пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 12-08-2016

Харківська ОДПІ: Майже 2 млн. гривень транспортного податку сплатили платники до місцевих бюджетів за сім місяців поточного року

11.08.2016

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, за січень-липень 2016 року платники транспортного податку Харківської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 1,7 млн. гривень, що на 1,3 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 395,4%.

Від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 385,1 тис. гривень, а фізичні особи — власники оподатковуваних VIP-авто, сплатили до місцевого бюджету 1,3 млн. гривень транспортного податку. Зокрема, у липні 2016 року до бюджету сплачено 721,1 тис. гривень транспортного податку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити вже надіслані (вручені) фізичним особам контролюючим органом за місцем їх реєстрації до 1 липня звітного року. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів, тобто 30 серпня 2016 року — останній день сплати транспортного податку фізичними особами.

Представники ДФС та Американської торгівельної палати обговорили напрями реформування української митниці

12.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Дорожня карта реформ фіскальної служби, зокрема, кроки у напрямі реформування української митниці стали основними темами обговорення під час зустрічі в.о. заступника Голови ДФС Мирослава Продана з компаніями – членами Американської Торгівельної палати в Україні, яка відбулася сьогодні, 11 серпня.

За словами Мирослава Продана, керівництвом фіскальної служби визначено основні завдання щодо розбудови та вдосконалення роботи митних органів.

«Сьогодні ми активно працюємо над впровадженнях нових розробок в роботу наших митниць. Впровадження інституту уповноваженого економічного оператора, функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», створення міжрегіональної митниці, відеофіксація митних процедур та робота мобільних груп – це ті основні напрями, ефективна реалізація яких стане дієвим кроком на шляху кардинального реформування митниці», – наголосив Мирослав Продан.

Він також зазначив, що ДФС активно співпрацює з іноземними колегами, зокрема, Американською прикордонною та митною службою щодо  залучення кращих світових практик в удосконалення митних процедур та розбудову митної інфраструктури.

Так, зокрема, американськими колегами пріоритетом було визначено функціонування на митницях автоматизованої системи «Єдине вікно», яка вже розпочала роботу з 1 серпня поточного року.

«Основним критерієм позитивності цього сервісу є повна відсутність у пункті пропуску контакту між суб’єктом господарювання та представниками служб, які будуть здійснювати процедуру митного оформлення. Це, у свою чергу, сприятиме унеможливленню будь-яких корупційних проявів», – підкреслив Мирослав Продан.

Він також спростував побоювання бізнесу про те, що митні процедури здійснюватимуться повільніше.

«У системі чітко визначені часові терміни, вийти за які фізично немає можливості ні в митника, ні в суміжних служб. Адже, якщо не використано термін 4 години, спрацьовує принцип «мовчазної згоди» й іншого варіанту завершення митного оформлення у посадових осіб митниці немає», – розповів Мирослав Продан та закликав бізнес до використання можливостей «єдиного вікна» у своїй діяльності.

Учасники зустрічі також обговорили питання впровадження інституту уповноваженого економічного оператора, на який так очікують представники як бізнесу, так і фіскальної служби. За словами Мирослава Продана, відповідний законопроект знаходиться на розгляді в профільному комітеті Верховної ради України.

«Цей законопроект отримав позитивну оцінку європейських експертів і ми сподіваємося, що після завершення канікул парламент його схвалить. У свою чергу, ДФС готова до ефективного його впровадження в роботу», – зазначив Мирослав Продан.

На завершення зустрічі Мирослав Продан закликав представників Американської торгівельної палати до конструктивної співпраці у напрямі розбудови української митниці.

Надходження єдиного внеску перевищують планові показники

12.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За результатами 7 місяців 2016 року органи ДФС забезпечили надходження єдиного внеску на суму 73,3 млрд. грн. або 100,6 відсотка від запланованого індикативного показника. Про це заявила начальник управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Світлана Кепіна.

«За липень 2016 року надходження єдиного внеску склали майже 11 млрд. грн., що становить 108,3 відсотка від запланованого індикативного показника»,– наголосила Світлана Кепіна.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Олексій Лишенко: ДФС щоденно оприлюднює реєстри заяв про повернення сум відшкодованого ПДВ

12.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Відповідно до діючого законодавства ДФС щоденно оприлюднює на веб-порталі першу частину реєстрів, які містять інформацію про платників, які подали заяви на відшкодування ПДВ, реквізити заяв, суми, заявлені до відшкодування, результати автоматизованої перевірки відповідності визначеним критеріям. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко.

За його словами, реєстри містять більше 18 тисяч заяв на відшкодування ПДВ на суму понад 51,2 млрд. гривень.

«Законодавством передбачено ведення двох реєстрів заяв за визначеною урядом формою, що потребує створення спеціального програмного забезпечення. Водночас окремого фінансування на створення такого програмного забезпечення в кошторисі ДФС на 2016 рік не передбачено», – розповів Олексій Лишенко.

Посадовець відзначив, що фіскальна служба протягом 2015-2016 року неодноразово зверталася до Міністерства фінансів України з пропозиціями щодо додаткового фінансування ІТ-потреб. Наразі вони ще не підтримані.

«Для забезпечення дотримання визначених законодавчих норм, в рамках покрокового виконання дорожньої карти реформ ДФС та оприлюднення на веб-порталі служби двох частин реєстрів наразі здійснюються роботи щодо створення відповідного програмного забезпечення у рамках виконання договору стосовно послуг із супроводження, технічної підтримки та адаптації ІТС «Податковий блок», – зазначив Олексій Лишенко.

За його словами, після завершення тестування розробленого програмного забезпечення буде оприлюднена перша та друга частина Реєстрів у повному обсязі.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено ведення двох реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2016 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» затверджено форми Реєстрів, які складаються з двох частин.

Роман Насіров: Запуск «Єдиного вікна» – одна з важливих системних реформ на митниці

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Впровадження «Єдиного вікна» — важлива складова у реформуванні митниці. Про зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час презентації роботи «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний» Київської міської митниці ДФС.

Він наголосив, що для запуску «Єдиного вікна» фіскальною службою була проведена велика робота з розробки відповідного програмного забезпечення.

«Це програмно-апаратний комплекс, який інтегровано працює  з програмним забезпеченням декларантів. Ці програми працюють з нашою системою ДФС «Інспектор 2006» і вони ж з першого серпня працюють з системами наших колег — Держпродспоживслужби та Держекоінспекції, які здійснюють п’ять типів контролю — санітарно-епідеміологічний контроль, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний. Таким чином, процес подачі документів для декларантів став набагато легшим, простішим і ефективнішим», — повідомив Роман Насіров.

Він підкреслив, що система «Єдиного вікна» повністю готова до роботи: «Ми забезпечили он-лайн доступ до системи для всіх контролюючих органів, провели інструктаж всіх адміністраторів цих органів, які тепер надають доступ своїм співробітникам по всій території України, не залежно від місця перебування. В он-лайн режимі вони можуть проглянути всі необхідні документи і, лише якщо потрібно, виїхати і провести огляд».

Таким чином, із запровадженням «Єдиного вікна» з’явилася можливість значно зменшити час митного оформлення вантажів та сконцентруватися на тих оформленнях, які мають високій ступінь ризику.

За  словами Романа Насірова, об’єднання в єдину систему митниці та контролюючих служб є важливим кроком: «Це було важливе рішення Уряду. Ми дякуємо Прем’єр-міністру України, що він взяв персональну ініціативу, персональну відповідальність за те, щоб зробити в Україні так, як це відбувається у більшості розвинених країн світу».

