пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 13-07-2016

Майже 3 мільйони гривень податку на нерухомість отримали місцеві бюджети Харківського району за перше півріччя 2016 року

11.07.2016

Це на 1,2 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року. Темпи приросту — 221,3%.

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця загальні надходження від платників податків Харківського району та м. Люботин перевищили встановлене завдання на  532,6 тис. гривень.

Зокрема, у червні поточного року платниками сплачено 224,5 тис. гривень цього податку.

Нагадаємо, що фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року.

Розрахунок податку здійснюється органами державної фіскальної служби на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фізичним особам за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) вже направлено (вручено) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів.

Громадяни можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків.

Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Оціночна група митної та прикордонної служби США ознайомилась з системою навчання українських митників на Хмельниччині

12.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Оціночна група митної та прикордонної служби США ознайомилась з роботою Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС. Американські партнери висловили неабияке зацікавлення системою функціонування цього сучасного навчального центру і наголосили на посиленні подальшої  співпраці.

«Хмельниччина унікальна в плані поєднання можливостей для підготовки фахівців митної справи, адже тут окрім Департаменту спецпідготовки та кінологічного забезпечення ДФС, який віднедавна отримав статус Регіонального навчального та кінологічного центру Всесвітньої митної організації, знаходиться Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Тому наші слухачі, а це митники, податківці і прикордонники, спільно відпрацьовують можливі нештатні ситуації, аби в практичній роботі надійно захистити український кордон», – зазначив на зустрічі з іноземними партнерами директор Департаменту СПКЗ ДФС Андрій Войцещук.

На зустрічі головну увагу було приділено можливостям підрозділів кінологічного забезпечення в упередженні протиправного обігу зброї, наркотиків, валюти, тютюну, а наразі й бурштину-сирцю, застосуванню новітніх технологій у протидії незаконному вивезенню за кордон культурної спадщини, у тому числі з використанням можливостей Інтерполу щодо пошуку викрадених культурних цінностей як джерела фінансування міжнародного тероризму. У зв‘язку з цим американським гостям було презентовано новий спеціальний посібник Департаменту за даною тематикою з врахуванням зниклих предметів історії та культури під час воєнних дій у Сирії та Іраку.

Ще одним цікавим відкриттям для американських гостей стало знайомство з новітнім інформаційним порталом з напряму протидії корупції, який  дозволяє отримувати етичну оцінку та анонімне анкетування щодо ставлення посадових осіб до цього явища. Крім того, розроблена фахівцями Департаменту програмна платформа дозволяє моделювати практичні ситуації з використанням 3-Д технологій.

Представники Оціночної групи також ознайомилися з результатами дворічної співпраці подільських митників з Департаментом енергетики США в плані контролю за обігом товарів подвійного використання та військової техніки. Загалом на сьогодні тут реалізують низку міжнародних програм, зокрема, з Місією Європейського Союзу у наданні прикордонної допомоги, з Посольством США в Україні щодо експортного контролю нерозповсюдження ядерної зброї, з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі в охороні навколишнього середовища і запобіганні незаконному транскордонного обороту небезпечних відходів та інших транскордонних екологічних правопорушень.

На завершення візиту директор департаменту Андрій Войцещук передав американським колегам низку пропозицій щодо сприяння у реформуванні митної системи і висловив вдячність за дієву і конструктивну співпрацю.

 

Трубопрокатна компанія ухилилася від сплати 11,8 млн. грн. податку на прибуток

12.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи товариства, яке здійснює діяльність у сфері трубопрокату, не сплатили до бюджету 11,8 млн. гривень податку на прибуток.

З даною метою протягом 2011-2012 років ними були документально оформлені взаємовідносини з фіктивним підприємством.

У ДФС обговорили можливості покращення діяльності фармацевтичної галузі

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Оподаткування підприємств фармацевтичного ринку та головні аспекти їх діяльності стали основними темами обговорення під час зустрічі фахівців ДФС з представниками Асоціації «Виробники ліків України». Зустріч відбулася за ініціативою фіскальної служби для налагодження діалогу з представниками галузі та пошуку компромісних шляхів вирішення проблемних питань.

