пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 22-06-2016

Роман Насіров зустрівся з представниками НАБУ

22.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Під час зустрічі сторони торкнулися важливих питань для банківської сфери, зокрема, внесення необхідних змін у Податковий кодекс, формування резерву по дебіторській заборгованості та облік балансової вартості активів при розрахунку різниці для цілей оподаткування.

Крім того, представники НАБУ звернули увагу на важливість оновлення критеріїв визначення безнадійної заборгованості банків та прийняття рішення щодо банків на території анексованого Криму та у зоні АТО.

Роман Насіров наголосив, що подібні зустрічі є важливими для розуміння ситуації у банківській сфері та налагодження діалогу з представниками банківської спільноти.

«Ми відкриті до пропозицій та діалогу. Найближчим часом наші спеціалісти розглянуть подані НАБУ напрацювання та проведуть повторну зустріч для вирішення проблемних питань», — зазначив очільник відомства.

З початку року Центрами обслуговування платників надано понад 1,4 млн. послуг

22.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня – травня 2016 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) надано 1 423 244 адміністративні послуги. Зокрема, у травні надано 271 093 послуги.

Серед них, найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку поточного року було надано понад 608 тис. таких послуг, з яких понад 111,4 тис. – у травні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-травні 2016 року ЦОП надано 168,9 тис. таких послуг. У травні було зареєстровано майже 37,4 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальними є послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку та реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку. У звітному періоді Центрами обслуговування платників було надано майже 104,9 тис. (18,7 тис. – у травні) та понад 82,8 тис. (13,5 тис. – у травні) таких послуг відповідно.

Отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами, також актуально для платників податків та громадян. Так, з початку 2016 року ЦОП було надано понад 71,3 тис. зазначених довідок, з них понад 14 тис. надано у травні.

Крім того, з початку поточного року було зареєстровано понад 78,7 тис. платників єдиного податку (у травні –13,5 тис.).

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 467 Центрами обслуговування платників, якими надається 92 адміністративні послуги (58 податкових та 34 митних).

В Києві із незаконного обігу вилучено парфумерної продукції на 21,5 млн. грн.

21.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції м. Києва розслідують кримінальне провадження зареєстроване за ст. 212 КК України.

В рамках розслідування встановлено, що підприємство, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі промисловими товарами, з метою ухилення від сплати податків формує податковий кредит від підконтрольних йому підприємств, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування.

В офісному приміщенні підприємства проведено обшук, за результатами якого виявлено та вилучено парфумерну продукцію різних провідних торгівельних брендів загальною орієнтовною вартістю 21,5 млн. гривень, комп’ютерну техніку бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Слідчі дії тривають.

На тимчасово окуповану територію не потрапила партія речовини, схожої на канабіс

22.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу «Фантом» спільно з прикордонниками поблизу КПВВ «Станиця Луганська» Луганської області зупинили громадянина України, який перетинав лінію розмежування у напрямку тимчасово окупованих територій.

Під час огляду особистих речей 55-річного чоловіка, виявлено та вилучено 2 пакети речовини рослинного походження, схожої на подрібнений канабіс.

На місце події викликано представників Станично-Луганського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області.

За даним фактом працівниками поліції до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.309 КК України.

Речовину передано на експертизу.

Затримано партію металевих листів вартістю 54 тис. грн.

22.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу «Фантом» в районі села Новотроїцьке зупинили автомобіль ГАЗ.

За результатами огляду в автомобілі виявлено 8 листів металу ASTM 304 розміром 1м на 2м, товщиною 5 мм, загальною орієнтовною вартістю 54 000 грн.

Встановлено, що 51-річна громадянка України намагалася перемістити даний товар через лінію розмежування в обхід офіційного КПВВ, чим порушила Порядок переміщення товарів до/з зони проведення АТО.

За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП України.

 

Понад півмільйона гривень в бюджет від харківських юристів фіскальної служби

22.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Майже 270 виграних справ у судах різних інстанцій, загальна сума розглянутих на користь держави справ  — 525,3 млн. грн., такі результати роботи юристів фіскальної служби регіону за п’ять місяців поточного року.

Фахівці відомства відзначають, що передусім їх робота направлена на захист економічних інтересів держави, адже нерідко трапляються випадки, коли діяльність підприємства виходить за межі законодавства. В результаті бюджет зазнає значних втрат.

Так, нещодавно, Харківським апеляційним адміністративним судом було залишено без задоволення апеляційну скаргу однієї з харківських фірм.

Позов стосувався скасування податкових повідомлень-рішень та штрафних санкцій на загальну суму понад 10 тисяч гривень.

