пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 16-09-2016

У Харківській ОДПІ спілкувалися з платниками за «круглим столом»

16.09.2016

«Роз’яснювальна робота залишається ключовою складовою у формуванні високої податкової культури у платників податків», — зазначила під час чергового засідання «круглого столу» в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

У ході засідання учасникам розповіли про новації в адмініструванні податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, про зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску, тощо.

Особливу увагу присутніх акцентували на порядку включення громадських об‘єднань до Реєстру неприбуткових установ та зміну ознак неприбутковості.

Представникам бізнесу нагадали про відповідальність за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та закликали працювати тільки у правовому полі, не порушуючи законодавство про працю.

Також нагадали про застосування електронних сервісів від ДФС України, які розміщені на веб-порталі за адресою: www.sfs.gov.ua.

На завершення заходу Вікторія Козиренко подякувала всім за плідну співпрацю та запевнила представників бізнесу у підтримці та наданні необхідної професійної допомоги у питаннях роз’яснення податкового законодавства.

Всі присутні на заході отримали зразки друкованої продукції та вичерпні відповіді на свої запитання.

Понад 80 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили платники Харківської ОДПІ за вісім місяців поточного року

15.09.2016

Такі цифри озвучила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, з початку року платники податку на прибуток підприємств, які знаходяться на обліку у Харківській ОДПІ, сплатили до державного бюджету 80,3 млн. грн. податку на прибуток, що на 4,4 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 105,9%. Зокрема, у серпні 2016 року до бюджету сплачено 19,4 млн. гривень.

Нагадаємо платникам, що 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 №585, яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

Зокрема:

у графі 2 заголовної частини Декларації з’явилося поле для уточнення базового податкового періоду – квартальний або річний;

в основній частині Декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за три квартали 2016 року (пункт 38 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України);

у новій редакції викладено додатки АВ і ЗП до Декларації;

зазнали змін додатки РІ та ПН до Декларації.

З оновленим текстом Наказу № 897 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 585 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» від 19.08.2016 № 63

Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков провів робочу зустріч з питань реєстрації платником ПДВ

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Захід, в якому взяли участь близько тридцяти представників бізнесу регіону, був присвячений питанню реєстрації  суб’єктів господарювання платниками ПДВ та своєчасної видачі свідоцтва. В робочій зустрічі також взяли участь начальники державних податкових інспекцій міста та області, керівники управлінь Головного управління ДФС області, співробітники податкової міліції.

Звертаючись до присутніх, Микола Рибаков передусім відзначив бюджетоформуючу складову податку на додану вартість, який посідає значне місце в частині надходжень до бюджету. Але разом з тим, в сфері адміністрування ПДВ існує і велика кількість зловживань. Тому фіскальна служба приділяє саму пильну увагу питанню реєстрації платником ПДВ, відмовляючи підприємствам з негативною податковою історією. Однак робота на випередження появи нових ризикових платників, тягне за собою те, що відмови в реєстрації отримують і сумлінні платники. З метою уникнення подібних ситуацій, і була проведена сьогоднішня зустріч.

В ході обговорення  було визначено ряд випадків, коли платники не мали змоги отримати свідоцтво платника ПДВ у зв’язку з неправильним оформленням заявки. Як наголосив керівник фіскальної служби, таких випадків не повинно бути.

«Якісний сервіс – це головний пріоритет в нашій роботі.  Своєчасне та повне роз’яснення допоможе платникам податків уникнути помилок та отримати свідоцтво. Сумлінні платники повинні отримувати свідоцтво та сплачувати податки до бюджету», — підкреслив Микола Рибаков.

Разом з тим, обговорювались випадки, коли підприємства – сільгоспвиробники реєструвались платниками ПДВ тільки під час продажу своєї продукції. Хоч перед цим не оформлювали  жодного найманого  працівника, не укладали договори  на оренду сільгосптехніки та не мали власної тощо.

«Тож виконувати свої  зобов’язання та дотримуватись усіх вимог трудового та податкового законодавства повинні без виключення усі платники», — відзначив керівник.

Наприкінці зустрічі присутні з обох сторін мали можливість поспілкуватися та особисто обговорити усі проблемні питання.

Щодо оподаткування оренди землі

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ), Законом України від 06 жовтня 1998 року N 161-XIV «Про оренду землі» (далі — Закон N 161), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Відповідно до ст. 13 Закону N 161 та ст. 759 ЦКУ договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Однією з істотних умов договору оренди землі є строк дії договору оренди (ст. 15 Закону N 161).Договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі закінчення строку, на який його було укладено (ст. 31 Закону N 161). При цьому перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі (ст. 32 Закону N 161).

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦКУ). До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦКУ).

Пунктом 1 ст. 1225 ЦКУ встановлено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Особливості оподаткування доходів фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) регламентується п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Водночас, відповідно до п. 162.3 ст. 162 ПКУ, у разі смерті платника податку — орендодавця (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з ПКУ) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника податку.

У разі якщо податковим агентом (орендарем) після смерті фізичної особи (орендодавця) за договором оренди землі продовжується нарахування орендної плати, то податковий агент не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у податковому розрахунку форми N 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.

Разом з цим у податковому розрахунку форми N 1ДФ відображається орендна плата за договором оренди землі, яка нарахована податковим агентом — орендарем на користь спадкоємців, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми податку на доходи фізичних осіб, утриманого (перерахованого) до відповідного бюджету.

Фіскальна служба та громадськість Харківського регіону взяли участь в онлайн-трансляції обговорення Податкового кодексу

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Податківці, органи місцевої влади, широка громадськість та незалежні експерти чотирьох регіонів України обговорювали в режимі відеоконференції  зміни в податковому законодавстві.

Організатором експертної зустрічі  на тему удосконалення податкової системи, виступив Секретаріат Кабінету Міністрів України за участю керівництва Міністерства фінансів України. На обговорення загалу винесли проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Зокрема, у законопроекті щодо удосконалення фіскальної системи, який має набрати чинності у 2017 році, Мінфін пропонує:

— зберегти ставки податків, а також СЕА ПДВ на рівні 2016 року,

— залишити об’єкт оподаткування податком на прибуток на рівні 2016 року (без введення податку тільки на розподілений чистий прибуток, як пропонувалося раніше)

— запровадити «податкові канікули» для новостворених підприємств;

— перевести контроль за податковими базами даних від ДФСУ до Мінфіну тощо.

Тож усі учасники зустрічі мали змогу висловити своє бачення із зазначеної тематики, внести пропозиції або ж зауваження та поспілкуватися безпосередньо з розробниками проекту.

Представники Харківського регіону були чи не найактивнішими учасниками зустрічі. Ними було винесено ряд пропозицій та зауважень до проекту Податкового кодексу. Протягом місяця пропозиції будуть узагальнені та направлені до Мінфіну.

Як зізнаються самі учасники, проведення таких зустрічей дуже важливе, адже  в процесі обговорення приймаються найбільш конструктивні рішення.

Відбувся кущовий семінар для платників податків Київського та Московського районів м. Харкова

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Про новації та актуальні питання оподаткування бухгалтерам та підприємцям розповіли фахівці ГУ ДФС у Харківській області та Київської ОДПІ.

Зокрема, податківці ознайомили присутніх з нюансами нарахування та сплати податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного податку і єдиного внеску.

Окремо фахівці ДФС зупинилися на новому порядку ведення реєстру неприбуткових організацій. Так, ті організації, які до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не нададуть копії таких документів контролюючому органу, після 1 січня 2017 року будуть виключені з Реєстру.

Також на семінарі підіймалась тема податкової реформи, розробленої Міністерством фінансів України.

«Ізюминка» заходу – двостороннє спілкування. Кожний присутній мав змогу надати питання фахівцю органу ДФС та отримати кваліфіковану відповідь.

Харківська митниця ДФС інформує щодо особливостей перевезення культурних цінностей через кордон

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

До уваги громадян, які збираються у подорож за кордон, інформація щодо порядку переміщення культурних цінностей через митний кордон України.

Такими предметами відповідно до чинного законодавства є: оригінальні художні твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, твори живопису, графіки та скульптури, художні композиції та монтажі з будь-яких матеріалів, твори декоративно-прикладного і традиційного народного мистецтва.

Відповідно до законодавства України вивезення культурних цінностей забороняється без Свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей (далі – Свідоцтво).

Свідоцтво видає Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей. Це Свідоцтво діє протягом 6 місяців з моменту видачі. Підставою для його видачі є висновок державної експертизи та перевірка наданих документів.

Заборон на переміщення громадянами через митний кордон України музичних інструментів та виробів образотворчого мистецтва, крім унікальних та рідкісних, які відносяться до культурних цінностей, не встановлено. Не потрібен дозвіл при вивезенні:

творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів, сувенірів, придбаних в торговельній мережі;

живопису, пластики малих форм, авторської графіки, гобеленів, виробів декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створених після 1950 року;

музичних інструментів, виготовлених після 1950 року, за наявності фабричного паспорту, торгової квитанції, чеку, ярлику на інструменті.

Переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук, які відносяться до особистих речей, підлягають декларуванню та не оподатковуються митними платежами.

Під час ввезення культурних цінностей на територію України митному органу пред’являється свідоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, звідки ввозяться культурні цінності. За відсутності такого свідоцтва ввезені цінності підлягають затриманню митними органами України до встановлення їх власника та одержання його доручення щодо подальшого переміщення або використання цих цінностей. Таке доручення має бути підтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цінностей.

Довідкова інформація

Місцезнаходження територіальних відділень Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України:

м. Київ (управління культури міськдержадміністрації);

м. Одеса (управління культури облдержадміністрації);

м. Львів (управління культури облдержадміністрації);

м.Ужгород (Закарпатський краєзнавчий музей);

м. Чернівці (Чернівецький художній музей);

м. Сімферополь (Мінкультури АРК);

м. Дніпропетровськ (Обласний центр охорони історико-культурних цінностей);

м. Херсон (Обласна інспекція по охороні пам’яток).

Способи подання податкових декларацій до контролюючих органів

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ст. 49 ПКУ (п. 49.5 ст. 49 ПКУ).

Якщо поштового відправлення було зіпсоване чи мала місце затримка його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому випадку платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації (п. 49.6 ст. 49 ПКУ)..

Отримавши повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення, платник податків протягом п’яти робочих днів з дня такого отримання зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Незалежно від факту втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у надісланій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 49.4 ст. 49 ПКУ платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Податкова звітність з податку на додану вартість подається лише в електронній формі до контролюючого органу всіма платниками цього податку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Харківські податківці роз’яснили майбутнім бізнесменам порядок започаткування власної справи

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В Консалтинговому центрі при Харківському міському центрі зайнятості відбулась чергова зустріч співробітників фіскальної служби Головного управління ДФС області та починаючих підприємців. Живе спілкування відбувається у форматі індивідувальних консультацій та вже встигло зарекомендувати себе  якістю та зручністю.

Досвідчені фахівці інформують новачків, як провадити бізнес в рамках податкового законодавства, розповідають про умови перебування на спрощеній системі оподаткування та про вибір групи по сплаті єдиного податку. Також інформують щодо роботи та місцезнадходження Центрів обслуговування платників, які діють і в Харкові, і в області.

Ось і сьогодні співробітник відділу комунікацій ГУ ДФС області провела низку таких консультацій, під час яких відповідала на запитання громадян. В ході спілкування новоспечені бізнесмени  отримали вичерпні відповіді на свої запитання та корисні поради.

Загалом податківці відзначають, що для них  дуже важливо те, що учасники таких навчальних заходів мають змогу не лише почути роз’яснення фахівців, але й особисто поспілкуватись з працівниками податкової інспекції та дізналися про помилки, які допускають початківці – підприємці у своїй діяльності. Тож у службі сподіваються, що уся інформація, яку отримують  громадяни, обов’язково стане їм у  нагоді.

На Харківщині зменшилась кількість звернень на «Пульс»

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області та відзначили,  що  за вісім місяців поточного року на антикорупційний сервіс фіскальної служби України «Пульс» звернулося 360 громадян Харківського регіону. За аналогічний період 2015 року на сервіс надійшло більше 370 дзвінків.

Як запевнили в ГУ ДФС Харківщини, усі звернення на «Пульс» опрацьовуються у максимально короткі строки.  Не більше як протягом трьох діб громадянин в режимі «callback» отримує інформацію про перевірку викладених фактів та, при потребі,  заходи реагування.

Найактуальніші питання, з яким звертались мешканці регіону на сервіс «Пульс», стосувались подання звітності в електронному вигляді та реєстрації податкових накладних – 52,2%,  організації роботи територіальних органів фіскальної служби – 30 %,  системи електронного адміністрування ПДВ – 4,2%, перевірки суб’єктів господарювання – 3,1 %.  Надходили звернення і з питань порядку реєстрації платником ПДВ та роботи Центрів обслуговування платників.

Загалом у фіскальному відомстві Харківської області відзначають, що інформація, яка надходить на «Пульс» від платників податків регіону, допомагає їм вдосконалювати роботу, направлену на створення умов для якісного та комфортного обслуговування громадян, та оперативно реагувати на потреби платників.

В той же час, на спеціальний антикорупційний сервіс «Пульс» (тел.(044) 284-00-07) необхідно телефонувати у разі виявлення фактів корупції податківцями або митниками. Лише разом ми зможемо подолати це негативне явище!

Харківщина: за вісім місяців військового збору надійшло на 112 млн. грн. більше ніж торік

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Так, мешканці регіону з початку року допомогли армії на 368 млн.грн. До зрівняння, за аналогічний період минулого року до державного бюджету  надійшло 255,4 млн.грн. військового збору.

Найбільші суми вказаного податку сплатили платники Київського – 54,9 млн.грн., Шевченківського – 50,9 млн.грн., Холодногірського – 45,4 млн.грн. районів м.Харкова. А ось в області в лідерах Харківський – 16,3 млн.грн., Красноградський – 13,7 млн.грн., Балаклійський – 9,8 млн.грн. райони.

