розвиток та подальше функціонування системи митного аудиту за останні три роки зазнало кардинальних змін. За наслідками адміністративної реформи в країні було створено Державну фіскальну службу України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України, що призвело до повного переформатування усієї фіскальної системи в країні, та знайшло своє відображення і на здійсненні митного аудиту.

В структурі Головного управління ДФС у Харківській області підрозділ проведення митного аудиту був утворений з 1 липня 2013 року. За результатами своєї роботи відділ займає одне з провідних місць в межах України.

На теперішній час це підрозділ, який стрімко розвивається та підвищує свою ефективність. Так, за результатами роботи відділу у 2014 році було встановлено несплату суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності митних платежів на загальну суму 5,3 млн. грн., у 2015 році ця сума склала – 15,0 млн. грн., а у 2016 – 638,0 млн. грн.

Діяльність підрозділу направлена на проведення контрольно-перевірочних заходів по дотриманню митного законодавства стосовно товарів, митне оформлення яких завершено.

Основними напрямками контролю є:

— правильність визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;

— правильність визначення митної вартості;

— правильність класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;

— правильність визначення країни походження товарів;

— обґрунтованість та законність отримання пільг і звільнення від оподаткування.

Пост-митний контроль на основі методів аудиту дозволяє проводити фінансовий аналіз підприємства на основі даних бухгалтерської та податкової звітності, та отримувати найбільш інформативні показники, які даватимуть об’єктивну й точну картину фінансового стану організації, її прибутків та збитків, змін у структурі активів і пасивів, у розрахунках з дебіторами та кредиторами, на підставі яких можна оцінювати можливість організації безперервно функціонувати та виконувати зобов’язання щодо митних платежів, пені та штрафів.

На теперішній час проходить зміщення пріоритетів при здійсненні митного контролю від тотальної перевірки товарів та транспортних засобів при їх митному оформленні до перевірки відповідних документів та відомостей після їх випуску.

Запорукою невстановлення порушень з питань митного законодавства в ході проведення документальних перевірок підрозділом митного аудиту, є надання повного та автентичного пакету документів під час проведення митного оформлення товару.

До декларації акцизного податку внесено зміни

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841 внесено зміни до декларації акцизного податку та Порядку її заповнення. Наказ  набрав чинності  22 листопада 2016 року.

Зазначеним нормативним документом викладено у новій редакції:

— форму декларації акцизного податку;

— порядок заповнення та подання декларації акцизного податку.

Зокрема, внесено зміни до розділів декларації в частині відображення податкових зобов’язань за операціями з реалізації пального.

Крім того, запроваджено нові додатки до декларації:

— Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу (додаток 1-1);

— Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування (додаток 9).

ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1365-16

 

Фахівці фіскальної служби Харківщини поспілкувались з представниками бізнесу та громадськості під час бізнес-форуму

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Бізнес-форум «Україна – країна підприємців» відбувся сьогодні в Харкові. Його організатор — Український союз промисловців і підприємців, зібрав і тих, хто вже відкрив власну справу, і тих, хто тільки бажає стати підприємцем.

Саме для цієї категорії учасників під час заходу проводились індивідуальні консультації від спеціалістів з реєстрації підприємств, бухгалтерського обліку, податкової звітності, юридичного супроводу діяльності, франчайзингу, електронної комерції тощо.

Як відзначають у фіскальній службі Харківської області, така ініціатива є дуже корисною та важливою. Завдяки таким заходам виявляються та обговорюються проблемні питання, а також знаходиться консенсус. Що, в свою чергу, сприяє розвитку малого бізнесу в країні, а це і створення нових робочих місць, і наповнений місцевий бюджет, і розвинені та економічно стабільні регіони.

 

Понад 9,2 мільярдів гривень до бюджету від Харківської митниці ДФС

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

З початку року до Державного бюджету перераховано 9 мільярдів 295 мільйонів гривень, що на 1,2 мільярди гривень більше від встановлених для митниці цільових показників. Лише у листопаді 2016 року митницею було забезпечено виконання планових показників з надходження митних платежів у сумі 952 мільйони гривень, що майже на 66 мільйонів гривень більше від встановлених митниці вказаних показників.

Одним з показників, що вплинув на збільшення надходжень упродовж листопада 2016 року у зоні діяльності Харківської митниці ДФС,  є збільшення обсягів зовнішньоторговельних операцій суб`єктів господарської діяльності на суму понад 263 мільйони доларів США. З цієї кількості імпортовано товарів на суму близько  161 мільйон доларів США,  експортовано – на суму понад 102 мільйони доларів США, що складає відповідно 61% (імпорт) та 39% (експорт) загального обсягу зовнішнього товарообігу. Порівняно з жовтнем 2016 року цей обсяг збільшився на 10%, при цьому, об’єми імпорту збільшились на 4%, а експорту на 21%.

Ще одним з пріоритетних напрямків роботи митниці з наповнення бюджету є стягнення штрафів у справах про порушення митних правил. Так, за 11 місяців було стягнуто на користь держави понад 2 мільйони гривень, що на 771 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Також слід відмітити роз’яснювальну роботу Харківської митниці з питань застосування митного законодавства. Так, у листопаді 2016 року фахівці митниці під час інтерв’ю розповіли телеглядачам про правила ввозу легкових автомобілів, а саме про ставки акцизного збору на вживані та нові автомобілі, про порядок ввозу автівок на територію нашої держави, та штрафні санкції для тих, хто порушує правила ввозу та реєстрації.

Як оподатковуються подарунки, надані профспілкою

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до статті 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Таким чином, подарунок, наданий профспілкою своїм членам, вартість якого не перевищує 50 відсотків мінімальної зарплати (у 2016 році – 689 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом, в даному випадку профспілковою організацією, з використанням коефіцієнта за ставкою 18 відсотків.

Статтею164 Кодексу встановлено правила визначення суми податку у випадку, якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі.

Відповідно з п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим же Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 — Сп), де:

К — коефіцієнт; Сп — ставка податку, встановлена для вказаних доходів на момент їх нарахування.

Консультації від податківців в режимі он-лайн

07.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В Консалтинговому центрі при Харківському міському центрі зайнятості відбулась чергова зустріч співробітників фіскальної служби Головного управління ДФС області та починаючих підприємців. Живе спілкування відбувається у форматі індивідувальних консультацій та вже встигло зарекомендувати себе  якістю та зручністю.

Досвідчені фахівці інформують новачків, як провадити бізнес в рамках податкового законодавства, розповідають про умови перебування на спрощеній системі оподаткування та про вибір групи по сплаті єдиного податку. Також інформують щодо роботи та місцезнадходження Центрів обслуговування платників, які діють і в Харкові, і в області.

Ось і сьогодні співробітник відділу комунікації із ЗМІ ГУ ДФС області провела низку консультацій, під час яких відповідала на запитання громадян. Крім традиційних запитань щодо порядку започаткування власної справи, майбутні бізнесмени цікавились особливостями здійснення зовнішньо-економічної підприємницької діяльності, на якій системі слід її здійснювати, як здійснювати облік, які податки сплачувати. Ще декількох громадян цікавила інформація щодо відкриття інтернет-магазину, адже торгівля у всесвітній мережі є дуже популярною і набуває масового поширення. Але, не зважаючи на вид обраної діяльності, всі новачки-підприємці розуміють, що насамперед необхідно працювати у правовому полі.

У фіскальній службі Харківщини проводять профілактичну роботу з упередження корупційних проявів

07.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Попередити та роз’яснити –  упереджувальна робота серед працівників фіскальної служби, а також кандидатів на заміщення вакантних посад залишається пріоритетним напрямком діяльності фахівців підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС області.

З метою запобігання вчиненню посадовими особами фіскальної служби регіону корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, протягом одинадцяти місяців поточного року співробітниками УВБ проведено понад тисячі профілактичних заходів. Це і лекції, і бесіди та виступи в колективах (245),  публікації в пресі, виступи по радіо, телебаченню (біля 300)тощо.

Разом з тим, за вказаний період управлінням проведено 216 перевірок, пов’язаних із службовою діяльністю підрозділів Харківської області, в тому числі 143 за зверненнями громадян і юридичних осіб.

За результатами проведених заходів,  інформація підтвердилася у 65 випадках, в тому числі 45 за зверненнями громадян та юридичних осіб. Направлено 95 матеріалів на адресу правоохоронних органів.

Керівникам районних підрозділів ДФС Харківської області направлено 109 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень, винесено 4 офіційних застереження працівникам про неприпустимість порушень вимог чинного законодавства, 90 працівників притягнуто до відповідальності, 8 – звільнено.

Плануєш працювати в 2017 році на спрощеній системі – подай заяву до 17 грудня 2016 року

07.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування з загальної, подав відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, для переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2017 року останнім днем для подачі заяви є 16 грудня 2016 року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Також повідомляємо, що для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву.

Розрахунок фінансового результату для платників, що перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну

06.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує платників податку на прибуток, що перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну що, відповідно до п. 137.1 ст. 137 Податкового кодексу податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 Кодексу, від бази оподаткування.

При цьому фінансовий результат до оподаткування формується згідно з правилами бухгалтерського обліку, у тому числі за операціями з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування, та у разі отримання оплати за послуги на спрощеній системі оподаткування і надання таких послуг під час перебування на загальній системі оподаткування.

Розділом III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за такими операціями. Платники єдиного податку, які з 1 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період, як новостворені. Такий період для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня того ж року, відповідно до положень ст. 137 Кодексу щодо категорій платників податків, для яких встановлено зазначений період.

При декларуванні податку на прибуток за 2016 рік, у разі переходу на загальну систему оподаткування з IV кварталу 2016 року, фінансовий результат до оподаткування, визначається за правилами бухгалтерського обліку за IV квартал 2016 року

Одночасно, враховуючи особливості визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, такий платник податку разом з річною декларацією з податку на прибуток підприємств повинен подати фінансову звітність за 9 місяців та 2016 рік.

Детальніше у  листі ДФС України від 11.11.2016 № 24342/6/99-99-15-02-02-15.

Щодо рентної плати за спеціальне використання води

06.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що правовідносини в частині оренди майна регулюються, зокрема, пунктом 1 статей 283 та 284Господарського кодексуУкраїни. Рентна плата за спеціальне використання води обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води, лімітів використання води, ставок плати та коефіцієнтів. За обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, рентна плата обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).

Якщо господарська діяльність суб’єкта господарювання полягає в наданні нерухомого майна в оренду, то такий суб’єкт господарювання — орендодавець отримує економічну вигоду від послуг оренди, розмір якої залежить, у тому числі, від наявності водозабезпечення нежитлових приміщень та розміру понесених орендодавцем витрат на утримання внутрішньобудинкових мереж в таких приміщеннях.

Таким чином, якщо суб’єктом господарювання — орендодавцем приміщення було укладено договір на поставку води з підприємством, що надає послуги з централізованого водопостачання, а орендарями приміщень не було укладено окремі договори на поставку води, такі передані обсяги води вважаються об’єктом оподаткування рентною платою водокористувача-постачальника.

Тобто суб’єкт господарювання, що здійснює використання води виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, при наданні приміщень (нежитлових або житлових) обчислює та сплачує рентну плату за всі обсяги води, переданої ним через підприємство, що надає послуги з централізованого водопостачання до суб’єктів господарювання — водокористувачів, які здійснюють оренду об’єктів нерухомості (п. 255.3 ст. 255 Кодексу).

Якщо водокористувачами — орендарями приміщень укладено окремий договір на поставку води з підприємством, яке надає послуги з централізованого водопостачання до орендованих об’єктів нерухомості та обсяги отриманої води використовуються як для здійснення господарської (виробничої) діяльності, так і для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, такі суб’єкти господарювання самостійно обчислюють та сплачують рентну плату за обсяги фактично використаної ними води. При цьому суб’єкт господарювання — орендодавець приміщення не є платником рентної плати за такі обсяги води, використані орендарями.

Надходження до Місцевих бюджетів Харківщини збільшились майже на 50 відсотків

05.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.  Так, до місцевих бюджетів протягом січня-листопада 2016 року надійшло 8,0 млрд. грн. податків та зборів, що на  49,4 % або на 2,6 млрд. грн. більше минулорічного показника.

Розуміючи важливість зазначеного питання, у фіскальному відомстві області  з особливою відповідальністю ставляться до збору платежів в місцеві бюджети. З такою ж відповідальністю та розумінням до сплати належних податків та зборів, ставляться і мешканці Харківщини.

Адже це передусім розвинена інфраструктура, відремонтовані дороги, виконання соціально-економічних програм, заробітна платня лікарям, вчителям та багато інших корисних речей, без яких неможливе існування нормально функціонуючого регіону.

Проінформували в ГУ ДФС у Харківській області і щодо податків, які наповнюють місцеві бюджети.

Це, зокрема, податок на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом надходжень. За одинадцять місяців поточного року фактично надійшло близько 4,3 млрд. грн. Єдиного податку надійшло 1,4 млрд.грн., земельного податку та орендної плати – майже  1,2 млрд.грн,   акцизного податку з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів – 646,7 млн.грн.

За одинадцять місяців Київська ОДПІ забезпечила сплату понад 2,6 мільярдів грн податків і зборів

08.12.2016

Про це під час наради з колективом інспекції повідомила в. о. начальника Київської ОДПІ  м. Харкова Олена Клімова.

“За підсумками одинадцяти місяців платники податків Київського та Московського районів забезпечили надходження до державного бюджету 1,1 млрд. грн або на 214,4 млн грн більше минулорічних показників. Забезпечено виконання планового показника на 105,8 відсотків.

Місцеві громади отримали в своє розпорядження 1,5 млрд. грн податкових платежів, що перевищує надходження 2015 року майже на 513 млн грн. Додатково надійшло до місцевого бюджету 212 млн грн ”, – зазначила посадовець.

Найбільші суми надходжень складають надходження із податку з доходів фізичних осіб – 1,09  млрд грн, із них до державного бюджету надійшло 303,7 млн грн та до місцевого бюджету – 794,4  млн грн. Тому, лише легальна зайнятість, відповідно – своєчасне нарахування і сплата ПДФО, гарантують фінансову стабільність територіальних громад та спрямування вагомого фінансового ресурсу до державної скарбниці

Надходження від єдиного податку у січні-листопаді збільшилися на 121 млн грн порівняно з відповідним періодом минулого року та склали 336,3 млн грн.

З початку 2016 року  місцеві громади отримали 182,6 млн грн плати за землю або на 56 млн грн більше від аналогічного періоду минулого року.

Платниками податків протягом одинадцяти місяців сплачено єдиного соціального внеску в сумі 1,2 млрд грн, виконання завдання становить 106,8 відсотків.

Для підтримки боєздатності країни платниками забезпечено сплату військового збору на суму 292,5 млн грн ,  завдання виконано на 115,7%.

