пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 18-07-2016

Роман Насіров підписав Меморандум про створення Регіонального кінологічного навчального центру ВМО в м. Хмельницький

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Під час 127-128 сесій Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО) відбулася зустріч Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Генерального секретаря Всесвітньої митної організації Куніо Мікурії.

Головною темою зустрічі було співробітництво в митній сфері та використання інструментів ВМО в роботі митних органів України.

«Ми домовились про підписання між ДФС та ВМО документу щодо приєднання України до nCEN (The National Customs Enforcement Network) — системи, розробленої Всесвітньою митною організацією для збору, зберігання та обміну правоохоронною інформацією на національному, регіональному та міжнародному рівнях. Таким чином, ВМО надає платформу для обміну інформацією між митними органами країн світу», — повідомив Голова ДФС.

«Крім того, сьогодні важливим аспектом діяльності ВМО є взаємодія з податковими органами. У зв’язку з цим ми домовилися розширити співробітництво з ІОТА (Внутрішньо-європейською організацією податкових адміністрацій), очолювати яку у цьому році буде Україна», — додав Роман Насіров.

Також під час 127-128 сесій Роман Насіров та Куніо Мікурія підписали Меморандум про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України та Всесвітньою митною організацією про створення Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький.

«Відкриття в Україні Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації забезпечить здійснення підготовки службових собак митних органів країн Центральної Європи та країн Чорноморського регіону, які входять до ВМО. Це важлива подія, яка не тільки надасть можливість забезпечити належний рівень підготовки службових собак ДФС, через отримання досвіду та передових методик в галузі кінології, але й підвищить авторитет вітчизняної кінології на міжнародному рівні», — наголосив Роман Насіров.

Він висловив вдячність Всесвітній митній організації та особисто К. Мікурії за підтримку ініціативи ДФС стосовно відкриття Регіонального кінологічного навчального центру в Україні, а також задекларував готовність ДФС до розвитку співробітництва та надання бази Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення для проведення міжнародних тренінгів, у тому числі для митників іноземних країн.

Роман Насіров: Сучасні системи митного оформлення — дієва складова у боротьбі з митними правопорушеннями

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

«В Україні створена та успішно функціонує Єдина автоматизована інформаційна система (ЄАІС), яка об’єднує в собі всі програмно-технічні складові, необхідні для автоматизації процесів митного оформлення та контролю. Діюча в її складі автоматизована система митного оформлення «Інспектор» (АСМО) охоплює всі процеси митного контролю як всередині країни, так і на митних кордонах», — повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі з Генеральним Директором Європейської Служби по боротьбі із шахрайством Джованні Кесслером, яка проходила у рамках 127-128 сесій Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО).

Роман Насіров наголосив, що вітчизняна система митного оформлення є важливою складовою у боротьбі з митними правопорушеннями. Зокрема, вона дозволяє отримувати інформацію про види контролю, які здійснюються від першого перетину кордону до випуску у вільний обіг будь-якого товару. «Дана система являє собою функціональний аналог таких передових європейських систем митного оформлення, як німецька «АТЛАС» та польська «ЦЕЛІНА», які є взірцем та прикладом для наслідування при розвитку будь-яких митних ІТ-систем», — підкреслив очільник українського відомства.

Він повідомив, що одним з основних модулів АСМО стала інтегрована в неї Автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР), яка дозволяє створювати профілі ризику довільної складності з використанням таких інноваційних підходів як алгоритми нечіткої логіки (fuzzy logic) та врахування позитивної і негативної історії попередніх митних оформлень.

«На сьогодні АСАУР охоплює більше ста тисяч орієнтувань, регіональних та центральних профілів ризику. Інформація від суміжних держав дозволяє всебічно та повноцінно оцінити будь-які загрози, які можуть виникнути при митному оформленні.  Застосування модуля АСАУР дозволяє здійснювати автоматичний відбір митних декларацій, по яких необхідно посилити митний контроль, генерувати перелік митних формальностей та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами проведених митних формальностей», — додав Роман Насіров.

