пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 15-07-2016

Шановні бухгалтери, вітаємо з професійним святом!

15.07.2016 –Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області

З 2004 року за Указом Президента України 16 липня вважається офіційним Днем бухгалтера України. І вибір цієї дати був невипадковий, бо саме 16 липня 1999 року був ухвалений Закон «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Сьогодні бухгалтер – це економічно грамотна людина з вищою освітою, що знає комп’ютерну техніку, податкове та митне законодавство, має дипломатичність, скурпулезностью, мобільність і пунктуальність. Саме на бухгалтера покладена відповідальність за ухвалення економічних рішень, що дозволяють досягати максимальної ефективності від витрачання ресурсів підприємства.

День бухгалтера відзначається щороку, щоб підкреслити надзвичайно важливу роль вашої професії у сучасному суспільстві. Важко уявити собі галузь національної економіки де б не використовувалась Ваша праця, Ваш досвід та професійні знання.

Від щирого серця бажаємо Вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, миру і злагоди, невичерпних сил та наснаги, а також великого успіху, який буде супроводжувати Вас у всіх Ваших починаннях!

З повагою,

Начальник Харківської ОДПІ

ГУ ДФС у Харківській області

Артур Праскурін

 

Харківська ОДПІ  вітає із професійним святом – Днем бухгалтера

15.07.2016 –Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області

Щороку фахівці Харківської ОДПІ святкують День бухгалтера України з найкращими головними бухгалтерами підприємств та організацій, які обслуговуються в ДПІ.

Очільник відомства, Артур Праскурін привітав з професійним святом бухгалтерів та зазначив, що своєю відданою працею вони не тільки забезпечують своєчасність розрахунків, сплату податків і зборів до державної скарбниці, а є надійною опорою керівника підприємства, установи чи організації у прийнятті виважених управлінських та інвестиційних рішень, що є незамінною складовою ефективного господарювання.

Податківці відзначили кращих бухгалтерів почесними грамотами та квітами за вагомий внесок у наповненні Державної скарбниці України, сумлінне виконання податкових зобов’язань, високий професіоналізм та з нагоди святкування Дня бухгалтера України:

головного бухгалтера Приватного акціонерного товариства «ЗАВОД ЕЛОКС» Орінчак Ларису Олександрівну;

головного бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-словенського підприємства «ХЛIБОПЕКАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС «КУЛИНИЧIВСЬКИЙ» Скріпнік Ірину Валентинівну;

головного бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю «БИТТЕХ» Стрілець Зою Іванівну;

головного бухгалтера ФІРМИ «ЛОСК» Антіпіну Валентину Олексіївну;

головного бухгалтера приватного підприємства «СТІЛВЕСТ» Костікова Ярослава Миколайовича;

головного бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «КВАНТУМ» Денисенко Тетяну Леонідівну.

Наприкінці заходу, Артур Праскурін побажав присутнім подальшого розвитку бізнесу та сумлінної сплати податків до бюджету.

 

Харківська ОДПІ: Понад 600 тисяч гривень транспортного податку сплатили платники до місцевих бюджетів за перше півріччя 2016 року

15.07.2016

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вячеслав Праскурін.

За словами посадовця, за січень-червень 2016 року платниками транспортного податку Харківського району та м. Люботин, а саме: від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 255,9 тис. гривень, що на 66,4 тис. гривень більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Фізичні особи — власники оподатковуваних VIP-авто, сплатили до місцевого бюджету 388,4 тис. гривень податку на майно в частині транспортного податку. Зокрема, у червні 2016 року до бюджету сплачено 235,4 тис. гривень транспортного податку.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити вже надіслані (вручені) фізичним особам контролюючим органом за місцем їх реєстрації до 1 липня звітного року. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів.

Харківська ОДПІ: Понад 12 мільйонів гривень військового збору сплатили платники на потреби армії за перше півріччя

13.07.2016

Це на 871,3 тис. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту — 107,7%.

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, зокрема, у червні поточного року платники Харківського району та  м. Люботин перерахували до Державного бюджету 2,4 млн. грн. військового збору.

Нагадаємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Cтавка збору залишається незмінною — 1,5% від об’єкта оподаткування.

Європейські податківці позитивно оцінили обрання Романа Насірова Президентом ІОТА

14.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За результатами голосування Роман Насіров був обраний Президентом ІОТА на наступний рік.

Головування України в ІОТА було позитивно оцінено керівниками податкових адміністрацій європейських країн. Зокрема, вони відмітили просування України в реформуванні фіскальної служби. Європейські колеги звернули увагу на унікальність та ефективність вітчизняної системи ризиків та системи адміністрування податків.

До вітань долучився і керівник Служби доходів Міністерства фінансів Грузії Георгій Табуашвілі.

«Вітаю Фіскальну службу України та особисто Романа Насірова з обранням на посаду  Президента ІОТА. Грузія підтримує це призначення. Ми віримо, що під президентством Романа Насірова ІОТА буде продовжувати розвиток співпраці та обмін досвідом», — зазначив він.

Георгій Табуашвілі разом з іншими представниками ІОТА побажали  українським колегам успіху у важливому завданні проведення реформ.

«Ми віримо, що ваші реформи будуть успішними та приведуть до економічного зростання», — додав керівник Служби доходів Міністерства фінансів Грузії.

Відбір кандидатів на посади начальників митних постів Одеської митниці ДФС відбувається згідно із законодавчими вимогами

14.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Проведення конкурсного відбору на посади начальників митних постів Одеської митниці ДФС здійснюється відповідно до норм Закону України «Про державну службу» та регламенту роботи ДФС. Про це повідомила директор департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова.

За її словами, на сьогодні на українських митницях нараховується 28 вакантних посад, найбільша кількість яких – саме в Одесі.

«З 10 митних постів Одеської митниці на 7 відсутні керівники. Тому на прохання начальника Одеської митниці Головою ДФС було прийняте рішення в межах своїх повноважень, наданих йому Законом «Про державну службу», щодо оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад», – наголосила Тетяна Пажитнова.

Вона також розповіла, що конкурс відбудеться в 3 етапи. Перший етап – це тестування в режимі он-лайн на сайті Нацдержслужби. Другий етап – розв’язання ситуаційних завдань і третій – проведення співбесід.

Наказом Голови ДФС  була утворена конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники кадрової служби, юридичної служби та департаментів митного напряму.

«За дорученням Голови ДФС направлено лист до голови Одеської облдержадміністрації щодо включення представника облдержадміністрації до участі у роботі конкурсної комісії. Також до участі у роботі конкурсної комісії увійде представник Громадської ради, яка діє при ДФС», – підкреслила Тетяна Пажитнова.

Нагадуємо, що на веб-порталі ДФС розміщено анонс про проведення конкурсного відбору кандидатів на посади митних постів Одеської митниці ДФС, в якому зазначено умови його проведення та перелік документів, які претенденти на посади мають надати для участі в конкурсі.

Полтавське газовидобувне підприємство ухилилось від сплати 28,3 млн. грн. ПДВ

14.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Полтавської області розслідується кримінальне провадження за ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке займається видобуванням природного газу, ухилилися від сплати 28,3 млн. грн. ПДВ.

Дані особи у 2015 році не включили до податкових зобов’язань з ПДВ кошти, отримані в якості передоплати за договорами закупівлі природного газу, що і призвело до ухилення від сплати податку.

13 липня 2016 року на підставі рішення суду накладено арешт на майно учасників спільної діяльності з видобування природного газу загальною орієнтовною вартістю 28,5 млн. гривень.

Проводяться подальші слідчо-оперативні заходи направленні на відшкодування завданих державі збитків.

Роман Насіров підписав Протокол про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями між Україною та Азербайджаном

14.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної служби України Роман Насіров та Голова Державного митного комітету Азербайджанської Республіки Алієв Айдин Алі оглу підписали Протокол між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджанської Республікою про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом. Підписання документу відбулося у м. Баку, Азербайджанська Республіка.