Олена Клімова наголосила, що такі надходження до бюджетів усіх рівнів досягнуто за рахунок сумлінного виконання громадянами конституційного обов’язку – добровільної сплати податків,  вдосконалення системи адміністрування податків і зборів, а також завдяки впровадженню електронних сервісів, які дозволяють платнику вести бізнес у межах правового поля, не відвідуючи податкові інспекції.

Землекористувачі та власники землі Київського та Московського районів м. Харкова сплатили до місцевих бюджетів понад 182 мільйонів гривень

07.12.2016

«Платники податків, юридичні та фізичні особи, що перебувають на обліку в Київській ОДПІ, сплатили протягом січня — листопада 2016 року 182,5  мільйонів гривень плати за землю. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів» — наголосила заступник начальника Київської ОДПІ Світлана Хайхан.

Якщо порівнювати надходження цього податкового платежу з аналогічним періодом минулого року, то коштів у поточному році до місцевих скарбниць перераховано на 56 мільйонів гривень або 44,3 % більше.

Посадовець нагадала, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

Центри обслуговування Салтівської ОДПІ консультують платників якісно та своєчасно

06.12.2016

З початку року Центрами обслуговування платників Салтівської ОДПІ надано близько 12 тисяч адміністративних послуг. Як повідомила заступник начальника Салтівської ОДПІ Інна Богатирьова – це майже на 5 тисяч адміністративних послуг більше порівняно з січнем-листопадом минулого року.

З початку 2016 року з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності тощо до Центрів обслуговування платників Салтівської ОДПІ звернулось понад 66 тисяч суб‘єктів господарювання.

В трійку найбільше запитуваних адміністративних послуг потрапили:

— Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 6393;

— Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) – 1638;

— Реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 766

Також через Центри обслуговування платників Салтівської ОДПІ прийнято документів та видано суб’єктам господарювання 523 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Як зауважила посадовець – створення максимально комфортних умов для ведення бізнесу, надання кваліфікованої консультативної допомоги, налагодження партнерських відносин між фіскальними органами та платниками – є одним з пріоритетних завдань в діяльності Салтівської ОДПІ.

«На сьогодні обслуговування платників здійснюється 2 Центрами обслуговування платників, що діють при Салтівській ОДПІ – в м. Куп’янську та в м. Вовчанську, які надають 24 види адміністративних послуг. Фіскальна служба продовжує удосконалювати свою роботу, акцентуючи увагу на співпраці з платниками податків і громадськістю. Саме підвищення якості надання послуг платникам є однією із запорук ефективного наповнення бюджетів усіх рівнів»,- наголосила посадовець.

Київська ОДПІ: податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети на 26,2 мільйони гривень

06.12.2016

У січні – листопаді  2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Київської ОДПІ, сплатили до бюджету 26 мільйонів 291 тисячу  гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 12,4 мільйона гривень.

Нагадуємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), внесено зміни до Податкового кодексу України (ПКУ), зокрема, в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2016 року.

Розмір ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2016 рік визначається згідно рішення органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятого на 2016 рік, відповідно до вимог ПКУ та Закону № 909, але не більше трьох відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Платники — фізичні особи у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року.

Мирослав Продан: ДФС перебуває в активній фазі реформування та модернізації

09.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом 2016 року відбувалися динамічні процеси реформування митних органів України. Мета цих процесів полягала в сприянні торгівлі шляхом спрощення митних процедур, у створенні сучасних митних органів та забезпеченні економічної безпеки України.

Про це повідомив в. о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Проектної групи Україна — ЄС  щодо імплементації Рамкової стратегії митного співробітництва Україна — ЄС.

За його словами, у 2016 році завдяки зусиллям по спрощенню та прискоренню митних процедур досягнуті хороші результати:  96% декларацій подається в електронному вигляді; майже 90% товарів, які імпортуються в Україну, оформлено за 1 методом; декларації в режимі експорту оформлюються протягом 1 години, в режимі імпорту – 2 годин 15 хв. Крім того, з 1 січня 2016 року видано 48 тисяч сертифікатів EUR.1

«Також у серпні цього року була створена Міжрегіональна митниця, завдання якої полягає у координації діяльності митних органів в Україні на випадок надзвичайних ситуацій та боротьбі з контрабандою та можливими корупційними проявами», — додав Мирослав Продан.

Він зауважив, що для ДФС надзвичайно важливими є розвиток і удосконалення співпраці з митними адміністраціями сусідніх держав та  введення нових форм взаємодії, спрямованих на спрощення митних процедур та прискорення митних формальностей. Однією з таких форм є спільний прикордонний та митний контроль.

«В даний час спільний контроль здійснюється у 8 пунктах пропуску, розташованих на українсько-польській та українсько-молдовській ділянках державного кордону. Ми розраховуємо на запровадження спільного контролю ще у 8 пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Румунією та Словаччиною. Наразі відбуваються відповідні переговори з нашими партнерами з цих країн, вживаються заходи щодо створення та розвитку відповідної інфраструктури в пунктах пропуску», — зазначив Мирослав Продан.

Мирослав Продан: ДФС перебуває в активній фазі реформування та модернізації

09.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

В. о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан взяв участь у засіданні Проектної групи Україна — ЄС  щодо імплементації Рамкової стратегії митного співробітництва Україна — ЄС.

Під час зустрічі сторони обговорили досягнення, проблемні питання та пріоритети співпраці. Зокрема, Мирослав Продан наголосив на необхідності наближення української митниці до європейських стандартів та зміцнення діалогу з впровадження та імплементації в Україні митного законодавства ЄС.

«ДФС чітко усвідомлює зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та в рамках реалізації Рамкової стратегії співробітництва у митній сфері. Ми вдячні європейській стороні за послідовну політику, спрямовану на посилення співробітництва у митній сфері з Україною, якому ми також надаємо першочергового значення», — зазначив посадовець.

За його словами, ДФС перебуває в активній фазі реформування та модернізації. При цьому значна кількість спільних проектів технічної допомоги фінансується за рахунок ЄС, у тому числі надається щоденна практична підтримка реформуванню в митних органах у рамках проекту TWINNING.

«Вважаю,  що оновлення Дорожньої карти з реалізації Рамкової стратегії створить передумови започаткуванню нових проектів у сфері спрощення та гармонізації митних процедур, покращення прикордонної інфраструктури та ефективній протидії митним правопорушенням», — підкреслив Мирослав Продан.

Роман Насіров: У 2016 році митницями ДФС видано майже 48 тисяч сертифікатів EUR.1

08.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з делегацією Митної адміністрації Фінляндії на чолі з Генеральним директором Анті Хартікайненом.

Під час зустрічі Роман Насіров повідомив про реформування діяльності ДФС, у тому числі митних органів. Зокрема, він зосередив увагу на впроваджені автоматизованої системи «Єдине вікно», запуску Міжрегіональної митниці ДФС та мобільних груп, боротьбі з корупцією на митниці та покращенні адміністрування митних платежів. Крім того, очільник українського відомства ознайомив присутніх з підготовчими заходами щодо впровадження експерименту з оформлення за спрощеним порядком осіб та транспортних засобів у пункті пропуску «Нові Яриловичі — Нова Гута» в Чернігівській області на українсько-білоруській ділянці кордону. Експеримент передбачає тісну співпрацю ДФС та ДПСУ.

«ДФС активно залучає міжнародний досвід до процесів реформування митних органів України з метою спрощення митних процедур і посилення боротьби з корупцією. З січня 2016 р успішно реалізується проект TWINNING, все активніше використовується інструмент допомоги ЄС TAEIX. Продовжується співпраця з митними адміністраціями держав-членів ЄС і сусідніх держав з метою спрощення митних процедур і посилення боротьби з контрабандою», — заявив Роман Насіров.

За його словами, важливим елементом підтримки експорту товарів з України в країни ЄС є механізм видачі митницями ДФС сертифікатів з перевезення форми EUR.1. За період січень-грудень 2016 року митницями ДФС видано майже 48 тисяч сертифікатів в країни ЄС, в Фінляндію — 96 штук.

Сторони також обговорили взаємодію відповідних служби в сфері обміну інформацією. З початку 2016 року в митні органи Фінляндії  направлено 6 запитів. За результатами отриманих відповідей задокументовано 2 факти порушення митного законодавства на суму майже 0,5 млн. гривень.

«Ми вдячні Митній адміністрації Фінляндії за співпрацю і сподіваємося на її продовження. Зокрема, ДФС підтримує перегляд та оновлення договірної бази, співпрацю у сфері пост-митного аудиту, правоохоронної діяльності, модернізації пунктів пропуску», — додав Роман Насіров.

Тетяна Пажитнова: ДФС розпочато співпрацю з Офісом технічної допомоги МВФ у сфері управління персоналом

07.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У рамках реалізації Програми технічної допомоги МВФ (США) для Державної фіскальної служби України на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом організовано проведення з 6 по 14 грудня 2016 року навчального тренінгу з управління персоналом (HR).

Навчання проводять радники Офісу технічної допомоги МВФ Філ Бранд та Леслі Леркіндер.

До участі у тренінгу залучені представники Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом, підрозділів по роботі з персоналом ГУ ДФС у  м. Києві та Київській області, Київської міської та Київської митниць ДФС, Офісу великих платників податків.

«Для нас дуже важлива участь працівників служб персоналу ДФС у подібному навчанні, оскільки  співпраця з Офісом технічної допомоги МВФ за напрямом надання консультаційної допомоги має сприяти також оновленню роботи кадрових підрозділів з урахуванням нових методів та підходів підбору персоналу, успішному впровадженню в ДФС кращого міжнародного досвіду у сфері HR», — зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова.

Програма навчального курсу складається з таких модулів: функції та обов’язки менеджерів з управління персоналом, підбір і розвиток персоналу, управління основними програмами HR, управління та ведення організаційних змін, управління ризиками та стратегічне планування, ефективні комунікації, інструментарій керівника HR для підвищення ефективності діяльності організації та її співробітників.

«Маємо надію, що успішне впровадження цього пілотного проекту та подальша плідна співпраця ДФС з Офісом технічної допомоги МВФ дозволить підготувати фахових тренерів для навчання колег-кадровиків, та стане поштовхом для проведення протягом 2017 року ряду подібних навчальних заходів для працівників по роботі з персоналом територіальних органів ДФС по всій Україні», – наголосила Тетяна Пажитнова.

В ДФС проведено навчальну лекцію в рамках Всеукраїнського тижня права

07.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Лекційне заняття для працівників Державної фіскальної служби України за участі викладача Університету державної фіскальної служби України Марини Анісімової на тему «Міжнародні правові механізми захисту прав людини» було проведено ДФС 2 грудня 2016 року.

Слухачів лекції ознайомили з історією створення Організації об’єднаних націй, її головними органами та напрямами діяльності.

Під час лекції також розглядалась Європейська система захисту прав і основних свобод людини. Особливу увагу було приділено Раді Європі – міжнародній регіональній організації європейських держав, які проголосили своєю метою розширення демократії, зближення усіх народів Європи, захист прав людини, співробітництво з основних питань права, культури, освіти, інформації, охорони навколишнього середовища. Членство в Раді Європи відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для всіх своїх громадян.

Під час заняття викладач акцентував увагу на Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Крім того, слухачі були ознайомлені з історією ухвалення та структурою Конвенції, яка для України набула чинності 11 вересня 1997 року.

Нагадаємо, План заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 №627-р.

Міжрегіональною митницею припинено спробу ввезення брендового одягу та взуття під виглядом «секонд-хенду»

07.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Посадовими особами Міжрегіональної митниці ДФС припинено спробу незаконного ввезення товарів відомого французького бренду.

Так, 1 грудня 2016 року до митного оформлення було подано попередню митну декларацію на вантаж «одяг та взуття вживані», одержувачем якого виступало підприємство, зареєстроване у м. Києві. Переміщення даного вантажу було поставлено на окремий контроль працівниками Міжрегіональної митниці.

Вантажний автомобіль із зазначеним вантажем 5 грудня 2016 року надійшов у пункт пропуску «Чоп» Закарпатської митниці. Співробітниками Міжрегіональної митниці було ініційовано проведення митного огляду товару у спеціально обладнаному боксі. Під час огляду в середині причепа серед мішків із вживаним одягом було виявлено 240 пакувальних місць загальною вагою понад 5 000 кг з новими одягом та взуттям відомого французького бренду з наявними на них бірками та цінниками. Окрім того, серед товару виявлені речі, які мають ознаки порушення прав інтелектуальної власності відомих брендів.

На даний час тривають дії щодо визначення точної кількості та вартості затриманого товару, а також вирішується питання щодо складання протоколу про порушення митних правил за ознаками  ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладання штрафу у розмірі 100% вартості безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією зазначених товарів.

Мирослав Продан: ДФС реалізує експеримент для спрощення контролю на пунктах пропуску

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про спрощення митних формальностей під час перетину державного кордону повідомив в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан під час прес-конференції «ДФС: результати роботи у 2016 році».

За його словами, для спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів ДФС спільно з ДПСУ працює над започаткуванням експерименту в пункті пропуску «Нові Яриловичі-Нова Гута» на українсько-білоруській ділянці державного кордону.

Експеримент передбачає поєднання межі зон прикордонного та митного контролю, зупинку автомобіля лише один раз, перевірку подорожуючих без виходу з автомобіля, обмін інформацією між відомчими базами даних ДПСУ та ДФС.

«Ми плануємо, що результатом проведення експерименту стане скорочення часу проходження контрольних процедур, усунення дублювання інформації у базах ДФС та ДПСУ, зменшення фактору людського впливу під час проведення контрольних процедур, що в свою чергу передбачає мінімізацію корупційних ризиків», — пояснив Мирослав Продан.

Крім того, на думку посадовця, спрощенню митних формальностей також сприяє і впровадження спільного митного контролю у пунктах попуску з суміжними країнами:  в даний час спільний контроль осіб, товарів та транспортних засобів здійснюється в 8 пунктах пропуску, розташованих на українсько-польській та українсько-молдовській ділянках державного кордону.

«Процедура здійснення спільного контролю по своїй суті надає переваги для прозорої співпраці українських митників та наших колег з суміжної сторони», — зазначив в. о. заступника Голови ДФС.

Під час свого виступу він також нагадав, що з 1 серпня 2016 року вступили в силу нові (пільгові) ставки акцизного податку на легкові транспортні засоби, що були у використанні.

«З 1 серпня по 4 грудня  здійснено митне оформлення 11 311 транспортних засобів. Зниження ставок акцизного податку суттєво зменшує базу оподаткування, що в свою чергу зменшує остаточну ціну транспортного засобу і сприяє розвитку ринку вживаних транспортних засобів», — підкреслив Мирослав Продан.

Мирослав Продан: Кількість оформлень за принципом «єдиного вікна» зросла втричі

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

В. о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан відзвітував про стан справ на митниці, наголосивши на збільшені митних надходжень. Так, за результатами 11 місяців поточного року митні платежі зросли на 32% до відповідного періоду 2015 року. Планові показники перевиконано на 7,2%. Таким чином, понад план забезпечено 14 млрд гривень.

