пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 15.11.2016

Відбулась зустріч начальника ГУ ДФС області Миколи Рибакова з активом Громадської ради

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Під час зустрічі були обговорені нагальні питання взаємодії податкових органів  з представниками бізнесу і громадськості Харківського регіону.  А це і проведення заходів щодо протидії нелегальному обігу підакцизних товарів та торгівлі фальсифікатом, і визначення ролі громадськості у цьому процесі. Очільник фіскальної служби Микола Рибаков висловив подяку представникам Громадської ради, які не стояли осторонь цієї проблеми та приймали активну участь в проведенні заходів, направлених на протидію нелегальній торгівлі підакцизними товарами. Адже, як відзначив очільник податкового відомства, надходження  акцизного податку з роздрібної торговлі підакцизних товарів, йдуть до місцевих бюджетів, а це розвиток Харківщини.

Окремо були обговорені шляхи подолання корупційних явищ. Микола Рибаков відзначив, що в органах ДФС профілактичній роботі з попередження проявів корупції приділяється постійна увага, а реагування на факти корупції з боку співробітників відомства – миттєве та жорстке. Посадовець підкреслив, що сподівається на взаємодію з громадськістю в цьому питанні.

Окремо Микола Рибаков відповів на питання присутніх щодо реорганізації,  яка наразі відбувається у фіскальній службі. Відзначив, що кількість інспекцій суттєво зменшиться, але це ні в якому разі не вплине на якість обслуговування платників та надання сервісних послуг.

В податковій міліції Харківщини проінформували про підсумки роботи

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Ліквідація існуючих схем мінімізації податкових зобов’язань, залучення активів «тіньової» економіки до легального обігу та забезпечення наповнення державного бюджету – головні завдання на сьогоднішній день, які стоять перед податковою міліцією.

Начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін розповів про роботу податкової міліції у поточному році.

«У 2016 році за матеріалами оперативного управління слідчим управлінням фінансових розслідувань в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 164 кримінальних правопорушень, в тому числі 100 – за тяжкими статтями Кримінального кодексу України, — зазначає податківець, — до суду вже направлено 28 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих державі збитків складає 7, 2 млн. грн.».

На теперішній час актуальною проблемою у сфері оподаткування залишається питання протидії незаконному обігу та виготовленню підакцизних товарів. За вказаною лінією працівниками податкової міліції Харківщини зареєстровано  32 кримінальних провадження.

Крім цього, працівниками слідчо-оперативних підрозділів виявлено та припинено діяльність 13 підпільних цехів, — розповідає Сергій Марєхін, — з них 8 – з виготовлення лікеро-горілчаних виробів та 5 – з виробництва паливно-мастильних матеріалів.

«Протягом 2016 року в рамках операції «Акциз-2016» працівники податкової міліції Харківщини вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи  на суму у 18,8 млн. грн., з яких:

— алкогольних напоїв на суму 4,925 млн. гривень;

— спирту на суму 1,968 млн. гривень;

— тютюнових виробів на суму 546,58тис. гривень;

— паливно-мастильних матеріалів на суму 10,06 млн. гривень;

— транспортних засобів на суму 1,315 млн. гривень.»

Платники екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Суб’єкт господарювання орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котел), яка належить іншому СГ або фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання. Хто є платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення?

Відповідно до п.240.1 ст.240 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Відповідно до положень ПКУ, стаціонарне джерело забруднення — підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПКУ). Таким чином, у разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо), яке використовується для роботи автономної системи опалення (котла), платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення є суб’єкт господарювання (орендодавець — юридична особа або фізична особа — підприємець) — власник автономної системи опалення (котла), яка використовується для опалення будівлі, в тому числі коли в одній будівлі знаходяться декілька орендарів.

Фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання (орендодавець) — власник автономної системи опалення (котла), що використовується для опалення будівлі, що здається нею в оренду одному або декільком суб’єктам господарювання, не є платником екологічного податку. При цьому, суб’єкти господарювання — орендарі будівлі або приміщень будівлі, не є платниками екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення, крім випадків, коли ними укладені договори на придбання (постачання) палива для цих джерел забруднення.

«САД ЭПИКУРА» ЗАЛИШАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Однойменну книгу французького письменника та критика Anatole France 1911 року видання напередодні намагались вивезти за територію країни.

Раритет було виявлено під час здійснення митного контролю поїзду сполученням «Харків-Москва» співробітниками митного поста «Харків-пасажирський» серед особистих речей громадянки, яка прямувала до Росії.

Крім того, що жінка не мала відповідних дозвільних документів на вивезення книги, вона ще й не задекларувала її.

Отже, відносно громадянки складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 472 Митного кодексу України. Книгу вилучено.

 

Щодо подання повідомлення про прийняття працівників на роботу при суміщенні професій за основним місцем роботи

11.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що основною підставою виникнення трудових правовідносин на території України є факт укладення трудового договору. Загальний порядок укладення трудового договору встановлено ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Так згідно з частиною 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, який повинен повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП). При цьому, розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника визначаються умовами, передбаченими у колективному договорі.

Таким чином, для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою), це є основним місцем роботи.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – постанова № 413).

Згідно постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника.

Враховуючи зазначене, роботодавець не подає повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою).

Детальніше у  листі ДФС України від 18.10.2016 р. № 22502/6/99-99-13-02-03-15.

На Харківщині управлінням внутрішньої безпеки фіскальної служби виявлено хабарника-податківця

11.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

УВБ ГУ ДФС у Харківській області спільно з працівниками прокуратури Харківської області,  УСБУ в Харківській області та Управління захисту економіки Національної поліції 10.11.2016 викрито на гарячому «хабарника» в лавах органів ДФС.

Так завдяки узгодженій співпраці відомств задокументовано отримання працівником Київської ОДПІ м. Харкова неправомірної вигоди в сумі 26 тис. грн. за оформлення  свідоцтва платника податку на додану вартість підприємству Харківської області.

Порушника затримано на підставі ст. 208 КПК України. Слідчі дії тривають.

За вчинення вказаного кримінального корупційного правопорушення за ч.3 ст. 368 КК України посадовцю передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з забороною обіймати певні посади чи займатись відповідною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Як відзначає керівництво ГУ ДФС у  Харківській області, ретельна робота по виявленню у відомстві корупціонерів буде продовжуватись і надалі. «Реформування і перетворення фіскальної служби у сервісну, повинно відбуватись не тільки на словах, а й на ділі. Нечистим на руку податківцям, не місце в наших рядах. З нашого боку на такі випадки завжди буде жорстке і  миттєве реагування», — підкреслюють в податковій службі області.

В регіоні виявили «тіньові» оборудки з фальсифікованим пальним

10.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Працівники податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками прокуратури та СБУ Харківської області виявили та ліквідували чергову схему з незаконного виготовлення та реалізації фальсифікованих паливно-мастильних матеріалів.

В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3  ст. 212 та ч.2 ст. 204 Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що на території Харківської області діє група осіб, які за допомогою реквізитів підконтрольних підприємств налагодили незаконне масове виробництво бензину та дизельного пального.

Зловмисники на потужностях одного з підприємств нафтохімічної галузі Харківської області переробляли газовий конденсат у важкий органічний розчинник, а зі вторинних залишків виготовляли бензин і дизельне пальне. Згідно документації, підприємці реалізовували лише розчинник, виготовлення ж палива залишалося у «тіні», завдяки чому особи і ухилялися від сплати податків. В ході своєї протиправної діяльності троє харків’ян завдали державному бюджету збитків у щонайменш 4 млн. грн.

В ході досудового розслідування встановлено, що отриманий продукт сумнівної якості бізнесмени за допомогою реквізитів підконтрольних підприємств продавали 15 підприємствам та населенню через мережу АЗС.

За ухвалами Київського районного суду м. Харкова було проведено низку обшуків у офісних та виробничих приміщеннях зазначеного підприємства.

Перший обшук було проведено в період з 19.09.2016 по 20.09.2016 за участю працівників податкової міліції, прокуратури Харківської області, СБУ та із залученням експерта Харківського Науково-дослідного експертного центру МВС України. Під час обшуку відібрано зразки рідини, а резервуари в опечатаному вигляді залишені на території заводу під охороною працівників правоохоронних органів до вирішення судом питання про накладення арешту на майно.

Однак, 22.09.2016 року було отримано інформацію про те, що невстановлені особи здійснили несанкціонований вивіз з території підприємства товарно-матеріальних цінностей, а двоє співробітників податкової міліції ДФС у Харківській області, які залишились для охорони, були заблоковані працівниками підприємства та громадськими активістами, кількість яких складала 25-30 осіб.

Податкова міліція негайно зреагувала на дану інформацію. 23.09.2016 отримано ухвалу Київського районного суду м. Харкова на проведення повторних обшуків на цьому ж підприємстві з метою перевірки збереження раніше тимчасово вилучених товарно-матеріальних цінностей.

Під час повторного обшуку, який тривав майже три доби, було виявлено порушення цілісності паперових стрічок з відбитками печатки, підписаними понятими, присутніми та слідчим, які брали участь у попередньому обшуку. У зв’язку з цим, для збереження речових доказів було прийнято рішення щодо вилучення та вивезення виявлених товарно-матеріальних цінностей.

Керівництво ГУ ДФС у Харківській області звернулося до Укрзалізниці для вирішення питання щодо виділення цистерн для вилучення та перевезення, а в подальшому і для зберігання, вилучених під час обшуку ТМЦ.

Укрзалізницею було виділено 11 цистерн.

В ході слідчих дій у даному кримінальному провадженні вилучена рідина була перекачана у 8 залізничних цистерн. А 3 цистерни  залишено порожніми.

На теперішній час, всі 11 цистерн (8 повних та 3 порожніх) перебувають на території локомотивного депо «Основа» м. Харкова під постійною воєнізованою охороною на відповідальному зберіганні.

Для співробітників фіскальної служби Харківщини відбувся семінар

10.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області та районних підрозділів на чолі із заступником начальника ГУ ДФС області Наталією Свєтош стали учасниками освітнього заходу. Лекцію з актуальних питань податкового законодавства для них провели наукові співробітники та викладачі кафедри фінансового права Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого.

Під час семінару  було розглянуто питання податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок, правовий статус ДФС, як органа стягнення та виконання  судових рішень та останні зміни податкового законодавства. Після доповідей спікерів проводилось обговорення заявлених питань, та були надані відповіді на запитання фахівців фіскальної служби.

 

Від Харківської митниці ДФС до бюджету надійшло понад 8,3 млрд. гривень

10.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Про це повідомили в ГУ ДФС у Харківській області та відзначили,  що це майже на 1, 1 млрд. грн. більше від цільового показника. Лише у жовтні 2016 року митницею було забезпечено надходження до бюджету у сумі  936 мільйонів гривень, що на 140 мільйонів гривень (на 17,5%) більше від встановлених цільових показників.

З метою створення комфортних умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності в Харківській області керівництвом  митниці вживаються заходи для максимального прискорення та спрощення процесу митного оформлення.

Так, з початку року Харківською митницею було оформлено 78 094 митні декларації, з них 99,6% — в електронному вигляді. В жовтні 2016 року оформлено 8 635 митних декларацій, з них 99,8% — електронні.

Крім того, в цьому році в митниці на 20% скоротили середній час оформлення однієї декларації: з 3 год. 12 хв. в 2015 році до 2 год. 36 хв. в поточному році.

Не послабляють контроль митники й за порушниками митних правил. Кількість протоколів про порушення митних правил за 10 місяців поточного року складає 827, що на 181 протокол більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Штрафів стягнуто з початку року на суму 1 мільйон 758 тисяч гривень, що на 669 тис. грн. більше, ніж за 10 місяців 2015 року. Від конфіскації судом майна до Держбюджету перераховано 3 млн. 22 тис. грн.

Чи сплачувати податок на доходи, якщо пробачили борг фізособі

10.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пп.164.2.17 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати ( у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Кредитор зобов’язаний повідомити боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку за формою 1ДФ, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

Боржник самостійно сплачує податок з таких  доходів та відображає їх у річній податковій декларації. У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному пп.»д» пп.164.2.17, такий кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо зазначених доходів.

На Харківщині новачки-бізнесмени отримують від фіскальної служби необхідний багаж податкових знань

09.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як стати підприємцем, які податки необхідно сплачувати та які терміни подання податкової звітності? Щоб отримати відповіді на ці питання не обов’язково відвідувати різні інстанції або звертатися до аутсорсингових компаній. Співробітники Головного управління ДФС у Харківській області систематично організовують  та проводять цілу низку різноманітних заходів, на меті яких допомогти громадянам розпочати свій бізнес та бути обізнаним в податковому законодавстві.

Для зручності платників податківці консолідують свої зусилля з іншими державними організаціями. Одним із прикладів такої співпраці є участь провідних фахівців ГУ області у семінарах, які проводяться у Консалтинговому центрі Харківської обласної служби зайнятості.

Як повідомили головні учасники таких заходів — фахівці відділу комунікацій фіскальної служби,  з початку року вони взяли участь у більш ніж 20 семінарах та індивідуальних консультаціях. Усі слухачі податкових семінарів, планують поповнити ряди бізнесменів та вже оцінили важливість та високий рівень проведення навчальних заходів. Адже для них уся інформація з першоджерел є дуже потрібною та важливою.

Крім того, у податковому відомстві відзначають, що у випадку, коли у подальшому у «нових підприємців» виникнуть запитання щодо правильності нарахування та сплати податків, вони можуть отримати консультаційну допомогу у Центрах обслуговування платників при районних ДПІ. Також, у пригоді їм може стати офіційний сайт ДФС, на якому розміщуються тексти законодавчих й нормативних документів та їх роз’яснення.