«Підписання Протоколу свідчить про взаємну зацікавленість покращувати роботу митних органів та поглиблювати взаємодію у сфері обміну інформацією. Реалізація положень Протоколу сприятиме підвищенню ефективності боротьби з контрабандою та іншими правопорушеннями, віднесеними до компетенції митних органів України та Азербайджану», — наголосив Роман Насіров.

Він зазначив, що Протокол передбачає визначення уповноважених підрозділів, які будуть обмінюватися інформацією по мірі її надходження. «Інформація буде стосуватися осіб, які причетні до незаконного переміщення товарів і предметів повітряним транспортом, а також товарів, що переміщують із порушенням митного законодавства однієї зі Сторін», — повідомив Голова ДФС.

Таким чином, укладання Протоколу створить правові підстави для розвитку двосторонньої співпраці між митними органами України та Азербайджану в сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом.

Роман Насіров у складі офіційної делегації перебуває в Азербайджані

14.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

14 липня Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у складі офіційної делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком перебуває з візитом в Азербайджанській Республіці.

Програмою візиту передбачені зустрічі з азербайджанськими колегами та участь у заходах  з нагоди візиту української делегації.

У рамках візиту планується підписання Протоколу між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджанської Республіки про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом.

В Україні виходить новий журнал за підтримки ДФС

13.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Відбулася презентація нового українського фінансово-економічного журналу «Вісник. Рейтинг». Видання вийшло друком у липні цього року за підтримки Державної фіскальної служби України.

Місія журналу — сприяти формуванню в країні чесних і прозорих відносин між платниками податків та державою. У виданні представлено три головні розділи: «Країна», «Галузь», «Регіон». Формування рейтингів відбувається на основі офіційних даних.

«В Україні назріла необхідність появи ґрунтовного фахового видання, яке публікуватиметься за підтримки ДФС і слугуватиме своєрідною трибуною для висвітлення роботи та рейтингових показників підприємств. «Вісник. Рейтинг» повинен стати потужною платформою для розвитку відносин між платниками податків і державою», — зазначив у вступному слові Голова ДФС Роман Насіров.

«Сьогодні нам дуже важливо бути публічними і представляти найновіші статистичні дані бізнесу, платникам податків та всім, хто цим цікавиться. У новому виданні розглядається широке коло питань, пов’язаних з агробізнесом,  роздрібною торгівлею, підакцизними товарами, такими як алкоголь і тютюн,  харчовою промисловістю. Журнал висвітлює якісну аналітику від провідних експертів податкової галузі та фахівців структурних підрозділів ДФС. У нас є ще багато задумок, які обов’язково будуть реалізовані в наступних номерах», — наголосив під час свого виступ очільник відомства.

«Пивне» питання

15.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Середина літа 2016 року. У Харкові + 37. Лише надвечір погода становиться більш-менш комфортною і  майже все населення виходить на вулиці, до скверів та «пікнікових зон».

Користуючись сприятливою нагодою, багато підприємців спритно перебудували свій бізнес і зайнялись реалізацією пива. Однак не всі вони перед тим, як розпочати нову справу, ознайомилися із законодавчими нормами з цього питання, або, хоча б, проконсультувалися у спеціалістів.

А торгівля пивом, має багато нюансів. Один з них – обов’язкова наявність ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, адже з минулого року «законодавством» пиво віднесено до алкоголю.

Отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями можна лише при наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій – РРО, або наявності розрахункових книжок, які зареєстровані в об’єднаних державних податкових інспекціях ГУ ДФС у Харківській області замість РРО.

На сьогоднішній день плата за ліцензію становить 8 тис гривень (за рік) на кожний окремий, зазначений в ліцензії РРО. Для торгівлі на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст,  вартість «алкогольної ліцензії» набагато нижча — 500  гривень.

Здійснити сплату можна або одразу однією сумою, або щоквартально рівними частками. Всі кошти, отримані за ліцензії надходять до бюджетів місцевих громад. І надалі використовуються для виконання різноманітних соціальних проектів.