Як розповіли юристи ГУ, під час перевірки підприємства була встановлена невірна класифікація позивачем імпортованих товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД). Це призвело до заниження податкового зобов’язання з ввізного мита та ПДВ, що й було доведено під час суду.

Аналогічний випадок з позивачем щодо скасування податкового повідомлення-рішення про нарахування пені за порушення строків розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 13,7 тис. грн.

Як й у першому випадку, податковим юристам вдалося доказати реальність порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД за валютною операцією, та як наслідок — правомірність прийняття ДПІ податкового повідомлення-рішення.

Користувався іпотечним житловим кредитом – частину суми процентів можна включити до податкової знижки

22.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

об’єкт житлової іпотеки придбавається;

збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 ПКУ.

Нагадуємо, що для реалізації  права на податкову знижку за наслідками 2015 року  необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан  і доходи до 31 грудня включно.

Харківські податківці за круглим столом обговорили з бізнесом податкову систему

21.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Питання реформування податкової системи України стало головною темою «круглого столу», який відбувся сьогодні у Палаці труда за ініціативою Харківської обласної профспілки працівників торгівлі, громадського харчування та послуг.

Захід зібрав разом і співробітників фіскальної служби Харківської області, і представників громадських організацій, і підприємців. Присутні обговорили діючі законодавчі новації, застосування реєстраторів розрахункових операцій, адміністрування податку на додану вартість. Під час обговорення представники бізнесу та громадськості висловили ряд зауважень та пропозицій.

Так, ряд підприємців висловили пропозицію  щодо відміни податку на додану вартість. Замість нього вони запропонували ввести податок з продажу.

Також присутніми було зауважено, що вартість касових апаратів для підприємців завелика. Разом з тим, більшість, все ж таки висловилися за необхідність їх впровадження.

Крім того, підприємці запропонували виключити можливість використання єдиної системи оподаткування великим бізнесом. Єдина система повинна застосовуватися тільки представниками малого бізнесу. Обговорили присутні і можливість введення пенсійної накопичувальної системи.

Під час заходу співробітники ГУ ДФС у Харківській області відповіли на ряд запитань від присутніх. Головне, як зауважили учасники зустрічі, потрібно приймати саму активну участь у процесі реформування, обговорювати проблеми, вносити пропозиції. Адже тільки у ході таких сумісних зустрічей можно зрозуміти актуальність тієї чи іншої пропозиції, визначити шляхи вирішення проблематичних питань.

 

З 1 грудня 2016 року збільшено прожитковий мінімум та мінімальну зарплату

22.06.2016

15.06.2016 набрав чинності Закон України від 19.05.2016 №1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (далі – Закон №1384), що опубліковано у газеті «Голос України» від 14.06.2016 № 109.

Згідно із Законом №1384 з 01.12.2016 року складатиме:

а) мінімальна заробітна плата:

— 1600 грн. за місяць (станом на 01.05.2016 складає 1450 грн.);

— 9,79 грн. у погодинному розмірі (станом на 01.05.2016 складає 8,69 грн.).

б) прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць – 1544 грн. (станом на 01.05.2016 складає 1399 грн.);

— для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років – 1355 грн. (станом на 01.05.2016 складає 1228 грн.);

дітей віком від 6 до 18 років – 1689 грн. (станом на 01.05.2016 складає 1531 грн.);

працездатних осіб – 1600 грн. (станом на 01.05.2016 складає 1450 грн.);

осіб, які втратили працездатність – 1247 грн. (станом на 01.05.2016 складає     1130 грн.).

Щодо оподаткування додаткового блага у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів

22.06.2016

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Підпунктом «е» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 статті 164 Кодексу.

Підпунктом 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 — Сп),

де К – коефіцієнт;

Сп – ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.

Водночас, оподаткування військовим збором (далі – збір) доходів фізичних осіб встановлено пунктом 161 підрозділу ХХ Кодексу.

Так, пунктом 161 підрозділу ХХ Кодексу визначено платників збору, об’єкти оподаткування, ставку, порядок нарахування, утримання та сплату (перерахування) збору до бюджету тощо.

При цьому нормами пункту 161 підрозділу ХХ Кодексу застосування коефіцієнта, визначеного пунктом 164.5 статті 164 Кодексу, не передбачено.

(Лист ДФС України від 08.06.2016 № 12631/6/99-99-13-02-03-15 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68595.html

 

Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

22.06.2016

Державна фіскальна служба України наказом від 16.06.2016 №535 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), який розміщено на сайті офіційного видання ДФС України «Вісник. Право знати все про податки і збори» за посиланням:

http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/9930.

Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації (розділ І), а також первинна реєстрація яких заборонена (розділ ІІ), у кількості 141 модель.