Активне обговорення серед присутніх викликало питання сплати мита та податку на додану вартість при ввезенні в Україну обладнання, устаткування, матеріалів, субстанцій та допоміжних речовин, які не виробляються в державі резидентами­­­­­ − виробниками лікарських засобів для власних потреб. За словами фармацевтів, на сьогодні існуюча ситуація створює неконкурентні умови для вітчизняних та іноземних виробників.

У свою чергу посадовці фіскальної служби зазначили, що ДФС виступає за створення рівних умов ведення бізнесу для всіх учасників ринку і у рамках своєї компетенції докладає всіх зусиль для досягнення цієї мети. Однак, питання зміни умов оподаткування товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту є таким, що стосується  формування державної податкової та митної політики, а  ДФС відповідно до свого положення лише реалізує політику у сфері державної митної справи.

Враховуючи це представникам бізнесу було також запропоновано внести свої пропозиції на розгляд Міністерства фінансів як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової та митної політики.

Розглянули в ДФС й пропозиції представників фармацевтики щодо відновлення дії норми про повернення виручки в іноземній валюті на рахунки резидентів через 180 днів (замість існуючих 90 днів) з дати митного оформлення продукції, що експортується. Однак зазначене питання належить до компетенції Національного банку України, а тому ДФС не має можливості ініціювати такі законодавчі зміни, водночас розгляне їх при надходженні.

Дещо дискусійним виявилося питання щодо встановлених та визначених Кабінетом Міністрів України обсягів квот етилового спирту для виробництва лікарських засобів. На думку представників фармацевтичної галузі, такі квоти необхідно відмінити, однак в ДФС цю ідею вважають такою, що потребує поглибленого опрацювання.

За словами посадовців, повна відміна квот сприятиме збільшенню контрафактної продукції, оскільки будуть відсутні заходи контролю за обігом спирту за ставкою акцизного податку у розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.  Учасники дискусії дійшли згоди, що для врегулювання зазначеного питання механізм формування квот необхідно переглянути.

Під час зустрічі також розглядалися питання щодо відшкодування податку на додану вартість підприємствам ринку фармацевтики, дії та повноваження податкової міліції тощо.

Загалом, за статистикою ДФС, підприємствами фармацевтичної галузі у І півріччі поточного року до зведеного бюджету сплачено 2,2 млрд. грн. податкових платежів при загальній сумі надходжень від підприємств різних галузей – 238,8 млрд. грн. Митних платежів (імпорт) зазначеними підприємствами сплачено 1,5 млрд. грн. при 104,5 млрд. грн. в цілому по Україні.

При цьому на одного працюючого робітника цієї галузі припадає 12,7 тис. грн. сплачених податків (за даними І кварталу 2016 року) при середньому по Україні 9,4 тис. гривень.

Україна та Білорусь узгодили спільний план боротьби з митними правопорушеннями

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За результатами зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Голови Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрія Сенька було підписано План практичних заходів митних органів України та Республіки Білорусь у правоохоронній сфері на ІІ півріччя 2016 року.

«Одним із пріоритетів у роботі українських та білоруських митників залишається боротьба з контрабандою та іншими митними правопорушеннями. Завдяки злагодженій взаємодії наших митників попереджено значну кількість порушень митних правил. Ми очікуємо, що реалізація цього Плану сприятиме збільшенню спільних заходів та поглибленню співробітництва двох відомств у митній сфері», — прокоментував підписання документу Роман Насіров.

За його словами, План передбачає інформаційно-аналітичну взаємодію, обмін досвідом та підвищення кваліфікації кадрів, а також  проведення практичних заходів, спрямованих на припинення незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, обороту контрафактних товарів, незаконного переміщення валютних цінностей, незаконного обігу тютюнових виробів та алкогольної продукції, незаконного переміщення товарів і транспортних засобів поза митним контролем та незаконного переміщення поза пунктами пропуску митного кордону сільськогосподарської продукції.