«Запуск «Єдиного вікна» – одна з чотирьох системних реформ, які відбуваються на митниці. Ми очікуємо, що до кінця серпня розпочнуть роботу мобільні групи, а з вересня – запрацює Міжрегіональна митниця ДФС. Фото-, відео фіксація вже працює у тестовому режимі і ми сподіваємося, що до кінця року ми запустимо цей проект на більшості пунктів пропуску і митних постів», — додав Голова ДФС.

Подавати документи для митного оформлення через «єдине вікно» потрібно в електронному вигляді

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Із запровадженням в дію автоматизованої системи «єдиного вікна» підприємцям більше не потрібно привозити до митниць паперові копії документів для митного оформлення. Про це завив в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський під час презентації роботи «єдиного вікна» на митному посту «Столичний».

«До вступу в дію постанови Кабінету міністрів України щодо «єдиного вікна» підприємці зобов’язані були прибувати до митних терміналів з паперовими копіями документів і проходити всі відповідні державні контролюючі органи. На сьогодні митні брокери, підприємці, митниці і контролюючі органи об’єднані в один електронний інтерфейс. Тому підприємцям не потрібно прибувати до митниць для подання документів. Все відбувається в електронному вигляді», – відзначив Сергій Тупальський.

За його словами, завдяки нововведеній системі підприємці мають змогу, не виходячи з дому, надати перелік всіх необхідних документів і завершити своє митне оформлення.

Посадовець також розповів, що на київській міській митниці митне оформлення товарів здійснюється в електронному вигляді в 97 відс. від усіх митних оформлень, а щоденно працівники митниці оформлюють близько 2 тис. митних декларацій.

Загалом, з початку поточного року митницею забезпечено до державного бюджету близько 20 млрд. грн., тобто щомісяця київські митники спрямовують 3 – 3,5 млрд. грн. до бюджету.

Нагадаємо, що з 1 серпня поточного року ДФС завершено розробку та розгорнуто все необхідне програмне забезпечення для функціонування «єдиного вікна». Воно складається з трьох частин: робочого місця митника, автоматів, які відповідають за прийняття повідомлень від декларанта та розсилку повідомлень за принципом «мовчазної згоди», та модуля для роботи суміжних служб.

Мирослав Продан: Ми очікуємо на зростання кількості користувачів «Єдиного вікна» серед підприємців

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Єдине вікно – альтернативний варіант проведення процедури митного оформлення, який сьогодні діє поряд зі стандартною процедурою. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час презентації принципу роботи «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний» Київської міської митниці ДФС.«Ми регулярно зустрічаємось з нашими суб’єктами господарювання, які запитують, чи буде функціонувати митне оформлення «за старим» принципом. Єдине вікно – це як альтернативний варіант проведення процедури митного оформлення. Стандартна процедура не перестає існувати», — наголосив Мирослав Продан.

Він пояснив, що декларанти можуть подати документи як в «Єдине вікно», так і традиційним методом за старою технологією. Наразі триває перехідний період з впровадження «Єдиного вікна» для адаптації підприємців до цього нововведення.

«Сподіваюсь, що найближчим часом основна частина суб’єктів господарювання буде використовувати принцип «єдиного вікна» як основний і головний», — зазначив Мирослав Продан.

Нагадаємо,  ДФС з 1 серпня 2016 року завершено розробку та розгорнуто все необхідне  програмне забезпечення для функціонування  «Єдиного вікна». В єдину електронну систему об’єднані всі контролюючі органи на митниці (санітарно-епідеміологічний контроль, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний).

Роман Насіров: «Єдине вікно» значно скоротить час митного оформлення

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Єдине вікно» є ефективним інструментом спрощення митних процедур та скорочення часу митного оформлення. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час презентації роботи «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний» Київської міської митниці ДФС.

«ДФС виконала доручення Прем’єр-міністра України та повністю підготувала систему «Єдине вікно» до запуску. Ще до 1 серпня наші IT-експерти повністю завершили розробку необхідного програмного забезпечення та ознайомили з особливостями роботи системи суміжні служби», — наголосив очільник відомства.

За його словами, реалізація цього проекту призведе до спрощення бюрократичних процедур та автоматизації процесів інформаційного обміну.

«Система повністю автоматизована та передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним органам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України», — пояснив Роман Насіров.

«Таким чином, тепер документи будуть подаватися лише в електронному вигляді. Крім того, завдяки введенню принципу «мовчазної згоди» отримати результати перевірок з боку контролюючих органів стане набагато швидше», — додав Голова ДФС.

Нагадаємо, час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення відповідного виду контролю при ввезені товару складає 4 робочі години. Якщо протягом 4 робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканованих копій документів від декларанта рішення щодо завершення відповідного виду контролю товарів не винесено, то воно приймається автоматично — за принципом«мовчазної згоди», і вноситься в інформаційну систему. Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.

Попереджено незаконний експорт 13 тис. тонн ячменю вартістю 49,6 млн. грн.

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Донецької області спільно з працівниками СБУ та прикордонниками попереджено незаконний експорт зернових культур.

Проведеними заходами встановлено, що посадові особи двох компаній подали на митний пост «Маріуполь — порт» Донецької митниці електронну декларацію на експорт ячменю українського походження на адресу компанії нерезидента, яка розташована на Сейшельських островах.

Як показала перевірка, зазначені компанії виявилися фіктивними і їх посадові особи не можуть укладати зовнішньоекономічні контракти.

З метою недопущення вивезення товару за місцем зберігання зазначеного ячменю було проведено обшук, за результатами якого виявлено документи, а також 13 тисяч тонн ячменю загальною орієнтовною вартістю 49,6 млн. гривень.

На підставі зазначених матеріалів було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

На підставі постанови Жовтневого районного суду м. Маріуполь на вказаний вантаж накладено арешт.

 

За І методом визначення митної вартості оформлюються 89,2 відс. товарів

10.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З урахуванням норм Митного кодексу України визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за основним (1 методом) — за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються та другорядними.

За січень-липень поточного року питома вага митного оформлення товарів із застосуванням 1 методу визначення митної вартості становить 89,2 відс. Про це повідомив в.о. директора департаменту адміністрування митних платежів ДФС Ігор Педосенко.

За його словами, порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг оформлених товарів за вказаним методом зріс на 3,7 відс.

«Фіскальною службою проведено аналіз митних оформлень у режимі імпорту за 2015 рік та 7 місяців 2016 року. Як результат ми розрахували питому вагу застосування методів визначення митної вартості, виходячи з кількості товарів у митних деклараціях», – зазначив Ігор Педосенко.

Він також додав, що у 2015 році  питома вага митного оформлення товарів, оформлених у митному режимі імпорту із застосуванням 1 методу визначення митної вартості, становила 85,4 відсотка.

Крім того, Ігор Педосенко наголосив, що порядок та методи визначення митної вартості товарів є однаковими для всіх товарів і не залежать від митниці оформлення та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які їх переміщують.

Ставки ввізного мита встановлені Законом України «Про Митний тариф України» та є однаковими по всій території України. У свою чергу товари при ввезенні на митну територію України оподатковуються за пільговими або повними ставками ввізного мита в залежності від країни походження товарів.

Платникам повернуто 1,2 млрд. грн. за результатами оскарження рішень про коригування митної вартості

10.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У ДФС проведено аналіз виконання митницями рішень судів щодо повернення митних платежів у зв’язку із скасуванням їх рішень. Про це повідомив директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Дмитро Донець.

За його словами, загальна сума коштів, що оскаржувалася в судах щодо коригування митної вартості, склала 4,4 млрд. грн. З них фактично повернуто 1,2 млрд. грн. коштів. За іншою половиною загальної суми платники податків до митниць не зверталися.