Посадовець також відзначив позитивні результати, досягнуті в сфері організації митного контролю. Зокрема, мова йшла про започаткований інформацій обмін між контролюючими органами та митницями за принципом «єдиного вікна».

«На даний час окремі митниці до 30% митних оформлень здійснюють за цим принципом, ми відмічаємо позитивну динаміку щодо зростання цього показника», – зазначив Мирослав Продан.

Він додав, що від часу запровадження принципу «єдиного вікна» кількість митних оформлень з його застосуванням зросла втричі – від 6 тисяч заявок у вересні до 18 тисяч у листопаді.

При цьому ніякі штампи контролюючих органів на товаросупровідних документах не проставляються, як це було раніше.

«ДФС вживає заходів щодо якнайширшого застосування «єдиного вікна» при митному оформленні товарів за рахунок удосконалення нормативно-правової бази взаємодії органів доходів і зборів та контролюючих органів, скорочення кількості документів, необхідних для проведення видів контролю та збільшення  кількості місць митного оформлення.

Сподіваюсь, що найближчим часом основна частина суб’єктів господарювання буде використовувати переважно «єдине вікно» для здійснення процедури митного оформлення», – підкреслив посадовець.

У поточному році з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів майже на 700 мільйонів гривень

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З початку року співробітники податкової міліції у рамках операції «Акциз-2016» вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 691,9 млн гривень. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

Зокрема, за його словами, було вилучено більше 1,1 млн літрів спирту, більше 910 тисяч літрів алкогольних напоїв, 7,7 млн пачок тютюнових виробів і майже 80 тонн тютюну, а також 13,6 тисяч тонн паливно-мастильних матеріалів.

Сергій Білан також повідомив, що в поточному році було припинено діяльність 155 незаконних виробництв підакцизних товарів, у тому числі 128 цехів з виготовлення лікеро-горілчаних виробів, відкрито 394 кримінальні провадження за статтею 204 КК України.

«Економічний ефект від проведення заходів склав близько 290 мільйонів гривень тільки акцизного податку, які надійшли в результаті реалізації легальної підакцизної продукції, яка заповнила частку ринку, що звільнилася від фальсифікату, — зауважив Сергій Білан.

Сергій Білан: У 2016 році з використанням сільгосппідприємств в схемах ухилення від оподаткування зловмисники нанесли державі збитків більше, ніж на мільярд гривень

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У аграрному секторі зберігається негативна тенденція використання сільськогосподарських підприємств в схемах ухилення від оподаткування, штучного формування податкового кредиту та негативного значення податку на додану вартість. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

За його словами, на цьому секторі, де десятиліттями діє система корупції і хабарництва на усіх рівнях, було зосереджено особливу увагу податкової міліції в поточному році.

«Впродовж 2016 року розпочато 84 досудові розслідування, пов’язані із неправомірним використанням сільськогосподарськими підприємствами пільг під час нарахування ПДВ, сума встановлених збитків за вказаною категорією кримінальних проваджень складає більше мільярда гривень», — зауважив Сергій Білан.

Він наголосив, що штучно сформований податковий кредит з ПДВ надалі використовується експортерами або реалізується в адресу транзитно-конвертаційних груп шляхом оформлення безтоварних операцій, що створює передумови для зменшення прибуткової частини бюджету і завдає значних економічних збитків державі.

Сергій Білан зазначив, що у Львові було викрито діяльність посадовців одного з підприємств, які з метою мінімізації податкових зобов’язань впродовж 2016 року здійснювали нетипові експортні поставки соняшникової олії і зернових, незаконно сформувавши при цьому більше 22 мільйонів гривень податкового кредиту з ПДВ. За результатами проведених заходів виявлено і вилучено більше 18 тонн соняшникової олії орієнтовною вартістю 400 мільйонів гривень. Наразі на вилучений товар накладено арешт.

Сергій Білан розповів про найбільш поширені правопорушення в кредитно-фінансовій сфері

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Одним з пріоритетних напрямів роботи податкової міліції в поточному році було виявлення злочинів в кредитно — фінансовій сфері.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

За його словами, для ухилення від оподаткування, виведення в тінь фінансових потоків використовуються операції з цінними паперами, страхування і перестрахування, розкрадання активів банків. Практично усі вказані схеми функціонують з використанням послуг «конвертаційних центрів».

«Тенденції останнього часу свідчать, що діяльність транзитно – конвертаційних груп дещо змінилася. Якщо в 2014 – 2015 роках їх «винагорода» складала 7-9% від конвертованої суми, то в даний час вартість таких послуг складає 11-12%. Крім того, з’явилася тенденція до зменшення обсягів конвертації на один «конверт». Вона виникла не в останню чергу завдяки тому, що значно скоротилися терміни дії окремо взятої групи до її виявлення і ліквідації співробітниками податкової міліції. Крім того, росте кількість випадків вилучення у членів цих груп вогнепальної зброї», — зауважив Сергій Білан.

Він наголосив, що у 2016 році співробітники податкової міліції припинили діяльність 74 «конвертцентрів», до бюджету вже відшкодовано 1,2 млрд грн. завданих збитків від їх діяльності.

Крім того, Сергій Білан розповів, що в поточному році фіксується скорочення кількості випадків шахрайства з боку посадовців банківських установ по відчуженню їх ліквідних активів та умисного доведення банків до банкрутства.

Окрім цього, за словами Першого заступника Голови ДФС, актуальними залишаються схеми розкрадання кредитів рефінансування НБУ, депозитних засобів вкладників банків шляхом кредитування фіктивних і підконтрольних фірм із завищеною вартістю «умовного» заставного майна.

Сергій Білан також наголосив, що в Києві встановлено групу осіб, які довели один з банків до банкрутства шляхом розтрати його активів вартістю більше 170 мільйонів гривень. Такі дії призвели до неплатоспроможності банку перед кредиторами, і, як наслідок, Нацбанк ввів у вказаний банк тимчасову адміністрацію. Під час досудового розслідування на відчужені активи накладено арешт.

Крім того, як розповів Сергій Білан, податкова міліція активно і системно працює над викриттям «тіньових» ділків на ринку цінних паперів. Зокрема, нещодавно було викрито схему конвертації грошових коштів за рахунок придбання «технічних» цінних паперів у «фіктивних» підприємств на загальну суму більше двох мільярдів гривень. Під час досудового розслідування було позбавлено ліцензії фінансову установу в м. Києві та заарештовано цінні папери на суму більше 244 мільйонів гривень.

Також виявлено і зупинено спробу легалізації грошових коштів через одну з банківських установ м. Києва. За результатами проведених заходів, на банківських рахунках заарештовано 211,6 млн. грн., з яких вже 148 млн грн. перераховано на депозитний рахунок ГУ ДФС м. Києва.

За словами Першого заступника голови ДФС, на ринку страхових послуг типовою є схема ухилення від сплати податків страховими компаніями, коли реально діючі підприємства-вигодонабувачі перераховують безготівкові грошові кошти за нібито надані послуги страхування і перестрахування на рахунки транзитних страхових компаній, які, у свою чергу, перераховують кошти на рахунки фіктивних страхових компаній, що підконтрольні учасникам «конвертаційного центру». Надалі гроші переводяться у готівку, у тому числі через рахунки підставних фізичних осіб.

Роман Насіров: За добу ми приймаємо та обробляємо більше 1 млн. документів в електронному вигляді

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС прагне налагодити партнерські відносини з бізнесом, тому перше, що ми для цього робимо — надаємо високоякісні послуги, що спрощують процедуру сплати податків. На цьому наголосив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він зазначив, що останнім часом активно просуваються електронні сервіси, запроваджується електронний документообіг. Наприклад, наразі функціонує більше 40 електронних сервісів. Водночас пріоритетним залишається надання високоякісних послуг громадянам та бізнесу, розширення переліку послуг з урахуванням сьогоднішніх потреб та спрощення процедур їх надання.

«Якщо говорити конкретно, протягом останнього року забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин, спрощено облік осіб, які здійснюють операції з товарами (облік на митницях таких осіб здійснюється за їх заявами  на підставі даних обліку платників податків органів ДФС), запущено оновлений Електронний кабінет платника. До речі, послугами Електронного кабінету платника вже скористалося майже 4,5 мільйона осіб з більше ніж 70 країн світу», — зазначив очільник відомства.

На даний момент обслуговування платників здійснюється у 461 ЦОП, які надають адміністративні, інформаційні, консультаційні послуги, приймають звітність та заяви, видають різноманітні довідки.

«В середньому за добу ми приймаємо та обробляємо більше 1 млн. документів тільки в електронному вигляді», — підкреслив Голова ДФС.

Загалом, протягом 11 місяці 2016 року прийнято і оброблено більше 250 млн. електронних документів, надано 189 тис. консультацій платникам, які звернулись до call-центру, близько 79 млн. витягів із СЕА ПДВ та СЕАРП.

«Таким чином, ДФС забезпечує виконання не лише своєї основної місії — наповнення державної скарбниці, але й постійно підвищує якість обслуговування платників», — наголосив Роман Насіров.

Роман Насіров: Додатково до бюджету спрямовано 6 млрд. доларів США

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про виконання поставлених перед ДФС завдань та виконання плану надходжень повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Наразі перед Державною фіскальною службою постали два головних і найважчих завдання —   виконання доходної частини бюджету, отримання додаткових надходжень до нього та одночасно необхідність створення сприятливих умов для ведення бізнесу, збільшення інвестиційної привабливості країни.  Можна з впевненість констатувати –  завдання, які ставились перед ДФС протягом року, виконані успішно», — зазначив очільник служби.

Він підкреслив, що за результатами 11 місяців 2016 року фіскальною службою до зведеного бюджету України (збір) спрямовано майже 677 млрд. гривень, тоді як у минулому році – 522 млрд. гривень. Тобто різниця у порівнянні з минулим роком становить близько 155 млрд. гривень, або 6 млрд. доларів.

«Виконання та перевиконання доходної частини бюджету закладає підґрунтя для поступової стабілізації та зростання економіки країни. Перевиконання плану надходжень — це також можливість для поступового збільшення мінімальних заробітної плати та пенсії», — підкреслив Роман Насіров.

При цьому за 11 місяців цього року  до Державного бюджету (збір) надійшло 545,4 млрд. гривень, тоді як у минулому році – 431,9 млрд. гривень, тобто на 113,5 млрд. гривень більше. Також збільшені надходження до місцевих бюджетів — цього року забезпечено 131,3 млрд. гривень, при тому що у минулому році – 89,4 млрд. гривень. Тобто за січень-листопад збільшено надходження платежів до місцевих бюджетів на 46,9% (+41,9 млрд. грн.) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року.

За його словами, такі надходження дали змогу, в першу чергу, профінансувати підвищення соціальних стандартів та частково профінансувати програму зі зменшення державного боргу перед українськими підприємствами, який було накопичено за попередні роки.

Роман Насіров: Єврокомісія та ДФС продовжать співпрацю в митній та податковій сферах

06.12.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з Керівником Групи підтримки України в Єврокомісії Пітером Вагнером.

Під час зустрічі сторони обговорили проекти в митній та податковій сферах, які відбуваються за підтримки Єврокомісії. Зокрема, Роман Насіров наголосив на важливості впровадження спільних ініціатив, таких як проект Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфер».

«ДФС високо оцінює цей проект, спрямований на вдосконалення законодавства, спрощення митних процедур, підвищення ефективності міжвідомчої співпраці та боротьби з корупцією», – зазначив він.

Також очільник відомства підкреслив важливість допомоги з боку Консультативної Місії ЄС в боротьбі з контрабандою.

«Ми зацікавлені у подальшій співпраці з Консультативною Місією ЄС. Зокрема, в рамках спільних заходів передбачено проведення тренінгів для співробітників ДФС, консультаційну підтримку, а також технічну допомогу для модернізації митних процедур та розвитку інфраструктури на прикордонних пунктах пропуску. Наразі очікується поставка обладнання для підрозділів по боротьбі з порушеннями митних правил», – заявив Роман Насіров.

У ході зустрічі було обговорено плани та перспективи подальшої співпраці задля покращення процесу підвищення професійної компетентності кадрів для митниць ДФС, у тому числі реалізація інструменту зовнішньої допомоги Європейського Союзу TAIEX у формі тренінгів та навчальних поїздок до однієї з держав-членів ЄС.

Крім того, сторони визначили пріоритети спільної роботи на майбутнє у митній та податковій сферах.

Так, серед пріоритетних напрямів співробітництва на митниці протягом 2017 року – приєднання до спільної транзитної системи (NCTS), координація діяльності прикордонних відомств, поліпшення прикордонної інфраструктури, розвиток управління ризиками, електронного обміну попередньою інформацією, розробка адміністративних заходів проти порушень і контрабанди митних правил.

«У податковій сфері ми очікуємо наступного року на допомогу в сфері модернізації інформаційних систем, ефективного контролю трансфертного ціноутворення, впровадження автоматичного обміну податковою інформацією з іноземними компетентними органами, що стане дієвим інструментом у боротьбі з ухиленням від сплати податків та дозволить своєчасно виявляти порушення податкового законодавства України», – додав Роман Насіров.

Щодо своєчасності оприбуткування готівкових коштів

05.12.2016

Державна фіскальна служба України звертає увагу суб’єктів господарювання, що останнім часом почастішали випадки порушення дотримання касової дисципліни щодо своєчасності оприбуткування виручки.

Зокрема, відповідно до п. 2.6  Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637) уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та у повній сумі оприбутковуватися.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або використанням розрахункової книжки (далі – РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Тобто, щоденно суб’єкт господарювання повинен оприбутковувати у КОРО виручку на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів).

За несвоєчасне (через день і більше) оприбуткування передбачена штрафна санкція у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої та/або несвоєчасно оприбуткованої суми коштів, відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Якщо ліквідовуємо основні засоби за самостійним рішенням

08.12.2016

Головне управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області повідомляє, що листом від 15.11.2016 р. N 12129/Т/99-99-15-03-02-15 Державна фіскальна служба України роз‘яснила порядок оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку. Згідно з пунктом 189.9 статті 189 Податкового Кодексу України,  якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації. Тож платник податку, який проводить такі операції повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними підпунктом 14.1.219 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України. У разі якщо при ліквідації основних засобів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Вінницькі митники стоять на заваді вивезення лісоматеріалів із порушенням митних правил

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Тільки упродовж листопада за результатами роботи, проведеної працівниками Вінницької митниці ДФС, виявлено та припинено 4 факти порушення митних правил під час здійснення експорту лісо- та пиломатеріалів. Про це у ході зустрічі з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності повідомив її очільник Валентин Калашніков. Вартість вилучених предметів правопорушень становить близько 200 тис. грн. За виявленими фактами на даний час триває провадження у справах.

Посадовець наголошує, що Вінницькою митницею ДФС на постійній основі, в межах визначеної компетенції, вживаються заходи, спрямовані на виявлення, протидію та попередження фактів незаконного експорту лісо- та пиломатеріалів за межі митної території України.

