пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 17-08-2016

Понад 200 тисяч платників Харківської ОДПІ звернулися до Центрів обслуговування за сім місяців поточного року

15.08.2016

Про це повідомили в секторі організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

Протягом січня-липня 2016 року до Центрів обслуговування платників Харківської ОДПІ звернулися 202956 платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги, подавали податкову звітність.

Майже 14 тисяч адміністративних послуг надано платникам податків з початку року.

Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. У січні-липні 2016 року їх видано 7257.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій до ЦОПів звернулись 1251 СПД та 1170 за реєстрацією РРО.

Надано 1639 витягів з реєстру платників єдиного податку.

Довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 357 платника.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року Центри обслуговування Харківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 години до 18-00 години, у п‘ятницю з 09-00 години до 16-45 години, у суботу – з 09-00 години до 13-00 години, неділя – вихідний.

Платники Харківського району можуть отримати довідки за телефоном 393-19-36, платники м. Люботин за номером 741-11-71, м. Чугуїв за номером (05746)-2-22-42 та м. Зміїв за номером (0247)-3-19-91.

У ДФС закликали бізнес до спільного вдосконалення роботи «єдиного вікна»

17.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Для удосконалення роботи автоматизованої системи «єдине вікно» фіскальна служба пропонує бізнесу напрацьовувати проблемні питання та надавати їх для вирішення. Про це заявив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості, яка відбулася в ДФC 16 серпня за участі керівництва служби.

«Для того, щоб цей процес проходив активніше ми збираємо проблемні питання щодо впровадження «єдиного вікна» в регіонах. Тому закликаємо представників громадськості  до активної участі у цій роботі для вдосконалення системи та усунення суперечливих моментів», – наголосив Олексій Василенко.

Посадовець також нагадав, що у червні поточного року зареєстровано у Верховній Раді України  законопроект щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, яким передбачено застосування першого методу митного оформлення для суб’єктів, що отримали цей статус.

«Це значний крок вперед. Звісно, для підприємств є певні вимоги, оскільки вони мають довести прозорість своєї діяльності. Однак поруч з жорсткими умовами, підприємства отримують великі преференції», – розповів Олексій Василенко та закликав громадськість до підтримки у цьому напрямі.

Він також додав, ДФС активно співпрацює з міжнародними колегами в питаннях надання достовірної інформації від суміжних країн про митну вартість.  Адже, за його словами, після налагодження такого інформаційного обміну, питання правильності визначення митної вартості, достовірності ціни та інші, пов’язані з ними питання, будуть вирішені.

Крім того, Олексій Василенко поінформував присутніх про шляхи фіскальної служби у напрямі удосконалення автоматизованої системи ризиків. Так, ДФС підготовлено проект концепції щодо розвитку національної системи аналізу ризиків, який направлено на погодження до Кабінету Міністрів України. В основу концепції покладено рекомендації міжнародних місій, які працювали  в фіскальній службі та вивчали роботу митного напряму.

«У нашій системі ми сьогодні працюємо трохи на упередження і хочемо впровадити в практику попередній аналіз інформації. Це дозволить нам ще на попередньому етапі до надходження товару на територію України, проводити відповідну фахову оцінку, ризики та виявляти підприємства,які потребують додаткового контролю», – зазначив Олексій Василенко.

Крім того, в ДФС активно працюють над відмовою від попереднього декларування. Як розповів посадовець, планується, що суб’єкт один раз подаватиме електронну  декларацію  в обмеженому заповненому форматі, а далі після надходження товару додаватиме в декларацію необхідні дані. Ця декларація буде виконувати функцію документу контролю доставки, гарантування,  декларування, а також буде ще додатковим документом який дозволить проводити пост-митаудитконтроль.

Роман Насіров: ДФС відкрита для співпраці з бізнесом та громадськістю

17.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС виступає за налагодження комунікації та ефективного діалогу з громадськістю та бізнесовими колами. Про це Голова ДФС України Роман Насіров повідомив під час робочої зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства та бізнес-спільноти.

«Ми закликаємо всіх зацікавлених учасників висловлювати свої пропозиції щодо роботи ДФС та активно співпрацювати з нашими департаментами з приводу профільних питань», — зазначив він.

Роман Насіров наголосив, що у службі постійно здійснюється робота по удосконаленню сервісів, податкового та митного законодавства, а також спрощенню митних формальностей.

«Удосконалено процес подання електронної звітності. Для цього спрощено процес укладання Договору про визнання електронних документів, запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП» та модернізовано «Електронний кабінет платника податків. Крім того, вже почало діяти «Єдине вікно», що значно спрощує процедуру проходження митного контролю при здійсненні експортно-імпортних операцій та транзиті».

«Також спеціалістами фіскальної служби розроблено низку пропозицій щодо вдосконалення окремих норм податкового і митного законодавства, та проведено перевірку на дотримання законодавчих вимог працівниками служби», — додав Голова ДФС.

У столиці викрито 200-мільйонний конвертаційний центр, який «спеціалізувався» на купівлі цінних паперів

17.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України ліквідовано конвертаційний центр.

Встановлено групу осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували ряд транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Схема конвертації полягала в наступному: грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, які підконтрольні фігурантам справи, нібито за придбання цінних паперів. Після цього вказані кошти конвертували та за допомогою банківських карток знімали готівкою для передачі замовникам за винятком винагороди 3,5-6% за конвертацію.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки, через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав понад 200 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 36 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів, проведено 11 обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та в автомобілі організатора конвертаційного центру.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 1,1 млн. гривень готівкою, 7 печаток, 18 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, яка свідчить про протиправну діяльність.

Слідчі дії тривають.

Наталія Рубан: Кількість планових перевірок скорочено на 10 відс.

16.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У січні – липні 2016 року підрозділами аудиту було проведено 2,3 тис. планових перевірок. Це на 0,3 тис., або на 10 відс. менше, ніж за відповідний період минулого року. Про це розповіла директор Департаменту аудиту ДФС Наталія Рубан.

Однак, робота аудиту направлена і на скорочення кількості позапланових перевірок (проведено на 30 відс. менше, ніж за відповідний період минулого року) та кардинальне зменшення зустрічних звірок (менше на 70 відсотків).

Акцент у роботі аудиторів посилено на якісний відбір до перевірок лише ризикових суб’єктів господарювання та забезпечення доказовості виявлених порушень в ході планових перевірок (комплексність охоплення питань і періодів). Зокрема, із донарахованих 15 млрд. грн. грошових зобов’язань майже половину задокументовано плановими перевірками.

Із донарахованих сум узгоджено платниками податків  3,7 млрд. гривень.

Найбільша сума донарахованих платежів – зобов’язання по декларуванню податку на прибуток (6,5 млрд. грн.) та ПДВ (6,4 млрд. гривень).

Поряд з цим, за результатами перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог валютного законодавства донараховано понад 1,1 млрд. грн. пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, 0,3 млрд. грн. податку на прибуток з іноземних юридичних осіб, за порушення законодавства з питань митної справи 0,7 млрд. грн. грошових зобов’язань.

Стосовно позапланових перевірок слід зазначити, що у більшості випадків рішення щодо їх проведення не залежать від ініціативи контролюючих органів. Так, за 7 місяців поточного року майже 60 відс. позапланових перевірок (5,9 тис.) проведено у зв’язку з ліквідацією суб’єктів господарювання, отриманням рішень суду, на звернення платників податків.

За словами Наталії Рубан, реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав майже 2,5 млрд. грн. – із нарахованої суми до бюджету вже надійшло понад 1,6 млрд. грн., зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 3,2 млрд. грн., що упередило несплату податку у майбутньому на 0,6 млрд. грн., та на 0,3 млрд. грн. зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду.

З початку року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 338 кримінальних проваджень

16.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-липня 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 338 кримінальних проваджень, виявлено 60 випадків хабарництва та 149 фактів зловживання владою з боку працівників органів ДФС. Про це повідомив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов

За його словами, за вказаний період працівникам органів ДФС оголошено 103 повідомлення про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності. До суду надіслано 61 кримінальне провадження, 17 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.