У складі АСМО також реалізовано систему обліку митних платежів, модулі митного оформлення громадян, а також ефективно діє система електронного (безпаперового) декларування вантажів — в електронному вигляді оформлюється вже понад 95% митних декларацій.

Роман Насіров: Вітчизняні напрацювання в напрямі електронізації митних сервісів отримали схвальні відгуки міжнародних експертів

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Вітчизняні напрацювання з автоматизованих систем, у т.ч. для оцінки ризиків АСАУР, не раз отримували схвальні відгуки від іноземних колег та міжнародних експертів. Про це йшла мова під час зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з Генеральним Директором Генерального Директорату з оподаткування та митного союзу Європейської комісії Стівеном Квестом. Зустріч відбулась у рамках роботи 127-128 сесії Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (World Customs Organization), яка проходила у м. Брюссель, Королівство Бельгія.

«Ми вивчаємо і міжнародний досвід з метою вдосконалення та розвитку своїх систем. Так, вже перебувають на заключних етапах заходи щодо розгортання в Україні Системи націлювання по вантажах Всесвітньої митної організації, що дозволить автоматизувати аналіз ризиків по контейнерних переміщеннях на основі попередньої інформації про очікувані товари. Також перспективним напрямом подальшого удосконалення АСАУР є створення таргетинг-центрів (тобто аналітичних центрів для націлювання контролю по найбільш ризикових операціях) за прикладами країн ЄС, США, Канади та інших», — зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

Під час роботи сесій Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації також  розглядалися питання «Цифрової митниці» — електронізації митних сервісів, зокрема, створення автоматичної системи митного оформлення, «Єдиного Вікна», впровадження електронного обміну інформацією, веб-сайтів для передачі інформації у відкритому доступі та використання гаджетів.

Крім того, імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і започаткування Зони вільної торгівлі передбачають обмін попередньою інформацією та приєднання України до спільної транзитної системи (NCTS).

Сьогодні Всесвітня митна організація (ВМО)  є визнаним у світі центром митної експертизи та відіграє важливу роль в обговоренні, розвитку митної справи й митного законодавства. Головною метою ВМО є підвищення ефективності роботи митних служб країн-членів організації шляхом зміцнення національної безпеки, збільшення надходження податків та ведення статистики зовнішньої торгівлі.

Всесвітня митна організація є міжурядовою міжнародною організацією, до складу якої входить 180 митних адміністрацій світу, що регулюють понад 98% світової торгівлі. Україна є повноправним членом ВМО з 10 листопада 1992 року.

Роман Насіров бере участь у роботі Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації

15.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України бере участь  у роботі найвищого органу Всесвітньої митної організації (ВМО) — 127-128 сесіях Ради митного співробітництва, які проходять у м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Наразі у рамках заходу Роман Насіров зустрівся з представниками митних служб Угорщини, Туреччини, Директором  митної та податкової служби Держави Ізраїль тощо.

Під час роботи сесій серед інших розглядалися питання «Цифрової митниці» — електронізації митних сервісів, зокрема, створення автоматичної системи митного оформлення, «єдиного вікна», впровадження електронного обміну інформацією, веб-сайтів для передачі інформації у відкритому доступі та використання гаджетів.

Голова ДФС наголосив на прогресі України у цьому питанні. Зокрема, він зазначив, що утворена міжвідомча робоча група з питання запровадження «єдиного вікна» під час митного контролю та митного оформлення товарів, діє автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР), продовжується робота щодо налагодження обміну попередньою інформацією з Європейським Союзом.

«Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і започаткування зони вільної торгівлі також передбачають обмін попередньою інформацією та приєднання України до  спільної транзитної системи (NCTS)», — зазначив Роман Насіров.

«ДФС вживаються заходи для автоматизації інформаційних митних технологій та впровадження системи електронного декларування. Окрім цього, здійснюється підготовка до впровадження системи інтегрованого контролю на основі міжвідомчої взаємодії у пунктах пропуску через державний кордон та ведеться робота над створенням єдиної міжвідомчої автоматизованої системи збирання, зберігання і обробки інформації, необхідної для здійснення контролю зовнішньоторговельної  діяльності», — повідомив очільник Державної фіскальної служби України.

