пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 20-07-2016

«Фантом» не пропустив до непідконтрольних територій зварювальне обладнання та інструменти вартістю більше 1,1 млн. грн.

20.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу «Фантом» поблизу КПВВ «Зайцеве» зупинили автомобіль марки Мерседес Бенц, який рухався в бік непідконтрольних територій.

Під час огляду автомобіля встановлено, що 30-річний водій намагався перевезти через лінію розмежування зварювальне обладнання та комплектуючі до нього, інструменти в асортименті на загальну суму 1 млн. 141 тис. грн. При цьому супровідні документи для перевезення вантажу були оформлені на товари непродовольчої групи із реквізитами підприємства, яке має ознаки фіктивності.

Транспортний засіб із вантажем затримано, здійснюється перевірка, за результатами якої буде прийнято рішення питання відповідно до законодавства.

Спрощенці збільшили сплату єдиного податку на 58 відсотків

20.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-червня поточного року платниками єдиного податку сплачено понад 7,1 млрд. гривень. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 58 відс. За І півріччя 2015 року від платників на спрощеній системі оподаткування надійшло понад 4,5 млрд. гривень.

У переважній більшості спрощену систему оподаткування використовують фізичні особи-підприємці. З початку року вони спрямували до місцевих бюджетів понад 4,7 млрд. грн. Порівняно з січнем-червнем минулого року сплата податку фізособами зросла майже на 1,7 млрд. грн.

Юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі, сплатили майже 2,4 млрд. грн., що більш, ніж на 946 тис. грн. більше минулорічного показника. Від платників єдиного податку третьої групи бюджет отримав майже 1,6 млрд. грн., четвертої групи – 805,1 млн. гривень.

Загалом на спрощеній системі оподаткування перебуває 1028 тис. фізичних осіб-підприємців та 188,6 тис. суб’єктів господарювання — юридичних осіб.

ДФС разом з європейськими колегами впроваджує елементи інтегрованого управління кордонами, — Роман Насіров

19.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

19 липня відбулася 2-га зустріч керівного комітету проекту Twinning за участю Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Під час зустрічі сторони презентували результати проекту, а також заходи, проведені протягом другого кварталу 2016 року.

«Обмін інформацією та досвідом стоїть на порядку денному роботи фіскальної служби. Проект Twinning дозволяє реалізувати це завдання. Наразі у рамках проекту ми спільно з європейськими колегами впроваджуємо елементи інтегрованого управління кордонами», — зазначив Роман Насіров.

«Також велика увага сфокусована на впровадженні IT-заходів на митниці, імплементації інституту Уповноваженого економічного оператора та приєднанні до NCTS. У цих питаннях, багато в чому завдяки співпраці з європейськими колегами, Україна постійно рухається вперед», — додав Голова ДФС.

Проект Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері» передбачає довгострокові консультації на щоденній основі між представниками ДФС та експертами проекту, навчальні візити до країн-членів ЄС з метою ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами та  нормотворчу роботу у сфері боротьби з корупцією.

Проект охоплює наступні 3 компоненти: 1) модернізація законодавства у сфері інтегрованого управління кордонами; 2) оперативні аспекти співробітництва у сфері інтегрованого управління кордонами; 3) розвиток системи боротьби з корупцією.

Крім того, проект спрямований на виконання Україною зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС, зокрема, встановлення інституту уповноваженого економічного оператора, приєднання до Конвенції про спільну транзитну процедуру, повноцінне функціонування комплексу «Електронна митниця», розробка ефективної антикорупційної стратегії тощо.

«З початку проекту реалізовано багато ініціатив, проведено безліч заходів та консультацій для впровадження інтегрованого управління кордону та виконання зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Тільки за другий квартал цього року реалізовано 11 заходів, здійснено 23 місії, у тому числі чотири навчальних поїздки. Всього до роботи було залучено 24 експерти!»,- повідомив Роман Насіров.

Також під час зустрічі учасники проекту обговорили подальші заходи та плани на наступну зустріч керівного комітету.

Встановлено факт незаконної легалізації 32,2 млн. грн. публічним акціонерним товариством

19.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м. Києві під час проведення планової документальної перевірки викрито махінації публічного акціонерного товариства, що належить державі.

Як з’ясувалося, посадові особи ПАТ здійснили операції із закупівлі зерна у підприємств з ознаками фіктивності, однак підтвердження фактичного постачання зазначених товарів не було.