«Протягом першого півріччя поточного року було розглянуто 1013 судових справ за позовами до митних органів у частині оскарження рішень про визначення митної вартості товарів на загальну суму майже 5 млн. гривень. Адміністративними судами винесено остаточне рішення по 343 таких справах на суму 106,1 млн. гривень», – зазначив Дмитро Донець.

Він розповів, що із зазначеної кількості справ на користь митниць ДФС винесено 110 рішень на загальну суму майже 61 млн. грн. Інші 233 рішення на суму майже 45,2 млн. грн. винесено на користь платників.

«Протягом останніх місяців нами проводилось узагальнення судової практики, за результатами якого ми направили митницям роз’яснення з питань повернення надмірно сплачених коштів щодо коригування митної вартості. Крім того, після розгляду скарг, які надходили від платників, ДФС надавало доручення відповідній митниці повторно розглянути заяви на повернення коштів», – підкреслив Дмитро Донець.

Посадовець також відзначив, що обов’язковою умовою для повернення коштів є подання платником відповідної заяви протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. У ній повинні зазначатися відомості, які зазначені у Порядку повернення надмірно сплачених коштів, та додаватися документи, що підтверджують ці суми.

У свою чергу митниці перевіряють наявність у платника податкового боргу та факт перерахування митних й інших платежів до бюджету, а також наявність переплати. У разі підтвердження інформації митниці готують відповідні висновки про повернення коштів.

Крім того, Дмитро Донець розповів, що представники ДФС постійно беруть участь у спільних урядових засіданнях з питань вивчення, обговорення та розробки законодавчих пропозицій із вирішення проблем повернення коштів митницями ДФС внаслідок скасування судом рішень митниць.

За результатами цієї роботи направлено на погодження проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та узгоджено позиції щодо внесення змін до Порядку повернення.

Зокрема, проектом постанови, передбачено внесення змін до Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450, у частині можливості внесення змін до митної декларації у зв’язку із доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішень митного органу.

На думку Дмитра Донця, ухвалення зазначеної постанови сприятиме реалізації дорожньої карти реформ ДФС та дозволить врегулювати питання, пов’язані з поверненням сум надмірно або помилково сплачених коштів.

Роман Насіров презентуватиме роботу «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний»

10.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров наголосив, що «система «Єдине вікно», яку ми запровадили на митницях 1 серпня, повністю готова до обслуговування підприємств».

«Ще до 1 серпня наші IT-експерти завершили розробку необхідного програмного забезпечення та запустили його. Також було проведено ознайомлення адміністраторів суміжних служб з особливостями роботи системи.  Ми надали логіни і паролі адміністраторам цих служб і вони мають повний доступ до системи», — зазначив Роман Насіров.

Він також повідомив, що для ознайомлення з особливостями функціонування нової системи завтра відбудеться презентація роботи «Єдиного вікна» на митному посту «Столичний» для ЗМІ.

«Система «Єдине вікно» є одним з найефективніших інструментів спрощення митних процедур під час імпортно-експортних операцій і транзиту. Вона повністю автоматизована, дозволяє подавати документи один раз в одне місце та мінімізує контакти з держслужбовцями», — додав Голова ДФС.

Нагадаємо, «Єдине вікно» запрацювало на митницях 1 серпня. Система «Єдине вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

Рішення про запровадження Єдиного вікна було прийнято 25 травня 2016 року – Постанова Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016 «Деякі питання реалізації принципу «Єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

Цією ж Постановою затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

Вилучено брендовий одяг на суму майже 3 млн. грн., який провозили під виглядом гуманітарної допомоги

10.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Волинської області спільно з  працівниками митниці в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження проведено огляд транспортного засобу, який згідно наданих документів перевозив в режимі „транзит” гуманітарну допомогу.

Кримінальне провадження, у ході розслідування якого проводився огляд, було зареєстровано за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, які намагались ввезти на митну територію України через пропускний пункт „Ягодин” Волинської митниці фірмовий одяг під виглядом гуманітарної допомоги без сплати митних платежів.

Під час огляду виявлено та вилучено 7,2 тонни нового фірмового брендового одягу торгівельної марки «Columbia».

Цього ж дня згідно ухвали суду на зазначені товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 2,9 млн. гривень накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

В Чернівецькій області вилучено тютюнові вироби вартістю 600 тис. грн. без марок акцизного податку України

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції Чернівецької області в рамках операцій „Акциз-2016” і „Рубіж-2016” за добровільною згодою водія провели огляд автомобіля „Mercedes-Benz” поблизу одного з населених пунктів області.

Під час обшуку в автомобілі виявлено 30 тис. пачок цигарок торгівельної марки „Марбле” без марок акцизного податку України.

Тютюнові вироби загальною орієнтовною вартістю 600 тис. гривень вилучені.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ст. 204 КК України.

Слідчі дії тривають.

В Полтавській області припинено діяльність підпільного цеху з виготовлення ЛГВ

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції Полтавської області в містах Кременчук і Глобине, селищах Семенівка та Веселий Поділ в рамках проведення операції „Акциз – 2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, провели 7 обшуків.

Обшуки проходили в місцях накопичення, виготовлення та реалізації підакцизних товарів та автомобілі, який використовувався в протиправній діяльності фігурантами справи.

Під час проведених заходів припинено діяльність підпільного цеху з виготовлення лікеро-горілчаних виробів, а також вилучено з незаконного обігу 28 дал спирту, 90 дал готової продукції, автомобіль та обладнання загальною орієнтовною вартістю 466 тис. гривень.

Тривають слідчі дії.

Податковою міліцією Одеської області вилучено зернових на 17,7 млн. грн.

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції Одеської області в рамках проведення операції „Рубіж – 2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205 КК України за фактом створення фіктивного підприємства, проведено обшук вантажного комплексу розташованого на території торгівельного порту „Южний”.

Під час обшуку виявлено вантаж зернових, призначений на експорт підприємством-фігурантом провадження.

За результатами проведених заходів вилучено 1,8 тис. тонн ячменю і 3,5 тис. тонн пшениці загальною орієнтовною вартістю 17,7 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

На Запоріжжі викрито фіктивних підприємців

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції Запорізької області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 205 КК України за фактом фіктивного підприємництва, проведено 9 обшуків за місцем розташування офісних приміщень фіктивних суб’єктів господарської діяльності, в місцях проживання фігурантів справи та їх автомобілях.

За результатами проведених заходів вилучено 954 тис. гривень та 420 євро готівкою, 11 печаток різних підприємств, комп’ютерну техніку та документацію, яка свідчить про протиправну діяльність фігурантів провадження.

Слідчі дії  тривають.

На Дніпропетровщині вилучено ЛГВ без акцизних марок на 300 тис. грн.

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції Дніпропетровської області поблизу блок-посту в с. Андронівка на автошлях «Знам’янка-Луганськ-Ізварине» в рамках проведення операцій „Акциз – 2016” провели огляд 7 вантажних автомобілів, які згідно супровідних документів здійснювали відомі поштові відправлення.

В результаті проведених заходів виявлено та вилучено 274 дал ЛГВ в тетрапаках ємністю 10 л кожний без марок акцизного податку України загальною орієнтовною вартістю 300 тис. гривень.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, які зареєстровані за ч.ч.1 ст.ст.204 КК України.

Слідчі дії тривають.

Попереджено незаконний експорт 13 тис. тонн ячменю вартістю 49,6 млн. грн.

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Донецької області спільно з працівниками СБУ та прикордонниками попереджено незаконний експорт зернових культур.