Загалом, з початку року Вінницькою митницею ДФС за результатами виявлених порушень під час вивезення лісо- та пиломатеріалів направлено 2 повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, які внесені прокуратурою м. Вінниці до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, митницею складено 10 протоколів про порушенням митних правил – недекларування або приховування від митного декларування, за ст.ст. 472, 483 МК України. Загальна вартість предметів правопорушень складає 1,6 млн. грн.

Зауважимо, за результатами розгляду 6 справ про порушення митних правил судом вже винесено рішення про накладення штрафу у розмірі 1,4 млн. грн. та конфіскації предметів порушень.

Громадські об’єднання мають підтвердити статус неприбутковості до 1 січня 2017 року

07.12.2016

Державна фіскальна служба України своїм листом від 14.11.2016 р. N2366/2/99-99-15-02-02-10 повідомляє про необхідність внесення до статутних документів змін для внесення в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій. Документ розглядає особливості виконання законодавчих новацій громадськими об’єднаннями.

Податковий кодекс України (далі ПКУ) у пп..133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ визначає необхідні умови набуття статусу неприбуткової організації.

Внесені до Реєстру неприбуткових установ і організацій, громадські об’єднання не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих від статутної діяльності, за умови, що такі доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.

Якщо неприбуткові організації не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, то з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ і організацій, вони зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм ПКУ та подати копії таких документів до місцевих податкових інспекцій.

В іншому випадку такі неприбуткові організації після 1 січня 2017 року виключаються з Реєстру.

Наразі у Вінницькій області налічується понад 8,3 тис. неприбуткових установ та організацій.

Платники податків Вінниччини перерахували до зведеного бюджету – близько 7,6 мільярдів гривень

07.12.2016

За одинадцять місяців 2016 року платники податків Вінницької області перерахували до зведеного бюджету близько 7 млрд. 593,1 млн. грн. За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського – це більш ніж на 2 млрд. 110,7 млн.грн. перевищує минулорічні показники січня-листопада.

Із загальної суми до держбюджету було сплачено понад 3 млрд. 330,5 млн.грн податкових платежів. Місцеві скарбниці отримали майже 4 млрд. 262,6 млн.грн. Порівняно з минулорічним – це відповідно майже на 615 млн.грн. та 1 млрд. 495,7 млн.грн. більше. Рівень виконання дохідної частини бюджету зафіксовано за всіма бюджетоформуючими платежами. Зокрема, податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком та платою за землю.

Як наголошує очільник фіскальної служби області Руслан Осмоловський, виконання прогнозованих показників – це результат сумлінної сплати податків бізнесом Вінниччини, руйнування тіньових схем ухилення від сплати податків, контролю за декларуванням податкових зобов’язань тощо.

Грудневе підвищення мінімальних цін на алкогольні напої

06.12.2016

Головне управління  ДФС у Вінницькій області інформує, що Кабінет Міністрів України  постановою від 09.11.2016 №828 вніс зміни до постанови від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», якою затвердив нові мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Зокрема, мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту підвищилась на 27,9% і становить 225,0 грн, а роздрібна на 27,1% – 348,9 грн.  В той же час віскі, ром та джин подорожчали в середньому від 37,6 до 63,2% та їх вартість при опті складає – 570,0 грн., а в роздрібній торгівлі – не нижче 750,0 грн. Коньяк та бренді, в залежності від терміну витримки, піднялися в ціні від 23,5 до 30,7%. А роздрібна ціна на вина виноградні натуральні у скляній тарі місткістю 0,7 л, в іншій тарі місткістю 1 л складає 33 грн. Щодо вин виноградних з додаванням спирту, міцних та вермутів – придбаватимуться вони не дешевше 42 грн. за 0,7 чи 1 л в залежності від складової тари. Додамо, що в середньому роздрібна ціна на вина підвищилась від 22,2 до 55,6%.

Варто зазначити, що до суб’єктів господарювання у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

Конституційним правом на звернення до органів ДФС платники податків Волині користуються досить активно

09.12.2016

Право на усне чи письмове звернення до органів ДФС, зокрема  для вирішення проблемних питань чи отримання роз’яснень щодо особливостей застосування норм законодавства, гарантується всім платникам податків. З початку 2016 року громадяни  скористалися цим правом письмово 367 разів, — інформує ГУ ДФС у Волинській області.

Як свідчить аналітика, найчастіше громадяни звертали увагу керівництва органів ГУ ДФС в області на необхідність проведення  контрольно-перевірочних заходів та бажали отримати інформацію щодо їх результативності. Саме питання проведення перевірок стали темою 123 звернень. У 4 випадках громадяни цікавилися підставами для нарахування штрафних санкцій, двічі зверталися з проханням роз’яснити окремі моменти застосуванням РРО та веденням книг обліку розрахункових операцій. Питання щодо порушення законодавчих вимог ліцензування певних видів діяльності громадяни у письмовій формі ставили лише 7 разів, а в десяти випадках піднімали питання щодо сплати місцевих податків і зборів. Щодо сплати загальнодержавних податків і зборів громадяни зверталися до територіальних органів ДФС у Волинській області 54 рази.

«Розуміючи, що право на звернення до органів влади гарантується кожному громадянину України нашим Основним законом, всі без винятку фахівці територіальних органів ДФС приділяють максимум уваги зверненням громадян. Звичайно, що алгоритм нашої роботи зі зверненнями постійно вдосконалюється. У жодному з випадків ми не допустили формального підходу та надавали максимально ґрунтовні відповіді», — розповіла начальники Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як акцентувала керівник волинських фіскалів, у разі, якщо громадяни скаржилися на дії чи бездіяльність посадових осіб ДФС, а таких звернень було 18,  уся інформація аналізувалася досить ретельно з тим, щоб не допустити в майбутньому обставин, що сприяли  б виникненню скарг.

«Варто звернути увагу на досить важливий та показовий момент – волиняни 18 разів інформували про ймовірне ухилення від сплати податків. Саме така практика діє у цивілізованих європейських країнах, коли саме небайдужі мешканці територіальних громад надають інформацію про незаконне підприємництво чи ухилення від сплати податків. Для нашого суспільства таке явище не надто характерне. Але саме завдяки таким письмовим зверненням фахівці ДФС отримують додаткові факти для викриття мінімізації чи порушення на ринку підакцизної продукції», — зазначила Світлана Савчук.

Нагадаємо, що кожного року у тиждень, що включає 10 грудня, в  Україні відзначається Всеукраїнський тиждень права.

Як відомо, 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. «Міжнародний Білль про права людини» прийнято Генеральною Асамблеєю у 1966 році по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права». Україна ратифікувала ці пакти у 1973 році.

Іваничівські підприємці сплатять майже 50 тисяч гривень штрафу за безліцензійний підакциз

09.12.2016

Горілчані вироби місткістю 10 літрів, розлиті в «beg in box», виявили в ході спільних перевірок підприємців на території Іваничівського району  працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській області,  податкової міліції та управління захисту економіки НП.

Окрім того, що така тара для алкогольної продукції заборонена Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», іваничівські бізнесмени не мали жодних підтверджуючих документів на підакцизну продукцію.

Водночас, як з’ясували фіскали в ході перевірок, на упаковці пропонованої споживачам горілки не було ніяких даних про виробника, продукція не була маркована марками акцизного податку.

В управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Волинській області вкотре наголошують:  алкогольні напої повинні розливатися лише в скляну тару, бляшанки або кераміку. Жодне інше фасування не допускається, оскільки алкоголь в упаковці  «beg in box»  може спричинити шкоду здоров’ю.

Наразі горілчана продукція, що реалізовувалася з порушеннями вимог чинного законодавства, вилучена з обігу, а недобросовісні підприємці будуть притягнуті до відповідальності. Крім адміністративної відповідальності, вони  сплатять штраф в сумі майже 50 тис. гривень.

За порушення митних правил в зоні діяльності Волинської митниці ДФС вилучено товарів на понад 37 мільйонів гривень

09.12.2016

За підсумками одинадцяти місяців 2016 року фахівці Волинської митниці ДФС запровадили  2807 справ про порушення митних правил. У 1065 справах вилучено товари та продукції, що стала предметом порушення, на понад 37,1 мільйона гривень.

Аналітика свідчить, що типовим правопорушенням є переміщення з приховуванням від митного контролю тютюнових виробів.

Зокрема, працівники митниці з початку цього року припинили 543 факти незаконного переміщення цигарок, з незаконного обігу вилучено 243 734 пачок тютюнової контрабанди  вартістю більше 3 мільйонів гривень.

Окрім цього, зусиллями волинських митників припинено  54 факти незаконного переміщення  валюти на суму понад 3 мільйона гривень, 55 фактів незаконного переміщення речовин наркотичної чи психотропної дії та викрито 10 фактів незаконного переміщення зброї. Також волинські митники попередили 8 фактів незаконного переміщення культурних цінностей.

До слова, у 53 випадках, коли мали місце факти протиправного перевезення речовин,   повідомлення про вчинені порушення спрямовано до органів досудового розслідування. А загалом з початку року Волинська митниця ДФС направила  139 повідомлень про правопорушення, що містять ознаки злочину, до органів досудового розслідування.

Особливого порядку реєстрації неприбуткових організацій та установ платником ПДВ законодавством не передбачено

09.12.2016

Будь-яких винятків та/або особливостей щодо реєстрації окремих категорій осіб платниками ПДВ чинним законодавством не передбачено.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 — 183 розділу V Податкового кодексу України (далі — Кодекс) та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.

Коло осіб, які для цілей оподаткування ПДВ мають право або зобов’язані бути зареєстровані як платники податку, визначено у підпункті 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 розділу І та пункті 180.1 статті 180 розділу V Кодексу.

Статтями 181 та 182 розділу V Кодексу визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватися як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу під обов’язкову реєстрацію як платника податку на додану вартість підпадає особа, у якої  загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

До загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ, та звільнені від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається.

Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 розділу V Кодексу для здійснення обов’язкової реєстрації як платника ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі — Заява).

Враховуючи викладене, якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн., то така особа згідно з вимогами Кодексу повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Звертаємо увагу, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у випадках та в порядку, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за не нарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника податку на додану вартість без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку (пункт 183.10 статті 183 розділу V Кодексу).

Довідково: лист ДФС України від 08.12.16 № 39203/7/99-99-12-02-17 “Про реєстрацію платниками ПДВ установ та організацій, включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій”.

З початку року на Дніпропетровщині 305 мільйонерів задекларували свої доходи

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Загальна сума задекларованого ними доходу складає майже 1 млрд. 421 млн. грн. Сума податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить 17,6 млн. грн., військового збору – майже 2 млн. грн. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

Загалом, станом на 01.12.2016 декларацію про майновий стан і доходи надали понад 50 тисяч громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу за 2015 рік складає 3 млрд. 570 млн. грн. Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 80,6 млн. грн., що на 7,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати — 13,7 млн. грн.

Повернення ж з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 8619 громадян на загальну суму 10,1 млн. грн.

Внесені зміни до програмних забезпечень ДФС для формування та подання звітності в електронному вигляді

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпро- петровській області повідомляє, що на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» розміщено перелік змін та доповнень станом на 29.11.2016 до програмних забезпечень (далі – ПЗ):

— «Системи формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних в електронному вигляді» (версія 1.36.5.0);

— спеціалізованого клієнтського ПЗ для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (версія 1.25.5.0).

Так, зокрема, на виконання наказу Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за №1290/29420, додано нові версії документів:

  • F/J3000411– Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4);
  • F3000511– Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Додаток 5) (Фізичні особи – підприємці);
  • F3000611– Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів (Додаток 6);
  • F/J3000711– Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Додаток 7).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 №806 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв і Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів – лічильників обсягу виробленого спирту етилового» внесено зміни у такі форми:

  • F/J1204101– Товарно-транспортна накладна на переміщення спирту етилового;
  • F/J1204201– Товарно-транспортна накладна на переміщення алкогольних напоїв.

З повним переліком змін та доповнень можна ознайомитись на веб-порталі ДФС шляхом їх завантаження за посиланням:http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

 

Яким чином роботодавець розраховує єдиний внесок, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує заробітну плату менше мінімальної?

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області повідомляє.

Абзацом другим частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) визначено, що у разi, якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) не перевищує розміру мiнiмальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мiнiмальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена частиною п’ятою  статті 8 Закону №2464, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абзац третій частини п’ятої ст.8 Закону №2464).

Порядок виплати заробітної плати регулює Закон України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №108).

Так, статтею 3 Закону №108 визначено, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якої не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Тобто, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.

Відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 №322-VІІІ із змінами та доповненнями за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці у цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Таким чином, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Однак роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 301.04.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланнямhttp://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Особливості оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області інфор- мує, що Державна фіскальна служба України у листі від 15.11.2016 №12129/Т/99-99-15-03- 02-15 (далі – лист ДФС №12129) щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку повідомила наступне.

Згідно з пунктом 189.9 статті 189 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755 зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника ПДВ, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Відповідно до підпункту 14.1.71 пункту 14.1 статті 14 ПКУ звичайною ціною, зокрема, є ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

Ринковою ціною є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (підпункт 14.1.219 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними підпунктом 14.1.219 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості.

У разі, якщо при ліквідації основних засобів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Лист №12129 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/70482.html

 

Підприємці-спрощенці Донеччини збагатили місцеві скарбниці на понад 430 мільйонів гривень

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

За одинадцять місяців поточного року від малого та середнього бізнесу Донецької області місцеві бюджети отримали 432 мільйона гривень, що на 100 мільйонів гривень перевищує минулорічні надходження.

Понад 50% від загальної суми надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи – підприємці, сплативши понад 221 млн грн. Порівняно з відповідним періодом 2015 року сплата податку фізичними особами зросла на 25,5 млн гривень.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, за підсумками одинадцяти місяців надійшло понад 137 млн грн, що на 60 млн грн більше показників відповідного періоду минулого року.

Натомість підприємства – спрощенці Донеччини сплатили 72,5 млн грн єдиного податку, що на 15 млн грн перевищує показники одинадцяти місяців 2015 року.

Слід зазначити, що єдиний податок належить до трійці лідерів в формуванні місцевого бюджету регіону, тому діяльність фіскальної служби Донеччини направлена на створення максимально сприятливих умов для роботи малого і середнього бізнесу, відтак і зростання податкових надходжень.

Додатково повідомляємо, якщо суб’єкт господарювання з 1 січня 2017 року має намір змінити систему оподаткування, необхідно подати заяву до фіскальних органів. Ознайомитись із пам’яткою щодо граничного строку подання заяви можна за посиланнямhttp://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/277105.html.

 

Особливості застосування ставок єдиного податку встановлених для ФОП

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої — другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи — у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

-для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

-для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

-3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

-5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ.

Згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої — третьої групи (фізичні особи — підприємці) у розмірі 15 відсотків:

1)до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;

2)до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3)до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розд. ХIV ПКУ;

4)до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

5)до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у п.п 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).