«Головну увагу у своїй роботі ми приділяємо виявленню правопорушень, пов’язаних з корупцією та притягненню винних до відповідальності. Так, за нашими матеріалами за скоєння таких злочинів складено та направлено до суду 28 протоколів, за якими 18 осіб вже визнано винними», – зазначив Сергій Мартинов.

Посадовець також розповів, що для з’ясування причин та обставин вчинення посадовцями ДФС правопорушень у сфері службової діяльності проведено 2 тис. службових розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 785 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 271 службову особу,  звільнено із займаних посад – 129.

«Для виявлення фактів корупції в фіскальній службі працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який платники можуть поскаржитися на дії наших співробітників. За цей період ми перевірили 161 повідомлення, з них 27 підтвердилися. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, 3 – звільнено та у 3 випадках розпочато кримінальні провадження», – підкреслив Сергій Мартинов.

Також перевірено 814 скарг (звернень) фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, 170 з яких підтвердилися.

Сергій Мартинов також відзначив, що працівники підрозділів внутрішньої безпеки проводять попереджувально-профілактичні заходи, за результатами яких посадовцям ДФС винесено 112 офіційних застережень про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

Київське підприємство ухилилось від сплати 12 млн. грн. земельного податку

16.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи одного з комерційних підприємств м. Києва, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі фруктами та овочами ухилилися від сплати податків.

Дані особи протягом 2015-2016 років не відображали у звітах до податкової інспекції земельну ділянку площею 8 га, на якій знаходиться їх майновий комплекс з будинків та споруд.

Такі дії дали змогу ухилитись від сплати земельного податку у сумі 12 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

В Дніпропетровській області викрито підпільне виробництво пива. Вилучено ТМЦ на 5,7 млн. грн.

16.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України в м. Дніпро та в одному з населених пунктів області ліквідовано підпільний цех з виробництва пива.

В складських приміщеннях, які орендували фігуранти провадження та за місцями реалізації товару проведено 3 обшуки.

Під час обшуків викрито підпільне виробництво солодового пива торігівельних марок „Сухобальське”, „Чеське” і „Хмільний Бондар”.

В результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 1,1 тис. дал фальсифікованого пива (660 тис. грн.) та обладнання для його масового виготовлення і розливу (5 млн. грн.), загальною орієнтовною вартістю 5,7 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Шановні клієнти АЦСК ІДД ДФС!

15.08.2016

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:

Реєстраційна картка (для юридичної особи);

Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);

Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набувають чинності з 5 вересня 2016 року.

Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 2 вересня 2016 року включно.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.

 

На Харківщині внутрішньою безпекою ДФС викрито хабарника

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС та управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області  спільно з працівниками ДЗЕ НП України та ГПУ затримано «на гарячому» керівника одного з управлінь ГУ ДФС у Харківській області, який вимагав  та отримав від керівника підприємства грошові кошти у сумі 500 тис. грн. за неперешкоджання господарській діяльності та невиключення з реєстру підприємств, які займаються реалізацією безхазяйного майна.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі проводяться першочергові слідчі дії.

Діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з обігом 300 млн. грн. припинено податковою міліцією Київської області

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Київської області під час оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.ст.28, 205 та 209 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який діяв на території Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Харківської і Чернігівської областей та м. Києва.

Встановлено, що групою осіб з метою надання послуг з ухилення від сплати податків та прикриття незаконної діяльності зареєстровано та придбано корпоративні права 25 транзитних та фіктивних суб’єктів господарської діяльності.

Схема ухилення полягала в наступному: підприємства реального сектору економіки перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки підконтрольних фігурантам справи фіктивним СГД. Останні знімали кошти готівкою для передачі замовникам. За конвертацію вираховували 10-13%.

Загальний обсяг коштів проконвертованих через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах за 2015-2016 роки склав понад 300 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько  50 млн. гривень.

В ході проведених заходів здійснено 32 обшуки за адресами розташування офісних приміщень, місцями проживання та автомобілях фігурантів провадження. В результаті обшуків вилучено 1 млн. 18 тис. гривень, 105 тис. доларів США, 1,6 тис. Євро готівкою, 48 печаток (у т.ч. 2 печатки підприємств нерезидентів), сервер, комп’ютерну техніку, бухгалтерську документацію, банківські картки та чорнові записи.

На розрахункові рахунки СГД із залишком коштів у сумі 160 тис. гривень накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

В Кіровоградській області ліквідовано «сільськогосподарський» конвертцентр з обігом 280 млн. грн.

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за  ст.ст.205 та 212 КК України, ліквідовано конвертаційний центр.

Встановлено, що група осіб, використовуючи реквізити та розрахункові рахунки фіктивних і ризикових суб’єктів підприємницької діяльності, здійснювали закупівлю сільськогосподарської продукції у фермерських господарств — виробників і у посередників, які не є платниками ПДВ, за не обліковані готівкові кошти. Дані операції документально не оформлювалися. В подальшому дану продукцію реалізовували підприємствам реального сектору економіки.

Підприємства, які входили до складу конвертаційного центру, в податковій звітності по ланцюгу постачання товарів формували податковий кредит, у тому числі від низки СГД – імпортерів за рахунок документального оформлення операцій із придбання тканин, мотоциклів, будівельних матеріалів. Після цього дані кошти конвертували та знімали готівкою з призначенням платежу, як поворотну фінансову допомогу та повертали готівкові кошти замовникам за винятком 10-13% за конвертацію.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав понад 280 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 46 млн. гривень.

В ході проведених 25 обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів центру, їх автомобілях та на елеваторних комплексах, виявлено та вилучено 1,9 млн. гривень, 6,7 тис. доларів США, 22 набої калібру 7,62 мм, 6 печаток, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

На 66 розрахункових рахунків суб’єктів господарської діяльності накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

Податковою міліцією Херсонської області викрито конверт центр з обігом 48 млн. грн.

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Херсонської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, викрито „конвертаційний центр”, який діяв на території Миколаївської та Херсонської областей.

Виявлено групу осіб, які з метою прикриття незаконної діяльності, зареєстрували та придбали корпоративні права 17 „фіктивних” СГД і, використовуючи їх реквізити та розрахункові рахунки, формували податковий кредит з ПДВ для підприємств реального сектору економіки.

Схема ухилення полягала в наступному: фігуранти справи, шляхом документального оформлення нікчемних фінансово-господарських операцій з придбання сільськогосподарської продукції (соняшник, соя та ін.), отримували кошти на рахунки підконтрольних їм підприємств та перераховували їх на карткові рахунки фізичних осіб, які в подальшому знімали готівкою для передачі замовникам, за винятком 4-12% за конвертацію.

Загальний обсяг проконвертованих коштів в період з 2015 по 2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав понад 48 млн. гривень.

В ході проведених 9 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів виявлено та вилучено 53 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та документацію, яка свідчить про протиправну діяльність.

На розрахункові рахунки 31 транзитно-конвертаційного підприємства накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

 Роман Насіров: 562 автомобілі оформлено за зниженою ставкою акцизного податку

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З початку серпня митне оформлення за зниженими ставками акцизного податку пройшли 562 імпортних автомобілі. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, найбільше автомобілів, на які поширюється преференція по акцизу, було оформлено на Львівській та Івано-Франківській  митницях – 64 і 60 штук відповідно.

Роман Насіров зазначив, що на такі автотранспортні засоби при їх митному оформленні у 36 графі декларації вказується код пільги 172.

Нагадаємо, з 1 серпня набув чинності Закон України № 1389, який передбачає зниження ставок акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувались. Норма буде діяти до 31 грудня 2018 року.

При цьому знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо легкові автомобілі мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України.