І, як запевняють в ГУ ДФС у Харківській області, податківці й надалі проводитимуть подібнізаходи, адже  успішні підприємці — це економічна розвинена країна.

 

В Київській ОДПІ 155 неприбуткових організацій вже включені до нового Реєстру

14.11.2016

Станом на 01 листопада 2016 року 245 організацій вже подали до податкової інспекції заяви форми 1-РН нового зразка, установчі документи, які відповідають вищезазначеним вимогам і відповідно включені в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій.

Решту, 1835 організацій, ще мають можливість подати копії таких установчих документів до Київської ОДПІ разом з заявою форми 1-РН до 1 січня 2017 р.

В інспекції нагадали, що Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440, затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру. Вищезазначеним документом зобов’язано усі неприбуткові організації привести свої установчі документи у відповідність до норм статті 133 Податкового кодексу України та повідомити про це податкову інспекцію за місцем реєстрації.

Що стосується  заповнення та надання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, то  Звіт складається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016р. №553. Дані, наведені у Звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати вимогам щодо складання податкової звітності..

Нова форма звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  передбачає  заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації та  відображення податкового зобов’язання з податку на прибуток у разі нецільового використання отриманих коштів та/або розподілу доходів організації серед засновників, її членів, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

Звіт подається до контролюючого органу за місцезнаходженням такої неприбуткової організації, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,   як і раніше, звіт за базовий звітний податковий рік подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

Зустріч керівництва Східної ОДПІ з представниками ЗМІ щодо актуальних питань діяльності

11.11.2016

В Східній ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч керівника інспекції Володимира Борисенка та заступника начальника інспекції Інесси Якименко з представниками засобів масової інформації.

Керівник Східної ОДПІ проінформував громадськість про результати роботи інспекції протягом січня — жовтня 2016 року. Підсумовуючи роботу інспекції за вказаний період, в.о. начальника зазначив, що Східною ОДПІ вжиті всі заходи, спрямовані на пошук додаткових джерел наповнення бюджетів усіх рівнів. Так, за словами очільника, за статистичними даними спостерігається позитивна динаміка перевищення надходжень податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету у порівнянні з відповідним періодом мінулого року, а саме:  темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав  139,4 %,  приріст надходжень — майже 704,2 млн. грн., при загальній  сумі  надходжень 2493,1 млн.  гривень.

В свою чергу заступник начальника інспекції Інесса Якименко проінформувала журналістів, які ставки податку на нерухоме майно діють в Харкові, у який термін необхідно сплатити зазначений податок, що робити, якщо громадянин не отримав податкове повідомлення-рішення про його сплату.

Вона повідомила, що до 1 липня 2016 року фізичним особам – власникам були надіслані податкові повідомлення – рішення окремо за житлову та нежитлову нерухомість із зазначенням суми/сум податку та відповідних платіжних реквізитів. Протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення громадяни повинні були сплатити вказану суму.

Також  посадовець проінформувала, що у цьому році платниками Східної ОДПІ за 10 місяців поточного року сплачено до місцевого бюджету Індустріального, Слобідського, Немишлянського  та Основ’янського районів міста Харкова 29,6 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Зокрема від громадян надійшло 2,7 млн. гривень. У 2016 році платниками цього податку є 1,1 тис. юридичних осіб і понад 5,7 тис. фізичних осіб. Саме цієї кількості і були спрямовані податкові повідомлення-рішення. Загальна сума податку до сплати по яких склала 4,4 млн. гривень. На сьогоднішній день сплачено вже 2,8 млн. гривень, що становить 63,6 відсотків.

Понад 25 мільйонів гривень податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць від платників податків Київської ОДПІ

10.11.2016

З початку 2016 року від платників податків Київської ОДПІ до місцевих скарбниць 25,4 млн. грн. податку на нерухоме майно. Про це повідомила заступник начальника Київської ОДПІ Тетяна Іващенко.

Посадовець нагадала, що цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році.

Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

Посадовець наголосила, що у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Власникам житлового та нежитлового нерухомого майна,   які зареєстровані на території Київського та Московського районів міста Харкова, з метою проведення звірки даних необхідно звернутися  до Київської ОДПІ за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, 41, телефон для довідок (057) 714-34-79.

Спортсмени-переможці отримали нагороди

11.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров вручив подяки та привітав збірну команду ДФС, яка виборола перше місце у Всеукраїнських змаганнях з бігу з перешкодами «Гонка нації».

Під час змагань учасникам команди ДФС, яку очолив Сергій Зіневич, Анатолію Троценку, Олексію Бугаю, Василю Мамітьку та Артуру Піддубняку довелося подолати 30 перешкод, серед яких були блоки, пеньки, канатні сходи, тунель із шин, «рукохід» 30 м над водою тощо.

Крім того, перше місце в окремому нічному забігу на дистанції до 3 км виборов Олег Заверховський, а учасниця Гонок Нації «Забіг сили» 5 км з 15 перешкодами Наталія Портнягіна посіла перше місце в особовому заліку.

 

Делегація ОАЄ ознайомилася з роботою українських митників

11.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

Делегація Об’єднаних Арабських Еміратів відвідала митний пост «Столичний» Київської міської митниці ДФС.

Під час візиту представники делегації ознайомилися з  особливостями оформлення декларацій та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно».

Метою візиту делегації ОАЕ є поглиблення двосторонніх відносин, обмін досвідом та налагодження співпраці з Державною фіскальною службою України.

У складі делегації також були присутні представники провідного організатора міжнародних торгових операцій Дубая «Dubai Trade».

«Dubai Trade» розробили інноваційні концепції в онлайн-послуги з метою створення ефективних електронних транзакцій. Створений веб-портал призначений для обслуговування всього ланцюжка поставок товарів і є життєво важливою сполучною ланкою між торговим співтовариством і ключовими промисловими секторами.

Євген Бамбізов: Проблема деофшоризації має вирішуватися на законодавчому рівні

11.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Проблема деофшоризації на сьогодні є актуальною та глобальною та існує в усьому світі. Український бізнес, як й його закордонні колеги, користується механізмом виведення грошових коштів та зміщення точки прибутку в інші податкові юрисдикції. Про це розповів начальник Офісу великих платників ДФС Євген Бамбізов в ефірі «Oboz.tv».

За його словами, офіційний офшорний статус закріплено постановою Кабінету Міністрів України, в якій і наведено перелік країн, які вважають офшорами. Також є країни, які мають більш низькі ставки або більш лояльну систему оподаткування. Так, наприклад, лідером по кількості зареєстрованих прав власності у світі (60%) є Швейцарія, в якій більш пільгова система оподаткування платежів.

«На сьогодні ми вважаємо це агресивним плануванням, однак не завжди зміщення точки прибутку є прямим податковим порушенням, а тому це питання зазвичай розглядається індивідуально в рамках норм, закріплених Податковим кодексом. Наразі ми відмічаємо найбільшу активність при підписанні непрямих контрактів, тобто коли контракт укладається з однією юридичною особою, зареєстрованою, наприклад, в Швейцарії, товар постачається на цю особу з мінімальною націнкою, а потім вже швейцарський резидент перепродає цей же товар, але вже із суттєвою націнкою. І основний прибуток залишається в Швейцарії», – підкреслив Євген Бамбізов.

Як розповів посадовець, кінцеві збитки від таких операцій нараховуються сотнями мільйонів гривень. Так, лише в рамках трансфертного ціноутворення з початку року суб’єктам донараховано близько 500 млн грн. При цьому було перевірено досить вузьке коло платників.

«Якщо ми візьмемо загальний обсяг імпорту за 9 місяців, він у нас становить приблизно 360 млрд грн., то з них 46% імпортних контрактів мають якраз непряму форму. Що стосується експорту, то у нас по непрямих контрактах з 400 млрд експортуються по непрямих контрактах 70% — 75%. Тобто це три чверті. Розумієте, який обсяг потенційного прибутку може бути переміщений в країни з більш низькою і більш лояльною податковою політикою», – зазначив начальник Офісу великих платників.

Вирішити цю проблему, на його думку, можна за рахунок законодавчих змін, зокрема, введення обмежень по роботі наших підприємств з офшорними компаніями або компаніями, які зареєстровані в юрисдикціях з більш лояльною податковою політикою. Також можливе введення податку на взаємодію з офшорними компаніями або введення обмеження щодо включення до складу валових витрат тих сум, які виплачуються як компенсація за товар.

Посадовець також розповів, що на сьогодні на обліку в Офісі великих платників ДФС перебувають 2200 платників, які наповнюють загальний фонд державного бюджету на 60%.

«Ми допомагаємо підприємству уникнути тих ризиків, які можливі при податковому плануванні і допомагаємо уникнути штрафних санкцій та донарахування податкових зобов’язань. Це, мабуть, перша і основна наша місія. І в зв’язку з цим ми досить багато зробили кроків за останній рік в Офісі великих платників. Ми перейшли на індивідуальне супровід наших великих платників персональними податковими координаторами», – розповів Євген Бамбізов.

Водночас, за його словами, потребують перегляду критерії великих платників, оскільки вони є застарілими не лише з точки зору податкових органів, а й з точки зору самих платників. Адже основними критеріями є оборот та обсяг сплачених податків – по обороту підприємство повинно мати не менше 500 млн грн. і сплатити податків на 12 млн грн.

Це, на думку посадовця, невеликі цифри, адже, якщо, наприклад,  платник здійснив одну імпортну операцію, сплативши податків на 12 млн грн., він може вважатися великим платником. Саме тому, критерії мають бути змінені і ДФС вже надала свої пропозиції з цього приводу Міністерству фінансів.

Роман Насіров: ОАЕ та Україна налагоджують співпрацю у митній сфері

11.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками делегації Об’єднаних Арабських Еміратів для обговорення майбутньої співпраці у митній сфері.

Під час зустрічі очільник ДФС ознайомив гостей з особливостями функціонування фіскальних органів, повідомив про результати проведених реформ, боротьбу з корупцією та контрабандою, завдяки чому вдалося збільшити надходження до бюджету. Він також наголосив, що ДФС постійно розширює міжнародні контакти та налагоджує співробітництво у митній і податковій сфері з багатьма країнами.

«Ми починаємо важливий етап у наших взаємовідносинах з ОАЕ. ДФС є що показати, особливо в сфері електронізації сервісів та ІТ забезпечення. Водночас нам цікаві напрацювання митної служби ОАЕ, які відповідають найкращим світовим стандартам», — наголосив Роман Насіров.

Він також підкреслив, що за останній час спостерігаються суттєві зміни в діяльності фіскальних органів. Вони пов’язані як з інституційною реформою, так і з тісною співпрацею з Євросоюзом, що передбачається Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

«Зокрема, наразі відбувається процес імплементації Уповноваженого економічного оператора та приєднання до спільної транзитної системи NCTS. Все це свідчить про якісні зрушення, що відбуваються у ДФС», — зазначив очільник відомства.

Мирослав Продан взяв участь у ювілейному 25-ому засіданні Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ

10.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Сьогодні, 10 листопада 2016 року, у Львові завершилась зустріч представників митних відомств країн-членів ГУАМ (Грузії, України, Азербайджану, Молдови).

Під час засідання в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан поінформував присутніх про основні напрями діяльності ДФС, зокрема, щодо роботи у митному напрямі.

«Незважаючи на короткий проміжок часу керівництву ДФС вдалось реалізувати кілька важливих проектів, які суттєво вплинули на стабільність наповнення державного бюджету, покращили інвестиційну привабливість держави, а також значно поліпшили роботу у напрямі протидії контрабанді. Передусім це стосується роботи єдиного вікна, міжрегіональної митниці та мобільних груп», – зауважив Мирослав Продан.

Він акцентував увагу на тому, що пріоритетним напрямом роботи ДФС, зокрема, на етапі її реформування, є обмін інформацією між країнами-членами ГУАМ, а також іншими державами. Мирослав Продан відзначив позитив у такій співпраці та закликав учасників зустрічі активно працювати в цьому напрямі.

За результатами роботи Керівного комітету було підписано протокол, в якому визначено конкретні заходи, впровадження яких забезпечить подальше спрощення процедур, безпеку та сприятиме транзиту під час переміщення товарів і транспортних засобів через кордони країн-учасників.

Довідково:

Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ – регіональна організація, створена в 1997 році Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною (з 1999 по 2005 роки в ГУАМ входив Узбекистан).

До складу Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню входять представники митних та прикордонних служб держав-учасниць ГУАМ.

Роман Насіров: ДФС виконує завдання з надходжень до бюджетів

09.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про обсяги надходжень до бюджету України, забезпечені Державною фіскальною службою,  повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час виступу на інвестиційному форумі «Citi Investment Forum».

Як зазначив очільник служби, протягом 10 місяців цього року до зведеного бюджету надійшло (збір) більше 596 млрд гривень. Тобто на понад 130 млрд гривень більше у порівнянні з минулим роком.

«ДФС регулярно наповнює державний бюджет та забезпечує виконання поставлених завдань цього року. Так, до місцевих бюджетів надійшло 116,4 млрд гривень податків і зборів, при тому що у минулому році – 79,7 млрд гривень. Позитивна динаміка і з надходжень до загального фонду державного бюджету – спрямовано майже 480 млрд гривень, тоді як у минулому році – 382,9 млрд грн., тобто на 96,9 млрд гривень більше», — наголосив Роман Насіров.

Керівник служби підкреслив, що робота, яка здійснюється ДФС, спрямована на створення чіткої і прозорої системи наповнення бюджетів усіх рівнів.  «Впевнений, ми зможемо забезпечити виконання поставлених перед відомством завдань та покращити інвестиційний клімат для суб’єктів господарювання», — додав він.

 

Тимчасове ввезення автівок: умови, документування та податки

14.11.2016

Одним з видів митного режиму є тимчасове ввезення, відповідно до якого транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання, що визначено статтею 103 МКУ.