Крім того, за результатами зустрічі сторони підписали ще два документи – Протокол зустрічі делегації Державної фіскальної служби України  на чолі з Головою Романом Насіровим з делегацією Державного митного комітету Республіки Білорусь на чолі з Головою Юрієм Сеньком та Систему попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на білорусько-українському кордоні з метою підтримки ритмічності її перетину на рівні митних і прикордонних служб України та Республіки Білорусь.

«Співпраця українського та білоруського відомства є хорошим прикладом ефективної взаємодії. Ми маємо багато місць взаємодії, які будуть корисні обом сторонам. Зокрема, це стосується попередження митних правопорушень та створення додаткових бар’єрів для порушників. Впевнений, це тільки початок нашої плідної співпраці. ДФС має намір розвивати взаємодію з білоруською митницею і надалі», — наголосив Роман Насіров.

Роман Насіров: Україна та Білорусь поглиблюють співпрацю у митному напрямі

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

11 липня відбулася зустріч Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з Головою Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сеньком з метою обговорення актуальних питань співробітництва митних служб двох держав.

Під час зустрічі сторони позитивно оцінили стан виконання Протоколу зустрічі делегації Державної фіскальної служби України з делегацією Державного митного комітету Республіки Білорусь від 1 березня 2016 року.

Зокрема, для забезпечення спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-білоруському кордоні ДФС затверджено склад української частини спільної українсько-білоруської робочої групи. Перше засідання цієї  робочої групи відбулося 22 квітня 2016 року в пункті пропуску «Нові Яриловичі — Нова Гута».

«Сьогодні ми вийшли на якісно новий рівень співробітництва між митними відомствами обох країн. Завдяки тісному співробітництву вдалося покращити роботу спільних пунктів пропуску, тим самим спростивши процедуру перетину кордону і створивши зручні умови для переміщення громадян», — зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

Він також наголосив, що сьогодні інформаційний обмін у рамках проекту «PRINEX» здійснюється на належному рівні, що підтверджує звірка даних переданої попередньої інформації за перший квартал 2016 року.

Крім того, сторони підтримали ініціативи один одного щодо розробки спільних заявок на проекти технічної допомоги в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство», спрямовані на оснащення автодорожніх пунктів пропуску на спільному кордоні інспекційно-доглядовими комплексами, розвиток митної інфраструктури.

«ДФС готова до подальшого спільного просування і реалізації проектних пропозицій. Ми направили на розгляд білоруської сторони  декілька проектних заявок щодо оснащення автомобільних пунктів пропуску скануючими системами, які дозволять оглядати товар, не розвантажуючи його з автомобілів», — повідомив Роман Насіров.

Також для забезпечення скоординованих дій митних і прикордонних відомств України та Республіки Білорусь у разі виникнення черг в пунктах пропуску під час зустрічі було підписано Систему попереднього оповіщення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-білоруському кордоні для забезпечення його безперебійного перетину, перерозподілу потоків легкового та вантажного транспорту залежно від завантаження пунктів пропуску.

«Система попереднього оповіщення  спрямована на те, щоб значно підвищити пропускну спроможність на кордоні та зменшити час проходження митних і прикордонних процедур. Завдяки таким заходам вдасться збільшити пасажиро- та товаропотоки, а також посприяти розвитку туризму», — додав Голова ДФС.

Роман Насіров зустрівся з представниками МВФ

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками технічної місії Податково-бюджетного департаменту МВФ, яка на теперішній час перебуває в Україні з метою оцінки реформи фіскальної служби.

Метою візиту технічної місії МВФ є перегляд Плану дій, який був розроблений минулого року, та оцінка виконання попередніх рекомендацій МФВ у сфері фіскальної політики.