Для того, щоб одержати ліцензію необхідно звернутися до ЦОП податкової інспекції ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельного  об’єкту або до  управління  контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Харківській області (м. Харків, вул. Клапцова,25).

Перелік документів достатньо простий: заява за встановленою формою та платіжне доручення. І вже через 10 днів – у вас в наявності ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Звіт з ЄСВ за червень подаємо за новою формою!

15.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 14.04.15 р № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905, затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та його форма (далі Порядок). Цей Порядок був оновлений наказом Міністерства фінансів від 11.04.16  № 441.

Відповідно до зазначеного наказу з 1 липня 2016 року звіти за звітний період «червень 2016 року» подаватимуться за новою формою.

Порядком, зокрема, визначено, що Звіт в фіскальні органи подається за місцем взяття на облік як платника єдиного внеску одним із таких способів:

-в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб – у такому разі звіт потрібно надіслати не пізніше закінчення останньої години дня, у якому спливає граничний строк подання;

— у паперовій формі, завіреній підписом керівника страхувальника та скріпленій печаткою (за наявності), разом із електронною формою на електронних носіях інформації.

Якщо в страхувальника кількість застрахованих осіб не більше 5, ЄСВ- звіт можна подати тільки в паперовій формі До того ж можна подавати не особисто, а надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

При відправці звіту поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного фіскального органу не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання Звіту.

Нагадуємо, що останній день подання Звіту щодо ЄСВ за червень місяць – 20 липня 2016 року.

 

Коли потрібно нараховувати мінімальний єдиний внесок

14.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує роботодавцям про необхідність донараховувати єдиний внесок, якщо база його нарахування за місяць не дотягує до розміру мінімальної зарплати, установленої на місяць, за який нараховують дохід.

Відповідно до статті 8 Закону України від 08.07.10 р.№ 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» коли база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, суму єдиного внеску розраховують як добуток розміру мінзарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Так доводиться робити, коли:

—         зарплата працівника за основним місцем роботи за місяць менше мінімальної через роботу на умовах неповного робочого часу;

—         одержання за місяць відпускних, які було обчислено із зарплати, яка була менша за мінімальну на момент, коли людина йде у відпустку;

—         одержання лікарняних чи декретних, які через особливості розрахунку (зокрема залежно від наявного страхового стажу) та разом з іншими доходами, що обкладаються єдиним внеском, менші за мінімалку;

—         працівник, якому нараховано зарплату менше мінімальної, був у цьому місяці у відпустці без збереження запрлати;

—         зарплата за основним місцем роботи та сума винагороди за ЦПД, нараховані тим самим роботодавцем, менші за мін зарплату.

З 01.05.2016 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1450 грн. на місяць, тож мінімальна сума єдиного внеску, яку за названих обставин потрібно буде сплатити до бюджету, становитиме 319 грн.

З 1 липня 2016 року оновлено Довідник податкових пільг

15.07.2016

Державна фіскальна служба України у листі від 29.06.2016 року оприлюднила нову редакцію Довідників податкових пільг (№ 79/1 та № 79/2) станом на 01.07.2016 року.

Нагадуємо, що згідно із пунктом 30.6 статті 30 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання обліковують суми податків і зборів, які не сплачені до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233, щоквартально звітують про такі суми за місцем своєї реєстрації. У разі коли платник пільгами не користується, звіт не подається.

Довіреність на укладення договору про надання послуг електронного цифрового підпису повинна бути посвідчена нотаріально

15.07.2016

Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг електронного цифрового підпису.

Довіреність має бути посвідчена нотаріально та оформлена на номерному бланку суворої звітності.

Відповідно до п. 5.1 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС передбачено, що заявник може бути представлений довіреною особою, якщо немає можливості його особистої присутності в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі — АЦСК ІДД ДФС). У цьому випадку заявник надає довіреність на подання документів для реєстрації.

Представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюється особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності.

Заявник наділяє представника відповідними повноваженнями для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) (подання до відокремлених пунктів реєстрації реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення, скасування посилених сертифікатів тощо).