Строк, на який тимчасово ввозяться товари, встановлюється митницею у кожному конкретному випадку, він може бути продовжений за наявності певних обставин, але існує загальне обмеження — він не може перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

Для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна надати митниці:

— документи на транспортні засоби, що підтверджують мету їх тимчасового ввезення;

— зобов’язання про реекспорт (тобто, вивезення за межі кордонів України) транспортних засобів, в установлені митницею строки;

— дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законодавством.

До операцій із ввезення автівок на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується особливий порядок оподаткування, який полягає в умовному повному або частковому звільненню від оподаткування ПДВ, акцизним податком та  ввізним митом.

У митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування поміщуються виключно транспортні засоби комерційного призначення, що використовуватимуться лише для переміщення товарів або пасажирів через митний кордон України та не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України. Крім того, повне умовне звільнення від оподаткування застосовується до автомобілів, які зазначені у Додатках B.1 — B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками. Статтею 5 Додатку C до Конвенції встановлено, що транспортні засоби комерційного використання можуть поміщуватись в режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови дотримання наступних вимог:

вони повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення;

вони повинні бути зареєстрованими на ім’я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення;

вони повинні ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території.

Якщо операції з ввезення автівок не відповідають вищевказаним вимогам, для них (за винятком підакцизних авто) може застосовуватися умовне часткове звільнення. За своїм змістом умовне часткове звільнення передбачає, що за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3 відсотки суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі ввезення у звичайному режимі імпорту (стаття 106 МКУ). Загальна сума митних платежів, яка підлягає сплаті за час перебування транспортних засобів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не повинна перевищувати суми, яка підлягала б сплаті у разі їх випуску у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення. Умовне часткове звільнення від ПДВ застосовується в порядку, визначеному статтею 106 Митного кодексу, а сплачені суми ПДВ включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок.

Законодавством передбачено, що у разі втрати товарів, що перебувають під митним контролем у митних режимах, в яких надано звільнення або умовне звільнення від оподаткування, нецільового використання цих товарів або в разі невиконання у строки, встановлені Митним кодексом України, заходів щодо завершення таких митних режимів особа, відповідальна за дотримання митного режиму, зобов’язана сплатити суму податкового зобов’язання по ПДВ, акцизному податку та ввізне мито, на які було надане таке умовне звільнення, та пеню,  розраховану з дня надання умовного звільнення від оподаткування.

Це важливо! Як відображати роздрібний акциз в КОРО

14.11.2016

Головне управління ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що з 4 листопада п.р., набрав чинності Наказ Мінфіну від 23.09.2016 року  № 837, яким  внесені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».

Основні зміни стосуються порядку відображення сум акцизного податку в книгах обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), а саме:

— вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у КОРО не поширюються на записи, що формуються на підставі фіскальних касових чеків, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких були включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем  до 11.03.2016 року.

— у разі наявності у суб’єктів господарювання КОРО за  формами у редакції  скасованого наказу Міндоходів №417, такі книги можуть використовуватись суб’єктами господарювання до скасування  їх реєстрації. У разі наявності розрахункових операцій за підакцизні товари такі КОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума податку на додану вартість.

Майже 521 мільйон гривень отримали місцеві бюджети Вінниччини як плату за землю

11.11.2016

За січень-жовтень 2016 року до місцевих бюджетів Вінницької області було перераховано майже 521 мільйон гривень плати за землю. За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського, зазначена сума на 77 мільйонів більша від індикативу та на 161,5 мільйон гривень перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Високопосадовець зауважує, що на долю юридичних осіб, тобто підприємств, установ та організацій, припадає близько 80 відсотків загальних надходжень плати за землю або 411 мільйонів гривень. Решту майже 110 мільйонів гривень перерахували фізичні особи-підприємці та прості громадяни.

Додамо, що плата за землю є вкрай важливим платежем при формуванні доходів територіальних громад Вінниччини. Наразі вона посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів області, поступаючись тільки податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку.

ГУ ДФС у Волинській області інформує про порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ при виплаті доходу на користь ФО у вигляді поворотної фінансової допомоги

14.11.2016

При виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу — у графі 3, а у графі 4а (нарахований податок на доходи фізичних осіб) та графі 4 (перерахований податок на доходи фізичних осіб) проставляються нулі.

Згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок):

у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;

у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;

у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Під час кожної фактичної перевірки встановлюються порушення на ринку підакцизної продукції, — ГУ ДФС Волині

14.11.2016

Кожна фактична перевірка дотримання законодавчих норм на ринку підакцизної продукції, яку проводять фахівці управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області, — результативна. Зокрема, в ході 19 фактичних перевірок у жовтні 2016 року встановлено 21 порушення.

Дотримання законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів у жовтні фахівці ДФС перевіряли під час 16 контрольно-перевірочних заходів,  сферу обігу пального досліджували в ході 3 перевірок, двічі інвентаризували Луцький МПД ДП «Укрспирт».

Результат цих контрольно-перевірочних заходів – встановлення 7 фактів роздрібної торгівлі горілчаною продукції без ліцензії, 5 фактів реалізації алкогольної продукції за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін на такі напої, 2 факти продажу цигарок за вищими  цінами, аніж ті, що встановили виробники чи імпортери тютюнових виробів, 1 факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку та 6 інших порушень у сфері обігу підакцизної продукції.

За допущені порушення на суб’єктів господарювання очікують фінансові санкції в сумі понад 207 тисяч гривень.

В Головному управлінні ДФС у Волинській області наголошують: реалізація неякісної підакцизної продукції становить загрозу життю і здоров’ю громадян.  Тому інформація  про конкретні факти зловживань на ринку підакцизної продукції стане підставою для проведення перевірок недобросовісних підприємців та торгівельних мереж.

Отож, якщо Ви володієте інформацією про реалізацію, зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, просимо зателефонувати за номерами телефонів у м. Луцьк (0332) 777102 (чергова частина ГУ ДФС у Волинській області), або (0332) 724414 (управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою:  м. Луцьк, Київський майдан,4 (конфіденційність гарантується).

Співробітники податкової міліції Волині допомогли колегам –правоохоронцям затримати водія — порушника

11.11.2016

Співробітники відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області Іван Пелінкевич та Роман Ситик, котрі стали свідками дорожньо-транспортної пригоди 9.11.2016 на проспекті Відродження в м. Луцьк, не залишилися байдужими до долі жінки, котра стала жертвою злочинної безвідповідальності водія – винуватця даної пригоди.

Коли працівники оперативного управління ГУ ДФС в області  побачили, що водій авто «ВАЗ» збив на пішохідному переході жінку і намагається покинути місце пригоди, то негайно рушили за винуватцем ДТП, наздогнали його за декілька кварталів, заблокували і дочекалися своїх колег з патрульної поліції, які далі здійснювали всі процесуальні дії згідно чинного законодавства.

Як згодом з’ясувалося, водій – порушник перебував у нетверезому стані та, очевидно, втечею намагався уникнути відповідальності за скоєне.

В оперативному управлінні ГУ ДФС у Волинській області наголошують:  громадяни не повинні залишатися байдужими до ситуації, коли має місце очевидне порушення закону, оскільки така байдужість та безвідповідальність може мати тяжкі наслідки і сприяти утвердженню  в суспільстві думки щодо безкарності за скоєні злочини.

Суворе слідування вимогам закону, загальноприйнятим етичним нормам та невідворотність покарання за вчинені правопорушення  – ознака цивілізованої і правової держави, успіх побудови в Україні залежить від позиції кожного.

Дев’ять із десяти митних декларацій на Волинській митниці ДФС оформлюються в електронному вигляді

11.11.2016

Протягом десяти місяців 2016 року суб’єкти ЗЕД, котрі здійснюють митні формальності в зоні діяльності Волинської митниці ДФС, подали 73085 митних декларацій  в електронному вигляді. Це більше 90 відсотків від загальної кількості оформлених митних декларацій (крім типу ЕЕ).

У минулому році аналогічний показник був на рівні 84 відсотків.

«Представники бізнесу, котрі працюють прозоро і легально, завжди надавали перевагу сучасним інформаційним технологіям, в тому числі в процесі проходження митних процедур. Тому реформа української митниці передбачає максимальне використання електронного формату спілкування митників і суб’єктів ЗЕД. Така практика, що довела свою ефективність в країнах Європи, спрощує процес митного контролю, нівелює корупційну складову та економить час всіх учасників процесу митного контролю», — зазначає в.о. начальника Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

Керівник волинських митників підкреслив, що зручний механізм «Єдиного вікна», що запрацював на Волинській митниці ДФС з серпня 2016 року, передбачає лише одноразове подання документів суб’єктами ЗЕД саме в електронному вигляді з тим, щоб фахівці митниці та суміжних служб могли протягом 4 годин здійснити всі види контролю. Сервіс «Єдине вікно» передбачає, що декларант також може повідомити контролюючі органи про час і місце проведення митного контролю, яке буде зручне для самого декларанта.

«Держава прагне організувати обслуговування на митниці настільки зручно, наскільки це дозволяють зробити інформаційні технології та кращий європейський досвід. До речі, саме підприємства — експортери  в країни ЄС, є найбільшими прихильниками електронного декларування. Із загальної кількості експортних декларацій, що оформлені волинськими митниками, 97,5 відсотка подані в електронному форматі», — підсумував Віктор Кривіцький.

З початку року на території обслуговування Володимр-Волинської ОДПІ платниками сплачено більш як 353 мільйони гривень ЄСВ

14.11.2016

Протягом 10 місяців поточного року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території обслуговування Володимир-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області, поповнили бюджет на 353,5 мільйона гривень.

Зокрема, у м. Володимир-Волинський сплачено 124,9 мільйона гривень, у м. Нововолинськ – 111,5 мільйона гривень, на території Володимир-Волинського району – 31,9 мільйона гривень, Локачинського району – 17,4 мільйона гривень,  Горохівського району – 41,9 мільйона гривень, Іваничівського району – 25,9 мільйона гривень.

Лише у жовтні  на рахунки Держказначейства перераховано 34,1 мільйона гривень цього податку.

Нагадуємо, що Єдиний внесок нараховується у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати, яка з 1 травня 2016 року становить 1450 гривень, а з 1 грудня її розмір зросте до 1600 гривень Тобто, мінімальний страховий внесок до грудня 2016 року буде 319 гривень за місяць (1450 грн. х 0,22), а з 1 грудня – 352 гривні (1600 грн. х 0,22).

 

На Дніпропетровщині завдяки операції «Урожай – 2016 » легалізовано працю понад 5,4 тис. робітників

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

З травня по жовтень поточного року на Дніпропетровщині тривала операція «Урожай-2016», мета якої — спільно з місцевими органами влади і іншими державними устано- вами області відпрацювання сільськогосподарських вироб- ників з питань дотримання податкового законодавства і законодавства про працю.

В рамках проведення операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено моніторинг всіх сільгоспвиробників, які знаходяться на податковому обліку в ДПІ області. Тож, перевірено 3625 «ризикових» суб’єктів господарювання аграрного сектору, які мають значні доходи, використовують великі площі для вирощування сільськогосподарських культур, при цьому мають незначну кількість працівників.

За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 5479 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі понад 19,3 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб у сумі 3 млн. 391 тис. грн., єдиного внеску – 4 млн. 370 тис. грн., військового збору — 290 тис. грн.

Кількість найманих працівників, яким підвищено розмір заробітної плати, склала 22573 громадянина. За рахунок цього підвищення легалізовано 36 млн. 600 тис. грн. доходу, а щомісячні додаткові надходження до бюджету склали: 6 млн. 595 тис. грн. ПДФО, 8 млн. 250 тис. грн. ЄСВ та 549 тис. грн. військового збору

«Підводячи підсумки операції «Урожай — 2016» зазначу, що таких результатів ми досягли завдяки налагодженому зв’язку співпраці органів ДФС з місцевими органами влади по відпрацюванню сільськогосподарських виробників. З метою забезпечення соціального захисту громадян органами відомства ведеться активна робота з виявлення і припинення використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у «конвертах»», — підкреслила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

Актуально для платників ПДВ: порядок подання заяви для реєстрації платником ПДВ!

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області звертає увагу, що порядок реєстрації платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) та форми заяв про реєстрацію платників ПДВ визначаються Положен- ням про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджене наказом Міністер- ства фінансів України від 14.11.2014 №1130 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233) зі змінами та доповненнями (далі – Положення №1130).

Пунктом 3.5 розділу III Положення №1130 визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою №1-ПДВ (додаток 1 до Положення №1130) (далі – Заява).

Заява подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати Заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ може бути подана державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця далі – ФОП). Електронна копія Заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або ФОП.

У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ.

Заява платника ПДВ має бути подана контролюючому органу:

а) особами, які підлягають обов’язковій реєстрації – не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);

б) особами, які прийняли добровільне рішення про реєстрацію платниками ПДВ, або особами, які відповідають вимогам підпункту 6 пункту 180.1 статті 180 ПКУ – не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних;

Якщо багатостороння угода про розподіл продукції передбачає можливість реєстрації не лише оператора, але й інвесторів як платників ПДВ за угодою, такі інвестори мають подати Заяви в одному звітному (податковому) періоді до 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому інвесторами було прийнято рішення про реєстрацію. Перебіг строку у 3 робочих дні, установленого для реєстрації платника ПДВ контролюючим органом, розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем отримання контролюючими органами Заяв від усіх інвесторів, які не діють як оператори.

Якщо з’являється новий інвестор за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, за якою всі інвестори, які не діють як оператори, вже зареєстровані як платники ПДВ, такий новий інвестор зобов’язаний подати Заяву за угодою до 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому така особа набула прав та обов’язків інвестора.