«Представники місії Міжнародного валютного фонду оцінюватимуть зміни, які відбулися у діяльності ДФС. Протягом візиту вони вивчатимуть план проведення реформ фіскальної служби та нададуть практичні рекомендації щодо удосконалення діяльності податкових органів», — прокоментував візит технічної місії МВФ Голова ДФС Роман Насіров.

«Переконаний, що плідна співпраця між нашими органами допоможе прискорити реформу фіскальної служби та покращити якість надання послуг платникам податків», — додав він.

Податковою міліцією м. Києва викрито конвертцентр з обігом понад 600 млн. грн.

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 та ч.ч.1,3 ст.212 КК України припинено діяльність „конвертаційного центру”, організованого групою осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Схема конвертації полягала в наступному: безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки, в тому числі підприємств-імпортерів, надходили на рахунки транзитно-конвертаційних суб’єктів господарювання у вигляді оплати за роботи або послуги. Після цього дані кошти з використанням підміни придбаної та реалізованої номенклатури товарів конвертувались та знімались готівкою учасниками центру для передачі замовникам за винятком 10-11%.

Загальний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки склав понад 600 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 100 млн. гривень.

Проведено 7 обшуків в офісах і за місцями проживання фігурантів центру та їх транспортних засобах, де вилучено 131 тис. гривень готівкою, 5 печаток (у т.ч. підприємства-нерезидента), комп’ютерну техніку та фінансово-господарську документацію, що свідчить про їх протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

У Києві виявлено незаконно ввезену японську оргтехніку вартістю понад 12 млн. грн.

11.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції м. Києва розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України відносно службових осіб підприємства, яке є офіційним дистриб’ютором однієї з відомих торгових марок японської оргтехніки.

В рамках даного розслідування припинено незаконну схему ввезення на митну територію України продукції даної торгової марки поза митним контролем через невстановлених фізичних осіб без сплати відповідних митних платежів.

Встановлено, що в подальшому оргтехніку реалізовували через підприємство, в податковій звітності якого придбання вказаного товару відображалось від підприємств з ознаками фіктивності.

За результатами обшуків, проведених в м. Києві в офісному та складських приміщеннях вилучено грошові кошти в сумі 30 тис. дол. США та 150 тис. грн.; комп’ютерну техніку, яка містить дані бухгалтерського обліку; первинні бухгалтерські документи, чорнові записи щодо ймовірного походження вказаної оргтехніки.

Крім того, оглянуто і описано наявний на складі товар на суму понад 12 мільйонів гривень.

Тривають слідчі дії.

За півроку УВБ ГУ ДФС у Харківській області проведено 123 службові перевірки

13.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В тому числі 87 за зверненнями громадян та юридичних осіб та 36 — за ініціативою працівників управління внутрішньої безпеки на підставі отриманої оперативної інформації.

За результатами проведених службових перевірок інформація підтвердилася у 25 випадках (22- за зверненнями громадян і юридичних осіб). Керівникам районних підрозділів ГУ ДФС у Харківської області направлено 31 подання про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень, 28 працівників притягнуто до відповідальності, у тому числі 4 до дисциплінарної відповідальності.

Стосовно посадових осіб органів ДФС розпочато 18 кримінальних проваджень. 10 особам повідомлено про підозру.

На адресу прокуратури Харківської області для прийняття остаточного рішення направлено 33 матеріали.

В той же час фахівці управління внутрішньої безпеки приділяють особливу увагу профілактичній роботі. Протягом січня-червня проведено 439 профілактичних заходів, серед яких: бесіди, лекції, публікації у ЗМІ тощо.

