пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 16-12-2016

Платниками Харківської ОДПІ за 11 місяців поточного року сплачено майже 90 мільйонів гривень акцизного податку

15.12.2016

Це на 36,5 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 169,4%.

Зазначені цифри озвучила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, з початку року суб’єктами господарювання сплачено до місцевих бюджетів 90,7 млн. гривень акцизного податку від реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів. Крім того, у листопаді 2016 року сплачено 9,4 млн. гривень цього податку.

Нагадаємо, що пунктом 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено строки сплати податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Сплачується податок за місцем здійснення реалізації таких товарів до відповідного місцевого бюджету.

Платники Харківської ОДПІ на потреби армії сплатили понад 47 млн.грн. військового збору за 11 місяців поточного року

14.12.2016

Це на 3,8 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 108,6%.

Про це повідомила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, з початку року для забезпечення обороноздатності країни платники Харківської ОДПІ перерахували до Державного бюджету 47,4 млн. гривень військового збору. Зокрема, у листопаді 2016 року до бюджету сплачено 4,1 млн. гривень.

Нагадаємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Cтавка збору — 1,5% від об’єкта оподаткування.

Схованки для наркотиків розкриті

16.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Вчора ввечері в пункті пропуску «Гоптівка» службовий собака Харківської митниці ДФС Любомир виявив одразу дві схованки наркотичних засобів. Один з пасажирів автобусу рейсу «Харків-Бєлгород» приховував 8 грамів коноплі в лівій шкарпетці.

Другу схованку Любомир виявив під час митного контролю автомобілю, який прямував із Запоріжжя до Бєлгорода. Під рулем автівки знаходився пакет з коноплею вагою 150 грамів.

Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені.

Спростування інформації щодо призначення нового керівника податкової міліції фіскальної служби регіону

16.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Напередодні у засобах масової інформації було розміщено інформацію щодо призначення нового керівника податкової міліції Головного управління ДФС у Харківській області. На теперішній час вказана інформація не отримала свого підтвердження.

Додатково повідомляємо, що полковника податкової міліції Фунікова Сергія Вікторовича  було призначено на посаду першого заступника начальника Головного управління ДФС у Харківській області, який координує діяльність підрозділів податкової міліції, 15 червня 2015 року. Однак, наказом ДФС України від 26 лютого 2016 року №573-о його було звільнено з посади та податкової міліції за п.64 п.п. «Є» (за порушення дисципліни) Положення про походження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету міністрів Української РСР від 29.07.1991 №114.

Рішенням Харківського апеляційного адміністративного суду Фунікову С.В. було відмовлено у задоволенні позову щодо його поновлення на посаді.

Плануєш працювати в 2017 році на спрощеній системі – подай заяву до 17 грудня 2016 року

16.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування з загальної, подав відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, для переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2017 року останнім днем для подачі заяви є 16 грудня 2016 року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Також повідомляємо, що для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву.

На Харківщині податкова міліція викрила «пластмасових» махинаторів

15.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Працівники податкової міліції Харківщини вивели на чисту воду підприємство, яке не відображаючи повні данні по бухгалтерських звітах, ухилилось від сплати податків на суму у 690 тис. грн.

Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін.

В ході досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції Харківщини встановили, що одне з підприємств, яке спеціалізується на виготовленні пластмасових виробів, не сплачувало податки з доходів фізичних осіб.

«Співробітники податкової міліції провели обшуки в офісних та виробничих приміщеннях зазначеного підприємства, — розповідає Сергій Марєхін, — в ході слідчо-оперативних заходів було виявлено та вилучено трудові книжки співробітників, перепустки, чорнові записи, відомості про видачу заробітної плати та  грошові кошти на загальну суму у більш ніж 40 тис. гривень. Усі вилучені товарно-матеріальні цінності були використані в якості речових доказів».

За підсумками розслідування директору підприємства-махінатора  було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 Кримінального кодексу України. Наразі всі завдані державному бюджету збитки відшкодовано.

Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков узяв участь у засіданні Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області

15.12.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

На засідання Громадської ради також було запрошено першого заступника начальника Харківської митниці ДФС Андрія Танцерова, начальника управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС області Сергія Мережка, ряд начальників районних податкових інспекцій та представника Харківської обласної ради Олександра Гусарова.

Звертаючись до присутніх,  Микола Рибаков відзначив передусім важливість проведення таких зустрічей та наголосив на необхідності звітування фіскальною службою перед громадськістю.

«Ми, як орган державної влади, повинні інформувати громадськість про свою роботу. Це стосується як і досягнень, так і проблемних питань.  А об’єднавши зусилля разом з громадськістю в деяких напрямках роботи, ми зможемо досягти вирішення таких питань», — відзначив податківець. Це стосується зокрема діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють в регіоні реалізацію нафтопродуктів та інших підакцизних товарів.

 «Акцизний податок   з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів —одне з джерел наповнення місцевого бюджетуА поряд із сумлінними суб’єктами господарювання, які чесно ведуть свій бізнес і сплачують податки у повному обсязі, є й ділки-махінатори. Ось у протидії   таким «тіньовим оборудкам», нам необхідна допомога громадськості», — підкреслив Микола Рибаков.

Також під час засідання Громадської ради головний податківець регіону проінформував присутніх щодо результатів роботи територіальних органів фіскальної служби Харківської області. Зокрема відзначив, що регіональне відомство посіло друге місце по збору платежів до Зведеного бюджету України. Підкреслив, що і надалі колектив фіскальної служби буде докладати усіх зусиль щодо виконання усіх поставлених Урядом завдань та наповнення як державного, так і місцевого бюджетів.

В свою чергу голова Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області Ігор Суханов розповів про основні направлення діяльності ради, подякував запрошеним представникам податкової та митної служби за співпрацю та вручив подяки від Громадської ради начальнику ГУ ДФС області Миколі Ри