Оператор зобов’язаний повідомити контролюючі органи за своїм місцем обліку та за місцем обліку відповідних інвесторів про прийняття рішення про реєстрацію всіх інвесторів як платників ПДВ за угодою протягом 10 календарних днів після прийняття такого рішення;

Заява обов’язково має бути підписана заявником із зазначенням дати. Усі розділи Заяви підлягають заповненню (крім розділу 2 для юридичних осіб, які подали заяву державному реєстратору у спосіб, визначений в абзаці третьому підпункту 1 пункту 3.5 Положення №1130).

Заява подається особою, відповідальною за утримання та внесення ПДВ до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність або договору управління майном, одночасно із документами для взяття на облік договору про спільну діяльність або договору управління майном.

Особливості подання особами, що реєструються платниками ПДВ, Заяви у разі обрання ними або переходу на спрощену систему оподаткування, зміни ставки єдиного податку або відмови від спрощеної системи оподаткування визначені у пункті 3.6 розділу III Положення №1130.

Про звітування за новою формою платниками єдиного внеску

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області пові- домляє, що 18.10.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» (зареєстро- ваний у Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за №1290/ 29420) (далі – Наказ №813), який опубліковано в «Офіційному віснику України» від 18.10.2016 №80.

Наказом №813 внесені зміни до:

— Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрована у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393);

— Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441) (далі – Порядок).

Зміни, внесені Наказом №813 до Порядку, призвели до нової редакції форми звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4) (далі – Звіт).

У зв’язку з набранням чинності Наказу №813 Державна фіскальна служба України у листі від 08.11.2016 №35758/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення» (далі – лист ДФС №35758) повідомила наступне.

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) встановлено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України (далі – ПКУ), та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 ПКУ у разі, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Звітність зі змінами, внесеними наказом №813, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.12.2016.

Лист №35758 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/70274.html

 

До Податкового кодексу України внесені зміни у частині благодійних телекомунікаційних повідомлень

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області інфор- мує, що 06.11.2016 набрав чинності Закон України від 06.10.2016 №1665-VIII «Про вне- сення змін до Податкового Кодексу України щодо ство- рення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень» (далі – Закон №1665).

Цей Закон спрямований на реформування діючого законодавства для створення сприятливих умов із впровадження та розвитку благодійності шляхом надсилання телеко- мунікаційних повідомлень, що забезпечить перерахування на благодійність всієї заявленої абонентом суми.

Законом №1665 пункт 192.2 статті 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) стосовно особливостей визначення бази оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) доповнено абзацом наступного змісту:

«Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку – постачальника – оператора телекомунікацій у разі відмови абонента від передплачених, але не отриманих телекомунікаційних послуг, дозволяється при перерахуванні частини суми передоплати телекомунікаційних послуг у якості благодійної пожертви при виконанні благодійного телекомунікаційного повідомлення за дорученням абонента».

Також статтю 197 ПКУ доповнено новим пунктом 197.24, відповідно до якого звільняються від оподаткування ПДВ операції оператора телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг у частині здійснення благодійного телекомунікаційного повідомлення на благодійні цілі.

Закон №1665 опубліковано у газеті «Голос України» від 05.11.2016 №211.

На Донеччині продовжуються заходи в рамках операції «Рубіж-2016».

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області при проведенні комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Рубіж-2016» вилучено ТМЦ на загальну суму 38,5 млн.грн   та накладено арешт на ТМЦ на загальну суму 37,8 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області до Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень, з них 4 — за  ст. 212 Кримінального кодексу (далі – КК) України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), 1 — за ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво) та 2 — за ст. 204 КК України (транспортування фальсифікованих імпортних тютюнових виробів без марок акцизного збору).

Спрямовано до митних органів 6 орієнтувань про можливі порушення митного законодавства при визначенні митної вартості товарів, за результатами яких нараховано додатково митних платежів на суму 1,4 млн. гривень.

 

Митники Донеччини виявили понад півсотні порушень митного законодавства

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

За десять місяців 2016 року фахівцями Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 53 порушення митних правил. З них у 18 випадках вилучено предмети правопорушень на загальну суму майже 130 тис. гривень.

Найбільш поширені порушення митних правил у Донецькому регіоні:

— зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю;

— порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України.

Донецькою митницею спільно з правоохоронними органами Донецької області продовжується робота, направлена на протидію порушенням митного законодавства. Так, за звітний період співробітниками управління боротьби з митними правопорушеннями Донецької митниці ДФС спільно з представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 19 заходів, що майже у 4,5 рази більше, ніж торік.

Крім того, у жовтні поточного року у міжнародному морському  пункті пропуску «Маріупольський морський торговельний порт» виявлено факт незаконного переміщення наркотичних засобів (таблетки «трамадол») через митний кордон України. За даним фактом складено протокол про порушення митних правил та направлено повідомлення про протиправну дію, що містить ознаки кримінального правопорушення, до Приморського ВП Маріупольського ВП ГУНП Донецької області.

Також Донецькою митницею продовжується аналітично-пошукова робота, направлена на забезпечення належних умов для ведення чесного бізнесу. Одним із методів протидії порушенням митного законодавства є взаємодія з уповноваженими  митними органами іноземних держав. Так за звітний період направлено 10 запитів до митних органів країн СНД, ЄС та Грузії.

До Державного бюджету України протягом десяти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 246 тис. грн., що більше показника минулого  року на 68% або на 100 тис. гривень.

Нюанси переходу на спрощену систему оподаткування та навпаки для суб’єктів господарювання

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до пп. 298.1.1 – 298.1.4  Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

— особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

— надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

—         державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

На Донеччині ліквідовано «конвертаційний центр» з обігом понад 300 мільйонів гривень

11.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з співробітниками об’єднаного штабу Центрального управління СБУ в районі проведення АТО припинено діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», офісні приміщення якого знаходились у м. Києві та      м. Слов’янську Донецької області. До «конвертаційного центру» входили три активні учасники та декілька спільників, на ім’я яких були зареєстровані фіктивні підприємства.

Злочинна діяльність була направлена на мінімізацію податків шляхом «легалізації» сільгосппродукції, вирощеної на території проведення АТО та придбаної за готівку без відповідного документального оформлення. Надалі вказана продукція продавалася зернотрейдерам.

Таким чином, через рахунки «фіктивних» підприємств здійснювалась «конвертація» безготівкових коштів у готівку для підприємств реального сектора економіки, зареєстрованих на території Донецької, Київської, Кіровоградської, Полтавської та інших областей України. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за 2016 рік склав понад 300 млн. гривень.

За документами підприємств, підпорядкованих «конвертаційному центру», вказана сільськогосподарська продукція зберігалась на елеваторах Донецької та Луганської областей.

За даними фактами слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Донецькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

За результатами проведених слідчо-оперативних дій  здійснено 8 обшуків, в ході яких вилучено 260 тон сільськогосподарської продукції на загальну суму понад 1,2 млн. грн., 15 печаток «фіктивних» підприємств, комп’ютерна техніка та чорнові записи. Накладено арешт на рахунки фірм, що приймали участь у злочинній діяльності.

Слідство триває.

Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за третій квартал 2016 року

11.11.2016

Головне управління ДФС у Житомирській області звертає увагу, що Державна фіскальна служба України у листі від 08.11.2016 №35730/7/99-99-12- 03-04-17 (далі – лист ДФС №35730) повідомила про величину коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у третьому кварталі поточного року для гірничих підприємств, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр.

Відповідно до пункту 252.16 статті 252 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається за сумою витрат, обчислених згідно з підпунктами 252.11 – 252.15 статті 252 ПКУ, та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин.

У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі – облікова ставка НБУ).У третьому кварталі 2016 року діяли три облікові ставки:- 16,5 % – 28 днів (01.07.2016 – 28.07.2016), затверджена рішенням Правління НБУ від 23.06.2016 №88-рш;- 15,5% – 49 днів (29.07.2016 – 15.09.2016), затверджена рішенням Правління НБУ від 28.07.2016 №172-рш;- 15% – 15 днів (16.09.2016 – 30.09.2016), затверджена рішенням Правління НБУ від 15.09.2016 №277-рш.

З метою уникнення різнотлумачень, базуючись на принципі рівномірності ДФС рекомендує використовувати середньозважену облікову ставку НБУ для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для розрахунку величини податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. З урахуванням зазначеного, середньозважена облікова ставка за третій квартал 2016 року відповідає 15,72% ((16,5% х 28 днів + 15,5% х 49 днів + 15% х 15 днів)/92).

Таким чином, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за третій квартал поточного року із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 47,16% – трикратному розмірі середньозваженої облікової ставки НБУ.

Лист №35730 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/rentni-plat/listi/70225.html

Спрощенці Житомирщини сплатили понад 345,3 млн.грн. єдиного податку

11.11.2016

Протягом січня-жовтня поточного року платниками єдиного податку сплачено понад 345,3 млн.грн.  Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження податку зросли на 90 млн.грн або на 35,3%. За аналогічний період 2015 року від платників на спрощеній системі оподаткування надійшло більше ніж 255,0 млн.грн.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши понад 212,0 млн.грн. Порівняно з січнем-жовтнем минулого року сплата податку фізичними особами зросла на 50,3 млн.грн., або на 131 відсоток.

За 10 місяців 2016 року юридичні особи третьої групи спрямували до місцевих бюджетів понад 61 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 10,4 млн.грн.

Спрощенці четвертої групи сплатили до бюджету понад 71 млн.грн. єдиного податку, що на 29 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.

Нагадаємо, що законодавчо-гранична межа річного доходу, що дозволяє обрати спрощену систему оподаткування  визначена для кожної групи: перша група – 300,0 тис.грн.; друга група – 1 500,0 тис.грн; третя група – 5 000,0 тис.грн. У разі перевищення розміру річного доходу, а також отримання доходу від діяльності, що не дає права на сплату єдиного податку, єдиний податок сплачується у розмірі 15 відс. від суми такого доходу. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

Власники земельних ділянок, часток (паїв) при передачі в оренду платнику єдиного податку четвертої групи звільняються сплати земельного податку

10.11.2016

Відповідно до п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Водночас п. 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

У п. 292 прим. 1.3 ст. 292 прим. 1 ПКУ передбачено, що підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно із ст. 125 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ) право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.п. 288.2, 288.3 ст. 288 ПКУ).

Отже, фізичні особи – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) звільняються від сплати земельного податку за земельні частки (паї), що передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи на підставі договору оренди.

На допомогу представникам неприбуткових організацій у м. Житомирі проведено семінар

10.11.2016

Нещодавно в приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича фахівці Головного управління ДФС у Житомирській області за ініціативи  фонду громади Житомира спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області прийняли участь у семінарі на тему: «Встигнути перереєструвати неприбуткову організацію до кінця 2016 року та збережемо їй ознаку неприбутковості».

Метою семінару було довести до відома представників громадських та благодійних організацій, фондів, ОСББ, профспілок необхідність приведення реєстраційних документів у відповідність до чинного законодавства України, у тому числі до Податкового кодексу України.

Провідні фахівці фіскальної служби ознайомили слухачів семінару з вимогами щодо приведення статутів громадських організацій у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання», змін у статутах громадських організацій, які потрібно внести, щоб не втратити ознаку неприбутковості, порядок дій громадських організацій у випадку отримання повідомлення від податкових органів про необхідність приведення статуту організації у відповідність до вимог Податкового кодексу позбавлення ознаки неприбутковості та ряд інших.

Представники громадських організацій подякували організаторам семінару та лекторам і зазначили, що заходи такого формату наразі актуальні  та важливі.

Українець під сидіннями та у запасному колесі авто віз до ЄС цигарки

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Громадянин України намагався перемістити тютюнові вироби через кордон, проте працівники Закарпатської митниці ДФС спільно з прикордонниками в пункті пропуску «Малий Березний» завадили йому довести справу до кінця.

Українець заїхав автомобілем «MERSEDES BENZ VITO» в зону митного контролю смугою «зелений коридор». Для митного контролю водій подав паспорт громадянина України та реєстраційний документ на транспортний засіб.

Працівники митниці, враховуючи результати аналізу ризиків, вивели транспортний засіб із «зеленого коридору» в «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Відтак вони опитали українця, чи не перевозить він товари та предмети заборонені або обмежені до вивезення з митної території України, а також приховані від митного контролю. Громадянин зазначив, що нічого з вище переліченого в нього немає і ніяких протизаконних дій він не здійснює.

Відтак при проведенні поглибленого митного огляду транспортного засобу та особистих речей водія було виявлено незаявлені під час усного опитування, приховані від митного контролю 557 пачок цигарок, вітчизняного виробництва з акцизними марками України. Тютюнові вироби знаходились під передніми сидіннями водія та пасажирів, у спеціально виготовленій ніші, а також під автомобілем у запасному колесі. Вартість виявлених цигарок понад 9,5 тис. грн.

Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ, що ускладнюють їх виявлення.

На підставі статті 511 Митного кодексу України за протоколом про порушення митних вилучено цигарки, запасне колесо та транспортний засіб.

Щодо визначення необхідності реєстрації в якості платника податку на додану вартість

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють, що для цілей оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 180.1 статті 180 розділу V Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) платником податку, зокрема, є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V ПКУ у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Згідно із розділами V та XX ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою податку на додану вартість, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування. Операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, а також операції з отримання послуг від нерезидента незалежно від місця постачання таких послуг, при визначенні обсягу операцій з постачання товарів/послуг, по досягненню якого реєстрація є обов’язковою, не враховуються.

В Закарпатській митниці ДФС впроваджений спеціальний антикорупційний план заходів

11.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Протягом 10 місяців 2016 року у Закарпатській митниці ДФС проведено 12 службових розслідувань та 58 тематичних перевірок. Ці заходи проводились з метою з’ясування дотримання посадовими особами митниці нормативно-правових актів з питань державної митної справи та службових обов’язків, встановлення причин та умов, що могли сприяти вчиненню можливих правопорушень при здійсненні митних формальностей, дотримання антикорупційного законодавства.