Проведеними заходами встановлено, що посадові особи двох компаній подали на митний пост «Маріуполь — порт» Донецької митниці електронну декларацію на експорт ячменю українського походження на адресу компанії нерезидента, яка розташована на Сейшельських островах.

Як показала перевірка, зазначені компанії виявилися фіктивними і їх посадові особи не можуть укладати зовнішньоекономічні контракти.

З метою недопущення вивезення товару за місцем зберігання зазначеного ячменю було проведено обшук, за результатами якого виявлено документи, а також 13 тисяч тонн ячменю загальною орієнтовною вартістю 49,6 млн. гривень.

На підставі зазначених матеріалів було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

На підставі постанови Жовтневого районного суду м. Маріуполь на вказаний вантаж накладено арешт.

«Фантом» затримав телекомунікаційні прилади на 40 тис. грн.

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі міжвідомчої мобільної групи на КПВВ «Гнутово» зупинили транспортний засіб Рено Кенго.

За результатами огляду автомобіля встановлено, що 42-річний водій намагався перевезти до тимчасово непідконтрольних територій телекомунікаційні прилади (роутери та свіч) загальною вартістю 40 тис. грн.

За даним фактом складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

Аксесуари для мобільних телефонів вартістю понад 50 тис. грн. не потрапили на непідконтрольні території

11.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі міжвідомчої мобільної групи на КПВВ «Зайцеве» зупинили транспортний засіб Шевроле Авео, який рухався в бік тимчасово непідконтрольних територій.

Під час огляду в автомобілі знайдено аксесуари для мобільних телефонів на загальну суму 50,4 тис. грн., які 40-річний водій намагався перемістити через лінію розмежування.

За даним фактом складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Повернення переплати по ПДВ при анулюванні платника податку

12.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що  відповідно до п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України (далі ПКУ) якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Крім того, в разі наявності переплати на момент ліквідації  платника ПДВ, відповідно до ст.200’п.8 ПКУ, після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Тому платнику, разом з декларацією за останній звітний період, необхідно подати Додаток 4 «ЗАЯВА про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету» де зазначити реквізити рахунку на який буде повернуто переплату.

На Харківщині відносно співробітників фіскальної служби проведено 144 службові перевірки

11.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в Управлінні внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області, перевірки пов’язані із службовою діяльністю підрозділів Харківської області та проведені протягом січня-липня 2016 року. З них 101 перевірка відбулась за зверненнями громадян та юридичних осіб.

За результатами перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 39 випадках, у тому числі, 34 – за зверненнями громадян і юридичних осіб.

Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 49 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень, 31 працівника притягнуто до відповідальності.

Також направлено 68 матеріалів на адресу прокуратури Харківської області для прийняття остаточного рішення.

Крім того, протягом січня-липня поточного року відносно посадових осіб розпочато 22 кримінальних  провадження.

Але у  фіскальній службі відзначають, що крім перевірок, одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців підрозділу внутрішньої безпеки області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. З початку року проведено  більше 700 профілактичних заходів – це лекції, бесіди, зустрічі з колективами, публікації в засобах масової інформації, мережі Інтернет, телебаченні тощо.

Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого  — (044) 284-00-07 — можна  цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства.

Податкова міліція Харківського регіону виводить бізнес з «тіні»

11.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Ліквідація існуючих схем мінімізації податкових зобов’язань, залучення активів «тіньової» економіки до легального обігу та забезпечення наповнення державного бюджету – перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов розповів про результати роботи працівників податкової міліції з початку року.

«У 2016 році до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 153 кримінальних правопорушення, в тому числі 91 – за тяжкими статтями Кримінального кодексу України, — зазначає посадовець. – До суду вже направлено 16 кримінальних проваджень, оголошено 19 підозр про вчинення кримінальних правопорушень. Загальна сума відшкодованих державі збитків склала 7,2 млн. гривень».

В сфері «державних закупівель» в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 8 кримінальних проваджень, донараховано за результатами перевірок СГД 5,4 млн. гривень, стягнуто 2,14 млн. гривень.

Крім цього, викрито 10 фактів виплати заробітної плати «в конвертах», відшкодовано збитків на суму 2 млн. гривень.

З початку року працівниками податкової міліції Харківщини виявлено 46 фіктивних суб’єктів господарської діяльності. Ймовірні втрати бюджету від їх діяльності складають близько 88 млн. гривень. За результатами проведених перевірок СГД-вигодонабувачів ФСПД, донараховано 1,7 млн. гривень, стягнуто 447,3 тис. гривень.

Ще одним важливим напрямком роботи податкової міліції є протидія ухиленню від сплати ПДВ. У поточному році розпочато 22 досудових розслідування за виявленими фактами ухилення від сплати ПДВ, сума встановлених збитків складає 67,5 млн. гривень. За виявленими фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ розпочато 4 досудових розслідування, зменшена до відшкодування сума податку, яка є предметом досудових розслідувань, складає 1,9 млн. гривень. Також розпочато 1 досудове розслідування за виявленими фактами незаконного відшкодування ПДВ. Незаконно відшкодована сума податку, яка є предметом досудових розслідувань становить 1,6 млн. гривень.

«За напрямком викриття кримінальних правопорушень у митній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 12 кримінальних проваджень, встановлена сума збитків склала 33 млн. гривень, відшкодовано збитків на суму 1,041 млн. гривень, — розповідає Андрій Бєжанов, — за вказаною лінією накладено арешт на товарно-матеріальні цінності, майно та кошти на загальну суму у 60 млн. гривень».

Не втрачає своєї актуальності і питання протидії незаконному обігу підакцизних товарів. У 2016 році працівники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у Харківській області вилучили тютюнових паливно-мастильних та лікеро-горілчаних виробів на загальну суму у 8,9 млн. гривень.

Платники Київської ОДПІ спрямували в бюджети усіх рівнів понад 1,6 млрд гривень

11.08.2016

Про це повідомила в. о. начальника Київської ОДПІ м. Харкова Вікторія Грушева.

До зведеного бюджету впродовж січня-липня  2016 року платники Київського та Московського районів  перерахували 1679,0 млн. гривень, що на 473,9  млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Виконання індикативних показників Державного бюджету по надходженню податків та зборів у розрізі основних бюджетоутворюючих платежів становить  :

— податок на додану вартість — 352,9 млн. грн. (по юридичним особам 344,1 млн. грн., по фізичним особам – 8,8 млн. грн.) або 106,4 відсотків. Темп росту у порівнянні з минулорічними показниками склав 127,1 відсотків, додатково надійшло  до бюджету  75,2 млн. грн.).

—  податок на прибуток — 105,8 млн. грн., або 101,9 відсотків;

— податок на доходи фізичних осіб — 191,4 млн. грн., або 111,2 відс. (+19,3 млн. грн.);

— військовий збір — 65,2 млн. грн., або 125,6 відс.

Місцеві бюджети за 7 місяців цього року отримали 949,1 млн. гривень, що становить 124,8 відс., додатково в бюджет надійшло 183,9 млн. грн.  Найбільша питома вага у доходах місцевих бюджетів припадає на податок з доходів фізичних осіб, його надійшло 503,4 млн. грн. Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів склали 91,8 млн. грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 195,8 млн. грн. млн. грн. єдиного податку. Фактичні надходження по єдиному соціального внеску складають 794,7 млн. грн., що становлять 105,6 відс. виконання індикативного показника у сумі 752,4 млн. грн., додатково в бюджет надійшло 42,4 млн. гривень.