При цьому, втратив чинність Наказ ДФС України від 01.04.2016 №271.

Податковий календар з 24 по 30 червня 2016 року

22.06.2016

 

24 червня, п’ятниця, останній день подання

  • декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;

 

29 червня, середа, останній день сплати

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень;

 

30 червня, четвер, останній день сплати:

  • ПДВ за травень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • акцизного податку за травень 2016 року;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
  • плати за землю за травень 2016 року.

 

Який порядок нарахування податку на нерухомість фізичній особі за житлову та нежитлову нерухомість?

22.06.2016

 

Відповідь: Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема, фізичні особи – власники житлової та/або нежитлової нерухомості. Згідно з п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 Кодексу об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Підпунктом 266.4.1 п.266.4 ст.266 Кодексу передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60м2; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120м2; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у порядку, визначеному п.п. 266.7.1 п.266.7 ст.266 Кодексу виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної згідно з п.п.266.4.1 п.266.4 ст.266 Кодексу та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Фізична особа сплачує податкове зобов’язання за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення .

До якого контролюючого органу необхідно звертатись ФО власнику декількох об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах?

22.06.2016

 

Відповідь: Відповідно до п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Яким чином суб`єкт господарювання може виправити помилку в декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо невірно вказано тип об`єкта нерухомості?

22.06.2016

 

Відповідь: У разі, якщо платник податку після граничного терміну подання Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації з типом «Уточнююча».

Наприклад, у випадку допущення помилки в колонці 2 «Тип об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості» основна частина Декларації з типом «Уточнююча» заповнюється наступним чином:

у рядку 1 в колонці 2 зазначається виправлений (вірний) код типу об’єкта нерухомості, заповнюються колонки 3-11;

рядок 6 заповнюється згідно порядку заповнення Декларації;

у рядку 7 у відповідній колонці (8-11), яка відповідає кварталу, що уточнюється, вказується значення відповідної колонки (8-11) рядка 6 раніше поданої Декларації;

рядки 8-13 заповнюються згідно порядку заповнення Декларації.

Також повідомляємо, що разом з уточнюючою Декларацією обов’язково подається уточнений додаток до Декларації «Відомості про наявні об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

В які терміни мені необхідно заплатити нараховані у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік податок на доходи фізичних осіб та військовий збір?

22.06.2016

 

Відповідь: Податковим кодексом України визначено, що суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29 липня 2016 року);

 

Який термін повернення податку на доходи фізичних осіб, якщо я використала своє право на податкову знижку?

22.06.2016

 

Відповідь: Порядок повернення з бюджету надмірно сплаченого ПДФО визначений пунктом 179.8 статті 179 Податкового кодексу України.

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, що зазначений у податковій декларації (у разі його наявності) або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.).

Як отримати податкову знижку у 2016 році

22.06.2016

Фізичні особи, які не є суб’єктами господарювання, можуть скористатися правом на податкову знижку. Вони можуть зменшити свій загальний річний оподаткований дохід у вигляді заробітної плати на певну суму витрат. Зокрема, витрати на сплату процентів за іпотечним кредитом, на оплату вартості свого навчання та/або вартість навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, який не отримує зарплату, на сплату страхового внеску за договором довгострокового страхування життя, втрати на штучне запліднення, витрати на усиновлення, на переобладнання транспортного засобу для роботи на альтернативних видах палива (біопаливо), витрати щодо придбання або будівництва житла та ін.

Слід відмітити, що такі витрати повинні бути документально підтверджені. Крім того, Податковим кодексом установлено обмеження щодо не перевищення сум нарахованої платником податку податкової знижки понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата.

Зауважимо, що для отримання податкової знижки платник податків повинен подати за підсумками 2015 року декларацію про майновий стан і доходи. Слід відмітити, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015року № 859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан та доходи. При цьому спеціальний додаток до декларації (як було раніше) заповнювати не потрібно. Адже сама оновлена форма декларація містить відповідний розділ (розд. ІІІ). Тому платник податків у рядку 13 декларації повинен зробити позначку «Х» напроти категорії витрат, які включаються до податкової знижки, а також відобразити:

— загальну суму фактичних витрат, здійснених протягом звітного року (ряд. 13);

— заробітну плату за рік, яка є базою обкладення податком на доходи фізичних осіб, тобто суму, зменшену на утриманий єдиний внесок та податкову соціальну пільгу, за її наявності (ряд. 15);

— суму (вартість) витрат, дозволену для включення до податкової знижки (ряд. 16). При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати зарплату, зазначену у рядку 15;

— суму ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання із цього податку у зв’язку з реалізацією права платників податків на ПЗ.