Донеччина: за листопад вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів майже на 688 тис. гривень

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

У листопаді поточного року  в рамках операції вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 687,6 тис. грн, у тому числі алкогольних напоїв — на 513,5 тис. грн, спирту – на 7 тис.грн, тютюнових виробів — на 167,1 тис.грн. Також викрито незаконну діяльність 2-х підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, за якими до ЄРДР внесено 2 кримінальних провадження за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму  220,4 тис. гривень.

Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання брухту і відходів дорогоцінних металів

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Пунктом 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, тимчасово до 1 січня 2017 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України (п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

Зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15 зі змінами і доповненнями затверджено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2017 року, звільняються від обкладення ПДВ (далі – Перелік).

Оскільки до зазначеного Переліку не входять брухт та відходи золота, платини, металів платинової групи, дорогоцінного каміння, срібла, то на дату виникнення податкових зобов’язань при реалізації брухту і відходів таких металів та дорогоцінного каміння, срібла підприємством в електронному вигляді складається та реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна відповідно до вимог Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 зі змінами та доповненнями, в якій зазначається повна вартість такого брухту або відходів, що здаються, та окремим рядком виділяється сума ПДВ за основною ставкою, при цьому база оподаткування визначається відповідно до ст. 188 ПКУ.

До органів ДФС у Житомирській області з початку року надійшло на розгляд 412 письмових звернення громадян

06.12.2016

Утвердження і забезпечення прав та свобод людини є головним обов’язком держави. Це передбачено статтею 3 Конституції України, тому права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.  Звернення громадян є одним із засобів захисту їх прав та законних інтересів. Вказане право закріплено основним законом держави. У статті 40 Конституції України зазначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Загальні засади реалізації права громадян на звернення визначено Законом України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року № 393/96 (далі – Закон).

Так, у січні-листопаді 2016 року до органів ДФС у Житомирській області надійшло на розгляд 412 письмових звернення громадян (на 34 звернення менше, ніж в аналогічному періоді минулого року). Із них 208 звернень надійшло до Головного управління ДФС у Житомирській області.

На звернення громадян було надано відповіді згідно вимог чинного законодавства, крім тих, що знаходяться на розгляді, так як термін надання відповіді не настав.

Найчастіше у зверненнях громадяни порушували питання інформування про ухилення від сплати податків, контрольно-перевірочної роботи, праці і зарплати, роз’яснень з різних питань податкового законодавства.

Чи може фізична особа підприємець — платник єдиного податку здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, в тому числі за межами території України?

06.12.2016

Згідно із ст. 1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» із змінами та доповненнями (далі – Закон) зовнішньоекономічна діяльність — діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво» (ст.5 Закону).

Статтею 4 Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи — підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп.5 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Платники податків Житомирщини спрямували до бюджетів 5,3 млрд. грн.

05.12.2016

З початку року органами ДФС у Житомирській області до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходжень 5,3 млрд.грн. податків та зборів. Загальна сума надходжень на 1,7 млрд. грн. більша, ніж за аналогічний період 2015 року.

Надходження до державного бюджету склали 2,2 та до місцевих бюджетів спрямовано 3,1 млрд.грн.

У розрізі основних платежів за 10 місяців ц.р. до державного бюджету надійшло 834,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 252,0 млн. грн. ніж у 2015 році, податку на прибуток 286,7 млн.грн., що на 104,6 млн.грн. більше, або на 57,5 відсотка проти відповідного періоду минулого року.

Також платниками Житомирщини забезпечено приріст надходжень до відповідного періоду минулого року рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, якої надійшло 59,7 млн. грн., що майже на 13,1 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоді 2015 року. Надходження податку на додану вартість в склали 852,6 млн. грн. та рентної плати за користування надрами 78,6 млн.грн.

На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 14,7 млн. грн. екологічного податку, в т.ч. до місцевої казни 11,3 млн. грн. податку.

З початку року до місцевого бюджету надійшло 333,9 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що майже на 125,4 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.

Також до місцевого бюджету сплачено 378,9 млн. грн. єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 123,7 млн. грн.

З початку року на підтримку Української армії сплачено 202,5 млн. грн. військового збору. Надходження єдиного соціального внеску за січень-листопад  склали майже 2472,0 млн. гривень

Актуально для фізичних осіб – підприємців, які обирають «спрощенку»

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Новостворена фізична особа – підприємець для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку другої групи повинна подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця в якому відбулася державна реєстрація.

Заява подається за вибором платника податків:

— особисто або уповноваженою особою;

— надсилається поштою з повідомлення про вручення та з описом вкладення;

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов реєстрації електронного підпису;

— державному реєстратору, як додаток до реєстраційної картки.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб – підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.

Закарпатські «спрощенці» перерахували до місцевого бюджету понад 276 мільйонів гривень

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

З початку 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Закарпатської області понад 276 мільйонів гривень єдиного податку. З них більше 45 мільйонів гривень сплачено в листопаді.

Так, фізичні особи – підприємці протягом січня-листопада 2016 року спрямували до бюджету понад 211 мільйонів гривень податку. Зокрема, в листопаді сплачено майже 34 мільйони гривень, що перевищує минулорічний показник на 13 мільйонів гривень.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку 2016 року спрямували до місцевих бюджетів більше 65 мільйонів гривень єдиного податку, з яких 11 мільйонів гривень сплачено в листопаді.

ГУ ДФС у Закарпатській області: надійшло 103 запити на інформацію

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Протягом січня-листопада 2016 року до територіальних органів ГУ ДФС у Закарпатській області надійшло 103 запити на доступ до публічної інформації, зокрема, з них 8 – від представників засобів масової інформації, 38 – від громадян.

Більшість запитів на інформацію надійшли із Закарпатської області, є також запити з м. Києва та м. Дніпра.

До ГУ ДФС у Закарпатській області надійшло 30 запитів; Ужгородської ОДПІ – 34 запити; Виноградівської ОДПІ – 10 запитів; Хустської ОДПІ – 14 запитів; Мукачівської ОДПІ – 11 запитів; ДПІ у Рахівському районі – 1 запит; ДПІ у Тячівському районі – 3 запити.

За результатами розгляду запитів задоволено надання відповідей на 61 запит, 21 запит надіслано належним розпорядникам інформації.

Аналіз запитуваної інформації свідчить, що зверталися із запитами щодо інформації про третіх осіб, ставок земельного податку, сплати суб’єктами господарювання збору за спеціальне використання води, про суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про суму заборгованості по податках, про надання інформації щодо перевірки передбаченої ЗУ «Про очищення влади», кількості офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску), про надання переліку Закарпатських підприємств-найбільших платників податків державної та недержавної форми власності, про кримінальне провадження щодо посадових осіб підприємтва, про надання копій документів щодо нерухомого майна, яке знаходиться в оперативному управлінні ДПІ, копій договору на фізичну охорону приміщення ОДПІ, бухгалтерських документів що підтверджують видатки ДПІ на фізичну охорону, про кількість мобілізованих військових серед СГ м.Ужгород та Закарпатської області, надання інформації стосовно переліку благодійних фондів (організацій), кількість виявлених нелегальних АЗС та ПММ, про проведення перевірок авто з іноземною реєсстрації,про сплату збору за рекламу, щодо надання копій плану – графіку проведення виїзних документальних перевірок та наказів про проведення планових документальних перевірок за 2016 р, про надання копій податкових декларацій.

Всі відповіді на запити надано у строки, передбачені статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В Закарпатті сплачено понад 1,8 млрд грн ЄСВ

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

З початку року, протягом 11 місяців, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у Закарпатській області становить 1 млрд 888 млн грн. Водночас, у листопаді поточного року надходження ЄСВ склало понад 185 млн грн.

Варто зазначити, що серед трійки лідерів-регіонів області, де найбільше сплачено ЄСВ, є м. Ужгород, Мукачівський та Тячівський райони. Зокрема, протягом січня-листопада 2016 року в обласному центрі Закарпаття сплачено понад 487,5 млн грн ЄСВ, у Мукачівському районі –  понад 389,2 млн грн та у Тячівському районі – більше 143,1 млн грн.

В Головному управлінні ДФС у Закарпатській області нагадують, що 18 жовтня набрав чинності Наказ Мінфіну від 7 вересня 2016 року №813, яким внесено зміни до звіту з ЄСВ (додаток 4), Порядку його складання та Інструкції про нарахування ЄСВ. Таким чином звіт з ЄСВ за оновленою формою слід подавати, починаючи з 1 грудня 2016 року, тобто зі звітності за листопад (граничний термін подання – 20 грудня 2016 року).

Понад півтисячі запорізьких платників скористалися процедурою досудового вирішення спорів із фіскальними органами

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Одним із механізмів вирішення спору між платником і фіскальною службою у досудовому порядку є оскарження рішень контролюючих органів.

У статті 56 Податкового кодексу України визначено, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд рішення.
З початку 2016 року правом на адміністративне оскарження скористалися запорізькі платники, які подали 510 скарг щодо оскарження 698 податкових рішень, що на 74 скарг та 111 рішень менше, ніж торік.

Основна їхня тематика стосувалася скасування податкових повідомлень-рішень, вимог про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені з ЄСВ.

Усього за 11 місяців поточного року на рівні Головного управління ДФС області розглянуто 516 скарг на 690 рішень (вимог) на загальну суму 262 мільйони гривень, що менше, ніж за січень-листопад 2015 року на 80 скарг та на 135 рішення.

За результатами розгляду скарг на первинному рівні за одинадцять місяців 2016 року скасовано повністю або частково 113 податкових повідомлень–рішень, вимог/рішень з ЄСВ на суму понад 36 мільйонів. Ще 20 рішень (вимог) на суму 15,6 мільйона анульовано на рівні ДФС України.

Докладно про процедури врегулювання податкових спорів можна дізнатися на веб-порталі ДФС України:

— для юридичних осіб – http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/vregulyuvannya-podatkovih-sp/;

— для фізичних осіб – http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vregulyuvannya-podatkovih-sp/;

— самозайнятим особам – http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/vregulyuvannya-podatkovih-sp/.

 

Співробітники фіскальної служби легалізували працю понад 4 тисяч запоріжців

09.12.2016

Завдяки роботі фахівців органів ДФС ринок офіційної праці поповнився з початку року 4243 робітниками.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, роботу такої кількості громадян працедавці використовували без належного оформлення. У результаті заходів з легалізації праці їх офіційно працевлаштовано та виплачено близько 4,7 мільйона гривень доходів. Додаткові надходження до бюджетів склали 2,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Вона також зауважила, що неоформлена праця та «конвертні» розрахунки завдають удару не тільки по надходженнях до бюджетів, але й несуть загрозу соціальним наслідкам для громадян.

– Ні для кого не є секретом, що отримуючи «сіру» або «конвертну» зарплату, людина позбавляє себе соціального захисту. Такі обмеження негативно впливають на розмір пенсії, отримання лікарняних, декретних відпусток, інших соцвиплат, зокрема, пов’язаних із втратою працездатності тощо. Крім того, на тіньові доходи жодна фінансова установа не видасть позику. Радимо працюючим громадянам не наражати себе на небезпеку, – зазначила Юліана Козаченко.

Керівник фіскальної служби області наголосила, що органи ДФС проводять ретельний контроль фінансово-господарської діяльності підприємств і підприємців з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам.

Так, у результаті проведених у 2016 році 258 перевірок встановлені порушення щодо оплати праці, внаслідок чого нараховано 21,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та 5,3 мільйона гривень ЄСВ. На даний момент надходження до бюджету склали майже 5,4 мільйона гривень.

До 31 грудня 2019 року орендні ставки за використання державної власності знижуються на 30%

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

До 31 грудня 2019 р. за згодою орендаря орендні ставки, за використання цілісних майнових комплексів державних підприємств, затверджені Постановою КМУ від 04.10.1995 № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», застосовуються в розмірі 70 відсотків встановленого обсягу.

Тобто, за згодою орендаря орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів державних підприємств, застосовується у розмірі 70% від визначеної у Методичці №786 величини.

Зазначена норма визначена Постановою КМУ від 02.11.2016 р. № 783 «Деякі питання управління державним майном» і діятиме до 31 грудня 2019 року.

Постанова КМУ №783 від 02.11.2016 «Деякі питання управління державним майном» опублікована в «Урядовому кур’єрі» №211 від 10.11.2016 р.

Ірина Столярик зустрілась із спостерігачами місії ОБСЄ в Україні

08.12.2016

Начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик зустрілась із спостерігачами Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі Драґаном Ґаґовічем, Демко Міро та Тетяною Білоус. Зустріч відбулась за участі президента Центру Європейської інтеграції Геннадія Микитки.

Сторони обговорили питання реформування податкової системи України, реорганізації фіскальних органів,  їх вплив на наповнення бюджетів всіх рівнів та розвиток бізнесу Прикарпаття.

«На сьогодні, ми з бізнесом чекаємо змін. На днях Верховна Рада України має прийняти ряд важливих законів щодо внесення змін до Податкового кодексу, які, сподіваюсь, позитивно вплинуть на ведення бізнесу, — зазначила Ірина Столярик. — Крім того, в органах ДФС на регіональному рівні триває оптимізація податкових органів. В зв’язку з зменшенням чисельності працівників, впроваджується все більше електронних сервісів, задля того, щоб зменшити особистий контакт безпосередньо податкового інспектора та платника податків, що в свою чергу мінімізує ризик виникнення корупційних проявів».

Також йшлося про стан контрольно-перевірочної роботи, боротьбу з виплатою заробітної плати «в конвертах», співпрацю з громадськістю та бізнесом, проведення роз’яснювальної роботи з питань податкового і митного законодавства. Цікавились спостерігачі, впливом на наповнення бюджету в зв’язку з децентралізацією влади та співпрацею податківців з іншими контролюючими органами області.

 

На Прикарпатті до державного реєстру не включено 553 фізичні особи – підприємці

08.12.2016

На підставі аналізу інформації з Єдиного банку даних про платників податків, встановлено, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців не включено 553  фізичні особи – підприємці Івано-Франківської області.

Державна  реєстрація таких суб’єктів господарювання відбулася до 1 липня 2004 року, однак документи для включення відомостей до Реєстру ними не подано. У зв’язку з цим, державним реєстратором до Реєстру внесено відмітку про те, що  свiдоцтва про їх державну реєстрацiю недiйсні.

Зазначені підприємці мають подати державному реєстратору відповідних районних або міських управлінь юстиції реєстраційну картку встановленого зразка для включення відомостей про них до ЄДР. Така вимога зазначена у статті 19 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» із змінами, внесеними  Законом України від 25.03.2014 №1155-VІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо включення відомостей про діючих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців до Єдиного державного реєстру».

Після отримання реєстраційної картки державний реєстратор включає відповідні відомості про фізичних осіб – підприємців до ЄДР і видає їм виписку з цього Реєстру.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації до податкових інспекцій за місцем взяття на облік, незалежно від результатів господарської діяльності чи при її відсутності (стаття 49). Неподання протягом року органам Державної фіскальної служби податкових декларацій і документів фінансової звітності є підставою для винесення судом рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (стаття 38,39,46 ЗУ № 755-IV ).