– В ході здійснення розслідувань та перевірок у 30 випадках встановлені порушення посадовими особами митниці нормативно-правових актів, службових обов’язків, – інформує Станіслав Балуєв – в. о. начальника Закарпатської митниці ДФС.

За його словами, до цих посадових осіб застосовані стягнення та заходи дисциплінарного впливу, зокрема, 3 працівників звільнено, 32 оголошено догану, 4 попереджено про неповну службову відповідність, 1 працівника затримано у призначенні до 1 року на вищу посаду, 43 працівникам позбавлено та зменшено розмір премії.

Як приклад вжиття заходів реагування керівництвом митниці на порушення посадовими особами митниці чинного законодавства є службове розслідування стосовно працівників митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС. Розслідування проводилось за фактом неналежного виконання службових обов’язків щодо здійснення 16 червня 2016 року пропуску на митну територію України «Mercedes-Benz Sprinter 312D» з незаконним звільненням від митного контролю товарів, внаслідок використання службового становища. За результатами службового розслідування припинено трудовий договір з одним працівником, двох попереджено про неповну службову відповідність, одному оголошено догану.

Посадовець зазначає, що наразі у митниці триває проведення 7 службових розслідувань та 17 тематичних перевірок, а також стосовно посадових осіб митниці здійснюються 17 дисциплінарних проваджень.

Крім того, з метою забезпечення формування та реалізації державної антикорупційної політики на основі результатів аналізу достовірних даних про корупцію та чинники, які її обумовлюють, в митниці впроваджений План заходів Закарпатської митниці ДФС із реалізації Антикорупційної програми Державної фіскальної служби України на 2015-2017 роки, затвердженої наказом ДФС від 18 серпня 2015 року № 614.

Внесені зміни до програмних забезпечень ДФС для формування та подання звітності в електронному вигляді

11.11.2016

Повідомляємо, що на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» розміщено перелік змін та доповнень станом на 03.11.2016 до програмних забезпечень (далі – ПЗ):

— «Системи формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних в електронному вигляді» (версія 1.36.4.0);

— спеціалізованого клієнтського ПЗ для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (версія 1.25.3.0). Так, зокрема, зазначені зміни містять нові версії наступних документів:

— податкової декларації з податку на прибуток підприємств (річна) (код форми J0108103) з додатками до неї;

— податкової декларації з податку на прибуток підприємств (для сільськогосподарських підприємств) (код форми J0100515) з додатками до неї;

— розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за 20__рік (код форми J0303306);

— товарно-транспортної накладної на переміщення спирту етилового (коди форм F/J1204101);

— товарно-транспортної накладної на переміщення алкогольних напоїв (коди форм F/J1204201).

На виконання наказу Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за №1290/29420) внесено зміни у такі форми:

— звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4) (коди форм F/J3000410);

— Таблиця 2. Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб (заповнюється районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення) (код форми J3040210);

— Таблиця 8 Додатка 4. Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом… (код форми J3040810).

З повним переліком змін та доповнень можна ознайомитись на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

 

Запорізькі підприємства-забруднювачі сплатили понад 204 млн грн. екологічного податку

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

За січень-жовтень 2016 року до зведеного бюджету надійшло 204,5 млн грн. екологічного податку, у тому числі до державного бюджету – 40,9 млн.грн., місцеві скарбниці отримали 163,6 млн грн.

У порівнянні з 2015 роком загальні надходження до бюджетів усіх рівнів більш ніж у два рази збільшились – на 113,8 млн грн. або 125%.

Всього у Запорізькій області в територіальних органах фіскальної служби зареєстровано 2607 платників екологічного податку. Здебільшого, це підприємства, які під час своєї діяльності розміщують забруднюючі речовини на власних територіях, здійснюють їх викиди в атмосферне повітря та водні об’єкти або утворюють радіоактивні відходи та інші.

Запорізькі митники попередили спробу незаконного вивезення старовинних монет за межі України

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

При проведенні митних формальностей в зоні митного контролю міжнародного аеропорту м. Запоріжжя у громадянина Туреччини було виявлено 29 старовинних монет з металу сріблясто-білого та темно-мідного кольорів і п’ять медалей СРСР, які не були заявлені за встановленою формою і знаходилися у ручній поклажі.

Іноземець, який відлітав нічним міжнародним авіарейсом «Запоріжжя — Сабіха», самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор» без заповнення митної декларації. При проходженні «зеленого коридору», у нього було виявлено зазначені культурні цінності без необхідних для їх перевезення документів.

Ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно до ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.» ( 1068-14 ) та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258.

Громадян Туреччини порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив «зеленим коридором» предмети, що обмежені законодавством України до такого переміщення. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

Вказані предмети правопорушення були вилучені для проведення митницею подальших процесуальних дій.

Прикарпатським платникам відшкодовано 2,1 млрд.грн. ПДВ

11.11.2016

Як повідомили в ГУ ДФС в Івано-Франківській області, за десять місяців поточного року представниками бізнесу регіону заявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість в сумі 1,5 млрд. грн. Це на 707,1 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Станом на початок листопада, з врахуванням залишку невідшкодованого ПДВ, платникам податків області вже відшкодовано на розрахункові рахунки 2,1 млрд.гривень.

Із загальної суми  заявленого до відшкодування ПДВ — 704,5 млн. грн. повернуто 36 платникам з іноземними інвестиціями.

Крім цього, за результатами проведених перевірок з початку року упереджено 0,9 млн. грн. заявленого до відшкодування податку на додану вартість.

На сьогодні, залишок невідшкодованих сум ПДВ (активних до відшкодування) станом на 01.11.2016 року становить 288,9 млн. гривень, з них 269,5 млн. грн. перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів та 11,7 тис. грн. – в стадії судового та адміністративного розгляду.

 

Протягом якого строку товар, поміщений в режим експорту, повинен бути доставлений до пункту вивезення за межі митної території України?

11.11.2016

Частиною шостою ст. 96 глави 17 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) встановлено, що при вивезенні за межі митної території України товарів, поміщених у митні режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної території, положення цієї глави застосовуються з моменту початку переміщення зазначених товарів з органу доходів і зборів відправлення і до моменту пред’явлення їх органу доходів і зборів призначення.

Відповідно до частини другої ст. 191 МКУ перевізники зобов’язані, зокрема у строк, встановлений ст. 95 МКУ, доставляти товари до органу доходів і зборів призначення, а також подавати передбачені законодавством документи на них.

При цьому строки транзитних перевезень залежать виключно від виду транспорту.

В свою чергу до строків, зазначених у ст. 95 МКУ, не включається:

1) час дії обставин, зазначених у ст. 192 МКУ;

2) час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення);

3) час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених розд. V МКУ (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).

Таким чином товар, поміщений в режим експорту, повинен бути доставлений від органу доходів і зборів, розташованого на митній території України, до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України у строк, встановлений ст. 95 МКУ а саме:

1) для автомобільного транспорту — 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці — 5 діб);

2) для залізничного транспорту — 28 діб;

3) для авіаційного транспорту — 5 діб;

4) для морського та річкового транспорту — 20 діб;

5) для трубопровідного транспорту — 31 доба;

6) для трубопровідного транспорту (з перевантаженням на інші види транспорту) — 90 діб.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 205.06).

 

На Прикарпатті офіційно працевлаштовано 1563 наймані особи

10.11.2016

У січні-жовтні 2016 року документальними перевірками, в тому числі спільно з іншими контролюючими органами, з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів (виплати заробітної плати у “конвертах”, ведення подвійної бухгалтерії, тощо) охоплено 20 юридичних осіб та 25 фізичних осіб-підприємців. Про це повідомили в управлінні податків і зборів фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Перевірками донараховано 3298,8 тис. грн., в т. ч. 2288,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Із загальної суми узгоджених донарахованих сум 946 тис. грн. надійшло до бюджету. В результаті перевірок у 3 випадках встановлено факт виплати заробітної плати у вигляді надання додаткових благ, у 1 випадку — виплати за рахунок не облікованих коштів, не відображених в обліку, у 13 випадках — заниження бази нарахування єдиного внеску,  в 19 випадках заробітну плату «замасковано» у вигляді виплати інших видів доходів без утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб та у 12 випадках встановлено утримання, але неперерахування сум податку з доходів фізичних осіб до бюджету.

Також з метою забезпечення усунення порушень чинного трудового законодавства України, легалізації заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, у січні-жовтні 2016 року спільно з іншими контролюючими органами проводились перевірки з питань дотримання фізичними особами — підприємцями та юридичними особами вимог законодавства при використанні у своїй діяльності праці найманих осіб. Так, за результатами вжитих заходів залучено до оформлення належним чином трудових відносин 1563 громадян та 169 фізичних осіб зареєструвалось суб’єктами підприємницької діяльності.

Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Посилено й адміністративну відповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.)

 

Більше 800 млн. грн. податкових платежів надійшло до місцевого бюджету Івано-Франківська

11.11.2016

Протягом десяти місяців 2016 року до місцевого бюджету м. Івано-Франківська сплачено 811,5 млн. грн. податкових платежів. Про це повідомив начальник ДПІ у м. Івано-Франківську Любомир Слободян.

Сума сплачених податків перевищує минулорічні показники на 264 мільйони гривень, або на 48 відсотків.

Начальник інспекції підкреслив, що ще на початку бюджетного року прогноз щодо надходження податкових платежів до місцевого бюджету ґрунтувався на врахуванні ефекту від заходів з детінізації економіки – збільшення мінімальної зарплати, знищення такого явища як «зарплата у конвертах». Важливим  кроком на шляху до виведення економіки з тіні, за словами посадовця, також є  боротьба з ухиленням  від сплати податків та інших платежів, на що спрямовано роботу податкової інспекції.

Любомир Слободян зазначив, що лише завдяки скоординованій та злагодженій співпраці всіх органів влади у напрямку легалізації праці та детінізації економіки, місцевий бюджет отримав належне фінансове забезпечення.

 

Делегація ОАЄ ознайомилася з роботою українських митників

14.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Делегація Об’єднаних Арабських Еміратів відвідала митний пост «Столичний» Київської міської митниці ДФС.

Під час візиту представники делегації ознайомилися з  особливостями оформлення декларацій та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно».

Метою візиту делегації ОАЕ є поглиблення двосторонніх відносин, обмін досвідом та налагодження співпраці з Державною фіскальною службою України.

У складі делегації також були присутні представники провідного організатора міжнародних торгових операцій Дубая «Dubai Trade».

«Dubai Trade» розробили інноваційні концепції в онлайн-послуги з метою створення ефективних електронних транзакцій. Створений веб-портал призначений для обслуговування всього ланцюжка поставок товарів і є життєво важливою сполучною ланкою між торговим співтовариством і ключовими промисловими секторами.

Роботодавці Київщини спрямували на соціальний захист понад 3,7 млрд. грн. єдиного соціального внеску

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

За 10 місяців поточного року рівень очікуваних надходжень перевищено на 72 млн.гривень.

Як відзначив в. о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін, суми сплати єдиного соціального внеску зросли в усіх районах Київщини в середньому на 2 %. “Перевиконання індикативних показників надходжень зумовлено, передусім, змінами законодавства щодо зниження базових ставок єдиного соціального внеску, що дозволило зменшити навантаження на фонд оплати праці та сприяло детінізації ринку праці,” – підкреслив Олексій Кавилін.

Найбільші суми забезпечили страхувальники Броварської ОДПІ – 1,1 млрд. грн., Києво-Святошинської ОДПІ –  1 млрд. грн., Білоцерківської ОДПІ –  927 млн. грн. та Вишгородської ОДПІ – 614,5 млн.гривень.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року фактичну ставку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зменшено з 38% до 22%. Мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців розраховується за ставкою 22 % з мінімальної заробітної плати. Також  збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного соцвнеску, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму. Крім того, з доходів працівників відмінено справляння соцвнеску.

На Київщині з початку року ліквідовано 8 «конвертаційних центрів»

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

У поточному році працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Київській області проведені заходи по ліквідації “конвертаційних центрів” з загальним обігом 1,1 млрд. гривень.

В ході їх відпрацювання оперативними працівниками встановлено 80 суб’єктів господарської діяльності-вигодонабувачів. За результатами їх перевірок до бюджету надійшло коштів на  4,4 млн. гривень.

Підрозділи аудиту Київської області додатково мобілізували до бюджету 55,4 млн. гривень

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Протягом січня-жовтня підрозділами аудиту Київської області здійснені 816 документальних перевірок, що на чверть менше, ніж минулого року. З них проведено 192 планові та 624 позапланові перевірки. Зменшення кількості проведених перевірок свідчить про суттєве зниження фіскального тиску на платників податків області.

За результатами перевірок донараховані узгоджені податкові зобов’язання  на 137,7 млн. грн., з них за актами 2016 року – 121,2 млн. гривень.

Також в ході документальних перевірок зменшені неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму понад 104 млн. грн. та неправомірно задеклароване від’ємне значення з ПДВ на суму більше 6 млн. грн., що у майбутніх періодах упередить несплату цих податків до бюджету.

З початку року проведені понад 2,5 тисячі фактичних перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за результатами яких до порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на 6,6 млн. грн., з яких 3,3 млн. грн. вже надійшли до бюджету.

Платники Білоцерківського регіону стабільно збільшують відрахування єдиного соцвнеску до бюджету

11.11.2016

За словами заступника начальника Білоцерківської ОДПІ Василя Зеленського, жовтневі надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 101,2 млн. гривень, це 112% запланованого індикативного показника. Всього з початку року до бюджету перераховано понад 927 млн. гривень. Виконання становить 102%.