Загальна сума можливої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 32,2 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ст.191 та ст. 209 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Київське газове підприємство ухилилося від сплати 50,8 млн. грн. податків

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи київського підприємства, яке здійснює торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами ухилилися від сплати податків.

Дані особи протягом 2012-2013 років незаконно включили до податкового кредиту з ПДВ безтоварні операції з придбання пально-мастильних матеріалів, документально не підтверджені операції з придбання інформаційних послуг та документально не підтверджені операції з придбання послуг із зберігання нафтопродуктів.

Такі дії призвели до ухилення від сплати ПДВ і податку на прибуток у сумі 50,8 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

В ІОТА позитивно оцінили систему електронного адміністрування ПДВ

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Більшість податкових адміністрацій членів ІОТА мають низку схожих проблем, серед яких — проблема шахрайства з ПДВ. Про це повідомив директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Дмитро Донець в ефірі радіо «Ера».

«Історично в Україні була серйозна проблема шахрайства з ПДВ, як і в усьому світі. В нас вона набрала величезних обсягів в 2015 році. Завдяки введенню системи електронного адміністрування ПДВ більшість шахрайських схем було припинено повністю», – зазначив Дмитро Донець.

За його словами, починаючи з моменту введення електронного адміністрування надходження з ПДВ зросли на 25%.

«Коли на форумі ІОТА ми говорили, що збільшили надходження на 25%,  це у всіх викликало захоплення, оскільки це вражаючий показник. Це означає, що ми дійсно припинили багато схем, вони просто  виключені з обігу. Але все ж таки залишилися деякі механізми, які використовуються недоброчесними платниками податків для махінацій», – розповів Дмитро Донець.

Ще однією спільною проблемою для країн ІОТА є добровільна сплата податків. За словами Дмитра Донця, в країнах західної Європи цей показник досить високий, однак в Україні, на жаль, він відстає від загальноприйнятих в Європі та Америці.

Спільним напрямом також є стягнення податкового боргу, оскільки у всіх країнах є підприємства, платники, які не бажають добровільно сплачувати податки.

«У рамках ІОТА була створена робоча група, яка напрацьовує найкращий світовий досвід, практичні механізми, за результатами яких будуть надані рекомендації, що можуть бути впроваджені всіма членами ІОТА. Це рекомендації для внесення змін у законодавство, у внутрішні порядки, підходи, які застосовуються податковими адміністраціями», – зазначив Дмитро Донець.

На його думку, членство в ІОТА дуже важливе для країн, оскільки це – платформа для обміну досвідом, впровадження нових знань, нових підходів до оподаткування та адміністрування податків.

У Запорізькій області товар сільськогосподарського підприємства-мінімізатора вартістю 55 млн. грн. взято під охорону

18.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Запорізької області в рамках операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито факт ухилення від сплати податку на прибуток.

Встановлено, що посадові особи товариства, яке здійснює діяльність з торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, у 2015 році з метою мінімізації податкових зобов’язань уклали непрямі контракти щодо експорту зернових культур до Лівії та Алжиру за цінами, нижче світових. При цьому компанії-нерезиденти, з якими були укладені контракти мають ознаки сумнівності та зареєстровані в країнах з офшорним статусом. Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на прибуток на суму 3,3 млн. гривень.

На підставі ухвал суду працівниками податкової міліції проведено 15 обшуків в офісних, житлових і складських приміщеннях та автомобілях фігурантів провадження.

За результатами проведених заходів вилучено і взято під охорону працівників податкової міліції 15 тис. тонн зернових та бобових культур орієнтовною вартістю 55 млн. гривень, 8 одиниць комп’ютерної техніки, флеш-носій, фінансово-господарську документацію та чорнові записи.

В Київській області викрито незаконну заправку

19.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Київської області в рамках проведення операції „Акциз-2016” у м. Іванків припинено факт незаконної реалізації пального через автозаправний комплекс.

Встановлено, що через стаціонарний подвійний газовозаправний модуль організовано діяльність з незаконної реалізації скрапленого газу. Реалізація пального здійснювалась без будь-яких дозвільних документів. Документи, які свідчать про легальне походження вказаного скрапленого газу та відповідність ДСТУ – відсутні.

З метою припинення злочинної діяльності працівниками податкової міліції з незаконного обігу вилучено 4 800 літрів скрапленого газу на суму 46,6 тис. грн. та спеціальне обладнання (газовий модуль) на суму 400 тис. гривень.

Всього з незаконного обігу вилучено ТМЦ на загальну суму 446,6 тис. гривень.