Він підкреслив, що запровадження нової схеми взаємодії державних контролюючих органів та підприємств створить сприятливі умови для розвитку бізнесу, збільшить товарообіг через митний кордон України та покращить динаміку надходжень платежів до Держбюджету.

Довідково:

Всесвітня митна організація є міжурядовою міжнародною організацією, до складу якої входить 180 митних адміністрацій світу, що регулюють понад 98% світової торгівлі. Україна є повноправним членом ВМО з 10 листопада 1992 року.

З незаконного обігу вилучено цигарок на 4,4 млн. грн., частина з яких призначалася для продажу в зоні безмитної торгівлі

15.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Закарпатської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» виявлено факт зберігання з метою реалізації тютюнових виробів.

Встановлено, що у м. Ужгород провадить свою діяльність поштово-кур’єрська служба, на складах якої накопичують тютюнові вироби для їх подальшої реалізації на території Закарпатської області.

За результатами огляду складів вилучено з незаконного обігу 276,9 тис. пачок сигарет іноземного і вітчизняного виробництва без марок акцизного податку в асортименті марок «Джин Лінг», «Марвел», «Комплімент», «Ліфа», «НЗ», «Фест — 7» та «Емейл» на загальну суму 4,4 млн. грн.

Частина вилучених сигарет обклеєна стрічкою «For Duty Free Only».

Наразі вирішується питання щодо внесення за вказаним фактом інформації до ЄРДР та відкриття кримінального провадження за ч.1 ст. 204 КК України.

У ДФС обговорили особливості оподаткування підприємств легкої промисловості

15.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Проблемні питання підприємств легкої промисловості та шляхи їх вирішення розглядалися під час робочої зустрічі фахівців ДФС та представників Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром».

Одним з основних питань, яке цікавило представників бізнесу, було відшкодування податку на додану вартість. Так, за інформацією ДФС, протягом 2016 року (станом на 1 липня) підприємствам цього сектору економіки відшкодовано 221,4 млн. грн. ПДВ при задекларованих до відшкодування сумах на поточний рахунок 263,4 млн. грн.. За весь минулий рік підприємства легпрому отримали 401,5 млн. грн.. ПДВ при задекларованих 406,2 млн. гривень.

Під час зустрічі бізнес також наголошував на необхідності використання касових апаратів всіма учасниками ринку, у тому числі платниками, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, оскільки нинішня ситуація створює нерівні конкурентні умови для роботи. Більше того це, на їх думку, дозволить контролювати доходи спрощенців, щоб вони не перевищували встановлений розмір.

Пропозиції бізнесу були підтримані фахівцями ДФС. За словами заступника директора департаменту аудиту ДФС Ірини Удачиної, всі, хто здійснює операції за готівку, мають використовувати касові апарати – такою є позиція фіскальної служби. Враховуючи побажання бізнесу, ДФС у своїх напрацюваннях до зміни податкового законодавства пропонувала запровадження такої норми.

«Це потрібно, щоб весь бізнес був в єдиних умовах, щоб ми дійсно мали інформацію про реальний виторг і про ті товари, які в нас реалізуються на ринку. Однак до закону була внесена поправка, що для тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування другої та третьої групи при обороті до 1 млн. грн. РРО не застосовується»,– підкреслила Ірина Удачина.

Учасники зустрічі також розглянули  питання трансфертного ціноутворення, зокрема, застосування штрафних санкцій за ненадання звітності про контрольовані операції; відстрочення сплати податків для підприємств у разі затримки їх обігових коштів на рахунках неплатоспроможних банків до моменту кінцевого розрахунку банку з підприємством; оподаткування податком на додану вартість імпортованого технологічного обладнання, яке не виробляється в Україні і яке підприємство ввозить для власних потреб тощо.