Закон передбачає зниження ставки акцизу на вживані автомобілі до: 0,102 євро за 1 куб см з двигуном об’ємом до 1 тис куб см (діюча ставка — 1,09 євро — 1,44 євро, в залежності від року випуску автомобіля);  0,063 євро для авто з двигуном об’ємом до 1,5 тис куб см (зараз — 1,37 євро — 1,76 євро); 0,267 євро — до 2,2 тис куб см (діюча ставка — 1,64 євро — 2,44 євро); 0,276 євро — до 3000 куб см (зараз — 2,21 євро — 4,99 євро); 2,209 євро для авто з об’ємом двигуна понад 3 тис кубічних сантиметрів (зараз — 3,33 євро — 4,99 євро).

ДФС опрацьовано завдання Уряду

15.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Відповідно до наданих доручень Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом під час наради з представниками бізнесу 12 липня 2016 року ДФС проведено аналіз діяльності служби та її територіальних органів.

За результатами аналізу розроблено низку пропозицій щодо вдосконалення окремих норм податкового та митного законодавства, проведено перевірку на дотримання законодавчих вимог працівниками служби та окреслено першочергові завдання на найближчий час.

Так, відповідно до завдання щодо забезпечення додержання службової дисципліни посадовими особами в ДФС утворено Дисциплінарну комісію, яка визначатиме ступінь вини, характер і тяжкість вчиненого дисциплінарного проступку державного службовця.

Опрацьовано питання щодо повернення платникам податків помилково та/або надмірно сплачених сум грошових зобов’язань, зокрема, внесення змін до митної декларації у частині повернення митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу. Фіскальною службою підготовлено рекомендації щодо дій митниць ДФС під час повернення надмірно сплачених митних платежів після скасування судом рішення про коригування митної вартості товарів. Крім того, наразі в ДФС знаходиться на погодженні проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка врегулює зазначене питання.

Для удосконалення автоматизованої системи ризиків з урахуванням стандартів ЄС підготовлено проект Стратегії розвитку системи управління ризиками, яка використовується митницями для визначення форм та обсягів митного контролю. Крім того, розроблено план заходів з реалізації цієї Стратегії.

Також внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів ДФС при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Відтепер у разі виявлення порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні справи порушуватимуться після остаточного закінчення всіх адміністративних процедур та судового оскарження. При цьому терміни передачі матеріалів –  протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

Удосконалено процес подання електронної звітності. Для цього спрощено процес укладання Договору про визнання електронних документів, запроваджено новий електронний сервіс «Управління ЕЦП» та модернізовано «Електронний кабінет платника податків».

Сергій Білан: ДФС зацікавлена у відвертому діалозі з аграріями

12.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Забезпечення прозорих умов роботи аграрного бізнесу в Україні стало головною темою засідання круглого столу за участі Першого заступника Голови ДФС Сергій Білана та товаровиробників сільськогосподарської продукції Черкаської, Вінницької, Житомирської та Кіровоградської областей, яке відбулося в м. Умані Черкаської області.

Учасники зустрічі обговорили особливості оподаткування підприємств сільськогосподарської галузі, шляхи покращення взаємовідносин між підприємцями та органами влади та проблемні питання, які виникають в учасників цього ринку.

Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, зокрема, зазначив, що фіскальна служба виступає за рівні умови ведення бізнесу для всіх суб’єктів господарської діяльності та надає підтримку сумлінним платникам податків.

«Особлива увага приділяється ризиковим платникам, викриттю схем та махінацій, які вони використовують у своїй діяльності. Ми дотримуємося принципу, що для сумлінного платника податкова служба має бути невидимою. Крім того, сьогодні є електронне декларування: якщо ви здали всі необхідні звіти, у вас все в порядку зі сплатою податків, то в принципі до вас запитань з боку контролюючих органів не повинно бути», — наголосив Сергій Білан.

Крім того, він підкреслив важливість взаємодії ДФС з представниками аграрного сектору щодо підтримки розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні.

У свою чергу представники аграрного бізнесу відзначили ефективність відвертого діалогу влади і бізнесу для забезпечення балансу інтересів держави та підприємців, а також позитивну динаміку у вирішенні питань щодо повернення ПДВ сільгоспвиробникам.

Сергій Білан також повідомив присутнім, що керівництво фіскальної служби приділяє велику увагу діалогу з представниками різних сфер економіки. Для цього в ДФС створено 7 галузевих асоціацій по різним видам промисловості, з представниками яких проводяться регулярні зустрічі для обговорення актуальних питань.

Наприкінці зустрічі Перший заступник Голови ДФС закликав присутніх до активної роботи щодо напрацювання пропозицій до податкового законодавства у напрямі оподаткування агарного ринку, які б задовольняли потреби держави та стимулювали розвиток галузі.

За сім місяців платникам відшкодовано 48,2 млрд. грн. податку на додану вартість

12.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-липня поточного року платникам податків відшкодовано 48,2 млрд. грн. податку на додану вартість. Це на 44,1 відс., або на 14,7 млрд. грн. більше відповідного періоду минулого року. У липні цього року суб’єкти господарської діяльності отримали 12,2 млрд. грн. відшкодованого податку. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко.

«Збільшення обсягів відшкодування ПДВ пов’язано із значним зростанням надходжень податку до Державного бюджету України, у тому числі завдяки запровадженню системи електронного адміністрування ПДВ та збільшенню заявки на відшкодування ПДВ. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, у першу чергу, сум, задекларованих платниками у поточному році», – підкреслив Олексій Лишенко.

За його словами, ДФС проаналізовано стан дотримання територіальними органами законодавчо встановлених термінів підтвердження перевірками задекларованих до відшкодування сум ПДВ, проведено роботу з територіальними органами та скорочено залишки невідшкодованого податку.

«Нам вдалося майже на 12 млрд. грн. скоротити суму залишків невідшкодованого ПДВ, задекларованого у минулих роках. У поточному році збільшились на 2,1 млрд. грн. середньомісячні обсяги відшкодування податку порівняно з аналогічним періодом минулого року (6,9 млрд. грн. у 2016 проти 4,8 млрд. грн. у 2015)», – наголосив Олексій Лишенко.

Незважаючи на зростання у 2016 році середньомісячного обсягу задекларованих до відшкодування сум ПДВ на 1,4 млрд. грн. порівняно з аналогічним періодом 2015 року, залишки невідшкодованих сум ПДВ скорочуються. Так, в середньому за місяць у 2015 році в ДФС отримували 5,8 млрд. грн. заявок, а в 2016 році – 7,2 млрд. грн. Порівняно з даними на 1 серпня 2015 року залишок невідшкодованого ПДВ на 1 серпня поточного року  зменшено на 4,2 млрд. гривень.

Посадовець також наголосив, що відшкодування ПДВ проводиться відповідно до вимог податкового та бюджетного законодавства. Водночас поряд з цим існує низка об’єктивних факторів, які унеможливлюють забезпечення повної ліквідації заборгованості з відшкодування ПДВ.

Серед них – наявність судових спорів,  необхідність проведення перевірок за нововиявленими обставинами (наприклад, за інформацією правоохоронних органів), а також відсутність можливостей для перевірки, зокрема, щодо взаємовідносин платників із підприємствами, що зареєстровані на території зони проведення АТО.

Про зменшення фінансового результату до оподаткування на суму доходів у вигляді дивідендів

10.08.2016

Державна фіскальна служба України у зв’язку з надходженням запитів платників податків та керуючись п. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє, що для застосування положень п.п. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Кодексу щодо коригування фінансового результату до оподаткування платниками податку на прибуток слід керуватись листом Міністерства фінансів України від 25.07.2016 № 31-11130-09-10/21370 (розміщено за адресою:http://sfs.gov.ua/data/material/000/191/261787/1591_M_nf_n_S_.pdf).

Податкові консультації з питання коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті від інших платників податків, застосовуються у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.