Адміністративне оскарження рішень контролюючих органів

13.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Право на адміністративне оскарження рішень контролюючих органів є важливим та необхідним механізмом досудового врегулювання спору між платником податків і контролюючим органом. Відтак, вирішення таких спорів у межах адміністративного оскарження дає можливість суб’єктам господарювання захистити свої інтереси, зекономити час та зусилля, оминаючи процедури судового оскарження

Відповідно до п. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України (далі ПКУ) у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених ПКУ або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби — з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог п. 44.6 ст. 44 ПКУ) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Під час процедури адміністративного оскарження обов’язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених ПКУ, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган (п. 56.4 ст. 56 ПКУ).

Платник податків одночасно з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня зобов’язаний письмово повідомляти контролюючий орган, яким визначено суму грошового зобов’язання або прийнято інше рішення, про оскарження його податкового повідомлення-рішення або будь-якого іншого рішення (п. 56.5 ст. 56 ПКУ). У разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі  скаргою до контролюючого органу вищого рівня  (п. 56.6 ст. 56 ПКУ). Окрім того,       п. 56.18 ст. 56 ПКУ визначено, що з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Відповідно до п.56.8 ст.56 ПКУ контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Згідно з п.56.9 ст.56 ПКУ керівник (його заступник або інша уповноважена посадова особа) відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строку розгляду скарги платника податків понад 20-денний строк, визначений у п.56.8 ст.56 ПКУ, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у п.56.8 ст.56 ПКУ. Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника (його заступника або іншої уповноваженої посадової особи), така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків. Скарга вважається також повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника (його заступника або іншої уповноваженої посадової особи) про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20-денного строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту. Пунктом 56.13 ст.56 ПКУ передбачено, що у разі коли останній день строків, зазначених у цій статті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку (п. 56.10 ст. 56 ПКУ).

В Електронному кабінеті платника з’явилися нові сервіси

13.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Зокрема, з 1 липня розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (далі ЕКП) для платників ЄСВ. Платники  тепер мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт з ЄСВ за новими формами.

Окрім того, нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

  • податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;
  • податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);
  • звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Нагадуємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється за наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно — довідкового департаменту ДФС

З початку року слідчим управлінням фінансових розслідувань в ЄРДР зареєстровано 135 кримінальних проваджень

12.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

З них 77 – за тяжкими статтями. Про це розповів начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін.

Посадовець зазначив, що до суду вже направлено 12 матеріалів, а сума відшкодованих державі збитків складає 7, 2 млн. гривень.

Одним з основних напрямків «детінізації» економіки є припинення незаконної діяльності «конвертаційних центрів» і відпрацьовування суб’єктів господарювання, які користувалися їх послугами.

Цього року працівниками податкової міліції Харківщини припинена діяльність трьох «конвертаційних центрів», обсяг проконвертованих коштів яких склав близько 5,36 млрд. гривень. За результатами відпрацювання СГД-користувачів конвертаційних центрів, встановлених у минулому році, стягнуто 4,34 млн. гривень.

Крім цього, виявлено більше 30 фіктивних суб’єктів господарської діяльності, які не входили до «конвертаційних центрів». Ймовірні втрати бюджету від їх діяльності склали близько 80 млн. гривень. За результатами проведених перевірок, донараховано 1,7 млн. гривень, стягнуто 447,3 тис. гривень.

Як зауважив Сергій Марєхін, такі проблеми як побудова бізнесу з метою уникнення сплати ПДВ та застосування схем мінімізації платежів на сьогоднішній день також не втрачають своєї актуальності. Чимало підприємницьких структур будують свій бізнес так, щоб уникнути сплати ПДВ, застосовуючи для цього велику кількість схем мінімізації платежів.

У поточному році розпочато 20 досудових розслідувань за виявленими фактами ухилення від сплати ПДВ, сума встановлених збитків склала 60 млн. гривень. За виявленими фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ розпочато 3 досудових розслідування, зменшена до відшкодування сума податку, яка є предметом досудових розслідувань, склала 1,03 млн. гривень. Крім цього, розпочато 1 досудове розслідування за виявленими фактами незаконного відшкодування ПДВ, незаконно відшкодована сума податку, яка є предметом досудових розслідувань становить 1,6 млн. гривень.