Активне обговорення також викликало питання визначення митної вартості товарів. Під час дискусії було вирішено, що у рамках меморандуму про співпрацю, який діє між ДФС та Асоціацією, представники легпрому надаватимуть узагальнену інформацію по деяким видам товару українським митницям. Першими у цьому списку будуть готовий одяг та взуття.

На завершення зустрічі учасники домовилися про подальшу співпрацю у напрямі напрацювання змін до податкового та митного законодавства та конструктивного діалогу для вирішення спірних питань.

У ДФС відбулася зустріч з імпортерами риби та морепродуктів

15.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Удосконалення митних процедур та вирішення проблемних питань, що виникають при митному контролі та оформленні риби та морепродуктів, які імпортуються на митну територію України, стали предметом обговорення під час зустрічі фахівців ДФС та представників компаній – членів Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» 13 липня.

Під час зустрічі обговорювалися питання визначення митної вартості рибної продукції, виявлення та контролю за поставками, оформлення яких здійснюється нижче за ринкові та реальні ціни, спрощення організації роботи для великих імпортерів.

Також розглядалися основні аспекти обміну інформацією, необхідною для здійснення митного контролю, з митною адміністрацією Норвегії.

Крім того, учасники обговорили шляхи подальшої співпраці у напрямі спрощення митних процедур.

Харківська митниця ДФС приєднується до системи прозорих електронних закупівель ProZorro

18.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Харківська митниця ДФС інформує про приєднання до системи прозорих електронних закупівель ProZorro у відповідності до положень Закону України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон).

Вказаний Закон, проект якого був розроблений Мінекономрозвитку України з метою оптимізації процедур, підвищення рівня прозорості та відкритості здійснення закупівель, створення конкуренції у цій сфері та зниження рівня корупції шляхом запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження, підвищення професійності закупівельників, набрав чинності 19.02.2016.

Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Цей Закон містить низку концептуальних змін щодо здійснення публічних закупівель замовниками із обов’язковим використанням відповідної електронної системи, що забезпечує проведення процедур закупівель, створення, розміщення, оприлюднення та обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами.

Пілотний проект ProZorro почав працювати в Україні з травня 2015 року в тестовому варіанті. Це була частина реформи системи державних закупівель та приєднання України до міжнародної “Угоди про державні закупівлі”  (Agreement on Government Procurement, GPA).

Повна інформація щодо публічних закупівель, замовником яких є Харківська митниця ДФС, буде розміщуватися на сайті prozorro.gov.ua.

 

Про проведення зустрічних звірок органами ДФС

18.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) надана податкова консультація стосовно проведення зустрічних звірок, підстав для висновків органів ДФС за результатами перевірок та порядку їх оскарження. Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження і обов’язки посадових осіб контролюючих органів під час проведення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс). Відповідно до статті 83 Кодексу для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є документи, визначені Кодексом, податкова інформація, експертні висновки, судові рішення, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи. З метою отримання податкової інформації контролюючі органи також мають право проводити зустрічні звірки даних суб’єктів господарювання щодо платника податків (пункт 73.5 статті 73 Кодексу). Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться згідно з затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1232 Порядком проведення контролюючими органами зустрічних звірок (далі – Порядок №1232). Згідно з п.1 Порядку № 1232 зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу та якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. У разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця) (абзац другий п.7 Порядку № 1232). Разом з тим згідно з приписами підпунктів 72.1.1.1, 72.1.1.2 та 72.1.1.3 пункту 72.1 статті 72 Кодексу для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

Пунктом 74.2 статті 74 Кодексу визначено, що зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань. Що стосується можливості платника податків оскаржити висновки акта перевірки щодо порушень вимог законодавства, то відповідно до пункту 86.7 статті 86 Кодексу у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Крім того, статтею 56 Кодексу передбачено оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному або судовому порядку.