Перелік фізичних осіб-підприємців, яким необхідно подати державному реєстратору відомості про себе, додається.

 

Як здійснюється зняття з обліку в контролюючих органах постійних представництв нерезидентів?

08.12.2016

Відповідно до пп. 5.7 – 5.9 розд. V Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), у разі прийняття рішення нерезидентом про припинення господарської діяльності через постійне представництво такий нерезидент (постійне представництво нерезидента) подає до відповідного контролюючого органу повідомлення про припинення господарської діяльності у довільній формі, здійснює розрахунки з бюджетом по податку на прибуток та інших податках і зборах, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, за останній податковий період розрахунок податкових зобов’язань нерезидентів та звіт про утримання та внесення до відповідного бюджету податків, установлених Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

У разі отримання повідомлення про припинення господарської діяльності нерезидентом через своє постійне представництво, подання ним всіх податкових розрахунків з податку на прибуток та сплати податкових зобов’язань з податку на прибуток контролюючий орган за місцем обліку постійного представництва у 10-денний строк приймає рішення про зняття ознаки платника податку на прибуток у реєстрі платників податків – нерезидентів.

У разі, якщо постійне представництво закривається (ліквідується), то після зняття ознаки платника податку на прибуток, проведення розрахунків з бюджетом зі сплати всіх податків, зборів та у разі відсутності у нерезидента будь-яких об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, контролюючий орган здійснює зняття з обліку такого постійного представництва за загальними процедурами, встановленими розд. ХІ Порядку (п. 5.10 розд. V Порядку).

Так, відповідно до п. 11.3 розд. XІ Порядку у разі прийняття рішення про закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, до контролюючого органу за основним місцем обліку такого відокремленого підрозділу подаються такі документи:

заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою N 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою N 6-ОПП;

оригінал довідки за формою N 4-ОПП;

копія розпорядчого документа про закриття відокремленого підрозділу.

Пунктом 11.9 розд. XІ Порядку визначено, зокрема, що у разі отримання зазначених документів, контролюючим органом приймається рішення про проведення((не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 розд. XІ Порядку) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, протягом 10 робочих днів після їх отримання.

За результатами проведення відповідних заходів у зв’язку з ліквідацією відокремленого підрозділу іноземної компанії, проведення розрахунків з бюджетом зі сплати всіх податків, зборів та у разі відсутності у нерезидента будь-яких об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, контролюючим органом видається довідка про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП. З моменту видачі цієї довідки платник податків уважається знятим з обліку у контролюючому органі за умови реєстрації його припинення відповідно до законодавства або внесення запису про припинення до відповідного державного реєстру.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.07).

 

Яким чином роботодавець розраховує суму єдиного внеску, якщо найманий працівник отримує заробітну плату менше мінімальної?

08.12.2016

Абзацом другим частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями визначено, що у разi якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ, встановлена частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абзац третій частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464).

Порядок виплати заробітної плати регулює Закон України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 108).

Так, ст. 3 Закону № 108 визначено, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якої не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Тобто, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.

Відповідно до ст. 56 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VІІІ із змінами та доповненнями за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Таким чином роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Однак роботодавець розраховує суму ЄВ, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301).

 

У листопаді державний бюджет додатково отримав майже 69 млн. грн. митних податків

09.12.2016

Київська митниця ДФС забезпечила додаткові надходження митних податків за рахунок коригування митної вартості товарів –  майже на  67 млн. грн., за результатами класифікаційної роботи – на суму понад 1,5 млн. грн. та за рахунок контролю правильності визначення країни походження товарів – на 600 тис. гривень.

З початку року на сервіс «Пульс» надійшло 373 звернення щодо роботи органів ГУ ДФС у Київській області

09.12.2016

Кількість звернень на антикорупційний сервіс «Пульс» щодо роботи органів ГУ ДФС у Київській області складає 5,6 % від загальної кількості по Державній фіскальній службі України.

Найчастіше у заявників виникали питання, пов’язані з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних – 101 (23,9%); з недоліками у роботі органів ДФС – 67 (15,8%); з проблемами при реєстрації податкових накладних та невідповідності даних Витягу (Система електронного адміністрування ПДВ) – 22 (5,2%).

Також платники податків звертаються на сервіс «Пульс» з питань, які стосуються контрольно-перевірочної роботи, реєстрації платником ПДВ та роботи Центрів обслуговування платників.

Отримано 13 звернень (3,1%) тематика яких пов’язана з корупційними діями працівників органів ДФС.

Всі звернення розглядаються своєчасно. У випадках, якщо вирішення питання заявника суперечить нормам чинного законодавства, йому надається обґрунтоване роз’яснення з посиланням на норми законодавчих актів.

На фінансування армії платники Київщини спрямували майже 482 млн. гривень

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

За 11 місяців платники Київщини перерахували до державного бюджету країни на 51,6 млн. грн. більше  прогнозних показників, а рівень минулого року перевищено на 102,3 млн. або на 27 %.

У нинішньому році середньомісячні темпи сплати військового збору порівняно з минулим, зросли на 9,3 млн. гривень.

Найбільші суми збору на підтримку Збройних Сил України перерахували платники Києво — Святошинського району – понад 122 млн. грн., 35,7 млн.грн. надійшло від жителів м. Біла Церква. Мешканці м. Бровари сплатили майже 31млн. гривень. Близько 24 млн.грн. надійшло по Вишгородському району та по 22 млн.грн. перерахували до бюджету платники Бориспільського району та м. Бориспіль.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, а також податкові агенти. Ставка збору дорівнює 1,5% від об’єкта оподаткування.

Завдяки співпраці Київської митниці ДФС з митними органами інших держав вилучені предмети правопорушень на суму понад 141 млн. гривень

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

У листопаді через Департамент отримано 2 відповіді від митних органів іноземних держав на запити Київської митниці.

За результатами опрацювання отриманих відповідей від митних органів іноземних держав, складено 8 протоколів про порушення митних правил на 143, 7 млн. грн., з них – 6 протоколів складені за результатами опрацювання листів Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України.

У листопаді, за результатами опрацювання відповідей митних органів іноземних держав, направлено 5 матеріалів по підприємствам, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність у зоні діяльності Київській митниці ДФС до ГУ ДФС у Київській області, з метою проведення всебічної перевірки дотримання законодавства України під час ввезення товарів на митну територію України. Також у листопаді Київською митницею до Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС України направлено запит для митних органів Польщі.

Кіровоградщина: З початку року в рамках операції „Акциз” вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів майже на 17 мільйонів гривень

09.12.2016

Співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградської області в рамках операції «Акциз-2016», направлених на протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, у січні-листопаді 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 18 кримінальних проваджень за ст.204 КК України (незаконний виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), з яких 12 за ч. 3 ст. 204 КК України, що відносяться до категорії тяжких, припинено діяльність чотирьох незаконних виробництв підакцизної продукції та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 16 914,5 тис.гривень, у тому числі:

— спирт етиловий – 7 290,3 дал. на суму 10 935,5 тис.грн.,

— лікеро-горілчані напої – 826,0 дал. на суму 887,9 тис. грн.,

— паливно-мастильні матеріали 221,9 тон на суму 4 837,6 тис.грн.,

— 16 212 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку на суму 243,4 тис. гривень.

Направлено до суду 14 кримінальних проваджень, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 204 КК України у тому числі одне відносно організованої злочинної групи осіб.

 

З початку року на «Пульс» звернулося 27 мешканців Кіровоградщини

08.12.2016

Протягом січня — листопада 2016 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 27 звернень від платників податків та громадян Кіровоградської області.

Найбільша кількість звернень — 11 надійшла по Кіровоградській ОДПІ, найменша – 1 по Голованівській ОДПІ.

Найчастіше порушувались питання щодо звітності та реєстрації накладних – 10 звернень.

Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» від мешканців Кіровоградщини лунали з приводу питань роботи органів ДФС (8 звернень), системи електронного адміністрування ПДВ (5 звернень), роботи Центрів обслуговування платників (1 звернення). Антикорупційної тематики сервісу стосувалося 3 звернення.

Станом на 01.12.2016 по 27 зверненнях питання, порушені заявниками, на рівні ГУ ДФС у Кіровоградській області вирішені по суті.

Нагадаємо, «Пульс» — гаряча телефонна лінія, за якою телефоном: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Телефонна лінія працює цілодобово.

Майже 8 млн грн донарахували порушникам законодавства аудитори фіскальної служби Луганщини

09.12.2016

За січень-листопад 2016 року аудитори фіскальної служби Луганської області донарахували до сплати в бюджет 7 млн 880 тис. грн підприємцям, які порушили чинне податкове законодавство.

Взагалі, фахівці підрозділів аудиту провели 125 позапланових та 7 планових перевірок, а також 134 зустрічні звірки суб’єктів господарювання.

Крім того, за 11 місяців поточного року проведено 37 перевірок в сфері готівкових розрахунків, за результатами яких платникам донараховано 815 тис. грн штрафів і пені. В регіоні на сьогоднішній день зареєстровано 2768 реєстраторів розрахункових операцій. Загальна сума виторгу за січень-листопад поточного року склала 2 млрд 419 млн грн, у т.ч. за листопад – 381 млн грн.

Єдинник другої групи не може надавати послуги юрособам

09.12.2016

У Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що однією з умов перебування фізичних осіб-підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та / або населенню (п. 291.4 ПКУ).

Таким чином, якщо фізична особа-єдинник другої групи надає послуги згідно договору, в якому визначено, що замовником є фізична особа, яка підписує акт виконаних робіт, але вартість виконаних послуг для фізичної особи оплачує юридична особа, яка не є платником єдиного податку, то такий підприємець має право обрати другу групу платника єдиного податку.

У відомстві звернули увагу на те, що у разі, коли ФОП-платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа — не платник єдиного податку, який підписує акт виконаних робіт і оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПКУ для другої групи платників єдиного податку.

Втім, за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

Пільги учасників бойових дій

09.12.2016

У Головному управлінні ДФС у Луганській області в рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» розповіли про пільги учасників бойових дій зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету.

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них користуються пільгами, що передбачені ст. 12 Закону N 3551, в тому числі зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства (п. 18 ст. 12 Закону N 3551).

Відповідно до частини другої підпункту 164.2.19 пункту 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України пенсії учасників бойових дій звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Таким чином, положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, відповідно до абзацу «з» підпункту 165.1.1 пункту 165 ст. 165 Податкового кодексу України сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1. ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь, зокрема:

— учасників бойових дій — військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції; працівників підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;

— фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах;

— фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;

Таким чином, сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками — фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на користь певної категорії фізичних осіб, в тому числі учасників бойових дій, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до підпункту 281.1.4 пункту 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

При цьому п. 281.2 ст. 281 ПКУ передбачено, що таке звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

— для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, у селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;

— для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

— для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;

— для ведення садівництва — не більш як 0,12 га (п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

Майже 1,2 млрд грн перерахувала до держбюджету Луганська митниця ДФС за 11 місяців поточного року

08.12.2016

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області. Це на 73,9 млн грн, або 7% більше індикативного показника та на 272,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найвагомішими товарними позиціями, що характеризують надходження митних платежів по імпорту протягом січня-листопада 2016 року, є: вугілля коксівне – 583,7 млн грн (50,4% від загальних обсягів надходжень податків з імпорту); концентрати залізні – 236,4 млн грн (20,4%); вугілля бітумінозне – 67,8 млн грн (5,8%); вугілля антрацит – 70,8 млн грн (6,1%); вироби з каменю – 14,6 млн грн (1,3%); скло термічно поліроване – 14,5 млн. грн (1,3%).

Значною мірою надходженням до Державного бюджету України протягом цього періоду сприяли показники зовнішньоекономічних операцій основних підприємств-імпортерів Луганської області, зокрема: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Зоря», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», ТОВ «НВО «Сєвєродонецький Склопластик», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод».

За результатами оформлених цими підприємствами у митному відношенні товарів, до Державного бюджету України спрямовано 1 млрд 52 млн грн митних платежів, що становить майже 90,4% від усіх перерахувань митниці.

Під час свят організовано чергування у Центрах обслуговування платників

08.12.2016

ГУ ДФС у Львівській області повідомляє про графік роботи Центрів обслуговування платників (прийом звітності, надання адміністративних послуг) у святкові та вихідні дні:

31 грудня 2016 року – робочий день у режимі чергування до 13 год.

6 січня 2017 року – робочий день до 15 год. 45 хв

9 січня 2017 року — робочий день у режимі чергування до 18 год.

3,4,5 січня 2017 року – робочі дні

1,2,7,8 січня 2017 року – вихідні дні

Керівництво фіскальної служби Львівщини, представник Ради бізнес-омбудсмена зустрілися з громадськістю та підприємцями

07.12.2016

Платники податків Львівщини, представники громадськості, спільно з керівниками та фахівцями територіальних органів ДФС, за участі інспектора Ради бізнес-омбудсмена Андрія Боднарчука обговорили проблемні моменти, що виникають при виконанні податкових зобов’язань та застосуванні норм національного податкового та митного законодавства.

«Метою нашої зустрічі є вирішення проблемних питань, які виникають під час взаємодії фахівців фіскальної служби та платників податків.

Головне управління ДФС у Львівській області приділяє постійну увагу налагодженню співпраці та конструктивного діалогу з бізнесом та громадськістю. Важливою тепер стане і співпраця з Радою бізнес-омбудсмена, яка покликана представляти та захищати інтереси бізнесу та виступати медіатором у вирішенні конфліктних ситуацій, суперечок між органами влади та бізнес-середовищем.

В першу чергу відбувається зміна форм та методів роботи. Створюються комфортні умови для сплати податків, адміністративні послуги надаються оперативно і якісно» — серед іншого зазначив у своєму вступному слові начальник ГУ ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

Керівник ДФС Львівщини запевнив представників бізнес-середовища, що фахівці органів ДФС приділяють максимум уваги питанням якісного обслуговування платників та інформував про можливості електронних сервісів ДФС, що покликані не лише спростити процес адміністрування, а й виключити корупційну складову.

Інспектор Ради бізнес-омбудсмена Андрій Боднарчук розповів учасникам зустрічі, що Рада бізнес-омбудсмена представляє та захищає інтереси бізнесу у державних органах. Ця установа покликана забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні.

«Однією з ключових цілей Ради бізнес-омбудсмена є забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з владою, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємствами, які перебувають у державній власності або підпорядковані державним органам» — підкреслив Андрій Боднарчук.

Представник Ради бізнес-омбудсмена, платники податків та фахівці ГУ ДФС у Львівській області детально аналізували конкретні суперечливі ситуації, що нині мають місце у стосунках з органами ДФС та повинні бути врегульовані на регіональному рівні, або ж потребують втручання на державному рівні чи внесення законодавчих ініціатив.

На зустрічі були присутні, зокрема, голова Громадської ради при ГУ ДФС у області Віктор Горбач, голова територіального відділення АППУ Лілія Долінська, виконуючий обов’язки начальника Львівської митниці Віталій Черкунов.