Найбільше надходжень забезпечили: м. Біла Церква – 422,5 млн. грн.; Білоцерківський район – понад 79 млн. грн.; м. Сквира –  більше 68 млн. грн; смт. Рокитне – понад 62 млн. гривень. По іншим районам надходження розподіляються наступним чином: м. Миронівка – більше 59 млн. грн; м. Кагарлик – 50,5 млн. грн.; м. Богуслав – 42,4 млн. грн.; м. Тетіїв – 40,7 млн. грн.; м. Тараща – 34,3 млн. грн.; смт. Ставище – понад 29 млн. грн.; смт. Володарка – майже 28 млн. грн.; м. Ржищів – 11,3 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить до 1 грудня 2016 року 36250 гривень, з 1 грудня 2016 року – 40 000 гривень. Мінімальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить до 1 грудня 2016 року 1450 гривень, з 1 грудня 2016 року – 1600 гривень. Розмір мінімального страхового внеску становить до 1 грудня 2016 року 319 гривень, з 1 грудня 2016 року – 352 гривні.

 

У разі припинення підприємницької діяльності необхідно сплатити єдиний внесок

14.11.2016

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

ФОП позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Підприємці, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 22 % на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та більшою максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

Суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок у розмірі 22 % на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Таким чином, у разі припинення підприємницької діяльності ФОП зобов’язані подати Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску і сплатити ЄВ за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.04.02).

Стан боротьби з корупцією в органах ДФС Кіровоградщини за десять місяців 2016 року

14.11.2016

Впродовж січня-жовтня 2016 року співробітниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 330 профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової  діяльності.

З початку року проведено 61 перевірку відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 15 подань, для вжиття заходів реагування, в наслідок чого притягнуто до відповідальності 9 посадових осіб. До правоохоронних органів направлено 18 матеріалів перевірок.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області правоохоронними органами відкрито 9 кримінальних проваджень, а саме: за ч.2 ст.364 КК України – 5, за ч.3 ст.365КК України — 1, за ч.3.368 КК України -2 та за ч.1 ст.366 КК України – 1.

За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки викрито факти порушень чинного митного та податкового законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,4 млн. грн. та 6,9 млн. грн. відповідно.

Нагадуємо, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками державних податкових інспекцій, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» — (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

На Кіровоградщині легалізована праця понад 1000 найманих працівників

11.11.2016

З початку року працівниками органів фіскальної служби Кіровоградщини проведено 135 документальних перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких донараховано 8151,7тис. грн., до бюджету надійшло 5773,5тис.грн.

За січень-жовтень поточного року підрозділами податків і зборів з фізичних осіб органів ДФС уКіровоградській області виявлено та залучено до оподаткування 1044 найманих працівників.

Протягом звітного періоду спільними комісіями при органах місцевого самоврядування заслухано керівників 474 підприємств та 123 підприємців, які проводять нарахування заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімального розміру, в результаті чого підвищили рівень виплати заробітної плати 442 підприємства та 115 підприємців.

Крім того, після заслуховування на комісіях по заробітній платі 54 підприємства погасили 34067,5тис.грн. боргу по виплаті заробітної плати перед працівниками, в результаті чого до бюджету надійшло 8685,2тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

«Фантомівці» Луганщини викрили у Попасній незаконне АТП

14.11.2016

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» у Попасній виявили автотранспортне підприємство, яке забезпечувало пасажирські автоперевезення вздовж лінії розмежування з так званою ЛНР.

Під час проведення перевірки «фантомівці» встановили, що послуги з перевезення пасажирів здійснювались з порушеннями порядку провадження господарської діяльності, а саме без державної реєстрації суб’єктом господарювання або без відповідної ліцензії.

Крім того, у водіїв автобусів за різними маршрутами не було дозвільних документів: ліцензійних карток, договорів страхування та договорів оформлення на роботу.

За наслідками вжитих заходів, складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП.

Понад 38 тонн контрабандного дизельного пального виявили податківці Луганщини

14.11.2016

Співробітники оперативного управління Головного управління ДФС у Луганській області в межах операцій «Акциз 2016» та «Рубіж 2016» у безпосередній близькості до державного кордону України, у с. Зоринівка Міловського району, зупинили автомобіль з напівпричепом-автоцистерною, який перевозив паливно-мастильні матеріали.

Згідно товарно-транспортної накладної без дати водій транспортував з підприємства 38,4 тонн дизельного пального. В «пункті розвантаження» вказувалася Луганська область. Договір на постачання, податкова накладна, а також документи щодо якості паливно-мастильних матеріалів не надавались.

Перевіркою встановлено, що цей вантаж було переміщено через державний кордон України поза митним контролем, тобто незаконно. Крім того, підприємство-відправник зареєстроване у Київській області та має ознаки «транзитності». Також водій не дав пояснення щодо конкретного одержувача дизельного палива, а зазначив, що надану товарно-транспортну накладну виписав особисто на пустому бланку з печаткою та реквізитами підприємства.

За зібраними матеріалами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

У межах кримінального провадження проведено обшук цього автомобіля та напівпричепу-автоцистерни.

Товарно-матеріальні цінності на загальну суму 2,3 млн грн вилучено. Серед них: автомобіль з напівпричепом-автоцистерною загальною вартістю майже 1,5 млн грн; 38,4 тонн паливно-мастильних матеріалів (дизельного пального) вартістю 844 тис. грн та чисті бланки товарно-транспортних накладних з печатками та штампами підприємства, які використовувались для прикриття незаконної діяльності та набуття легальності незаконно переміщеним через державний кордон паливно-мастильним матеріалам.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

Податковий календар з 15 по 18 листопада 2016 року

14.11.2016

Головне управління ДФС у Луганській області повідомляє, що

15 листопада — останній день подання:

— звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за жовтень 2016 року (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

— довідки про використані розрахункові книжки за жовтень 2016 року

18 листопада — останній день подання

 коригування попередньої заявки – розрахунку про потребу у марках акцизного податку на листопад 2016 року;

останній день сплати:

— податку на прибуток підприємства за 3-й квартал 2016 року;

— частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за 3-й квартал 2016 року;

— ПДВ за 3-й квартал 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

— рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за 3-й квартал 2016 року;

— рентної плати за спеціальне використання води за 3-й квартал 2016 року;

— рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за 3-й квартал 2016 року;

— рентної плати за користування надрами у цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за 3-й квартал 2016 року;

— екологічного податку за 3-й квартал 2016 року;

— туристичного збору за 3-й квартал 2016 року;

— збору за місця для паркування транспортних засобів за 3-й квартал 2016 року;

— єдиного податку платниками – юридичними та фізичними особами, віднесеними до третьої групи, за 3-й квартал 2016 року;

— єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15% та задекларовані фізичними особами – підприємцями за 3-й квартал 2016 року;

— авансового внеску з єдиного податку на листопад 2016 року платниками, віднесеними до першої та другої груп

Майже 4,8 млрд грн податків і зборів перерахували платники Луганщини до зведеного бюджету держави

11.11.2016

З початку року платники Луганської області сплатили до зведеного бюджету країни 4 млрд 756 млн грн. Це на 105,1 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді 2015-го.

Зокрема, до державної скарбниці надійшло 1 млрд 543 млн грн. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 105,5 відс., додатково перераховано 79,9 млн грн. У порівнянні з минулорічними показниками надходження з початку року зросли на 323,9 млн грн.

У розрізі основних платежів платниками області забезпечено надходження до державного бюджету за січень-жовтень: податку на доходи фізичних осіб – 453,7 млн грн; податку на додану вартість – 407,8 млн грн; податку на прибуток підприємств – 67,8 млн грн; акцизного податку – 11,8 млн грн.

Крім того, від платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регіону надійшло 1 млрд 530 млн грн, що на 74 млн грн більше доведеного індикативного показника.

Місцеві бюджети Лисичанського регіону отримали 8,5 млн грн від плати за землю

10.11.2016

«Це на 1,8 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року”, – повідомила в.о. начальника ДПІ у м. Лисичанську Ірина Філімонова. За її словами, від юридичних осіб надійшло 6,2 млн грн, від фізичних – 2,5 млн грн.

Такі показники досягнуто завдяки застосуванню ефективних методів адміністрування податкових платежів, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу та сумлінному виконанню платниками своїх обов’язків перед державою.

Нагадаємо: відповідно до Податкового кодексу України податок на майно у вигляді плати за землю — це обов’язковий платіж, що стягується з власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Власники землі і землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

960 мішків вінілових полімерів намагались незаконно ввезти на територію України

11.11.2016

Днями водій фірми перевізника ТОВ м. Запоріжжя, який прямував на в’їзд в Україну, під час митного контролю у пункті пропуску «Краковець – Корчова» подав митну декларацію та товаросупровідні документи на «полівінілхлорид» та «співполімер вінілхлориду та вінілацетату» загальною вагою 20 640 кг. Згідно з поданими документами відправником товару є компанія з Польщі, а отримувачем – ТОВ із Сумської обл. Вартість товару – 22 200 євро. Під час зважування транспортного засобу було встановлено розбіжність у вазі переміщуваного товару, тобто переміщували 24 040 кг товару, а не 20 640 кг, як заявлено у товаросупровідних документах. Тому було проведено повний огляд вантажного відсіку транспортного засобу та встановлено, що у ньому додатково переміщується 960 мішків товару по 25 кг кожен, а також на мішках є маркування, що свідчить про іншого виробника, аніж вказано в документах.

Отже, встановлено, що керівник польської фірми для переміщення через митний кордон України товару надав водієві документи, що містять неправдиві дані щодо найменування товару, його ваги, кількості та вартості. Сам директор у своїх поясненнях, які надіслав листом на адресу Львівської митницю ДФС, підтвердив факт завантаження транспортного засобу іншим товаром. Таким чином, в його діях виявлено ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

За цим фактом складено протокол. Товар вилучено, справу скерують до суду.

Понад 534 млн. грн податку на прибуток сплачено до Державного бюджету у січні — жовтні 2016 року платниками на Львівщині

11.11.2016

Як повідомили в управлінні управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області платники податків Львівської області в січні — жовтні 2016 року до державного бюджету сплачено податку на прибуток в сумі 534,0 млн.гривень.

Станом на 01.11.2016 в області сплачують податок на прибуток 15739  СГД.

Найбільші суми податку на прибуток сплатили: ТОВ ,,Кормотех”, ПРАТ ,,Компанія Ензим”, ТОВ ,,БК Горизонти”, ДП ,,Датський текстиль” та УНСП ,,Львів Трейдінг”.

Про подання декларації з ПДВ, якщо господарська діяльність не проводилась

10.11.2016

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення в листі від 21.10.2016 № 22818/6/99-95-42-01-15 щодо обов’язку подання платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) до контролюючих органів податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню, в якому, зокрема, зазначено, що підпунктом 5 п.5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 (далі – Порядок), визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація)), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 9 розд.ІІІ Порядку передбачено, що декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п.49.2 ст.49 Кодексу не подається.

До ваших послуг електронні сервіси ДФС

10.11.2016

В ХХІ столітті, в час комп’ютерів та нових технологій ні прогрес людства, ні якісне надання послуг платникам податків без їх використання неможливі.

На сьогодні дедалі більше зростає популярність електронних сервісів та послуг серед платників податків. Вони допомагають платникам економити свій час, отримувати потрібну інформацію, не відвідуючи органи ДФС.

Найпопулярнішим електронним сервісом є «Електронний кабінет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників у режимi реального часу та який на сьогодні забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності та інших документів відповідно до вимог чинного законодавства.

За допомогою «Електронного кабінету платника» платники працюють з системою електронного адміністрування податку на додану вартість та реалізації пального (перегляд проведених операцій в системі та отримання інформації про рух коштів на електронному рахунку), листуються з органами ДФС в електронному вигляду, перевіряють стан розрахунків з бюджетом.

У рамках кампаній декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців фізичним особам через «Електронний кабінет платника» надано змогу отримувати відомості про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді.

Популярними є послуги з отримання інформації з реєстрів ДФС в режимі он-лайн (дані про взяття на облік платників податків, реєстр страхувальників, реєстр платників єдиного податку, дані реєстру платників ПДВ, дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, інформація про РРО, інформація про книги ОРО, дані реєстру осіб, що здійснюють операції з товарами, реєстр неприбуткових підприємств та організацій тощо).

Для інформаційної підтримки та допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС за номером тел. 0800501007 (безкоштовна телефонна лінія), яким надаються відповіді на всі запитання щодо застосування податкового, митного законодавства, сплати єдиного соціального внеску.

Від великих платників податків до місцевих бюджетів Миколаївської області надійшло 440 млн. гривень

11.11.2016

На податковому обліку у Спеціалізованих державних податкових інспекціях з обслуговування великих платників (СДПІ) перебуває 38 суб’єктів господарювання (СГ), які здійснюють господарську діяльність на території Миколаївської області, у т.ч.: у Офісі великих платників податків ДФС України — 7 СГ та у СДПІ з обслуговування великих платників у м. Одесі – 31 СГ.

За останні чотири податкові (звітні) квартали обсяг доходів зазначених СГ перевищує 500 млн. грн., при цьому загальна сума сплачених до державного бюджету податків перевищує 12 млн. гривень.

Відповідно до норм Податкового кодексу України зазначені СГ сплачують місцеві податки і збори до місцевих бюджетів Миколаївської області, а саме, за 10 місяців 2016 року до місцевих бюджетів Миколаївської області сплачено 440 млн. грн., що майже на 83 млн. грн., або на 23 відс. більше, ніж  за аналогічний період 2015 року.