Відповідний лист Державної фіскальної служби України від 04.08.2016 № 26581/7/99-99-15-02-02-17 розміщено за адресою:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/261787.html

 

Жителі Харківщини стали частіше звертатися до фіскальної служби

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як правильно застосувати податкову норму, отримати консультацію чи роз’яснення, дізнатися про нові сервіси від фіскальної служби – з такими запитами найчастіше звертаються жителі регіону до податківців. Тільки з початку року до органів ГУ ДФС у Харківській області надійшло 1094 письмових звернення громадян, що на 155 звернень  більше, ніж за відповідний період 2015 року (939). Безпосередньо до Головного управління надійшло 55,9%  від їх загальної кількості. Решта (44,1%) — до районних  інспекцій міста й області.

За словами фахівців, серед  звернень є і заяви, і пропозиції, і скарги. Здебільшого письмові звернення стосуються впровадження податкової політики, що пояснюється змінами в податковому та митному законодавстві. Також, зазначають у фіскальному відомстві, зростає  і громадська свідомість жителів Харківщини.  Надійшло 287 звернень  або 26,2 %, в яких громадяни  інформують податкову службу про ухилення від сплати податків. Це і здійснення підприємницької діяльності без відповідних дозвілів, і виплата заробітної плати в «конвертах», і підпільне виробництво, і торгівля алкогольними напоями без ліцензій тощо. Звертаються громадяни і з питаннями щодо проведення контрольно-перевірочної роботи, отримання   реєстраційних номерів облікових карток платників податків, режиму роботи та адрес Центрів обслуговування платників податків.

Відомство впроваджує відкриту інформаційну політику, тож співробітники забезпечують  своєчасне, кваліфіковане та повне надання відповідей на усі питання, з  якими до них звертаються харків’яни.

В Головному управлінні повідомляють, що громадяни  також  мають змогу  потрапити на  особистий прийом до керівництва  як  на районному рівні, так і обласному, згідно затверджених графіків прийому.

Усього з початку року  посадовими особами ГУ ДФС області проведено 104  особистих прийома.

Нагадуємо, що для надання оперативної та кваліфікованої допомоги громадянам з питань податкового законодавства та інших питань в податкових інспекціях працюють Центри обслуговування платників.

Орендна плата за землю та ПДВ

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до статті 21 Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161-Х1V «Про оренду землі» орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Тобто орендна плата за землю – це відшкодування (компенсація)отриманої (або яка буде отримана) послуги з оренди землі (плата за можливість користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі).

Отже, операція з надання земельної ділянки в оренду згідно з договором оренди землі для орендодавця є об’єктом оподаткування податком на додану вартість та оподатковується у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Разом з тим підпунктом 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу встановлено, що звільняється від оподаткування податком на додану вартість орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

Юристи-податківці виграли в судах понад 2 мільярдів гривень

16.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

У фіскальному відомстві області повідомили про результати роботи юридичних підрозділів, діяльність яких направлена на захист економічних інтересів держави. З початку року зафіксовано  382 виграні справи у судах різних інстанцій, а загальна сума розглянутих на користь держави справ  склала 2,08 млрд.грн.

Самі ж юристи відзначають, що поряд із сумлінними платниками податків, нерідко трапляються й такі, що намагаються ухилитися від сплати належних платежів.

Так, нещодавно, Харківським апеляційним адміністративним судом було залишено без задоволення апеляційну скаргу одного з ФО-П до районної ОДПІ щодо скасування податкового повідомлення-рішення на суму 3,6 млн.грн.

Судами підтверджено, що за результатами документальної позапланової перевірки складено акт, яким встановлено завищення податкового кредиту за податковими деклараціями з ПДВ. Судами встановлено, що господарські операції між позивачем та контрагентами» з придбання нафтопродуктів (бензин, дизельне пальне) є фіктивними.

Товаро-транспортні накладні на переміщення придбаних товарів не містили відповідних відміток контрагентів, адреси навантаження/розвантаження, що не дає можливості повною мірою ідентифікувати товар. Документи підприємства, досліджені в ході перевірки, не підтверджують, що придбані нафтопродукти були в подальшому реалізовані.

Надані позивачем лише під час судового розгляду справи сертифікати відповідності не прийняті судом в якості належного доказу на підтвердження якості придбаного позивачем саме у контрагентів нафтопродуктів, оскільки з їх змісту неможливо встановити, на виконання якої саме господарської операції та на підтвердження яких саме паливно-мастильних матеріалів вони були видані.

Колегією суддів зазначено, що за відсутності у позивача належним чином оформлених первинних документів, не видається можливим встановити факт передачі таких товарів від контрагентів, що в свою чергу свідчить про безтоварний характер господарських операцій і простий документообіг.

Відповідальність особи, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, та своєчасно не зареєструвалась

16.08.2016

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до ст. 183 Податкового кодексу України будь – яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій понад1 млн.грн.

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно Заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ, контролюючий орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з ПДВ без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 відсотків (50 відсотків – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання.

Харківські податківці продовжують виявляти неоформлених найманців

15.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

На цей раз увагу співробітників фіскальної служби привернув розважальний комплекс в одному з районів нашого міста. Перевіряючи скаргу, в якій заявник повідомив, що в даному закладі використують працю неоформлених робітників, фахівці виявили  усього лише 4 офіційно оформлених. Це відразу викликало підоздру, адже заклад доволі великий, тож заявлені один офіціант, один повар, один бармен  та прибиральник якось не відповідали дійсності.

Коли податківці вийшли на перевірку, то вже під час її проведення до інспекції надійшли повідомлення про прийом на роботу ще майже двух десятків працівників. Загальна кількість робітників, які працюють у підприємця склала 23 особи. За результатами перевірки легалізовано 19 робочих місць,  на яких працюють тепер вже офіційно працевлаштовані співробітники, яким виплачується заробітна плата, утримуються податки  та перераховуються до бюджету.

Як підтвердити статус неприбутковій організації

15.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС  у Харківській області повідомляє, що у п.2 постанови КМУ від 13.07.16 року № 440 «Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок № 440), яка набрала чинності 16.07.16 року, прописано спеціальний порядок підтвердження організаціями, які на 13.08.15 року були вже включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, свого неприбуткового статусу.

Органи фіскальної служби протягом двох місяців із дня набрання чинності Порядка № 440 повинні  направити письмові запити. Неприбуткова організація протягом місяця з дня отримання такого письмового запиту зобов’язана надати відповідь, що вона відповідає встановленим п.133.4 ПКУ вимогам, та завірені нею копії установчих документів (окрім тих, які оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р.№755).

Органи ДФС в місячний строк із дня отримання відповіді на свій запит і завірених копій відповідних паперів мусять:

— включити неприбуткову організацію до нового Реєстру неприбутківців – якщо її установчі документи відповідають вимогам п.133.4 ПКУ;

— надіслати неприбутківцю повідомлення про невідповідність – якщо його установчі документи не відповідають вимогам п.133.4 ПКУта /або ним подано не всі копії потрібних паперів.

На Харківщині виявлено 5041,1 га незаконних посівів

12.08.2016

Триває операція «Урожай – 2016», в ході якої працівники ДФС, прокуратури, органів влади спільними зусиллями протидіють тіньовому бізнесу в агропромисловому комплексі.

Від  Прокуратури області до територіальних органів ДФС регіону надійшли данні (станом на 10.08.2016р.) про незаконно здійснені посіви на площі 5041,1 га по 111 земельних ділянках. Власників вказаних ділянок не встановлено. Вже відпрацьовано по факту визнання безхазяйним врожаю з земельних ділянок площею 3999,3 га, або 79,3 %.

За результатами відпрацювання цих даних, Південною ОДПІ поставлено на облік у якості безхазяйного майна 3,2 га, засіяних соняшником, та зібрано 4 тони врожаю.

Крім того, Харківською ОДПІ під час уборки зернових (пшениця, овес) на території Таранівської сльської ради Зміївського району на площі 226,8 га було встановлено власника посівів.

Робота  по виявленню фактів порушення аграріями діючого законодавства та  по відпрацюванню отриманих від правоохоронних органів даних триває.

Податок на алкоголь, цигарки і паливо справно поповнив місцевий бюджет на 91,4 млн. грн.