За вищевказаним фактом, відносно громадянина України складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.164 КУпАП.

В Києві припинено діяльність незаконної АЗС

19.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції м. Києва в рамках проведення операції „Акциз-2016” встановлено факт реалізації через автомобільну заправну станцію пально-мастильних матеріалів (скрапленого газу) без необхідних дозвільних документів.

В результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 1,2 тис. літрів скрапленого газу (11,4 тис. грн.) та обладнання – газовий модуль (350 тис. грн.) загальною орієнтовною вартістю 361,4 тис. гривень.

Відносно громадянина України складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) КУпАП.

Власники квартир та будинків до 120 кв.м. у цьому році не сплачують податок на нерухомість

20.07.2016

Настала пора харків’янам виконати громадянський обов’язок та сплатити податок на нерухоме майно. Про те, як розраховується та сплачується цей податок неодноразово розповідали фахівці ГУ ДФС у Харківській області.

Днями в Головному управлінні фіскальної служби області ще раз нагадали про порядок сплати податку на нерухомість. Так, під час інтерв’ю фахівець управління податків і зборів з фізичних осіб Владислав Мартинов відзначив, що платники – фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг минулого року.

Під пільгу в Харкові підпадають квартири площею 120 кв.м., будинки – 120 кв.м., для різних типів об’єктів житлової нерухомості сумарно 240 кв.м. Для нежитлової нерухомості пільга не встановлена.

Посадовець нагадав , що ставка податку за 1 кв. м загальної площі для об’єктів житлової нерухомості – 2%  від мінімальної заробітної плати, а для  нежитлової нерухомості — 0,1 – 1%. Мінімальний розмір заробітної плати станом на 1 січня 2015 року — 1218 грн. на місяць, тому ставка податку за житлову нерухомість — 24 грн. 36 коп. за 1 кв. м, а за нежитлову – від 1 грн.22 коп до 12грн. 18 коп.

Крім того, податківець повідомив, що якщо квартира  знаходиться  у власності двох або більше осіб, то площа квартири ділиться пропорційно  для оподаткування. Наприклад, квартира має площу 150 кв.м. та двох власників 50х50. Сума поділена на двох складає 75 кв.м. Відповідно податок на нерухомість за квартиру не сплачується.

Проінформував фахівець і про порядок сплати податку, і про терміни, яких необхідно дотримуватися. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У фіскальній службі області висловили сподівання, що зазначена інформація стане  харків’янам у нагоді, адже майже кожен має у власності  об’єкт нерухомості.

Неприбутковим установам необхідно переглянути свої установчі документи до кінця року.

20.07.2016

Головне управління ДФС у Харківській області звертає увагу, що неприбуткові підприємства, установи та організації зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 Податкового  кодексу України. Копії нових документів необхідно подати до контролюючого органу також до кінця поточного року.

Зокрема, установчі документи неприбуткової установи повинні місти заборону розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Також установчі документи обов’язково повинні передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Ця вимога не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Нагадуємо, що до неприбуткових організацій, зокрема, можуть бути віднесені: бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди; спілки, асоціації, житлово-будівельні, дачні, садівничі та гаражні кооперативи (товариства), ОСББ, професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам Кодексу.

Харківщина: Операція “Урожай – 2016” набирає обертів

19.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Сьогоднішня апаратна нарада, що відбулась в ГУ ДФС у Харківській області, майже повністю була присвячена проведенню в регіоні операції «Урожай-2016».

Мета цієї кампанії – недопущення використання суб’єктами господарювання-аграріями схем ухилення від оподаткування, забезпечення місцевих бюджетів прозорими надходженнями податків від сільгоспників, створення рівних умов для роботи в рамках правового поля для всіх сільгоспвиробників.

Виступаючи перед присутніми, начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков зазначив, що наведення ладу в агропромисловій сфері є одним із резервів наповнення бюджетів країни та області.

«На жаль деякі сільгоспвиробники все ще намагаються уникнути сплати податків. Вони свідомо  занижують реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах, та їхню справжню заробітну плату, приховують площі сільгоспугідь, які фактично використовуються. Заходи, що проводяться фіскальною службою в рамках операції «Урожай-2016», направлені на виявлення саме таких фактів та відповідне реагування на них. Це, в свою чергу, сприятиме збільшенню податкових надходжень, забезпеченню дотримання норм законодавства усіма аграріями, соціальному захисту людей, які працюють у даному секторі економіки», — підкреслив посадовець.