У відомстві також повідомили, що зокрема, за серпень поточного року надходження  найпатріотичнішого податку склали 47,5 млн.грн. До зрівняння у серпні  минулого року платниками перераховано 34, 3 млн.грн.

Як відомо, військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Власники нерухомого майна можуть звернутися до контролюючих органів для звірки даних

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що фізичні  особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Місцева скарбничка отримала біля 248,2 млн. грн. єдиного податку від платників Центральної ОДПІ м. Харкова

14.09.2016

За словами начальника Центральної ОДПІ м. Харкова Юрія Зайцева, саме таку суму спрямували спрощенці до місцевої казни впродовж 8-ми місяців поточного року. Це на 87,9 млн. грн. (або на 54,9%) більше, якщо порівнювати цей показник з досягненнями відповідного періоду минулого року. При цьому фактичні надходження єдиного податку за січень – серпень 2016 року на 44,7 млн. грн. (або на 21,8 %) перевищили розрахункові очікування. А середньомісячні суми збору цього податку за 2016 рік склали 28,3 млн. гривень.

Cеред платників податків, що використовують спрощену систему оподаткування, значну питому вагу – 178,5 млн. грн. єдиного податку сплатили фізичні особи – підприємці. Підприємства з початку року спрямували до бюджету 69,7 млн. грн. цього податку.

Податківці нагадують платникам податків про можливість користування сервісом «Реєстр платників ЄП», розміщеним на офіційному веб-порталі ДФС. Електронний сервіс «Реєстр платників єдиного податку» розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (www sfs.gov.ua) у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС. Для перевірки даних про взяття на облік платників податків достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням платника податків.

Більше 200 млн грн від платників єдиного податку Східної ОДПІ

14.09.2016

Упродовж восьми місяців 2016 року від суб’єктів господарювання Слобідського, Основ’янського, Немишлянського та Індустріального районів міста Харкова, які обрали спрощену систему оподаткування, до місцевого бюджету надійшло 200,3 млн грн єдиного податку, проти минулого року надходження зросли на 66,2 млн гривень. Зокрема, у серпні  надходження склали 37,7 млн гривень.

Переважну частину надходжень – 75,7 відсотків забезпечили з початку року фізичні особи-підприємці (151,8 млн. гривень), решту – юридичні особи, в тому числі в серпні 2016 року надходження від  фізичних осіб-підприємців  склали 27,0 млн грн., від юридичних осіб 10,7 млн гривень. Станом на 1 вересня 2016 року в Східній ОДПІ м. Харкова на обліку перебуває 19757 фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.  Найпопулярнішою залишається друга група «єдиного» податку, на якій перебуває 9296 платників податків, першу групу  обрали 3568 осіб, третю – 6893 платників. Платників єдиного податку- юридичних осіб  — 2594 (ІІІ групи).

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909, зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, зменшено розмір граничного річного обсягу доходу для платників третьої групи до 5 млн. грн. та збільшено відсоткові ставки єдиного податку до 3% з ПДВ та 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку збільшено в 1,8 рази.

Разом з цим спрощенці першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Кабінет Міністрів України Постановою від 13 липня 2016 р. №439 затвердив Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням фізичними особами — підприємцями платниками єдиного податку другої і третьої груп обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України. Вказаним пунктом встановлено законодавчу норму, завдяки якій підприємці, які є платниками єдиного податку другої і третьої груп, не застосовують реєстратори розрахункових операцій за умови, що обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищить 1 млн гривень. Зокрема, для визначення фактичного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.

Зазначимо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності.

У ДФС підбили підсумки діяльності Громадської ради

16.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підсумки дворічної діяльності Громадської ради обговорювалися 15 вересня під час її заключного засідання за участі Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана та керівників структурних підрозділів ДФС.

«Громадська рада – це відкрита платформа для вільного висловлення пропозицій та конструктивного діалогу.  Ми з позитивом відзначаємо діяльність цього складу ради, вдячні за допомогу нам у процесах реформування служби, опрацюванні змін до податкового та митного законодавства. Впевнений, що представники громадськості, які увійдуть до наступного складу Ради, працюватимуть не менш ефективно», – зазначив Сергій Білан.

У свою чергу, представники Громадської ради наголошували на необхідності продовження роботи у напрямі напрацювання законодавчих змін вже новими членами, яких буде обрано до цього дорадчого органу. За словами голови Громадської ради Дмитра Олексієнка, протягом дворічної діяльності представникам Ради вдалося залучити до своєї роботи професійних фахівців, налагодити ефективну співпрацю з фіскальною службою. Крім того, членів ГР постійно залучали до засідань ДФС з бізнесом та міжнародними експертами, їх думку враховували під час проведення конкурсів на обрання керівників митниць тощо.

Під час засідання представники громадськості також поставили низку запитань до представників фіскальної служби щодо роботи слідчих підрозділів податкової міліції, підрозділів внутрішньої безпеки.

Активно обговорювалися й питання митного спрямування. Так, представниками громадськості підготовлено рекомендації щодо удосконалення функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», яке працює на всіх українських митницях. Представники фіскальної служби, зокрема, наголосили, що всі проблемні питання щодо функціонування системи оперативно вирішуються і фахівці служби продовжують роботу над її вдосконаленням. Загалом, станом на 13 вересня за принципом «єдиного вікна» було оформлено майже 1900 декларацій.

За підсумками засідання члени Ради визначили свою роботу задовільною та затвердили рішення комітетів Громадської ради.

Нагадаємо, що Громадську раду при ДФС сформовано на Установчих зборах 7 жовтня 2014 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

На підставі протоколу установчих зборів наказом ДФС від 13.10.2014 № 184 затверджено Персональний склад Громадської ради, який обирається терміном на два роки. Її гранична чисельність – 154 особи (на сьогодні 136 осіб). За цей період відбулося 11 засідань Громадської ради.

У складі Громадської ради утворено такі робочі органи: правління Громадської ради, Комітет з питань податкової політики, Комітет з питань митної справи, Комітет з питань запобігання та протидії корупції, контрабанді та з питань діяльності органів фінансових розслідувань та податкової міліції.

Під час засідань обговорювались актуальні питання щодо податкової реформи, електронного адміністрування та відшкодування ПДВ, зміни в Митному кодексі, запобігання правопорушенням у податковій та митній сферах.

На Волині викрито махінації з державними закупівлями на 24,9 млн. гривень

16.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Волинській області спільно з СБУ встановлені факти можливих протиправних дій при виконанні угоди в рамках державних закупівель.

Так, одне з державних підприємств, зареєстроване у Львівській області, згідно з угодою мало придбати для будівництва шахти у Волинській області обладнання (підземні стрічкові конвеєри), виготовлене приватним акціонерним товариством. При цьому виробничі потужності підприємства розташовані на тимчасово окупованій території України.

З’ясувалося, що інформація, відображена у податковому обліку зазначеного товариства, є недостовірною, а дії його посадових осіб створили передумови для протиправного вилучення коштів державного фінансування на суму 24,9 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 366 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Роман Насіров відкрив засідання Виконавчої Ради IOTA

15.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України, президент Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (IOTA) Роман Насіров 15-16 вересня головує на 104-му засіданні Виконавчої Ради Організації, яке проходить в Будапешті, Угорщина.

На порядку денному засідання — обговорення важливих рішень, що сприяють реалізації ключових завдань роботи Організації. Серед пріоритетних завдань Організації на поточний рік є розроблення стратегії розвитку IOTA  на наступні чотири роки з урахуванням викликів сьогодення та інтеграційних процесів. Даний документ буде прийнято на Конференції Генеральної асамблеї IOTA, яка пройде у Києві в червні наступного року

Нагадаємо, у липні 2016 року Голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова обрано Президентом ІОТА.

ІОТА – це міжнародна організація, завдання якої полягає у забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні.

Основною метою ІОТА є стимулювання багатосторонньої допомоги, обмін інформацією та співробітництво між членами ІОТА через постійний форум для податкових адміністрацій, проведення навчання, організацію конференцій, семінарів, видання публікацій, надання технічної допомоги з урахуванням інтересів країн – членів ІОТА.

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року. У 2003 Україна стала асоційованим членом,  а у 2006 вже повноцінним членом ІОТА.

Мирослав Продан зустрівся з експертами МВФ

15.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Виконуючий обов’язки заступника Голови ДФС Мирослав Продан взяв участь у зустрічі з експертами Департаменту з податково-бюджетних питань Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Під час зустрічі сторони обговорили статус митного адміністрування, пріоритетні напрями та плани реформ, а також зміни, які відбулися у діяльності ДФС.

Мирослав Продан підкреслив важливість підтримки з боку Департаменту з податково-бюджетних питань МВФ впровадження реформ у Державній фіскальній службі.

«Практичні рекомендації, які надаються МВФ, є вкрай важливими для вдосконалення діяльності податкових органів. Переконаний, така плідна співпраця допоможе вчасно та якісно провести реформи у ДФС», — зазначив посадовець.

Львівське підприємство ухилилося від сплати понад 34 млн. грн. ПДВ

15.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Офісу великих платників податків до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України стосовно підприємства, зареєстрованого у Львівській області, яке займається виробництвом фруктових та овочевих соків.

Встановлено, що службові особи вказаної компанії упродовж січня-грудня 2015 року формували штучний податковий кредит шляхом включення до декларації з ПДВ неправдивих відомостей про обсяги придбання овочів та фруктів у низки інших компаній на підставі підроблених первинних фінансово-господарських документів.

Завдяки таким діям підприємство незаконно сформувало податковий кредит в результаті чого ухилилися від сплати податку на додану вартість у розмірі понад 34 млн. грн., що є особливо великим розміром.

Тривають слідчі дії.

Зафіксовано 3961 випадок призупинення митного оформлення через порушення прав інтелектуальної власності

15.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-серпня 2016 року зафіксовано 3961 випадок призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності. Про це розповів директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.

За його словами, за вказаний період митницями ДФС порушено 12 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності на суму 1,4 млн. грн.

Посадовець також нагадав, що для сприяння захисту правовласників під час  зовнішньоекономічної діяльності  Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Станом на 1 вересня поточного року до митного реєстру за заявами правовласників внесено 3126 об’єктів, з них 210 – було включено у цьому році.

Державний службовець повинен не тільки добре орієнтуватися в законодавстві, не тільки знати соціально-політичні процеси, а й відповідним чином виглядати

15.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державний службовець повинен не тільки добре орієнтуватися в законодавстві, не тільки знати соціально-політичні  процеси, а й відповідним чином виглядати. Про це заявив в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський під час ініційованої митницею робочої зустрічі з представниками дизайнерського агентства «Андре Тан».

За його словами, зовнішній вигляд державного службовця свідчить про рівень їх ділової культури та надає їм впевненості в роботі.

«Митник – це та людина, яка не постійно перебуває в теплому офісі, а й виконує свої функціональні обов’язки цілодобово і в дощ, і в холод, в тому числі і на сході нашої держави. Тому зовнішній вигляд, комфорт, теплота повинен бути відповідним. Митник – це перша людина, яка зустрічає наших громадян та іноземців на кордоні, тому зовнішній вигляд повинен відповідати статусу державного службовця», – зазначив Сергій Тупальський.

Під час зустрічі митники акцентували увагу представників ательє на якісному складі тканини, а також обговорили можливість використання спеціальних новацій матеріалів при виготовленні одягу.

ДФС перевіряє використання коштів, призначених для будівництва вітчизняних автодоріг

14.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо перевірки використання Укравтодором коштів, направлених на будівництво вітчизняних автодоріг, ДФС, зокрема, Департаментом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, та його регіональними підрозділами здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності відповідних служб та підприємств.

На сьогоднішній день встановлено, що для будівництва та ремонту дорожнього покриття у 2014-2015 роках одне із державних підприємств використовувало дорожній бітум, який закуповувало у підприємств — постачальників по завищеним цінам.

Cлідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в одній з областей 30.08.2016 року у відношенні службових осіб ДП зареєстровано кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України та проведено обшуки на підприємстві. Триває слідство.

Зазначені службові особи підозрюються у заволодінні державними коштами  у період 2014 — 2015 років на  загальну суму — 8,7 млн. гривень.

У той же час, у ході перевірки одного з підприємств в сусідній області встановлено, що посадові особи підприємства у 2015 році не відобразили у бухгалтерському та податковому обліку операції з реалізації ремонтної техніки та транспортних засобів на загальну суму 31,6 млн. гривень.

Сума втрат державного бюджету складає 5,2 млн. гривень.

За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України. Триває збір додаткових матеріалів для відкриття провадження за ст.209 КК України.

ДФС продовжує роботу щодо контролю за ефективністю використання бюджетних коштів у цій галузі.

Роман Насіров: ДФС ретельно досліджує всі скарги платників та Ради бізнес-омбудсмена

14.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державною фіскальною службою постійно вживаються заходи щодо налагодження взаємовідносин з бізнесом та встановлення прямого, зрозумілого діалогу з профільними асоціаціями та конкретними підприємствами. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі уряду з представниками бізнесу.

«Для оперативного вирішення проблемних питань ми намагаємося проводити зустрічі з бізнесом кожного місяця. Тільки за останні декілька тижнів відбулася низка зустрічей з представниками Ради бізнес-омбудсмена, з якою ми плідно взаємодіємо більше року, представниками Європейської Бізнес Асоціації, Американської торгівельної палати в Україні, Федерації роботодавців України, Торгово-промислової палати України, Громадської ради при ДФС. Ми зацікавлені, щоб цей діалог відбувався регулярно», — зазначив Роман Насіров.

Голова відомства наголосив, що ДФС ретельно досліджує всі скарги платників та Ради бізнес-омбудсмена.

«Протягом 2015-2016 років до ДФС надійшло близько 210 звернень від Ради бізнес-омбудсмена щодо скарг платників податків. Більшість з них стосуються, зокрема, електронного адміністрування ПДВ, відшкодування ПДВ, не реєстрації податкових накладних, розірвання договорів про визнання електронних документів, проведення перевірок суб’єктів господарювання та роботи митниць — митного оформлення та визначення митної вартості», — повідомив Роман Насіров.