Оригінали підтвердних документів не подаються до органу ДФС, проте їх треба зберігати протягом строку, достатнього для проведення перевірки правильності нарахування ПЗ (до кінця року). При цьому, для прискорення проведення такої перевірки, рекомендуємо разом з декларацією подати підтвердні документи, зокрема довідку, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

— сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
— розмір та сума податкової соціальної пільги;

— сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

— сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Нагадуємо, що подавати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки можна до кінця року.

Порядок надання та перелік витрат, дозволений для включення до податкової знижки визначено статтею 166 розділу IV ПКУ.

Про укладення з фізичними особами договорів цивільно-правового характеру фіскальні органи не повідомляються

22.06.2016

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу за трудовим договором затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

При цьому повідомлення про дату початку дії укладених договорів цивільно-правового характеру з фізичними особами до органів фіскальної служби не подається.

Затверджено зміни до Податкового кодексу України в частинні оподаткування пенсій

22.06.2016

Закон України від 02.06.2016 № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» набуває чинності з 1 липня 2016 року.

Зокрема, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір не перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році — 10740 грн.).

У разі перевищення десяти розмірів прожиткового мінімуму суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання оподатковуються за ставкою 18% у частині такого перевищення.

Також оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Данне положення не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Змінили назву підприємства – переукладіть договір про визнання електронних документів

22.06.2016

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис» та положень Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 (далі – Інструкція).

Додаток 1 до Інструкції визначає текст примірного договору про визнання електронних документів (далі – Договір), в якому зазначається, зокрема найменування платника податків – юридичної особи.

Внесення змін до облікових даних платників податків визначено розділом IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11 №1588.

Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 розділу ІІІ Інструкції контролюючий орган, де зареєстрований платник, звіряє реквізити, вказані у Договорі, з реєстраційними даними платника податків в контролюючому органі.

При зміні найменування юридичної особи платнику необхідно переукласти Договір з дотриманням умов, визначених абз. 2-4 п.п. 7.1 п. 7 розділу III Інструкції.

Податкова накладна: поле для тари

22.06.2016

Відповідно до п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, таблична частина податкової накладної складається з двох розділів: А і Б.

До розділу А податкової накладної (рядки I — X) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, зокрема:

— у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;

— у рядку Х зазначаються дані щодо зворотної (заставної) тари.

Вартість тари визначається у договорі (контракті) як зворотна (заставна) і не включається до бази оподаткування, а зазначається в рядку Х розділу Б податкової накладної як загальна сума коштів, що підлягають сплаті.

Тобто дані щодо зворотної (заставної) тари, зазначені в рядку Х розділу Б, не враховуються у загальній сумі коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ (рядок I розділу А податкової накладної).

Додаток „Відомості про наявність земельних ділянок” до загальної декларації „спрощенця” четвертої групи: тонкощі заповнення

22.06.2016

Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 (далі – декларація).

До податкової декларації (загальної, нової загальної, уточнюючої загальної та/або звітної, нової звітної, уточнюючої звітної) додається додаток «Відомості про наявність земельних ділянок» (далі – додаток), який є невід’ємною її частиною.

Якщо коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ однакові, то при поданні загальної декларації рядки 1.1.1, 1.2.1, 1.3.1, 1.4.1 та 2.1 додатка до такої декларації можуть заповнюватись одним рядком по одному КОАТУУ по земельних ділянках з однаковою нормативною грошовою оцінкою.

Якщо в межах одного КОАТУУ земельні ділянки мають різну нормативну грошову оцінку, то кількість рядків має бути збільшена з метою відображення у розрахунковій частині декларації.

Якщо в межах одного КОАТУУ знаходиться кілька земельних ділянок, колонки 3-8 додатка до такої декларації не заповнюються.

Реалізуєш паливо – стань платником акцизного податку

22.06.2016

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року  № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Цей закон вніс суттєві зміни в адміністрування акцизного податку (розділ VI Податкового кодексу України).

Наразі, законна діяльність на ринку реалізації пального, з 01.03.2016 року можлива лише за обов’язкової реєстрації платниками акцизного податку. Штрафна санкція у випадку виявлення фактів продажу пального без реєстрації становить 100 відс. вартості реалізованого пального.

Реєстрація платника податку здійснюється контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців, на підставі заяви поданої не пізніше, ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Окрім цього, з 01.01.2016 змінено ставку акцизного податку для суб’єктів, які здійснюють роздрібний продаж пального з 5 відс.  вартості реалізованого товару на 0,042 євро за 1 літр реалізованого товару. Для інших видів підакцизних товарів ставка роздрібного податку залишилась незмінною – 5 відс.  вартості реалізованого товару.

 

 

Добавить комментарий