У 2016 році за лінією викриття кримінальних правопорушень у митній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 9 кримінальних проваджень, встановлена сума збитків склала 24,5 млн. гривень, відшкодовано збитків на суму 1,041 млн. гривень. Накладено арешт на ТМЦ, майно, кошти на загальну суму 60 млн. гривень.

Крім цього, з метою забезпечення постійного моніторингу зовнішньоекономічних операцій з початку року до Харківської митниці ДФС направлено 13 орієнтувань щодо можливих порушень митного та податкового законодавства. За результатами проведених спільних заходів складено 10 протоколів про порушення митних правил на суму 2,6 млн. гривень, винесено 1 постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на 17 тис. гривень.

«На теперішній час ще однією актуальною проблемою у сфері оподаткування залишається питання протидії незаконному обігу та виготовленню підакцизних товарів, — розповідає Сергій Марєхін. —  У 2016 році працівники слідчо-оперативних підрозділів ліквідували 8 підпільних цехів, з яких 5 займалися виготовленням лікеро-горілчаних виробів та 3 спеціалізувалися на виробництві паливно-мастильних матеріалів.»

В рамках комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено обладнання, палива, тютюнових та лікеро-горілчаних виробів на загальну суму у 8,7 млн. гривень.

Оподаткування нерухомості у разі переходу права власності

12.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

У разі переходу права власності на об’єкт житлової або нежитлової нерухомості (об’єкт оподаткування) від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього та нового власника. Для попереднього власника податок обчислюється за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності на об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Разом з тим, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

— об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

— розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

— права на користування пільгою із сплати податку;  розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Інформація щодо митного оформлення товарів, повернутих з території Російської Федерації або Республіки Білорусь на митну територію України внаслідок запроваджених заборон та обмежень

12.07.2016

У зв’язку із запровадженням Російською Федерацією заборон та обмежень щодо транзиту товарів з території України через територію Російської Федерації (Указ Президента РФ від 01.01.2016 №1 „Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з Території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації зі змінами, внесеними Указом президента Російської Федерації від 01.07.2016 № 319) інформуємо.

 

Відповідно до частини першої статті 84 Митного кодексу України (далі — Кодекс) товари, які були поміщені у митний режим експорту, з моменту фактичного вивезення за межі митної території України втрачають статус українських товарів.

 

Товари, які були вивезені в митному режимі експорту та в подальшому повернуті на митну територію України внаслідок запроваджених Російською Федерацією заборон та обмежень, можуть бути поміщені декларантом в митний режим транзиту або реімпорту з дотриманням умов таких режимів та у порядку, визначеному Кодексом.

Після поміщення у митний режим реімпорту товарів згідно з пунктом З частини другої статті 78 Кодексу суми вивізного мита, сплачені при експорті цих товарів, повертаються особам, які їх сплачували, або їх правонаступникам, у порядку, передбаченому Кодексом. Акцизний податок і податок на додану вартість при поміщенні товарів згідно з пунктом 3 частини другої статті 78 Кодексу у митний режим реімпорту справляються відповідно до Податкового кодексу України.

Довідка — п. 3 ч. 2 ст. 78 Кодексу — товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала. у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору згідно з яким її і товари поміщувалися у митний режим експортуабо з інших обставинщо перешкоджають виконанню цього договору (за певних умов).

 

Декларування товарів у митний режим реімпорту може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів (частина сьома статті 79 Кодексу).

 

Для доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення до митниці призначення використовується попередня митна декларація (стаття 259 Кодексу), яка у встановленому порядку подається декларантом до митниці, в зоні діяльності якої товари та/або транспортні засоби комерційного призначення будуть пред’явлені для митного оформлення (митниця призначення).

Товари та транспортні засоби мають бути доставленими в митницю призначення до закінчення строку, визначеного статті 95 Кодексу, а саме 10 діб для автомобільного транспорту (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці — 5 діб).