(Лист ДФС України від 24.06.2016 №13885/6/99-99-14-03-03-15)

Якщо змінилася площа земель – уточнюйте розмір єдиного податку

18.07.2016

Нагадуємо платникам єдиного податку четвертої групи про те, що у випадку, коли протягом поточного року змінюється площа орендованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення у зв’язку з розірванням договорів оренди (тобто, відбулася втрата права користування земельними ділянками) або ж укладанням нових договорів оренди с/г угідь, необхідно у встановленому порядку уточнити суму єдиного податку, яка була задекларована у податковій декларації на поточний рік.

Отож, на підставі положень п. 295.9.5 статті 295 Податкового кодексу України у разі, коли протягом звітного періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування платники єдиного податку четвертої групи зобов’язані:

уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;

подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки та розміру податкового зобов’язання, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Слід зазначити, що в уточненій податковій декларації платника єдиного податку четвертої групи податкове зобов’язання за період з 1 січня до дня набуття (втрати) такого права користування земельними ділянками має залишитися незмінним, уточнюються лише суми єдиного податку за період, починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року. Відповідно, річна сума податку в уточнюючій декларації дорівнюватиме сумі податкового зобов’язання за період з 1 січня до дня набуття (втрати) такого права користування земельними ділянками  та уточнених податкових зобов’язань з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки

18.07.2016

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.

Форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи – підприємця або посадових осіб – юридичної особи печаткою за її наявності.

Законом України від 15 квітня 2014 року № 1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», який набрав чинності 30.10.2014, внесені зміни до низки кодексів та законів України, які спрямовані, зокрема на перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.

Зокрема, відповідно до п. 4 ст. 62 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки. Особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання визначаються ст. 128 ГКУ, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий  ресурс (категорія 135.01).

Підприємцям: про РРО та готівку

18.07.2016

Використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати: готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі – Закон), зі змінами та доповненнями.

Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО до суб’єкта господарювання застосовуються відповідно до статей 17-24 Закону. Норми з регулювання обігу готівки визначені Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Зокрема, передбачена  відповідальність за порушення у сфері готівкового обігу:

— проведення розрахункових операцій без використання РРО або розрахункових книжок:

—   вчинене вперше — 1 гривня;

— за кожне наступне вчинене порушення — 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг);

—  контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО тощо:

—    десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

—  несвоєчасне подання (неподання) звітності з РРО до органу ДФС за місцем реєстрації РРО:

—   десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (за кожний випадок);

—  реалізація товарів, не облікованих у встановленому порядку:

—  подвійна вартість товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

—  неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) у касах готівки:

—  п’ятикратний розмір неоприбуткованої у касах готівки.

Шановні підприємці! Поважайте законні правила підприємницької діяльності аби уникнути  значних штрафних санкцій. Дбайте про порядок і порядність під час ведення бізнесу!

19 липня 2016 року останній день сплати єдиного внеску

18.07.2016

19 липня 2016 року останній день сплати єдиного внеску, нарахованого за ІІ квартал фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування

 

На яку податкову соціальну пільгу має право працівник, якщо з ним проживають не всі його діти

18.07.2016

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати на суму податкової соціальної пільги у розмірі.

Слід відмітити що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4).

Сума податкової соціальної пільги становить 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2016 році складає 689 гривень.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу, яка надає право платнику зменшити з оподатковану суму загального місячного доходу у розмірі 689 грн з розрахунку на кожну таку дитину.

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, яка дає право на пільгу (1930 грн) та відповідної кількості дітей.

Для застосування ПСП платнику податку, який утримує двоє чи більше дітей, віком до 18 років, крім заяви подає:

— копію свідоцтва про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства;

— копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Якщо батько, який має трьох дітей віком до 18 років, але одна дитина з них проживає із дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, то разом із поданням роботодавцю заяви він подає документи, що підтверджують факт утримання ними дітей. Такими документами може бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишнім чоловіком та дружиною, в якому зазначено про необхідність утримання дітей, здійснення тим із них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

Таким чином, за умови документального підтвердження факту особистого утримання дітей, батько має право на отримання ПСП за підвищеним граничним розміром доходу.