Слід зазначити, що згідно з чинним законодавством, при переході на податковий облік до інших регіонів, суб’єкти господарювання повинні сплачувати місцеві податки і збори на казначейські рахунки тих територіально-адміністративних одиниць, де фактично здійснюють господарську діяльність.

Представники фіскальної служби Одещини привітали ветерана податкової служби з 90-літнім ювілеєм

14.11.2016

Співробітники ГУ ДФС в Одеській області завітали до ветерана Великої Вітчизняної війни та ветерана податкової служби Олександра Олександровича Леоненка з привітаннями з нагоди 90-річного ювілею.

Складний  життєвий шлях пройшов ювіляр. Ще 18-річним хлопцем пішов на фронт,  дійшов до  Чехословаччини,  де під м. Брно  був важко поранений. Нагороджений 18 орденами й медалями, зокрема, орденом Вітчизняної війни, орденом Слави III ступеня — за форсування ріки Мoрава при звільнені Чехословаччини, орденом Знак пошани.

Вже після війни працював податковим ревізором, завідувачем райфінвідділу, заступником начальника Одеського облфінуправління тощо.

Понад 60 років поряд із ювіляром його дружина  — Марія Степанівна. Разом вони поставили на ноги сина та доньку,  допомагають виховувати онуків та правнуків.

Співробітники фіскальної служби Одещини побажали Олександру Олександровичу довгих років життя, міцного здоров’я, миру та родинного затишку.

Звітність про обіг марок акцизного податку відтепер подається в електронній формі

14.11.2016

У зв’язку з переходом на електронний документообіг, постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 №683 внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Зазначеною постановою схвалено подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі.

Відтепер, продаж марок вітчизняним виробникам алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється на підставі поданих в електронній формі наступних документів:

— довідки про сплату суми податку, яка розрахована за ставками для готової продукції (для алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований);

— заявки-розрахунку кількості марок;

— звіту про використання марок, придбаних у попередньому місяці;

— копії платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.

Фіскальною службою Одещини проведено семінар для китайських бізнесменів

11.11.2016

Ініціатором семінару виступив в.о. начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін.

Домовленість щодо проведення заходу було досягнуто у жовтні поточного року під час зустрічі Надзвичайного та Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні — пана Ду Вея з керівництвом правоохоронних органів регіону, у тому числі і фіскальної служби.

«Державна фіскальна служба зацікавлена у тому, щоб представникам бізнесу було комфортно працювати та легко сплачувати податки», — зазначив  Глеб Мілютін, відкриваючи семінар.

Також він висловив сподівання, що практика таких спільних заходів розвиватиметься і надалі, а спілкування буде продовжено.

Представники Головного управління ДФС в Одеській області, Одеської митниці ДФС та Одеського обласного центру зайнятості  у своїх виступах висвітлили широке коло питань, які цікавили громадян Китайської Народної Республіки.

Податковою міліцією Одещини припинено діяльність підпільного цеху з виробництва фальсифікованого алкоголю

11.11.2016

Підпільний цех виявлено у ході обшуку гаражного кооператива.

Обшук проведено співробітниками податкової міліції спільно з співробітниками національної поліції під процесуальним керівництвом Прокуратури Одеській області рамках операцій «Акциз — 2016».

За результатами якого, з незаконного обігу вилучено 3 188 літрів алкогольних напоїв на суму майже 463 тис. грн., 685 літрів спирту на суму понад 89 тис. грн.,  автомобіль Mercedes Vito на суму 500 тис. грн., обладнання та марки акцизного податку з ознаками підробки у кількості 572 штуки.

Всього виявлено та вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму понад 1 млн. грн.

Реалізація готової продукції здійснювалась на одному з ринків  м. Білгорода — Дністровського та через мережу Інтернет.

У разі потрапляння та реалізації вилученого спирту на території України збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б понад 210 тис. грн.

Понад 19 мільярдів гривень платежів до бюджетів усіх рівнів мобілізували територіальні органи ДФС Полтавщини за 10 місяців поточного року

14.11.2016

А саме, з початку 2016 року до бюджетів усіх рівнів по ГУ ДФС у Полтавській області мобілізовано платежів в сумі 19 мільярдів 350,5 млн.грн., в тому числі до державного бюджету збір платежів склав понад 14,5 млрд.грн. та місцевого бюджету – майже 5 млрд.грн., відзначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий.

По основним бюджетоформуючим податкам державного бюджету надходження склали по: податку на прибуток – 485,4 млн.грн., податку на додану вартість – 2 млрд. 181 млн.грн., рентній платі за користування надрами – 10 млрд. 498,4 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – 941,3 млн.грн., військовому збору – 307,9 млн.грн., акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 48,2 млн.гривень.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень до загального фонду державного бюджету на 15,4%, або на 1 млрд. 938,7 млн.грн., в тому числі по ПДВ –  на 47%, рентній платі за користування надрами – на 11,6%, податку на доходи фізичних осіб – на 46,4%, військовому збору – на 23,2%.

За 10 місяців 2016 року до місцевих бюджетів області надійшло платежів в сумі понад 4 млрд. 808 млн.гривень. В тому числі: по податку на доходи фізичних осіб – більш ніже 2 млрд. 716 млн.грн.; податку на майно – 881 млн.грн., в тому числі платі за землю – 838,4 млн.грн.; єдиному податку – 544,4 млн.грн., в тому числі: з юридичних осіб – 66,3 млн.грн., з фізичних осіб – 246,2 млн.грн., з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% – 231,8 млн.грн.; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 377,1 млн.гривень.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень до місцевих бюджетів на 46,4%, в тому числі податку на доходи фізичних осіб – на 50,2 %, податку на майно – на 41,2 %, в тому числі платі за землю – на 43,2 %; єдиному податку – в 1,6 рази, в тому числі: з юридичних осіб – на 53,6%, з фізичних осіб – на 49,5%, з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% – в 1,9 рази; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – також в 1,7 рази більше.

Облікову ставку НБУ знижено до 14%

11.11.2016

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 14% річних з 28 жовтня 2016 року.

Облікова ставка НБУ застосовується в оподаткуванні, договірних відносинах, при нарахуванні пені за заниження податкових зобов’язань та в інших випадках, передбачених законодавством, а також при порушенні договірних відносин, якщо це передбачено відповідним договором.

Так, при самостійному виявленні платником податків заниження суми податкового зобов’язання пеня нараховується на суму і за весь період заниження з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження.

Нарахування пені на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством терміни здійснюється відповідно до Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби.

 

СПРАВЛЯННЯ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ З ПИВА СОЛОДОВОГО

11.11.2016

Державна фіскальна служба України листом  від 28.09.2016 р. N 10209/О/99-99-15-03-03-14 надала роз’яснення щодо порядку справляння акцизного податку з пива солодового. Підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) визначено, що акцизний податок — це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Згідно з нормами Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», із змінами та доповненнями (далі — Закон N 481), виробництво алкогольних напоїв (у т. ч. пива) та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії (ст. 2 Закону N 481). Роздрібна торгівля алкогольними напоями, зокрема пивом, або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (частина дванадцята ст. 15 Закону N 481).

Відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є як особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, так і особа — суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

На підставі п. 213.1 ст. 213 Кодексу операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є об’єктами оподаткування акцизним податком.

Отже, якщо суб’єкт господарювання виробляє і реалізує у роздрібній торгівлі пиво солодове, то він оподатковує акцизним податком операції з реалізації пива і як виробник, і як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі.

Чинними нормами Кодексу не передбачене звільнення від оподаткування операцій з підакцизними товарами у випадку, коли суб’єкт господарювання є виробником і суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі одночасно.

Відповідно до п. 214.1 ст. 214 Кодексу база оподаткування для операцій з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операцій з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів різна.

Так, для операцій з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру об’єму, і податок розраховується із застосуванням специфічної ставки (п. 214.4 ст. 214 Кодексу). Підпунктом 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Кодексу на пиво солодове встановлена специфічна ставка акцизного податку у розмірі 2,48 грн. за літр.

Для операцій з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів базою оподаткування, згідно з пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Кодексу, є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Кодексу і податок розраховується за адвалорною ставкою у розмірі 5 відсотків (пп. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу).

Враховуючи зазначене, при здійсненні роздрібної реалізації виробником пива солодового власного виробництва через заклад роздрібної торгівлі (ресторан-броварню) оподаткування акцизним податком обсягів пива здійснюється одночасно за специфічною ставкою акцизного податку у розмірі 2,48 грн. за літр та адвалорною ставкою у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів при його реалізації.

При цьому зазначаємо, що відповідно до п. 217.1 ст. 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

За десять місяців 2016 року до органів ДФС Рівненщини більше 100 разів звертались за публічною інформацією

14.11.2016

Одним із постійних та пріоритетних напрямів діяльності ГУ ДФС у Рівненській області є забезпечення зворотного зв’язку із громадськістю шляхом своєчасного надання публічної інформації.

За  січень-жовтень 2016 року до Головного управління ДФС у Рівненській області та його територіальних органів поштою, електронною поштою надійшло 109 запитів, з них:

— 106 запитів на отримання публічної інформації;

— 3 документи, які на думку запитувачів є запитами на отримання публічної інформації, а за результатами попереднього опрацювання за змістом є проханням надати консультацію.

За категоріями запитувачів надійшло запитів:  від фізичних осіб – 47;  від юридичних осіб – 45; від представників ЗМІ – 5;  від інших органів виконавчої влади, як розпорядників інформації – 8; від об’єднань громадян без статусу юридичної особи – 1.

Запитувачі зверталися з проханням надати інформацію щодо: реєстраційних даних платників податків; діяльності суб’єктів господарювання; надання копій документів;  відомостей про третіх осіб.

Звертаємо увагу, що фахівці ГУ ДФС у Рівненській області приймають запити електронною поштою за адресою:rv.zvernennya@sfs.gov.ua. Поштові письмові звернення за адресою: 33023, м.Рівне, вул. Відінська, 12. Отримати консультацію щодо надання запиту на публічну інформацію, письмового звернення та записатись на особистий прийом до керівництва ГУ ДФС у області можна за телефоном консультанта-модератора (0362)692-617.

 

Від ліцензування продажу алкоголю і тютюну місцевий бюджет Рівненщини отримав понад 14 мільйонів гривень

14.11.2016

ГУ ДФС у  Рівненській області повідомляє, що за 10 місяців 2016 року, від ліцензування оптової(роздрібної) торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, до місцевих скарбниць  краю надійшло понад 14,3 млн. грн.

Станом на 01.11.2016 року на території області зареєстровано 2196 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність відповідно до 6314 діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (3558) та тютюновими виробами (2756), що на 169 СГ та на 498 діючих ліцензій більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

У жовтні 2016 року працівниками відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів видано 544 ліцензії, з них:

  • на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями — 308 ;
  • на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами — 236.

Анульовано дію 63 ліцензій,  з них:

  • на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями — 41,
  • на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами — 22 ;

Переоформлено 9 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

В зв’язку з несвоєчасним перерахуванням суб’єктами господарювання коштів за щоквартальну плату за ліцензії, призупинено дію 20 ліцензій.

У Головному управлінні ДФС у Рівненській області нагадують, що на офіційному порталі територіальних органів, сформовано «Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами». Даний реєстр оновлюється щомісячно, та знаходиться  за посиланням: http://rv.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy . Тобто, кожен громадянин має можливість перевірити  інформацію щодо наявності ліцензій у продавців підакцизної продукції.

 

На Рівненщині виявлено порушення вимог законодавства в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів на суму 129 тисяч гривень

11.11.2016

З метою недопущення порушень вимог чинного законодавства в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, у жовтні 2016 року проведено 14 фактичних перевірок роздрібної торговельної мережі та виявлено 24 порушення, а саме:

9 випадків реалізації алкогольних напоїв без ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

3 випадки реалізації тютюнових виробів без ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами;

1 випадок реалізації алкогольних напоїв на розлив в місцях торгівлі, що не відносяться до підприємств громадського харчування,;

1 випадок реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку;

1 випадок реалізації тютюнових виробів за цінами, вищими від встановленого виробником розміру максимальної роздрібної ціни на такі вироби;

9 випадків реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не обліковані у встановленому порядку та недотримання касової дисципліни.

Загальна сума очікуваних фінансових санкцій складає 256,83 тис. грн.

За результатами перевірок винесено 13 рішень про застосування фінансових санкцій на загальну суму 129,04 тис. грн. До бюджету надійшло 64,54 тис. грн. фінансових санкцій що на 39 тис. грн. більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

Електронний кабінет платника податків допоможе зберегти час, адже час це гроші

11.11.2016

ГУ ДФС у Рівненській області звертається до платників податків юридичних та фізичних осіб – бережіть свій час, скористайтесь  сервісом  ДФС України  «Електронний кабінет платника податків».

Електронний кабінет платника податків — це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Особистий кабінет платника надає можливості листування з ДФС, контролю стану розрахунків з бюджетом, ведення податкової  звітності, отримання інформації з реєстрів, роботи в системі електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку.

Переваги ЕКП це можливість працювати на безоплатній основі та у будь – який час, отримання необхідної інформації з органів ДФС  в режимі онлайн, можливість подання звітності та сплати податків та основна перевага- це економія часу.

Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за  адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно — довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

 

У Рівному говорили про відповідальність за порушення вимог трудового законодавства

14.11.2016

У Рівному під час чергового засідання робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення говорили про активізацію роботи з легалізації доходів найманих працівників.

Участь в засіданні робочої групи взяли представники управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, Державної податкової інспекції у м.Рівному, управління економіки міста, Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Рівненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області, Рівненського міського центру зайнятості, Управління Державної праці у Рівненській області, Федерації професійних спілок Рівненської області.