 

Також допускається зміна митниці призначення на іншу, ніж та, що зазначена в документі контролю за переміщенням товарів.

З метою вирішення питання про зміну митниці призначення (переадресування товару) перевізник (декларант або уповноважена ним особа) повинен звернутись з письмовою заявою до органу доходів і зборів, до якого фактично прибули товари та/або транспортні засоби комерційного призначення (розділ X Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066).

Згідно з частиною четвертою статті 92 Кодексу для поміщення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів митну декларацію (документ, який відповідно до статті 94 Кодексу використовується замість митної декларації), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару;

2) у випадках, визначених законодавством, надати органу доходів і зборів дозвільний документ на транзит через митну територію України, який видається відповідними уповноваженими органами;

3) у випадках, встановлених Кодексом, забезпечити виконання зобов’язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X Кодексу.

Митна декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою органу доходів і зборів в пункті ввезення (пропуску) на митну територію України у порядку, встановленому Кодексом.

Відповідно до статті 90 Кодексу товари та/або транспортні засоби комерційного призначення, розміщені в митний режим транзиту, переміщуються від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Нагадуємо! Звітність з ЄСВ за червень 2016 року – за новою формою

12.07.2016

Нагадуємо платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про те, що звітність з ЄСВ за звітний період «червень 2016 року» подається за новою формою, яка затверджена Наказом  Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 11.04.2016р. № 441).

Звіт подається в податкову інспекцію за місцем взяття страхувальника на облік як платника єдиного внеску в один із таких способів:

— в електронній формі засобами електронного зв’язку (надсилається не пізніше закінчення останньої години 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);

— на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);

— на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти  (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);

— надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти. У такому випадку поштове відправлення на адресу податкової інспекції відправляється не пізніше 10 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду.

Витрати, які зменшують сукупний чистий дохід приватних нотаріусів

13.07.2016

Доходи нотаріусів оподатковуються відповідно до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями.

При визначенні сукупного чис- того доходу приватного нота- ріуса враховуються витрати, наведені в Узагальнюючій податковій консультації щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженій наказом ДПС України від 24.12.2012 №1185 та в Узагальнюючій податковій консультації щодо витрат приватного нотаріуса, затвердженій наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №884.

До витрат приватного нотаріуса можуть бути віднесені, зокрема:

— оренда робочого місця нотаріуса, у тому числі його поточний ремонт, обладнання пандусу для під’їзду інвалідів;

— страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса;

— технічне забезпечення діяльності робочого місця нотаріуса та його обслуговування: охоронна та пожежна сигналізація; металеві двері або металеві ролети; металеві грати, захисні ролети та броньована ударостійка плівка на вікнах; металеві шафи; вогнестійкий сейф; інформаційна вивіска; обслуговування технічного обладнання (комп’ютери, у тому числі їх програмне забезпечення, принтери, сканер, ксерокс, факс, телефон тощо); підключення та користування мережею Інтернет без обмеження кількості провайдерів, включаючи мобільний Інтернет; телекомунікаційні послуги; меблі;

— програмне забезпечення, користування електронною базою законодавства;

— встановлення, обслуговування та користування державними та єдиними реєстрами;

— виготовлення печатки, штампів з текстами посвідчувальних написів;

— витрати на придбання спеціальних бланків нотаріальних документів та ведення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, книг, журналів реєстрації (обліку), передбачених номенклатурою;

— витрати на придбання канцелярського приладдя (картонажі, архівні папки, твердий картон, канцелярський папір, технічні засоби для прошивання документів тощо);

— витрати на забезпечення збереження документів нотаріального діловодства;

— проходження підвищення кваліфікації, участь у короткотермінових семінарах, міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях; удосконалення професійної майстерності; навчання в школі молодого нотаріуса; придбання та передплата юридичної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо);

— оплата праці та обов’язкові нарахування на фонд оплати праці помічників, секретарів, стажистів (найманих працівників);

— сплата внесків до Пенсійного фонду України, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування;

— відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування (депозитні рахунки);

— витрати на поштові та кур’єрські послуги, необхідні для ведення нотаріальної діяльності;

— комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса, у разі якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса;

— сплату щомісячних членських внесків нотаріусами на забезпечення нотаріального самоврядування, відповідно до статті 16 Закону України від 02.09.1993 №3425-XII «Про нотаріат» зі змінами та доповненнями.

Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ?

13.07.2016

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс). у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку на додану вартість у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої –  третьої груп.

Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 Кодексу не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (пункт 182.1 статті 182 Кодексу).

Згідно із розділами V та ХХ Кодексу до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ – 20%, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.01.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланнямhttp://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Податковий календар з 15 по 20 липня 2016 року

12.07.2016

 

 15 липня, п’ятниця,

останній день подання:

— звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень 2016 року (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

— довідки про використані розрахункові книжки за червень 2016 року

19 липня, вівторок,

останній день подання:

— коригування попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку (на вересень 2016 року);

 декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за IІ квартал 2016 року

останній день сплати:

— авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, за IІ квартал 2016 року;

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IІ квартал 2016 року

20 липня, середа,

останній день подання:

— податкової декларації з ПДВ за червень 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

— декларації акцизного податку за червень 2016 року;

— звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів ДФС (форма №Д4 (місячна)) за червень 2016 року;

— податкової декларації з рентної плати за червень 2016 року з розрахунком:

— рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

— рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

— рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

— рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

— податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за червень 2016 року платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у червні 2016 року;

 останній день сплати:

— доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за червень 2016 року;**

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за червень 2016 року (крім гірничих підприємств);

— авансового внеску з єдиного податку на липень 2016 року платниками, віднесеними до першої та другої груп

**Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку у сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, чинних відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 Податкового кодексу України).

 

ПДФО сплачується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням найманих працівників

12.07.2016

Згідно зі ст. 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію, мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. При цьому зазначені суб’єкти мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Так, підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів, а також функціональних структурних підрозділів апарату управління. При цьому підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Водночас при створенні підприємством філії, представництва, відділення та інших відокремлених підрозділів питання про розміщення таких підрозділів підприємства необхідно погоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

Відповідно до пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ передбачено, що суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи фізичних осіб, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Згідно з п. 63.3 ст. 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік до контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» із змінами та доповненнями  (далі – Порядок).

Так, п.п. 7.1 п. 7 Порядку визначено, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

Таким чином, податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

Чи може «єдинник» здавати в оренду нерухоме майно?

13.07.2016

Власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, які заборонені законодавством. Це положення, наприклад стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

Так, фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку. Відповідне передбачено підпунктом 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу.

Як відомо, фізична особа-підприємець самостійно обирає спрощену систему оподаткування, якщо вона відповідає вимогам, встановленим Податковим кодексом та реєструється платником єдиного податку. Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Якщо у фізичної особи-підприємця є намір здавати в оренду, наприклад, нежитлові приміщення, які перевищують встановлені норми для «єдинників», то її необхідно здійснювати діяльність на загальній системі оподаткування.

Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку у межах, що не перевищують установлений ліміт каси

13.07.2016

Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку у межах, що не перевищують установлений ліміт каси.

Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов’язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.

Відокремлені підрозділи підприємств — юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.

За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства (підприємця) може здаватися до операторів поштового зв’язку та небанківських фінансових установ, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку.

Здавання готівкової виручки (готівки) здійснюється самостійно або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів.

Здавання готівкової виручки (готівки) може здійснюватися для зарахування на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.

Підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення потрібних витрат до настання строків цих виплат.

Зазначена норма визначена п. 2.8 та 2.9 Постанови НБУ від 15.12.04 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

 

 

Добавить комментарий