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий  ресурс (категорія 401.02).

Податковий календар з 20 по 29 липня 2016 року

15.07.2016

 

20 липня, середа,

останній день подання:

— податкової декларації з ПДВ за червень 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

— декларації акцизного податку за червень 2016 року;

— звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів ДФС (форма №Д4 (місячна)) за червень 2016 року;

— податкової декларації з рентної плати за червень 2016 року з розрахунком:

— рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

— рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

— рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

— рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

— податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за червень 2016 року платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у червні 2016 року;

останній день сплати:

— доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за червень 2016 року;**

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за червень 2016 року (крім гірничих підприємств);

— авансового внеску з єдиного податку на липень 2016 року платниками, віднесеними до першої та другої груп

**Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку у сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, чинних відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 Податкового кодексу України).

25 липня, понеділок,

останній день подання декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на серпень 2016 року

28 липня, четвер,

останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень 2016 року

29 липня, п’ятниця,

останній день сплати:

— ПДВ за червень 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

— акцизного податку за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень 2016 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

— військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб зазначеного у річній податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами;

— військового збору зазначеного у річній податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами;

— авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал 2016 року;

— авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІ квартал 2016 року;

— єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал 2016 року;

— рентної плати за червень 2016 року за:

— користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

— користування радіочастотним ресурсом України;

-транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

— транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

— плати за землю за червень 2016 року.***

***Фізичними особами такий податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення

 

Чи підлягає взяттю на облік у контролюючих органах нерезидент у разі придбання корпоративних прав юридичної особи резидента?

15.07.2016

Відповідно до підпункту 14.1.193 пункту 14.1 статті 14 Подат- кового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами (далі – Кодекс) постійне представництво – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів.

Згідно з пунктом 64.5 статті 64 Кодексу підставою для взяття на облік (внесення змін, перереєстрації) відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, є належна акредитація (реєстрація, легалізація) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Статтею 167 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV із змінами та доповненнями передбачено, що корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом. Законом можуть бути встановлені обмеження певним особам щодо володіння корпоративними правами та/або їх здійснення.

Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

Отже, якщо компанія – нерезидент не здійснює господарської діяльності в Україні та не підпадає під визначення постійного представництва, то, у разі придбання корпоративних прав юридичної особи – резидента, ставати на облік у контролюючому органі не потрібно.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 119.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Порядок подання податкової декларації акцизного податку платниками, які реалізують пальне

15.07.2016

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку (далі – податку) контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Слід зазначити, що особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (підпункт 212.3.11 пункту 212.3 статті 212 Кодексу).

Згідно з пунктом 215.1 статті 215 Кодексу пальне належить до підакцизних товарів.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1 статті 49 Кодексу).

Отже, декларація акцизного податку подається суб’єктом господарювання до контролюючого органу за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання платником акцизного податку. Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців.

У разі здійснення такими суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пальним, вони також підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами з подачею декларації акцизного податку до контролюючих органів за місцезнаходженням пунктів продажу товарів.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 116.06 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Права та обов’язки платників податків під час проведення перевірок податковими органами

15.07.2016

Відповідно до ст. 83 ПКУ для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є документи, визначені ПКУ, податкова інформація, експертні висновки, судові рішення, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені ПКУ або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

З метою отримання податкової інформації контролюючі органи також мають право проводити зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків (пункт 73.5 статті 73 ПКУ).

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться згідно з затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232 Порядком проведення контролюючими органами зустрічних звірок  (далі – Порядок № 1232).

Згідно з п. 1 Порядку № 1232 зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу та якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

У разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта  господарювання у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця) (абзац другий п.7 Порядку № 1232).

Разом з тим, згідно з приписами підпунктів 72.1.1.1, 72.1.1.2 та 72.1.1.3 п. 72.1 ст.72 ПКУ для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133  ПКУ, інших звітних та бухгалтерських документах.

Пунктом 74.2 ст. 74 ПКУ визначено, що зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.