За його словами, такі звернення допомагають виявляти та миттєво реагувати на системні проблеми в адмініструванні податків. Наприклад, в частині адміністративного оскарження за 2015-2016 роки ДФС було задоволено близько половини скарг за зверненням бізнес омбудсмена — 23 з 47.

Також протягом липня – серпня 2016 року було проведено 4 експертні групи з представниками ДФС з обговорення актуальних звернень від Ради бізнес-омбудсмена по наступних напрямках:

  1. Відшкодування ПДВ;
  2. Адміністрування ПДВ, в тому числі з питань одностороннього розривання договорів про визнання електронних документів;
  3. Митні питання;
  4. Кримінальні провадження.

«Крім того, окремо було проведено експертну групу з керівництвом Головного управління ДФС м. Києва щодо питань одностороннього розривання договорів про визнання електронних документів та блокування реєстрації податкових накладних контролюючими органами м. Києва», — додав посадовець.

Викрито одне з товариств Київщини, яке завдало шкоди бюджету на 12,5 млн. гривень

14.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у М.Києві спільно з СБУ встановлені факти ймовірного привласнення бюджетних коштів з подальшою їх легалізацією.

Так, за результатами відкритих торгів між державним підприємством залізничного транспорту та одним з товариств з обмеженою відповідальністю Київської області було укладено договори на постачання гальмівних колодок. Для виготовлення цієї продукції товариство залучило постачальників сировини.

Однак з’ясувалося, що зазначені постачальники реалізацію товарів оформлювали лише «на папері», при цьому придбання товарів документально підтверджено не було.

Загальна сума можливої дегазації доходів, отриманих злочинним шляхом, складає 12,5 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального  правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

У Кіровоградській області внутрішньою безпекою ДФС затримано на хабарі двох податківців керівної ланки

14.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області спільно з працівниками прокуратури та УСБУ в Кіровоградській області затримано за одержання хабара двох посадових осіб керівної ланки однієї з інспекцій регіону.

Встановлено, що службові особи вимагали через посередника неправомірну вигоду у сумі 80 тисяч грн. за невідображення в акті документальної перевірки суб’єкта господарської діяльності виявлених порушень податкового законодавства.

За вказаним фактом ведеться досудове розслідування у кримінальному проваджені за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Роман Насіров: ДФС проводить щомісяця регулярне відшкодування ПДВ

14.09.2016

Про вжиті ДФС заходи для забезпечення своєчасного відшкодування податку на додану вартість розповів Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі Уряду з представниками бізнесу.

За його словами, у 2016 році зберігається позитивна тенденція збільшення відшкодованих сум ПДВ, що сприяє погашенню старих заявлених до відшкодування сум ПДВ. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, у першу чергу сум, задекларованих платниками у цьому році.

«На сьогоднішній день ми проводимо щомісяця регулярне відшкодування ПДВ. За вісім місяців 2016 року в цілому по Україні відшкодовано коштами 55 млрд грн. Це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року (37,9 млрд гривень)», — зазначив очільник відомства.

Роман Насіров повідомив, що тільки за серпень відшкодовано коштами більше 6 млрд гривень.

«Середньомісячне відшкодування ПДВ коштами у 2016 році зросло на 2,1 млрд грн. порівняно з аналогічним періодом 2015 року і на сьогодні складає майже 7 млрд грн. При цьому середньомісячні обсяги заявок до відшкодування сум ПДВ зросли на 1,6 млрд грн. – з 5,7 млрд грн. до 7,3 млрд гривень».

Таким чином, станом на 1 вересня в цілому по Україні залишок невідшкодованих сум ПДВ, задекларованих до відшкодування, складає 17 млрд грн, що майже відповідає сумі, заявленій до відшкодування за останні два місяці.

Роман Насіров також зазначив, що до кінця року планується скоротити термін відшкодування ПДВ до двох місяців.

Зустрічаємо нову Інструкцію з оформлення адмінправопорушень

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, що наказом Мінфіну від 02.07.2016р. затверджено Інструкцію з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення.

Вказаний документ встановлює порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, процедуру складання протоколів та порядок розгляду справ про  адмінпорушення органами ДФС, порядок ведення діловодства в таких  справах, а також забезпечення належного розгляду скарг на постанови у справах по них.

Нагадаємо, за які правопорушення органи ДФС складають протоколи, це зокрема, порушення порядку проведення розрахунків, ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків та утримання та перерахування ПДФО і подання відомостей про виплачені доходи; неподання або несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів); невиконання законних вимог посадових осіб органів ДФС та перешкоджання уповноваженим особам органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування у проведенні перевірок; порушення умов видачі векселів та порядку приймання готівки для подальшого її переказу, а також проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) та незаконні дії у разі банкрутства та фіктивне банкрутство. Окрім того, контролюючі органи мають право оформляти протоколи про адмінпорушення стосовно порядку провадження господарської діяльності, припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (в межах переліку) та подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат; зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка та виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Також підпадають під правопорушення, які караються фіскальними органами,  зайняття забороненими видами господарської діяльності  та порушення законодавства про збір та облік ЄСВ тощо.

Слід звернути увагу, у разі вчинення адміністративного правопорушення кількома особами, протокол складається стосовно кожної особи окремо. У разі вчинення однією особою кількох адміністративних правопорушень протоколи складаються окремо щодо кожного з вчинених правопорушень. Якщо ж особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Зауважимо, постанова у справі про адміністративне правопорушення підлягає виконанню з моменту винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України. А штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, має бути внесеним  порушником в установу банку України не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, а в разі оскарження такої постанови — не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Додамо, зазначений документ набрав чинності з 19 серпня 2016 року.

У Вінниці зупинили нелегальну партію коньяку

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Партію нелегального коньяку орієнтовною вартістю близько 65 тис. грн. вилучили співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області. Товар невідомого походження без марок акцизного податку транспортувався територією області з метою подальшого збуту.

Нелегальний товар загальним об’ємом 180 літрів вилучений до прийняття законного рішення.

Вилучення відбулося в ході загальнодержавної операції «Акциз-2016» та заходів, направлених на виявлення фактів реалізації алкогольної продукції через мережу Інтернет.

Загалом з початку року підрозділом протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Вінницькій області вилучено більше 700 дал (7 тисяч літрів) фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції загальною вартістю більш ніж 1,8 млн. грн. Також у нинішньому році викрито та припинено діяльність 4 підпільних цехів по незаконному виготовленню алкогольної продукції.

 

Підрозділи внутрішньої безпеки фіскальної служби Вінниччини провели 58 службових розслідувань та перевірок

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Впродовж січня-серпня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Вінницькій області (далі УБК) проведено 58 службових перевірок та розслідувань, 14 з яких за зверненнями юридичних та фізичних осіб.

Після цього, за поданнями УБК щодо вжиття заходів реагування,  керівниками підрозділів ГУ ДФС області притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 осіб. Ще відносно 21 працівників податкової служби вжито заходи дисциплінарного впливу.

Окрім того, протягом  поточного року до правоохоронних органів направлено матеріали 12 службових перевірок, для прийняття рішення, згідно чинного законодавства.  Як наслідок, за результатами розгляду, впродовж січня-серпня поточного року  правоохоронними органами  Вінницької області зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 10 кримінальних проваджень. За підсумками досудового слідства 2 службовим особам територіальних органів ГУ ДФС у Вінницькій області оголошено про підозру та обвинувальні акти направлено до суду.

Також за звітний період за матеріалами УВБ відносно службових осіб територіальних підрозділів ГУ ДФС у Вінницькій області, за фактом прийняття ними рішення в умовах реального конфлікту інтересів, складено 2 адміністративних протоколи про вчинення адмінправопорушень, пов’язаних з корупцією, які направлено для розгляду до суду. Після чого, 1 службову особу визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення та звільнено з органів ДФС.

Нагадаємо, що з метою реалізації антикорупційного проекту Державної фіскальної служби України діє сервіс «Пульс» (044) 284-00-07. зателефонувавши за цим номером можна надати інформацію щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників структурних підрозділів та територіальних органів ДФС, проблем, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також щодо упередження контрабанди.

При нарахуванні орендної плати після смерті орендодавця суми орендної плати в 1-ДФ не відображаються

16.09.2016

Якщо податковим агентом (орендарем) після смерті фізичної особи (орендодавця) за договором оренди землі  продовжується нарахування орендної плати, то податковий агент не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у податковому  розрахунку (форми № 1-ДФ), оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування. Водночас у податковому розрахунку (форма № 1-ДФ) відображається орендна плата за договором оренди землі, нарахована податковим агентом – орендарем на користь спадкоємців, у тому податковому періоді, в якому таку суму фактично буде виплачено, із відповідним оподаткування та зазначенням суми податку на доходи фізичних осіб, утриманого (перераховано) до відповідного бюджету.

Довідково: лист ДФС України від 30.08.16 № 18794/6/99-99-13-02-03-15 «Щодо оподаткування доходів фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)».

Щоденно Волинська митниця ДФС спрямовує до держбюджету 18,8 мільйона гривень платежів

16.09.2016

За підсумками восьми місяців 2016 року Волинська митниця ДФС спрямувала до держбюджету понад 3,1 мільярда гривень митних платежів. Це на 7 відсотків більше проти аналогічного періоду минулого року.

Таким чином, цього року щоденно волинські митники забезпечують до державної скарбниці в середньому 18,8 мільйона гривень митних платежів, що на 1,2 мільйона гривень більше  такого ж показника попереднього року.

Зростання на 202 мільйона гривень митних платежів до фактичних показників 2015 року відбулося завдяки пріоритетності аналітичної складової в роботі волинських митників та їх ефективній роботі з можливими ризиками, — констатують у Волинській митниці ДФС.

Серед товарів, ввезення яких додало бюджету чималу частку надходжень, — техніка для аграрного сектору, телефони, одяг.

Зокрема, як свідчить аналітика, в зоні обслуговування Волинської митниці ДФС протягом січня-серпня 2016 року зафіксовано збільшення обсягів ввезення сільськогосподарської техніки у 3,1 рази, або на 213,2 млн.грн., телефонних апаратів – на 118,4 млн.грн.; машин для сільського господарства на 88,4млн.грн, тракторів  — на 77,5млн.грн, шин — на 76,0 млн.грн., машин автоматичної обробки інформації — на 44,5млн.грн., плит  — на 26,7млн.грн., одягу  — на 25,3млн.грн.

Разом з тим, за цей же час зменшилися обсяги ввезення легкових авто, яблук, сала, смакових добавок, субпродуктів, полімерів, готових харчових виробів, засобів для прання, прутків плит ДВП.

З доходів працюючих волинян до бюджетів сплачено 1,2 мільярда гривень ПДФО

15.09.2016

За підсумками восьми місяців 2016 року з легальних доходів волинян до бюджетів всіх рівнів спрямовано майже 1,2 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума перерахованого ПДФО цього року перевищує минулорічні надходження на 58,3 відсотка.

Зростання надходжень бюджетоутворюючого для місцевих громад податку пов’язане не лише зі збільшенням ставки, а в першу чергу зумовлене ефективними заходами за участі органів ДФС у напрямку легалізації праці, — констатують в ГУ ДФС у Волинській області.

Якщо взяти до уваги, що із загальної суми сплаченого ПДФО 892 мільйони гривень – це доходи місцевих бюджетів, органи місцевої влади мають досягти домовленостей з місцевими працедавцями щодо повної легалізації праці, — наголошують в ГУ відомства в області.

«Лідери місцевих громад повинні створювати максимально комфортні умови для діяльності тих працедавців, котрі фактично наповнюють бюджети, водночас переконуючи роботодавців, які мають неоформлених найманих працівників, дотримуватися норм трудового і податкового законодавства. Фахівці ДФС в межах своєї компетенції зажди допоможуть громадам в питанні наповнення їх бюджетів», – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати РРО

15.09.2016

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

Відповідно до преамбули Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» (в редакції Закону України від 2 грудня 2010 року № 2756-VI, далі – Закон), дія Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), не допускається.

При цьому, нормами ст. 178 ПКУ, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування реєстратора розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс ( категорія 109.03).

Новий сервіс від ДФС стане в нагоді державним службовцям при поданні декларацій

15.09.2016

Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області інформує державних службовців та осіб, уповноважених на виконання функцій держави, що Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Даний сервіс дає можливість фізичним особам в режимі он-лайн  отримати  відомості про свої доходи.

Для отримання таких відомостей необхідно мати електронний цифровий підпис та сформувати запит за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС»», що розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України («Головна сторінка» – «Фізичним особам» – «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичнихосіб – платників податків про суми ви плачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді»).

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Для полегшення користування спеціалізованим програмним забезпеченням на офіційному веб-сайті ДФС України розроблено та розміщено «Порядок формування запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та отримання відповіді на запит з ДФС».

Протягом восьми місяців поточного року центри обслуговування платників Дніпропетровщини надали понад 178 тисяч адмінпослуг

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

На сьогодні 36 Центрів обслу- говування платників Головного управління ДФС у Дніпропет- ровській області надають 23 види адміністра- тивних послуг. Діяльність центрів забезпечує 303 працівника структурних підрозділів, задіяних у роботі ЦОПів. Впродовж січня – серпня 2016 року ЦОПами області надано 178,1 тисяч адміністративних послуг. Загалом працівниками ЦОПів органів ДФС у Дніпропетровській області надано 1мільйон 805,1 тисяч послуг.

«З метою підвищення ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників проводяться письмові опитування за допомогою розташованої скриньки пропозицій та побажань», – зазначила перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Вона також нагадала, що окрім отримання адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та одержати ключі електронного цифрового підпису.

З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області у розділі «Адміністративні послуги» (http://dp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/) та у Центрах обслуговування платників області.

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо освіта отримується у декількох навчальних закладах (у т.ч. за кордоном)?

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніп- ропетровській області інфор мує.