17.08.2016

«За сім місяців цього року акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів поповнив місцеві бюджети Київського та Московського районів на 91,4 млн гривень.  Це на 29,4 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року, або 47 відсотків». — повідомила заступник начальника Київської ОДПІ Світлана Хайхан.

За структурою акцизу приблизно 36,5% надходжень сплачено з реалізованого в роздріб палива, 21,4 – з алкогольних напоїв, та 29% – з тютюнових виробів.

Посадовець зазначила, що наразі на обліку в Київської ОДПІ близько 515  суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібний продаж алкоголю і тютюну та 40 АЗС.

Платники Київської ОДПІ сплатили понад 794 млн. грн. ЄСВ

16.08.2016

За   2016 рік платниками Київської ОДПІ перераховано до бюджету 794,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у липні до бюджету сплачено 115,4 млн. грн. ЄСВ. Переважна частина цих коштів надійшла від роботодавців, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно — правового характеру, допомоги з тимчасової непрацездатності.

Нагадуємо, починаючи з 1 липня 2016 року Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період «червень 2016 року» та подальші звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 р. №441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також повідомляємо, що на веб-порталі ДФС України працює он — лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Реалізація прав громадян на звернення в Салтівській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області

16.08.2016

Як повідомила в.о. начальника відділу обслуговування платників Салтівської ОДПІ Світлана Тихоніна, протягом семи місяців 2016 року до Салтівської ОДПІ надійшло 20 письмових звернень від громадян, на які в законодавчо встановлені терміни розгляду надані обґрунтовані роз’яснення.

«Салтівська ОДПІ знаходить порозуміння з громадянами та платниками податків і вживає заходів щодо вирішення неузгоджених питань, якщо такі виникають», — наголошує посадовець.

Закон України «Про звернення громадян» передбачає шляхи надходження до територіальних органів ДФС звернень також засобами телефонного та електронного зв’язку. Згідно з вимогами Закону в Салтівській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області визначені телефони та електронні адреси для подання усних та електронних звернень. Так, для подання усного звернення, можна звернутися за телефоном (05742) 57450; надіслати звернення в електронному вигляді можна на спеціальну електронну адресу — kh.zvernennya_2026@sfs.gov.ua або на офіційну адресу ОДПІ — kh.dpi2026@sfs.gov.ua

З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, вирішення питань, які виникають у платників податків, у Салтівській ОДПІ та її відділенні також діють громадські приймальні. Для зручності громадян, в Центрах обслуговування платників на інформаційних стендах розміщено витяг із Закону України «Про звернення громадян»

Сучасні комунікації надають можливість більш повної та зручної реалізації кожним громадянином  конституційного права на звернення. Для забезпечення прозорості у діяльності територіального органу ДФС, графіки особистого прийому громадян посадовими особами Салтівської ОДПІ розміщені як на стендах в Центрі обслуговування, так і на суб-сайті ГУ ДФС у Харківській області (http://kh.sfs.gov.ua/okremi-storinki/struktura/115042.htm).

 

Київська ОДПІ : Внесок в обороноздатність країни – понад 65 млн. грн.

15.08.2016

Таку суму надходжень мобілізовано до Державного бюджету протягом січня-липня поточного року. Це перевищує минулорічні показники відповідного періоду майже на 14 млн. грн. або на 26 %.

Нагадаємо, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.

Начальник Центральної ОДПІ м. Харкова Юрій Зайцев відвідав один з харківських елеваторів

12.08.2016

Черговий візит начальника Центральної ОДПІ м. Харкова Юрія Зайцева відбувся до одного з підприємств, яке займає чималу територію у місті, сплачує великий земельний податок, однак податок на прибуток декларує мізерний. Очільник ознайомився з діяльністю харківського елеватору і його проблемними питаннями, які виникають при функціонуванні комбікормового заводу, поцікавився рівнем заробітної плати найманих працівників.

Це зерносховище обладнане для підіймання, сушіння та зберігання великої кількості зерна і доведення його до кондиційного стану. Завод виробляє комбікорм для тварин і птиці, а також надає послуги з очищення та сушіння зернових. Платник працює з великою кількістю сільгоспвиробників виключно за правилами готівкових розрахунків.

«Метою нашої зустрічі було налагодження партнерських стосунків та вивчення проблем, що виникають у суб’єкта господарювання в процесі адміністрування податків. Ми завжди відкриті до конструктивного діалогу, підтримаємо всі починання і ініціативи в межах діючого правового поля, разом з вами готові знайти успішні алгоритми для застосування податкових норм у взаємних інтересах держави і особисто вашого підприємства. Наразі, пропонуємо розробити низку заходів щодо поступового зменшення та подальшої ліквідації тенденцій малоприбутковості вашого підприємства. Адже відомо, що зростання прибутків визначає і зростання потенційних можливостей підприємства, збільшує розміри доходів як власників, так і найманих працівників», — підсумував Юрій Зайцев.

Прийняли на роботу нового працівника – повідомте податкову

17.08.2016

Нагадуємо роботодавцям про вимоги діючого законодавства інформувати податкову інспекцію щодо прийому на роботу нових працівників.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення Державної фіскальної служби для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, визначена ч. 3 та 4 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 до 17000 гривень), при повторному — від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривень)).

На Вінниччині у активі операції „Урожай” вже близько 10 млн.грн. легалізованих доходів

16.08.2016

На Вінниччині у активі операції „Урожай” вже близько 10 млн.грн. легалізованих доходів. За словами першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Олега Мартинюка, понад 4,4 млн.грн цих доходів вдалось забезпечити за рахунок підвищення розміру заробітної плати майже 7 тисячам найманих працівників. Ще близько 5,3 млн.грн. – за рахунок офіційного оформлення трудових відносин з понад 2,7 тисячами працюючих.

Такі заходи з легалізації доходів дозволили збільшити майже на 1,6 млн.грн. надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб та понад 2,1 млн.грн.  єдиного соціального внеску.

Окрім того, внаслідок нарахування доходу фізичним особам, які надавали послуги з обробітку, збору урожаю, інші послуги до бюджету надійшло більш ніж 1,6 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Посадовець зауважує, що наразі на Вінниччині діяльність у галузі сільського господарства здійснюють 2349 суб’єктів господарювання. Всі вони перебувають під пильним контролем фіскальної служби. Відтак, у разі підозри на здійснення ризикових операцій – перевіряються. Так, під час відпрацювання сільгоспвиробників в рамках цьогорічної операції „Урожай”  станом на  01.08.2016року  було здійснено 18 перевірок. За їхніми результатами сума донарахованого податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску склала майже півмільйона гривень.

Отож, Олег Мартинюк нагадує вінницьким аграріям, що операція „Урожай”, в ході якої працівники ДФС, прокуратури, органів влади спільними зусиллями протидіють тіньовому бізнесу в агропромисловому комплексі, триває та радить бути чесним у стосунках із державою та найманими працівниками.

Повертаємо пальне з оформленням акцизної накладної

16.08.2016

Державна фіскальна служба України своїм листом від 28.07.2016 р. N16330/6/99-99-12-02-02-15 надала податкову консультацію щодо порядку оформлення документів при здійсненні операцій з повернення постачальникам пального, отриманого до 1 березня 2016 року. У листі йдеться, що з 1 березня поточного року, особи, які здійснюють операції з пальним, повинні зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального та здійснювати такі операції з дотриманням умов щодо оформлення та реєстрації документів в СЕАРП, зокрема, акцизної накладної. Оскільки операції з реалізації пального до 01.03.2016 р. здійснювались без складання акцизної накладної, повернення після 01.03.2016 року постачальнику такого пального, яке було за Актом інвентаризації внесено до СЕАРП, можливе шляхом складання і реєстрації акцизної накладної.

Операція «Акциз-2016»: з початку року на Волині припинено діяльність 6 підпільних виробництва

17.08.2016

Завдяки заходам співробітників податкової міліції Волині у напрямку легалізації ринку підакцизної продукції в області викрито і припинено діяльність 6 незаконних виробництв, — інформує оперативне управління ГУ ДФС у Волинській області.