Що стосується можливості платника податків оскаржити висновки акта перевірки щодо порушень вимог законодавства, то відповідно до пункту 86.7 ст. 86 ПКУ у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень.

Крім того, статтею 56 ПКУ передбачено оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному або судовому порядку.

Надаємо роз’яснення з питань трансфертного ціноутворення

15.07.2016

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:

— господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування сторін таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами;

— зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів — нерезидентів.

— господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі, що включена до переліку держав, затвердженого КМУ.

Разом з цим, такі господарські операції будуть визнані контрольованими у разі, якщо додатково одночасно виконуються такі умови:

— річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

— обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

До обсягу річного доходу не включаються непрямі податки (податок на додану вартість, акцизний податок і мито).

Обсяг річного доходу платника податків від будь-якої діяльності для цілей трансфертного ціноутворення розраховується як сумарне значення таких показників Звіту про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) Форма N 2:

— чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (ряд. 2000),

— інші операційні доходи (ряд. 2120),

— дохід від участі в капіталі (ряд. 2200),

— інші фінансові доходи (ряд. 2220),

— інші доходи (ряд. 2240).

Дане роз’яснення з питань трансфертного ціноутворення наданолистом ДФС України від 04.05.2016р. №9980/6/99-99-15-02-02-15.

 

До Порядку електронного адміністрування реалізації пального внесено зміни

14.07.2016

Кабінет Міністрів України  постановою від 06 липня 2016 року N409 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 24 лютого 2016 року N113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального».

Нововведеннями  передбачено надання можливості особам, що діють за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, реєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального.

При цьому до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального включаються такі дані: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору.

Самостійне виправлення помилок, допущених у Звіті про контрольовані операції за минулі звітні (податкові) періоди.

15.07.2016

 

У разі самостійного виявлення платником помилок, що містяться у раніше поданому Звіті про контрольовані операції, платник зобов’язаний подати уточнюючий Звіт, про що робиться відмітка у графі 1 заголовної частини Звіту.

Уточнюючий Звіт про контрольовані операції включає всю інформацію з раніше поданого Звіту (всі додатки разом з інформацією до додатків) із виправленням помилкових даних.

Якщо платник виявив контрольовані операції, які були не задекларовані у Звіті, то такий платник сплачує штраф у розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції.

При цьому, під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник податків не має права подавати уточнюючі Звіти за будь-який звітний (податковий) період.

Зазначена норма визначена п. 120.3 ст. 120 Податкового кодексу України та наказом МФУ від 18.01.2016 N 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».

Податкова соціальна пільга до авансу не застосовується

15.07.2016

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень ( у 2016 році – 1930 грн.).

У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір податкова соціальна пільга не надається, незалежно від категорії платника податку.

Отже, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.

Зазначена норма передбачена п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

 

При складанні розрахунку коригування до податкової накладної враховуються показники попереднього розрахунку коригування

14.07.2016

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно із п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, (далі – Порядок № 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Отже, складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.17).

 

Чи застосовується термін позовної давності 1095 днів для нарахування пені за порушення резидентами строків розрахунків у сфері ЗЕД?

15.07.2016

Відповідно до п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Виходячи з викладеного, застосування контролюючими органами санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі нарахування пені за порушення строків розрахунків, повинно здійснюватись з урахуванням терміну позовної давності (1095 днів).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 114.10).

 

З 1 липня 2016 року на митницях проводиться фото та відеофіксація

15.07.2016

1 липня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 370, якою затверджено Порядок, що визначає процедуру здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами щодо товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

У відомстві зазначили, що об’єктами фото-, відеофіксації є будь-які товари, транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, документи, необхідні для здійснення митного контролю, території та приміщення складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, території вільних митних зон та інших місць, на яких розміщуються товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на органи доходів і зборів.

Засоби фото-, відеофіксації застосовуються посадовою особою митниці у разі, коли за результатами застосування системи управління ризиками необхідне здійснення фото-, відеофіксації під час проведення митних формальностей, а також у разі необхідності зафіксувати проведення митних формальностей на будь-якому етапі митного контролю.