Як з’ясувалося у ході зустрічі, серед найактуальнішого – удосконалення системи адміністрування та відшкодування ПДВ, надання адміністративних послуг, форм звітності щодо виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Обговорювалися й інші питання, у тому числі проблема автомобільних черг на кордоні, покращення сервісних функцій.

Представником Європейської Бізнес Асоціації на зустрічі було позитивно відзначено організацію роботи фіскальної служби Львівщини щодо взаємодії з громадськістю — як найкращу в Україні.

На завершення очільник фіскальної служби Львівщини Ігор Кондро подякував присутнім за конструктивну розмову та висловив сподівання, що такі зустрічі є корисними і повинні відбуватися якомога частіше.

6,5 млн. грн. транспортного податку з фізичних осіб отримали місцеві бюджети на Львівщині впродовж 11 місяців цього року

07.12.2016

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб протягом січня-листопада 2016 р. надходження транспортного податку з фізичних осіб до місцевих бюджетів області склали 6,5 млн.гривень. Зокрема, у листопаді надійшло 0,310 млн.гривень.

У загальних надходженнях транспортного податку з фізичних осіб по Україні Львівська область посідає третє місце.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,033 млн.гривень).

Звітність через онлайн-сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлену версію) можна подати уклавши договір

06.12.2016

Онлай-сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) надає змогу платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до контролюючих органів електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію щодо заборгованості зі сплати податків і зборів.

3 метою забезпечення однакового підходу до приймання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, для визначеного п.п. «в» п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України способу подання та дотримання усіма платниками норм Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (наказ Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233) платнику податків необхідно укласти договір з контролюючим органом.

З цього приводу Державна фіскальна служба України надала роз’яснення у підкатегорії 135.03 ресурсу «ЗІР».

На Миколаївщині викрито чергову нелегальну АЗС

08.12.2016

У ході проведення операції «Акциз — 2016» працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Миколаївській області у смт. Арбузинка Миколаївської області виявлено автозаправний комплекс, на території якого зберігалися та реалізовувалися пально-мастильні матеріали без наявності відповідних дозвільних документів на здійснення такого виду діяльності та реєстрації, як суб’єкта господарської діяльності. Відповідно, до бюджету не сплачувалися податки.

У результаті проведених оперативних заходів на даному об’єкті вилучено майже 9 тисяч літрів дизельного пального та бензину на загальну суму 180 тис. гривень.

Стосовно громадянина Б., який обрав «легкий» шлях наживи, складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає застосування штрафу від 340 до 680 тис. грн. з конфіскацією виготовленої продукції.

В.о. першого заступника начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Димтро Сосинович відмітив, що підрозділами податкової міліції ДФС у Миколаївській області посилено роботу щодо виявлення правопорушень у сфері оподаткування, викриття злочинних схем мінімізації податків, запобігання розповсюдженню фальсифікату та відшкодування нанесених державі збитків.

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертається до небайдужих громадян з проханням, у разі виявлення фактів незаконного зберігання та продажу підакцизних товарів, інших схем ухилення від сплати податків, повідомляти за номером телефону чергової частини (0512) 37-06-10.

Миколаївська митниця ДФС поповнила державний бюджет на 3,6 млрд. гривень

06.12.2016

Діяльність Миколаївської митниці ДФС спрямована на вирішення двох основних завдань — охорона національних економічних інтересів та контроль за рухом товарів через митний кордон. Адже, від того наскільки ефективно митниця виконує покладені на неї завдання залежить збільшення надходжень до бюджету та прискорення міжнародної торгівлі.

У січні-листопаді 2016 року Миколаївською митницею ДФС до державного бюджету мобілізовано 3,6 млрд. грн., що на 535 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, у листопаді Миколаївська митниця ДФС перерахувала до державної казни 403,1 млн. грн., що на 171 млн. грн. більше, ніж у листопаді 2015 року.

Про оподаткування товарів, які відправляються за кордон поштою

06.12.2016

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що згідно з вимогами Митного кодексу України, громадяни України мають право переміщувати (пересилати) товари через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

При цьому, товари (крім підакцизних), які надсилаються на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, не є об’єктом оподаткування митними платежами, якщо їх вартість не перевищує 150 євро.

У випадку, коли вартість становить понад 150 євро, але не більше 10 тис. євро, такі товари підлягають декларуванню, а також оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відс. від суми перевищення та податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків.

Що стосується підакцизних товарів, то незалежно від їх вартості, такі товари оподатковуються ввізним митом, акцизним податком та податком на додану вартість.

Фіскальна служба Миколаївщини запобігає злочинам у сфері державних закупівель

06.12.2016

Головним управлінням ДФС у Миколаївській області здійснюються заходи щодо попередження та виявлення злочинів у сфері державних закупівель, зокрема, у частині дотримання норм законодавства, що регулює відносини між замовниками та виконавцями державних закупівель.

Як повідомив начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Миколаївській області Вадим Бердник, за результатами виявлених правопорушень у сфері державних закупівель, правоохоронними органами Миколаївщини з початку 2016 року зареєстровано 20 кримінальних проваджень, при цьому сума встановлених збитків, завданих бюджету, склала 74,6 млн. гривень.

Практика перевірок фінансових операцій у сфері публічних закупівель свідчить, що найпоширенішими порушеннями при виконанні робіт, що фінансуються за кошти місцевих бюджетів, є штучне завищення вартості матеріалів та комплектуючих, а також внесення до первинних документів недостовірних даних.

Так, одним із виконавців ремонтних робіт залучено до придбання обладнання зайвих посередників, при цьому, до актів виконання ремонтних робіт внесено втричі завищену вартість цього обладнання. У результаті таких «махінацій» місцевий бюджет «втратив» майже 940 тис. гривень.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження, за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах).

Нещодавно, аналогічне кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах, більше трьох мільйонів гривень.

Як з’ясувалося, службовими особами одного з державних підприємств Миколаївської області укладено договори з придбання у фіктивних суб’єктів господарювання товарів та послуг для проведення ремонтних робіт автодоріг, які фактично не виконувались.

Глеб Мілютін: «Фіскальна служба – це, перш за все, сервісна служба»

09.12.2016

Про це в.о. начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін повідомив, відкриваючи семінар у рамках  Всеукраїнського тижня права для підприємців міста Одеси.

У семінарі взяли участь представники громадської організації  «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців», Головного управління Держпраці в Одеській області, радники Одеського міського голови.

«Категорія самозайнятих осіб — це значна частина  підприємницького середовища. Ви забезпечуєте роботою себе та, що дуже важливо,  створюєте нові робочі місця й сумлінно сплачуєте податки», — подякував запрошеним Глеб Мілютін.

Він також зазначив, що фіскальна служба – це, перш за все, сервісна служба, яка у своїй діяльності націлена на створення комфортних умов ведення бізнесу для сумлінних платників.

В ході семінару розглядалися питання вибору системи оподаткування суб‘єктами підприємницької діяльності — фізичними особами, реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та відповідальність за порушення законодавства про оплату праці.

Присутні отримала детальну інформацію про електронні сервіси та порядок отримання адміністративних послуг в органах ДФС.

Наприкінці семінару підприємці поспілкувалися з лекторами у форматі сесії запитань-відповідей.

Нагадуємо, що семінари та зустрічі з представниками бізнесу проводяться Головним управлінням ДФС в Одеській області щомісячно. З анонсами їх проведення можна ознайомитися на субсайті територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі«Анонси» (od.sfs.fov.ua).

 

Порядок листування фізичних осіб-підприємців з органами фіскальної служби

09.12.2016

Господарським кодексом України визначено, що громадянин може здійснювати підприємницьку  діяльність безпосередньо як підприємець або через приватне підприємство.

Водночас, пунктом 2 статті 1 Цивільного кодексу України встановлені обмеження застосування цивільного законодавства, а саме: «до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом».

Таким чином, Закон «Про звернення громадян» не поширюється на порядок листування з органами фіскальної служби фізичних осіб-підприємців, якщо тематика листа стосується їх підприємницької діяльності.

У зв’язку з вищезазначеним, фізичним особам підприємцям, у разі необхідності подання письмового звернення до ГУ ДФС в Одеській області для вирішення питань, пов’язаних з їх підприємницької діяльністю, слід надсилати кореспонденцію через відділення  поштового  зв’язку, або надавати особисто за адресою: м. Одеса, вул. Семінарська,5. Нагадуємо, що така кореспонденція має бути підписана автором із зазначенням його прізвища, ім’я по батькові та адреси.

Також, відповіді на будь-які питання відносно податкового законодавства можна отримати на офіційному сайті Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) у рубриці «Запитання-відповіді» або звернувшись до інформаційно-довідкового департаменту ДФС (у режимі on-line за тел. 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) зі стаціонарних телефонів безкоштовно та за електронною адресою:Е-пошта: idd@sts.gov.ua (цілодобово).

 

Обшуки фіскальною службою автозаправних станцій мережі АЗС «БРСМ Нафта» в Одесі проводяться в рамках діючого законодавства

08.12.2016

Обшуки проводяться на підставі дозволу слідчого судді в межах кримінального провадження, розпочатого слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області за фактом реалізації мережею АЗС недоброякісного пального за ознаками частини 1 статті 204 Кримінального кодексу України.

Слідчі дії розпочато 28 листопада 2016 року.

Враховуючи відсутність технічної можливості одночасного вилучення та вивезення пального, проведення обшуків призупинено та поновлюється лише на тих АЗС, на яких фактично здійснюється вилучення.

Слідчі дії проводяться у відповідності з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України, в ході яких конституційні права громадян не порушуються.

Однак, під час проведення обшуків, особи, які представляються  працівниками мережі АЗС «БРСМ Нафта», постійно чинять опір та перешкоджають роботі правоохоронних органів, а саме, перекривають рух транспортних засобів, погрожують самопідпалом, здійснюючи, тим самим, тиск на органи державної фіскальної служби.

Право громадян на звернення в органи фіскальної служби

08.12.2016

З 5 по 9 грудня поточного року в Україні  триває Всеукраїнський тиждень права. Головне управління ДФС в Одеській області вже традиційно  долучається до цього заходу і, в рамках його проведення, надає роз’яснення з актуальних питань реалізації прав і свобод людини в органах ДФС.

Отже, розглянемо таке  основне право громадянина, наданого державою, як  право на звернення, що займає  особливе місце у системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян і передбачено ст.40 Конституції України.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.

Звертаємо увагу, що письмове звернення повинно містити  прізвище, ім’я, по батькові, адресу, контактний телефон,  суть порушеного питання (зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання або вимоги) із зазначенням дати, має бути надруковано або написано від руки розбірливо й чітко. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Зазначаємо, що відповідно до статті 8 Закону «Про звернення громадян», письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Електронна скринька ГУ ДФC в Одеській областіod.zvernennya@sfs.gov.ua передбачена для надсилання громадянами письмових звернень у рамках Закону України від 02.10.1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян». У разі надсилання електронного звернення без використання електронного цифрового підпису, воно повинно мати вигляд скан-копії та/або фотокопії та відповідати вимогам, визначеним статтею 5 Закону України «Про звернення громадян».

 

ЗЕД-договори можна укладати в електронній формі

09.12.2016

Державна податкова інспекція у м.Полтаві повідомляє, що з 3 грудня, 2016 р. набрав чинності Закон України №1724-VIII від 03.11.2016 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг», яким усунено адміністративні бар’єри для експорту послуг.

Зокрема, зазначеним законом передбачено, що у разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

Виручка резидентів у іноземній валюті від експорту продукції підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг — з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг.

Банки мають право вимагати від резидентів перекладу на українську мову складених іноземною мовою документів, у тому числі рахунка (інвойсу), крім викладених англійською мовою, а також викладених іноземною мовою з одночасним викладенням українською (англійською) мовою.
Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

 

Рівненські митники викрили контрабанду старовинних грошей

09.12.2016

Незаконному ввезенню на митну територію України старовинних банкнот днями завадили працівники Рівненської митниці ДФС на митному посту «Городище». Житель Білорусії прихопив з собою до України старовинні паперові гроші, які обережно сховав у бардачку автомобіля, сподіваючись, що митники туди не зазиратимуть. Однак до України гроші не доїхали. Обачні працівники все ж виявили схованку , а відносно контрабандиста склали протокол про порушення митних правил.

За словами заступника начальника Управління протидії митним правопорушенням В’ячеслава Михалюка, громадянин Білорусії для перетину кордону обрав смугу спрощеного руху, тим самим заявивши, що декларувати йому нічого. Під час перевірки транспортного засобу, за кермом якого перебував 45-річний громадянин Р., працівники митниці вирішили більш ретельно оглянути автомобіль. Таємна схованка знайшлася між аркушів інструкції до автомобіля, що лежала у бардачку: старовинні паперові гроші Радянського Союзу та Польщі білорус намагався непомітно сховати між аркушів книги.

Працівники митниці предмети правопорушення конфіскували, експертиза має встановити їх цінність. Після отримання висновку експерта справу передадуть до суду. Відносно порушника складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, а до УСБ України в Рівненській області направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого статтею 201 Кримінального кодексу України.

До зведеного бюджету від платників Рівненщини надійшло понад 1,9 мільярда гривень ПДФО

09.12.2016

За одинадцять місяців мешканцями Рівненщини сплачено 1 мільярд 910 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого ПДФО перевищує аналогічні показники минулого року на 147 відсотків, або 611 мільйонів гривень.

При цьому до державного бюджету надійшло 500 мільйонів гривень ПДФО,  що на 156 млн. грн. перевищує минулорічні показники. Відповідно бюджети місцевих громад отримали 1 мільярд 410 мільйонів гривень цього податку, що на 455 мільйонів більше ніж  за аналогічний період минулого року.

Такий суттєвий ріст у надходженнях ПДФО пояснюється не стільки зростанням ставки оподаткування доходів фізичних осіб з 15 до 18 відсотків, як ефективними кроками органів місцевої влади та фахівців ГУ ДФС у Рівненській області в напрямку детінізації економіки, зокрема ринку праці.

Тиждень права на Рівненщині

08.12.2016

Восьмого грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, фахівці ГУ ДФС у Рівненській області спільно  з представниками  ДП «СВЦ» філії у Рівненській області провели зустріч з платниками податків.

На зустріч було запрошено різні категорії громадян,  та  відповідно було висвітлено питання надання пільг по сплаті податків передбачених Податковим кодексом, умов надання податкової соціальної пільги, права на податкову знижку а також звільнення від оподаткування, що передбачені законодавством для учасників АТО, питання оплати праці та трудових відносин.

Крім того  присутнім розповіли про порядок реєстрації громадянина суб’єктом господарювання,  порядок ведення підприємницької діяльності та звітування,  щодо можливостей використання електронних сервісів фіскальної служби, порядок отримання електронного ключа та перелік адміністративних послуг, що надаються платникам податків Центрами обслуговування платників.

На всі запитання присутніх надано вичерпні відповіді.