За фактами незаконного обігу підакцизних товарів розпочато  6 кримінальних проваджень за ст. 204 КК України.

Із шести підпільних цехів, діяльність яких припинено зусиллями оперативників ГУ ДФС у Волинській області, два змішували і реалізовували неякісне пальне, а в чотирьох цехах виготовляли сурогатний алкоголь.

В ході оперативних заходів співробітники податкової міліції Волині вилучили з незаконного обігу товарів підакцизної групи вартістю майже 7 мільйонів гривень, з яких по ТМЦ вартістю 2,5 мільйона гривень судом вже прийнято рішення про конфіскацію з подальшим знищенням.

Крім того, за матеріалами оперативних співробітників складено 10 адміністративних протоколів за ст. 164 (порушення порядку провадження господарської діяльності) та 164-5 (зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка) КУпАП.

Досудове розслідування у 5 кримінальних провадження вже завершено. На даний час судом винесено 4 обвинувальних вироки, винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності .

Про факти незаконного виробництва, обігу  підакцизних товарів та факти незаконного переміщення ТМЦ через Державний кордон України просимо громадян повідомляти за номером телефону 777-102.

Фізична особа – підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно має право включати до витрат вартість його ремонту (поліпшення)

17.08.2016

Фізична особа – підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, яке прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна (в тому числі касового апарату).      При цьому, вартість ремонту (поліпшення) орендованого майна фізична особа – підприємець має право включати на підставі господарських договорів в яких передбачені умови експлуатації та їх ремонт.

Порядок оподаткування доходів громадян фізичних осіб – підприємців визначений ст.177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п.177.2 ст.177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Підпунктом 177.4.4 п.177.4 ст.177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Майново-господарські зобов’язання, які виникають між суб’єктами господарювання здійснюються на підставі господарських договорів та є господарсько-договірними зобов’язаннями, основані на вільному волевиявленні, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству (ст.179 Господарського кодексу України).

Відповідно до ст. 776 Цивільного кодексу України зазначено, що поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлений договором або ремонт викликаний невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведений у розумний строк.

Якщо наймодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, наймач має право: відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту; вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс ( категорія  104.05).

Дохід фізичної особи — підприємця на загальній системі від продажу майна оподатковується податком на доходи фізичних осіб відповідно до норм ст.172 Податкового кодексу України

16.08.2016

Дохід фізичної особи — підприємця на загальній системі від продажу майна оподатковується податком на доходи фізичних осіб відповідно до норм ст.172 «Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна»  Податкового кодексу України.

Відповідно до п.1 ст.325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV (далі — ЦКУ) суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. ЦКУ не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа — підприємець.

Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується ст.172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається (п.172.1 ст.172 ПКУ).

Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (п.172.3 ст.172 ПКУ).

Згідно з п.172.11 ст.172 ПКУ порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються), визначається Кабінетом Міністрів України (п.172.11 ст.172 ПКУ).

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс ( категорія  104.04).

Щодо віднесення деяких операцій з пальним до операцій з реалізації пального

17.08.2016

Державною фіскальною службою України надано роз’яснення щодо віднесення деяких операцій з пальним до операцій з реалізації пального (викорис- тання пального при виконанні робіт з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, переміщення пального у межах одного підприємства, використання пального на службовий транспорт), а саме:

абзацом другим п.п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) надано визначення терміна „реалізація пального” – як будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування, за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст.212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального (п.п. 212.3.4 п.212.3 ст.212 Кодексу).

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального – це фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків (абзац третій п.п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст.212 Кодексу платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1 1 п. 212.3 ст. 212 Кодексу).

Якщо при виконанні автосервісними підприємствами робіт з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів підакцизні товари (продукція), зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, використовуються як витратний матеріал і безпосередньо реалізація цих підакцизних товарів не відбувається, то така операція не є операцією з реалізації пального та, відповідно, об’єктом оподаткування акцизним податком.

Операції з переміщення пального у межах одного підприємства між складами або відокремленими підрозділами (філіями), використання пального для службового транспорту не є операціями з реалізації пального у розумінні абзаців другого та третього п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, тому в особи, яка здійснює виключно такі операції, не виникає об’єкт оподаткування акцизним податком з реалізації пального.

(Лист ДФС України від 10.08.2016 №17343/6/99-99-12-03-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69335.html)

 

Від платників Дніпропетровщини до Державного бюджету надійшло понад 11 млрд. гривень

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Платники податків Дніпропетровщини протягом січня-липня 2016 року сплатили до Державного бюджету 11млрд. 102,2 млн.грн.

За сім місяців поточного року надходження платежів у розрізі джерел наповнення державного бюджету в порівнянні з 2015 роком зросли по таких основних платежах, як:

податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів –  надійшло 2млрд. 011,5 млн.грн., що на 294,7 млн.грн. більше або на 17,2 відс.;

податок на доходи фізичних осіб –  надійшло 1млрд.507,0 млн.грн., що на 422,8 млн.грн. більше  або на 39,0 відс.;

військовий збір — надійшло 744,7 млн.грн., що на 165,7 млн.грн. більше або на 28,6 відс.;

рентна плата за користування надрами для видобування природного газу – надійшло 512,3 млн.грн., що на 121,0 млн.грн. більше або на 30,9 відс.;

акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів – надійшло 258,3 млн.грн., що на 11,6 млн.грн. більше або на 4,7 відс.).;

частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань — надійшло 83,7 млн.грн., що на 66,3 млн.грн. більше;

екологічний  податок — надійшло 83,5 млн.грн., що на 33,6 млн.грн. більше.

В Дніпропетровській області викрито підпільне виробництво пива. Вилучено ТМЦ на 5,7 млн. грн.

16.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України в м. Дніпро та в одному з населених пунктів області ліквідовано підпільний цех з виробництва пива.

В складських приміщеннях, які орендували фігуранти провадження та за місцями реалізації товару проведено 3 обшуки.

Під час обшуків викрито підпільне виробництво солодового пива торігівельних марок „Сухобальське”, „Чеське” і „Хмільний Бондар”.

В результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 1,1 тис. дал фальсифікованого пива (660 тис. грн.) та обладнання для його масового виготовлення і розливу (5 млн. грн.), загальною орієнтовною вартістю 5,7 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

 За матеріалами оперативного управління фіскальної служби Донеччини зареєстровано 57 кримінальних проваджень

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

З початку 2016 року за матеріалами співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Донецкій області зареєстровано 57 кримінальних проваджень, з них:

— 37 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах;

— 12 – за фактами реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів;

— 4 – за фактами спроби розкрадання бюджетних коштів;

— 2 – за фактами фіктивного підприємництва;

— 2 – за фактами легалізації (відмивання) грошових коштів.

За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 8,5 млн. грн., з них за завершеними кримінальними провадженнями – 1,3 млн. гривень.

Спрямовано до суду з обвинувальним актом 5 кримінальних проваджень.

Також, протягом семи місяців поточного року оперативним управлінням фіскальної служби Донеччини припинено діяльність «конвертаційного центру» з загальною сумою обігу 200 млн. гривень. За результатом відпрацювання підприємств, що входили  до складу центру, на їх рахунках арештовано понад 10 млн. грн., проведено 20 документальних перевірок, за якими донараховано до бюджету 22 млн. грн. та  стягнуто 7 млн. гривень.

У ході проведення заходів в рамках операції «Рубіж-2016» по кримінальним провадженням співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області вилучено товарно-матеріальних цінностей  на суму близько 50 млн. гривень.

 

 

Ще раз про нерухомість: як оподатковується податок при зміні власника

17.08.2016

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (п.п. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

При переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Формою Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №408, передбачено зазначення типу Декларації: «Звітна», «Звітна нова» або «Уточнююча».