За січень – липень 2016 року платниками Центральної ОДПІ м. Харкова сплачено майже 3,8 млн. грн. транспортного податку

11.08.2016

В Центральній ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч начальника інспекції Юрія Зайцева з представниками регіональних ЗМІ, присвячена питанням справляння транспортного податку юридичними та фізичними особами. Як зазначив очільник, за сім місяців поточного року власники розкішних автівок сплатили до місцевої скарбниці майже 3,8 млн. грн. цього податку, що на 0,7 (або на 22%) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Посадовець повідомив, що відповідно до п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме: а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Підпунктом 267.6.6 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Від спрощенців Слобідського, Основ’янського, Немишлянського та Індустріального районів надійшло 162,6 млн грн єдиного податку

10.08.2016

Упродовж семи місяців 2016 року від суб’єктів господарювання 4-х районів районів міста Харкова, які обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету надійшло 162,6 млн грн єдиного податку. Зокрема, у липні надходження склали 28,1 тис. грн.

Підприємці сплатили 124,7 млн грн цього податку, відтак юридичні особи – платники єдиного податку з початку року до бюджету надійшло 37,9 тис. грн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909, зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, зменшено розмір граничного річного обсягу доходу для платників третьої групи до 5 млн. грн. та збільшено відсоткові ставки єдиного податку до 3% з ПДВ та 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку збільшено в 1,8 рази.

Разом з цим спрощенці першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Майже 695 мільйонів гривень ПДФО отримали бюджети від платників Київського та Московського районів

10.08.2016

Як повідомила заступник начальника Київської ОДПІ Тетяна Іващенко, за січень – липень 2016 року платники Київського та Московського районів  перерахували до Зведеного бюджету 694,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. З них до Державного бюджету надійшло 191,4 млн. грн. та до місцевих бюджетів надійшло 503,4 млн. грн.

Посадовець нагадала, що з 1 травня 2016 року підвищено рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму. На період з 01.05.2016 року до 30.11.2016 року їх розмір становитиме 1450 гривень. Відповідно збільшився  розмір мінімального страхового внеску —  він становить 319,00 грн. (1450 грн. х 22%) та максимальний розмір нарахованого ЄСВ — 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

Про зменшення фінансового результату до оподаткування на суму доходів у вигляді дивідендів

10.08.2016

Державна фіскальна служба України у зв’язку з надходженням запитів платників податків та керуючись п. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє, що для застосування положень п.п. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Кодексу щодо коригування фінансового результату до оподаткування платниками податку на прибуток слід керуватись листом Міністерства фінансів України від 25.07.2016 № 31-11130-09-10/21370 (розміщено за адресою:http://sfs.gov.ua/data/material/000/191/261787/1591_M_nf_n_S_.pdf).

Податкові консультації з питання коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті від інших платників податків, застосовуються у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.

Відповідний лист Державної фіскальної служби України від 04.08.2016 № 26581/7/99-99-15-02-02-17 розміщено за адресою:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/261787.html

 

Форму податкової декларації з ПДВ змінено

11.08.2016

Наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016 N 503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі — наказ N 503) внесено зміни, зокрема і до наказу  Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21.

Підпунктом 2 пункту 1 наказу N 503 затверджено Зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом N 21 (далі — Зміни до наказу N 21)? – звертає увагу платників ГУ ДФС у Волинській області..

Відповідно до пункту 2 розділу VIII наказу N 21 подання податкової звітності за формою, яка враховує зміни, внесені наказом N 503, вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017).

Змінами до наказу N 21 у додатку 5 (Д5) до податкової декларації з податку на додану вартість з таблиці 1 виключені рядки «300000000000» та «500000000000» та з таблиці 2 — рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7 %» (пункт 1 Змін до наказу N 21).

Викладено у новій редакції примітку «*» додатка 9 (ДС9) до податкової декларації з податку на додану вартість (пункт 2 Змін до наказу N 21), а саме:

«* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника — звітний податковий період».

У додатку 10 (ДС10) до податкової декларації з податку на додану вартість у рядку 11.1 таблиці 2 слово та цифру «таблиці 1» змінено на слово та цифру «таблиці 2», а у рядку 11.1 таблиці 3 слово та цифру «таблиці 1» змінено словом та цифрою «таблиці 3» (пункт 3 Змін до наказу N 21).

Крім того, викладено в новій редакції додатки 2 (Д2) та 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість (пункт 4 Змін до наказу N 21).

З урахуванням внесених змін нова редакція вказаних додатків передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України» додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість.

Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість.

При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.

З огляду на це, у графі 2 таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість рекомендується вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто, спочатку доцільно відображати «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації з податку на додану вартість суму від’ємного значення ПДВ.

Довідково: лист ДФСУ від 22.07.2016 № 24830/7/99-99-15-03-02-17 «Про внесення змін до форми податкової декларації з ПДВ».

Визнання заборгованості безнадійною можливе лише за певних умов

10.08.2016

У разі недостатності майна боржника — фізичної або юридичної особи для повного погашення заборгованості визнання заборгованості безнадійною згідно з пп. є) пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу можливе за умови, що дії з розшуку зареєстрованого за боржником майна виявилися безрезультатними, а інше майно у боржника — відсутнє, що підтверджується постановою державного виконавця про повернення виконавчого документа у порядку і на умовах, визначених Законом України від 21.04.99 N 606 «Про виконавче провадження».

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Ознаки безнадійної заборгованості для цілей застосування положень Кодексу визначено пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Відповідно до пп. а) пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу безнадійна заборгованість — заборгованість, що відповідає одній з таких ознак, а саме заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Згідно зі ст. 256 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) позовна давність — це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ч. 1 ст. 257 ЦКУ).

Позовну давність обчислюють за загальними правилами визначення термінів, встановленими ст. ст. 253 — 255 ЦКУ.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (п. 4 ст. 267 ЦКУ).

Таким чином, під безнадійною заборгованістю, що підпадає під ознаку пп. а) пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, слід вважати заборгованість, за якою минув термін позовної давності у разі, якщо відповідні заходи з її стягнення не призвели до позитивних наслідків.

Щодо застосування пп. є) пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу стосовно простроченої заборгованості фізичної або юридичної особи, не погашеної внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії щодо примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, регулює Закон України від 21 квітня 1999 року N 606-XIV «Про виконавче провадження» (далі — Закон N 606).

Відповідно до пп. 2 та 7 п. 1 ст. 47 Закону N 606 виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо:

у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;

боржник — фізична особа (крім випадків, коли виконанню підлягають виконавчі документи про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, у зв’язку з втратою годувальника, а також виконавчі документи про відібрання дитини) чи майно боржника, розшук яких здійснювався органами Національної поліції, не виявлені протягом року з дня оголошення розшуку.

Довідково: лист ДФСУ від 19.07.16 № 15514/6/99-99-15-02-15 «Щодо належності заборгованості до категорії «безнадійної» та списання такої заборгованості».

Нова форма КОРО: чи необхідна заміна раніше зареєстрованих книг

12.08.2016

Нова форма книги обліку розрахункових операцій установлена Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 547).

Суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги КОРО за старою формою до першої із подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період – протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО за новою формою.

При цьому, реалізуючи підакцизні товари, суб’єкти господарювання, які використовують КОРО за старою формою, здійснюють у них записи наступним чином:

1) у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться: — у графу 6 – суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку; — у графу 7 – сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Водночас, для зручності ведення КОРО рекомендовано зазначеним суб’єктам господарювання звернутись до органу фіскальної служби за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

У суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть не заповненими. Відповідно, зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися у листі ДФС від 05.08.2016 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17.