Микола Рибаков доручив створити в головному управлінні та в усіх податкових інспекціях робочі групи з організації проведення операції «Урожай-2016». До складу цих груп входитимуть провідні фахівці, співробітники податкової міліції, податківці-аналітики.

На обласному рівні робочу групу очолила заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталія Свєтош.

«В рамках проведення операції «Урожай-2016» ми здійснюємо збір даних відносно кількості сільгоспземель та їх власників й користувачів, проводимо моніторинг робіт із збору вражаю, аналізуємо об’єми отриманої сільгосппродукції, стан її реалізації, ціни та задекларовані виробниками доходи. Створення робочих груп допоможе проводити ці заходи оперативно», — розповіла Наталія Свєтош.

Вона також підкреслила, що дуже важливо налагодити в районах співпрацю з місцевими органами влади, фахівцями управління земельних ресурсів та органів статистики.

Окрім того, важливу роль в цьому питанні відіграє оперативне розміщення інформації, як роз’яснювального характеру, так й щодо результатів роботи органів ДФС, у ЗМІ.

Результативна співпраця патрульної поліції та митниці

19.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

На Салтівському шосе патрульними поліцейськими був виявлений автомобіль марки Mazda 626 з іноземними номерами, який стояв з порушенням Правил дорожнього руху.

Під час перевірки документів виявилось, що зазначений автомобіль слідує через Україну транзитом та ввезений іншим громадянином. Відповідно до законодавства України право користуватись такими авто мають тільки особи, що їх ввезли.

Для фіксації факту порушення митних правил працівники патрульної поліції викликали співробітників Харківської митниці ДФС, які склали на правопорушника протокол за частиною 2 статті 469 Митного кодексу України.

Штраф, передбачений цією статтею, становить 8 500 гривень.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами діє рік

19.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі ДФС.

При цьому, згідно із ст. 251 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення, а є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Статею 252 ЦКУ визначено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Відповідно ст. 254 ЦКУ строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.

Виходячи із вищевикладеного, суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати зазначеної в ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній в такій ліцензії.

Харківщина: Понад 8 мільйонів гривень транспортного податку за перше півріччя 2016 року

19.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як розповів начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков, саме така сума сплачена до місцевих бюджетів платниками транспортного податку Харкова та області протягом січня-червня 2016 року.

Зокрема, від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 2,2 млн. гривень. Це на 500 тис. гривень більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В свою чергу, фізичні особи — власники оподатковуваних VIP-авто, сплатили 6,6 млн. гривень — на 5,8 млн. гривень більше ніж у І півріччі минулого року.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити вже надіслані (вручені) фізичним особам контролюючим органом за місцем їх реєстрації до 1 липня звітного року. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів.

Загалом в регіоні знаходиться 1 240 платників транспортного податку, більшість з них – 1100 осіб – громадяни.

Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру

19.07.2016

На виконання Закону України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (набрав чинності 13 серпня 2015 року) постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Порядком визначено:

алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткової організації до/із такого Реєстру;

особливості перебування у Реєстрі, включення та виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період.

Нагадаємо, що до затвердження даного порядку діяло Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України № 37 від 24.01.2013 року.

Проте таке Положення потребувало приведення у відповідність до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, яким визначено умови та порядок, за яких неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток.

Таким чином прийнятий порядок забезпечить виконання п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, сприятиме врегулюванню спірних питань між контролюючими органами та платниками податків при застосуванні положень Податкового кодексу України у частині адміністрування неприбуткових організацій.

Плата за землю: запитували — відповідаємо

20.07.2016

Хто є платником земельного податку  у випадку  оренди будівель?

Підставою виникнення податкових зобов’язань з плати за землю є право власності на земельну ділянку або право користування нею (п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України), що обчислюються за даними Державного земельного кадастру. Отже, платниками плати за землю є суб’єкти господарювання, за якими зареєстровано право власності або користування земельною ділянкою.

Відповідно, у разі якщо орендар орендує будівлі або їх частини, що розташовані на земельних ділянках, власниками/користувачами яких є суб’єкти господарювання, в тому числі державної та комунальної форми власності, то обов’язок щодо декларування, нарахування та сплати податкових зобов’язань із земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної/комунальної власності, а також відповідальність за порушення правил їх нарахування та сплати, виникає у власника (орендодавця) такого майна.

Чи звільняється платник єдиного податку від сплати орендної плати за землю?