Тобто платник податку — юридична особа нараховує податок за об’єкт нерухомого майна, який було зруйновано/знищено, при наявності підтверджуючих документів щодо державної реєстрації припинення права власності на такий об’єкт нерухомого майна, за період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому проведено таку державну реєстрацію.

Якщо державна реєстрація припинення права власності на об’єкт нерухомого майна відбулась до 20 лютого звітного року, а «Звітну» Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків — юридичною особою Декларація подається за типом «Звітна нова», а після його закінчення — «Уточнююча».

 Житомирські податківці виявили понад дві тисячі нелегальних працівників

16.08.2016

На виконання Плану спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення на 2016 рік, затвердженого Головою Житомирської обласної державної адміністрації від 07.04.2016, та з метою упередження виплати суб’єктами господарювання (фізичними та юридичними особами) заробітної плати «в конвертах», на території Житомирської області було створено робочу групу, до якої входять представники Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА, Управління Держпраці в Житомирській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Протягом липня та серпня 2016 року даною робочою групою, на території Житомирської області було проведено ряд перевірок з питань виявлення фактів використання праці неоформлених найманих працівників.

У тому числі, під час виїзду, проведеного у Черняхівському районі Житомирської області було перевірено 14 місць здійснення діяльності по 12 суб’єктам господарювання.

Під час виїзду, проведеного у Коростишівському районі Житомирської області, було перевірено вісім місць здійснення діяльності по шести суб’єктах господарювання.

Загалом протягом січня – липня 2016 року було виявлено 2 221 особу, які працювали без укладання трудових договорів.

1009 закарпатців запрацювали легально

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Завдяки спільним заходам, які цього року здійснюють органи фіскальної служби Закарпатської області спільно з представниками виконавчої та місцевої влади, протягом семи місяців 2016 року легалізовано працю 1009 найманих працівників. Як наслідок, колишнім «трудовим нелегалам» їх працедавці виплатили понад 0,6 млн грн офіційної зарплати, з якої сплачено до бюджету 0,23 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 0,344 млн грн єдиного соціального внеску та 0,009 млн грн військового збору.

Загалом протягом 2016 року за результатами контрольно-перевірочної роботи у 78 суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних, фізичних осіб) виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства. За результатами проведених перевірок донараховано 5,389 млн грн ПДФО та 1,026 млн грн ЄСВ, з яких до бюджету уже надійшло відповідно 1,335 млн грн та 0,695 млн грн.

Варто зазначити, що легалізація тіньового ринку зайнятості населення є одним з пріоритетних завдань в роботі Головного управління ДФС у Закарпатській області, відтак активні заходи, які здійснює відомство щодо легалізації трудових відносин, ґрунтуються не лише на обов’язку забезпечити коштами місцеві бюджети, але й на дотриманні соціальних гарантій працівників. Крім того легалізація праці та детінізація економіки створюють конкурентні умови для роботи легального бізнесу та цивілізованого економічного розвитку в області.

На Запоріжжі від перевірок до бюджетів додатково надійшло 35,6 мільйона гривень

17.08.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

За січень-липень 2016 року співробітники підрозділів аудиту ГУ ДФС у Запорізькій області провели 302 документальні перевірки. Зокрема, здійснено 82 планові документальні перевірки, що на 8 менше аналогічного періоду минулого року, та 220 позапланових документальних перевірок, що на 67 менше, ніж торік. Про це повідомив начальник фіскального відомства області Олексій Кавилін.

За їхніми результатами до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано 43,7 мільйона гривень податкових зобов’язань. З них до скарбниць уже надійшло 35,6 мільйона гривень.

– Кількість перевірок запорізького бізнесу скорочується. Проте використання контролюючих важелів є необхідним для дотримання податкового законодавства. На сьогодні податковий аудит спрямовується тільки на тих суб’єктів господарювання, у діяльності яких існують ризики, – зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Наприклад, під час перевірки одного із запорізьких кафе аудитори ДФС встановили, що розрахункові операції проводились без застосування РРО, а розрахунковий документ, тобто чек, не видавався. Також кількість готівки не відповідала денному звіту РРО, порушено порядок обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, готівкові кошти не оприбутковувались у відповідних книгах обліку. Крім того, було зафіксовано факти продажу алкогольних напоїв за цінами нижче мінімальних роздрібних цін та роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій. Таким чином, було порушено цілий ряд податкових вимог і як результат – власникам донараховано штраф більш ніж на 143 тисячі гривень.

На Івано-Франківщині до зведеного бюджету надійшло більше 1,2 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб

16.08.2016 — Головне управління ДФС в Івано-Франківській області

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області, за січень-липень 2016 року до зведеного бюджету Прикарпаття надійшло 1227,4 млн. грн.  податку на доходи фізичних осіб. Це на 428 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

За словами податківців, податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 54 відсотки. Так, за 7 місяців п.р. місцеві бюджети отримали 906,1 млн. грн. цього податку. До державного бюджету надходження склали 321,3 млн.грн.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року застосовується базова ставка 18% до усієї бази оподаткування, незалежно від її розміру щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Також для пенсій, розмір яких перевищує 10740 грн. на місяць, до суми перевищення застосовується ставка ПДФО у розмірі 18%;

Ставка податку становить 5% оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Податкового кодексу України.

Для пасивних доходів діє окрема ставка 5% для доходів у вигляді дивідендів, нарахованих резидентами-платниками податку на прибуток підприємств. Решта пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування, проценти, роялті та інвестиційний прибуток оподатковуватимуться ПДФО за базовою ставкою – 18%.

Доходи фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування у 2016 році оподатковуються за ставкою 18%.

Також окремими нормами розділу IV Кодексу передбачено ставку ПДФО 0%.

Ставки податку на доходи фізичних осіб визначено статтею 167 Податкового кодексу України.

 

Електронні сервіси ДФС України

17.08.2016

На офіційному сайті ДФС України діють електронні сервіси для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому, а саме:

  «Електронний кабінет платника»  та «Електронний кабінет платника (оновлена версія)» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді;

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» — надає змогу оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою.

«Інформація з реєстрів» — сервіс, на якому щоденно оприлюднюються дані з реєстру платників ПДВ; дані про взяття на облік платників; інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер  та  клас професійного ризику; дані з реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО та прокниги ОРО, а також дані реєстру платників акцизного податку з пальногота реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами.

«Декларування громадян» —  надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи.

«Антикорупційний сервіс Пульс» — гаряча телефонна лінія, за якою телефоном: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Також, на даному веб-порталі ДФС України можна скористатися такими електронними сервісами як: «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця» , «Митна статистика» та «Дані Реєстрів волонтерів АТО».

 

Митні електронні сервіси ДФС – надійна допомога платникам податків

16.08.2016

Скоротити час митного оформлення товарів, мінімізувати суб’єктивний вплив на ухвалення рішень, зменшити кількість бюрократичних процедур можна, завітавши на веб — портал Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua).

Зокрема, ознайомитися із статистичною інформацією в тій чи іншій сфері, обсягами торговельних операцій України з іншими країнами тощо можна за допомогою електронного сервісу «Митна статистика».

«Електронна митниця» допоможе у разі, коли декларанту необхідно ввести в автоматизовану систему митного оформлення електронні копії митних декларацій на паперовому носії та/або електронні копії декларацій митної вартості з використанням зйомних носіїв інформації та фіксувати дату й час їх подання.

У відомстві зазначили, що ДФС України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, а також запропонували скористатися іншими сервісами фіскальної служби: «Дані Реєстру платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Пульс», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Інформація про РРО, книги ОРО» та інші.

У результаті проведених перевірок органами фіскальної служби Миколаївської області до бюджету мобілізовано майже 17 млн. гривень

17.08.2016

Підрозділами аудиту органів ДФС у Миколаївській області за січень-липень 2016 року проведено 234 документальних перевірки суб’єктів господарювання, що майже на 33 відс. менше, ніж за аналогічний період 2015 року (348 перевірок), у т.ч., планових – 44, позапланових – 190. Крім цього, проведено 139 фактичних перевірок.