Про несправність РРО повідомляйте контролюючий орган

12.08.2016

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані при виявленні несправностей реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Нормами зазначеного Закону не передбачено відповідальності до суб`єкта господарювання при не повідомленні контролюючого органу про виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю.

Зауважимо, що за не проведення розрахункових операцій через РРО застосовуються фінансові санкції, передбачені до п. 1 ст. 17 Закону.

Коли пільги зі сплати податку на нерухомість не застосовуються

11.08.2016

Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Сільські, селищні, міські ради та ради територіальних громад, що створені згідно з законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій тощо.

Про надання таких пільг органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають відомості до відповідного контролюючого органу за  місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

Водночас, пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

— об’єкти оподаткування, якщо площа такого об’єкта перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

— об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга застосовуватись не буде.

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки визначені п 266.4 ст.266 Податкового кодексу.

Закарпатські митники вилучили «Volkswagen» наповнений цигарками

12.08.2016

Рухаючись у приватних справах з України в Італію, в ніч з 11 на 12 серпня, українець для перетину кордону обрав митний пост «Тиса» Закарпатської митниці ДФС, заїхавши в зону його діяльності автомобілем «Volkswagen Caravelle».

Обравши порядок проходження митного контролю каналом «зелений коридор», громадянин заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі таких, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.

Відтак на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що ускладнюють виявлення товарів, працівники Закарпатської митниці спільно з прикордонниками провели митний огляд автомобіля в боксі поглибленого огляду.

В результаті здійснення митного огляду виявлено цигарки з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України торгових марок «Marlboro» та «Winston» загальною кількістю 3721 пачка. Тютюнові вироби були приховані в обладнаному та пристосованому з метою незаконного переміщення цигарок через митний кордон України спеціально виготовленому сховищі – подвійному днищі салону автомобіля розмірами, який знаходився під підлогою автомобіля по всьому периметру салону.

Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників), а саме обладнаних та пристосованих конструктивних ємностей (порожнин), які попередньо піддавалися розбиранню та монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України складено протокол, легковий автомобіль «Volkswagen Caravelle», вартістю понад 108 тис. грн, та тютюнові вироби, на суму 82,6 тис. грн, вилучено.

 Українець віз у Німеччину понад 900 пачок цигарок

12.08.2016

Напередодні, 11 серпня 2016 року, на митному посту «Ужгород» працівники Закарпатської митниці ДФС та прикордонники припинили спробу незаконного переміщення тютюнових виробів громадянином України.

У Німеччину, в приватних справах, громадянин їхав автомобілем «RENAULT» з українською реєстрацією. Для проходження митного контролю співвітчизник обрав «зелений коридор». При усному опитуванні заявив, що не переміщує через митний кордон України товари в обсягах, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, приховані від митного контролю, оподаткуванню митними платежами чи такі, що підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо переміщення.

Під час митного контролю та оформлення було прийнято рішення провести поглиблений митний огляд транспортного засобу. В ході здійснення якого виявлені приховані від митного контролю 938 пачок тютюнових виробів вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, а саме: 238 пачок «WINSTON», 259 пачок «MARLBORO», 50 пачок «VOGUE», 345 пачок «ROTHMANS», 46 пачок «KENT».

Тютюнові вироби були приховані в спеціально виготовлених сховищах в салоні (днищі) автомобіля.

Вартість виявлених тютюнових виробів, згідно з маркуваннями на пачках, складає 18 426 грн. Вартість автомобіля «RENAULT GRAND SCENIC» – 297 799 грн.

Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, автомобіль та цигарки вилучено.

Постачальник талонів і пластикових карт на паливно-мастильні матеріали не повинен реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального

12.08.2016

Реалізація пального – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у т. ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (абз. другий пп. 14.1.212 ст. 14 Податкового кодексу України).

При цьому, операції з видачі (купівлі-продажу) смарт-карток та/або талонів на пальне не є операціями з реалізації пального.

Отже, у разі відсутності власних/орендованих АЗС, нездійснення фактичного отримання пального та його фізичного відпуску споживачу, а також нездійснення інших операцій з реалізації пального, визначених абз. другим пп. 14.1.212 ст. 14 Кодексу, підприємство не повинно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального, оскільки не здійснює операції з реалізації пального.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 20.07.2016 р. N 24565/7/99-99-15-03-03-17.

Розроблено проект наказу „Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку”

11.08.2016

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщений проект наказу МФУ „Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку”.

Проектом передбачається викладення у новій редакції Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку і форми декларації акцизного податку та додатків до неї, затверджених наказом МФУ від 23.01.15 № 14.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту наказу можна надсилати на адресу ДФС України: 04655, МПС, м. Київ — 53, Львівська площа, 8, e-mail: excise@sfs.gov.ua та МФУ: 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail: pavlyuksg@minfin.gov.ua.

При досягненні пенсійного віку фізичні особи мають право на пільгу зі сплати земельного податку

12.08.2016

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

— для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

— для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

— для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Звертаємо увагу, що до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку громадянин має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Пільги учасникам АТО щодо сплати податків та зборів

12.08.2016

Для забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, вітчизняним законодавством передбачено ряд пільг, в тому числі щодо сплати податків і зборів. Розглянемо, які саме пільги передбачені для  учасників АТО.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Щорічна разова грошова допомога

Так зокрема, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО (стаття 165 Податкового кодексу України (ПКУ) та згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

ПДФО. Благодійна допомога

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України, встановлено, що не оподатковується податком на доходи фізичних осіб доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.

Також, передбачені пільги і для самих благодійників — не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.

Наприклад: фізична особа, яка внесена до Реєстру волонтерів антитерористичної операції отримала кошти від населення, які в  подальшому передає бійцю АТО. Ні у волонтера, ні у бійця АТО доходи у вигляді отриманих грошових коштів  не будуть оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб.

Поряд з цим, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

ПДФО. Пенсії

З 1 липня цього року було скасовано оподаткування пенсій, розмір яких не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня звітного податкового року. Відтак пенсії, які перевищують 10740 грн., у частині такого перевищення обкладаються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Натомість це не стосується пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Військовий збір

Що стосується сплати військового збору, то ПКУ передбачено звільнення від оподаткування цим збором доходів у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції. Так, тимчасово на період проведення АТО, не підлягають обкладенню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних сил України, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в АТО. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб із метою застосування пільги з обкладення військовим збором визначений Постановою КМУ від 30 грудня 2015 р. № 1161 «Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором».

Земельний податок

Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених статтею 281 ПКУ.

Наприклад: для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Що стосується місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо їх сплати. Так, наприклад, рішенням Рівненської міської ради звільняються від сплати податку з об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, учасники антитерористичної операції на сході України, члени сімей загиблих бійців антитерористичної операції, а також сімей Героїв Небесної Сотні, але не більше одного такого об’єкта на одну особу вказаних категорій.

Наприклад: фізичним особам надається пільга щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база об’єкта оподаткування житлової нерухомості зменшується: для квартири — на 60 кв. метрів, для житлового будинку — на 120 кв. метрів.

На всю площу квартири/житлового будинку зменшується база оподаткування об’єкта, що належить учаснику антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції, а також сімей Героїв Небесної Сотні на праві власності, але не більше одного об’єкта.

Податок на додану вартість

Також, положенням Податкового кодексу встановлено, звільнення від оподаткування  податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене.

Наприклад: підприємство імпортує бронежилети, які передає учасникам АТО. Операція з ввезення на митну територію таких бронежилетів звільняється від оподаткування ПДВ.

Податкова звітність

Якщо особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала у зоні АТО або на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною. Але даний факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.