Запрошуємо скористатися новим електронним сервісом «Дані Реєстру волонтерів АТО»

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Наказом Міністерства фінансів України від 30.10.2014 р. № 1089 затверджений Порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції.

В Державній податковій інспекції у м. Сумах інформують, що зазначений Реєстр — це база даних, яка містить інформацію про волонтерів АТО.

Державна фіскальна служба України створила та адмініструє Реєстр в електронній формі, який щодекади оприлюднює на власному веб — порталі (www.sfs.gov.ua).

В Реєстрі значиться така інформація:

— прізвище, ім’я, по батькові волонтера АТО;

— категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером;

— реквізити незакритих банківських рахунків волонтера АТО (найменування банку, код банку, номер рахунка, валюта рахунка, дата відкриття);

— найменування органу ДФС за основним місцем обліку волонтера АТО;

— дата початку здійснення фізичною особою діяльності як волонтера АТО;

— дати включення до Реєстру, внесення змін до Реєстру стосовно волонтера АТО;

— дата припинення діяльності як волонтера АТО;

— дата виключення з Реєстру.

Скористатися електронним сервісом «Дані Реєстру волонтерів АТО» можна за посиланням  http://sfs.gov.ua/volontery.

 

Влада та бізнес Тернопільщини — за круглим столом Регіонального форуму підприємств малого та середнього бізнесу

09.12.2016

Вчора у Тернополі відбувся Регіональний форум підприємств малого та середнього бізнесу в контексті підписання Україною угоди про Асоціацію з ЄС «Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу», організований Тернопільською обласною державною адміністрацією та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. У заході взяв участь також заступник начальника Головного управління ДФС  в області Сергій Господарик.

У рамках форуму відбулось засідання круглого столу на тему “Діалог влади та бізнесу – ефективний інфтрумент створення сприятливого бізнес-клімату Тернопільщини”, на якому учасники обговорили  питання розвитку бізнесу нашого краю, його взаємодію з владою, підвищення інвестиційної привабливості та збільшення обсягів інвестицій в економіку області та інші.

Зокрема, у своєму виступі заступник начальника фіскальної служби області зазначив, що протягом останніх років податкова система України перебуває в постійній реформації і метою її реформування має стати покращення інвестиційного клімату в країні, зниження податкового тиску на легальний сектор економіки, забезпечення простої та прозорої системи для сплати платниками податків, створення комфортних умов для надання їм послуг з фіскального обслуговування, максимальна автоматизація процесів адміністрування з метою мінімізації впливу людського фактору та ручного регулювання.

Серед основних чинників, які впливають на успішність бізнес-процесів поряд з наявністю необхідної інфраструктури, забезпеченістю природними, трудовими та іншими ресурсами є правова та адміністративна база, зокрема, податкове законодавство та система фіскальних органів, які здійснюють його імплементацію на практиці та забезпечують сервісне обслуговування бізнесу в частині надання фіскальних послуг.

«Щодо правової бази, то законодавчими змінами протягом останніх 2-3 років значно скорочено терміни реєстрації бізнесу, спрощено процедури зміни місця обліку, знижено ставки окремих податків, податковий облік максимально наближено до бухгалтерського, повністю автоматизовано процеси реєстрації податкових накладних, що дозволяє моніторити діяльність бізнесу і зайвий раз не втручатись в його діяльність, — розповів заступник начальника відомства. — На сьогодні законодавчо створені необхідні механізми для забезпечення  діалогу влади з бізнесом, фіскальні органи готові до конструктивного діалогу та співпраці з суб’єктами підприємництва».

Після засідання круглого столу учасникам презентували каталог бізнес-пропозицій Тернопільщини, де зібрано відомості про більш як 400 суб`єктів господарювання Тернопільської області.

Тернопільська митниця ДФС: забезпечено майже 822 млн грн бюджетних надходжень

09.12.2016

У січні-листопаді Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 821,9 млн грн митних платежів, що на 103 млн грн або понад 14% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді до державної скарбниці надійшло 91,9 млн грн митних платежів (+16,4 млн грн або 22% до минулого року).

Як зазначила в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, у розрізі видів податків найбільше надійшло від сплати податку на додану вартість – 741,3 млн грн, що на 223,2 млн грн або 43,1% більше, ніж торік. Також сплачено 68,8 млн грн мита; 10 млн грн акцизного податку; 1,8 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших платежів.

На Тернопіллі легалізовано зарплату понад 5,6 тис. найманих працівників

09.12.2016

З початку року працівники Головного управління ДФС у Тернопільській області з метою забезпечення контролю за суб’єктами господарювання, вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення під час проведених камеральних перевірок і індивідуальних співбесід з 3744 суб’єктами господарської діяльності виявили 6794 не облікованих найманих працівників, яким виплатили 28 млн 345,1 тис. грн доходів. В результаті проведених заходів бюджету отримав 4 млн 110,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 6 млн 233,7 тис. грн єдиного соціального внеску. Відтак роботодавці з 5651 громадянами оформили трудові договори.

Як наголошує начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, що питання вирішення проблем тіньової зарплати залишається в пріоритетах роботи служби, оскільки  нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх багатьох соціальних гарантій. Тож працівники територіальних органів ДФС в області спільно з органами місцевої влади проводять контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Загалом цього року на засіданнях комісій заслухано керівників 277 підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірах.

За наслідками проведеної роботи 255 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати, а до бюджету надійшло 248,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 509,2 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Крім того, проведено роз’яснювальну роботу з аналогічних питань по 802 підприємствах та організаціях області, в підсумку — 744 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати, до бюджету надійшло 738,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1096,8 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Землі Херсонщини принесли місцевим громадам понад 400 мільйонів гривень

09.12.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Власники та орендарі земельних ділянок херсонського регіону за одинадцять місяців 2016 року поповнили місцеві скарбниці на 403,4 млн.грн. плати за землю. Це на 135,5 млн.грн. або 50,6 відс. перевищує торішні показники.

Значний внесок або майже 70 відс. загальних надходжень до місцевої казни області направили юридичні особи. Це 276,5 млн.грн. плати за землю. Решту — 126,9 млн.грн. сплатили фізичні особи – підприємці до бюджетів таврійського краю.

Зазначимо: плата за землю складає 16,1 відс. в загальних надходженнях до місцевих бюджетів регіону та посідає другу сходинку серед податків та зборів. Своєчасною сплатою херсонські власники землі та землекористувачі підтримують соціально-економічний розвиток рідного краю.

Фіскали чекають херсонців за податковою знижкою

08.12.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Головне управління ДФС у Херсонській області звертає увагу громадян — платників податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на можливість повернути частину ПДФО, сплаченого із заробітної плати у минулому році, реалізувавши право на отримання податкової знижки до 31 грудня 2016 року.

Право на податкову знижку регламентується ст. 166 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ). До податкової знижки включаються фактично здійснені витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів). При цьому, у зазначених документах обов’язково має відображатися вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Зокрема, до витрат, які можна компенсувати за рахунок відповідної пільги, відносяться:

—   частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

—   пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

—  суми коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

— страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

—   суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

— суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

—  суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Право на отримання податкової знижки за 2015 рік на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 ст.166 ПКУ).

Отримання інформації про стан свого електронного рахунка – право платника податку

09.12.2016

Відповідно до п.13 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 569), ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Показники, які відображаються у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ, є складовими формули, за якою розраховується сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму):

S Накл = S НаклОтр + S Митн + S ПопРах + S Овердрафт – S НаклВид – S Відшкод – S Перевищ,

де:  НаклОтр — загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН;

S Митн — загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

S ПопРах — загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника — сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, зазначених у підпунктах «а» — «в» п. 200 прим. 1.2 ст. 200.прим. 1 ПКУ.

У разі проведення органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону України про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов’язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати яких настав, що обліковується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до виконання в повному обсязі за коригуючими реєстрами.

S Овердрафт — сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником — сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ.

Показник S Овердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником — сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
S НаклВид — загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН;
S Відшкод — загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок;
S Перевищ — загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.
Під час обрахунку показників S НаклОтр та S НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям — платникам податку.
Під час обрахунку суми S Накл використовуються показники, визначені пунктами 34, 34 прим 1 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.
Величина кожного показника формується на дату витягу та змінюється по мірі надходження до системи електронного адміністрування ПДВ інформації, зокрема, щодо зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, митних декларацій та аркушів коригування до них, зарахованих на електронний рахунок коштів, поданої податкової звітності та іншої інформації, визначеної п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ, яка впливає на показники складової формули.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).

 

Бюджети місцевих громад Хмельниччини отримали понад 3 мільярди гривень податкових надходжень

08.12.2016

За підсумками одинадцяти місяців 2016 року платники податків Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів краю 3 мільярди  155 мільйонів гривень податків та зборів. Обсяги податкових надходжень стосовно аналогічного періоду  минулого року  зросли на 153 відсотки, що в абсолютній величині становить більше 1 мільярда гривень.

Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 116 відсотків, таким чином місцеві бюджети отримали додаткове фінансування у розмірі 440 мільйонів гривень.

Традиційно основним фінансовим сегментом доходів місцевих скарбниць Хмельниччини є сплата податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло понад 1,7 мільярда гривень. Наступною складовою наповнення бюджетів територіальних громад став податок на майно, платежі від якого у сумарному підсумку досягли майже півмільярда гривень. Передусім це плата за землю, яка становить 462 мільйони гривень, податок на нерухоме майно, — 33 мільйони гривень і транспортний податок – 3,1 мільйона гривень.

У свою чергу платники єдиного податку, до категорії яких входять представники малого та середнього бізнесу, додали до місцевих бюджетів 462 мільйони гривень.

Також суттєво вплинула на забезпечення фінансової стабільності місцевих громад сплата акцизного податку з роздрібного продажу, який зупинився на позначці у 312 мільйонів гривень.

«Активні заходи фіскальної служби щодо створення легального ринку зайнятості допомагають отримати додаткові бюджетні резерви, а головне — і соціальні гарантії для людей праці. Водночас громадськість та легальний бізнес став вкрай негативно оцінюють такі суспільні рудименти як зарплата у конвертах, підпільне виробництво фальсифікату чи не пробиття фіскальних чеків у випадках, коли це передбачено законом. Тому разом ми робимо наш край кращим», — прокоментував ситуацію керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

 

Землекористувачі забезпечили до територіальних бюджетів буковини понад 230,8 млн. грн.

09.12.2016

Ця сума плати за землю надійшла до місцевих скарбничок регіону від землекористувачів та власників землі впродовж січня — листопада цього року, що на 81,0 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Наразі, земельний податок посідає третє місце в наповненні місцевих бюджетів (виконання плану становить 124,7 відсотків). Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

У фіскальному відомстві відзначають, такі показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки застосуванню   ефективних методів адміністрування податкових платежів, впровадженню цивілізованих механізмів роботи нашої служби, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу та сумлінному виконаню платниками своїх обов’язків перед державою.

Звичайно, власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі з числа юридичних осіб сплатили більш вагому частку податку — 166,1 млн. грн. Платники плати за землю – фізичні особи з початку цього року, виявились не менш активними і сумлінними та спрямували до місцевих скарбниць 64,7 млн. грн. .

Податківці нагадують, порядок обчислення плати за землю та строк її сплати регулюється статтями 286-287 розділу ХІІІ Податкового кодексу України.

Буковинські бізнесмени відшкодували довкіллю 4 млн. грн.

09.12.2016

За одинадцять місяців поточного року саме такою сумою наповнили казну платники екологічного податку Чернівеччини, що на 0,9 млн. грн. перевищує минулорічний показник надходжень цього податку – інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Сьогодні в регіоні обліковується понад 2,8 тис. платників, з них 1,6 тис. юридичних осіб та 1,2 тис. фізичних осіб-підприємців, котрі сплачують екологічний податок.

Також у фіскальній службі наголошують, екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

Платникам слід пам’ятати, об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп. 242.1.1 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).

Під стаціонарним джерелом забруднення розуміється підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні фрази об’єкти (пп. 14.1.230 ПКУ).

Також, до стаціонарних джерел забруднення, можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єднання об’єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

Відтак, у разі використання джерел забруднення платники екологічного податку складають податкові декларації з екологічного податку окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком), починаючи з календарного кварталу, у якому здійснено викиди (скиди) забруднюючих речовин.

Чернігівська митниця ДФС: «єдине вікно» приваблює все більше підприємців

09.12.2016

Система «єдиного вікна», що працює на митниці з 1 серпня цього року,  значно спростила підприємцям, які займаються зовнішньоекономічної діяльністю, здійснення митного оформлення. Автоматизація та удосконалення процесів інформаційного обміну між митницею, суб’єктами та контролюючими органами, що приймають участь у митному оформленні, призвела до зменшення часу та бюрократичних процедур (паперового документообігу). Фахівці Чернігівської митниці ДФС повідомили про зростання кількості підприємців, які позитивно оцінили нововведення.

Зі свого боку митники докладають зусиль, щоб налагодити дієву комунікацію з даного питання з підприємцями в області. Проведено низку зустрічей з представниками бізнесу, брокерських організацій, суб’єктів господарювання у Чернігові, Новгород-Сіверському, Прилуках, Сновську – у місцях, де функціонують підрозділи митного оформлення. Під час зустрічей обговорили, насамперед, проблемні питання, а також механізм дії «єдиного вікна» у різних режимах (імпорт та експорт), функціональні можливості програмного забезпечення, умови злагодженої роботи трьохсторонньої системи декларант – контрольні служби – митниця.

Як наслідок, митники констатують зростання кількості митних оформлень за принципом «єдиного вікна». Якщо протягом серпня спостерігалися поодинокі випадки, то у листопаді декларантами подано 903 заявки, а відсоток оформлених за допомогою «єдиного вікна» митних декларацій зріс до 34-х від загальної кількості митних декларацій.

На жаль, ще залишилися проблемні питання, що заважають застосовувати «єдине вікно» на повну потужність. По Чернігівській області це — відсутність підрозділів контрольних служб у деяких адміністративно-територіальних одиницях (наприклад, екологічної служби у м. Корюківка) та низьке забезпечення підрозділів контрольних служб комп’ютерною технікою з виходом до мережі Інтернет.

Фіскальна служба області за 11 місяців надала послуг більш як 632 тисячам платників податків

08.12.2016

За січень – листопад поточного року до органів ДФС Чернігівської області звернулось понад 632 тис. платників для отримання адміністративних, консультативних та  інформаційних послуг.

Із загальної кількості адміністративних послуг – 66 відсотів (420,6 тис.) надано через Центри обслуговування платників. За статистичними даними, найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 40,5 тис. осіб. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 7,9 тис. послуг.

Також  значну кількість було надано послуг: витягу з реєстру платника єдиного податку – 5,8 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 4,6 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2,9 тис., реєстрація платника єдиного податку – 2,4 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби – 2,2 тис.,  видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами –  по 2,1 тисячі.

 

 

Добавить комментарий