За результатами проведеної органами ДФС у Миколаївській області контрольно-перевірочної роботи, до бюджету надійшло майже 17 млн. гривень.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Місцеві бюджети Полтавщини наповнюються стабільно та якісно!

16.08.2016

За 7 місяців 2016 року до місцевих бюджетів області надійшло платежів в сумі 3 млрд. 114 млн.грн.,  — зазначив заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий. В тому числі по податку на доходи фізичних осіб – 1 млрд.792 млн. 900 тис.грн.; податку на майно – 580 млн. 100 тис. грн., в тому числі платі за землю – 551 млн.грн.; єдиному податку – 294 млн.грн., в тому числі: з юридичних осіб – 44 млн. 800 тис. грн., з фізичних осіб – 164,5 млн.грн., з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % – 84 млн. 700 тис.грн.; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 246 млн. 700 тис.гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень до місцевих бюджетів на 44,7 відсотків (+962,5 млн.грн.), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – на 49,9 відсотків (+596 млн. 700 тис.грн.), податку на майно – на 40,8 відсотків (+168 млн.грн.), в тому числі платі за землю – на 41,4 відсотків (+161 млн. 300 тис.грн.); єдиному податку – майже в 1,6 рази більше (+114 млн. 100 тис. грн.), в тому числі: з юридичних осіб – на 52,8 відсотків (+15,5 млн.грн.), з фізичних осіб – на 46,9 відсотків (+52 млн. 600 тис. грн.), з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – в 2,2 рази більше (+46 млн.грн.); акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – в 1,7 рази більше (+105,5 млн.грн.).

Планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, які затверджені місцевими органами влади та контролюються ГУ ДФС у Полтавській області, за 7 місяців 2016 року забезпечено на 120,5 відсотків (+530 млн. 400 тис.грн.).

ОФІЦІЙНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА — ГІДНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В МАЙБУТНЬОМУ. (Кременчуцька ОДПІ)

16.08.2016

Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються стратегічними напрямами роботи Кременчуцької ОДПІ. Важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно. Лише таким чином можна отримати гідне забезпечення в майбутньому, адже нарахування та отримання пенсії відбувається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.

Так, за січень – липень 2016 року по Кременчуцькій ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області проведено 62 спільних рейди, обстежено 726 об’єктів здійснення діяльності, перевірено 675 ФОП та 33 юридичних особи. Порушення встановлено у 194 підприємців та 10 юридичних осіб, виявлено 297 неоформлених найманих працівників, трудові договори укладено з 199 найманими працівниками, 19 працівників зареєструвалися приватними підприємцями. Сплачено податку на доходи фізичних осіб 50,1 тис. грн., єдиного соціального внеску 62,0 тис. грн., єдиного податку з фізичних осіб 5,3 тис. грн., військового збору 4,7 тис. гривень.

 Майно інвестора: документи, що звільнять від сплати ввізного мита

17.08.2016

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про режим іноземного інвестування» оподаткування митом майна, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), здійснюється у порядку, встановленому Митним кодексом України (далі – МКУ).

Частиною другою ст. 287 МКУ встановлено, що товари (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), які ввозяться на митну територію України на строк не менше трьох років іноземними інвесторами відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, звільняються від сплати ввізного мита. При відчуженні таких товарів раніше трьох років з часу зарахування їх на баланс ввізне мито сплачується на загальних підставах.

При митному оформленні майна, ввезеного як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, з метою звільнення від сплати ввізного мита, подаються такі документи:

1) документи, які підтверджують вартість іноземних інвестицій;

2) статут підприємства з іноземною інвестицією.

Юристи фіскальної служби Хмельниччини відсудили у проблемних платників податків 180 мільйонів гривень

17.08.2016

Цього року на користь територіальних органів Державної фіскальної служби Хмельницької області у судах різних інстанцій вирішено 233 справи на суму 179,4 мільйона гривень. Це дві третіх від кількості та суми розглянутих судових спорів.
В цілому судами розглянуто 341 справу щодо сплати податків на суму 261 мільйона гривень. А протягом січня – липня 2016 року на розгляді у судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років,  перебувало  624 справи на суму 890 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

 

На Теофіпольщині триває активна робота з легалізації тіньової зайнятості

16.08.2016

Згідно графіка спільних заходів робочою групою зі сприяння легалізації  зайнятості населення та тіньової заробітної плати у Теофіпольському районі, за участю працівників Теофіпольського відділення Красилівської  ОДПІ проведено обстеження місць здійснення підприємницької діяльності в торгівельних центрах та на ринках, в результаті чого до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено 4 суб‘єкти господарської діяльності.
Також членами даної робочої групи протягом липня поточного року проведено ряд обстежень місць здійснення підприємницької діяльності на ринку Теофіполя, в ході яких  до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено 3 СГД.
«В цілому за результатами вжитих заходів до реєстрації  трудових угод залучено 10 громадян та 7 суб‘єктів господарювання — до реєстрації підприємницької діяльності. І ця робота перебуває в активній фазі, адже йдеться про соціальні гарантії працюючих і обов‘язковість наповнення бюджету», – інформує заступник начальника – начальник Теофіпольського відділення Красилівської ОДПІ Валентина Грицаюк.

 

Буковинські податкові міліціонери викрили незаконне отримання бюджетного відшкодування ПДВ

17.08.2016

За даним фактом проведено обшук складських приміщень одного з підприємств області. Під час обшуку виявлено та вилучено «чорну бухгалтерію», фіктивні печатки з назвами іноземних фірм, а також 11тисяч гривень та 48 тис. кв./м. текстильного покриття «Дарничанка» орієнтовною вартістю 3,6 млн. гривень.

За словами співробітників слідчого управління фінансових розслідувань  Головного управління ДФС у Чернівецькій області — триває досудове розслідування кримінального провадження, яке було внесено до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 1 ст. 212, ч. 4 ст. 191 КК  України, за фактом умисного  ухилення від сплати податків та привласнення бюджетних коштів, шляхом незаконного отримання бюджетного відшкодування ПДВ.

Загалом, даним підприємством не сплачено до бюджету більше 1 мільйона гривень податків та незаконно отримано бюджетне відшкодування податку на додану вартість у розмірі 0,2 мільйона гривень.

Цього року податкові міліціонери Буковини за виготовлення та продаж «підакцизного фальсифікату» зареєстрували 27 кримінальних проваджень

17.08.2016

У  Головному управлінні ДФС Буковини інформують, що загалом з початку 2016 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за оперативними матеріалами обліковано 56 кримінальних правопорушення за ухилення від сплати податків. Переважнубільшість яких можна віднести  до тяжких та особливо — тяжких злочинів у податковій сфері.

До суду направлено провадження за вчинення 21 кримінальних правопорушень, в т.ч. з обвинувальним актом – 17 кримінальних правопорушень; з клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням завданих державі збитків – 4 кримінальні правопорушення

За словами в.о. першого заступника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Руслана Анфілофієва – вся сума встановлених збитків, щодо несплати податків,  у закінчених кримінальних провадження відшкодована повністю. Бюджет отримав понад 2,7 млн. грн.

Так само, впродовж січня-липня цього року за фактами ухилення від сплати податку на додану вартість до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 6 кримінальних правопорушень та розпочато 1 провадження щодо його незаконного відшкодування.

За цей же період виявлено 5 фактів порушень чинного законодавства в сфері державних закупівель

Щодо кримінальних правопорушень в митній сфері – то таких  розпочато 5 (з них в т.ч. створення Центру мінімізації митних платежів – ч. 3 ст. 212 КК України).

«Ми приділяємо особливу увагу виявленню та руйнуванню злочинних схем у сфері «алкоголю та тютюну». І саме завдяки проведеним оперативним заходам з незаконного обігу вилучено товарів «фальсифікату» 12,2 млн. грн. та припинено діяльність 2 підпільних цехів» — наголошує  Руслан Анфілофієв.

 

Добавить комментарий