Підпунктом 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу України передбачено звільнення платників єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються таким платниками для провадження господарської діяльності.

Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, Податковим кодексом не передбачено.

Яким чином здійснюється державний контроль у випадку нецільового використання земель?

Відносини, що пов’язані з використанням землі, у тому числі й орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, а також Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі».

Повноваження із врегулювання земельних питань надані органам місцевого самоврядування, зокрема, розпорядження землями територіальних громад,  додержанням земельного та екологічного законодавства та здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності належить до повноважень сільських, селищних, міських рад.

Державний контроль за використанням та охороною земель державної власності належить до повноважень місцевих державних адміністрацій та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Подання уточнюючого податкового розрахунок за ф. 1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), не передбачено

20.07.2016

Подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. № 1-ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), Податковим кодексом України не передбачено.

Відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (п.102.1. ст.102 ПКУ).

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 103.25).

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та єдиним внеском працівників, призваних на військову службу

20.07.2016

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено ст. 119 Кодексу законів про працю України, згідно з частиною третьою якої за працівниками, призваними, зокрема, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

При цьому середній заробіток – це визначений нормами за встановленими правилами розмір заробітної плати працівника, обчислений за певний період часу (з практики застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції).

Для цілей розділу IV Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.5 ст. 167 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 Кодексу).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок (п.п. 168.1.1 п.168.1 ст. 168 Кодексу).

Враховуючи зазначене, дохід, отриманий у 2016 році працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді середнього заробітку включається до оподатковуваного доходу таких працівників, тобто оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Згідно п. 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

З 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», зокрема, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати застрахованих осіб.

Єдиний внесок для роботодавців, які нараховують (виплачують) заробітну плату працівнику відповідно до умов трудового договору (контракту) встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закон № 2464 бази нарахування єдиного внеску (п. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Отже, у 2016 році на суми середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, нараховується єдиний внесок у розмірі 22 відсотки. Водночас утримання єдиного внеску із заробітної плати зазначених працівників не здійснюється.

(Лист ДФС України від 30.06.2016 № 14283/6/99-99-13-02-03-15 розміщено на офіційному  веб – порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/print-68930.html)

 

До Порядку електронного адміністрування реалізації пального внесено зміни

20.07.2016

Кабінет Міністрів України постановою від 06 липня 2016 року N409 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального».

Нововведеннями передбачено надання можливості особам, що діють за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, реєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального.

При цьому до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального включаються такі дані: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору.

Особливості виправлення помилок в графах 3 та 4 акцизної накладної

20.07.2016

Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 (далі – Порядок № 218), якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

Якщо у розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних з реалізації пального платникам податку, передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого пального, розрахунок коригування акцизної накладної складається та реєструється в ЄРАН особою, що реалізує пальне, в порядку, передбаченому для акцизних накладних (п. 5 розд. ІІІ Порядку № 218).

Якщо у розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних з реалізації пального платникам податку, передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, особа, що реалізує пальне, складає розрахунок коригування акцизної накладної та направляє його отримувачу пального, який здійснює реєстрацію такого розрахунку в ЄРАН.

При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального у податковій декларації за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРАН отримувачем пального (п. 6 розд. ІІІ Порядку № 218).

Пунктом 13 розд. ІІІ Порядку № 218 встановлено порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування акцизної накладної, зокрема у графах 3, 4 вказується показник коригування (збільшення/зменшення) обсягу реалізованого пального як різниця фактичного обсягу відвантаженого пального та обсягу, який внесено до акцизної накладної, що коригується (з відповідним знаком +/-). При від’ємному значенні показників граф 3, 4 (зменшенні обсягу реалізованого пального) таке зменшення не може перевищувати обсягу реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників зареєстрованих в ЄРАН та розрахунків коригування до такої накладної).

До граф 3, 4 вноситься інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого, втраченого) пального у кілограмах (графа 3) та у літрах, приведених до температури 15° C (графа 4).

Таким чином, якщо суб’єктом господарювання допущена помилка в графах 3 та/або 4 «Обсяг реалізованого пального» акцизної накладної, то особа, яка реалізує пальне складає розрахунок коригування такої накладної, в якому у графах 3, 4 вказує показник коригування (збільшення/зменшення) обсягу реалізованого пального як різницю фактичного обсягу відвантаженого пального та обсягу, який внесено до акцизної накладної, що коригується (з відповідним знаком +/-). При від’ємному значенні показника однієї з граф 3 або 4 (якщо фактичний обсяг відвантаженого пального є меншим, ніж обсяг, який внесено до акцизної накладної, що коригується), який зменшує помилково відображений обсяг пального у кілограмах (графа 3) або обсяг в літрах, приведених до температури 15° C (графа 4), коригування вважається таким, що зменшує обсяг реалізованого пального, і такий розрахунок реєструється в ЄРАН отримувачем пального.