Пільги для мобілізованих фізичних осіб – підприємців

Фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність — призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.

Якщо зазначені особи мають найманих працівників і на строк своєї військової служби уповноважують іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Податкова звітність про суми податку, нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників, подається демобілізованою самозайнятою особою, без нарахування штрафних і фінансових санкцій

Єдиний внесок, мобілізація

Платники єдиного внеску, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску та ведення обліку.

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи — підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу ДФС фізичною особою — підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації.

Якщо платник єдиного внеску має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, його зобов’язання здійснює така уповноважена особа.

Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованою фізичною особою — підприємцем протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована фізична особа — підприємець у заяві зазначає дані про нарахований єдиний внесок на суму таких виплат уповноваженою особою протягом строку військової служби фізичної особи — підприємця.

Звітність про нарахований єдиний внесок протягом строку військової служби фізичної особи — підприємця уповноваженою особою на суми виплат найманим працівникам та іншим особам подається демобілізованою фізичною особою — підприємцем без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Для платників єдиного внеску призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в якій передбачені заходи впливу та стягнення.

Нюанси проведення перевірок на підприємстві

12.08.2016

Строки проведення  виїзних перевірок обчислюються у робочих днях та залежать від типу перевірки і категорії платника податків.

Під час прийняття рішення та видання наказу про проведення перевірки контролюючий орган обраховує робочі дні із розрахунку п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями, а також з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку платника податків.

При цьому у наказі про проведення перевірок зазначається дата початку перевірки та її тривалість у робочих днях.

Також зазначаємо, що документальна виїзна перевірка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об’єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка

Херсонцям повернули з бюджету 2,2 мільйона гривень податкової знижки

12.08.2016

З початку року 1630 платників податків нашої області отримали з бюджету 2,2 млн.грн. податкової знижки. Понад 60 відс. від загальної суми або 1,5 млн.грн. повернули громадянам м.Херсона. Ще 0,3 млн.грн. «забрали» платники податків Новокаховської ОДПІ.

Станом на 01 серпня 2016 року, відповідно поданих за минулий рік декларацій про майновий стан і доходи, платники податків Херсонщини задекларували витрати на:

—  вартість майна, переданого платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям – 3 декларації;

— на оплату допоміжних репродуктивних технологій – 14 декларацій;

— сплату платником податку за користування іпотечним житловим кредитом – 76 декларацій;

— сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування – 364 декларації;

— користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати – 1486 декларацій.

Нагадаємо: для отримання податкової знижки необхідно до 31 грудня 2016 року подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації. Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати в Центрах обслуговування платників податків ДФС області.

 

Херсонські фіскали надають 7,4 тисячі адміністративних послуг щомісячно

11.08.2016

За січень — липень 2016 року спеціалісти Головного управління ДФС у Херсонській області надали представникам бізнесу та громадянам понад 51,8 тис. адміністративних послуг. Із загальної кількості запропонованих послуг — 82,8 відс. або 42,9 тис. податкових документів платники отримали через Центри обслуговування платників області.

Як свідчить статистика, найбільшою популярністю користувалися послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За 7 місяців 2016 року видано 25,1 тис. таких карток. На другому місці послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 4,3 тис. послуг. Не менш затребуваною послугою є надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 4,2 тис. документів.

Нагадаємо: на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області для зручності оприлюднено перелік усіх адміністративних послуг, які надаються платникам податків області (http://kherson.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/). Користувач сайту зможе завантажити інформаційні картки адмінпослуг та форми заяв для їх отримання.

Херсонський бізнес віддав до Держскарбниці 171 млн гривень ПДВ

12.08.2016

За сім місяців цього року херсонський бізнес сплатив до Державного бюджету України 171 млн гривень податку на додану вартість. Це на 35,7 млн гривень більше, ніж було сплачено у січні-липні минулого року.

Таким чином, запроваджена минулого року Система електронного адміністрування ПДВ довела свою ефективність. Автоматизація процесу адміністрування ПДВ дала змогу фахівцям служби не тільки ретельно аналізувати інформацію стосовно кожного платника податків, а й запобігати ризикам та можливим маніпуляціям з боку недобросовісних платників податків.

Зазначимо, що в структурі надходжень ПДВ, як і раніше, переважну частину надходжень забезпечують херсонські підприємства. Вони сплатили 165,7 млн гривень (97%) ПДВ. Інші 5,3 млн гривень сплатили фізичні особи – підприємці.

Малий бізнес Херсона збільшив відрахування до бюджетів у 1,5 рази

10.08.2016

З початку року херсонські представники малого бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету громади 75,7 млн гривень єдиного податку. Це у 1,5 рази більше (або на 25 млн грн), ніж було сплачено за аналогічний період минулого року.

Переважну частину податку сплатили фізичні особи-підприємці – 51,4 млн гривень. Ще 24,3 млн грн єдиного податку сплатили юридичні особи.

Нагадаємо, що з цього року змінено критерій перебування платників єдиного податку на третій групі. Відтак, на третій групі зможуть знаходитися лише підприємці та юрособи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 млн грн (раніше гранична норма була на рівні 20 млн грн). У разі перевищення зазначеного рівня, платник переходить на загальну систему оподаткування.

На Хмельниччині за рахунок міжнародної торгівлі до бюджету надійшло 1,3 мільярда гривень

11.08.2016

З початку 2016 року суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності Хмельницької області фактично перераховано до бюджету понад 1,3 мільярда гривень, що становить 118 відсотків до індикативного показника.

У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року державний бюджет отримав митних платежів більше на 260 мільйонів гривень.

Цього року на Хмельницькій митниці ДФС середньоденні нарахування становлять 9,1 мільйона гривень, тоді як торік вони становили 6 мільйонів гривень.

За звітний період оформлено понад 16 тисяч митних декларацій, що майже на 2 тисячі декларацій більше, ніж у 2015 році. При цьому кількість експортних митних декларацій зросла до 7221, кількість імпортних МД склала 6379 одиниць.

«На сьогодні ми активно використовуємо митні електронні сервіси для поліпшення якості обслуговування бізнесу та прискорення митного оформлення товарів. Наразі триває перехідний період з впровадження такої сучасної європейської моделі як «Єдине вікно». Це нововведення дозволить підприємцям подавати документи для митного оформлення лише в електронному вигляді, що сприятиме поліпшенню умов для зовнішньоекономічної діяльності бізнесу», – зазначив начальник Хмельницької митниці ДФС Іван Бережнюк.

 

Рентні платежі на теренах чернівеччини досягли позначки 45,5 млн. грн.

12.08.2016

Такі надходження до бюджетів всіх рівнів надійшли від бізнес – спільноти буковинського краю впродовж січня – липня 2016 року. Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Відтак, найбільшу питому вагу в цих надходженнях  склали поступлення від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 23,4 млн. грн. Найбільші суми податку були сплачені бюджетоутворюючими підприємствами цієї галузі — ДП «Берегометське ЛМГ», ДП «Путильський лісгосп» та ДП «Чернівецький держлісгосп».

Рентної  плати за користування надрами надійшло майже 17,9 млн. грн. Визначальним чинником в даних показниках склало видобування в регіоні вуглеводневої сировини (нафти та природного газу).

Рентної плати за спеціальне використання води з початку року платниками сплачено 4,2 млн.грн. Ключову частку даних надходжень до казни забезпечили основні промислові користувачі водних ресурсів регіону — філія «Дністровська ГЕС» ПАТ Укргідроенерго», ПАТ «Дністровська ГАЕС» та КП «Чернівціводоканал».