Згідно з підпунктом 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року, що у 2015 році складала 1710 грн. (1218 грн. х 1,4 = 1705 грн.).

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту –фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (підпункт 166.4.1 п.166.4 ст.166 Кодексу).

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку,нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 ст.164 Кодексу (підпункт 166.4.2 п.166.4 ст.166 Кодексу).

Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування; платників податків та зборів; їх права та обов’язки; компетенцію контролюючих органів; повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (пункт 1.1 ст.1 Кодексу).

Враховуючи вищевикладене, платник податків, який навчається у декількох навчальних закладах України, за умови виконання усіх умов, передбачених Кодексом, має право скористатися податковою знижкою на навчання.

Платники податків, які навчаються за кордоном, права на податкову знижку у частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти, не мають.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.06.03 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланнямhttp://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Суб’єктам господарювання надана можливість отримувати відомості з Єдиного державного реєстру в електронному вигляді

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніп- ропетровській області повідомляє наступне.

З метою реалізації вимог статті 11 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реє- страцію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» з внесеними змінами та доповненнями Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 08.09.2016 №593 «Деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Постанова №593).

Відповідно до цієї Постанови суб’єктам господарювання надана можливість отримувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних   осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) в електронному вигляді із використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу Єдиного державного реєстру з метою обробки та перетворення відкритих відомостей Єдиного державного реєстру для їх подальшого сприйняття автоматизованими та інформаційними системами.

Також технічним адміністратором Єдиного державного реєстру суб’єктам господарювання надаватиметься сервісна послуга щодо підготовки відомостей у відповідному форматі, адаптованому для сприйняття інформаційними системами споживача.

Відповідно до пункту 2 Постанови №593 встановлена щомісячна плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру відповідно – два розміри мінімальної заробітної плати.

Плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру, розмір якої визначається виходячи з місячного розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому такі відомості надаються, та округлюється до гривні, перераховується до державного бюджету в установленому порядку (пункт 3 Постанови №593).

Згідно з пунктом 4 Постанови №593 критерії, строки, порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру, умови та розмір абонентної плати за надання сервісної послуги, зазначеної у пункті 1 цієї Постанови, визначаються у договорі, укладеному з технічним адміністратором Єдиного державного реєстру.

Юридичні особи, які звільняються від сплати земельного податку

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб визначені у статті 282 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 282.1 статті 282 Кодексу від сплати земельного податку звільняються:

— санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів (підпункт 282.1.1 п.282.1 ст.282 Кодексу);

— громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25% суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством (підпункт 282.1.2 п.282.1 ст.282 Кодексу);

— бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України (підпункт 282.1.3 п.282.1 ст.282 Кодексу);

— дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (підпункт 282.1.4 п.282.1 ст.282 Кодексу).

Крім того, протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2018 року, резиденти – суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку (пункт 1 підрозділу 6 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Суб’єкт господарювання сфери надання фінансових послуг повинен проводити розрахункові операції із застосуванням РРО

15.09.2016

Суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові опера- ції з застосовуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Згідно зі статтею 1 Закону України від 12 липня 2001 року №2664 «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику. Отож,  використання РРО для них також є обов’язковим.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Надання адміністративних послуг Криворізькою північною ОДПІ в Центрі обслуговування платників

15.09.2016

На теперішній час кількість звернень (податкові консуль- тації, надання адміністра- тивних послуг, приймання звітності та вхідної корес- понденції) до Криворізької північної ОДПІ складає – 79574.

Кількість наданих адміністра- тивних послуг складає – 39311.

Основну питому вагу адміністративних послуг складають:

— видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків –29116;

— реєстрація платника єдиного податку  –  1078;

— надання витягу з реєстру платника єдиного податку – 1147;

— видача довідок про відсутність заборгованості – 714;

— реєстрація книг обліку доходів і витрат  – 962;

— реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 2489;

— реєстрація розрахункових книжок – 356.

Центр обслуговування платників створений з метою забезпечення комфортних умов платникам при отриманні адміністративних послуг та надання якісної податкової допомоги.  Кожен мешканець районів міста (Саксаганського, Довгинцівського, Покровського та Тернівського) має можливість вирішити нагальні питання  та отримати необхідну інформацію за допомогою кваліфікованих працівників ЦОП.

Чи обкладаються ПДВ операції з продажу землі, що знаходиться під об’єктами нерухомості

15.09.2016

Якщо здійснюється операція з постачання (продажу, передання) земельної ділянки, що знаходиться під об’єктом нерухомості, як окремого об’єкта, то така операція з відчуження звільняється від обкладення ПДВ (за умови відображення в обліку придбання такої ділянки як окремого об’єкта).

У випадку коли здійснюються операції з постачання (продажу, передання) об’єкта нерухомості разом із землею, котра знаходиться під таким об’єктом й обліковується в загальній вартості об’єкта нерухомості (включається до його вартості), то такі операції підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах.

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилучено пально-мастильні матеріали на суму понад 1 млн. гривень

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Донецькій області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проведено заходи, спрямовані на викриття фактів незаконного обігу пально-мастильних матеріалів на території обслуговування.

За результатами проведених заходів встановлено факт реалізації неякісних пально-мастильних матеріалів з ознаками фальсифікації на 5 АЗС на території Донецької області.

В ході проведених обшуків на 5 АЗС виявлено та вилучено 37,2 тонн  бензину та 12 тонн дизельного пального на загальну суму  1 млн. 80 тис. гривень.

Слідство триває.

За 8 місяців 2016 року понад 5,3 тисячі платників Донецького регіону отримали ключі електронного цифрового підпису

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Протягом 8 місяців 2016 року 5339 платників  отримали   безкоштовні ключі електронного цифрового підпису у відокремлених пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані в м. Краматорську та м. Маріуполі.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів ЕЦП користувались платники податків — фізичні особи. За вісім місяців п.р. ключі  електронного цифрового підпису АЦСК ІДД ДФС України отримали 3215 фізичних осіб та 2124 юридичних осіб.

За податкові періоди «липень 2016 року» та «ІІ квартал 2016 року» надали звітність засобами телекомунікаційного зв`язку 99,7% платників ПДВ та 87% страхувальників, а також 63 % юридичних осіб та 57% підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». Якщо за шість місяців 2016 року скористались зазначеним сервісом всього 953 платника, то за вісім місяців користувачами Електронного кабінету стали 4160 платників області..

Через сервіс «Електроний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

Для підприємців: як отримати довідку про відсутність заборгованості

15.09.2016

Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу довідки. Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом доходів і зборів довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником податків

У заяві на отримання довідки суб’єкти господарювання зазначають нормативно-правовий акт, положеннями якого визначено необхідність підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу, що оформлюється довідкою, яка надається контролюючим органом.

Необхідність отримання суб’єктом господарювання Довідки регламентується, зокрема, але не виключно, наступними нормативно-правовими актами:

— Законом України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1102 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 року №337 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з відтворення водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 року №352 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення селекції у рибному господарстві»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року №736 «Про затвердження Порядку проведення державних форвардних закупівель зерна»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2013 року №238 «Про затвердження Порядку проведення аукціону та інвестиційного конкурсу з продажу єдиних майнових комплексів, пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації чи корпоратизації державних вугледобувних підприємств»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2013 року №324 «Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 року №715 «Про затвердження Порядку відбору, схвалення і реєстрації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки та вимог до таких проектів»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 року №756 «Питання проведення відбору цільових проектів екологічної модернізації підприємств»;

— постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 року №835 «Про затвердження Порядку відбору проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів, для розроблення або реалізації яких надається державна підтримка»;

— постановою Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року №124 «Про особливості здійснення деяких валютних операцій»;

— наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2012 №692 «Про затвердження Порядку подання та розгляду заяв, надання, зупинення дії, анулювання дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі та форми Заяви на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.06.2012 за №1080/21392;

— наказом Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном від 19.10.2012 №326 «Про комісію та критерії відбору інвестиційних проектів»;

— наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21.11.2012 №1327 «Про затвердження Порядку організації та проведення конкурсного відбору товарних бірж для закупівлі матеріальних цінностей до державного матеріального резерву», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2012 за №2070/22382;

— наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.09.2013 №184 «Про затвердження Порядку погодження залучення державними підприємствами, що належать до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення України, внутрішніх короткострокових (до одного року) кредитів (позик), надання гарантій або поруки за такими зобов’язанням».

Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 10.10.2013 №567.

Зауважимо, що перелік нормативно-правових актів є чисельним і постійно змінюється.

З початку року платники міста Житомира та Житомирського району поповнили Зведений бюджет майже на 1 428, 2 млн.грн. податків і зборів

16.09.2016

За словами начальника Житомирської  об’єднаної державної податкової інспекції Володимира Луговського з початку поточного року від платників надійшло понад 1428,0 млн. грн. податкових платежів, що більше відповідного періоду минулого року на 11,6 відсотків, або майже на 148,0 млн.гривень.

До Державного бюджету забезпечено майже 633,5 млн.грн., до Місцевого бюджету — майже 794,7 млн.грн. Такі високі показники надходжень до бюджету досягнуті завдяки застосуванню ефективних методів адміністрування податкових платежів, покращенню сервісного обслуговування представників бізнесу.

Найбільше платники сплатили податку на доходи фізичних осіб – 658,7 млн.грн., військового збору – майже 63,0 млн.грн., податку на додану вартість — майже 298,4 млн.грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 94,3 млн. грн., єдиного податку понад 98,5 млн.грн., податку на прибуток – майже 86,5 млн.грн., плати за землю — майже 71,0 млн. гривень.

Особливості реєстрації платників ПДВ

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Суб’єкти господарювання (далі – СГ) – як юрособи, так і фізособи-підприємці – реєструються як платники ПДВ в обов’язковому або добровільному порядку.

СГ зобов’язаний реєструватися платником ПДВ, якщо загальна сума оподатковуваних постачань товарів (послуг) протягом останніх 12 календарних місяця сукупно перевищує 1 млн грн.

Для того щоб розрахувати цю суму, слід пам’ятати, що: до оподатковуваних постачань належать постачання товарів (послуг), що оподатковуються ПДВ за ставками 0%, 7%, 20%, а також звільнені від оподаткування ПДВ. Операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, до розрахунку оподатковуваних постачань не включаються.

Суб’єкт господарювання може реєструватися платником ПДВ добровільно – якщо загальна сума оподатковуваних постачань у нього становить менше 1 млн грн або якщо оподатковуваних постачань у нього ще не було, але при цьому він уважає за доцільне стати платником ПДВ.

Для реєстрації платником ПДВ потрібно подати до органу ДФС за місцем своєї реєстрації реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ.

Реєстраційна заява подається в такі строки:

— якщо ПДВ-реєстрація обов’язкова – не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому обсяг оподатковуваних операцій перевищив 1 млн грн. Наприклад, якщо зазначений обсяг був перевищений у серпні, то реєстраційну заяву потрібно подати не пізніше 10 вересня;

— якщо ПДВ-реєстрація добровільна – не пізніше ніж за 20 календарних днів (далі –- к. д.) до початку податкового періоду, з якого СГ уважатиметься платником ПДВ. Наприклад, якщо СГ бажає зареєструватися як платник ПДВ з 01.10.16 р., то заяву потрібно подати не пізніше 10.09.16 р.;

— при переході з єдиного податку (далі — ЄП) без окремої сплати ПДВ на загальну систему оподаткування, якщо ПДВ-реєстрація:

— обов’язкова – не пізніше 10-го числа першого календарного місяця, у якому платник перейшов на загальну систему оподаткування;

— добровільна – не пізніше ніж за 20 к. д. до початку періоду, з якого СГ уважатиметься платником ПДВ;

— при переході з першої та другої груп платників ЄП, а також з третьої групи за ставкою 5 % на сплату ЄП за ставкою 3 % (яка передбачає окрему сплату ПДВ) – не пізніше ніж за 15 к. д. до початку календарного кварталу, з якого застосовуватиметься ставка ЄП 3 %;

— при переході із загальної системи оподаткування на сплату ЄП за ставкою 3 % – не пізніше ніж за 15 к. д. до початку кварталу, з якого СГ буде платником ЄП за ставкою 3 %.

Реєстраційна заява в паперовій формі подається особисто фізособою-підприємцем, а від імені юрособи – її безпосереднім керівником або представником. Особи, які подають реєстраційну заяву, повинні мати при собі документи, що посвідчують особу та їх повноваження.

Реєстраційна заява може подаватися і в електронній формі, якщо СГ уклав договір з ДФС пре визнання електронних документів.

Також реєстраційна заява про добровільну ПДВ-реєстрацію може бути подана держреєстратору як додаток до реєстраційної картки, яка подається для держреєстрації СГ. У цьому випадку електронну копію реєстраційної заяви держреєстратор передає до органу ДФС.

До уваги суб’єктів ЗЕД!

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Згідно з інформацією, наданою Митним департаментом при Міністерстві фінансів Литовської Республіки, з 1 вересня 2016 року при імпортуванні до Литовської Республіки товарів з біопаливом (деревина, деревна продукція, торф, призначений для топки – коди 441100000, 440121000, 4401220000, 44013110000, 4401392000, 4401393000, 4401398000, 27030000) з України необхідно надавати документи радіологічного дослідження (паспорт).

У документах (паспорті) має бути вказано, що забрудненість деревини /торфу радіонуклідами цезію – 137 (Cs 137) не перевищує 30 Бк/кг (беккерелів в кілограмі).

У випадках непред’явлення відповідних документів, або якщо в документах не вказано рівень забруднення радіонуклідами цезію – 137, чи рівень забруднення перевищує 30 Бк / кг, такий вантаж не може бути імпортований на територію Литовської Республіки.

Випадки та підстави для скасування реєстрації РРО

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари або послуги, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547.