Крім того, на всіх етапах проведення заходів з виконання доручення Міжвідомчого цільового центру проводиться фото та відеозйомка посадовими особами ДФС, Адміністрації Держприкордонслужби та Національної поліції, що включені до складу Міжвідомчого цільового центру та спільних мобільних груп з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи.

Інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання засобів фото-, відеофіксації, може надаватися суб’єкту, яким переміщуються товари, транспортні засоби, що зафіксовані на фотознімках та у відеозаписах, на їх запит в установленому Мінфіном порядку.

Щодо ввезення на територію України транспортних засобів для використання їх в зоні АТО

14.07.2016

Для визнання транспортного засобу гуманітарною допомогою в обласну, міську державну адміністрацію або безпосередньо в Міністерство соціальної політики України (МСПУ) подаються такі документи:

— заява на МСПУ щодо визнання автомобіля гуманітарною допомогою;

— акт дарування автомобіля;

— технічний паспорт на дарований транспортний засіб з відміткою про зняття автомобіля з обліку в країні попередньої реєстрації;

— у випадку відсутності в акті дарування інформації про вартість автомобіля, подається рахунок – проформа на автомобіль;

— переклади акту дарування, технічного паспорту на автомобіль;

— план використання автомобіля;

— лист — клопотання від набувача гуманітарної допомоги, у випадку, якщо отримувач гуманітарної допомоги не є набувачем.

Отримувач гуманітарної допомоги має бути зареєстрований у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги при Міністерстві соціальної політики України.

Для реєстрації в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги організації, крім документів на автомобіль, потрібно додати:

— заяву про реєстрацію в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги;

— нотаріально засвідчену копію установчих документів або акредитацію установленого зразка, або підтвердження щодо реєстрації в МЗС.

Після визнання транспортного засобу гуманітарною допомогою та прийняття рішення у вигляді наказу МСПУ, отримувачу гуманітарної допомоги необхідно оформити цей вантаж в митному відношенні.

Документи, які необхідно подати митному органу для здійснення митного оформлення транспортного засобу як гуманітарної допомоги:

1) митна декларація,

2) наказ МСПУ про визнання транспортного засобу гуманітарною допомогою;

3) акт дарування,

4) свідоцтво про реєстрацію ТЗ з відміткою про зняття автомобіля з обліку в країні попередньої реєстрації,

5) переклади акту дарування, технічного паспорту,

6) сертифікат відповідності (Див. наказ № 28 від 01.02.2005. Не будуть підлягати обов’язковій сертифікації з 01.01.2016 — нові і такі, що були у користуванні, транспортні засоби, а також вузли, агрегати та частини до них).

7) рахунок-проформа.

Товари (предмети), що ввозяться (пересилаються) як гуманітарна допомога, підлягають першочерговому безкоштовному спрощеному декларуванню органам доходів і зборів відповідними установами та організаціями незалежно від форми власності.

Умовне постачання при анулюванні платника ПДВ

15.07.2016

Звертаємо увагу платників податку на додану вартість, які хочуть анулювати реєстрацію платника ПДВ. Зокрема, наголошуємо на необхідності визнати умовне постачання товарів та необоротних активів.

Так, відповідно до п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Не забудьте сплатити податки та прозвітувати про свою підприємницьку діяльність не пізніше 20 липня 2016 року

15.07.2016

20 липня 2016 року

Останній день сплати:

—  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за червень 2016 року;

—  авансового внеску з єдиного податку за липень 2016 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп.

Останній день подання:

—   податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

—    декларації акцизного податку за червень 2016 року;

—  податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за червень 2016 року платниками (окрім фізосіб), які обрали місячний період для звітування, та за нововідведенні земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у червні 2016 року.

Продаж овочів і фруктів із власної садиби не оподатковується!

15.07.2016

Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

— садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

— особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).

Діяльність, пов’язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

 

Добавить комментарий