За порушення термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних передбачена відповідальність

20.07.2016

Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

 

30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

 

40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

Пунктом 120 прим. 2.3 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначено, що сума акцизного податку для цілей п. 120 прим. 2.1 та п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.

Крім того п. 11 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ встановлено, що норми ст. 120 прим. 2 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 01.03.2016 до 01.04.2016.

В який термін суб’єкту господарювання надається акт звірки розрахунків за податками?

20.07.2016

Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135.04).

 

Як здійснюється взяття на облік у контролюючих органах фізичних осіб – підприємців, які переселилися з території проведення АТО?

20.07.2016

Відповідно до норм Податкового кодексу України, платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку).

Взяття на облік фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (пункт 65.1 статті 65 Кодексу).

Згідно з пунктом 66.3 статті 66 Кодексу, у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Відповідно, для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

У разі отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб ? підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, пов’язану зі зміною адміністративного району, контролюючий орган, в якому платник податків перебуває за основним місцем обліку, вносить зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб та передає до Єдиного державного реєстру відомості про внесення відповідних відомостей до реєстрів Центрального контролюючого органу.

Також, відповідно до пункту 63.13 статті 63 Кодексу з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та фізичних осіб інформацією Центральний контролюючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті дані про взяття на облік як платників податків юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік.

Особливості переведення платників податків, у разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників податків з території проведення антитерористичної операції або тимчасово неконтрольованої території (на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження) на територію в областях або місті Києві, взяття на облік таких платників податків за основним місцем обліку визначено пунктом 5 наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1127 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1453/26230. У такому випадку контролюючі органи за новим місцезнаходженням здійснюють взяття на облік платників податків за основним місцем обліку не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.14).

 

Чи може перебувати на спрощеній системі оподаткування ФОП, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю?

20.07.2016

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України від 05.07.2012 року № 5076 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі — Закон №5076), ст. 1 якого визначено що, адвокат — це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом. Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

До інших видів правової допомоги відносяться види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пп.6 п.1 ст.1 Закону №5076).

Відповідно до пп.14.1.226 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) незалежна професійна діяльність — це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Пунктом 291.3 ст.291 ПКУ визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа — підприємець.

Виходячи з викладеного фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Фізичним особам необхідно сплатити задекларовані зобов’язання до 1 серпня

20.07.2016

Відповідно до Податкового кодексу України фізична особа має сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік до 1 серпня  2016 року.

Інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які сплачуються зобов’язання  на території Одеської області можна знайти на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Одеській області в банері «Бюджетні рахунки» (http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

Не сплачує самостійно фізична особа свої зобов’язання, якщо отримувала доходи:

— від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

— виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

— від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

— у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV розділу ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;

— зазначені у статті 167.2 Податкового кодексу України, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами.

Сільгосптоваровиробникам-спрощенцям слід завчасно подбати про підтвердження свого статусу

20.07.2016

Відповідно до п. 292 1.1 ст. 292 1ПКУ, об’єктом оподаткування для платників єдиного податку 4 групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з п. 2921.3 ст.  2921  ПКУ підставою для нарахування єдиного податку платникам 4 групи є дані державного земельного кадастру та  державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

При цьому ст. 126 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-III визначено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01 липня 2004 року №1952 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» .

Відповідно, площа земельних ділянок, інформація про які не внесена в державний земельний кадастр (або державний реєстр майнових прав на нерухоме майно), фактично не включається в базу оподаткування, що призводить до спірних питань при переході сільгосптоваровиробника на спрощену систему оподаткування, а саме: ускладнюється визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва та підтвердження статусу платника єдиного податку.

Таким чином, для підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи, сільгосптоваровиробникам  слід уже сьогодні займатись оформленням та реєстрацією документів на землю, зокрема договорів оренди паїв громадян. Завчасне виконання вимог податкового законодавства у повному обсязі дозволить у 2017 році запобігти ускладнень при реєстрації платником єдиного податку 4 групи.

 

Добавить комментарий