Зокрема, відповідно до вимог Порядку скасування реєстрації РРО відбувається у випадках, якщо:

1) суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО;

2) вичерпано строк служби РРО, визначений у паспорті РРО;

3) закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО;

4) РРО застосовується не за сферою застосування, визначеною Державним реєстром РРО;

5) виявлено невідповідність модифікації, конструкції та/або версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, включених до Державного реєстру РРО;

6) установчі документи суб’єкта господарювання згідно із судовим рішенням визнано недійсними;

7) наявне судове рішення про ліквідацію суб’єкта господарювання — банкрута;

8) наявне судове рішення щодо припинення суб’єкта господарювання, що не пов’язане з банкрутством;

9) суб’єкт господарювання — фізична особа — підприємець померла, а також у разі оголошення такої особи померлою, визнання недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності;

10) в органах фіскальної служби наявні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо державної реєстрації припинення суб’єкта господарювання;

11) викрадено РРО;

12) змінено власника РРО;

13) наявне судове рішення про визнання недійсним договору оренди господарської одиниці.

Зауважимо, що скасування реєстрації РРО на підставах, визначених у пунктах 1, 11 та 12, здійснюється за заявою суб’єкта господарювання, а на підставах, визначених у пунктах 2–10 та 13, може здійснюватися за заявою суб’єкта господарювання або примусово за рішенням органів фіскальної служби за місцем реєстрації РРО.

Детальніше ознайомитись з роз’ясненням можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.06).

Студентам розповіли про роботу фіскальних органів Закарпаття

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Студенти ІІІ та IV курсів Природничо-гуманітарного коледжу ДВНЗ «УжНУ» відвідали з екскурсією Головне управління ДФС у Закарпатській області.

– Основним пріоритетним напрямком у розвитку, стабільності, прозорості та діяльності фіскальної служби є прагнення докорінно змінити ставлення платників податків та звичайних громадян до служби, як до вузлової ланки в наповненні бюджету необхідними коштами, – зазначив Юрій Сакалош, заступник начальника Головного управління ДФС у  Закарпатській області.

Також фахівець наголосив, що у розумінні більшості студентів, громадян, фіскальні органи – «збирають податки», але насправді цей процес містить багато складових, зокрема адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску; контролюють своєчасність подання платниками податків та єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, єдиного внеску, митних та інших платежів, контроль за дотриманням податкового і митного законодавства, законодавства щодо трансфертного ціноутворення, законодавства щодо адміністрування єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого законом покладено на ДФС та багато іншого.

– Наразі фіскальна служба, які і податкове законодавство України, перебуває у стадії очікування. Розроблено декілька проектів, які передбачають реформування як податкової системи так і контролюючих органів. Водночас, важливим аспектом нової реформи є впровадження інформаційних технологій, які мають виконувати одну з провідних ролей – бути зручними громадянам та бізнесу, а контролюючим органам допомагати у виконанні фіскальної функції, – зазначив Юрій Сакалош. – Сьогодні студентам доступно те, про що могли тільки мріяти 20-25 років тому. Доступ до Інтернету та пошукових систем дозоляє студентам знайти все, що необхідно для навчання. А колись для того щоб знайти інформацію потрібно було перечитати багато книг, крім того, перевірити все на актуальність. Зараз необхідно у повній мірі використовувати сучасні можливості щоб стати успішним, як у навчанні так і в професійній сфері, – підкреслив заступник начальника Головного управління ДФС у  Закарпатській області.

Модерувала зустріч Марта Волощук – доцент кафедри адміністративного, фінансового, інформаційного та європейського публічного права ДВНЗ «УжНУ», голова ради Територіального відділення Асоціації платників податків у Закарпатській області.

Марта Волощук розповіла студентам про кількість податків, про історію створення податкової служби в Закарпатській області, про те, як створювалась податкова міліція та про шлях реформування податкового органу від податкової інспекції, адміністрації, служби, міністерства і знову до служби.

Студенти дізнались скільки в Закарпатській області існує податкових інспекцій, митних постів; як співпрацюють між собою Головне управління ДФС у Закарпатській області та Закарпатська митниця ДФС.

Насамкінець лекції-спілкування молодому поколінню побажали завжди вірити в свої сили, впевнено йти до поставлених цілей, а бажання, знання, та любов до своєї праці обов’язково допоможуть всього цього досягнути.

Податкова адреса платника податків

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Зазначена норма визначена ст. 45 Податкового кодексу України.

Олексій Кавилін: «Запорізькі підприємства-забруднювачі компенсували державі майже 135 мільйонів гривень «екоподатку»

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

За січень-серпень 2016 року платники екологічного податку м. Запоріжжя та області (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників м. Запоріжжя) перерахували до зведеного бюджету 134,8 мільйона гривень. Це на 45,6 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року та 84,7 мільйона перевищує очікуваний рівень надходжень. Із загальної суми до місцевих бюджетів спрямовано майже 108 мільйонів, решта надійшла до держбюджету – 27 мільйонів.

Лише у серпні місцеві скарбниці поповнились на 75 мільйонів гривень, державний бюджет – на 18,7 мільйона.

Найбільшу сплату «екоподатку» за вісім місяців забезпечили підприємства, розташовані у м. Енергодар – 84,5 мільйона гривень, Запорізькому районі – понад 12 мільйонів, м. Запоріжжя – більш ніж 4 мільйони. Від платників Якимівського району надійшло майже 1,5 мільйона гривень, Бердянського – 1,3 мільйона, Мелітопольського – 1,4 мільйона, Вільнянського – 718 тисяч, Василівського та Пологівського, відповідно, по 574 та 415 тисяч гривень.

На сьогодні в територіальних органах фіскальної служби Запорізької області зареєстровано майже 3 тисячі платників екологічного податку. Здебільшого, це підприємства, які під час своєї діяльності розміщують забруднюючі речовини на власних територіях, здійснюють їх викиди в атмосферне повітря та водні об’єкти або утворюють радіоактивні відходи та інші.

Понад 200 мільйонів гривень роздрібного акцизу отримали місцеві бюджети Івано-Франківщини

15.09.2016

Впродовж січня – серпня 2016 року до місцевих бюджетів Івано-Франківщини спрямовано 216 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Таким чином, на потреби територіальних громад області сплачено майже на 60 відсотків  роздрібного акцизу більше, як торік. Про це повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Як свідчить аналітика, ріст сплати акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції спостерігається в усіх районах області. Найбільше акцизного податку надійшло в місцеві бюджети м. Івано-Франківська (35,4%), Коломийщини (9,7%) та Тисменничини (9%).

Податківці нагадують, що статтею 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали, передбачені цим Законом ліцензії, подають до органів ДФС щомісячно до 10 числа звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом. Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, який набрав чинності 22 квітня п. р.,  затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок їх заповнення.

Відповідно до статті 17 зазначеного Закону за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 17 000 гривень.

 

Порядок подання податкової декларації екологічного податку

15.09.2016

Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу.

Платники екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації — за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів (п.п. 250.2.1 п.250.2 ст.250 ПКУ).

Згідно з п. 250.5 ст. 250 ПКУ платники екологічного податку перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.

Пунктом 250.10 ст. 250 ПКУ визначено, що у разі якщо:

платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий), то такий платник податку може подавати до відповідного контролюючого органу одну податкову декларацію податку за такі джерела забруднення;

платник податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такому платнику податку (лист ДФС від 15.02.2016 № 5161/7/99-99-15-04-02-17) рекомендується подавати до відповідного контролюючого органу одну податкову декларацію податку за такі джерела забруднення.

Таким чином, платники екологічного податку складають окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком) з урахуванням вимог п. 250.10 ст. 250 ПКУ податкові декларації екологічного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 (далі – податкова декларація), подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення, за місцем розміщення спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів.

У разі, якщо платник податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то такий платник подає податкову декларацію за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста за місцем перебування платника податку на податковому обліку.

Якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина — суб’єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування та розміщення відходів, то до контролюючого органу, в якому таке підприємство, установа, організація або громадянин — суб’єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку, подаються копії відповідних податкових декларацій протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 250.8 ст. 250 ПКУ).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 120.05).

 

Надходження до бюджетів Снятинщини склали понад 69 млн.грн.

15.09.2016

Протягом восьми місяців поточного року суб’єкти господарювання Снятинщини перерахували до Зведеного бюджету 69,7 млн.грн. податків, зборів і платежів, що на 23,5 млн.грн. більше ніж торік. Про це повідомив заступник начальника – начальник Снятинського відділення Коломийської ОДПІ Мирослав Остафійчук.

Зокрема, до Державного бюджету надійшло 18,5 млн.грн., що на 5 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень до державного бюджету займає податок на доходи фізичних осіб – 7,6 млн.грн., податок на додану вартість – 4,9 млн.грн. та податок на прибуток – 1,4 млн.грн.

Місцевий бюджет отримав 51,2 млн. грн., надходження зросли в порівнянні  з аналогічним періодом минулого року  на 18,5 млн. грн..

Найбільша питома вага надходжень до місцевого бюджету припадає на такі бюджетоформуючі податки: податок на доходи фізичних осіб – 23 млн. грн.,  єдиний податок –   7,1 млн. грн., плата за землю – 8,3 млн.грн., акцизний податок – 11,6 млн. гривень.

 

До бюджету Верховинщини надійшло майже 3 млн.грн. акцизного податку

15.09.2016

За словами начальника Верховинського відділення Коломийської ОДПІ Оксани Ясінської з початку року до місцевих бюджетів Верховинщини  надійшло  2,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що перевищує минулорічні надходження більш як у 2 рази. Зокрема, у серпні надійшло  0,4 млн.грн. цього податку.

Нагадуємо, що з 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства Фінансів України від 21.01.2016 р. №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звіту, пов’язану із використанням книг обліку розрахункових операцій(розрахункових книжок) форми №ЗВР-1, Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).

 

На Київській митниці ДФС припинена спроба незаконного вивозу 17 ікон

14.09.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Під час проведення митного огляду особистих речей громадянина Королівства Нідерланди, за участю провідного фахівця відділу контролю по переміщенню культурних цінностей, встановлено, що 17 ікон, які заявлені у митній декларації як сучасні, переміщення яких через державний кордон України не обмежено, фактично є іконами віком понад 50 років, що мають історичне значення та культурну цінність як об’єкти матеріальної культури.

Тобто виявлені обставини свідчать про вчинення дій, які мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, санкція якої передбачає штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення та конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення. Також в зазначених діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 201 Кримінального кодексу України.

Спритний ділок отримає за все

16.09.2016

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області викрито кримінальне правопорушення, вчинене жителем м.Олександрії, за фактом незаконного виготовлення алкогольних напоїв, що становлять загрозу життю та здоров’ю людей. Цехом для виготовлення алкогольної продукції спритний ділок не переймався – обрав квартиру та приміщення власного гаражу, під час проведення обшуків в яких було вилучено 250 л. спирту, пластикові ємності та обладнання, за допомогою якого він розфасовував незаконно виготовлені алкогольні напої, та вже готові для продажу горілчані вироби.

У вересні цього року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області за результатами досудового розслідування по вказаному кримінальному правопорушенню громадянину оголошено підозру у скоєнні злочинів передбачених ч.1-3 ст. 204 КК України, санкція за які передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та конфіскацію обладнання для її виготовлення.

Крім того, як з’ясувалося під час обшуків, злочинець ще й підторговували контрабандними цигарками виробництва Республіки Молдова, яких було вилучено близько 500 пачок. За зазначеним фактом відносно правопорушника складений протокол про адміністративне правопорушення за ст.164-5 КУпАП „Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів” та матеріали передано до суду.

Покарання, яке передбачено законом за дане правопорушення: штраф у розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією тютюнових виробів, які в подальшому підлягають знищенню.

Суб’єкти господарювання Кіровоградщини сплатили понад 160 млн. гривень акцизного податку

16.09.2016

Впродовж січня-серпня поточного року від платників Кіровоградщини до місцевих бюджетів надійшло 163,3 млн. гривень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 119,9відс. до індикативного показника. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 72,6млн.грн. або 80 відсотків.

За результатами контрольно-перевірочної роботи спрямованої на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 71 перевірку суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері обігу підакцизних товарів, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 1,7млн.гривень. Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 527,0тис.грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 68,0тис.грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 90,0тис.грн; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 90,0тис.грн.; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 262,3тис.грн.; за зберігання (реалізацію) тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку – 17,0тис.грн.; за не внесення до Єдиного реєстру місця зберігання тютюнових виробів – 34,0 тис.грн.; за не внесення до Єдиного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв – 34,0тис.грн., а також донараховано акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та застосовано фінансових санкцій на суму 601,2тис.гривень.

З початку року Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області платникам податків видано 2979 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, зокрема 1699 – на торгівлю алкогольними напоями та 1280 – тютюновими виробами.

Поряд з цим, анульовано 344 ліцензій на право роздрібної алкоголю та тютюну, а також анульовано дію 4 ліцензій на право здійснення роздрібної алкогольними напоями, за порушення вимог статті 153 Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. Призупинено дію 189 ліцензій.

 

Акцизні накладні необхідно складати на всі операції з реалізації пального

15.09.2016

При реалізації пального платник акцизного податку зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних.

Відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, обов’язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб), повна чи скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків), не вказуються при складанні акцизної накладної у разі:

— реалізації отримувачам, що не є платниками акцизного податку з реалізації пального (кінцевим споживачам та суб’єктам господарювання, які відсутні у Реєстрі платників акцизного податку);

— відвантаження пального на умовах, встановлених статтею 229 Податкового кодексу України;

— відвантаження пального з метою власного споживання;

— втрати пального як в межах, так і понад встановлені норми втрат, псування, знищення пального, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

Операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню та які звільняються від оподаткування визначені статтею 213 ПКУ.

 

Отже, платник акцизного податку – особа, яка реалізує пальне, зобов’язана складати акцизні накладні на всі операції з реалізації пального, у тому числі на такі, які не підлягають оподаткуванню або звільненні від оподаткування акцизним податком.

Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 116.13.03).