 

Буковинець позбудеться автомобіля через приховані в ньому 340 пачок сигарет

11.08.2016

Співробітниками Чернівецької митниці ДФС припинено чергову спробу незаконного переміщення тютюнових виробів через митний кордон України в пункті пропуску “Порубне” митного поста “Вадул-Сірет”.

26-річний мешканець Чернівецької області та два його пасажири, прямуючи цієї ночі легковим автомобілем “Mercedes E320” в приватних справах до Румунії, для проходження митного контролю обрали смугу руху “зелений коридор”, заявивши при цьому про відсутність у них будь-яких предметів, переміщення яких через митний кордон обмежено чи заборонено.

Відповідно до рішення митного органу транспортний засіб під керуванням громадянина було переведено на смугу руху “червоний коридор”. Під час поглибленого огляду в середині паливного бака автівки виявлено приховані від митного контролю 340 пачок сигарет різних марок, з яких 100 пачок було розміщено у 1 герметично склеєному пакеті та 240 пачок – у 24 герметично обмотаних пакунках.

За ознаками порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України, митниками складено протокол про ПМП. Тютюнові вироби вітчизняного виробництва марок “Kent” та “Rothmans” загальною вартістю понад 6 тис.грн. та автомобіль 2001 р.в. з іноземною реєстрацією, оцінений у 50 тис.грн., вилучено.

Чернівецькі спрощенці перерахували до казни понад 65 млн. грн.

11.08.2016

Упродовж семи місяців 2016 року від суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ та обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету надійшло 65,4 млн. грн. єдиного податку.

Підприємці сплатили 47,7 млн. грн. цього податку, юридичні особи – платники єдиного податку – 17,7 млн. грн. (в т.ч. платники на ІІІ – ій групі – 17,4 млн. грн. та 0,3 млн. грн. сільгоспвиробники)

Станом на 01.08.2016р. на спрощеній системі оподаткування перебувають 12992 суб’єкти господарювання, серед них 11297 – підприємців фізичних осіб та 1695 підприємств.

Найбільша кількість платників єдиного податку обрала для себе ІІ групу оподаткування – 6826, що становить 52,5 відсотки від загальної кількості спрощенців. Майже 32 відсотки, або 4110 представників бізнесу обрали ІІІ групу єдиного податку. Торгівлю на ринках здійснюють 2054 чернівецьких платники, що працюють на І групі спрощеного оподаткування. Двоє чернівецьких сільськогосподарських товаровиробників обрали ІV групу єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909, зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, зменшено розмір граничного річного обсягу доходу для платників третьої групи до 5 млн. грн. та збільшено відсоткові ставки єдиного податку до 3% з ПДВ та 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку збільшено в 1,8 рази.

Звертаємо увагу, що спрощенці першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває

За сім місяців платники Новоселиччини забезпечили сплату 72,6 мільйонів гривень податків і зборів

11.08.2016

У січні-липні 2016 року до зведеного бюджету від платників Новоселиччини надійшло 72,6 млн.грн., що на 23,7 млн.грн., або на 48,5 відс. більше січня-липня 2015 року. До державного бюджету забезпечено 18,7 млн.грн., до місцевих бюджетів – 53,8 млн.грн.

За словами в.о. начальника Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Анжели Паскар, надходження до загального фонду державного бюджету склали 18,7 млн.грн. Індикативні показники виконано на 117,1 відс., додатково забезпечено 27,4 млн.грн.

«Перевиконано індикативні показники з податку на прибуток підприємств – на 0,3 млн. грн., ПДВ (збір) – на  0,5млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – на  0,7 млн. грн., військового податку – на 0,1 млн.грн.», — зазначила Анжела Паскар.

У розрізі основних платежів у січні-липні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість (збір)  – на 86,2 відс. (+2,9 млн.грн.), податку на доходи фізичних осіб – на 48,6 відс. (+8,7 млн.грн.), акцизу з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – на 80,4 відс. (+6,5 млн.грн.), військового  податку – на 36,8 відс. (+ 0,7 тис.грн.) тощо.

З початку року платникам податків Новоселицького району на рахунки відшкодовано 8,8 млн.грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 34,9 млн.грн.

На Чернігівщині вивчено думку громадян щодо діяльності Центрів обслуговування платників

09.08.2016 — Головне управління ДФС у Чернігівській області

Позитивну оцінку роботі Центрів обслуговування платників надали відвідувачі, які користуються їх послугами. Найчастіше платники звертаються до Центрів з метою подання звітності, отримання адміністративних, інформаційних та консультативних послуг.

Платники, що прийняли участь у опитуванні, відмітили оперативність реагування фіскальних органів на зауваження та пропозиції.

З початку року відвідувачі залишили 74592 позитивні відповіді на поставлені питання. При цьому скарг на неправомірні дії працівників Центрів та якість наданих ними послуг платники не висловлювали.

Серед позитивного респонденти відмітили наявність електронних сервісів, зручні засоби для комунікації та оптимальний графік роботи Центрів. Саме ж обслуговування платники визнали оперативним та якісним.

 

У Києві фіскальною службою припинено діяльність центру мінімізації митних платежів

11.08.2016

Встановлено, що група зловмисників, використовуючи підконтрольну групу імпортерів, підприємств-нерезидентів та групу фіктивних компаній, надавала підприємствам реального сектора економіки послуги з ухилення від сплати митних платежів, підробки та використання документів, що надаються для митного оформлення, а також організовувала роботу з ввезення товарів на територію України.

Отримавши замовлення, організатори і учасники центру, вступивши в злочинну змову, організували ввезення на територію України санітарно-технічного обладнання, тканини, одягу, взуття, іграшок, інструментів та інших ТМЦ за заниженою митною вартістю.

Маючи ділові зв’язки за кордоном з представниками заводів з виробництва зазначених товарів, вони купували у підприємств-нерезидентів оптові партії, а для мінімізації митних платежів зловмисниками були виготовлені підроблені печатки 17 підприємств-нерезидентів.

Надалі, використовуючи зв’язки на митниці і маючи печатки, вони здійснювали заміну супровідних документів і надавали для митного оформлення підроблені комплекти документів із заниженою фактурною вартістю. Обсяг ввезених таким чином товарів складає 620 мільйонів гривень, а загальна сума завданих державі збитків становить понад 3,5 мільйона.

У результаті проведеного ряду обшуків було виявлено та вилучено 17 печаток підприємств-нерезидентів, 18 печаток підприємств-імпортерів і підприємств ризикових категорій, системні блоки, ноутбуки, банківські картки, первинні бухгалтерські документи і чорнові записи, що свідчать про реальний обсяг проведених операцій.

Слідчі дії у кримінальному провадженні, відкритому за ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України, тривають.

За 7 місяців 2016 року столичні платники акцизного податку перерахували до бюджету понад 876 мільйонів гривень

12.08.2016

При цьому, надходження до загального фонду державного бюджету склали понад 28,3 мільйона гривень:

близько 6,9 мільйона гривень з вироблених в Україні підакцизних товарів;

більше 21,4 мільйона гривень податку від імпортерів підакцизної продукції.

До загального фонду місцевого бюджету надійшло понад 848 мільйонів гривень, а саме:

майже 770 мільйонів гривень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

понад 29,5 мільйона гривень плати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

більше 48,5 мільйона гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

За січень-липень 2016 року фахівцями ДФС Києва до порушників законодавства щодо продажу неповнолітнім алкоголю та цигарок застосовані фінансові санкції, яких до сплати в бюджет нараховано 248,2 тисячі гривень. При цьому анульовано 35 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

 

Добавить комментарий