Нюанси сплати єдиного внеску фізичною особою-підприємцем за себе

15.07.2016

Статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску визначено, зокрема, роботодавців, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством. Водночас, цим законом платниками єдиного внеску визначено також фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Єдиний внесок нараховується у розмірі 22% на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою ніж розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини першої ст.7, частина 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Звертаємо увагу, Податковим кодексом України передбачено звільнення від сплати єдиного податку фізичної особи-підприємця у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Однак, оскільки такий підприємець залишається у зазначений період на спрощеній системі оподаткування, то він, відповідно, має обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від звільнення від сплати єдиного податку.

Державне підприємство може подати уточнюючий Розрахунок частини чистого прибутку (доходу)

18.07.2016

Державні унітарні підприємства та їх об’єднання подають до фіскальних органів Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Наказом ДПА України від 16.05.2011 N 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», визначено, що звітним періодом, за який подається розрахунок, є перший квартал, перше півріччя, три квартали, рік.

Форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету держпідприємства, не передбачає проведення уточнень.

Отже, у разі необхідності подання уточнюючого Розрахунку та зменшення відповідних нарахувань, платник податку на прибуток має право самостійно здійснити відмітку «уточнюючий» та подати уточнюючий Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) до органів фіскальної служби окремо за кожен рік.

Порядок сплати частини чистого прибутку (доходу) визначено «Порядком відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», затвердженого постановою КМУ від 23.02.11 N 138 та роз’яснено листом ДФС України від 30.05.2016 № 11753/6/99-99-15-02-02-15.

З 09.07.2016 року набрали чинності зміни, внесені до Порядку електронного адміністрування реалізації пального

18.07.2016

09.07.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2016 р. № 409 “Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування реалізації пального”, яким внесено зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального», зокрема:

у пункті 5 в абзаці другому слова «платниками податку» замінено словами «платниками акцизного податку з реалізації пального»;

в абзаці третьому слово «ЄДРПОУ,» замінено словами і цифрами «ЄДРПОУ; для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Кодексу».

 

Якими документами платники можуть підтвердити дані, зазначені у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкоголю і тютюну?

18.07.2016

Відповідно до абзацу першого п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ (абзац другий п. 44.1 ст. 44 ПКУ).

Згідно з абзацом третім п. 44.2 ст. 44 ПКУ юридичні особи — платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Пунктом 1 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Таким чином, суб’єкти господарювання (у т. ч. платники єдиного податку) підтверджують показники, зазначені у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів первинними документами, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії115.05).

Коригування фінансового результату до оподаткування договорів добровільного медичного страхування, у разі припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою-працівником

18.07.2016

Відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), договір добровільного медичного страхування – договір страхування, який передбачає страхову виплату, що здійснюється закладам охорони здоров’я у разі настання страхового випадку, пов’язаного із хворобою застрахованої особи або нещасним випадком. Такий договір має також передбачати мінімальний строк його дії один рік та повернення страхових платежів виключно страхувальнику при достроковому розірванні договору.

Згідно зі ст. 1231 Кодексу, якщо договір довгострокового страхування життя чи договір страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема договір страхування додаткової пенсії, протягом перших п’яти років його дії розривається з будь-яких причин, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цієї статті, до закінчення мінімального строку його дії або до настання відповідного страхового випадку, встановлених цим Кодексом та іншим законодавством, в результаті чого відбувається часткова страхова виплата, виплата викупної суми чи повне припинення зобов’язань страховика за таким договором перед таким платником податку, або порушуються інші вимоги, встановлені цим Кодексом до таких договорів, а також вимоги до договорів добровільного медичного страхування, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цієї статті, то платник податку – страхувальник, який визнав у бухгалтерському обліку витрати, зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування звітного періоду на суму таких попередньо сплачених платежів, внесків, премій із нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на кінець звітного періоду, в якому відбулося розірвання договору або такий договір перестав відповідати вимогам, передбаченим цим Кодексом.