За 8 місяців поточного року громадяни поповнили місцевий бюджет 462 мільйонами гривень податку на доходи фізичних осіб

16.09.2016

За січень-серпень 2016 року до державного та місцевого бюджетів надійшло 623,7млн.грн. податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), це на 216,3млн.грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

“Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевого бюджету, його питома вага в надходженнях становить 59 відсотків. За 8 місяців поточного року громадяни поповнили місцевий бюджет на суму 462,1мільйона гривень. До державного бюджету надійшло 161,6млн.грн., що на 54,5млн.грн. більше надходжень аналогічного періоду 2015 року. ” — повідомила начальник відділу координації бюджетного процесу Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Ірина Бубнова.

 

Землекористувачі та власники землі Луганщини сплатили майже 199 млн. грн.

16.09.2016

У Луганській області юридичні та фізичні особи сплатили протягом січня-серпня 2016 року 198 млн. 973 тис. грн. плати за землю. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів регіону.

Якщо порівнювати надходження цього податкового платежу з аналогічним періодом минулого року, то коштів у поточному році до місцевих скарбниць перераховано на 50,1 млн. грн. більше.

Фахівці Головного управління ДФС у Луганській області інформують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

Понад 5 млн. грн. донарахували порушникам законодавства аудитори фіскальної служби Луганщини

15.09.2016

За січень-cерпень 2016 року аудитори фіскальної служби Луганської області донарахували до сплати в бюджет 5 млн. 174 тис. грн. підприємцям, які порушили чинне податкове законодавство.

Взагалі, фахівці підрозділів аудиту провели 97 позапланових та 5 планових перевірок, а також 77 зустрічні звірки суб’єктів господарювання.

Крім того, за 8 місяців поточного року проведено 28 перевірок в сфері готівкових розрахунків, за результатами яких платникам донараховано      571 тис. грн. штрафів і пені. В регіоні на сьогоднішній день зареєстровано 2733 реєстратори розрахункових операцій. Загальна сума виторгу за січень-серпень поточного року склала 1 млрд. 490 млн. грн., у т.ч. за серпень – 294 млн. грн.

Понад 23 мільйони гривень плати за землю надійшло від платників міста Рубіжне та Кремінського району

16.09.2016

Сума надходжень до місцевого бюджету, яка надійшла від землекористувачів та власників землі, склала 23,1 млн. грн., перевищення минулорічного показника надходжень склали 7,1  мільйонів гривень.

«Плата за землю відіграє важливу роль у фінансуванні  місцевих бюджетів. За вісім  місяців поточного року, юридичні особи сплатили 18,8 млн. грн. податку, що на 5,4 млн. грн. більше ніж торік. Надходження від фізичних осіб, в цьому році збільшились на 1,7 млн.грн., та склали 4,3 млн. грн.» — повідомив в.о. начальника  Рубіжанської ОДПІ  ГУ ДФС у Луганській області Юрій Мельник.

Надходження єдиного соціального внеску склали понад 141 млн.грн.

16.09.2016

За січень-серпень поточного року платники Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області сплатили 141,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 17,5 млн. грн. більше очікуваних показників.

Зокрема, за серпень 2016 року платники єдиного внеску сплатили на рахунки Держказначейства понад 14 млн. грн. ЄСВ.

Нагадаємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотків до визначеної бази нарахування єдиного внеску. ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників не утримується.

Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 травня 2016 року ця величина складає 36 тис. 250 грн.

Кремінські «спрощенці» сплатили до місцевих бюджетів понад 6,5 млн. гривень єдиного податку

15.09.2016

Про це повідомив заступник начальника, начальник Кремінського відділення  Рубіжанської ОДПІ Володимир Позняк.

Індикативні показники виконано на 119 ,4%. В порівняні з показниками за аналогічний період минулого року це на  3 млн. грн.,  або 86,7% більше.

„Юридичні особи перерахували 1,2 млн. грн. єдиного податку, фізичні особи – підприємці першої та другої груп – 2,5 млн. грн., сказав Володимир Позняк. – Представники четвертої групи, до якої відносяться сільськогосподарські товаровиробники, з початку року сплатили 2,8 млн. грн.»

Платники м. Рубіжне та Кремінського район сплатили понад 430 млн. грн. податків і зборів

15.09.2016

«Така сума надійшла до зведеного бюджету України у січні-серпні 2016 року», – повідомив в.о. начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області Андрій Забровський.

„Підбиваючи підсумки проведеної роботи з наповнення бюджетів усіх рівнів, слід зазначити, що впевнено зберігається позитивна тенденція щодо збільшення надходжень за рахунок добровільної сплати податків, – наголосив він. – Це свідчить про плідну співпрацю та налагодження партнерських стосунків з платниками податків”.

За його словами, до державного бюджету сплачено 299,2 млн. грн., у тому числі 5,9 млн грн. – це податок на прибуток підприємств, 31,8 млн. грн. – ПДВ, 27,7 млн. грн. – військовий збір.

До місцевих бюджетів надійшло майже 131 млн. грн., що на 40,8 млн. грн., або на 45,2% більше, ніж торік.

«Левову частку надходжень до місцевих скарбниць, а це 81 млн. грн., складає податок на доходи фізичних осіб, – налогосив Андрій Забровський. – Його перераховано на 29,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року».

Серед лідерів також плата за землю – 23,1 млн. грн. та єдиний податок – 13,9 млн. грн.

Крім того, за вісім місяців 2016 року на загальнодержавне соціальне страхування сплачено 94,1 млн. грн. ЄСВ.

Упродовж січня-серпня на Львівщині анульовано 30 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/чи тютюновими виробами за реалізацію таких товарів неповнолітнім

16.09.2016

Як повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Львівській області станом на 01.09.2016 проведено 234 фактичні перевірки. За результатами перевірок 2016 року донараховано фінансових (штрафних) санкції на суму 1 251,4 тис. гривень. Сплачено фінансових санкцій у поточному році 959,4 тис.гривень.

На підставі матеріалів правоохоронних органів винесено 38 рішення про застосування фінансових санкцій за реалізацію алкогольних/ слабоалкогольних напоїв та/чи тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, або безліцензійну торгівлю, донараховано санкцій на загальну суму 408,0 тис.гр., Сплачено фінансових санкцій у поточному році 170,4 тис.грн., а також анульовано 30 ліцензії на право роздрібної торгівліалкогольними напоями та/чи тютюновими виробами.

 

На кордоні затримали «склад макаронів» на колесах

15.09.2016

Сьогодні, 15.09.2016 року, у пункті пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» під час митного контролю легкового автомобіля працівниками митниці  виявлено факт незаконного переміщення майже 600 пачок макаронів. Їх  намагався ввезти громадянин України, мешканець Львівської області, 1989 року народження смугою  руху «зелений» коридор.

Зазначений товар знаходився серед особистих речей громадянина в багажному відділенні та салоні автомобіля. Про переміщення цього товару громадянин працівників митниці не повідомив. Варто зазначити, що згідно чинного законодавства переміщення цих товарів є обмежене.

Так, громадянин порушив вимоги ст.471 Митного кодексу України. Стосовно нього складено протокол про порушення митних правил, товар вилучено до розгляду справи в суді.

 

Податкова міліція Львівщини виявила чергову незаконну АЗС

15.09.2016

В межах цільової операції «Акциз — 2016» працівниками податкової міліції оперативного управління Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області в селі Жовтанці Кам’янка-Бузького району виявлено автомобільну заправку, на якій здійснювалась реалізація дизельного палива без будь-яких дозвільних документів.

В результаті проведених заходів незаконну діяльність даної автозаправки припинено, описано автозаправний комплекс орієнтовною вартістю 200 тис.грн., дизельне паливо, яке зберігалось в резервуарі об’ємом 10 000 л орієнтовною вартістю 220 тис.грн. та чорнові записи. Складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.164 КУпАП.

За січень-вересень 2016 року податкові міліціонери провели роботу з припинення незаконної діяльності 11-ти нелегальних АЗС у Львові та області.

Закон передбачає кримінальну або адміністративну відповідальність за незаконну діяльність автозаправних комплексів, у вигляді штрафних санкцій, конфіскації майна або обмеження волі на строк до трьох років.

Працівники Львівської митниці вдосконалювали знання з англійської мови

15.09.2016

Упродовж 14-15 вересня цього року в адміністративному приміщенні Львівської митниці ДФС для її працівників спеціалісти Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС провели тренінг з англійської мови для інспекторського складу пунктів пропуску для автомобільного сполучення.

Мета заходу – удосконалення навичок спілкування англійською мовою на професійно-орієнтовні теми. Зокрема за час занять митники моделювали спілкування з іноземцями на предмет ознайомлення їх з правилами перетину кордону, заповнення декларацій, митного огдяду вантажів. Окрім того чимало уваги приділили вивченню стандартів товаросупровідних документів європейського взірця та спілкування під час вирішення конфліктних ситуацій у пунктах пропуску.

Проведення таких тренінгів є складовою професійної підготовки працівників митниці. Окрім цього вони вивчають англійську мову за дистанційною, комбінованою та очною формою навчання.

 

Легалізація заробітної плати — головна тема зустрічей з платниками податків

16.09.2016

Червоноградською ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області спільно з органами місцевої влади систематично здійснюється контроль за дотриманням платниками податків чинного законодавства про оплату праці.

З цією метою нещодавно відбулась зустріч представників органів влади, керівництва Червоноградської ОДПІ з  суб’єктами господарювання які допустили заборгованість з виплати заробітної плати та виплату заробітної плати нижче мінімально встановленого рівня. Під час зустрічі розглядалося питання своєчасності та повноти виплати заробітної плати найманим працівникам і легалізації трудових відносин між суб’єктами господарювання і працівниками.

Миколаївським відділенням Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено семінар для платників податків – юридичних осіб

16.09.2016

Програма семінару охопила питання, що стосувались Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №440 (далі — Порядок № 440).

Відповідно до норм Порядку № 440 для включення до нового Реєстру неприбуткових організацій необхідно подати до органу ДФС за місцем реєстрації реєстраційну заяву за формою 1-РН та засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації.

Наголошено, що неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 р. не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) та не нададуть копії таких документів органу ДФС, з 1 січня 2017р. будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

В ході заходу було доведено зміни в декларації з податку на прибуток, доведені наказом Міністерства фінансів України від 08.07.2016 р. №585. В деталях фахівці податкової інспекції зупинились на особливостях адміністрування податку на додану вартість, єдиного соціального внеску.

Після закінчення семінару податківці відповіли на запитання слухачів, акцентували увагу присутніх на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщенні на веб-порталі ДФС України.

Начальник Миколаївської Митниці ДФС Роман Кріль прийняв участь у Міжнародній транспортній конференції в Одесі

14.09.2016

Нещодавно у м. Одесі відбулася Міжнародна транспортна конференція на тему: «Інтегровані транспортні коридори – Європа-Азія», організатором якої є Міністерство інфраструктури України. Конференція присвячена міжнародній політиці з розвитку транспортних коридорів,  реалізації спільних ініціатив у сполученні Європа – Азія.

Ключовими спікерами форуму були: міністр інфраструктури України Володимир Омелян та керівник Групи підтримки України з питань транспорту у Європейській комісії Філіп Бургель-Верне.

У роботі конференції прийняли участь понад 140 учасників: представники  урядів України, Польщі, Литви, Латвії, Казахстану, Грузії, Ірану, Китаю, Угорщини, Молдови, а також міжнародних фінансових організацій та інших урядових і неурядових організацій та установ держав-членів ЄС, Східного Партнерства та держав Кавказького та Азіатського регіонів.

Від  Державної фіскальної служби України на Міжнародну транспортну конференцію делеговано начальника Миколаївської митниці ДФС Романа Кріля.

Учасники конференції відзначили, що формування системи транскордонного співробітництва за європейськими стандартами в Україні є актуальним питанням теорії і практики європейської інтеграції нашої держави. Вагому роль у цих процесах відіграє спрощення митних процедур, у т.ч. запровадження роботи  митних та державних контролюючих органів за принципом «Єдиного вікна», а також питання транзиту вантажів через територію України.

За підсумками Міжнародної транспортної конференції прийнято Спільну Декларацію, яка відображає досягнуті домовленості та наміри щодо розбудови інтегрованих транспортних сполучень між Європою та Азією.

 

Надання послуг з організації заходів за межами України не оподатковуються ПДВ

16.09.2016

Відповідно до Податкового кодексу України об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Підприємствам, що беруть участь у закордонних виставках, конференціях, семінарах, організаторами яких є нерезиденти, необхідно звернути увагу на наступне.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів, є місце фактичного їх надання.

Таким чином, у разі якщо постачання послуг, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів, здійснюється за межами митної території України, такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ, та в особи, що їх отримує, не виникає обов’язку щодо нарахування та сплати податку на додану вартість за такими операціями.

На підтримку української армії платники Одещини направили понад 301 млн.грн. військового збору

16.09.2016

Таку суму надходжень мобілізовано до Державного бюджету протягом січня-серпня поточного року. Це перевищує минулорічні показники відповідного періоду майже на 70 млн.грн. або 30%.

Зокрема, за серпень поточного року надходження військового збору склали 40,4 млн. грн., що майже на 9 млн.грн. або 28% більше, ніж у серпні минулого року.

Нагадаємо, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.

Актуальні питання податкового законодавства розглядалися на семінарі для платників податків у фіскальній службі Одещини

15.09.2016

Відкриваючи семінар, заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області Анатолій Бондаренко зазначив, що масово-роз’яснювальна робота залишається ключовою складовою формування високої податкової культури у платників податків.

Так, за вісім місяців 2016 року платники Одеської області перерахували до бюджетів усіх рівнів 8,8 мільярди гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження збільшились на 1,5 мільярди гривень.

У ході семінару учасників проінформували про актуальні питання справляння податку на прибуток підприємств, адміністрування податку на додану вартість, застосування реєстраторів розрахункових операцій, сплату земельного податку юридичними особами,  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тощо.

По закінченню заходу фахівці Головного управління ДФС в Одеській області відповіли на запитання учасників.

Нагадуємо, безкоштовні семінари для платників податків Одещини організовуються Головним управлінням ДФС в Одеській області щомісячно.