Як було зазначено під час засідання, тема дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів, легального використання робочої сили залишається актуальною. Адже ще є чимало СПД, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Зараз, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, незайняті громадяни зчаста погоджуються на будь–які пропозиції роботи.  Зазвичай, працедавці обіцяють працівнику-нелегалу високу заробітну плату, прийнятні умови праці, спрощену процедуру прийому на роботу: без  конкурсного відбору, трудової книжки, без сплати податків тощо. В результаті працівники залишаються соціально незахищеними, а місцеві громади отримують недостатньо коштів на розвиток.

Тому саме з такими представниками бізнесу й надалі проводитимуть роз’яснювальну роботу та попереджуватимуть про відповідальність за порушення вимог трудового законодавства.

Як зазначив заступник начальника ДПІ у м.Рівному Валентин Герман, у поточному році завдяки проведеній роботі з  легалізації зайнятості суб’єктами господарювання було оформлено трудові відносини більш як з 2 тисячами найманих працівників, відповідно до місцевого бюджету надійшло майже 250 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Мовою цифр: підсумки роботи ДПІ у м.Рівному за січень-жовтень 2016 року

14.11.2016

До зведеного бюджету за січень-жовтень 2016 року від платників податків, які перебувають на обліку у ДПІ у м.Рівному, надійшло 1437,7 млн. грн., що на 362,1 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Планові призначення виконано на 118%.

Найбільшими бюджетоформуючими платежами є податок на додану вартість – 354,4 млн. грн., податок на доходи фізичних осіб – 635,8 млн. грн., єдиний податок –  91,9 млн. грн., військовий збір – 59,4 млн. грн., податок на прибуток – 64,3 млн. грн., акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів  – 98,4 млн. грн.

За 10 місяців поточного року платниками Рівного сплачено 693,5 млн. грн. ЄСВ.

Свідомого платника податків виховують зі шкільної парти

11.11.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

У рамках «Дня відкритих дверей» учні старших класів Сумської гімназії N1 відвідали Державну податкову інспекцію у м. Сумах.

Проведення заходу не було випадковим. Згідно шкільної програми, учні вивчають основи податкового законодавства, і тому проявляють неабиякий інтерес до специфіки роботи фіскальної служби. Школярі обізнані і досконало знають Конституцію України, в якій статтею 67 зазначено, що кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Наразі старшокласники перебувають на порозі формування самостійного дорослого життя і дуже скоро перед ними стане питання вибору майбутньої професії. Та який би шлях не був обраним, вони мають знати та володіти основами оподаткування. Майбутнього свідомого платника податків необхідно виховувати із шкільної парти.

Завідувач сектору організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг ДПІ у м. Сумах Наталія Левенець розповіла гостям про Центр обслуговування платників, як він створювався, його функції, завдання та про комплекс адміністративних та інформаційних послуг, які надаються в Центрі.

На зустрічі фахівці інспекції вдало і результативно поєднали теорію з практикою. Юних відвідувачів інспекції зацікавило питання отримання електронного цифрового підпису. Серед присутніх відразу знайшлись охочі  отримати електронні ключі, але відсутність паспорту та недостатній віковий ценз не дозволили це зробити.

Зацікавила школярів й інформація про електронні сервіси, започатковані ДФС України. Завдячуючи їм та не відвідуючи інспекцію, відтепер можна здійснити реєстрацію як платника податків, подати звітність в електронному вигляді, отримати електронну консультацію тощо. Це значно економить час і кошти.

Наприкінці зустрічі учням, як майбутнім студентам, начальник відділу адміністрування  податку на доходи фізичних осіб Валерія Москальчук розповіла  про можливість отримання податкової знижки. Адже на таку пільгу може претендувати як студент, якщо він самостійно оплачує навчання, так і його батьки чи опікуни.

Дружня атмосфера зустрічі сприяла відвертості спілкування. Стало очевидним, що подібні заходи сприяють не тільки отриманню суто теоретичної інформації та вихованню податкової культури, а й дають можливість ознайомитися з баченням та новими креативними ідеями молоді щодо вдосконалення програм державної податкової політики.

Підприємці Тернопільщини сплатили 248,5 млн грн єдиного податку

14.11.2016

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво зростають та поповнюють бюджети місцевих громад.

На початок листопада цього року майже 21 тис. фізичних осіб — підприємців та 2909 юридичних осіб перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Загалом до місцевих бюджетів Тернопільщини від представників малого підприємництва надійшло 248,5 млн грн єдиного податку, що становить майже 130% від очікуваних показників. Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 128,3 млн грн єдиного податку, а юридичні особи – 120,2 млн грн.

Йдете на тендер? У заяві на довідку про відсутність заборгованості вкажіть законодавчі підстави

14.11.2016

Однією з необхідних умов для участі у тендерних закупівлях є довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів, яка видається органами фіскальної служби. Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів (далі – довідка) регламентується наказом Міністерства доходів і зборів від 10.10.2013 №567 (далі – Порядок).

Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу довідки. Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання контролюючим органом довідки, із зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником податків (п. 3 Порядку). Форма заяви затверджена додатком 2 до Порядку.

Суб’єкт господарювання, який планує брати участь у тендерних закупівлях, обов’язково повинен зазначити посилання на Закон України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі».

Довідково: тендер (торги) – це здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими Законом України «Про публічні закупівлі» (крім переговорної процедури закупівлі).

Яких фізичних осіб звільнено від сплати земельного податку

14.11.2016

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, від сплати податку звільняються:

— інваліди першої і другої групи;

— фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

— пенсіонери (за віком);

— ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

— фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

— для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

— для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

— для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

— для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Зазначимо, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ст. 281 ПКУ).

Нерухомість збагатила бюджет Херсонщини на 22 мільйони гривень

14.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

А саме, власники нерухомого майна на Херсонщині, за десять місяців 2016 року, направили до місцевих бюджетів регіону 21,7 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Безперечним лідером у сплаті є юридичні особи, які задекларували та сплатили 19 млн.грн. або 87,6 відс. від загальних надходжень податку.

Внесок платників — фізичних осіб нашої області склав 2,7 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадаємо: юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щоквартально. Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян  — фізичних осіб повідомляють територіальні органи ДФС, за місцем податкової адреси.

На Хмельниччині податківцями вилучено з продажу 2 тисячі літрів «сірого» алкоголю

14.11.2016

У Хмельницькій області співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу понад дві тисячі літрів алкоголю.

В ході операції «Акциз-2016» було встановлено, що на території складу-магазину підприємець зберігає і продає алкогольні напої без марок акцизного податку. Крім того, продаж відбувався й без відповідної ліцензії.

У результаті проведеного огляду у приватного підприємця  було виявлено та вилучено понад дві тисячі літрів алкогольних напоїв, розлитих у пляшки і упаковки бег-ін-бокс, частина з яких була без акцизних марок або обклеєна підробленими марками акцизного податку.

За даним фактом складено протокол про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 (порушення порядку здійснення господарської діяльності) і ч.1 ст.164-5 (зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Cуб‘єкти господарювання Хмельниччини спрямували до державного бюджету понад 700 мільйонів гривень ПДВ

14.11.2016

За десять місяців 2016 року підприємствами та підприємцями Хмельниччини сплачено до державного бюджету 703 мільйони гривень податку на додану вартість. Таким чином, у фіскальній службі області фіксують темп росту ПДВ на рівні 168 відсотків.

В абсолютній величині — це плюс 285 мільйонів гривень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у приведених умовах. Тобто без врахування великих платників податків, які перейшли на облік та обслуговування до центрального офісу.

Загалом з початку року виконання індикативного показника з ПДВ в області забезпечено на рівні 102 відсотків, додатково отримано надходження 10,5 мільйона гривень цього бюджетоформуючого податку.

Сьогодні на Хмельниччині сплату податку на додану вартість забезпечують 4008 платників, серед яких 3450 становлять юридичні особи і 558 фізичні особи — підприємці. У зв‘язку із законодавчими змінами до цієї категорії додалося півтисячі сільгосптоваровиробників, які із загального обсягу спрямували до державної казни 153 мільйони гривень ПДВ.

«Середньомісячні надходження з ПДВ в області становлять близько 60 мільйонів гривень, що значно перевищує попередні періоди. З одного боку це свідчить про те, що підприємства реального сектора економіки працюють на створення доданої вартості  та розвиток виробництва. По-друге, важливою є робота платників у системі електронного адміністрування ПДВ, яка унеможливлює використання схем мінімізації цього податку», — розповів керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

За словами посадовця, із заявлених бізнесом краю до бюджетного відшкодування 261,7 мільйонів гривень, платникам повернуто 258,4 мільйона гривень ПДВ. Водночас сума упередженого віртуального податку на додану вартість складає 16,7 мільйона гривень.

Сьогодні з метою досягнення прозорості механізму відшкодування ПДВ платникам та громадськості надано можливість знайомитися із Реєстрами заяв про повернення сум бюджетного відшкодування на веб-порталі ДФС України.

 

У Хмельницькому ділки у незаконний спосіб «нагазували» на 100 тисяч гривень

11.11.2016

Працівниками податкової міліції Хмельниччини в рамках проведення операції «Акциз-2016» та очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікованих та незаконно ввезених на територію України паливо-мастильних матеріалів встановлено факт протиправної реалізації на території міста Хмельницького газу «пропан-бутан» без відповідних дозволів.

За твердженням податківців, власником газової автозаправної станції грубо порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України №1790 від 20.11.2003 року «Про затвердження правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого, вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів».

Працівниками податкової міліції проведено огляд газової заправки, в результаті чого вилучено з протиправного обігу газ «пропан-бутан» у кількості 10 000 літрів, загальною вартістю 114 тисяч гривень. Товарно-матеріальні цінності передано на відповідне зберігання власнику.

За даним фактом працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Хмельницькій області складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною 1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Порушення порядку провадження господарської діяльності».

 

13,4 млн.грн. місцевих податків та зборів отримала казна Буковини

14.11.2016

З огляду на те, що місцеві податки та збори включають в себе податок на майно, туристичний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів, впродовж січня — жовтня 2016 року зазначені податки та збори принесли до бюджету Чернівеччини такі надходження. Відрадно, що  цьогоріч платники податків краю сплатили в регіональну скарбницю на 5 млн. грн. більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це розповідають у Головному управлінні ДФС області.

Зокрема, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  приніс місцевій громаді  понад 10,6 млн. грн. Місцеві збори —  туристичний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів додали до казни 1,4 млн. гривень.  Власники розкішних авто сплатили  майже 1,4 млн. грн.

У фіскальному відомстві відзначають, місцеві податки та збори покликані задовольнити потреби місцевих органів влади в рівномірному наповненні місцевих бюджетів в регіональному аспекті. Відтак, сумлінна сплата таких податків платниками це значний внесок у формування бюджету та економічний розвиток області.

Фізична особа отримує довідку про наявність земельних ділянок за формою № 3дф впродовж 5 – ти робочих днів

14.11.2016

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що Порядок видачі Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок, а також форма довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.01.2014 за №201/24978.

У відомстві наголошують, Довідка свідчить про наявність у фізичної особи земельних ділянок, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, що відповідно до Податкового кодексу України є підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках  (далі – власник сільськогосподарської продукції) (п. 1 Порядку).

Довідка безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом 5-ти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої Довідки (п. 2 Порядку).

Пунктом 2 Порядку також визначено, що Довідка надається на підставі відомостей з Державного земельного кадастру (за наявності).

Відповідно до пункту 4 Положення Довідка реєструється сільською, селищною міською радою. У разі втрати чи пошкодження Довідки видається дублікат, про що вчиняється відповідний запис на бланку Довідки.

Довідка видається строком на 5 років (п.5 Порядку).

Пунктом 7 Порядку визначено, що інформація про видачу Довідки передається сільською, селищною міською радою контролюючому органу за місцем розташування земельної ділянки протягом 10 днів з дати видачі Довідки власнику сільськогосподарської продукції.

До 30 грудня 2016 року платники податків можуть скористатись правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік

14.11.2016

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та нагадують, що відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.

Відповідно до пп.166.4.3 якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Слід знати, фізична особа має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

суму коштів або вартість майна, перерахованих (придбаних) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

суму коштів, сплачених платником податку на користь навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Нагадаємо, що така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ (у 2015 році це 1710 грн.), у розрахунку на кожного, хто навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;

суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок;

суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік, а так само оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

ГУ ДФС у Чернігівській області звертається до суб’єктів господарювання не допускати порушень законодавства при реалізації пального

11.11.2016

Як повідомили в управлінні аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області, аналіз звітності, поданої  суб’єктами господарювання, що здійснюють роздрібний продаж паливо-мастильних матеріалів, зокрема скрапленого газу на автозаправочних станціях, свідчить про заниження окремими суб’єктами господарювання обсягів реалізації пального.

Cпівставивши дані, зазначені у податкових накладних на отримання скрапленого газу та відпускні ціни на деяких автогазозаправочних станціях, встановлено, що середня націнка на реалізацію скрапленого газу становить 1,9 грн. за 1 літр.

Враховуючи понесені витрати на заробітну плату працівникам, сплату комунальних послуг, податків, зборів, а також витрат на обслуговування, реалізація скрапленого газу на такій АЗС не може забезпечувати  її економічну ефективність функціонування.

Таким чином, декларування суб’єктами господарювання незначних обсягів реалізації скрапленого газу може свідчити про факти не застосування реєстраторів розрахункових операцій при продажу палива та/або реалізацію не облікованої підакцизної продукції, що є порушенням норм податкового законодавства.

Тому, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію пального (скрапленого газу), з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Наголошуємо, що  не пробиття чеків при обслуговуванні клієнтів АЗС веде до втрат, як державного, так і місцевого бюджету.

Громадян області просимо не миритися з таким явищем та вимагати від операторів АЗС видачі касових чеків. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства про проведення розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.

 

Добавить комментарий