Податкові зобов’язання страховика у зв’язку з обставинами, зазначеними в абзаці першому цього підпункту, за період до кінця звітного періоду, в якому відбулося розірвання договору довгострокового страхування життя чи договору страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема договору страхування додаткової пенсії, або такий договір чи договір добровільного медичного страхування перестав відповідати вимогам, передбаченим цим Кодексом, корегуванню не підлягають.

Таким чином, якщо в результаті припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою строк дії договору добровільного медичного страхування не змінюється і такий договір не припиняється до завершення свого мінімального строку дії, визначеного ст.14 Кодексу, то коригування, передбачене ст. 1231 Кодексу, не застосовується.

Коригування, передбачене ст. 123 1 Кодексу, застосовується до договорів добровільного медичного страхування у тих випадках, якщо в результаті припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою договір добровільного медичного страхування перестав відповідати вимогам, передбаченим ст.14 Кодексу.

 

Як перевозити домашніх тварин за межі митної території України

18.07.2016

Домашні тварини, які тимчасово вивозяться за межі митної території України, підлягають письмовому декларуванню у порядку, встановленому для громадян. У разі надання громадянином зобов’язання про зворотне ввезення тварини контролюючий орган вживає заходів для забезпечення її ідентифікації з метою зворотного ввезення без оподаткування митними платежами. Це передбачено положеннями статей 371, 372 Митного кодексу України.

Зокрема, декларування здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності. Форма декларації затверджена постановою Кабміну № 431. Митна декларація зберігається весь період тимчасового виїзду та пред’являється митним органам під час повернення громадянина.

Крім того, живі тварини (окрім диких) підлягають ветеринарно-санітарному контролю.

Ветеринарні документи, якими супроводжуються об’єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також державні органи, які їх видають, визначено ст. 32 Закону № 2498, відповідно до якої тварини при переміщенні за межі України супроводжуються міжнародними ветеринарними сертифікатами.

Ветеринарні документи також включають ветеринарні картки та/або ветеринарно-санітарні паспорти на тварин.

Зауважимо, що перед виїздом потрібно ознайомитися з правилами країни, на територію якої ввозитиметься тварина, а також країн, через які вона переміщуватиметься, зокрема, щодо встановлених заборон чи обмежень на ввезення.

Фізичні особи – власники земельних ділянок зможуть скористатися пільгами по земельному податку після досягнення ними пенсійного віку

18.07.2016

Відповідно до Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:

— інваліди першої і другої групи;

— фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

— пенсіонери (за віком);

— ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

— фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

— для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

— для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

— для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

— для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Слід зазначити, що до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв) після досягнення ними пенсійного віку.

При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Які пільги фіскальні органи врахують при нарахуванні податку на нерухомість

18.07.2016

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни, зокрема, до ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності з 01.01.2016.

Відповідно до ст. 266 ПКУ, що діяла з 01.01.2015 до 31.12.2015 включно, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб у 2016 році, за звітний 2015 рік, буде нараховуватись контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) виходячи із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх частки за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради на 2015 рік. При цьому розмір, встановлених ставок не може перевищувати 2 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Cтосовно об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, то обчислення суми податку здійснюватиметься контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного об’єкта нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку. При цьому ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості у 2015 році не можуть перевищувати 1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 м2 для об’єктів нежитлової нерухомості (п. 33 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Відзначимо, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у власності платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м2;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м2;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Варто зазначити, що пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

— об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

— об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Oргани місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно наданих ними пільг.

Останній день дії ліцензії для роздрібної торгівлі алкоголем

18.07.2016

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” із змінами та доповненнями ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі ДФС.

Згідно із ст. 251 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення, а є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Статею 252 ЦКУ визначено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Відповідно ст. 254 ЦКУ строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.

Виходячи із вищевикладеного, суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати зазначеної в ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, при цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній в такій ліцензії.

Чого чекати при неподанні звітності про контрольовані операції

18.07.2016

Відповідно до п. 120.3 ст. 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або не включення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 ПКУ тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

— 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, — у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;

— 1 відсоток суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;

— 3 відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податку від обов’язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.

 

Добавить комментарий