З анонсами їх проведення можна ознайомитися на суб-сайті територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі «Анонси» та на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook (www.facebook.com/sfs.odesa/).

 

Підприємці на спрощеній системі сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували дохід чи ні

14.09.2016

Для  фізичних осіб — підприємців платників єдиного податку єдиний внесок  нараховується  у розмірі 22%  на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

З 01.05.2016 року мінімальна заробітна плата складає 1450 грн. Тобто, мінімальний страховий внесок  на період травень-листопад дорівнює: 1450*0,22 = 319 грн за місяць.

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають фізичні особи — підприємці платники єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Таким чином, фізичні особи — підприємці платники єдиного податку сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Більш детально з таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.04.02).

МЕШКАНЦІ ПОЛТАВЩИНИ СПЛАТИЛИ 2,8 МЛРД. ГРН. ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

16.09.2016

«З початку 2016 року до Зведеного бюджету надійшло 2,8 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб»,  — зазначила заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Жанна Кузнецова. А це на 0,9 млрд. грн. більше ніж за аналогічний період 2015 року.

Так, за 8 місяців поточного року місцеві бюджети отримали майже 2,1 млрд. грн. цього податку. До державного бюджету надходження склали 0,7 млрд. гривень.  У фіскальному відомстві відзначають, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 56,1 відсотка. На другому місці з наповнення місцевих бюджетів області є плата за землю. Зокрема, впродовж восьми місяців цього року власники землі та землекористувачі сплатили її у розмірі 674,3 млн. грн., що на 203,4 млн. грн. більше обсягу надходжень січня – серпня 2015 року.

Ще одним важливим джерелом доходів місцевих громад Полтавщини є єдиний податок. З початку року від суб’єктів господарювання Полтавщини надійшло 361,4  млн.грн. єдиного податку, що на 130,5 млн.грн. більше минулорічних надходжень за відповідний період.

З 1 вересня відомості про доходи можна отримати онлайн

15.09.2016

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що фіскальною службою України запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису»

Цей сервіс дає можливість в режимі он-лайн здійснити отримання фізичними особами відомостей про свої доходи.

Для отримання відомостей про свої доходи необхідно:

1) мати електронний цифровий підпис;

2) сформувати запит за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС», яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України.

Цей сервіс запрацював у штатному режимі з 1 вересня 2016 року.

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

 

Біля 100 представників громадських об‘єднань Рівненщини взяли участь у семінарі

15.09.2016

На Рівненщині відбувся семінар для керівників та бухгалтерів неприбуткових установ та організацій на тему :«Особливості правового регулювання державної реєстрації громадських об’єднань». Семінар проводили працівники Рівненської облдержадміністрації, фіскальної служби  та управління  юстиції.

Провідні фахівці фіскальної служби Рівненщини ознайомили присутніх з порядком включення громадських об‘єднань до Реєстру неприбуткових установ,  змінами ознак неприбутковості, та з особливостями оподаткування податком на доходи  фізичних осіб та єдиним соціальним внеском.

З питаннями правового регулювання у сфері державної реєстрації громадських об’єднань та з основними положеннями Закону України «Про громадські об’єднання» керівників та бухгалтерів ознайомили працівники управління  юстиції.

Фахівці Рівненської облдержадміністрації надали на розгляд присутніх проект обласної програми з участі громадськості у реалізації державної політики на 2017-2021 роки та запропонували надавати пропозиції.

Семінар складався з лекційної та практично-дискусійної частин. Під час практичної частини учасники в режимі дискусії отримали багато відповідей на актуальні запитання.

Представники громадськості подякували організаторам за проведений тренінг, висловивши думку, що заходи такого формату надзвичайно важливі, оскільки об’єктивна та кваліфікована інформація з питань застосування  законодавства  є запорукою успішного ведення діяльності та розвитку Регіону в цілому.

 

На Рівненщині виявлено порушення вимог законодавства в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів на суму 161 тисяча гривень

15.09.2016

З метою недопущення порушень вимог чинного законодавства в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, проведено:

— 10 фактичних перевірок роздрібної торговельної мережі та виявлено 14 порушень, а саме:

3 випадки реалізації алкогольних напоїв без ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями,

2 випадки реалізації алкогольних напоїв на розлив в місцях торгівлі, що не відносяться до підприємств громадського харчування,

9 випадків реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не обліковані у встановленому порядку та недотримання касової дисципліни.

Загальна сума очікуваних фінансових санкцій складає 99,11 тис. грн.

За результатами перевірок винесено 24 рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму 160,1 тис. грн.

До Державного бюджету надійшло 141,8 тис.грн. фінансових санкцій що на 33 тис. грн. більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

Від спрощенців Рівненської ОДПІ надійшло 57,2 мільйонів гривень єдиного податку

16.09.2016

Упродовж восьми місяців 2016 року від суб’єктів господарювання Рівненської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету надійшло 57,2 млн. гривень єдиного податку. Зокрема, у серпні надходження склали 11,4 млн. гривень.

Підприємці сплатили 36,6 млн. гривень цього податку, відтак від юридичнх осіб – платників єдиного податку з початку року до бюджету надійшло 20,6 млн. гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909, зазнала змін спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, зменшено розмір граничного річного обсягу доходу для платників третьої групи до 5 млн. грн. та збільшено відсоткові ставки єдиного податку до 3% з ПДВ та 5% без ПДВ. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку збільшено в 1,8 рази.

Разом з цим спрощенці першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

У Рівному власники нерухомості вже сплатили до місцевого бюджету 5425 тис. грн.

16.09.2016

Саме така сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшла до місцевого бюджету за січень – серпень поточного  року.

При цьому юридичні особи – власники житлової нерухомості сплатили 158,7 тис. грн. податку, а власники нежитлової нерухомості – 4788,0 тис. грн.

Громадяни – власники житлової нерухомості за  цей період сплатили 201,3 тис. грн., а власники нежитлової нерухомості — 276,8 тис. грн. податку на нерухоме майно.

Нагадаємо, громадяни цьогоріч сплачують податок за нерухомість, якою вони володіли у 2015 році, за правилами оподаткування минулого року.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

На Сумщині податкова міліція викрила схему розкрадання державних коштів у лісовій галузі на 3 млн. гривень

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Фахівці ГУ ДФС у Сумській області встановили, що одне з державних лісових господарств протягом 2014-2015 років здійснило низку операцій із ознаками високого рівня податкових ризиків.  Підприємство закупило електрообладнання на загальну суму понад 3 млн. гривень.

Перевірочними заходами, здійсненими за сприяння прокуратури Сумської області, оперативниками податкової міліції в діях посадових осіб встановлено ознаки складу злочинів, передбачених ст.ст. 191 та 212 Кримінального кодексу України. Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області зареєстровані кримінальні провадження за кваліфікацією привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків.

У рамках досудового розслідування 15 вересня 2016 року проведено обшук на підприємстві. Встановлено, що більшість придбаних у 2014-2015 роках службовими особами за кошти державного підприємства електротоварів на теперішній час так і не використана у виробничій діяльності. Зазначене обладнання на загальну суму близько 1,7 млн. гривень вилучене у результаті проведених слідчих дій.

Продовжується досудове розслідування кримінального провадження.

Під час документальної перевірки декларант не може внести зміни до митної декларації

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Відповідно до ч. 1 ст. 345 Митного кодексу України від  документальна перевірка — це сукупність заходів, за допомогою яких контролюючі органи переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України (ч. 6 ст. 345 Митного кодексу).

Згідно з ст. 46 Податкового кодексу України для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов’язань митні декларації прирівнюються до податкових декларацій.

Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом ( п.50.2 ст. 50 Податкового кодексу).

ДФС Сумщини викрила схему розкрадання майже 9 мільйонів гривень бюджетних коштів

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Податкова міліція ГУ ДФС у Сумській області встановила, що для будівництва та ремонту дорожнього покриття у 2014-2015 роках одне із державних підприємств області використовувало матеріали, у т.ч. продукти переробки вуглеводнів, які закуповувало у підприємств — постачальників за завищеними цінами. Державі нанесено збитків на загальну суму 8,7 мільйонів гривень. При цьому, підприємство, виконуючи роботи за бюджетні кошти, не сплачувало податкові зобов’язання, нарощуючи мільйонні суми податкового боргу перед державним бюджетом України.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області зареєстровані кримінальні провадження за кваліфікацією ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України «Зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також ч. 5 ст. 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах».

У рамках досудового розслідування кримінального провадження під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області, на підставі ухвал, винесених Ковпаківським районним судом м. Суми, працівниками оперативних та слідчих підрозділів Головного управління ДФС у Сумській області проведено обшуки у офісних та виробничих приміщеннях державного підприємства та підприємств-постачальників.

За результатами слідчих дій 14 вересня 2016 року виявлено та вилучено понад 600 тонн вуглеводнів та нафтопродуктів на загальну суму майже 6 мільйонів гривень.

Триває слідство.

В Сумах 2-х підприємців позбавлено ліцензій за продаж алкоголю неповнолітнім

13.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

На сьогодні залишається актуальною проблема вживання алкогольних, тютюнових виробів неповнолітніми. Однією з головних причин є недотримання законодавства продавцями зазначеної групи товарів, їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Адже, цигарки і горілка – початок згубного шляху, на який несвідомо потрапляють підлітки.

З метою боротьби з цим ганебним явищем працівники Державної податкової інспекції у м. Сумах протидіють несумлінним суб’єктам господарювання, які намагаються заробити гроші на здоров’ї підлітків.

Кожен суб’єкт господарювання, перед тим як отримати ліцензію на право торгівлі алкоголем, пивом і тютюном, в обов’язковому порядку знайомиться з правилами торгівлі товарами підакцизної групи та з відповідальністю за їх недотримання. Отже і виникає висновок, що якщо закон порушується, то виключно усвідомлено, а не через незнання.

Прикро, але в нашому місті непоодинокі випадки продажу товарів підакцизної групи підліткам.

Тільки в серпні встановлено 7 подібних порушень. Сумські поліцейські вже притягнули кожного з реалізаторів  до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.  А він чималий: відповідно до статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особам, що не досягла 18 років, карається штрафом у розмірі від 510 до 1700 гривень штрафу.

Крім того, статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено відповідальність суб’єктів господарювання та безпосередньо продавців, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18-річного віку. До таких суб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень.

Окрім фінансової відповідальності, за порушення законодавства на порушника чекає анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Фахівцями ДПІ у м. Сумах застосовано штрафи на двох СГД в сумі 13600 гривень і які вже позбавлені ліцензій.

По іншим п’яти СГД проводяться заходи щодо підтвердження фактів порушення Закону. «Горе» — реалізаторів очікує штраф на загальну суму 34000 гривень з подальшим позбавленням ліцензій.

Шановні підприємці! Звертаємося із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства: не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас несе відповідальність за здорове майбутнє покоління.

Тернопільська митниця ДФС перерахувала до бюджету 537,5 млн грн митних платежів

16.09.2016

За результатами діяльності Тернопільської митниці ДФС протягом січня-серпня 2016 року до бюджету перераховано 537,5 млн грн митних платежів, що на 62,3 млн грн або 13,1% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Відтак до бюджету надійшло 490,7 млн грн податку на додану вартість, 42,4 млн грн мита, 3,2 млн грн акцизного податку та 1,2 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших платежів.

Товарами, при митному оформленні яких сплачено найбільше митних платежів, були зернозбиральні комбайни, бурякозбиральні та інші машини та механізми для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур, свіжоморожена риба, мінеральні добрива з вмістом трьох поживних речовин.

Довідка за формою №4-ОПП: випадки заміни

16.09.2016

Відповідно до п. 9.4 розділу ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1127 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок), при внесенні змін у дані, що вказуються у довідці за формою №4-ОПП (найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника, контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), довідка за формою №4-ОПП підлягає заміні у контролюючому органі.

Для отримання нової довідки платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

У такому ж порядку видається дублікат довідки замість зіпсованої чи втраченої або копія довідки. У разі втрати довідки нова довідка видається за заявою платника податків, у якій надані пояснення і викладені обставини втрати довідки або до якої додані документи, що підтверджують факт втрати довідки.

Про видачу кожної довідки за формою №4-ОПП робиться запис у журналі за формою №14-ОПП, а відповідний запит зберігається у реєстраційній частині облікової справи платника податків.

Херсонські митники видали 649 сертифікатів «EUR.1»

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

За 8 місяців поточного року співробітники Херсонської митниці ДФС видали підприємцям 649 сертифікатів для перевезення товарів з України до країн ЄС за формою, визначеною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Сертифікати «EUR.1» отримали: мед бджолиний натуральний, соняшникова олія, насіння соняшнику, кукурудза, пшениця, цибуля, вино, алюмінієві сплави, шрот соняшниковий, двері дерев’яні, цукерки, солод зерновий, кавуни, овочі, фрукти нового врожаю та інші.

Українські товари експортувалися до 22 європейських країн. Серед лідерів: Австрія – 112 сертифікатів, Німеччина – 100 сертифікатів, Італія – 72 сертифікати, Румунія – 61 сертифікат, Іспанія – 46 сертифікатів.

Платникам Херсонщини надано майже 60 тисяч адмінпослуг

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Щодня органами ДФС Херсонщини надаються відвідувачам щонайменше 244 адміністративних послуг. За 8 місяців 2016 року представники бізнесу та громадськості отримали від фіскальної служби регіону майже 59,5 тис. адмінпослуг, з яких 49,1 тис. послуг (83 відс.) через Центри обслуговування платників (ЦОП).

Найбільш затребувана послуга – видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Усього з початку року надано 29,6 тис. таких послуг. На другому місці послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 5 тис. послуг. Не менш затребуваною послугою є надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 4,8 тис. послуг.

Також, у ЦОП платники мають можливість отримати комплекс консультативних та інформаційних послуг, подати звітність та отримати безкоштовні  ключі електронного підпису.

Ознайомитися з переліком усіх адміністративних послуг, які надаються платникам податків області, можна на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області (http://kherson.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/). Користувач сайту зможе завантажити інформаційні картки адмінпослуг та форми заяв для їх отримання.

 

Неприбуткові організації можуть підтвердити свій статус добровільно

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Однією з умов, яка має бути виконана для набуття статусу неприбуткової організації, є факт внесення такої організації контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Наразі органи ДФС надсилають неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, відповідь на які повинна надійти протягом місяця. У разі підтвердження відповідності установчих документів вимогам ст.133.4 ПКУ та постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440, така неприбуткова організація включається до нового Реєстру. У іншому випадку її посадові особи отримають повідомлення про невідповідність установчих документів.

Якщо неприбуткові організації не приведуть у відповідність документи до вимог ПКУ, з 1 січня 2017 року вони будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій та втратять пільговий статус.

Головне управління ДФС у Херсонській області звертається до всіх керівників та бухгалтерів організацій та установ, які мають статус неприбутковості, якщо Ваша організація досі не отримала запит, необхідно підготувати відповідні документи, та надати їх до державної податкової інспекції за місцем обліку.

Також у разі відповідності Вашої установи чи організації вимогам ст.133.4 ПКУ необхідно звернутись до державної податкової інспекції за місцем обліку для отримання нового Рішення з ознаками відповідно до чинного законодавства.

Студентам – контрактникам повернули з бюджету 775 тис. гривень

16.09.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

З початку року 680 мешканців Херсона звернулись до Херсонської ОДПІ з метою використання права на податкову знижку на навчання. Всі разом вони задекларували 31,5 млн грн доходів та 5,5 млн грн витрат на навчання. Відповідно до норм Податкового кодексу таким херсонцям повернуто з бюджету 775 тис. грн зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, що громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2015 році сплачували за своє навчання або навчання члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку. Такі громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 15%.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2016 року включно подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, і підтвердити понесені витрати на навчання.

У цьому році бізнес-спільнота Хмельниччини переважно купляла за кордоном продукцію для забезпечення виробничих потреб

16.09.2016

За даними Хмельницької митниці ДФС основними торгівельними партнерами при імпорті товарів на терени області за підсумками восьми місяців 2016 року залишаються Росія, Швейцарія, Польща, Німеччина та Нідерланди. Сумарний товарообіг ввезеної з цих країн на митну територію України продукції обраховується у 4,5 мільярда гривень.

Як зазначають митники, імпортовані на Хмельниччину товари характеризуються тим, що мають подальше промислове використання, як у плані сировинної переробки, так і стосовно розвитку виробництва  та забезпечення його вузлами та агрегатами.

Так, вартість імпортованих товарів з Росії склала 1,3 мільярда гривень, що відповідає рівню минулого року. Переважно це твели, стальний прокат, порошок алюмінієвий, мінеральні добрива та насоси канальні.

З Швейцарії було імпортовано товари вартістю 1,2 мільярда гривень, що свідчить про трикратне збільшення товарообігу у порівнянні аналогічним періодом 2015 року. Основну номенклатуру товарів тут склали трактори колісні, механізми для збирання сільськогосподарських культур; обладнання для переробки сільгосппродукції, дріт алюмінієвий та санітарно-технічні вироби.

Польські партнери поставили на Хмельниччину кам‘яне вугілля, запасні частини до автомобілів, автобуси та прокат плоский. Німецький імпорт переважно сформувався за рахунок реалізації промислового обладнання промислове та сільгоспмашин. Промислова продукції голландського походження – це синтетичний лінійний поліетилен низької густини, полімери пропілену у первинних формах, трактори, килимові покриття та цибулини тюльпанів.

Загалом вартість усіх ввезених на Хмельниччину товарів склала понад 6,8 мільярда гривень, що на 61 відсотків більше, ніж у 2015 році. Відповідно митниками з початку року було оформлено 7,5 тисячі імпортних декларацій.

 

До державного бюджету платники податків Хмельниччини сплатили понад 450 мільйонів гривень ПДВ

16.09.2016

Протягом січня-серпня 2016 року суб‘єктами господарювання Хмельниччини до державного бюджету спрямовано 487 мільйонів гривень податку на додану вартість. Таким чином, у фіскальній службі області фіксують ріст збору ПДВ на 147 відсотків.

В абсолютній величині — це плюс 155 мільйонів гривень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у приведених умовах, тобто без врахування великих платників податків, які перейшли на облік та обслуговування до центрального офісу.

А в цілому з початку року виконання індикативного показника з ПДВ в області забезпечено на рівні 105 відсотків, тобто більше на 22,5 мільйона гривень. Сплату зазначеного податку забезпечують 4008 платників ПДВ, серед яких 3450 становлять юридичні особи і 558 фізичних осіб — підприємців.

«Примітно, що в області середньомісячні надходження з ПДВ становлять близько 60 мільйонів гривень, що значно перевищує попередні періоди. Передусім це свідчить про те, що реальний сектор економіки працює на створення доданої вартості  та розвиток виробництва. Дуже важливим тут є робота платників у системі електронного адміністрування ПДВ, яка унеможливлює використання схем мінімізації цього податку», — зауважив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

За словами посадовця, із заявлених бізнесом краю до бюджетного відшкодування 220 мільйонів гривень, платникам повернуто 203 мільйони гривень ПДВ. Сьогодні з метою досягнення прозорості механізму відшкодування ПДВ платникам та громадськості надано можливість знайомитися із Реєстрами заяв про повернення сум бюджетного відшкодування на веб-порталі ДФС України.

 

Хмельничани спрямували на підтримку української армії понад 50 мільйонів гривень військового збору

15.09.2016

Таку суму військового збору перерахувала до Державного бюджету бізнес-громада м. Хмельницького та Хмельницького району протягом восьми місяців 2016 року для забезпечення обороноздатності країни.

Індикативний показник ДФС України при цьому виконано на 105,2 відсотка, а це означає, що додатково понад план бюджет отримав 2,7 мільйона гривень, повідомляє начальник Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Валерій Коновальчук.

«Загалом цьому, як кажуть журналісти, патріотичному податку фіскальна служба приділяє особливу увагу в плані його адміністрування та роз‘яснення законодавчих норм. З іншого боку соціально відповідальний бізнес обласного центру максимально щомісяця сумлінно відраховує до бюджету нарахування з військового збору. От і виходить, що у загальному підсумку маємо додаткові надходження з цього стратегічного платежу, які дуже потрібні захисникам територіальної цілісності України», — розповів Валерій Коновальчук.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджений з 3 серпня 2014 року відповідно до Закону України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір справляється з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

 

Красилівські податківці з нагоди 572 річниці рідного міста взяли участь у ході вишиванок

14.09.2016

Активну участь у відзначенні Дня міста – 572-ї річниці з часу першої писемної згадки про Красилів, разом з усіма красилівчанами, взяли працівники об‘єднаної податкової податкової інспекції.

Святкування Дня міста розпочалось з ярмарки-виставки сільськогосподарської продукції, де усі бажаючі мали змогу придбати продукти харчування за цінами виробників.

Господарі і гості Красилова взяли участь у молебні за благополуччя нашого рідного міста, його жителів та мир в Україні, який провів настоятель Свято-Троїцького Храму, благочинний Красилівського району УПЦ КП отець Миколай.

У супроводі оркестру Красилівського районного будинку культури та барабанщиць Красилівської районного будинку творчості, дітей та юнацтва, вулицями Красилова пройшла урочиста хода вишиванок, яка подарувала усім піднесений настрій та створила в місті святкову атмосферу. Польська делегація на чолі з бурмістром міста Зелюв Уршулею Сьвєрчинською розділила з красилівчанами радість свята і також приєдналася до вишиванкової церемонії. Учасників ходи вишиванок зустріли на площі Незалежності співаки Валентин Гуменюк та Інна Грицюк піснею Тараса Петриненка «Україно».

Святкові заходи розпочались із виконання народним аматорським ансамблем пісні та танцю «Случ» Красилівського РБК державного гімну України, який підтримали усі присутні на площі Незалежності. У ці урочисті хвилини маленькі красилівчани випустили в небо двісті жовто-блакитних кульок.

Красилівчан та гостей міста привітали керівники влади і громади, а також високі польські гості. Виступаючі побажали присутнім здоров’я, щастя, благополуччя, миру, а Красилову – процвітання. З нагоди відзначення Дня Красилова міський голова Анатолій Жовтан нагородив Почесними грамотами виконавчого комітету та вручив подарунки кращим мешканцям міста.

Усіх, хто прийшов розділити радість свята, щиро вітали місцеві творчі колективи міста та артисти з Хмельницького і Вінниці. Чудові та яскраві концертні номери потішили глядачів.

Цьогорічне святкування не обійшлось без пригощання. Солодкою випічкою усіх частували ДП «Красилівський агрегатний завод», ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», ТМ «Мамин хліб» і СТ «Домашній хліб».

 

На Буковинському підприємстві аудитори фіскальної служби виявили неоподатковані доходи

16.09.2016

Більше мільйона гривень податків та фінансових санкцій донараховано під час проведення планової документальної перевірки одному з буковинських підприємств, що спеціалізується на гуртовій та роздрібній торгівлі нафтопродуктами – інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Вказаний суб’єкт господарювання запровадив «схему», що полягала в умисному заниженні доходів від реалізації нафтопродуктів через роздрібну мережу АЗС із застосуванням магнітних карток.

Загалом цього року, фахівцями управління податкового та митного аудиту фіскальної служби краю проведено 223 документальні перевірки. За цими  перевірками до бюджету донараховано узгоджених податкових зобов’язань понад 14,8 млн. грн.

Ще, під час перевірок контролери зменшили від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 20,6 млн. грн. та залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 7,6 млн. грн.

Заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан застерігає усіх порушників про те, що завдання витіснити непрозорі методи ведення бізнесу першочергові і задля цього у відомстві постійно працюють над вдосконаленням критеріїв визначення ризиків щодо несплати податків до бюджетів.

Приватні підприємці – спрощенці зобов’язані зберігати первинні документи не менше трьох років

16.09.2016

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області наголошують, відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання — з передбаченого Податковим кодексом України граничного терміну подання такої звітності (абз. перший п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України).

При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, тому їх показники у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.

Отже, ФОП – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України. Не забезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 Податкового кодексу України строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Варто пам’ятати і те, що згідно з п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку та у разі виявлення факту щодо неутримання ним податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до такого підприємця – спрощенця застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, та на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України.

Для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичною особою та фізичною особою – підприємцем необхідно подати документи

16.09.2016

Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та наголошують, строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів становить 2 (два) роки з моменту їх формування. Відповідно до положень Регламенту АЦСК ІДД посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://acskidd.gov.ua).

У зв’язку з тим, що в межах послуг електронного цифрового підпису не передбачено надання платникам податків носіїв ключової інформації, генерація особистих ключів підписувачів виконується на носії платника податків (змінні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD, захищені носії ключової інформації тощо).

Відтак, для отримання послуг електронного цифрового підпису необхідні наступні документи:

Для фізичної особи – підприємця (особисто):

— заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи — підприємця) у двох примірниках;

— копія паспорта підписувача (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та копія сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена власноручним підписом (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорта з відміткою про таку відмову);

— копія облікової картки платника податків*.

Документи, необхідні для отримання посиленого сертифіката ключа для найманих працівників фізичної особи — підприємця:

— заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи — підприємця), з Додатком до розділу 2 реєстраційної картки, у двох примірниках**;

— копія паспорта заявника та підписувача (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та копія сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена власноручним підписом власника паспорта (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копія сторінки паспорта з відміткою про таку відмову);

— копія облікової картки платника податків заявника та підписувача*;

— копія (засвідчена фізичною особою — підприємцем) та оригінал трудового договору з відміткою про реєстрацію у центрі зайнятості (надається виключно для ознайомлення).

* — у разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія облікової картки платника податків не подається;

** — якщо фізична особа — підприємець не потребує формування для себе посиленого сертифіката ключа, розділ 2 не заповнюється, окрім полів, де засвідчується Реєстраційна картка.

Документи, що необхідні для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичною особою:

— заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи — підприємця), у двох примірниках;

— копія паспорту підписувача (копії 1-2 (3-6 за наявності відміток) сторінок та копія сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена власноручним підписом власника паспорту (у разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);

— копія облікової картки платника податків*.

* — у разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія облікової картки платника податків не подається.

Для реєстрації та отримання послуг електронного цифрового підпису буковинцям слід звернутись до відділу реєстрації ключів Управління (Центру) сертифікації ключів ІДД ДФС, який діє при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 «А» кабінет  №110.

Головне управління ДФС у Чернігівській області розкрило незаконну схему при укріпленні державного кордону

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Чернігівській області

Як повідомила начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС  у  Чернігівській  області Лариса Сич, співробітниками підрозділу задокументовано факт незаконного привласнення державних коштів посадовими особами підприємства під час реалізації заходів з будівництва об’єкту інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону.

Так, було встановлено, що службовими особами одного з суб’єктів господарювання оформлено виконання будівельних робіт із залученням субпідрядника – підприємства з ознаками «фіктивності».

За даним фактом та на підставі матеріалів фіскальної служби військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону у серпні поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про відкриття кримінального провадження, що кваліфікується за ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудове розслідування триває.

Фіскальною службою Чернігівщини із «тіні» виведено понад 20 мільйонів гривень

15.09.2016 — Головне управління ДФС у Чернігівській області

Головне  управління ДФС у Чернігівській області проводить систематичну роботу щодо виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

За інформацією відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, протягом січня-серпня 2016 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 24 кримінальних правопорушення. З них 13 кваліфікуються за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 1 – за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Загальна сума нанесених державі збитків складає 20,3 млн. гривень.

Легалізація незаконних доходів — це злочинна діяльність, що загрожує національній безпеці та вітчизняній економіці. Такі кошти нерідко використовуються для фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.  Крім того, це  негативно впливає на міжнародний імідж України.

За легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, статтею 209 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

 

Добавить комментарий